Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

29 października 2014 r.
18:45
Edytuj ten wpis

Tygodnik Podlaski: Stefaniuk nie brał udział w przygotowaniu artykułu

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
1 0 A A

Prezydent Andrzej Czapski razem z prawnikami przygotowuje pozew do sądu. A redakcja Tygodnika Podlaskiego wydaje długie oświadczenie, w którym zapewnia, że Dariusz Stefaniuk nie brał udziału w przygotowaniu artykułu. Zresztą, kandydat PiS na prezydenta Białej Podlaskiej również wydał podobne oświadczenie, tyle, że dzień wcześniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To echa piątkowej publikacji gazety, w której czytamy m.in. że "Prezydent Andrzej Czapski na miejskiej imprezie pił, a później prowadził samochód”.

Do tego zdjęcia prezydenta ze szklanką "bursztynowego napitku”. Autorzy artykułu powołują się na relacje świadków. Chodzi o bankiet z okazji otwarcia Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który odbył się 19 września. Już w piątek Czapski nazwał artykuł tygodnika "prowokacją” mającą na celu zdyskredytowanie jego osoby w listopadowych wyborach samorządowych. "Nie mam sobie nic do zarzucenia, nie piję alkoholu od ponad trzech lat” - napisał w oświadczeniu. Prezydent wyjaśnił, że na imprezie 19 września pił piwo bezalkoholowe.

- Przed publikacją artykułu rozmawialiśmy z innymi uczestnikami imprezy. Potwierdzili, że podawano podczas niej alkohol - wódkę, wino oraz piwo. Potwierdzili, że prezydent Andrzej Czapski pił ze szklanki do piwa płyn wyglądający jak piwo. Zaprzeczyli, aby podczas imprezy podawano piwo niskoalkoholowe - podkreśla redaktor naczelny gazety Wojciech Hrynkiewicz.

- Jesteśmy na etapie przygotowania pozwu do sądu, pracuję nad nim ze swoimi prawnikami. Jak tylko będzie gotowy prześlę go do publicznej wiadomości - mówi prezydent Andrzej Czapski. Nie będzie to tryb wyborczy, ale cywilny. "W naszej opinii przypisywanie Dariuszowi Stefaniukowi odpowiedzialności za publikację Tygodnika Podlaskiego jest elementem bezwzględnej, opartej na pomówieniach i insynuacjach gry wyborczej prowadzonej przez prezydenta Andrzeja Czapskiego i jego otoczenie” - dodaje w oświadczeniu redaktor naczelny tygodnika. Redakcja powołuje się też na opinię Wiktora Świetlika dyrektora Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Okazuje się, że na bankiecie z okazji otwarcia ZZO był też poseł PiS Adam Abramowicz. - Siedziałem naprzeciwko pana prezydenta. W czasie gdy tam byłem, pan prezydent nie pił alkoholu, nic też nie wskazywało że był pod jego wpływem - relacjonuje poseł. Abramowicz zaznacza jednak, że nie był na miejscu do końca imprezy. Swój niesmak wobec doniesień tygodnika wyraził m.in. kandydat PO na prezydenta miasta Bogusław Broniewicz. "Dezawuowanie, obrażanie, oczernianie któregokolwiek z kandydatów jest mi fundamentalnie obce (…). Szukanie taniej sensacji, działania oparte na inwigilacji i plotkach nie powinny cechować kandydatów na tak zaszczytny urząd”- pisze w oświadczeniu Broniewicz.

Oświadczenie redaktora naczelnego tygodnika Wojciecha Hrynkiewicza (wersja oryginalna)

W związku z pojawiającymi się artykułami i wypowiedziami dotyczącymi publikacji Tygodnika Podlaskiego "Czapski pił i jechał?!” oświadczam:

- Kandydat na prezydenta miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk nie miał wiedzy na temat przygotowywanej przez Tygodnik publikacji. Nie miał też żadnego wpływu na treść artykułu.

- Osoby, które twierdzą że było inaczej - na razie na podobne stwierdzenie zdecydował się bohater artykułu, prezydent Andrzej Czapski - są wzywane do zaprzestania rozpowszechniania oszczerczych pomówień. W przypadku, gdy tego nie uczynią, osoby te zostaną pociągnięte przez wydawcę Tygodnika do odpowiedzialności przed sądem i zobowiązane do przeprosin oraz pokrycia wyrządzonych szkód, także materialnych.

- W związku z opublikowanym artykułem nie otrzymaliśmy sprostowania ani pozwu od prezydenta Andrzeja Czapskiego.

- W naszej opinii przypisywanie Dariuszowi Stefaniukowi odpowiedzialności za publikację Tygodnika Podlaskiego jest elementem bezwzględnej, opartej na pomówieniach i insynuacjach gry wyborczej prowadzonej przez prezydenta Andrzeja Czapskiego i jego otoczenie.

- Materiał Tygodnika Podlaskiego został przygotowany w sposób staranny i rzetelny. Zdjęcia otrzymaliśmy od osoby, która uczestniczyła w spotkaniu. Nie był to fotograf Tygodnika, nie był to żaden ze współpracowników Tygodnika, osoba ta nie otrzymała żadnego wynagrodzenia za przekazane materiały. Nie wiemy, dlaczego mając uzasadnione podejrzenie, iż prezydent pił, a następnie wsiadł do samochodu, osoba ta nie próbowała odwieść Andrzeja Czapskiego od tego czynu lub zawiadomić policję. Powinna to uczynić.

- Zdjęcia zostały poddane długotrwałej, wnikliwej weryfikacji w specjalistycznej, certyfikowanej firmie. Badania ponad wszelką wątpliwość wykluczyły fotomontaż. Badania potwierdziły, że zdjęcia wykonane zostały 19 września oraz że najpierw wykonano fotografie, na których widać biesiadującego Andrzeja Czapskiego, a potem zdjęcia przedstawiające prezydenta odjeżdżającego służbowym - wynajętym za pieniądze bialskich podatników - samochodem.

- Przed publikacją artykułu rozmawialiśmy z innymi uczestnikami imprezy. Potwierdzili oni, że podawano podczas niej alkohol - wódkę, wino oraz piwo. Potwierdzili, że prezydent Andrzej Czapski pił ze szklanki do piwa płyn wyglądający jak piwo. Zaprzeczyli, aby podczas imprezy podawano piwo niskoalkoholowe. Nasi rozmówcy prosili o nieujawnianie w tekście swoich nazwisk. Motywowali to obawą przed zemstą ze strony prezydenta, który posiada ogromne wpływy w Białej Podlaskiej. Nawet bez tych argumentów każdy dziennikarz jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej i nieujawnienia tożsamości rozmówcy gdy ten sobie tego nie życzy. To elementarna, potwierdzona przez Prawo Prasowe zasada, która umożliwiała w przeszłości i wciąż umożliwia piętnowanie patologii władzy.

- Tygodnik Podlaski obnażył swoją publikacją poważny problem miejscowej, związanej z prezydentem Czapskim, elity władzy. W czasie, gdy miasto pogrążone jest w długach, brak środków finansowych sprawia, że Biała Podlaska podlega stopniowej degradacji zaś wielu mieszkańców miasta pozostaje bez pracy i środków do życia, notable bawią się przy suto zastawionych stołach i spożywają alkohol w czasie pełnienia obowiązków służbowych. W odpowiedzi na naszą publikację prezydent Andrzej Czapski wyjawił historię swojej wieloletniej choroby alkoholowej. Na łamach jednego z ogólnopolskich dzienników prezydent Czapski przyznał dzisiaj: "Nie piję od trzech lat, bo alkohol utrudniał mi życie. Miałem trudności ze sprawowaniem swojej funkcji”. Należy więc zadać sobie pytanie, w jaki sposób spożywanie przez prezydenta Czapskiego alkoholu wpłynęło na jakość sprawowania przez niego władzy w ciągu ostatnich czterech kadencji. Trzeba też zapytać - również w trosce o los Andrzeja Czapskiego i jego bliskich - czy składane dziś deklaracje włodarza o pełnej abstynencji są wiarygodne.

- Jesteśmy zdziwieni i rozczarowani postawą części miejscowej prasy, która - zamiast próbować wyjaśnić wydarzenia z 19 września - prowadzi kampanię w obronie władz miasta Biała Podlaska. W związku z wygłaszanymi przez niektórych dziennikarzy komentarzami poprosiliśmy Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich o wydanie opinii w sprawie naszego artykułu. Odpowiedź na zadane przez nas pytania - udzielił jej dyrektor Centrum Wiktor Świetlik - zamieszczamy w załączeniu.

- Tygodnik Podlaski nie jest związany z bialskim magistratem. Nie publikujemy reklam zamawianych i opłacanych przez miasto. Nie mamy towarzyskich powiązań z przedstawicielami rządzącej Białą Podlaską elity. Nie jesteśmy tej elicie niczego winni, jesteśmy od tej elity całkowicie niezależni. Zawsze stajemy po stronie mieszkańców regionu, zawsze domagamy się, by to sprawy zwykłego człowieka były ważne dla lokalnych decydentów, zawsze piętnujemy nadużycia władzy. Zawsze stoimy po stronie prawdy. Będziemy to czynić nadal, nie zważając na haniebne insynuacje i niesmaczne oskarżenia.

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 4 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 3 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 7 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 12 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.