Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

27 marca 2020 r.
8:16

Rider's Pub w Lublinie czeka na lepsze czasy. "Moje dochody się skończyły"

179 11 A A
(fot. Archiwum prywatne)

O ile lokale gastronomiczne jakoś funkcjonują, oferując jedzenie na dowóz, kawiarnie i bary mają o wiele większy problem w czasie epidemii koronawirusa. Karol Mansz jest właścicielem obu takich miejsc – kawiarni City Cafe Lublin oraz motocyklowo-rockowego Rider’s Pubu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W pubie sprzedaję muzykę, klimat i piwo. Takich rzeczy się po prostu nie wozi, więc musiałem go zamknąć. Dla dobra swojego i swojej żony taką decyzję podjąłem również co do kawiarni. Moglibyśmy mieć dowozy, ale nie wiadomo jak pracownicy firm dowozowych dbają o higienę. To duże ryzyko dla nas i naszych klientów – stwierdza właściciel.

Ponieważ w obu lokalach pracowali studenci zatrudnieni na umowę zlecenie, jego podstawowy problem stanowią teraz opłaty za czynsz: – Wynajmuję lokal od prywatnego właściciela kamienicy, z którym obecnie jestem w trakcie negocjacji dotyczących wysokości czynszu, ale nie wiem na czym to wszystko stanie. Czekam również na rządowe przepisy, które to uregulują, pomagając takim osobom jak ja.

Zamknięte na cztery spusty lokale generują też szereg innych kosztów. – W kawiarni mam bardzo duże zapasy jedzenia, więc lodówki i zamrażarki muszą pracować. Poza tym, jeśli posiada się działalność gospodarczą, trzeba płacić wszystkie abonamenty np. za prąd czy gaz, bez względu na to, czy się ich używa czy też nie – opowiada Karol. I dodaje: – Płacę też za muzykę, mimo tego, że jej nie puszczam, bo lokal jest zamknięty. Stowarzyszenie, które zarządza prawami autorskimi ZAiKS wyszło z propozycją 50-cio procentowej zniżki na te opłaty, ale mnie licencje puszczania legalnej muzyki wynoszą w sumie miesięcznie 500 zł. Nawet jak wszyscy zgodzą się na połowę, to zostaje mi do zapłaty 250 zł. Te wszystkie koszty się sumują. Przykładowo, za śmieci płacę ponad 100 zł miesięcznie i bez względu na to, że od 13 marca nie wyprodukowałem nawet pięciu gramów odpadów, muszę to zapłacić.

Możliwość zarobienia całkowicie ustała, a koszty nie maleją: – Dbam o siebie, staram się nie spotykać z ludźmi i nie szukam innej pracy na ten okres. Jestem zdrowym mężczyzną i mógłbym pójść pracować na budowę, ale higiena w takich miejscach pracy pozostawia wiele do życzenia i wolę nie ryzykować. Całe szczęście, że moja żona ciągle chodzi do pracy. Natomiast moje dochody się skończyły. Mamy jakieś tam małe oszczędności, ale przy niezarabianiu skończą się bardzo szybko – żali się Karol.

Rider’s Pub to dla niego drugi dom. Miejsce, które stworzył z wielkiej pasji do motocykli i rockowej muzyki. Ostatnie, czego chce to z niego zrezygnować: – Teraz muszę mocno negocjować z właścicielem kamienicy, bo jeżeli nie zmniejszy mi czynszu, to prędzej czy później zbankrutuję. Nie załamię się, jestem twardym mężczyzną, po prostu pójdę do innej pracy. Nie będzie to jednak to, co kocham.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Michał / 27 marca 2020 r. o 16:06
+21
Szkoda że nikt się nie interesuje tymi "studentami na umowę zlecenie" którzy dla tego pana już nie są problemem. To jest właśnie tragiczne. Przedsiębiorcy płaczą a ludzi pozwalniali z pracy. Raty leasingow na auta są ważniejsze niż pracownik. A za co pracownicy którzy okazali się balastem mają teraz żyć?
Avatar
pppppp / 27 marca 2020 r. o 14:46
+15
Panie Karolu jaki z pana higienista warunki na budowie są takie że trzeba tam zapi....c bo warunki higieniczne są takie jakie są wszędzie nikt panu nie będzie kazał kaszleć na innych czy puc wody z jednego kubka. Myślę że okazało by się że do fizycznej pracy pan się poprostu nie nadaję.
Avatar
Tomaszek / 27 marca 2020 r. o 14:28
+15
Niestety w realiach Lublina większość drobnych biznesów balansuje na granicy opłacalności. Dwu-trzy miesięczne zobowiązania często przekraczają potencjalny roczny zysk, a aby funkcjonować na rynku trzeba inwestować. Takie jak ten i wiele podobnych biznesów funkcjonuje jedynie dzięki pasji i zaangażowaniu właścicieli, a w obecnej sytuacji z nich nie da się opłacić czynszu, mediów i kosztów utrzymania pracowników. To obecnie główny problem wielu drobnych przedsiębiorców.
Avatar
Askier / 27 marca 2020 r. o 11:50
+14
Szanowny Panie Właścicielu to jak Pan ten swój biznes prowadzisz że nie jesteś w stanie przetrwać bez obrotu miesiąc? Nie masz na trudne czasy poduszki finansowej? Nic nie oszczędziłeś? Co jest jak zachorujesz i nie możesz prowadzić biznesu? Już męczy podpinanie wszystkich problemów pod koronawirusa..
Avatar
Motormaxx / 27 marca 2020 r. o 20:57
+13
Warunki higieniczne na budowie panu nie pasują? Spodziewa się pan na budowach sterylizacji narzędzi przed każdym użyciem i pracy w białych rękawiczkach? Może jeszcze garnitur i biureczko? Coś panu powiem. Kocham motocykle i rockowe klimaty od praktycznie małego dziecka i z niejednego pieca chleb jadłem ale tłumaczyć się, że na budowę nie pójdę bo jest brudno jest po prostu słabe... Mam wrażenie, że każde tłumaczenie jest tutaj dobre byleby tylko tyłek posadzić w ciepełku i rockowym klimacie. Strasznie to słabe. O studentach "na zleceniu" nie wspomnę. Żenada.
Warunki higieniczne na budowie panu nie pasują? Spodziewa się pan na budowach sterylizacji narzędzi przed każdym użyciem i pracy w białych rękawiczkach? Może jeszcze garnitur i biureczko? Coś panu powiem. Kocham motocykle i rockowe klimaty od praktycznie małego dziecka i z niejednego pieca chleb jadłem ale tłumaczyć się, że na budowę nie pójdę bo jest brudno jest po prostu słabe... Mam wrażenie, że każde tłumaczenie jest tutaj dobre byleby tylko tyłek posadzić w ciepełku i rockowym klimacie. Strasznie to słabe. O studentach "na zleceniu... rozwiń
Avatar
fillip75 / 27 marca 2020 r. o 11:42
+7
Ja pierdzielę, a ja w Niemczech zapłaciłem za cały miesiąc czynsz, chociaż święta i Sylwestra spędziłem w Polsce. Kto mi teraz zwróci 600 Euro za dwuosobowy pokój?! Oczywiście miałem wybór spakować wszystko do auta i wymeldować się. Problem w tym, że po Urlopie nadal miałem pracę. A znaleźć cokolwiek w Bawarii i to jeszcze w takiej cenie... Graniczy z cudem. Gorzej z tymi co wynajmują mieszkania. Tutaj przy nagłym wymeldowaniu przepada kaucja od 2 do 3 miesięcznych czynszów. Dlatego ci co robią na stałe w Niemczech w życiu nie pojadą teraz do Polski. Trochę szkoda tych zatrudnionych Studentów na śmieciówkach. Pewnie dostali kopa w d... cztery litery i tyle nimi się teraz przejął właściciel Rider's Pub. Co tam oni. Teraz będą żyć powietrzem. Pewnie też mają stancję do opłacenia. Dobrze, że w Niemczech śmieciówka dot. tylko agencji. Pracując u Niemca jest jeszcze 2 tyg. okres płatnego wypowiedzenia. Czy w pracy, czy poza nią. Ja mam jeszcze nadgodziny i urlop tak ok. 7 tygodni. Na razie pracodawca u mnie nie zamyka działalności. Niestety widać gołym okiem na hali malejące zamówienia. Chociaż jeszcze wczoraj było auto na rejestracji DW. Na razie rotacyjnie wybieramy urlopy. Teraz ja się BYCZĘ ;) Zapowiedziano możliwość wprowadzenia Kurzarbeit-u. Lepsze to od całkowitego zamknięcia.
Ja pierdzielę, a ja w Niemczech zapłaciłem za cały miesiąc czynsz, chociaż święta i Sylwestra spędziłem w Polsce. Kto mi teraz zwróci 600 Euro za dwuosobowy pokój?! Oczywiście miałem wybór spakować wszystko do auta i wymeldować się. Problem w tym, że po Urlopie nadal miałem pracę. A znaleźć cokolwiek w Bawarii i to jeszcze w takiej cenie... Graniczy z cudem. Gorzej z tymi co wynajmują mieszkania. Tutaj przy nagłym wymeldowaniu przepada kaucja od 2 do 3 miesięcznych czynszów. Dlatego ci co robią na stałe w Niemczech w życiu nie pojadą teraz d... rozwiń
Avatar
Lillith7 / 28 marca 2020 r. o 19:07
+6
To takie dziwne, że na mrożonkach się nie zarabia? Ciekawe, że wcześniej na to nie wpadli... Życzę smacznego tym co tak chętnie tam chodzą, ja wolę jeść w lokalach gdzie nie leci się na mrożonych rzeczach. Nie ma z czego żyć? To gdzie są te pieniądze zoaszczędzone na produktach i ludziach? Pracownicy zostali bez niczego, bo jak mają teraz opłacić rachunki albo kupić jedzenie na zleceniu? Mam nadzieję, że młodzi chociaż mają na kogo liczyć i nie zniżają się do płakania w internecie.
Avatar
zibibbo77 / 30 marca 2020 r. o 04:52
+1
Panie Karolu, dramatyczne czasy w jakich nie z naszej przecież winy musimy egzystować spowodowane pandemią wirusa są dla wszystkich ludzi uciążliwe ale proszę mieć na uwadze, że wiele osób żyje na granicy ubóstwa a wizja niedalekiej przyszłości, która możliwości zarobkowych dla nich nie przewiduje jest realna ale nikt z nich nie obnosi się ze swoimi stratami jakie ponosi i nie obraża innych ludzi, którzy jeszcze pracują i faktycznie - być może narażają się nawet na zarażenie koronawirusem ale może po prostu muszą tak zarabiać bo nie są w tak komfortowej sytuacji jak Pan i nie maja żony, która ich utrzyma ze swojej pracy i są jedynymi żywicielami rodziny. Szacunek należy się każdemu człowiekowi a własnie cała ludzkość jest na etapie pokazania kto zasługuje na to by nazywać się człowiekiem. Pieniądze traci każdy z nas i każdy z pewnością w różnym i społecznie nierównym a zatem w niesprawiedliwym stopniu ale trzeba przyjąć taką rzeczywistość skoro dotyczy ona każdego. Najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka i dziękujmy codziennie jeśli ta niesprawiedliwość społeczna pozwala nam nadal żyć, gdy inni ludzie umierają na naszych oczach...... Oni nie mówili, dlaczego ja a nie Pan albo dlaczego nie ten dostawca , który rzekomo nie dba o higienę.... Jest Pan przedsiębiorcą i to w to właśnie w takich trudnych chwilach na Panu spoczywa obowiązek zabezpieczenia bytu firmy a to robi się jak biznesmen a nie jak pieniacz - z każdym można się dogadać! A właścicielowi lokalu proszę podziękować, że zrezygnował na swoją niekorzyść z połowy czynszu pomagając wspólnie przejść ten kryzys, ponieważ mógł nic nie robić a na Pana miejsce pewnie jakiś najemca by przyszedł jak to w przyrodzie, która pustki nie uznaje bywa. Wielu najemców lokali myślę, że wręcz zazdrości Panu takiego gestu ze strony właściciela lokalu. Opłaty za odtwarzanie muzyki może przecież Pan nie ponosić i z pewnością wszyscy z ZAIKS-em na czele przychylą się do pisemnej prośby o to, jeśli do nich wpłynie, bo i faktycznie nie ma za co pobierać tantiemów, skoro lokal jest nieczynny i ludzie tam tylko pracują a nie bezduszne roboty a jeśli by się z jakiegoś idotycznego powodu mieli nie zgodzić to każdy Sąd w tym kraju powinien przyznać Panu rację bo prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. Z mojej strony mogę Panu polecić, że skoro lokal nieczynny dla klientów a koszta Panu znacznie zmalały to "czajnik" na gaz, kubeczki z przykrywkami i resztę rzeczy szybko zakupić o kawie, herbacie nie zapomnieć i co jeszcze można by sprzedać klientom chętnym bo jeśli by chcieli zupkę chińską z Radomia to też kupić , ogłoszenia wszędzie gdzie można z ofertą dać i wici po znajomych rozpuścić a samemu donosić, dowozić własnym samochodem (z pełną dbałością o higienę oczywiście) a jak da się zarobić na życie i przeżycie i na przetrwanie firmy, żeby nie zbankrutowała zanim się pandemia na dobre zakończy. No i żonie dać wsparcie, żeby nie nosiła ciężaru utrzymania domu sama ale żeby cieszyła się z zaradnego męża. :) A jak życie wróci do życia i Pana firma przetrwa z godnością ten sztorm a klienci z szacunkiem dla Pana wrócą i znowu zaczną wydawać u Pana swoje pieniądze to przyjdzie szybko czas, kiedy zacznie kupka z zyskiem rosnąć a wtedy pojedzie sobie Pan na wakacje odpocząć zasłużenie i nikt nie będzie miał prawa powiedzieć, że to nie sprawiedliwe i dlaczego Pan a nie on - życzę powodzenia i proszę zawsze szukać sposobu a nigdy nie szukać powodu :)
Panie Karolu, dramatyczne czasy w jakich nie z naszej przecież winy musimy egzystować spowodowane pandemią wirusa są dla wszystkich ludzi uciążliwe ale proszę mieć na uwadze, że wiele osób żyje na granicy ubóstwa a wizja niedalekiej przyszłości, która możliwości zarobkowych dla nich nie przewiduje jest realna ale nikt z nich nie obnosi się ze swoimi stratami jakie ponosi i nie obraża innych ludzi, którzy jeszcze pracują i faktycznie - być może narażają się nawet na zarażenie koronawirusem ale może po prostu muszą tak zarabiać bo nie są w ta... rozwiń
Avatar
Wojciech C / 28 marca 2020 r. o 14:52
-2
Oh ! Karol! TO WSPANIAŁE NOWINY! ŻYCZĘ SZYBKIEGO ZAMKNIĘCIA DZIAŁALNOŚCI I BYCIA ZMUSZONYM IŚĆ NA BUDOWĘ, BO DO TEGO SIĘ TAK NAPRAWDĘ NADAJESZ :) PS. Nie zesraj się z tym jęczeniem jak Ci źle. Na przymierającego głodem nie wyglądasz! :) Pozdrawiam cieplutko :)
Avatar
fiej / 27 marca 2020 r. o 23:15
-2
W związku z "bardzo dużymi zapasami", nie zamierzam z nich korzystać jak otworzysz. Wstyd.
Avatar
zibibbo77 / 30 marca 2020 r. o 04:52
+1
Panie Karolu, dramatyczne czasy w jakich nie z naszej przecież winy musimy egzystować spowodowane pandemią wirusa są dla wszystkich ludzi uciążliwe ale proszę mieć na uwadze, że wiele osób żyje na granicy ubóstwa a wizja niedalekiej przyszłości, która możliwości zarobkowych dla nich nie przewiduje jest realna ale nikt z nich nie obnosi się ze swoimi stratami jakie ponosi i nie obraża innych ludzi, którzy jeszcze pracują i faktycznie - być może narażają się nawet na zarażenie koronawirusem ale może po prostu muszą tak zarabiać bo nie są w tak komfortowej sytuacji jak Pan i nie maja żony, która ich utrzyma ze swojej pracy i są jedynymi żywicielami rodziny. Szacunek należy się każdemu człowiekowi a własnie cała ludzkość jest na etapie pokazania kto zasługuje na to by nazywać się człowiekiem. Pieniądze traci każdy z nas i każdy z pewnością w różnym i społecznie nierównym a zatem w niesprawiedliwym stopniu ale trzeba przyjąć taką rzeczywistość skoro dotyczy ona każdego. Najważniejsze jest zdrowie i życie człowieka i dziękujmy codziennie jeśli ta niesprawiedliwość społeczna pozwala nam nadal żyć, gdy inni ludzie umierają na naszych oczach...... Oni nie mówili, dlaczego ja a nie Pan albo dlaczego nie ten dostawca , który rzekomo nie dba o higienę.... Jest Pan przedsiębiorcą i to w to właśnie w takich trudnych chwilach na Panu spoczywa obowiązek zabezpieczenia bytu firmy a to robi się jak biznesmen a nie jak pieniacz - z każdym można się dogadać! A właścicielowi lokalu proszę podziękować, że zrezygnował na swoją niekorzyść z połowy czynszu pomagając wspólnie przejść ten kryzys, ponieważ mógł nic nie robić a na Pana miejsce pewnie jakiś najemca by przyszedł jak to w przyrodzie, która pustki nie uznaje bywa. Wielu najemców lokali myślę, że wręcz zazdrości Panu takiego gestu ze strony właściciela lokalu. Opłaty za odtwarzanie muzyki może przecież Pan nie ponosić i z pewnością wszyscy z ZAIKS-em na czele przychylą się do pisemnej prośby o to, jeśli do nich wpłynie, bo i faktycznie nie ma za co pobierać tantiemów, skoro lokal jest nieczynny i ludzie tam tylko pracują a nie bezduszne roboty a jeśli by się z jakiegoś idotycznego powodu mieli nie zgodzić to każdy Sąd w tym kraju powinien przyznać Panu rację bo prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa. Z mojej strony mogę Panu polecić, że skoro lokal nieczynny dla klientów a koszta Panu znacznie zmalały to "czajnik" na gaz, kubeczki z przykrywkami i resztę rzeczy szybko zakupić o kawie, herbacie nie zapomnieć i co jeszcze można by sprzedać klientom chętnym bo jeśli by chcieli zupkę chińską z Radomia to też kupić , ogłoszenia wszędzie gdzie można z ofertą dać i wici po znajomych rozpuścić a samemu donosić, dowozić własnym samochodem (z pełną dbałością o higienę oczywiście) a jak da się zarobić na życie i przeżycie i na przetrwanie firmy, żeby nie zbankrutowała zanim się pandemia na dobre zakończy. No i żonie dać wsparcie, żeby nie nosiła ciężaru utrzymania domu sama ale żeby cieszyła się z zaradnego męża. :) A jak życie wróci do życia i Pana firma przetrwa z godnością ten sztorm a klienci z szacunkiem dla Pana wrócą i znowu zaczną wydawać u Pana swoje pieniądze to przyjdzie szybko czas, kiedy zacznie kupka z zyskiem rosnąć a wtedy pojedzie sobie Pan na wakacje odpocząć zasłużenie i nikt nie będzie miał prawa powiedzieć, że to nie sprawiedliwe i dlaczego Pan a nie on - życzę powodzenia i proszę zawsze szukać sposobu a nigdy nie szukać powodu :)
Panie Karolu, dramatyczne czasy w jakich nie z naszej przecież winy musimy egzystować spowodowane pandemią wirusa są dla wszystkich ludzi uciążliwe ale proszę mieć na uwadze, że wiele osób żyje na granicy ubóstwa a wizja niedalekiej przyszłości, która możliwości zarobkowych dla nich nie przewiduje jest realna ale nikt z nich nie obnosi się ze swoimi stratami jakie ponosi i nie obraża innych ludzi, którzy jeszcze pracują i faktycznie - być może narażają się nawet na zarażenie koronawirusem ale może po prostu muszą tak zarabiać bo nie są w ta... rozwiń
Avatar
Lillith7 / 28 marca 2020 r. o 19:07
+6
To takie dziwne, że na mrożonkach się nie zarabia? Ciekawe, że wcześniej na to nie wpadli... Życzę smacznego tym co tak chętnie tam chodzą, ja wolę jeść w lokalach gdzie nie leci się na mrożonych rzeczach. Nie ma z czego żyć? To gdzie są te pieniądze zoaszczędzone na produktach i ludziach? Pracownicy zostali bez niczego, bo jak mają teraz opłacić rachunki albo kupić jedzenie na zleceniu? Mam nadzieję, że młodzi chociaż mają na kogo liczyć i nie zniżają się do płakania w internecie.
Avatar
Wojciech C / 28 marca 2020 r. o 14:52
-2
Oh ! Karol! TO WSPANIAŁE NOWINY! ŻYCZĘ SZYBKIEGO ZAMKNIĘCIA DZIAŁALNOŚCI I BYCIA ZMUSZONYM IŚĆ NA BUDOWĘ, BO DO TEGO SIĘ TAK NAPRAWDĘ NADAJESZ :) PS. Nie zesraj się z tym jęczeniem jak Ci źle. Na przymierającego głodem nie wyglądasz! :) Pozdrawiam cieplutko :)
Avatar
CroyDaw / 28 marca 2020 r. o 02:44
-5
Motormaxx Nie przyszło na myśl, że te higieniczne warunki na budowie mają coś wspólnego no nie wiem, z właśnie możliwością zarażenia koronawirusem, co było też powodem zamknięcia baru? Nie chciał narażać rodziny, normalne, dlatego zamknął bar, dlatego nie idzie na budowę
Avatar
fiej / 27 marca 2020 r. o 23:15
-2
W związku z "bardzo dużymi zapasami", nie zamierzam z nich korzystać jak otworzysz. Wstyd.
Avatar
Motormaxx / 27 marca 2020 r. o 20:57
+13
Warunki higieniczne na budowie panu nie pasują? Spodziewa się pan na budowach sterylizacji narzędzi przed każdym użyciem i pracy w białych rękawiczkach? Może jeszcze garnitur i biureczko? Coś panu powiem. Kocham motocykle i rockowe klimaty od praktycznie małego dziecka i z niejednego pieca chleb jadłem ale tłumaczyć się, że na budowę nie pójdę bo jest brudno jest po prostu słabe... Mam wrażenie, że każde tłumaczenie jest tutaj dobre byleby tylko tyłek posadzić w ciepełku i rockowym klimacie. Strasznie to słabe. O studentach "na zleceniu" nie wspomnę. Żenada.
Warunki higieniczne na budowie panu nie pasują? Spodziewa się pan na budowach sterylizacji narzędzi przed każdym użyciem i pracy w białych rękawiczkach? Może jeszcze garnitur i biureczko? Coś panu powiem. Kocham motocykle i rockowe klimaty od praktycznie małego dziecka i z niejednego pieca chleb jadłem ale tłumaczyć się, że na budowę nie pójdę bo jest brudno jest po prostu słabe... Mam wrażenie, że każde tłumaczenie jest tutaj dobre byleby tylko tyłek posadzić w ciepełku i rockowym klimacie. Strasznie to słabe. O studentach "na zleceniu... rozwiń
Avatar
Michał / 27 marca 2020 r. o 16:06
+21
Szkoda że nikt się nie interesuje tymi "studentami na umowę zlecenie" którzy dla tego pana już nie są problemem. To jest właśnie tragiczne. Przedsiębiorcy płaczą a ludzi pozwalniali z pracy. Raty leasingow na auta są ważniejsze niż pracownik. A za co pracownicy którzy okazali się balastem mają teraz żyć?
Avatar
pppppp / 27 marca 2020 r. o 14:46
+15
Panie Karolu jaki z pana higienista warunki na budowie są takie że trzeba tam zapi....c bo warunki higieniczne są takie jakie są wszędzie nikt panu nie będzie kazał kaszleć na innych czy puc wody z jednego kubka. Myślę że okazało by się że do fizycznej pracy pan się poprostu nie nadaję.
Avatar
Tomaszek / 27 marca 2020 r. o 14:28
+15
Niestety w realiach Lublina większość drobnych biznesów balansuje na granicy opłacalności. Dwu-trzy miesięczne zobowiązania często przekraczają potencjalny roczny zysk, a aby funkcjonować na rynku trzeba inwestować. Takie jak ten i wiele podobnych biznesów funkcjonuje jedynie dzięki pasji i zaangażowaniu właścicieli, a w obecnej sytuacji z nich nie da się opłacić czynszu, mediów i kosztów utrzymania pracowników. To obecnie główny problem wielu drobnych przedsiębiorców.
Avatar
Askier / 27 marca 2020 r. o 11:50
+14
Szanowny Panie Właścicielu to jak Pan ten swój biznes prowadzisz że nie jesteś w stanie przetrwać bez obrotu miesiąc? Nie masz na trudne czasy poduszki finansowej? Nic nie oszczędziłeś? Co jest jak zachorujesz i nie możesz prowadzić biznesu? Już męczy podpinanie wszystkich problemów pod koronawirusa..
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

Lubelskie na 13. miejscu w Polsce. Aktualna sytuacja epidemiologiczna - stan na 3 czerwca

W naszym regionie zagrożenie dotyczące koronawirusa jest coraz mniejsze - wynika z informacji przedstawionych przez wojewodę lubelskiego. Mamy jeden z najniższych wskaźników zachorowalności w skali kraju.

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Rowerzysta źle zaczął dzień. Wjechał pod samochód

Dzisiaj o 5.30 rano 29-letni rowerzysta zjechał z chodnika wprost pod koła samochodu. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala w Łęcznej.

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Nowa stacja diagnostyczna w Lublinie. Dla uczniów

Dobiega końca rozbudowa samochodówki o stację diagnostyczną przy ul. Popiełuszki. Zajęcia mają się tu zacząć po wakacjach. Budowa przedłużyła się o dwa lata z powodu kłopotów z wykonawcą.

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

GKS Katowice – Górnik Łęczna 1:1 [NA ŻYWO]

O 20.05 piłkarze Górnika Łęczna rozegrają pierwszy mecz o ligowe punkty od ósmego marca. Leandro i spółka zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Katowice

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Lublin: Czy na drzewach usuwanych z ul. Lipowej rzeczywiście nie było gniazd ptaków?

Jest kolejna odsłona sporu o drzewa z poszerzanych Al. Racławickich i ul. Lipowej. Ekolodzy żądają informacji o tym, kto sprawdził, czy na usuwanych w okresie lęgowym drzewach nie było gniazd. Obawiają się, że taka ekspertyza, choć obowiązkowa, w ogóle nie powstała. Ratusz zapewnia, że wszystko to sprawdzono.

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Wybory 2020. PO zbiera podpisy na Rafała Trzaskowskiego. Lista punktów w Lubelskiem

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała w środę, że wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, oznacza to wyścig z czasem w zbieraniu podpisów poparcia. Termin mija 10 czerwca.

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Najwięcej nowych przypadków zakażenia w woj. łódzkim. Najwięcej ofiar śmiertelnych we Wrocławiu

Wśród 142 nowych przypadków zakażenia koronawirusem 54 są z województwa łódzkiego. Wieczorny raport Ministerstwa Zdrowia z 3 czerwca.

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

W poprzek drogi S17 pod Lublinem stał samochód. Cudem nie doszło do tragedii

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło dziś na drodze ekspresowej S17 w okolicach węzła Lublin Sławinek. Wszystko zarejestrowała kamera zamontowana w aucie jednego z kierowców.

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy
galeria

Starosta świdnicki na kwarantannie. Zaskoczeni petenci zastali zamknięty urząd pracy

Pracownik Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna miał kontakt zarówno z pracownikami świdnickiego sanepidu jak też Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta. Urząd pracy jest zamknięty do odwołania. Dziś na kwarantannie przebywało 69 osób, w tym starosta świdnicki.

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Piłkarki Górnika Łęczna mistrzyniami Polski!

Polski Związek Piłki Nożnej długo zwlekał z decyzją, ale w środę wreszcie zdecydował, co będzie z kobiecymi rozgrywkami. Sezon 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. A to oznacza, że tytuł mistrzyń Polski ponownie wywalczyły piłkarki Górnika Łęczna!

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Wycinają 102 drzewa, żeby zbudować 3 km ścieżki rowerowej

Codziennie giną drzewa wzdłuż drogi z Chełma do Hrubieszowa. Do końca czerwca zniknie ponad sto sztuk i to tylko w granicach miasta. Kolejne drzewa zostaną ścięte na przestrzeni 7 kilometrów aż do miejscowości Kamień. Powstaje tu ścieżka rowerowa

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Stabilne ceny i tanie kredyty mieszkaniowe

Ceny ofertowe mieszkań przestały rosnąć – wynika z najnowszego reportu Expandera i Rentier.io. W Lublinie przeciętna cena wynosi obecnie ponad 6400 zł za mkw. Obecnie mamy również najtańsze w historii kredyty hipoteczne. Problemem jednak jest ich dostępność – zwracają uwagę eksperci.

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek
Alarm 24

Dlaczego wciąż nie leczą wszystkich pacjentów? W szpitalu przy al. Kraśnickiej mają za mało łóżek

– Sytuacja, kiedy pacjentów z innymi dolegliwościami się nie leczy, za bardzo się przedłuża – denerwuje się nasz Czytelnik. Jego mama ma być operowana na oddziale chirurgii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie, ale mimo zapowiedzi, zabiegi planowe nadal wciąż nie zostały tam wznowione

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym
5 czerwca 2020, 18:00

"Gorzkie żale". Performance w Kazimierzu Dolnym

To będzie pierwszy publiczny występ nowej artystycznej formacji w Kazimierzu Dolnym - TRUPA KZMRZ. 5 czerwca o godz. 18 na Rynku w Kazimierzu Dolnym zostanie zorganizowany performance "Gorzkie żale".

Andrzej Duda w woj. lubelskim. Dziś spotka się z gospodyniami, jutro z mieszkańcami Chełma
Wideo
film

Andrzej Duda w woj. lubelskim. Dziś spotka się z gospodyniami, jutro z mieszkańcami Chełma

W środę o godz. 16.15 prezydent Andrzej Duda spotka się w Urszulinie z członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich z województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!