Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

26 listopada 2017 r.
18:34

Zakaz handlu w niedziele. Kiedy będzie można robić zakupy? Lista niedziel handlowych

Autor: Zdjęcie autora ask
0 47 A A

Od 1 marca zakupy będziemy mogli robić tylko w dwie niedziele w miesiącu, w 2019 r. – tylko w jedną, a od 2020 r. handel w niedzielę zostanie zabroniony – zdecydowali posłowie PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawa podzieliła klientów. W naszej internetowej sondzie przeciwko możliwości robienia zakupów tylko w co drugą niedzielę opowiedziało się ponad 55 proc. ankietowanych. Z kolei z badania Kantar Millward Brown wynika, że aż 2/3 pracowników handlu samodzielnie decyduje o pracy w niedziele, a elastyczny czas pracy wskazuje jako ważny powód podjęcia pracy w handlu. Zastrzeżenia mają też właściciel sklepów.

Kto będzie mógł handlować w niedziele?

Handel będzie dozwolony m.in. w sklepach internetowych, piekarniach, cukierniach, lodziarniach, kioskach, na stacjach benzynowych, w niewielkich kwiaciarniach, w niektórych sklepach na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach, na jarmarkach, podczas wydarzeń sportowych, kulturalnych, przy cmentarzach (kwiatami, zniczami). Dozwolony będzie też handel dewocjonaliami.

Zakaz handlu w niedziele - wykaz niedziel handlowych i z zakazem handlu

STYCZEŃ 2018

7 stycznia - można handlować

14 stycznia - można handlować

21 stycznia - można handlować

28 stycznia - można handlować

LUTY 2018

4 lutego - można handlować

11 lutego - można handlować

18 lutego - można handlować

24 lutego - można handlować

MARZEC 2018

4 marca - można handlować

11 marca - zakaz handlu

18 marca - zakaz handlu

25 marca - można handlować

KWIECIEŃ 2018

1 kwietnia - zakaz handlu (Wielkanoc)

8 kwietnia - zakaz handlu

15 kwietnia - zakaz handlu

22 kwietnia - zakaz handlu

29 kwietnia - można handlować

MAJ 2018

6 maja - można handlować

13 maja - zakaz handlu

20 maja - zakaz handlu (Zielone Świątki)

27 maja - można handlować

CZERWIEC 2018

3 czerwca - można handlować

10 czerwca - zakaz handlu

17 czerwca - zakaz handlu

24 czerwca - można handlować

LIPIEC 2018

1 lipca - można handlować

8 lipca - zakaz handlu

15 lipca - zakaz handlu

22 lipca - zakaz handlu

29 lipca - można handlować

SIERPIEŃ 2018

5 sierpnia - można handlować

12 sierpnia - zakaz handlu

19 sierpnia - zakaz handlu

26 sierpnia - można handlować

WRZESIEŃ 2018

2 września - można handlować

9 września - zakaz handlu

16 września - zakaz handlu

23 września - zakaz handlu

30 września - można handlować

PAŹDZIERNIK 2018

7 października - można handlować

14 października - zakaz handlu

21 października - zakaz handlu

28 października - można handlować

LISTOPAD 2018

4 listopada - można handlować

11 listopada - zakaz handlu  (Święto Niepodległości)

18 listopada - zakaz handlu

25 listopada - można handlować

GRUDZIEŃ 2018

2 grudnia - można handlować

9 grudnia - zakaz handlu

16 grudnia - można handlować

23 grudnia - można handlować

30 grudnia - można handlować

Sonda: Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?

Liczba głosów: 2308
55.24%
NIE
44.76%
TAK

Zobacz także: Black Weekend w Tarasach Zamkowych

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
DavidShums / 6 marca 2018 o 02:34
0
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
DavidShums / 11 lutego 2018 o 18:10
0
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 14:59
0
Jestem Ajentem sklepu spożywczego jednej z sieci. Dzień przed dniem świątecznym, mam obrót większy o ok 40 %. Jakby conajmniej wojna jakaś była. Ludzie w tym kraju nie są normalni. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 13:01
0
juuuuu tylko w sobotę cała rodzina się kąpie???? fuuuuj
Avatar
Wincensjus... / 27 listopada 2017 o 11:31
0
To mały kroczek w drodze do korzeni, gdzie miłość Chrystusa i rodziny była wartością najwyższą! Poświęćmy den dzień na normalność, a nie pogoń za hydrą mamony! W prawdziwej Polsce zawsze tak było, żeby do niedzieli trzeba się przygotować i świętować! W sobotę cala rodzina dokładnie się kąpie i cieszy radością nadchodzącego momentu wysłuchania wespół z parafianami Słowa Bożego! I tak musimy postępować aby ubłagać Matkę Boską o przebaczenie za codzienne grzechy!
Avatar
mmm / 27 listopada 2017 o 10:48
0
dudek napisał:
undefined napisał:
I bardzo dobrze że handel został w niedzielę ograniczony, nie będę musiał zachrzaniać tylko odpocznę jak inni, nawet nie wiecie jak to było ważne dla pracowników handlu, już dobrze jak będzie 3 niedziele z zakazem handlu
to dlaczego nie zmienicie pracę jak wam tak źle, się .....   pisowskie niedziel czepili, kto wam będzie zapieprzał na 500+
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą! rozwiń
Avatar
Edi / 27 listopada 2017 o 10:46
0
PIS ma na to radę jak komus ni pasuje Jak Posłanka PISu krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!" Ile sama zarabia? 280 tys. zł. można pożyć (j ako profesor zwyczajny pobrała na Uniwersytecie Warszawskim wynagrodzenie w wysokości ponad 88 tys. złotych. Kolejne 30 tys. zł to dieta poselska, a prawie 90 tys. złotych - uposażenie poselskie. Posłanka dostaje także emeryturę (ponad 70 tysięcy złotych). Otrzymała też blisko 2 tys. złotych za recenzję pracy doktorskiej na Katolickim Uniwersycie Lubelskim. Razem 280tys)
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 09:50
0
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wolne, bo dlaczego nie?! Bzdura jakich mało. A ciuchy i tak zacząłem dawno kupować w internecie i niech już tak sobie zostanie...
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wo... rozwiń
Avatar
Sprzedawca / 27 listopada 2017 o 09:24
0
I bardzo dobrze z tym zakazem. A gdyby miało być inaczej to urzędy też powinny być otwarte 7 dni w tygodniu i to od 6 do 22.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 08:04
0
Mam nadzieję, że niewierzący dadzą przykład i ochoczo pobiegną do pracy we wszystkie niedziele i święta. Wszystkie.
Avatar
DavidShums / 6 marca 2018 o 02:34
0
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
DavidShums / 11 lutego 2018 o 18:10
0
do you want something new? look at this site. only here the choice of girls for every taste and completely free! they are obedient slaves, they will do everything you say! ***vik.shortcm.li/trust#4g
Avatar
Gość / 30 listopada 2017 o 14:59
0
Jestem Ajentem sklepu spożywczego jednej z sieci. Dzień przed dniem świątecznym, mam obrót większy o ok 40 %. Jakby conajmniej wojna jakaś była. Ludzie w tym kraju nie są normalni. Pozdrawiam.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 13:01
0
juuuuu tylko w sobotę cała rodzina się kąpie???? fuuuuj
Avatar
Wincensjus... / 27 listopada 2017 o 11:31
0
To mały kroczek w drodze do korzeni, gdzie miłość Chrystusa i rodziny była wartością najwyższą! Poświęćmy den dzień na normalność, a nie pogoń za hydrą mamony! W prawdziwej Polsce zawsze tak było, żeby do niedzieli trzeba się przygotować i świętować! W sobotę cala rodzina dokładnie się kąpie i cieszy radością nadchodzącego momentu wysłuchania wespół z parafianami Słowa Bożego! I tak musimy postępować aby ubłagać Matkę Boską o przebaczenie za codzienne grzechy!
Avatar
mmm / 27 listopada 2017 o 10:48
0
dudek napisał:
undefined napisał:
I bardzo dobrze że handel został w niedzielę ograniczony, nie będę musiał zachrzaniać tylko odpocznę jak inni, nawet nie wiecie jak to było ważne dla pracowników handlu, już dobrze jak będzie 3 niedziele z zakazem handlu
to dlaczego nie zmienicie pracę jak wam tak źle, się .....   pisowskie niedziel czepili, kto wam będzie zapieprzał na 500+
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!
  Posłnka PISu ma na to radę jak komus nie pasuje to krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą! rozwiń
Avatar
Edi / 27 listopada 2017 o 10:46
0
PIS ma na to radę jak komus ni pasuje Jak Posłanka PISu krzyczała do lekarzy rezydentow : 'Niech jadą!" Ile sama zarabia? 280 tys. zł. można pożyć (j ako profesor zwyczajny pobrała na Uniwersytecie Warszawskim wynagrodzenie w wysokości ponad 88 tys. złotych. Kolejne 30 tys. zł to dieta poselska, a prawie 90 tys. złotych - uposażenie poselskie. Posłanka dostaje także emeryturę (ponad 70 tysięcy złotych). Otrzymała też blisko 2 tys. złotych za recenzję pracy doktorskiej na Katolickim Uniwersycie Lubelskim. Razem 280tys)
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 09:50
0
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wolne, bo dlaczego nie?! Bzdura jakich mało. A ciuchy i tak zacząłem dawno kupować w internecie i niech już tak sobie zostanie...
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wo... rozwiń
Avatar
Sprzedawca / 27 listopada 2017 o 09:24
0
I bardzo dobrze z tym zakazem. A gdyby miało być inaczej to urzędy też powinny być otwarte 7 dni w tygodniu i to od 6 do 22.
Avatar
Gość / 27 listopada 2017 o 08:04
0
Mam nadzieję, że niewierzący dadzą przykład i ochoczo pobiegną do pracy we wszystkie niedziele i święta. Wszystkie.
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik jedzie do Rzeszowa bronić pozycji lidera

Górnik jedzie do Rzeszowa bronić pozycji lidera 1 0

Po efektownej wygranej u siebie z Ruchem Chorzów zielono-czarnych czeka kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem w Rzeszowie z tamtejszą Resovią i będzie chciał odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu

Jechał po pijanemu, wpadł do rowu. Teraz były radny PiS ma nową pracę. W GDDKiA

Jechał po pijanemu, wpadł do rowu. Teraz były radny PiS ma nową pracę. W GDDKiA 55 32

Radny miasta Puławy Artur Kwapiński ma nową pracę. Został zatrudniony na szeregowym stanowisku w puławskim rejonie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Na razie na trzy miesiące.

Ekranów nie będzie, bo jest już za późno. Miasto proponuje krzewy

Ekranów nie będzie, bo jest już za późno. Miasto proponuje krzewy 15 11

Nie będzie na razie ekranów akustycznych między budowanym przedłużeniem ul. Wrotkowskiej a blokami mieszkalnymi przy Nowym Świecie. Ratusz tłumaczy, że gdy projektowano drogę nie było tu bloku. Twierdzi też, że jest już za późno na dopisanie ekranów do projektu. W zamian oferuje mieszkańcom krzewy

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 17-18 sierpnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 17-18 sierpnia 1 0

Wydarzeniem weekendu będzie pierwszy, domowy mecz Motoru Lublin w nowym sezonie. W sobotę o godz. 19 piłkarze Mariusza Sawy podejmują Sołę Oświęcim

Kura, rzemieślnicy i koncerty. Dzisiaj startuje Jarmark Jagielloński
galeria

Kura, rzemieślnicy i koncerty. Dzisiaj startuje Jarmark Jagielloński 0 4

Koniec z parkowaniem na placu Zamkowym. Od dziś można tylko przejechać. Koniec ze spacerowaniem po Starym Mieście, bo trzeba się zatrzymać przy każdym straganie. Dla zainteresowanych szybkim dotarciem do konkretnego rzemieślnika jest plan stoisk.

Chmielaki 2018: Trzy dni piwnej imprezy [program, browary]
galeria

Chmielaki 2018: Trzy dni piwnej imprezy [program, browary] 0 1

Na scenie pojawi się Illusion, Łąki Łan, Mateusz Ziółko, Patryk Kumór, Agnieszka Chylińska, Sylwia Grzeszczak, Marcin Januszkiewicz, Piotr Jaworski i Cezary Bojanowski. A do tego recital organowy i Jazz z Wami. Kolejne Chmielaki Krasnostawskie rozpoczną się już dzisiaj o godz. 17 symbolicznym zerwaniem pędu chmielu.

PiS chce władzy w sejmiku województwa. Listy kandydatów już gotowe
Wybory 2018

PiS chce władzy w sejmiku województwa. Listy kandydatów już gotowe 17 49

Wygrać wybory do sejmiku i zapewnić sobie samodzielne rządzenie – to cel, jaki przyświeca działaczom Prawa i Sprawiedliwości. Listy kandydatów są już gotowe i najprawdopodobniej zostaną ogłoszone na początku września

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 9

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 2

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 27

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 136 24

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 121 21

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 118 9

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!