Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

9 sierpnia 2019 r.
12:42

Był prezesem, został prezesem. Artur Juszczak zmienił stanowisko

0 21 A A
W przyszłym tygodniu Artur Juszczak ma przedstawić plan dotyczący funkcjonowania spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie
W przyszłym tygodniu Artur Juszczak ma przedstawić plan dotyczący funkcjonowania spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie

Artur Juszczak niespodziewanie zmienił stanowisko po tym, jak jego poprzednik awansował na szefa marszałkowskiej instytucji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grzegorz Orzełowski z Siedlec nie jest już prezesem chełmskiego parku wodnego. Awansował na p.o. dyrektora marszałkowskiego Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Przenosiny na bardziej eksponowane i płatne stanowisko trzymał do ostatniej chwili w tajemnicy, bo nawet 1 sierpnia, w dzień nominacji, pisał SMS-y o tym, jak mu zależy na chełmskich tężniach.

Ciche odejście nie zaskoczyło prezydenta Chełma, który w godzinę po konferencji prasowej Orzełowskiego w Lublinie, przedstawił jego następcę – i tu zaskoczenie, bo okazał się nim Artur Juszczak, jedna z najbarwniejszych postaci chełmskiej sceny politycznej

W ciągu niespełna pół roku był dyrektorem, wiceprezydentem, prezesem spółki, a od 1 sierpnia szefuje w aquaparku. Ale po kolei.

Nazwisko Artura Juszczaka w chełmskiej polityce zafunkcjonowało dwie dekady temu. Młody wtedy ludowiec wszedł w 2006 roku do rady miasta z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, partii, która choć wyborów nie wygrywała, to dzięki wprowadzeniu kilku radnych współrządziła Chełmem przez następną dekadę. Wiceprezydentem był wtedy szef chełmskiego PSL Józef Górny, a Juszczak jednym z najaktywniejszych działaczy.

Wraz z rozwojem kariery politycznej, rozwijała się kariera zawodowa Artura Juszczaka – był m.in. zastępcą kierownika chełmskiego biura Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, pracował w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – wszystko to za czasów prezydentury Agaty Fisz. Wtedy też dał się poznać z udziału w niezliczonych imprezach rowerowych i biegowych oraz wielu inicjatyw.

To zaprocentowało, gdy Juszczak odszedł z PSL i wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Wystartował w wyborach z „jedynki” na liście i wszedł w cuglach do rady z jednym z najlepszych w mieście wynikiem. Nikt więc się specjalnie w Chełmie nie zdziwił, gdy prezydent Jakub Banaszek wybrał go na swojego zastępcę z pensją lekko ponad 10 tys. zł.

Ale prezydentura Juszczaka trwała zaledwie cztery miesiące. Z końcem kwietnia były ludowiec pożegnał się z magistrackim fotelem i został prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, spółki w świetnej kondycji finansowej. Szybko – i niespodziewanie – zakończyło się to prezesowanie, bo już 1 sierpnia został nowym prezesem spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie.

– Pan Artur Juszczak nie pobierze żadnej odprawy finansowej w związku z odejściem z pełnionej dotąd funkcji. Urząd Miasta Chełm informuje ponadto, iż wynagrodzenie prezesa spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie będzie niższe, niż miało to miejsce dotychczas – mówi suchy komunikat (Grzegorz Orzełowski, który odszedł z chełmskiego aquaparku do CSK w Lublinie, miał pensję na poziomie 12 022 zł).

– W przyszłym tygodniu pan Artur Juszczak przedstawi plan dotyczący funkcjonowania spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie. W przypadku Parku Wodnego jego głównym zadaniem będzie zwiększenie liczby klientów obiektu, a co za tym idzie – poprawa stanu finansów spółki – informuje Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm. – Zajmie się również kwestiami związanymi z przygotowaniem likwidacji opłaty targowej. Jego zadaniem będzie także uporządkowanie kwestii handlu w naszym mieście. W przyszłym tygodniu nowy prezes spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie po raz pierwszy spotka się z chełmskimi kupcami.

Misja Juszczaka nie jest łatwa. Tylko ratownikom Park Wodny jest winny 400 tys. zł, a są jeszcze inne zobowiązania.

e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 17:39
+11
Pan Prezydent powinien się zorientować , że taka sytuacja ma znamiona zwykłego tkz. KOLESIOSTWA
Avatar
ja / 9 sierpnia 2019 o 16:51
+11
jakby miał honor to by odpuścił . Ma z czego żyć nie warto się tak szmacić by ludzie tyle pomyj wylewali. Każdy w Chełmie tak samo myśli o tym Panu. Jeszcze raz mówię, że nie warto. Znajomości i te wszystkie koryta - nie warto.
Avatar
Dorota / 9 sierpnia 2019 o 13:57
+11
Widzę, że ten skoczek nieźle się przykleił do PIS-u. Wcześniej z ramienia działacza PSL piastował znaczące koryto w Krusie jako kierownik czegoś tam, potem był także wysoko w MOPR a gdy " ludowcom "okręt zaczął tonąć to dzięki kolegom z PIS dołączył do dobrej zmiany. Następnie został wiceprezydentem, potem prezesem, potem kolejnym prezesem a to dopiero początek. Widać fachowiec że ch...j.
Avatar
Zarabia firma to i ja zarabiam- a tu dalej komuna / 9 sierpnia 2019 o 13:36
+11
I to jest irytujące. Stanowisko kierownika basenu z zagwarantowaną pensją na poziomie burmistrza, przy jednoczesnym zadluzeniu wobec personelu to kpina z obywateli i pracowników. Wam się już calkiem popierd..ło w tych partyjnych łbach.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 13:07
+11
znaczy " z zawodu jest dyrektorem"
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 13:37
+9
krótka ławka prezydenta.
Avatar
były Solidaruch...... / 9 sierpnia 2019 o 13:25
+9
Nie przekreślajcie człowieka. Jest doskonale zorientowany w politycznej meteorologii i potrafi bez najmniejszego problemu wyczuć kierunek wiatrów, na które należy rozwinąć żagiel! Jeszcze nie jeden kredyt mu spłacicie! Czy kilka lat temu ktokolwiek by pomyślał, że cos takiego, jak pani Mazurek wyląduje w Brukseli? Jeszcze Wam w mieście przeprowadza secesję "Fiata" ......
Avatar
zzz / 10 sierpnia 2019 o 00:23
+8
Chełmski DYZMA na to...pie ale ja...ja
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 14:18
+7
Ten człowiek się nie nadaje.
Avatar
były Solidaruch ... / 9 sierpnia 2019 o 23:01
+7
.....osoba pisząca o "komentujących komuchach" najprawdopodobniej nie pochodzi z naszego miasta, ponieważ w innym wypadku doskonale by wiedziała, kim są najwięksi poplecznicy PiS w naszym mieście. Pozwolę sobie nadmienić, iż zdecydowana większość tych po 55 roku życia, to byli mocno zaangażowani członkowie ZSMS, PZPR a wcześniej ZMS. Wśród odznaczonych rożnymi orderami przez kolejnych prezydentów nie brakuje takich, co by stronili od "socjalistycznej" władzy zarówno w życiu zawodowym, jak i w dwóch przypadkach uczelnianym. Nawet nie wiecie o jednym I sekretarzu POP na UMSC, a bardzo aktywnym aktywiście PiS w naszym mieście. Nie wypada mi również podważać decyzji sądu "oczyszczającego" z oskarżeń o donosicielstwo itp. rewelacje. Dobrze więc pogimnastykować odrobine własny mózg, poszperać w materiałach źródłowych i ewentualnie dopiero wtedy pisać...
.....osoba pisząca o "komentujących komuchach" najprawdopodobniej nie pochodzi z naszego miasta, ponieważ w innym wypadku doskonale by wiedziała, kim są najwięksi poplecznicy PiS w naszym mieście. Pozwolę sobie nadmienić, iż zdecydowana większość tych po 55 roku życia, to byli mocno zaangażowani członkowie ZSMS, PZPR a wcześniej ZMS. Wśród odznaczonych rożnymi orderami przez kolejnych prezydentów nie brakuje takich, co by stronili od "socjalistycznej" władzy zarówno w życiu zawodowym, jak i w dwóch przypadkach uczelniany... rozwiń
Avatar
Marysia / 17 sierpnia 2019 o 13:26
+1
To Plan Naprawczy ? To rozpierducha w trzy dupy! Banaszek kogo ty dałeś na prezesa? Rowerzystę pielgrzymkowego ?
Avatar
marta / 14 sierpnia 2019 o 12:20
+3
no on to na pewno uratuje miasto
Avatar
Wstyd / 11 sierpnia 2019 o 12:49
+5
Wstydu nie ma pajacyk naprawde
Avatar
znająca realia... / 11 sierpnia 2019 o 11:52
+3
Ktoś tę robotę wykonywać musi, a praca w samorządach do najłatwiejszych nie należy. Pan Banaszek nie dysponuje nieograniczoną liczbą urzędników wystarczająco sprawnych intelektualnie, aby podjąć się, wbrew pozorom, odpowiedzialnej pracy, która jest mocno zaszufladkowana poprzez całą masę regulacji prawnych i przepisów. W Chełmie niewiele takich osób zostało. Chwała im za to, że potrafili przezwyciężyć swoje wzajemne uprzedzenia i służą miastu tak, jak najlepiej potrafią" "Rumcajs" dał się wpuścić w przysłowiowe maliny i potrzebuje pomocy z każdej strony!
Ktoś tę robotę wykonywać musi, a praca w samorządach do najłatwiejszych nie należy. Pan Banaszek nie dysponuje nieograniczoną liczbą urzędników wystarczająco sprawnych intelektualnie, aby podjąć się, wbrew pozorom, odpowiedzialnej pracy, która jest mocno zaszufladkowana poprzez całą masę regulacji prawnych i przepisów. W Chełmie niewiele takich osób zostało. Chwała im za to, że potrafili przezwyciężyć swoje wzajemne uprzedzenia i służą miastu tak, jak najlepiej potrafią" "Rumcajs" dał się wpuścić w przysłowiowe maliny i potrze... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 21:40
-7
Widać, że wśród komentujących jest sporo komuchów. Nikt tak nie potrafi kląć, jak prawdziwy Polak spod znaku sierpa i młota.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2019 o 14:18
+7
Ten człowiek się nie nadaje.
Avatar
zzz / 10 sierpnia 2019 o 00:23
+8
Chełmski DYZMA na to...pie ale ja...ja
Avatar
były Solidaruch ... / 9 sierpnia 2019 o 23:01
+7
.....osoba pisząca o "komentujących komuchach" najprawdopodobniej nie pochodzi z naszego miasta, ponieważ w innym wypadku doskonale by wiedziała, kim są najwięksi poplecznicy PiS w naszym mieście. Pozwolę sobie nadmienić, iż zdecydowana większość tych po 55 roku życia, to byli mocno zaangażowani członkowie ZSMS, PZPR a wcześniej ZMS. Wśród odznaczonych rożnymi orderami przez kolejnych prezydentów nie brakuje takich, co by stronili od "socjalistycznej" władzy zarówno w życiu zawodowym, jak i w dwóch przypadkach uczelnianym. Nawet nie wiecie o jednym I sekretarzu POP na UMSC, a bardzo aktywnym aktywiście PiS w naszym mieście. Nie wypada mi również podważać decyzji sądu "oczyszczającego" z oskarżeń o donosicielstwo itp. rewelacje. Dobrze więc pogimnastykować odrobine własny mózg, poszperać w materiałach źródłowych i ewentualnie dopiero wtedy pisać...
.....osoba pisząca o "komentujących komuchach" najprawdopodobniej nie pochodzi z naszego miasta, ponieważ w innym wypadku doskonale by wiedziała, kim są najwięksi poplecznicy PiS w naszym mieście. Pozwolę sobie nadmienić, iż zdecydowana większość tych po 55 roku życia, to byli mocno zaangażowani członkowie ZSMS, PZPR a wcześniej ZMS. Wśród odznaczonych rożnymi orderami przez kolejnych prezydentów nie brakuje takich, co by stronili od "socjalistycznej" władzy zarówno w życiu zawodowym, jak i w dwóch przypadkach uczelniany... rozwiń
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 22:03
-7
Widać, że wśród komentujących jest sporo komuchów. Nikt tak nie potrafi kląć, jak prawdziwy Polak spod znaku sierpa i młota.
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2019 o 22:03
-6
Widać, że wśród komentujących jest sporo komuchów. Nikt tak nie potrafi kląć, jak prawdziwy Polak spod znaku sierpa i młota.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie"

Unia Hrubieszów - Kryształ Werbkowice 0:1. Zmarnowali trzy "patelnie" 0 0

Mecz walki można było w niedzielę obejrzeć w Hrubieszowie. Tamtejsza Unia uległa Kryształowi Werbkowice 0:1.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 26 sierpnia 2019 r. 0 0

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy

Lublinianka – Łada Biłgoraj 0:1. Falstartu ciąg dalszy 0 1

Trzeci mecz z rzędu bez strzelonej bramki, a co za tym idzie bez zwycięstwa. Lublinianka niespodziewanie w niedzielę przegrała u siebie z Ładą Biłgoraj 0:1.

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut

Tomasovia - Granit Bychawa 2:1. Przeciętny, ale bramkowy debiut 0 0

Tomasovia pokonała w niedzielę Granit Bychawa 2:1. Jednego z goli dla gospodarzy zdobył Wesley Cain – Kanadyjczyk i najnowszy nabytek niebiesko-białych

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept

Lekarze z woj. lubelskiego wystawiają najwięcej elektronicznych recept 0 2

Blisko 2,5 miliony elektronicznych recept wystawili od początku roku lekarze w całej Polsce. W województwie lubelskim było ich blisko 560 tysięcy.

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena
26 sierpnia 2019, 0:00

Spektakle, warsztaty, spotkania. Startuje nowy sezon w Teatrze Andersena 0 0

Przedstawienia dla dzieci w różnym wieku, premiery, spotkania z artystami i warsztaty tematyczne - to wszystko czeka na gości Teatru Andersena w nadchodzącym sezonie, który rozpocznie się już we wrześniu.

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”
Alarm 24

Szeryf na drodze ukarze cię srodze. Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość” 13 18

Zajeżdżają drogę i wymierzają „sprawiedliwość”. Na drogach zaroiło się od samozwańczych „szeryfów”

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu!

AZS UMCS Lublin zdominował mistrzostwa Polski w Radomiu! 0 0

Mistrzostwa Polski w Radomiu dla akademików. Klub z Lublina wygrał klasyfikację medalową z dorobkiem ośmiu krążków, w tym aż pięciu złotych

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Świdniczanka – Avia 8:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 6

Świdniczanka Świdnik Mały rozgromiła kolejnego rywala. Tym razem w meczu derbowym rozbiła rezerwy Avii Świdnik aż 8:0

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka

Tęcza Bełżyce – MKS Ryki 2:1. Piękny sen beniaminka 0 1

Beniaminek z Bełżyc zaliczył fantastyczny start i po trzech kolejkach ma komplet punktów. W sobotę wygrał z MKS Ryki, choć kończył mecz w dziewiątkę

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Pogoń – Igros 3:3. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 0 0

Wielkie emocje w meczu beniaminków z Krasnobrodu i Łaszczówki. Losy meczu zmieniały się jak w kalejdoskopie i gdy wydawało się że po wygraną sięgną miejscowi goście w ostatnich sekundach doprowadzili do remisu

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar

Lublin: W tym miejscu dochodziło do śmiertelnych wypadków. Jest nowa organizacja ruchu, miasto liczy na fotoradar 17 10

Na najbardziej niebezpiecznym odcinku ul. Nadbystrzyckiej wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Na obu jezdniach pojawiło się oznakowanie mające skłonić kierowców do wolniejszej jazdy. Wprowadzono też ograniczenie prędkości. Zbyt szybka jazda jest tu główną przyczyną śmiertelnych wypadków.

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu

3 000 osób powiedziało: Nie dla spalarni śmieci w Zamościu 45 11

Tyle podpisów zebrał społeczny komitet „Nie dla spalarni śmieci w Zamościu”. To przeciwnicy inwestycji Veolii Wschód, która chce rozbudować ciepłownię. W poniedziałek na sesji też będzie mowa o terenie przy ul. Hrubieszowskiej. Chodzi o zmiany, które uniemożliwią tu utylizację odpadów komunalnych.

Jaka sieć handlowa przejmie Tesco w Lublinie? Wyprzedaż w hipermarkecie napędza klientów małym sklepom

Jaka sieć handlowa przejmie Tesco w Lublinie? Wyprzedaż w hipermarkecie napędza klientów małym sklepom 7 10

Od początku sierpnia w Tesco trwa wielka wyprzedaż towaru. Sprzedawcy części małych sklepów działających na terenie centrum handlowego obawiają się, że jeśli główna hala sprzedaży zostanie zlikwidowana to klienci przestaną odwiedzać galerię przy ul. Orkana. Reszta jednak uspokaja: teraz klientów jest nawet więcej niż w ostatnich miesiącach.

Powiat puławski bawi się na dożynkach w Kurowie [zdjęcia]
galeria

Powiat puławski bawi się na dożynkach w Kurowie [zdjęcia] 28 1

Na boisku szkolnym w Kurowie w niedzielę można było obejrzeć dożynkowe wieńce ze wszystkich stron powiatu puławskiego, skosztować lokalnych przysmaków, a także domowej roboty nalewek. Imprezę wspólnie otworzyli starosta Danuta Smaga i wójta Kurowa Arkadiusz Małecki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.