Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 grudnia 2015 r.
7:52

Chełm: Przedsiębiorca nie będzie mógł zbudować krematorium

0 15 A A
Leszek Łukowiec, właściciel firmy „Anubis”, nie będzie mógł wybudować krematorium<br />
Leszek Łukowiec, właściciel firmy „Anubis”, nie będzie mógł wybudować krematorium

W Chełmie nie będzie spopielani zwłok. Nie zgodziła się na to prezydent Agata Fisz. Jej decyzję utrzymał w mocy wojewoda lubelski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Agata Fisz już 29 października odmówiła właścicielowi Zakładu Usług Pogrzebowych „Anubis” zatwierdzenia związanego ze spopielarnią projektu budowlanego. Naturalną koleją rzeczy nie udzieliła mu też pozwolenia na budowę. Inwestor odwołał się od tej decyzji do wojewody lubelskiego wnosząc o jej uchylenie i przekazanie sprawy do ponownego rozpatrzenia.

– Wojewoda nie uwzględnił argumentacji zawartej w odwołaniu i podjął decyzję o utrzymaniu w mocy decyzji prezydenta Chełma, z uwagi na niezgodność inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – mówi Małgorzata Tatara z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z myślą o planowanej inwestycji Leszek Łukowiec, właściciel położonej u zbiegu ulic Szpitalnej i Kraszewskiego, 100 m od szpitala i przez płot sąsiadującej z domkami jednorodzinnymi firmy „Anubis”, zdążył już kupić działkę położoną obok jego zakładu pogrzebowego.

– Ten człowiek musi być wyzbyty społecznej wrażliwości – komentował jeden z mieszkańców ul. Szpitalnej w Chełmie. – Nie wywarło na nim wrażenia nawet to, że przeciwko jego planom w spontanicznym proteście podpisało się ponad 2 tys. osób.

Prezydent nie mogła zbagatelizować tak masowego protestu. Wielokrotnie i publicznie podkreślała, że dopóki będzie prezydentem miasta, nie wyda pozwolenia na budowę krematorium. Zaangażowała cały sztab prawników i najbardziej doświadczonych urzędników. Ci odnieśli się przede wszystkim do planu zagospodarowania przestrzennego, który w rejonie ul. Szpitalnej i Kraszewskiego (gdzie miałaby stanąć spopielania) nie przewiduje takich inwestycji.

Ponadto podparli się ewentualnym zagrożeniem dla zdrowia i życia mieszkających tam ludzi. Równie ważne były zasady współżycia społecznego, zgodnie z którymi interes jednostki nie może być przedkładany ponad interes ogółu. Sam Łukowiec w swoim odwołaniu starał się podważyć niemal wszystkie wytoczone przeciwko niemu argumenty. Od początku odmawiał kontaktu z dziennikarzami.

Wniosek na rozbudowę budynku usługowego przy ul. Kraszewskiego Łukowiec złożył w magistracie już 7 lipca. Z dokumentu wcale nie wynikało, że chodzi o wybudowanie krematorium. Dociskany przez urzędników dopiero w sierpniu uściślił charakter planowanej inwestycji. Wtedy też wybuchł protest społeczny przypieczętowany przekazaniem Agacie Fisz listy z ponad 2 tys. podpisów przeciwko budowie krematorium.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leszek / 4 marca 2016 o 19:15
0

A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!

sobie pod domem wybuduj nawet szalet miejski tepoto

Avatar
Bleeeee / 26 grudnia 2015 o 09:37
0

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo.

Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo. rozwiń
Avatar
miki / 25 grudnia 2015 o 14:41
0

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
- A koze?
- Oddol bym
- Baco, a oddalibyscie Partii krowe
- Ni
- Czemu nie?
- Bo ja krowe mom

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
rozwiń

Avatar
Magda / 25 grudnia 2015 o 14:20
0

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł PB. Jakby lubelscy busiarze kiedyś zainwestowali w tabor autobusowy to by teraz nie lamentowali że ich konkurencja wygryza. Jakoś w innych województwach nikt nie walczy z konkurencją tak jak w naszym województwie. Popatrz na Podkarpacie. Tam oprócz PB do Warszawy czy Krakowa lub Wrocławie jeździ też Marcel, Neobus, Lux Express i Albatros bus - wszyscy jeżdzą autobusami na tych trasach i żaden nie narzeka że nie ma pasażerów jak to ma miejsce u lubelskich busiarzy.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł ... rozwiń

Avatar
zxc / 25 grudnia 2015 o 13:05
0

W Chełmie Cementownia spala śmieci z całej europy już od paru lat trują ludzi o to nikomu nie przeszkadza!!!

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 13:00
0
Dajcie spokój i zbudujcie te krematorium. Niech coś się w tym mieście w końcu normalnego tworzy.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:58
0
A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:35
0
A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:35
0
Nowe miejsca pracy by powstały a tak lipa.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:05
0

Zbudujcie pod Chełmem! Mieszkam w Lublinie, ale deklaruję, że jeśli nie będzie podobnego zakładu w Lublinie, to mnie do Was zawiozą! Macie pierwszego klienta! Żona będzie druga! :)

Avatar
leszek / 4 marca 2016 o 19:15
0

A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!

sobie pod domem wybuduj nawet szalet miejski tepoto

Avatar
Bleeeee / 26 grudnia 2015 o 09:37
0

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo.

Polski bus warszafiaka? HA HA, poczytaj czyj on jest jak juz chciales blysnac na forum ale Ci nie wyszlo. rozwiń
Avatar
miki / 25 grudnia 2015 o 14:41
0

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
- A koze?
- Oddol bym
- Baco, a oddalibyscie Partii krowe
- Ni
- Czemu nie?
- Bo ja krowe mom

Za komuny Baca zostal wezwany do siedziby Partii, goscie pytaja go:

- Baco a oddalibyscie konia na rzecz Partii?
- Oddol bym
rozwiń

Avatar
Magda / 25 grudnia 2015 o 14:20
0

A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.


A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł PB. Jakby lubelscy busiarze kiedyś zainwestowali w tabor autobusowy to by teraz nie lamentowali że ich konkurencja wygryza. Jakoś w innych województwach nikt nie walczy z konkurencją tak jak w naszym województwie. Popatrz na Podkarpacie. Tam oprócz PB do Warszawy czy Krakowa lub Wrocławie jeździ też Marcel, Neobus, Lux Express i Albatros bus - wszyscy jeżdzą autobusami na tych trasach i żaden nie narzeka że nie ma pasażerów jak to ma miejsce u lubelskich busiarzy.

Krematorium jak najbardziej ale czemu w środku osiedla między domami mieszkalnymi? Nie można takiego budynku wybudować na obrzeżach Chełma? Wtedy nikt by się nie przyczepiał do tego. Co do Polskiego Busa to strzelasz jak kulą w płot. My pasażerowie mamy prawo wyboru przewoźnika a nie że będą nam odgórnie nakazywać czym, o której i kiedy mamy jeździć! Osobiście jeżdże PB do Warszawy i nie wyobrażam sobie żeby nie było z Lublina PB. Chcesz to jeździj sobie busem z Chełma do Warszawy za 43 zł, ja wolę z przesiadką w Lublinie jechać za 1zł ... rozwiń

Avatar
zxc / 25 grudnia 2015 o 13:05
0

W Chełmie Cementownia spala śmieci z całej europy już od paru lat trują ludzi o to nikomu nie przeszkadza!!!

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 13:00
0
Dajcie spokój i zbudujcie te krematorium. Niech coś się w tym mieście w końcu normalnego tworzy.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:58
0
A który Wojewoda? Czy z sekty "Pancernej brzozy" czy z PiSu ? Jeżeli odmówiła POkraka to może z PiSu będzie bardziej ludzki. Próbować jeszcze raz. A Pani Prezydent niech dalej broni POkrak co mają spalarnie pod warszafką i doją rodziny zmarłych z naszego regionu. Podobnie jak Ci co tak walczą o Polski - Bus. W nosie mają pracodawców z regionu tylko chcą warszfiaczka.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:35
0
A to Polska wlasnie .... Ludzika zawsze sa przeciw... Nie wazne, czy maja racje, czy nie ... A spopielarnia jest w Lublinie lub okolocach koniecznoscia!
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:35
0
Nowe miejsca pracy by powstały a tak lipa.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 11:05
0

Zbudujcie pod Chełmem! Mieszkam w Lublinie, ale deklaruję, że jeśli nie będzie podobnego zakładu w Lublinie, to mnie do Was zawiozą! Macie pierwszego klienta! Żona będzie druga! :)

Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 października 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 października 2018 r. 0 0

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów

Robert Lewandowski z kolejnym golem w Lidze Mistrzów 0 0

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe AEK Ateny 2:0, a jedną z bramek zdobył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski. Natomiast we wtorkowym hicie Manchester United przegrał u siebie z Juventusem Turyn 0:1

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces

PiS przegrało wybory w Lublinie i ma mniej radnych. Ale i tak ogłasza sukces 66 21

– Zwiększyła się liczba osób, które popierają Prawo i Sprawiedliwość – ogłosił we wtorek Tomasz Pitucha, szef klubu PiS w lubelskiej Radzie Miasta, chociaż jego partia przegrała w Lublinie wybory do miejskiego samorządu.

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku

Kolumna taksówek przejedzie przez Lublin. Pożegnają kolegę zmarłego w wypadku 50

W środę rano odbędzie się pogrzeb taksówkarza, który zginął w wypadku przy ul. Nadbystrzyckiej w Lublinie.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych]

Wybory samorządowe 2018. Wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego [lista radnych] 10 13

Wybory samorządowe 2018 - powiat puławski. Znamy już wyniki wyborów do Rady Powiatu Puławskiego. Najwięcej mandatów zdobyli radni PiS, którzy w tej kadencji mają samodzielną większość.

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat

Nerwowo w oczekiwaniu na wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przesądzić może jeden mandat 27 36

Milionowe unijne dotacje, największe ośrodki zdrowia i kultury, inwestycje w drogi wojewódzkie, transport kolejowy i lotniczy. Prawo i Sprawiedliwość wydaje się być blisko przejęcia władzy w regionie. Ale do samodzielnego rządzenia może zabraknąć jednego mandatu.

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Wyniki wyborów na burmistrza 1 0

Nałęczów. O stanowisko burmistrza Nałęczowa w drugiej turze powalczą Wiesław Pardyka (34,9 proc.) i Wiesław Jarosiński (31,9 proc.).

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag
Zdjęcia
galeria

Inauguracja roku akademickiego na UMCS. Premier nie przyjechał, ale przysłał 500 flag 4 10

Nowy rok akademicki zainaugurowano we wtorek na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. W ostatniej chwili udział w uroczystości odwołał premier Mateusz Morawiecki.

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie
31 października 2018, 19:00

"Zwierzęta nocy" w Miasto movie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 31 października o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Zwierzęta nocy.

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta

"Czarny koń" wyborów w Kraśniku. To ona rozdaje karty w Radzie Miasta 12 17

W Kraśniku będzie dogrywka gigantów, ale karty i tak rozdaje kobieta. Komitet wyborczy Marzeny Pomykalskiej zdobył w Radzie Miasta trzy mandaty i to od niej zależy przyszła koalicja w radzie. Bez względu na to, czy burmistrzem zostanie Wojciech Wilk (PO), czy Kazimierz Choma (PiS).

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro

Jest wniosek o uchylenie immunitetu posła PiS. Pismo złożył Zbigniew Ziobro 5 6

Wniosek o uchylenie immunitetu posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Olszówki czeka na rozpatrzenie przez sejmową Komisję Regulaminową, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Prokuratura chce postawić parlamentarzyście z Biłgoraja cztery zarzuty dotyczące niezgodnego z prawem uzyskania prawa jazdy.

Koncert DrGree w Rider's Pub
3 listopada 2018, 19:00

Koncert DrGree w Rider's Pub 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 3 listopada o godz. 19.30 w Rider'S Pub (ul. 3 Maja 9) wystąpi grupa DrGree z premierą debiutanckiej płyty.

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy

Zbiórka na zabytkowe nagrobki na cmentarzu przy ul. Lipowej. Przygody anielskiej głowy 1 2

Koszty konserwacji zabytkowych nagrobków są coraz wyższe. W tegorocznej kweście będziemy zbierać na uratowanie kolejnych czterech z cmentarza przy ul. Lipowej. Są też efekty zbiórki zeszłorocznej. Piękny anioł odzyskał głowę.

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej

Lublin: Uwaga, remont ul. Lubartowskiej 0 1

Na środę planowany jest remont nawierzchni jezdni ul. Lubartowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Bajkowskiego, czyli na tyłach Ratusza

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty

Lublin: Decyzja radnych będzie dotyczyć dziesiątek tysięcy rodzin. Chodzi o bonifikatę na grunty 5 5

Dziesiątek tysięcy rodzin z bloków, kamienic oraz domów jednorodzinnych dotyczyć będzie decyzja, którą w czwartek ma podjąć Rada Miasta. Chodzi o wysokość bonifikaty, której udzieli miasto przy przekształcaniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Jakie zniżki proponuje Ratusz?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!