Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

8 listopada 2009 r.
19:11
Edytuj ten wpis

Drogowcy weszli na działkę z siekierami. Właściciele: To naruszenie własności

0 15 A A

Wystarczył sąsiedzki donos, aby drogowcy poobcinali gałęzie 70-letniemu modrzewiowi. Nie przeszkadzało im, że drzewo rośnie na prywatnej działce. Sprawę skwitowali słowami: „Przecież nic się nie stało”. Czy na pewno?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Modrzew na działce Lużyńskich rósł od dziesięcioleci. Upiększał nie tylko ich posesję, ale także całą okolicę. – Ten modrzew zasadziła jeszcze moja babcia – mówi Halina Lużyńska. – Mamy do niego wielki sentyment. Przypomina nam o bliskich, których już z nami nie ma. A do tego jest po prostu piękny.

Los majestatycznego drzewa był już zagrożony, gdy we wsi prowadzono prace przy linii energetycznej. Wtedy jednak energetycy woleli postawić dodatkowy słup, niż ścinać modrzew. Co wtedy oszczędzili energetycy, w ubiegłym tygodniu zniszczyli drogowcy.

– Widziałam, że przy moim ogrodzeniu zatrzymał się samochód służb drogowych, ale do głowy mi nie przyszło, że przyjechali okaleczyć nasze drzewo – mówi nasza Czytelniczka.

– Gdy po jakimś czasie wyszłam na dwór, samochodu już nie było. Tylko po obu stronach ogrodzenia leżały odcięte gałęzie. Nikt nie przyszedł do mnie, nie spytał. Ogołocili drzewo nie tylko od strony drogi, ale też od działki. Jak tak można? Przecież to moja prywatna własność!

Modrzew rośnie ponad metr od ogrodzenia. Gałęzie faktycznie wystają poza granice posesji, ale nie zasłaniają ulicy. Pomiędzy nią a ogrodzeniem jest bowiem jeszcze ponad 2,5-metrowy pas zieleni. W zarządzie dróg powiatowych w Chełmie powiedziano pani Halinie, że podcinkę zrobiono na życzenie sąsiada, który zawiadomił o leżących na drodze gałęziach.

– Te gałęzie nikomu nie przeszkadzały – denerwuje się właścicielka działki. – Nikt wcześniej nie prosił nas o ich wycięcie.

Według prawa, jeśli faktycznie gałęzie zasłaniają widoczność, zarządca drogi powinien wezwać właściciela do usunięcia problemu. Do Lużyńskich jednak nikt wezwania nie wysłał. Dlaczego?

– Wezwanie właścicieli do podcięcia gałęzi i tak nic by nie dało – kwituje sprawę Krzysztof Wojciechowski, dyrektor chełmskiego ZDP. – Zresztą, przecież nic się nie stało. To tylko kilka gałęzi. No może forma załatwienia sprawy nie była do końca odpowiednia. Dlatego wyciągnę konsekwencje wobec pracowników, którzy wykonali podcinkę.

Zdaniem pani Haliny, pociągnięcie do odpowiedzialności szeregowych pracowników, to nie rozwiązanie. – Niech odpowie ten, kto wydał im takie polecenie – dodaje.

– Ale polecenie było jak najbardziej na miejscu. Priorytetem jest bezpieczeństwo użytkowników drogi – zapewnia dyrektor.

Lużyńska wie, że wyrządzonej szkody nic nie naprawi. – Wystarczyłoby jednak, gdyby drogowcy przyznali się do błędu, przeprosili – mówi. – Ale oni w ogóle nie czują się odpowiedzialni za to, co się stało. Wszyscy urzędnicy, do których zwracaliśmy się o pomoc, bagatelizowali sprawę. Wicestarosta nie dość, że zachował się impertynencko, to zasugerował, że może całe drzewo trzeba będzie ściąć. To się po prostu nie mieści w głowie! Rozważamy, czy nie zwrócić się z tą sprawą do prokuratury.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 22:25
0
Bizon napisał:
To dlaczego nie ma wyborów jedno mandatowych -na konkretne nazwisko a tylko na partię a ci obsadzają się różnymi oszołomami ? ja się do tego nie nadaję bo ja powybijał bym połowę tych niezbyt rozgarniętych więc wolę przyglądać się i mówić o ignorancji czy chamstwie a widząc błędy i chamstwo też będę reagował negatywnie a komentarze nie są żałosne to większość urzędników jest niekompetentna i żałosna !A skoro was wybrali to pokażcie że macie choć odrobinę kultury osobistej bo honoru to wam brak !


Co fakt , to fakt. tylko, że wielu jest urzędników takich, którzy są kompetentni,a niestety Ci drudzy wystawiają opinie tym pierwszym i koło się zamyka..... taki kraj...


Co fakt , to fakt. tylko, że wielu jest urzędników takich, którzy są kompetentni,a niestety Ci drudzy wystawiają opinie tym pierwszym i koło się zamyka..... taki kraj... rozwiń
Avatar
Bizon / 18 listopada 2009 o 14:47
0
Gość napisał:
żałosne komentarze- jak ktoś uważa, że nieodpowiedni ludzie są na stanowiskach to droga wolna za rok wybory, pokażcie swoją kulturę i kreatywność.

To dlaczego nie ma wyborów jedno mandatowych -na konkretne nazwisko a tylko na partię a ci obsadzają się różnymi oszołomami ? ja się do tego nie nadaję bo ja powybijał bym połowę tych niezbyt rozgarniętych więc wolę przyglądać się i mówić o ignorancji czy chamstwie a widząc błędy i chamstwo też będę reagował negatywnie a komentarze nie są żałosne to większość urzędników jest niekompetentna i żałosna !A skoro was wybrali to pokażcie że macie choć odrobinę kultury osobistej bo honoru to wam brak !

To dlaczego nie ma wyborów jedno mandatowych -na konkretne nazwisko a tylko na partię a ci obsadzają się różnymi oszołomami ? ja się do tego nie nadaję bo ja powybijał bym połowę tych niezbyt rozgarniętych więc wolę przyglądać się i mówić o ignorancji czy chamstwie a widząc błędy i chamstwo też będę reagował negatywnie a komentarze nie są żałosne to większość urzędników jest niekompetentna i żałosna !A skoro was wybrali to pokażcie że macie choć odrobinę kultury osobistej bo honoru to wam brak ! rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 18:33
0
żałosne komentarze- jak ktoś uważa, że nieodpowiedni ludzie są na stanowiskach to droga wolna za rok wybory, pokażcie swoją kulturę i kreatywność.
Avatar
fred z Cełma / 9 listopada 2009 o 13:52
0
Chełmskie urzędasy,gnidy dworskie,najpierw poczytajcie sobie Kamyczka,następnie pojedżcie np.do Zamościa na naukę o zachowaniu i kulturze a dopiero kandydujcie na stanowiska.
Avatar
Beduin / 9 listopada 2009 o 12:47
0
lulek napisał:
.....Wicestarosta nie dość, że zachował się impertynencko, .... grunt to kultura urzędnika, proszę o nazwisko niech wyborcy wiedzą na kogo głosują, własność prywatna rzecz święta.

Zaczyna się od drzew czy innych decyzji impertynencja zaczyna rosnąć rosnąć aż osiąga rozmiary chamstwa ,buty,pewności siebie ,czy przekonania że starosta na zagrodzie równy wojewodzie ba nawet prezydentowi ,a co a może nie ma władzy absolutnej ? a chyba ma szaraczkowie ale tylko do wyborów bo takiego chamstwa i ignorancji na dłuższą metę tolerować się nie da -bo dziś gałęzie a jutro was podetnie z uśmiechem bo jemu wolno on Wicestarosta a co szaraczkowie do nory !Ech zapomniał wół jak cielęciem był i należy takim pajacom z urzędów przypominać komu mają SŁUŻYĆ tak służyć ! bo to za naszą kasę on tam siedzi i w obowiązku ma min. bronić naszych obywatelskich interesów taka jego rola a jak zapomniał to fora ze dwora do gnoju tam waści miejsce a dla przypomnienia petent jest Twoim pracodawcą mocium panie .A tak na marginesie niech by tak ktokolwiek spróbował taki numer z wycięcie w innym kraju normalnym kraju to cienko przęndli by i robotnicy i kierownik łącznie z tym Wicestarostą ale tu na prowincji wolność Tomku w swoim domku .Dlatego popieram przedmówcę nazwisko prosimy za błędy trzeba odpowiadać ,za impertynencję też szczególnie urzędnik .

Zaczyna się od drzew czy innych decyzji impertynencja zaczyna rosnąć rosnąć aż osiąga rozmiary chamstwa ,buty,pewności siebie ,czy przekonania że starosta na zagrodzie równy wojewodzie ba nawet prezydentowi ,a co a może nie ma władzy absolutnej ? a chyba ma szaraczkowie ale tylko do wyborów bo takiego chamstwa i ignorancji na dłuższą metę tolerować się nie da -bo dziś gałęzie a jutro was podetnie z uśmiechem bo jemu wolno on Wicestarosta a co szaraczkowie do nory !Ech zapomniał wół jak cielęciem był i należy takim paj... rozwiń
Avatar
student / 9 listopada 2009 o 11:28
0
Czy to nie podpada pod naruszenie miru domowego ? Co na to policja i prokurator?
Avatar
WŁASNOŚĆ / 9 listopada 2009 o 11:26
0
1 METR OD GRANICY DZIAŁKI ROŚNIE DUŻE DRZEWO TO GAŁĘZIE MAJĄ DŁUGOŚĆ JAKĄ 0,5 M. JAK WYSTAJĄ 4M ZA GRANICE DZIAŁKI I ZACIENIAJĄ ,LUB ODŁAMUJĄ SIĘ I MOGĄ SPAŚĆ NA KOGOŚ LUB POZOSTAWINY SAMOCHÓD TO NIE PRZESZKADZAJĄDZIWNY JEST TEN ŚWIAT.JAK W "KONOPIELCE"
Avatar
werka / 9 listopada 2009 o 11:25
0
...a może ten sąsiad to radny, kumpel wicestarosty itp...???
Avatar
mp / 9 listopada 2009 o 10:21
0
A ciewkawe kto zacz jest ten sasiad wlascicieli dzrewa ? Cos nieslychanie szybko i skutecznie "zalatwil" wizyte drgowcow - zwlaszcza w swietle innych komentarzy ... Czy to przypadkiem nie jest jakis wspolczesny "czynownik" ?? I jaki fajny sasiad .....
Avatar
jon / 9 listopada 2009 o 09:20
0
~bartek~ napisał:
No proszę! A ja nie mogę doprosić się wycięcia olchy z pasa drogowego,która nie tylko zaśmieca moją posesję,ale w czasie burzy zagraża bezpieczeństwu!!! Wielokrotnie prosiłem o to w lubelskim oddziale GDDKiA. Nigdzie indziej nie spotkałem się z taką ignorancją urzędników!!!


latające satelity też zagrażają bezpieczeństwu ! jakaś propozycja ?
Avatar
Gość / 11 stycznia 2010 o 22:25
0
Bizon napisał:
To dlaczego nie ma wyborów jedno mandatowych -na konkretne nazwisko a tylko na partię a ci obsadzają się różnymi oszołomami ? ja się do tego nie nadaję bo ja powybijał bym połowę tych niezbyt rozgarniętych więc wolę przyglądać się i mówić o ignorancji czy chamstwie a widząc błędy i chamstwo też będę reagował negatywnie a komentarze nie są żałosne to większość urzędników jest niekompetentna i żałosna !A skoro was wybrali to pokażcie że macie choć odrobinę kultury osobistej bo honoru to wam brak !


Co fakt , to fakt. tylko, że wielu jest urzędników takich, którzy są kompetentni,a niestety Ci drudzy wystawiają opinie tym pierwszym i koło się zamyka..... taki kraj...


Co fakt , to fakt. tylko, że wielu jest urzędników takich, którzy są kompetentni,a niestety Ci drudzy wystawiają opinie tym pierwszym i koło się zamyka..... taki kraj... rozwiń
Avatar
Bizon / 18 listopada 2009 o 14:47
0
Gość napisał:
żałosne komentarze- jak ktoś uważa, że nieodpowiedni ludzie są na stanowiskach to droga wolna za rok wybory, pokażcie swoją kulturę i kreatywność.

To dlaczego nie ma wyborów jedno mandatowych -na konkretne nazwisko a tylko na partię a ci obsadzają się różnymi oszołomami ? ja się do tego nie nadaję bo ja powybijał bym połowę tych niezbyt rozgarniętych więc wolę przyglądać się i mówić o ignorancji czy chamstwie a widząc błędy i chamstwo też będę reagował negatywnie a komentarze nie są żałosne to większość urzędników jest niekompetentna i żałosna !A skoro was wybrali to pokażcie że macie choć odrobinę kultury osobistej bo honoru to wam brak !

To dlaczego nie ma wyborów jedno mandatowych -na konkretne nazwisko a tylko na partię a ci obsadzają się różnymi oszołomami ? ja się do tego nie nadaję bo ja powybijał bym połowę tych niezbyt rozgarniętych więc wolę przyglądać się i mówić o ignorancji czy chamstwie a widząc błędy i chamstwo też będę reagował negatywnie a komentarze nie są żałosne to większość urzędników jest niekompetentna i żałosna !A skoro was wybrali to pokażcie że macie choć odrobinę kultury osobistej bo honoru to wam brak ! rozwiń
Avatar
Gość / 9 listopada 2009 o 18:33
0
żałosne komentarze- jak ktoś uważa, że nieodpowiedni ludzie są na stanowiskach to droga wolna za rok wybory, pokażcie swoją kulturę i kreatywność.
Avatar
fred z Cełma / 9 listopada 2009 o 13:52
0
Chełmskie urzędasy,gnidy dworskie,najpierw poczytajcie sobie Kamyczka,następnie pojedżcie np.do Zamościa na naukę o zachowaniu i kulturze a dopiero kandydujcie na stanowiska.
Avatar
Beduin / 9 listopada 2009 o 12:47
0
lulek napisał:
.....Wicestarosta nie dość, że zachował się impertynencko, .... grunt to kultura urzędnika, proszę o nazwisko niech wyborcy wiedzą na kogo głosują, własność prywatna rzecz święta.

Zaczyna się od drzew czy innych decyzji impertynencja zaczyna rosnąć rosnąć aż osiąga rozmiary chamstwa ,buty,pewności siebie ,czy przekonania że starosta na zagrodzie równy wojewodzie ba nawet prezydentowi ,a co a może nie ma władzy absolutnej ? a chyba ma szaraczkowie ale tylko do wyborów bo takiego chamstwa i ignorancji na dłuższą metę tolerować się nie da -bo dziś gałęzie a jutro was podetnie z uśmiechem bo jemu wolno on Wicestarosta a co szaraczkowie do nory !Ech zapomniał wół jak cielęciem był i należy takim pajacom z urzędów przypominać komu mają SŁUŻYĆ tak służyć ! bo to za naszą kasę on tam siedzi i w obowiązku ma min. bronić naszych obywatelskich interesów taka jego rola a jak zapomniał to fora ze dwora do gnoju tam waści miejsce a dla przypomnienia petent jest Twoim pracodawcą mocium panie .A tak na marginesie niech by tak ktokolwiek spróbował taki numer z wycięcie w innym kraju normalnym kraju to cienko przęndli by i robotnicy i kierownik łącznie z tym Wicestarostą ale tu na prowincji wolność Tomku w swoim domku .Dlatego popieram przedmówcę nazwisko prosimy za błędy trzeba odpowiadać ,za impertynencję też szczególnie urzędnik .

Zaczyna się od drzew czy innych decyzji impertynencja zaczyna rosnąć rosnąć aż osiąga rozmiary chamstwa ,buty,pewności siebie ,czy przekonania że starosta na zagrodzie równy wojewodzie ba nawet prezydentowi ,a co a może nie ma władzy absolutnej ? a chyba ma szaraczkowie ale tylko do wyborów bo takiego chamstwa i ignorancji na dłuższą metę tolerować się nie da -bo dziś gałęzie a jutro was podetnie z uśmiechem bo jemu wolno on Wicestarosta a co szaraczkowie do nory !Ech zapomniał wół jak cielęciem był i należy takim paj... rozwiń
Avatar
student / 9 listopada 2009 o 11:28
0
Czy to nie podpada pod naruszenie miru domowego ? Co na to policja i prokurator?
Avatar
WŁASNOŚĆ / 9 listopada 2009 o 11:26
0
1 METR OD GRANICY DZIAŁKI ROŚNIE DUŻE DRZEWO TO GAŁĘZIE MAJĄ DŁUGOŚĆ JAKĄ 0,5 M. JAK WYSTAJĄ 4M ZA GRANICE DZIAŁKI I ZACIENIAJĄ ,LUB ODŁAMUJĄ SIĘ I MOGĄ SPAŚĆ NA KOGOŚ LUB POZOSTAWINY SAMOCHÓD TO NIE PRZESZKADZAJĄDZIWNY JEST TEN ŚWIAT.JAK W "KONOPIELCE"
Avatar
werka / 9 listopada 2009 o 11:25
0
...a może ten sąsiad to radny, kumpel wicestarosty itp...???
Avatar
mp / 9 listopada 2009 o 10:21
0
A ciewkawe kto zacz jest ten sasiad wlascicieli dzrewa ? Cos nieslychanie szybko i skutecznie "zalatwil" wizyte drgowcow - zwlaszcza w swietle innych komentarzy ... Czy to przypadkiem nie jest jakis wspolczesny "czynownik" ?? I jaki fajny sasiad .....
Avatar
jon / 9 listopada 2009 o 09:20
0
~bartek~ napisał:
No proszę! A ja nie mogę doprosić się wycięcia olchy z pasa drogowego,która nie tylko zaśmieca moją posesję,ale w czasie burzy zagraża bezpieczeństwu!!! Wielokrotnie prosiłem o to w lubelskim oddziale GDDKiA. Nigdzie indziej nie spotkałem się z taką ignorancją urzędników!!!


latające satelity też zagrażają bezpieczeństwu ! jakaś propozycja ?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 0

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 0

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 0

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 6 3

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 4 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 0

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 53 12

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach
galeria

Awaria ciepłownicza, utrudnienia na al. Partyzantów w Puławach 11 5

Uwaga na prace prowadzone obecnie na al. Partyzantów w Puławach. W okolicy PIWET-u wykop ma już ponad metr głębokości. Ciężki sprzęt zablokował dwa pasy ruchu.

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo)
film

Farming Simulator 19: Premiera nie tylko dla farmerów (wideo) 0 0

Czas zebrać ziemniaki i rozrzucić obornik. Dziś premiera gry Farming Simulator 19, w ktorej czeka na graczy ponad 300 maszyn i pojazdów rolniczych.

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci

"Zbieramy na paczki dla dzieci". Ale to nie byli policjanci 1 2

58-latka z Białej Podlaskiej przekazała niemal 500 złotych osobom podającym się za policjantów. Dała się zwieść zapewnieniom, że gotówka zostanie przekazana na „paczki dla dzieci”.

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE

"YE$". Premiera nowej płyty lubelskiej grupy CHØCØLATE 0 0

Już 25 listopada odbędzie się oficjalna premiera drugiego minialbumu zespołu CHØCØLATE. Krążek wyprodukuje dwukrotnie nominowany do nagród Grammy Bryan David.

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery?

Smog w Lublinie. Przedszkolaki nie powinny wychodzić na spacery? 6 7

Czy miejskie przedszkola dostaną zakaz wyprowadzania dzieci na spacer, gdy powietrze będzie gęste od smogu? O wydanie takiego zalecenia apeluje do Ratusza jeden z dzielnicowych radnych.