Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

11 grudnia 2017 r.
12:06

Jakub wylądował w Berlinie

0 4 A A

Jakub Badera, student III roku Mechaniki i Budowy Maszyn PWSZ, zaliczył sesję symulatorową w centrum szkoleniowym Lufthansa. Była nagroda od linii lotniczych Enter Air za wysokie osiągnięcia podczas Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Enter Air, w ramach współpracy z chełmską uczelnią, był sponsorem czteroosobowej drużyny studentów PWSZ, która startowała w 46. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 60.

Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Badera uzyskał najlepszą lokatę spośród swoich kolegów z drużyny (5. miejsce w klasyfikacji juniorów, 16. miejsce w klasyfikacji seniorów) i linie lotnicze postanowiły przyznać mu specjalną nagrodę.– W podróży i w symulatorze towarzyszył mi jeden z kapitanów tej linii. Był z nami też instruktor, który wyznaczał zadania i uważnie mnie obserwował. Myślę, że był ze mnie zadowolony – mówi Jakub Badera.

Instruktor nie miał litości dla Jakuba. Kiedy kapitan przekazał mu stery Boeinga 737-300 przyszło mu nie tylko pilotować i posadzić maszynę na pasie startowym, ale też reagować w sytuacjach awarii silnika na rozbiegu i awaryjnego hamowania, ewakuacji samolotu na pasie, czy też podejścia do lądowania w warunkach ograniczonej widzialności.

Student miał okazję sprawdzić się w roli pierwszego oficera pilotującego maszynę, jak i pilota monitorującego i reagującego na aranżowane usterki.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
student / 16 grudnia 2017 r. o 14:16
A czy Twoim zdaniem kończąc jakąkolwiek uczelnie, nawet taką "najlepszą" politechnike to każdy student pracuje w soim zawodzie od razu po obronie pracy? Czyli Twoim zdaniem PWSZ jest najgorszą uczelnią, otóż radziłbym trochę poczytać, bo tutaj się troche mijasz z prawdą. I jak nie wiesz jakię wygląda proces rekrutacyjny na stanowisko pilota to po co negujesz studentów PWSZ?. A chwalą się takimi rzeczami, bo nie każdy student ma możliwośc odbycia szkolenia na takim symulatorze. A skoro Twoim zdaniem studenci pilotarzu na PWSZ są tacy źli to dlaczego linie lotnicze podpisują porozumienia ze szkołą? 
A czy Twoim zdaniem kończąc jakąkolwiek uczelnie, nawet taką "najlepszą" politechnike to każdy student pracuje w soim zawodzie od razu po obronie pracy? Czyli Twoim zdaniem PWSZ jest najgorszą uczelnią, otóż radziłbym trochę poczytać, bo tutaj się troche mijasz z prawdą. I jak nie wiesz jakię wygląda proces rekrutacyjny na stanowisko pilota to po co negujesz studentów PWSZ?. A chwalą się takimi rzeczami, bo nie każdy student ma możliwośc odbycia szkolenia na takim symulatorze. A skoro Twoim zdaniem studenci pilotarzu na PWSZ są tac... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 13:28
Kilku studentów pracuje, a reszta? No i jakie musieli ukończyć kursy owi studenci, by latać. No, chyba że robią tam za stewardessy. To faktycznie sukces pełną gębą. Tylko nieliczni zostaną dalej wdrożeni do wyżej wymienionego kursu, który kosztuje zapewnie krocie. Jeden lot i wielki sukces "wyższej uczelni", no cóż tylko pogratulować... odważnych marzeń absolwentów uczelni. No, ale w Polsce przyjęło się mówić... tylko nieliczni będą pracować w zawodzie i PWSZ idealnie w te słowa się wpisują. No, chyba że zaczną się chwalić pilotami realnych samolotów... najlepiej pasażerskich. To wówczas będę chylił czoła po same stopy. Niestety studentów łatwo nakręcić. Nauczą się budowy silników odrzutowych, a na rynku potrzebna jest znajomość ze spalinowych i to nie tych na drogach, a nie niebie. Ja jestem realistą i warto studentów przygotowywać do życia. Z pewnością znajomość rysunku, programu CAD, a zwłaszcza jęz. angielskiego otworzy im drogę nawet na kierownicze stanowiska. To trzeba przyznać. Nie w Chełmie, bo firma z Okszowa Concept chyba już setny raz szuka takiego mechanika. Zresztą żadna chełmaska firma nie zatrzyma zdrowo myślącego inżyniera. Niestety.
Kilku studentów pracuje, a reszta? No i jakie musieli ukończyć kursy owi studenci, by latać. No, chyba że robią tam za stewardessy. To faktycznie sukces pełną gębą. Tylko nieliczni zostaną dalej wdrożeni do wyżej wymienionego kursu, który kosztuje zapewnie krocie. Jeden lot i wielki sukces "wyższej uczelni", no cóż tylko pogratulować... odważnych marzeń absolwentów uczelni. No, ale w Polsce przyjęło się mówić... tylko nieliczni będą pracować w zawodzie i PWSZ idealnie w te słowa się wpisują. No, chyba że zaczną się chwalić pilotami... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 r. o 22:29
Ale gosciu masz bol dupy, że komus coś w zyciu wychodzi i ma lepiej niż Ty ;) ciekawe czy Ty wgl byś sie dostał na takie szkolenie, zapewne o samolotach wiesz tylko tyle co zobaczyles w telewizji i tylko tam je widziales. A i masz slabe informacje, bo tak sie składa, że kilka studentów z PWSZ pracuje w liniach i lata :)
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 r. o 17:36
Ja pierdykam, ale sukces. Spróbowałby zdać egzamin na prawo jazdy kat. B za pierwszym razem. To byłby wyczyn. A tu chłopiec pobawił się symulator i pewnie po PWSZ na tym etapie pozostaną. Chyba, że będą potrsebować stewartów. Czyli nadal nikt z Chełma nie pilotuje samolotów. To kiedy rekrutacja na astronautow? Będzie równie ciekawie poczytać o lotach Polaków na symulatorach. Co tam Hermaszewski.
Avatar
student / 16 grudnia 2017 r. o 14:16
A czy Twoim zdaniem kończąc jakąkolwiek uczelnie, nawet taką "najlepszą" politechnike to każdy student pracuje w soim zawodzie od razu po obronie pracy? Czyli Twoim zdaniem PWSZ jest najgorszą uczelnią, otóż radziłbym trochę poczytać, bo tutaj się troche mijasz z prawdą. I jak nie wiesz jakię wygląda proces rekrutacyjny na stanowisko pilota to po co negujesz studentów PWSZ?. A chwalą się takimi rzeczami, bo nie każdy student ma możliwośc odbycia szkolenia na takim symulatorze. A skoro Twoim zdaniem studenci pilotarzu na PWSZ są tacy źli to dlaczego linie lotnicze podpisują porozumienia ze szkołą? 
A czy Twoim zdaniem kończąc jakąkolwiek uczelnie, nawet taką "najlepszą" politechnike to każdy student pracuje w soim zawodzie od razu po obronie pracy? Czyli Twoim zdaniem PWSZ jest najgorszą uczelnią, otóż radziłbym trochę poczytać, bo tutaj się troche mijasz z prawdą. I jak nie wiesz jakię wygląda proces rekrutacyjny na stanowisko pilota to po co negujesz studentów PWSZ?. A chwalą się takimi rzeczami, bo nie każdy student ma możliwośc odbycia szkolenia na takim symulatorze. A skoro Twoim zdaniem studenci pilotarzu na PWSZ są tac... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 13:28
Kilku studentów pracuje, a reszta? No i jakie musieli ukończyć kursy owi studenci, by latać. No, chyba że robią tam za stewardessy. To faktycznie sukces pełną gębą. Tylko nieliczni zostaną dalej wdrożeni do wyżej wymienionego kursu, który kosztuje zapewnie krocie. Jeden lot i wielki sukces "wyższej uczelni", no cóż tylko pogratulować... odważnych marzeń absolwentów uczelni. No, ale w Polsce przyjęło się mówić... tylko nieliczni będą pracować w zawodzie i PWSZ idealnie w te słowa się wpisują. No, chyba że zaczną się chwalić pilotami realnych samolotów... najlepiej pasażerskich. To wówczas będę chylił czoła po same stopy. Niestety studentów łatwo nakręcić. Nauczą się budowy silników odrzutowych, a na rynku potrzebna jest znajomość ze spalinowych i to nie tych na drogach, a nie niebie. Ja jestem realistą i warto studentów przygotowywać do życia. Z pewnością znajomość rysunku, programu CAD, a zwłaszcza jęz. angielskiego otworzy im drogę nawet na kierownicze stanowiska. To trzeba przyznać. Nie w Chełmie, bo firma z Okszowa Concept chyba już setny raz szuka takiego mechanika. Zresztą żadna chełmaska firma nie zatrzyma zdrowo myślącego inżyniera. Niestety.
Kilku studentów pracuje, a reszta? No i jakie musieli ukończyć kursy owi studenci, by latać. No, chyba że robią tam za stewardessy. To faktycznie sukces pełną gębą. Tylko nieliczni zostaną dalej wdrożeni do wyżej wymienionego kursu, który kosztuje zapewnie krocie. Jeden lot i wielki sukces "wyższej uczelni", no cóż tylko pogratulować... odważnych marzeń absolwentów uczelni. No, ale w Polsce przyjęło się mówić... tylko nieliczni będą pracować w zawodzie i PWSZ idealnie w te słowa się wpisują. No, chyba że zaczną się chwalić pilotami... rozwiń
Avatar
Gość / 12 grudnia 2017 r. o 22:29
Ale gosciu masz bol dupy, że komus coś w zyciu wychodzi i ma lepiej niż Ty ;) ciekawe czy Ty wgl byś sie dostał na takie szkolenie, zapewne o samolotach wiesz tylko tyle co zobaczyles w telewizji i tylko tam je widziales. A i masz slabe informacje, bo tak sie składa, że kilka studentów z PWSZ pracuje w liniach i lata :)
Avatar
Gość / 11 grudnia 2017 r. o 17:36
Ja pierdykam, ale sukces. Spróbowałby zdać egzamin na prawo jazdy kat. B za pierwszym razem. To byłby wyczyn. A tu chłopiec pobawił się symulator i pewnie po PWSZ na tym etapie pozostaną. Chyba, że będą potrsebować stewartów. Czyli nadal nikt z Chełma nie pilotuje samolotów. To kiedy rekrutacja na astronautow? Będzie równie ciekawie poczytać o lotach Polaków na symulatorach. Co tam Hermaszewski.