Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 lutego 2016 r.
6:29

Jezioro Białe: Hotelarze wypowiadają wojnę właścicielom motorówek

0 35 A A
Zachowanie czystości Jeziora Białego to być albo nie być dla właścicieli hoteli o ośrodków wypoczynkowych. – Nad brudną wodę nikt nie przyjedzie – tłumaczą
Zachowanie czystości Jeziora Białego to być albo nie być dla właścicieli hoteli o ośrodków wypoczynkowych. – Nad brudną wodę nikt nie przyjedzie – tłumaczą

Grupa przedsiębiorców prowadzących działalność nad Jeziorem Białym powołała Lokalną Organizację Turystyczną Polesie Lubelskie. Razem zamierzają m.in. promować przyrodnicze walory Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uczestnicy zwołanego 10 lutego zebrania założycielskiego to właściciele i przedstawiciele takich ośrodków wypoczynkowych i hoteli: Astur, Biały Dwór, Babie Lato, Niebieskie Migdały, Perkoz, Ranczo i Sanvit. Razem mają około tysiąca stałych miejsc noclegowych. W swoim gronie chętnie powitają też innych przedsiębiorców oferujących noclegi, ale też przewodników turystycznych, wypożyczalnie kajaków czy żaglówek. Nie po drodze jest im jedynie z przedsiębiorcami wykorzystującymi w swojej działalności hałaśliwy sprzęt motorowodny.

– Planujemy m.in. wspólne działania promocyjne na targach turystycznych w Łodzi, Katowicach i Warszawie – mówi Piotr Sawicki, przewodniczący Lokalnej Organizacji Turystycznej Polesie Lubelskie w Okunince. – Chcemy też włączyć się do organizacji Biegu „Żelaznego” czy Dnia Dziecka. Wyzwaniem będą też II Mistrzostwa Okuninki w Grillowaniu.

Sawicki zastrzega, że to zaledwie wstępny plan działalności nowej organizacji. Jej członkowie chcą się także skoncentrować na wypracowaniu dla turystów oryginalnej oferty krajoznawczej z wycieczkami, rajdami i spływami kajakowymi. W rachubę wchodzi także druk materiałów promocyjnych.

Podczas zebrania założycielskiego nie obyło się też bez dyskusji nad ostatnim raportem Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na temat pogarszającej się czystości Jeziora Białego.

– Swoje stanowisko w tej sprawie zawarliśmy w piśmie, które przekazaliśmy już staroście włodawskiemu – dodaje Sawicki. – Jako przedsiębiorcy, którzy zainwestowali niekiedy wielomilionowe kwoty w swoje obiekty, stanowczo domagamy się podjęcia działań, które ochronią nasz akwen przed degradacją. To jezioro ma być czystym zbiornikiem, przyjaznym kajakarzom, żeglarzom i rodzinom z dziećmi. Od nich słyszymy, że w Okunince chcą nie ryczących motorówek i skuterów wodnych z osiłkami ciąganymi na dmuchanym kółku, a właśnie czystej wody, piaszczystej plaży oraz spokojnych i przyjaznych przyrodzie sportów wodnych. 

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kamil / 28 października 2016 o 10:43
0
wszysycy ze wszystkimi wojują. takie nastały czasy niestety. jednak w hotelach ważne są inne rzeczy. przede wszystkim biznes. jeśli to idzie źle to wiadomo jest, że wszystko jest nie tak. logiczną sprawą jest, że jeśli na przykład goście się skarżą i obroty spadają każdy stara się zapierać rękoma i nogami przed upadkiem. jak się okazuje dobry system hotelarstki taki jak na przykład  [table] ******adith.pl [/table]  nie wystarcza i należy szukać klienta oraz oszczędności. może tak i było w tym wypadku? 
Avatar
letnik / 25 lutego 2016 o 18:59
0
Pozdrawiam serdecznie pana Włodka. Gratuluję odwagi i rozsądku. Właśnie w taki sposób powinniśmy prowadzić rozmowy by wszystkim żyło się lepiej. Otwarcie, przejrzyście i bez ..... panowie S.
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 16:43
0
Pan Piotr Sawicki niewiedziec dlaczego uwziąl się na łodzie motorowe i ich ogromny wpływ na pogarszajacą się jakośc wody w jeziorze Bialym. Dotychczasowe komentarze częsciowo pozwalaja zrozumiec takie podejscie do tematu. Panie Piotrze, czy wierzy Pan w to co mówi i pisze? Jestem jednym z pięciu wlascicieli łodzi motorowych i wypozyczalni sprzetu pływającego od 1993 roku. Trzech z pięciu właścicieli łodzi motorowych należy do Klubu Motorowodnego "Delfin" we Włodawie. Łodzie motorowe niezbedne sa do zabezpieczenia wypozyczanego sprzetu plywajacego (taki przepis obowiązujący od lat) napędzane są silnikami, których oleje i paliwo nie degradują srodowiska naturalnego. Gdyby było inaczej UE zabronilaby ich produkcji i eksploatacji! Mowi Pan, ze zainwestowaliście duże pieniądze w hotele - to napewno prawda. Prawdą jest, że zarabiacie na życie prowadząc je. Dlaczego usiluje Pan i Wasza przyszła organizacja turystyczna odebrac "chleb"tym, ktorzy nad jeziorem prowadzą inną niż Wasza działalnośc? My tez zainwestowaliśmy powazne pieniądze w naszą cieszącą się wzięciem u turystów(w tym gości Waszych hoteli) działalnośc uatrakcyjajacą wypoczynek nad wodą. Te"ryczące" silniki to lekka przesada Panie Piotrze - to nie są silniki typu "Wicher" czy "Nowa Deba" z ubiegłego wieku - to silniki wyprodukowane w Japonii i USA po 2010 roku. Ich praca na środku jeziora ginie w tle halasu jaki mamy na brzegu wokół jeziora. W przypadku naszych członków Klubu pływamy tyko daleko od brzegu, wyplywamy i wpływamy do swoich stanic-pomostów tylko jednym torem technicznym(oznakowanym) na najniższych obrotach. Tym samym oskarżanie nas o niszczenie roslinności dennej jest nieuprawnione. Wieksze prędkości włączmy tylko na głebokościach rzędu 7-10 metrów, a tam juz zaczyna się termoklina i roślinności niema, a pozioma struga wody za srubą napędowa wycisza sie w odległości poziomej ok 6-7m od pawezy łodzi. Chcemy pracowac, a tym samym zależy nam na turystach oraz czystej wodzie w naszym jeziorze. Nie możemy brac na siebie odpowiedzialności za przygodnych pseudo sterników "zuzlujacych" po brzegach. Przepisy motorowodne precyzyjnie okreslaja gdzie należy pływac na minimalnej predkości,a gdzie można dodac "gazu". Od egzekwowania powyższego jest Policja, a od ustawienia stosownych znaków, lokalna sdministracja samorządowa, o czym jestem przkonany, wie Pan doskonale. Klub nasz, pomimo Pańskich zastrzezeń dotyczacych właścicieli i sternikow łodzi motorowych chętnie włączy się w prace Waszej organizacji dla dalszego wszechstronnego i zgodnego z przepisami prawa rozwoju turystyki n/j Białym. Z wodniackim pozdrowieniem - Włodzimierz Lisowski, Komandor Klubu Motorowodnego "Delfin" we Włodawie
Pan Piotr Sawicki niewiedziec dlaczego uwziąl się na łodzie motorowe i ich ogromny wpływ na pogarszajacą się jakośc wody w jeziorze Bialym. Dotychczasowe komentarze częsciowo pozwalaja zrozumiec takie podejscie do tematu. Panie Piotrze, czy wierzy Pan w to co mówi i pisze? Jestem jednym z pięciu wlascicieli łodzi motorowych i wypozyczalni sprzetu pływającego od 1993 roku. Trzech z pięciu właścicieli łodzi motorowych należy do Klubu Motorowodnego "Delfin" we Włodawie. Łodzie motorowe niezbedne sa do zabezpieczenia wypozyczanego sprz... rozwiń
Avatar
niezłe jaja / 24 lutego 2016 o 14:58
0

W którymś komentarzu coś tam Pan Piotr S. próbował się popisać swoimi żartami ale chyba po przeczytaniu kolejnych kopara mu opadła i już się nie odzywa. Widzę po komentarzach ,że wszyscy bardzo kochają klan S :D

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 07:40
0
Rodzino Sawickich (Tadeusz, Sebastian, Andrzej, Piotr, Krystyna i dalsi): już macie "Scharka", "Babie Lato", kilka domów i domków. Nie udało się za marne grosze na ustawionym przetargu kupic duzą działke - ludzie mieli Was dośc i narobili rabanu, ale dziwnym trafem po Wójcie spłynęło jak po kaczce - dalej pełni swoją funkcję. Prokurator umorzył sledztwo w kierunku kupującego(Sawicki). Co jeszcze planujecie przy pomocy władz gminy chapnąc nad jeziorem? LOT-PL ma służyc obronie Waszych przekrętów i nierobstwa Wójta? Skupiacie uwagę opinii publicznej na kilku motorówkach, a maskujecie NAJISTOTNIEJSZE problemy, którymi ma OBOWIAZEK zając sie Wójt! Szkoda wymieniac, w komentarzach jest prawie wszystko. Resztę "cukiereczków" zostawimy na kolejną okazję - tzn po kolejnym atrykule n/t "dobrego" i "zapracowanego" Wójta, który jako "b. dobry włodarz" gmniy co roku zostawia w sezonie swoje "chaziajstwo" i idzie na 2-3 tygodniowy urlop. "DOBRY GOSPODARZ"!!!!!
Rodzino Sawickich (Tadeusz, Sebastian, Andrzej, Piotr, Krystyna i dalsi): już macie "Scharka", "Babie Lato", kilka domów i domków. Nie udało się za marne grosze na ustawionym przetargu kupic duzą działke - ludzie mieli Was dośc i narobili rabanu, ale dziwnym trafem po Wójcie spłynęło jak po kaczce - dalej pełni swoją funkcję. Prokurator umorzył sledztwo w kierunku kupującego(Sawicki). Co jeszcze planujecie przy pomocy władz gminy chapnąc nad jeziorem? LOT-PL ma służyc obronie Waszych przekrętów i nierobstwa Wójta? Skupiac... rozwiń
Avatar
gosc / 23 lutego 2016 o 17:14
0
Ale jaja. Toż to istny cyrk. Kolejny artykuł dla zamydlenia oczu opini publicznej o nieprawidlowosciach nad jeziorem.Panie Sawicki czego Panu jeszcze mało?
Avatar
gosc / 23 lutego 2016 o 17:13
0
Ale jaja. Toż to istny cyrk. Kolejny artykuł dla zamydlenia oczu opini publicznej o nieprawidlowosciach nad jeziorem.Panie Sawicki czego Panu jeszcze mało?
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:31
0
Coś mi się wydaje ,że kapitan Tadeusz S. szykuje się do zejścia ze statku który tonie. Chce jednak na koniec zabrać ze sobą do szalupy ratunkowej jak najwięcej. Szalupa już przeładowana i woda wlewa się przez burty a kapitan bez kapoka.
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 07:46
0
Panie Sawicki P, prosimy o dane adresowe LOT-PL. Chetnie wstąpimy, by walczyc ramie w ramie z Panem i pańskimi kolegami z hałasem na lądzie i wodzie. Chętnie wstapimy w szeregi pańskiej i Wójta Sawickiego T, organizacji - bedziemy walczyc o czystosc na brzegach jeziora, o kosze na smieci, o bezpłatne toalety, o spowodowanie sprzatania deptaku, o spowodowanie by deszczowka płucząca obwodnicę i deptak nie splywała do jeziora, o likwidację nowowybudowanego bezprawnie betonowego dojścia do najgłośniejszego nad jeziorem lokalu "Schark", podobno bedącego własnościa Waszej rodziny, o przywrócenie zasypanej w trakcie budowy deptaku zatoki jeziora i zniszczenie jej roslinności - obok OW"INSTAL", bo p. Rysz nie zgodzil sie na jego poprowadzenie po swoim terenie, o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej tych którzy pozwolili na dewastację koparka dna, trzcinowisk i łąk podwodnych na dużej dzikiej plaży obok dawnego OW PZMot. Mamy jeszcze wiele innych problemów, które przy Pana pomocy, wspólnymi siłami z pewnością rozwiążemy dla dalszego rozwoju turystyki przez duże T, nad jeziorem Białym. Kandydaci na członków LOT-PL. PS. Dlaczego nie chce Pan w swoich szeregach właścicieli motorówek, np. z Olsztyna? Takiego Statutu Stowarzyszenia nie zarejestruje Panu żaden sąd. Robi Pan z nich obateli drugiego sortu? Fe, panie Piotrze!
Panie Sawicki P, prosimy o dane adresowe LOT-PL. Chetnie wstąpimy, by walczyc ramie w ramie z Panem i pańskimi kolegami z hałasem na lądzie i wodzie. Chętnie wstapimy w szeregi pańskiej i Wójta Sawickiego T, organizacji - bedziemy walczyc o czystosc na brzegach jeziora, o kosze na smieci, o bezpłatne toalety, o spowodowanie sprzatania deptaku, o spowodowanie by deszczowka płucząca obwodnicę i deptak nie splywała do jeziora, o likwidację nowowybudowanego bezprawnie betonowego dojścia do najgłośniejszego nad jeziorem lokalu "Schark",... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 17:03
0
Nowe Stowarzyszenie?! Jest juz SPLOT, ale ogromnie niewygodny Wójtowi Sawickiemu... A więc utworzył stowarzyszenie-bis na czele ze swoim bratankiem Piotrem Sawickim... W tle napewno jest Andrzej Sawicki - brat Piotra - firma "Schark"- najgłośniejsza nad j. Białym, i Sebastian Sawicki - firma "Schark". W tle funkcjonuje Krystyna Sawicka - mama Piotra i Andrzeja, żona zmarłego brata Wójta Sawickiego. Przez kilka lat syn Wójta Sawickiego prowadził po jeziorze Białym duży statek pasazerski napędzany traktorowym silnikiem diesla, gubiacym po drodze duże ilości ropy... Wtedy łodzie z napędem spalinowym Wójtowi nie przeszkadzały... Komentarz zbyteczny.
Nowe Stowarzyszenie?! Jest juz SPLOT, ale ogromnie niewygodny Wójtowi Sawickiemu... A więc utworzył stowarzyszenie-bis na czele ze swoim bratankiem Piotrem Sawickim... W tle napewno jest Andrzej Sawicki - brat Piotra - firma "Schark"- najgłośniejsza nad j. Białym, i Sebastian Sawicki - firma "Schark". W tle funkcjonuje Krystyna Sawicka - mama Piotra i Andrzeja, żona zmarłego brata Wójta Sawickiego. Przez kilka lat syn Wójta Sawickiego prowadził po jeziorze Białym duży statek pasazerski napędzany traktorowym silnikiem dies... rozwiń
Avatar
Kamil / 28 października 2016 o 10:43
0
wszysycy ze wszystkimi wojują. takie nastały czasy niestety. jednak w hotelach ważne są inne rzeczy. przede wszystkim biznes. jeśli to idzie źle to wiadomo jest, że wszystko jest nie tak. logiczną sprawą jest, że jeśli na przykład goście się skarżą i obroty spadają każdy stara się zapierać rękoma i nogami przed upadkiem. jak się okazuje dobry system hotelarstki taki jak na przykład  [table] ******adith.pl [/table]  nie wystarcza i należy szukać klienta oraz oszczędności. może tak i było w tym wypadku? 
Avatar
letnik / 25 lutego 2016 o 18:59
0
Pozdrawiam serdecznie pana Włodka. Gratuluję odwagi i rozsądku. Właśnie w taki sposób powinniśmy prowadzić rozmowy by wszystkim żyło się lepiej. Otwarcie, przejrzyście i bez ..... panowie S.
Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 16:43
0
Pan Piotr Sawicki niewiedziec dlaczego uwziąl się na łodzie motorowe i ich ogromny wpływ na pogarszajacą się jakośc wody w jeziorze Bialym. Dotychczasowe komentarze częsciowo pozwalaja zrozumiec takie podejscie do tematu. Panie Piotrze, czy wierzy Pan w to co mówi i pisze? Jestem jednym z pięciu wlascicieli łodzi motorowych i wypozyczalni sprzetu pływającego od 1993 roku. Trzech z pięciu właścicieli łodzi motorowych należy do Klubu Motorowodnego "Delfin" we Włodawie. Łodzie motorowe niezbedne sa do zabezpieczenia wypozyczanego sprzetu plywajacego (taki przepis obowiązujący od lat) napędzane są silnikami, których oleje i paliwo nie degradują srodowiska naturalnego. Gdyby było inaczej UE zabronilaby ich produkcji i eksploatacji! Mowi Pan, ze zainwestowaliście duże pieniądze w hotele - to napewno prawda. Prawdą jest, że zarabiacie na życie prowadząc je. Dlaczego usiluje Pan i Wasza przyszła organizacja turystyczna odebrac "chleb"tym, ktorzy nad jeziorem prowadzą inną niż Wasza działalnośc? My tez zainwestowaliśmy powazne pieniądze w naszą cieszącą się wzięciem u turystów(w tym gości Waszych hoteli) działalnośc uatrakcyjajacą wypoczynek nad wodą. Te"ryczące" silniki to lekka przesada Panie Piotrze - to nie są silniki typu "Wicher" czy "Nowa Deba" z ubiegłego wieku - to silniki wyprodukowane w Japonii i USA po 2010 roku. Ich praca na środku jeziora ginie w tle halasu jaki mamy na brzegu wokół jeziora. W przypadku naszych członków Klubu pływamy tyko daleko od brzegu, wyplywamy i wpływamy do swoich stanic-pomostów tylko jednym torem technicznym(oznakowanym) na najniższych obrotach. Tym samym oskarżanie nas o niszczenie roslinności dennej jest nieuprawnione. Wieksze prędkości włączmy tylko na głebokościach rzędu 7-10 metrów, a tam juz zaczyna się termoklina i roślinności niema, a pozioma struga wody za srubą napędowa wycisza sie w odległości poziomej ok 6-7m od pawezy łodzi. Chcemy pracowac, a tym samym zależy nam na turystach oraz czystej wodzie w naszym jeziorze. Nie możemy brac na siebie odpowiedzialności za przygodnych pseudo sterników "zuzlujacych" po brzegach. Przepisy motorowodne precyzyjnie okreslaja gdzie należy pływac na minimalnej predkości,a gdzie można dodac "gazu". Od egzekwowania powyższego jest Policja, a od ustawienia stosownych znaków, lokalna sdministracja samorządowa, o czym jestem przkonany, wie Pan doskonale. Klub nasz, pomimo Pańskich zastrzezeń dotyczacych właścicieli i sternikow łodzi motorowych chętnie włączy się w prace Waszej organizacji dla dalszego wszechstronnego i zgodnego z przepisami prawa rozwoju turystyki n/j Białym. Z wodniackim pozdrowieniem - Włodzimierz Lisowski, Komandor Klubu Motorowodnego "Delfin" we Włodawie
Pan Piotr Sawicki niewiedziec dlaczego uwziąl się na łodzie motorowe i ich ogromny wpływ na pogarszajacą się jakośc wody w jeziorze Bialym. Dotychczasowe komentarze częsciowo pozwalaja zrozumiec takie podejscie do tematu. Panie Piotrze, czy wierzy Pan w to co mówi i pisze? Jestem jednym z pięciu wlascicieli łodzi motorowych i wypozyczalni sprzetu pływającego od 1993 roku. Trzech z pięciu właścicieli łodzi motorowych należy do Klubu Motorowodnego "Delfin" we Włodawie. Łodzie motorowe niezbedne sa do zabezpieczenia wypozyczanego sprz... rozwiń
Avatar
niezłe jaja / 24 lutego 2016 o 14:58
0

W którymś komentarzu coś tam Pan Piotr S. próbował się popisać swoimi żartami ale chyba po przeczytaniu kolejnych kopara mu opadła i już się nie odzywa. Widzę po komentarzach ,że wszyscy bardzo kochają klan S :D

Avatar
Gość / 24 lutego 2016 o 07:40
0
Rodzino Sawickich (Tadeusz, Sebastian, Andrzej, Piotr, Krystyna i dalsi): już macie "Scharka", "Babie Lato", kilka domów i domków. Nie udało się za marne grosze na ustawionym przetargu kupic duzą działke - ludzie mieli Was dośc i narobili rabanu, ale dziwnym trafem po Wójcie spłynęło jak po kaczce - dalej pełni swoją funkcję. Prokurator umorzył sledztwo w kierunku kupującego(Sawicki). Co jeszcze planujecie przy pomocy władz gminy chapnąc nad jeziorem? LOT-PL ma służyc obronie Waszych przekrętów i nierobstwa Wójta? Skupiacie uwagę opinii publicznej na kilku motorówkach, a maskujecie NAJISTOTNIEJSZE problemy, którymi ma OBOWIAZEK zając sie Wójt! Szkoda wymieniac, w komentarzach jest prawie wszystko. Resztę "cukiereczków" zostawimy na kolejną okazję - tzn po kolejnym atrykule n/t "dobrego" i "zapracowanego" Wójta, który jako "b. dobry włodarz" gmniy co roku zostawia w sezonie swoje "chaziajstwo" i idzie na 2-3 tygodniowy urlop. "DOBRY GOSPODARZ"!!!!!
Rodzino Sawickich (Tadeusz, Sebastian, Andrzej, Piotr, Krystyna i dalsi): już macie "Scharka", "Babie Lato", kilka domów i domków. Nie udało się za marne grosze na ustawionym przetargu kupic duzą działke - ludzie mieli Was dośc i narobili rabanu, ale dziwnym trafem po Wójcie spłynęło jak po kaczce - dalej pełni swoją funkcję. Prokurator umorzył sledztwo w kierunku kupującego(Sawicki). Co jeszcze planujecie przy pomocy władz gminy chapnąc nad jeziorem? LOT-PL ma służyc obronie Waszych przekrętów i nierobstwa Wójta? Skupiac... rozwiń
Avatar
gosc / 23 lutego 2016 o 17:14
0
Ale jaja. Toż to istny cyrk. Kolejny artykuł dla zamydlenia oczu opini publicznej o nieprawidlowosciach nad jeziorem.Panie Sawicki czego Panu jeszcze mało?
Avatar
gosc / 23 lutego 2016 o 17:13
0
Ale jaja. Toż to istny cyrk. Kolejny artykuł dla zamydlenia oczu opini publicznej o nieprawidlowosciach nad jeziorem.Panie Sawicki czego Panu jeszcze mało?
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 10:31
0
Coś mi się wydaje ,że kapitan Tadeusz S. szykuje się do zejścia ze statku który tonie. Chce jednak na koniec zabrać ze sobą do szalupy ratunkowej jak najwięcej. Szalupa już przeładowana i woda wlewa się przez burty a kapitan bez kapoka.
Avatar
Gość / 23 lutego 2016 o 07:46
0
Panie Sawicki P, prosimy o dane adresowe LOT-PL. Chetnie wstąpimy, by walczyc ramie w ramie z Panem i pańskimi kolegami z hałasem na lądzie i wodzie. Chętnie wstapimy w szeregi pańskiej i Wójta Sawickiego T, organizacji - bedziemy walczyc o czystosc na brzegach jeziora, o kosze na smieci, o bezpłatne toalety, o spowodowanie sprzatania deptaku, o spowodowanie by deszczowka płucząca obwodnicę i deptak nie splywała do jeziora, o likwidację nowowybudowanego bezprawnie betonowego dojścia do najgłośniejszego nad jeziorem lokalu "Schark", podobno bedącego własnościa Waszej rodziny, o przywrócenie zasypanej w trakcie budowy deptaku zatoki jeziora i zniszczenie jej roslinności - obok OW"INSTAL", bo p. Rysz nie zgodzil sie na jego poprowadzenie po swoim terenie, o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej tych którzy pozwolili na dewastację koparka dna, trzcinowisk i łąk podwodnych na dużej dzikiej plaży obok dawnego OW PZMot. Mamy jeszcze wiele innych problemów, które przy Pana pomocy, wspólnymi siłami z pewnością rozwiążemy dla dalszego rozwoju turystyki przez duże T, nad jeziorem Białym. Kandydaci na członków LOT-PL. PS. Dlaczego nie chce Pan w swoich szeregach właścicieli motorówek, np. z Olsztyna? Takiego Statutu Stowarzyszenia nie zarejestruje Panu żaden sąd. Robi Pan z nich obateli drugiego sortu? Fe, panie Piotrze!
Panie Sawicki P, prosimy o dane adresowe LOT-PL. Chetnie wstąpimy, by walczyc ramie w ramie z Panem i pańskimi kolegami z hałasem na lądzie i wodzie. Chętnie wstapimy w szeregi pańskiej i Wójta Sawickiego T, organizacji - bedziemy walczyc o czystosc na brzegach jeziora, o kosze na smieci, o bezpłatne toalety, o spowodowanie sprzatania deptaku, o spowodowanie by deszczowka płucząca obwodnicę i deptak nie splywała do jeziora, o likwidację nowowybudowanego bezprawnie betonowego dojścia do najgłośniejszego nad jeziorem lokalu "Schark",... rozwiń
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 17:03
0
Nowe Stowarzyszenie?! Jest juz SPLOT, ale ogromnie niewygodny Wójtowi Sawickiemu... A więc utworzył stowarzyszenie-bis na czele ze swoim bratankiem Piotrem Sawickim... W tle napewno jest Andrzej Sawicki - brat Piotra - firma "Schark"- najgłośniejsza nad j. Białym, i Sebastian Sawicki - firma "Schark". W tle funkcjonuje Krystyna Sawicka - mama Piotra i Andrzeja, żona zmarłego brata Wójta Sawickiego. Przez kilka lat syn Wójta Sawickiego prowadził po jeziorze Białym duży statek pasazerski napędzany traktorowym silnikiem diesla, gubiacym po drodze duże ilości ropy... Wtedy łodzie z napędem spalinowym Wójtowi nie przeszkadzały... Komentarz zbyteczny.
Nowe Stowarzyszenie?! Jest juz SPLOT, ale ogromnie niewygodny Wójtowi Sawickiemu... A więc utworzył stowarzyszenie-bis na czele ze swoim bratankiem Piotrem Sawickim... W tle napewno jest Andrzej Sawicki - brat Piotra - firma "Schark"- najgłośniejsza nad j. Białym, i Sebastian Sawicki - firma "Schark". W tle funkcjonuje Krystyna Sawicka - mama Piotra i Andrzeja, żona zmarłego brata Wójta Sawickiego. Przez kilka lat syn Wójta Sawickiego prowadził po jeziorze Białym duży statek pasazerski napędzany traktorowym silnikiem dies... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 2 5

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 12 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 105 40

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 19 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 45 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 6 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.