Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

16 marca 2012 r.
12:45
Edytuj ten wpis

Kierowcy utknęli w pułapce między szlabanami i dostali mandat

0 12 A A
Na przejeździe kowelskim sytuacja ma się unormować dopiero po jego wyremontowaniu<br />
 (Fot. Czytelnik)
Na przejeździe kowelskim sytuacja ma się unormować dopiero po jego wyremontowaniu
(Fot. Czytelnik)

Na przejeździe kowelskim w Chełmie sokiści zatrzymali do kontroli drogowej pana Grzegorza. Zarzucili mu, że zbagatelizował czerwone światło i wjechał na przejazd. Kierowca winę zrzuca na dróżników i źle działającą rogatkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do zdarzenia doszło w czwartek.

Pan Grzegorz twierdzi, że czerwonego światła nie widział. Według niego to dróżniczka opuściła szlabany za późno, gdy pokonał samochodem połowę przejazdu. Mandatu nie przyjął, a więc sprawiedliwości będzie dochodził w sądzie.

W podobnej sytuacji jest inny kierowca, którego sokiści zatrzymali do kontroli w tym samym miejscu i czasie. Również zapewnia, że wjechał na przejazd zanim zapaliło się czerwone światło. Dróżniczkę, która wyszła z dyżurki, aby opuścić szlabany zauważył dopiero wtedy, kiedy ją mijał.

– Wyszło na to, że sokiści trzymali nas na zamkniętym przejeździe, kiedy przejechał przez niego rozpędzony pociąg – opowiada pan Andrzej. – Obaj znaleźliśmy się więc jakby w pułapce.

Pan Grzegorz podkreśla, że jest zawodowym kierowcą i zdaje sobie sprawę, że wjeżdżając na kolejowy przejazd należy zachowywać szczególną ostrożność. – Gdyby paliło się czerwone światło, to na pewno bym się zatrzymał – zapewnia.

Pan Andrzej ma wątpliwości, czy sokiści mieli prawo zatrzymać ich do drogowej kontroli między zamkniętymi szlabanami.

– W przypadku przejazdu kowelskiego jest to dopuszczalne – mówi Tomasz Błaziak, szef chełmskiej drogówki. Jest tam bezpieczne miejsce, gdzie sokiści parkują swój pojazd. Tam też kierują zatrzymywane samochody. Dzięki temu nie zagradzają drogi innym.

Piotr Stefaniuk, rzecznik Komendy Regionalnej SOK w Lublinie uważa, że jeśli jego chełmscy koledzy zdecydowali się "wlepić” mandaty obu kierowcom, to musieli mieć ku temu podstawy.

Kłopoty z przestarzałym systemem

– Przejazd kowelski ma swoją specyfikę – mówi Stefaniuk. – Wiem o kłopotach, jakie tamtejsi dróżnicy mają z kierowcami. Bywa, że ci wręcz uniemożliwiają im zamknięcie rogatek. A przecież tu nie chodzi o nic innego, tylko o zapewnienie podróżnym bezpieczeństwa. Po to też wysyłani są tam sokiści.

Stefaniuk ma nadzieję, że po zapowiedzianym remoncie sytuacja na przejeździe kowelskim zdecydowanie się poprawi. Wymienione zostaną rogatki na takie, które pozwolą zamykać wjazd na przejazd, ale też zjechanie z niego tym kierowcom, którzy zdążyli na niego wjechać.

Obecne urządzenie działa w taki sposób, że kierowcy mogą wpaść w pułapkę między zamkniętymi szlabanami.
Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 18 marca 2012 o 14:20
0
Wracając do artykułu. W imieniu własnym i Grzegorza prosimy o kontakt osoby, które widziały to zdarzenie. Jesteśmy NIEWINNI i chcemy to udowodnić. Im będzie nas więcej, tym lepiej. Mamy nadzieję, że w podobnej lub identycznej sytuacji było znacznie więcej kierowców. I na tych kolegów "niedoli" również liczymy.

[quote name='michał' timestamp='1331923761' post='610778']
A co szef drogówki powie o samochodach parkujacych na rondzie, na wlocie od Lublina?
[/quote]
Avatar
Andrzej / 18 marca 2012 o 14:16
0
Wracając do artykułu. W imieniu Grzegorza i własnym bardzo proszę ewentualnych świadków wydarzenia - przejeżdzających, przechodzących o kontakt. Jesteśmy NIEWINNI i liczymy na pomoc w udowodnieniu prawdy.

[quote name='michał' timestamp='1331923761' post='610778']
A co szef drogówki powie o samochodach parkujacych na rondzie, na wlocie od Lublina?
[/quote]
Avatar
Franek / 18 marca 2012 o 13:51
0
Oj Panie - najprawdopodobniej - sokisto. Lepiej milczeć w takiej sytuacji. Niech Pan napisze gdzie Wy zatrzymujecie samochody - czy koło nastawni, czy na przejeździe? Coś na ten temat wiem i wiem też, że już nigdy nie zapłacę waszego mandatu. Narzucacie kwoty, straszycie sądami i macie do ewentualnej pomocy dróżniczkę lub dróżnika. Najwyższy czas by tego typu działalność na "rzecz poprawy bezpieczeństwa" ze strony SOK zakończyć. Czy poza waszymi służbami w tym miejscu wydarzył się jakiś wypadek, czy ewentualnie była nadzwyczajna sytuacja? Wiem, że nie!!! W takiej sytuacji Wasza misja w tym miejscu powinna być skończona. Do prawdziwej pracy na rzecz bezpieczeństwa na kolei a nie do pozoracji.
Wydaje się zasadny, po po prostu podjąć jakąś akcję zmierzającą do skierowania zatrudnionych w SOK ludzi tam, gdzie oczekuje tego społeczeństwo. W innym przypadku SOK w Chełmie JEST NIEPOTRZEBNY!!!

[quote name='szlaban' timestamp='1331935397' post='610842']
kierowcy zapomnieli dodać w swojej relacji o tym, że wjechali na przejazd kolejowy od strony ul. Kolejowej, gdy rogatki od strony ul. Rampa Brzeska były już zamknięte, mijające ich z naprzeciwka samochody zjeżdżały z przejazdu „wypuszczane” przez dróżniczkę, sam fakt legitymowania miał miejsce na drodze wewnętrznej PKP prowadzącej do nastawni - patrz zdjęcie – tam gdzie stoi Mitsubishi L200, a nie na samym przejeździe – reasumując to takie drobiazgi, oj tam, oj tam
[/quote]
Oj Panie - najprawdopodobniej - sokisto. Lepiej milczeć w takiej sytuacji. Niech Pan napisze gdzie Wy zatrzymujecie samochody - czy koło nastawni, czy na przejeździe? Coś na ten temat wiem i wiem też, że już nigdy nie zapłacę waszego mandatu. Narzucacie kwoty, straszycie sądami i macie do ewentualnej pomocy dróżniczkę lub dróżnika. Najwyższy czas by tego typu działalność na "rzecz poprawy bezpieczeństwa" ze strony SOK zakończyć. Czy poza waszymi służbami w tym miejscu wydarzył się jakiś wypadek, czy ewentualnie była nadzwyczajna sy... rozwiń
Avatar
Felek / 18 marca 2012 o 10:22
0
Stojący samochód L - 200 - najprawdopodobniej kolego sokisto - to jedno, a miejsce zatrzymywania samochodów to drugie. Zapomina Pan, że zatrzymywanie następuje w sytuacjach ekstremalnych - kilkadziesiąt sekund przed przejazdem pociągów, właśnie na przejeżdzie kolejowym. Pan sokista stoi po jego środku z olbrzymim lizakiem. Co by się stało, gdyby w stresie kierowca (nie znając powodów zatrzymania) w tym momencie popełnił błąd i silnik przestał pracować właśnie na torze, po którym ma przejeżdzać skład. Gratuluję drogi wewnętrznej i polowania - w pełnym tego słowa znaczeniu na kierowców. Jest dla służby SOK wiele innych ważnych zadań. Przykładowo ochrona podróżnych przed kradzieżami, napadami itp. w kursujących pociągach. Moim zdaniem poprawę na tym przejeździe można by uzyskać chociażby w ten sposób, że pieniądze z tytułu płac dwóch panów i kosztów eksploatacji samochodu można przeznaczyć na REMONT tego obrzydliwego i wadliwego przejazdu. Kolej zawiniła. Wysłała sokistów. Winni są kierowcy. Gratulować? Komu i za co!!! Współczuję wymienionym w artykule kierowcom. Nie wierzę, by obaj - widząc stojących sokistów zdecydowali się jednocześnie na wjazd na czerwonym świetle z dwóch stron - świadomie narażając siebie na konsekwencje. Brak w tym jakiejkolwiek logiki.

[quote name='szlaban' timestamp='1331933548' post='610833']
kierowcy w swojej relacji zapomnieli dodać, że na przejazd wjechali od strony ul. Kolejowej, gdy od strony ulicy Rampa Brzeska rogatki były już zamknięte,i nie mieli szansy go przejechać - samochody jadące od strony ulicy Rampa Brzeska zjeżdżały z przejazdu "wypuszczane" przez dróżniczkę, kierujący pojazdami legitymowani byli przez sokistów na drodze wewnętrznej PKP, a nie na przejeździe kolejowym - patrz zdjęcie - za stojącym L-200;
[/quote]
Stojący samochód L - 200 - najprawdopodobniej kolego sokisto - to jedno, a miejsce zatrzymywania samochodów to drugie. Zapomina Pan, że zatrzymywanie następuje w sytuacjach ekstremalnych - kilkadziesiąt sekund przed przejazdem pociągów, właśnie na przejeżdzie kolejowym. Pan sokista stoi po jego środku z olbrzymim lizakiem. Co by się stało, gdyby w stresie kierowca (nie znając powodów zatrzymania) w tym momencie popełnił błąd i silnik przestał pracować właśnie na torze, po którym ma przejeżdzać skład. Gratuluję drogi wewnętrznej i polowania ... rozwiń
Avatar
Julek / 17 marca 2012 o 21:51
0
[quote name='rudy' timestamp='1331993179' post='611025']
Trzeba uważać na sokistów. Wyjątkowe szumowiny. Odkąd zrobiło się ciepło robią zasadzki na ludzi przechodzących na działki pod wiaduktem.

Przecież za niezłą kasę co miesiąc to jedyny sposób, by sokisci sie czymś wykazali. Mandaty dla przchodniów, bywa, że bezsadadne mandaty dla kierowców i sa wyniki.

Zaczająją się koło torów przy ulicy browarnej gdzie jest mostek na Uherce. Most prowadzi od końca drogi browarnej do torów przez które każdy od wielu lat przechodzi. Problem z tym że nie ma tam przejścia. Ale każdy od kilkunastu lat tamtędy chodzi i nigdy się nie czepiali. Teraz zaczajają się w krzakach i walą mandaty po kolei. Nie ma upomnień. Uważajcie na spryciaży
[/quote]
[quote name='rudy' timestamp='1331993179' post='611025']
Trzeba uważać na sokistów. Wyjątkowe szumowiny. Odkąd zrobiło się ciepło robią zasadzki na ludzi przechodzących na działki pod wiaduktem.

Przecież za niezłą kasę co miesiąc to jedyny sposób, by sokisci sie czymś wykazali. Mandaty dla przchodniów, bywa, że bezsadadne mandaty dla kierowców i sa wyniki.

Zaczająją się koło torów przy ulicy browarnej gdzie jest mostek na Uherce. Most prowadzi od końca drogi browarnej do torów przez kt... rozwiń
Avatar
Filip / 17 marca 2012 o 21:00
0
To jest super informacja. Jeżeli tak rzeczywiście jest. Tym bardziej wierzę kierowcom. Nie mogło być więc czerwonego światła przynajmniej dla jednego z samochodów. Z powyższego wynika więc, że sokiści nie mieli racji. Samochód może stać tam, gdzie stoi, a sokista musiał wyjść na przejazd, by zatrzymać jakikolwiek samochód. Zatrzymywał nie widząc świateł, bo one świecą w kierunku ulic, a nie torów. Ot i cała prawda. By kogoś ukarać trzeba mu udowodnić winę w 100%, czy w tym przypadku było to realne?

[quote name='szlaban' timestamp='1331933548' post='610833']
kierowcy w swojej relacji zapomnieli dodać, że na przejazd wjechali od strony ul. Kolejowej, gdy od strony ulicy Rampa Brzeska rogatki były już zamknięte,i nie mieli szansy go przejechać - samochody jadące od strony ulicy Rampa Brzeska zjeżdżały z przejazdu "wypuszczane" przez dróżniczkę, kierujący pojazdami legitymowani byli przez sokistów na drodze wewnętrznej PKP, a nie na przejeździe kolejowym - patrz zdjęcie - za stojącym L-200;
[/quote]
To jest super informacja. Jeżeli tak rzeczywiście jest. Tym bardziej wierzę kierowcom. Nie mogło być więc czerwonego światła przynajmniej dla jednego z samochodów. Z powyższego wynika więc, że sokiści nie mieli racji. Samochód może stać tam, gdzie stoi, a sokista musiał wyjść na przejazd, by zatrzymać jakikolwiek samochód. Zatrzymywał nie widząc świateł, bo one świecą w kierunku ulic, a nie torów. Ot i cała prawda. By kogoś ukarać trzeba mu udowodnić winę w 100%, czy w tym przypadku było to realne?

[quote name='szlaban'... rozwiń
Avatar
Filip / 17 marca 2012 o 20:43
0
[quote name='michał' timestamp='1331923761' post='610778']
A co szef drogówki powie o samochodach parkujacych na rondzie, na wlocie od Lublina?
[/quote]
Avatar
rudy / 17 marca 2012 o 15:06
0
Trzeba uważać na sokistów. Wyjątkowe szumowiny. Odkąd zrobiło się ciepło robią zasadzki na ludzi przechodzących na działki pod wiaduktem.

Zaczająją się koło torów przy ulicy browarnej gdzie jest mostek na Uherce. Most prowadzi od końca drogi browarnej do torów przez które każdy od wielu lat przechodzi. Problem z tym że nie ma tam przejścia. Ale każdy od kilkunastu lat tamtędy chodzi i nigdy się nie czepiali. Teraz zaczajają się w krzakach i walą mandaty po kolei. Nie ma upomnień. Uważajcie na spryciaży
Avatar
szlaban / 16 marca 2012 o 23:03
0
kierowcy zapomnieli dodać w swojej relacji o tym, że wjechali na przejazd kolejowy od strony ul. Kolejowej, gdy rogatki od strony ul. Rampa Brzeska były już zamknięte, mijające ich z naprzeciwka samochody zjeżdżały z przejazdu „wypuszczane” przez dróżniczkę, sam fakt legitymowania miał miejsce na drodze wewnętrznej PKP prowadzącej do nastawni - patrz zdjęcie – tam gdzie stoi Mitsubishi L200, a nie na samym przejeździe – reasumując to takie drobiazgi, oj tam, oj tam
Avatar
szlaban / 16 marca 2012 o 22:32
0
kierowcy w swojej relacji zapomnieli dodać, że na przejazd wjechali od strony ul. Kolejowej, gdy od strony ulicy Rampa Brzeska rogatki były już zamknięte,i nie mieli szansy go przejechać - samochody jadące od strony ulicy Rampa Brzeska zjeżdżały z przejazdu "wypuszczane" przez dróżniczkę, kierujący pojazdami legitymowani byli przez sokistów na drodze wewnętrznej PKP, a nie na przejeździe kolejowym - patrz zdjęcie - za stojącym L-200;
Avatar
Andrzej / 18 marca 2012 o 14:20
0
Wracając do artykułu. W imieniu własnym i Grzegorza prosimy o kontakt osoby, które widziały to zdarzenie. Jesteśmy NIEWINNI i chcemy to udowodnić. Im będzie nas więcej, tym lepiej. Mamy nadzieję, że w podobnej lub identycznej sytuacji było znacznie więcej kierowców. I na tych kolegów "niedoli" również liczymy.

[quote name='michał' timestamp='1331923761' post='610778']
A co szef drogówki powie o samochodach parkujacych na rondzie, na wlocie od Lublina?
[/quote]
Avatar
Andrzej / 18 marca 2012 o 14:16
0
Wracając do artykułu. W imieniu Grzegorza i własnym bardzo proszę ewentualnych świadków wydarzenia - przejeżdzających, przechodzących o kontakt. Jesteśmy NIEWINNI i liczymy na pomoc w udowodnieniu prawdy.

[quote name='michał' timestamp='1331923761' post='610778']
A co szef drogówki powie o samochodach parkujacych na rondzie, na wlocie od Lublina?
[/quote]
Avatar
Franek / 18 marca 2012 o 13:51
0
Oj Panie - najprawdopodobniej - sokisto. Lepiej milczeć w takiej sytuacji. Niech Pan napisze gdzie Wy zatrzymujecie samochody - czy koło nastawni, czy na przejeździe? Coś na ten temat wiem i wiem też, że już nigdy nie zapłacę waszego mandatu. Narzucacie kwoty, straszycie sądami i macie do ewentualnej pomocy dróżniczkę lub dróżnika. Najwyższy czas by tego typu działalność na "rzecz poprawy bezpieczeństwa" ze strony SOK zakończyć. Czy poza waszymi służbami w tym miejscu wydarzył się jakiś wypadek, czy ewentualnie była nadzwyczajna sytuacja? Wiem, że nie!!! W takiej sytuacji Wasza misja w tym miejscu powinna być skończona. Do prawdziwej pracy na rzecz bezpieczeństwa na kolei a nie do pozoracji.
Wydaje się zasadny, po po prostu podjąć jakąś akcję zmierzającą do skierowania zatrudnionych w SOK ludzi tam, gdzie oczekuje tego społeczeństwo. W innym przypadku SOK w Chełmie JEST NIEPOTRZEBNY!!!

[quote name='szlaban' timestamp='1331935397' post='610842']
kierowcy zapomnieli dodać w swojej relacji o tym, że wjechali na przejazd kolejowy od strony ul. Kolejowej, gdy rogatki od strony ul. Rampa Brzeska były już zamknięte, mijające ich z naprzeciwka samochody zjeżdżały z przejazdu „wypuszczane” przez dróżniczkę, sam fakt legitymowania miał miejsce na drodze wewnętrznej PKP prowadzącej do nastawni - patrz zdjęcie – tam gdzie stoi Mitsubishi L200, a nie na samym przejeździe – reasumując to takie drobiazgi, oj tam, oj tam
[/quote]
Oj Panie - najprawdopodobniej - sokisto. Lepiej milczeć w takiej sytuacji. Niech Pan napisze gdzie Wy zatrzymujecie samochody - czy koło nastawni, czy na przejeździe? Coś na ten temat wiem i wiem też, że już nigdy nie zapłacę waszego mandatu. Narzucacie kwoty, straszycie sądami i macie do ewentualnej pomocy dróżniczkę lub dróżnika. Najwyższy czas by tego typu działalność na "rzecz poprawy bezpieczeństwa" ze strony SOK zakończyć. Czy poza waszymi służbami w tym miejscu wydarzył się jakiś wypadek, czy ewentualnie była nadzwyczajna sy... rozwiń
Avatar
Felek / 18 marca 2012 o 10:22
0
Stojący samochód L - 200 - najprawdopodobniej kolego sokisto - to jedno, a miejsce zatrzymywania samochodów to drugie. Zapomina Pan, że zatrzymywanie następuje w sytuacjach ekstremalnych - kilkadziesiąt sekund przed przejazdem pociągów, właśnie na przejeżdzie kolejowym. Pan sokista stoi po jego środku z olbrzymim lizakiem. Co by się stało, gdyby w stresie kierowca (nie znając powodów zatrzymania) w tym momencie popełnił błąd i silnik przestał pracować właśnie na torze, po którym ma przejeżdzać skład. Gratuluję drogi wewnętrznej i polowania - w pełnym tego słowa znaczeniu na kierowców. Jest dla służby SOK wiele innych ważnych zadań. Przykładowo ochrona podróżnych przed kradzieżami, napadami itp. w kursujących pociągach. Moim zdaniem poprawę na tym przejeździe można by uzyskać chociażby w ten sposób, że pieniądze z tytułu płac dwóch panów i kosztów eksploatacji samochodu można przeznaczyć na REMONT tego obrzydliwego i wadliwego przejazdu. Kolej zawiniła. Wysłała sokistów. Winni są kierowcy. Gratulować? Komu i za co!!! Współczuję wymienionym w artykule kierowcom. Nie wierzę, by obaj - widząc stojących sokistów zdecydowali się jednocześnie na wjazd na czerwonym świetle z dwóch stron - świadomie narażając siebie na konsekwencje. Brak w tym jakiejkolwiek logiki.

[quote name='szlaban' timestamp='1331933548' post='610833']
kierowcy w swojej relacji zapomnieli dodać, że na przejazd wjechali od strony ul. Kolejowej, gdy od strony ulicy Rampa Brzeska rogatki były już zamknięte,i nie mieli szansy go przejechać - samochody jadące od strony ulicy Rampa Brzeska zjeżdżały z przejazdu "wypuszczane" przez dróżniczkę, kierujący pojazdami legitymowani byli przez sokistów na drodze wewnętrznej PKP, a nie na przejeździe kolejowym - patrz zdjęcie - za stojącym L-200;
[/quote]
Stojący samochód L - 200 - najprawdopodobniej kolego sokisto - to jedno, a miejsce zatrzymywania samochodów to drugie. Zapomina Pan, że zatrzymywanie następuje w sytuacjach ekstremalnych - kilkadziesiąt sekund przed przejazdem pociągów, właśnie na przejeżdzie kolejowym. Pan sokista stoi po jego środku z olbrzymim lizakiem. Co by się stało, gdyby w stresie kierowca (nie znając powodów zatrzymania) w tym momencie popełnił błąd i silnik przestał pracować właśnie na torze, po którym ma przejeżdzać skład. Gratuluję drogi wewnętrznej i polowania ... rozwiń
Avatar
Julek / 17 marca 2012 o 21:51
0
[quote name='rudy' timestamp='1331993179' post='611025']
Trzeba uważać na sokistów. Wyjątkowe szumowiny. Odkąd zrobiło się ciepło robią zasadzki na ludzi przechodzących na działki pod wiaduktem.

Przecież za niezłą kasę co miesiąc to jedyny sposób, by sokisci sie czymś wykazali. Mandaty dla przchodniów, bywa, że bezsadadne mandaty dla kierowców i sa wyniki.

Zaczająją się koło torów przy ulicy browarnej gdzie jest mostek na Uherce. Most prowadzi od końca drogi browarnej do torów przez które każdy od wielu lat przechodzi. Problem z tym że nie ma tam przejścia. Ale każdy od kilkunastu lat tamtędy chodzi i nigdy się nie czepiali. Teraz zaczajają się w krzakach i walą mandaty po kolei. Nie ma upomnień. Uważajcie na spryciaży
[/quote]
[quote name='rudy' timestamp='1331993179' post='611025']
Trzeba uważać na sokistów. Wyjątkowe szumowiny. Odkąd zrobiło się ciepło robią zasadzki na ludzi przechodzących na działki pod wiaduktem.

Przecież za niezłą kasę co miesiąc to jedyny sposób, by sokisci sie czymś wykazali. Mandaty dla przchodniów, bywa, że bezsadadne mandaty dla kierowców i sa wyniki.

Zaczająją się koło torów przy ulicy browarnej gdzie jest mostek na Uherce. Most prowadzi od końca drogi browarnej do torów przez kt... rozwiń
Avatar
Filip / 17 marca 2012 o 21:00
0
To jest super informacja. Jeżeli tak rzeczywiście jest. Tym bardziej wierzę kierowcom. Nie mogło być więc czerwonego światła przynajmniej dla jednego z samochodów. Z powyższego wynika więc, że sokiści nie mieli racji. Samochód może stać tam, gdzie stoi, a sokista musiał wyjść na przejazd, by zatrzymać jakikolwiek samochód. Zatrzymywał nie widząc świateł, bo one świecą w kierunku ulic, a nie torów. Ot i cała prawda. By kogoś ukarać trzeba mu udowodnić winę w 100%, czy w tym przypadku było to realne?

[quote name='szlaban' timestamp='1331933548' post='610833']
kierowcy w swojej relacji zapomnieli dodać, że na przejazd wjechali od strony ul. Kolejowej, gdy od strony ulicy Rampa Brzeska rogatki były już zamknięte,i nie mieli szansy go przejechać - samochody jadące od strony ulicy Rampa Brzeska zjeżdżały z przejazdu "wypuszczane" przez dróżniczkę, kierujący pojazdami legitymowani byli przez sokistów na drodze wewnętrznej PKP, a nie na przejeździe kolejowym - patrz zdjęcie - za stojącym L-200;
[/quote]
To jest super informacja. Jeżeli tak rzeczywiście jest. Tym bardziej wierzę kierowcom. Nie mogło być więc czerwonego światła przynajmniej dla jednego z samochodów. Z powyższego wynika więc, że sokiści nie mieli racji. Samochód może stać tam, gdzie stoi, a sokista musiał wyjść na przejazd, by zatrzymać jakikolwiek samochód. Zatrzymywał nie widząc świateł, bo one świecą w kierunku ulic, a nie torów. Ot i cała prawda. By kogoś ukarać trzeba mu udowodnić winę w 100%, czy w tym przypadku było to realne?

[quote name='szlaban'... rozwiń
Avatar
Filip / 17 marca 2012 o 20:43
0
[quote name='michał' timestamp='1331923761' post='610778']
A co szef drogówki powie o samochodach parkujacych na rondzie, na wlocie od Lublina?
[/quote]
Avatar
rudy / 17 marca 2012 o 15:06
0
Trzeba uważać na sokistów. Wyjątkowe szumowiny. Odkąd zrobiło się ciepło robią zasadzki na ludzi przechodzących na działki pod wiaduktem.

Zaczająją się koło torów przy ulicy browarnej gdzie jest mostek na Uherce. Most prowadzi od końca drogi browarnej do torów przez które każdy od wielu lat przechodzi. Problem z tym że nie ma tam przejścia. Ale każdy od kilkunastu lat tamtędy chodzi i nigdy się nie czepiali. Teraz zaczajają się w krzakach i walą mandaty po kolei. Nie ma upomnień. Uważajcie na spryciaży
Avatar
szlaban / 16 marca 2012 o 23:03
0
kierowcy zapomnieli dodać w swojej relacji o tym, że wjechali na przejazd kolejowy od strony ul. Kolejowej, gdy rogatki od strony ul. Rampa Brzeska były już zamknięte, mijające ich z naprzeciwka samochody zjeżdżały z przejazdu „wypuszczane” przez dróżniczkę, sam fakt legitymowania miał miejsce na drodze wewnętrznej PKP prowadzącej do nastawni - patrz zdjęcie – tam gdzie stoi Mitsubishi L200, a nie na samym przejeździe – reasumując to takie drobiazgi, oj tam, oj tam
Avatar
szlaban / 16 marca 2012 o 22:32
0
kierowcy w swojej relacji zapomnieli dodać, że na przejazd wjechali od strony ul. Kolejowej, gdy od strony ulicy Rampa Brzeska rogatki były już zamknięte,i nie mieli szansy go przejechać - samochody jadące od strony ulicy Rampa Brzeska zjeżdżały z przejazdu "wypuszczane" przez dróżniczkę, kierujący pojazdami legitymowani byli przez sokistów na drodze wewnętrznej PKP, a nie na przejeździe kolejowym - patrz zdjęcie - za stojącym L-200;
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 7 0

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 4 0

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 0

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 8 3

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 1 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej

Sejm zdecydował. 2019 rokiem Unii Lubelskiej 0 3

Sejm w piątek przyjął uchwałę o ustanowieniu patronów 2019 roku. Jednym z uhonorowanych w ten sposób wydarzeń jest Unia Lubelska. W przyszłym roku przypada 450. rocznica jej zawarcia.

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego

94 PZLA MP. Srebro Karoliny Kołeczek i Piotra Tarkowskiego 0 0

Karolina Kołeczek z AZS UMCS Lublin i Piotr Tarkowski z AZS AWF Biała Podlaska wywalczyli srebrne medale w swoich konkurencjach podczas trzeciego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce rozgrywanych w Lublinie

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę

Motor Lublin powinien być finansowany tylko z pieniędzy prywatnych? Proponują zrzutkę 71 17

Motor Lublin miałby wyemitować akcje do kupienia przez wszystkich zainteresowanych, dzięki temu zyskałby pieniądze na działalność. Taką propozycję podsuwa prezydentowi lubelska Fundacja Wolności, która woli, żeby klub nie był – jak obecnie – finansowany z pieniędzy podatników.

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia]
galeria

W tym urzędzie w Lublinie pracuje 76 osób. Przenieśli się do nowej siedziby [zdjęcia] 9 13

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Lublinie ma nową siedzibę. Funkcjonująca od stycznia w ramach Państwowego Przedsiębiorstwa Wodnego Wody Polskie instytucja mieści się teraz przy ul. Leszka Czarnego 3 w dzielnicy Rury.

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć z kolejnym złotym medalem! 4 1

Zawodnik Agrosu Zamość wywalczył drugi krążek na trwającej od piątku imprezy w Lublinie. Po złocie na 100 metrów Kopeć dołożył kolejne, ale na dwa razy dłuższym dystansie

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem

94 PZLA MP. Malwina Kopron z brązowym medalem 0 0

Zawodniczka AZS UMCS zajęła trzecie miejsce w niedzielnym konkursie rzutu młotem. Srebrny medal zdobyła Joanna Fiodorow, a złoto przypadło Anicie Włodarczyk, która była poza zasięgiem

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego

Po kontroli NIK: Seniorzy bez opieki w 41 gminach woj. lubelskiego 0 2

41 gmin czyli 19 proc. wszystkich gmin w województwie lubelskim nie zapewnia seniorom opieki – wynika z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli. W skali kraju robi to zaledwie 20 proc. gmin, mimo że należy to do ich obowiązków i jest najmniej kosztowną dla samorządów formą pomocy seniorom.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.