Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

31 stycznia 2016 r.
9:13

Krasnystaw. Głosy obywateli czekają w urnie

0 17 A A
Ulica Okrzei w Krasnymstawie (fot. Szater)
Ulica Okrzei w Krasnymstawie (fot. Szater)

Do wtorku poczekamy na otwarcie urny. Chodzi o zakończone w poniedziałek społeczne konsultacje w sprawie zmiany ul. Okrzei na Aleje Świętego Jana Pawła II oraz fragmentu ul. Czystej na Żołnierzy Wyklętych. Głosy „za” i „przeciw” policzy komisja powołana przez burmistrza.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W związku z emocjami, jakie od początku towarzyszyły inicjatywie zmiany przede wszystkim patrona dotychczasowej ul. Okrzei urna zostanie otwarta publicznie – mówi Robert Kościuk, zastępca burmistrza Krasnegostawu. Między innymi obecni chcieli być przy tym przedstawiciele miejscowego Środowiska Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, którzy wystąpili z tą inicjatywą.

Kościuk nie ukrywa też, że poprzez publiczne otwarcie urny i przeliczenie głosów magistrat chce podkreślić transparentność urzędu. Dzięki temu świadkiem tego wydarzenia w Sali Sejmikowej UM lub w Krasnostawskim Domu Kultury (decyzja jeszcze nie zapadła) każdy będzie mógł patrzeć wyznaczonym przez burmistrza członkom komisji na ręce.

Na wyniki konsultacji między innymi czeka też Edward Kawęcki, wieloletni przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw. Zastrzega się jednak, że te wyniki będą dla radnych jedynie wskazówką, a ostateczna decyzja w sprawie ewentualnych zmian nazw ulic należy do nich.

– Bez względu na to ciekaw jestem wyniku – mówi Kawęcki. – Chociaż mnie osobiście bliższe są wartości, jakie wiążą się z osobą Jana Pawła II niż Okrzei, to nie chcę robić niczego przeciw większości.

Najbliższa sesja RM Krasnystaw została wyznaczona na 25 lutego. W porządku dziennym ma się znaleźć także punkt związany z postulowaną przez Środowisko Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym, ale też dwie miejscowe parafie i grupę przedsiębiorców zmianą nazw ulic. Jeden z wydziałów UM już przygotowuje projekt uchwały w tej sprawie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 08:07
0
z UM Krasnystaw. – Samo liczenie blisko 2 tys. głosów trwało około dwóch i pół godziny. Zaledwie 111 mieszkańców opowiedziało się za zmianami, a ponad 1,8 tys. było przeciw.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 08:04
0
www dziennikwschodni.pl/chelm/n,1000175417,mieszkancy-zdecydowali-o-nazwie-ulicy-socjalista-wygral-z-papiezem.html mówi Magdalena Górecka z UM Krasnystaw. – Samo liczenie blisko 2 tys. głosów trwało około dwóch i pół godziny. Zaledwie 111 mieszkańców opowiedziało się za zmianami, a ponad 1,8 tys. było przeciw.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:15
0
Właśnie. Gdzie informacja o wynikach konsultacji?
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 15:19
0
nie ważne kto głosuje WAŻNE kto liczy głosy...
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 10:45
0
no i co? Jest już środa a wiadomości o liczeniu głosów nie podajecie?
Avatar
proktolog ... / 2 lutego 2016 r. o 13:05
0

....widząc zaangażowanie oraz determinację krasnostawskich "uciemiężonych" zaczynam niepokoić się o stan zdrowia naszych przewielebnych proboszczów ...

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 r. o 12:51
0
kilka słów prawdy i przepowiedni w myśl zasady wg Putina i Łukaszenki - plebs głosuje a my zrobimy jak ustaliliśmy wcześniej w wąskim gronie; ksiądz proboszcz z "Franciszka"i Rada Parafialna, ksiądz proboszcz z małego "Kościółka" i Rada Parafialna, kościelny i pan Kawęcki. Znacie więc decyzję dotyczącą zmiany nazwy ulicy ? Pan Kawęcki dokładnie wie jak będzie bo społeczne konsultacje ich nie zobowiązują. Więc po co te szopki i koszty społeczne skoro zrobią co zechcą /proboszcze i działacze kościelni tacy jak p Kawęcki/. Więc już dzisiaj ogłaszam że dawna ulica Stefana Okrzei została przemianowana na ulicę Świętego Jana Pawła II vel Karola Wojtyłły. A Wy mieszkańcy - plebs i "chołota" będziecie potrzebni dopiero przy następnych wyborach do samorządu - by żyło się lepiej /im/.
kilka słów prawdy i przepowiedni w myśl zasady wg Putina i Łukaszenki - plebs głosuje a my zrobimy jak ustaliliśmy wcześniej w wąskim gronie; ksiądz proboszcz z "Franciszka"i Rada Parafialna, ksiądz proboszcz z małego "Kościółka" i Rada Parafialna, kościelny i pan Kawęcki. Znacie więc decyzję dotyczącą zmiany nazwy ulicy ? Pan Kawęcki dokładnie wie jak będzie bo społeczne konsultacje ich nie zobowiązują. Więc po co te szopki i koszty społeczne skoro zrobią co zechcą /proboszcze i działacze kościelni tacy jak p Kawęcki/. W... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 r. o 12:51
0
Krasnostawiak (31 stycznia 2016 o godzinie 17:27) "środowisko represjonowanych" rzeczywiście szczególnie charakteryzuje intelektualna nicość i wiele racji ma przedmówca twierdzący, że to "kombatanci stanu wojennego", którzy jedyną opresją jakiej doznali był brak możliwości zobaczenia teleranka w tę mroźną zimową niedzielę 1981 r.. Panowie "represjonowani", Krasnystaw to małe miasto i każdy wie kim jesteście i jaką macie przeszłość. Więcej szacunku dla prawdziwych ludzkich krzywd POLECAM. Wasze "pomysły" obrażają pamięć NAJWIĘKSZEGO POLAKA W HISTORII. Piszę to chociaż wiem, że wasze pisowskie zacietrzewienie dawno odebrało wam rozum. Więcej szacunku dla historii i ludzi, których miasto i Polska zapamięta na zawsze, a nie tak jak was - wiatr historii rozwieje nad polami wiosek z których pochodzicie.
Krasnostawiak (31 stycznia 2016 o godzinie 17:27) "środowisko represjonowanych" rzeczywiście szczególnie charakteryzuje intelektualna nicość i wiele racji ma przedmówca twierdzący, że to "kombatanci stanu wojennego", którzy jedyną opresją jakiej doznali był brak możliwości zobaczenia teleranka w tę mroźną zimową niedzielę 1981 r.. Panowie "represjonowani", Krasnystaw to małe miasto i każdy wie kim jesteście i jaką macie przeszłość. Więcej szacunku dla prawdziwych ludzkich krzywd POLECAM. Wasze "pomysły"... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 r. o 12:50
0
do MS Pisaleś na trzeźwo? To o czym napisałeś merytorycznie, o tym że nie ma sensu pisać o faktach? Z treści twoich wypocin nic nie wynika i nie ma on żadnego sensu. Szkoda komentować.
Avatar
M.S. / 1 lutego 2016 r. o 23:22
0

stalinowsko berlińska swołocz zaczęła szczekać na forum przeciw tym, którzy mieli wystarczająco dużo kurażu, aby nadstawiać pierś w walce z dominacją moskiewskiego łajna na naszej polskiej ziemi! Oczywiście trudno oczekiwać wdzięczności od ludzi, którzy odwrócili się od najważniejszych dla kraju spraw i wiary naszych ojców! Nie ma sensu pisać o faktach, a więc o podstawach sprawiedliwości społecznej, bo nie zrozumieją, ale wybaczyć należy ten wrogi osobom represjonowanym akt! Nie można jedynie wybaczyć zdrady wobec rzeczy najświętszej, a więc duszpasterzom starającym się poprowadzić nasza trzódkę przez wzburzone morza dzisiejszości oraz zdrajcom ojczyzny..... Za takie zbrodnie przebaczenie nie oczekujcie ... 

stalinowsko berlińska swołocz zaczęła szczekać na forum przeciw tym, którzy mieli wystarczająco dużo kurażu, aby nadstawiać pierś w walce z dominacją moskiewskiego łajna na naszej polskiej ziemi! Oczywiście trudno oczekiwać wdzięczności od ludzi, którzy odwrócili się od najważniejszych dla kraju spraw i wiary naszych ojców! Nie ma sensu pisać o faktach, a więc o podstawach sprawiedliwości społecznej, bo nie zrozumieją, ale wybaczyć należy ten wrogi osobom represjonowanym akt! Nie można jedynie wybaczyć zdrady wobec rzeczy najświętsze... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 08:07
0
z UM Krasnystaw. – Samo liczenie blisko 2 tys. głosów trwało około dwóch i pół godziny. Zaledwie 111 mieszkańców opowiedziało się za zmianami, a ponad 1,8 tys. było przeciw.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 r. o 08:04
0
www dziennikwschodni.pl/chelm/n,1000175417,mieszkancy-zdecydowali-o-nazwie-ulicy-socjalista-wygral-z-papiezem.html mówi Magdalena Górecka z UM Krasnystaw. – Samo liczenie blisko 2 tys. głosów trwało około dwóch i pół godziny. Zaledwie 111 mieszkańców opowiedziało się za zmianami, a ponad 1,8 tys. było przeciw.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 19:15
0
Właśnie. Gdzie informacja o wynikach konsultacji?
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 15:19
0
nie ważne kto głosuje WAŻNE kto liczy głosy...
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 r. o 10:45
0
no i co? Jest już środa a wiadomości o liczeniu głosów nie podajecie?
Avatar
proktolog ... / 2 lutego 2016 r. o 13:05
0

....widząc zaangażowanie oraz determinację krasnostawskich "uciemiężonych" zaczynam niepokoić się o stan zdrowia naszych przewielebnych proboszczów ...

Avatar
Gość / 2 lutego 2016 r. o 12:51
0
kilka słów prawdy i przepowiedni w myśl zasady wg Putina i Łukaszenki - plebs głosuje a my zrobimy jak ustaliliśmy wcześniej w wąskim gronie; ksiądz proboszcz z "Franciszka"i Rada Parafialna, ksiądz proboszcz z małego "Kościółka" i Rada Parafialna, kościelny i pan Kawęcki. Znacie więc decyzję dotyczącą zmiany nazwy ulicy ? Pan Kawęcki dokładnie wie jak będzie bo społeczne konsultacje ich nie zobowiązują. Więc po co te szopki i koszty społeczne skoro zrobią co zechcą /proboszcze i działacze kościelni tacy jak p Kawęcki/. Więc już dzisiaj ogłaszam że dawna ulica Stefana Okrzei została przemianowana na ulicę Świętego Jana Pawła II vel Karola Wojtyłły. A Wy mieszkańcy - plebs i "chołota" będziecie potrzebni dopiero przy następnych wyborach do samorządu - by żyło się lepiej /im/.
kilka słów prawdy i przepowiedni w myśl zasady wg Putina i Łukaszenki - plebs głosuje a my zrobimy jak ustaliliśmy wcześniej w wąskim gronie; ksiądz proboszcz z "Franciszka"i Rada Parafialna, ksiądz proboszcz z małego "Kościółka" i Rada Parafialna, kościelny i pan Kawęcki. Znacie więc decyzję dotyczącą zmiany nazwy ulicy ? Pan Kawęcki dokładnie wie jak będzie bo społeczne konsultacje ich nie zobowiązują. Więc po co te szopki i koszty społeczne skoro zrobią co zechcą /proboszcze i działacze kościelni tacy jak p Kawęcki/. W... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 r. o 12:51
0
Krasnostawiak (31 stycznia 2016 o godzinie 17:27) "środowisko represjonowanych" rzeczywiście szczególnie charakteryzuje intelektualna nicość i wiele racji ma przedmówca twierdzący, że to "kombatanci stanu wojennego", którzy jedyną opresją jakiej doznali był brak możliwości zobaczenia teleranka w tę mroźną zimową niedzielę 1981 r.. Panowie "represjonowani", Krasnystaw to małe miasto i każdy wie kim jesteście i jaką macie przeszłość. Więcej szacunku dla prawdziwych ludzkich krzywd POLECAM. Wasze "pomysły" obrażają pamięć NAJWIĘKSZEGO POLAKA W HISTORII. Piszę to chociaż wiem, że wasze pisowskie zacietrzewienie dawno odebrało wam rozum. Więcej szacunku dla historii i ludzi, których miasto i Polska zapamięta na zawsze, a nie tak jak was - wiatr historii rozwieje nad polami wiosek z których pochodzicie.
Krasnostawiak (31 stycznia 2016 o godzinie 17:27) "środowisko represjonowanych" rzeczywiście szczególnie charakteryzuje intelektualna nicość i wiele racji ma przedmówca twierdzący, że to "kombatanci stanu wojennego", którzy jedyną opresją jakiej doznali był brak możliwości zobaczenia teleranka w tę mroźną zimową niedzielę 1981 r.. Panowie "represjonowani", Krasnystaw to małe miasto i każdy wie kim jesteście i jaką macie przeszłość. Więcej szacunku dla prawdziwych ludzkich krzywd POLECAM. Wasze "pomysły"... rozwiń
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 r. o 12:50
0
do MS Pisaleś na trzeźwo? To o czym napisałeś merytorycznie, o tym że nie ma sensu pisać o faktach? Z treści twoich wypocin nic nie wynika i nie ma on żadnego sensu. Szkoda komentować.
Avatar
M.S. / 1 lutego 2016 r. o 23:22
0

stalinowsko berlińska swołocz zaczęła szczekać na forum przeciw tym, którzy mieli wystarczająco dużo kurażu, aby nadstawiać pierś w walce z dominacją moskiewskiego łajna na naszej polskiej ziemi! Oczywiście trudno oczekiwać wdzięczności od ludzi, którzy odwrócili się od najważniejszych dla kraju spraw i wiary naszych ojców! Nie ma sensu pisać o faktach, a więc o podstawach sprawiedliwości społecznej, bo nie zrozumieją, ale wybaczyć należy ten wrogi osobom represjonowanym akt! Nie można jedynie wybaczyć zdrady wobec rzeczy najświętszej, a więc duszpasterzom starającym się poprowadzić nasza trzódkę przez wzburzone morza dzisiejszości oraz zdrajcom ojczyzny..... Za takie zbrodnie przebaczenie nie oczekujcie ... 

stalinowsko berlińska swołocz zaczęła szczekać na forum przeciw tym, którzy mieli wystarczająco dużo kurażu, aby nadstawiać pierś w walce z dominacją moskiewskiego łajna na naszej polskiej ziemi! Oczywiście trudno oczekiwać wdzięczności od ludzi, którzy odwrócili się od najważniejszych dla kraju spraw i wiary naszych ojców! Nie ma sensu pisać o faktach, a więc o podstawach sprawiedliwości społecznej, bo nie zrozumieją, ale wybaczyć należy ten wrogi osobom represjonowanym akt! Nie można jedynie wybaczyć zdrady wobec rzeczy najświętsze... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złoto dla cierpliwych. W czwartek drugie podejście do finałowego starcia Motoru ze Spartą

Złoto dla cierpliwych. W czwartek drugie podejście do finałowego starcia Motoru ze Spartą

Stawka się nie zmieniła, trzeba było się tylko uzbroić w cierpliwość. Dzisiaj żużlowcy Motoru Lublin podejmą na własnym stadionie Betard Spartę Wrocław. Będzie to pierwsza konfrontacja w walce o złoto Drużynowych Mistrzostw Polski

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym
25 września 2021, 17:00

"Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w Teatrze Starym

W sobotę w Teatrze Starym dwukrotnie będzie można zobaczyć spektakl "Dzienniki" wg Witolda Gombrowicza w reżyserii Mikołaja Grabowskiego. Pokazy o godz. 17 i 20.

PlusLiga już w Lublinie!
1 października 2021, 20:30

PlusLiga już w Lublinie!

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Rośnie zainteresowanie nową halą w Puławach. Otwarcie w październiku

Wygląda na to, że duma miasta – nowa hala widowiskowo-sportowa przy Lubelskiej – nie będzie stała pusta. Choć nadal czeka na otwarcie, jej kalendarz zaczyna się wypełniać. Poza meczami szczypiorniaka, zobaczymy w niej m.in. galę sportów walki oraz koncerty gwiazd.

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Szkoła w Lublinie zrezygnowała z jedynek. Efekt zaskakuje

Uczniowie jednego z lubelskich liceów nie muszą się bać ocen niedostatecznych. Od początku nowego roku szkolnego nauczyciele nie wystawiają jedynek, a z pierwszych analiz wynika, że młodzież… chętniej się uczy.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin gra o pierwsze zwycięstwo z Treflem Sopot

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zmierzy się w czwartek z Treflem Sopot. Dla „czerwono-czarnych” to mecz, w którym mają szansę odbić się od dna

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Biała Podlaska: Ministerstwo analizuje dokumenty przebudowy stadionu

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu już po raz kolejny weryfikuje dokumenty z Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Chodzi o przyznaną w 2017 roku dotację w wysokości 10 mln zł na przebudowę stadionu.

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Lublin. Można pomóc. Zbiórka żywności dla potrzebujących

Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, w partnerstwie z LSS Społem organizuje w piątek i sobotę zbiórkę żywności, która trafi do podopiecznych stowarzyszenia.

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego
25 września 2021, 9:00

Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego

W sobotę w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Benefis Sławomira Romana Doraczyńskiego.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zaczyna przygodę z EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin staną dzisiaj (godz. 18) przed wielką szansą. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka powalczą w pierwszym spotkaniu kwalifikacyjnym do EuroCup z drużyną Sparta&k M.R. Vidnoje z Moskwy

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Lepiej nie lekceważyć długotrwałych objawów. Dzisiaj można się bezpłatnie zbadać pod kątem nowotworów

Za darmo i bez skierowania można dziś zrobić przy ul. Jaczewskiego badania pozwalające wykryć nowotwór głowy lub szyi. Do wykonania badań powinny skłaniać takie objawy, jak długo utrzymująca się chrypka i ból gardła, czy przewlekły katar.

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu
wideo
film

„W miesiąc schudłam 20 kg”. Prawdziwa historia pierwowzoru głównej bohaterki serialu

- Robiłam aplikację sędziowską. Byłam w sądzie po jednej stronie, a za parę lat znalazłam się po drugiej, do odbycia kary – wspomina Beata Krygier, która jest pierwowzorem głównej bohaterki serialu Player.pl „Skazana”.

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac
24 września 2021, 16:00

Wszyscy święci rzeźbiarza ludowego z Roztocza. Wernisaż niezwykłych prac

Roztoczański Park Narodowy zaprasza na wernisaż...rzeźby. Będzie można zobaczyć prace Jana Chodara, mało znanego artysty, uznawanego za jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy ludowych przełomu XX i XXI wieku

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro
film

Strażacy walczą z rzeką lawy na La Palmie. Szkody po wybuchu wulkanu sięgają 400 mln euro

La Palma, Hiszpania. Hiszpańscy strażacy walczą z rzeką lawy, która wypływa z wulkanu Cumbre Vieja na La Palmie już czwarty dzień. Do tej pory ewakuowano sześć tysięcy osób, a blisko dwieście domów zostało zniszczonych.

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym
25 września 2021, 11:00

Warsztaty fotograficzne z Darkiem Doroszem w Kazimierzu Dolnym

25 września rozpocznie się kolejna edycja Kazimierskiej Wiosny Fotograficznej. Gościem najbliższego wydarzenia będzie Darek Dorosz, który poprowadzi także warsztaty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!