Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 stycznia 2016 r.
20:03

Libacje, konkurs na picie wódki z gwiazdką? Czytelnik skarży się na komendanta SG

0 39 A A

Opłatek, jajeczko, niepodległościowe rocznice, awanse, a nawet pożegnanie lata i jesieni. Wszystko to miało być okazją do libacji, jakie miał zarządzać komendant Placówki SG w Dołhobyczowie. Tak przynajmniej utrzymuje autor anonimu przysłanego do naszej redakcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

„Nie ma miesiąca, aby komendant Andrzej Bielecki nie zorganizował przynajmniej jednej suto zakrapianej imprezy z udziałem zaproszonych gości i kadry oficerskiej oraz innych funkcjonariuszy nie stroniących od alkoholu – czytamy w anonimie. – Bywało tak, że imprezki kończyły się w gabinecie komendanta, a ich uczestnicy zataczali się na korytarzach placówki oraz przejścia (granicznego – red.)”.

Zdaniem autora donosu, nie pomogła wizyta pani psycholog w placówce. Po jej wyjeździe komendant miał szydzić, że „dopóki nikt nie będzie wyrywał drugiemu z munduru guzików, to nie ma mowy o alkoholizmie”.

Imprezy?

Z lektury listu można wnioskować, że jego autorem jest podwładny komendanta Bieleckiego. Między innymi nawiązuje on do imprezy z okazji Święta Niepodległości zorganizowanej w lokalu w Mirczu.

„Na początek wypito kilkanaście butelek wódki, toasty wznosił komendant - pisze autor. – Jak już wszyscy poczuli się pewnie (…) doszło do teatru, w którym pierwszoplanową rolę zagrał komendant, drugoplanowe role jego zastępcy i osoby awansowane na wyższe stopnie”.

Zgodnie z przytoczonym scenariuszem, awansowani musieli wypić szklankę wódki z zatopioną w niej gwiazdką. Jeśli nie uchwycili gwiazdki w zęby, zmuszeni byli powtarzać próbę. W przypadku oficerów w rachubę wchodziły dwie szklanki i dwie gwiazdki. Tych, którzy tej próbie podołali, komendant miał kłaść ręce na ramionach i witać w gronie np. plutonowych.

– Trudno nam odnosić się do anonimowych skarg adresowanych do komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG, ale zgłaszanych za pośrednictwem mediów – mówi ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta NOSG. – Straż Graniczna, jako instytucja publiczna, funkcjonuje w oparciu o przepisy prawne, które regulują również kwestie dotyczące skarg. Rozporządzenie Rady Ministrów stanowi jasno, że skargi i wnioski anonimowe pozostawia się bez rozpatrzenia.

Zajazd Dworek w Mirczu

Stanisława Kuś, szefowa Zajazdu Dworek w Mirczu, w którym 20 listopada spotkali się funkcjonariusze SG z Dołhobyczowa, nie ma im nic do zarzucenia.

– To bardzo kulturalni i sympatyczni ludzie – mówi Kuś. – W czasie ich imprezy nie było żadnych burd, ani pijackich ekscesów. Spotkanie przebiegło spokojnie i za zamkniętymi drzwiami. Chętnie tych panów ponownie ugoszczę.

Odnosząc się do „imprezek”, jakie miały kończyć się w gabinecie komendanta, i ich uczestników zataczających się na korytarzach placówki, ppor. Sienicki podkreśla, że w pomieszczeniach tych funkcjonuje monitoring i na bieżąco jest kontrolowany.

W oficjalnym stanowisku zwrócił także uwagę, że jeśli pracownik lub funkcjonariusz czuje się pokrzywdzony przez swojego przełożonego lub dostrzega jakiekolwiek nieprawidłowości, ma możliwość zwrócić się w sposób formalny bezpośrednio do komendanta oddziału lub zrobić to za pośrednictwem związków zawodowych. W ten sposób złożona skarga powoduje konieczność wszczęcia czynności wyjaśniających, których celem jest dokładne, rzetelne i obiektywne wyjaśnienia sytuacji, budzących wątpliwości, zarówno natury prawnej, jak i etycznej.

Podobnego zdania jest także st. chor. SG Agnieszka Golias, rzecznik komendanta głównego SG.
– Generalnie prawo nie pozwala nam rozpatrywać niepodpisanych skarg – mówi rzecznik. – Anonim, o którym mowa, gdyby trafił nie do mediów, lecz bezpośrednio do nas, chociażby za pośrednictwem naszej strony internetowej, zapewne zwróciłby uwagę odpowiednich służb. Autor jednak z tej drogi nie skorzystał.

Komendant odpowiada

Co na to wszystko sam ppłk Bielecki?

– Trudno mi polemizować z anonimowymi zarzutami, które znam jedynie w ogólnym zarysie – mówi komendant. – Uważam, że kierowana przeze mnie placówka pracuje dobrze. Jeśli komendant oddziału będzie miał obawy, czy zastrzeżenia do tego, jak nią kieruję, to po prostu podejmie odpowiednie działania.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie w przypadku kilku funkcjonariuszy NOSG toczą się różnego rodzaju postępowania dyscyplinarne. Niewykluczone, że to jeden z nich jest autorem anonimu obciążającego ppłk SG Bieleckiego.

Przed kilkoma laty z podobnymi, również anonimowymi zarzutami, spotkał się także były komendant placówki SG. Żaden się nie potwierdził.

Czytaj więcej o:

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 17:23
0
A mnie w WOP-ie uczono, że we własne gniazdo się nie sra. Ale to SG przecież
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 12:53
0
Jak debilu złoży pozew skoro nikt skargi nie podpisał to był anonim
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 20:35
0
Akurat od komendanta Bieleckiego wielu Paaanow Komendantow powinno sie uczyc. To jest czlowiek ktory kazdego traktuje rowno, jest ponad te ukladziki. A dla niezadowolonych
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 14:42
0
Nie rozumiem jednego skoro ktoś uważa się urażony to niech składa pozew!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 22:49
0
Właśnie o braku wiarygodności ze strony dziennikarzy/redaktorów i ich przełożonych napisałem wcześniej i to wszystko skasowano. Życzę wam miernoty z tej gazety, aby was potraktowano merytorycznie, chyba, że macie asa w rękawie i dozujecie emocje... jeśli nie, to zadośćuczynienie za zniesławienie w wysokości 150 tyś.euro, tego wam życzę... i na litość, nie usuwajcie komentarzy, bo to jest dla was kompromitujące
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 22:37
0
Dw szkoda gadać. Jaka gazeta, tacy pracownicy. Ciekawe jak się zachowacie, gdy opisany komendant poda was do sądu o zniesławienie?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 21:22
0
Przykre jest to, że czujni prymitywni redakorczyny/dziennikarzyny - bo inaczej nie można nazwać kogoś, kto na podstawie donosu pisze artykuł do prasy i ktoś to jeszcze zatwierdza:ZGROZA!!! - kasują merytoryczne wpisy intenautów. Piszę, ponieważ widzę,że skasowano kilkanaście merytorycznych wpisów. Dalej uważam, że jest to kompromitacja DzW. Dzisiaj w służbach mundurowych jest co raz więcej osób ze stopniami oficerskimi, ale co raz mniej oficerów. Dziennikarzyno/radektorzyno i jego przełożony zatwierdzający materiał do druku, poczytaj Kodeks Honorowy Boziewicza - Panie Komendancie, Pułkowniku Bielecki, tutaj piszą osoby pozbawione honory czyli świnie - resztę niech dopowie znana osoba czyli Korwin-Mikke, który dał po mordzie pluskwie Boniemu. Panie Pułkowniku Bielecki, larum grają, niech się Pan nie przejmuje, honor jest najważniejszy, a PAN BIELECKI JEST PRAWDZIWYM OFICEREM... SZACUN !!! Gryzipiórki z Dziennika Wschodniego, nie usuwajcie wpisów internautów, bo tylko się pogrążacie. Wybatożyć tych pożal się Boże wiarogodnych pisarczyków, błyszczących na podstawie donosu anonimowego... Kompromitacja, od dzisiaj nie kupuję i nie czytam tego kmiota. Szacun Panie Pułkowniku Bielecki!!!
Przykre jest to, że czujni prymitywni redakorczyny/dziennikarzyny - bo inaczej nie można nazwać kogoś, kto na podstawie donosu pisze artykuł do prasy i ktoś to jeszcze zatwierdza:ZGROZA!!! - kasują merytoryczne wpisy intenautów. Piszę, ponieważ widzę,że skasowano kilkanaście merytorycznych wpisów. Dalej uważam, że jest to kompromitacja DzW. Dzisiaj w służbach mundurowych jest co raz więcej osób ze stopniami oficerskimi, ale co raz mniej oficerów. Dziennikarzyno/radektorzyno i jego przełożony zatwierdzający materiał do druku, poczytaj Kodeks ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 20:49
0
Nie czytelnik tylko gnida, ścierwo, łajza, która nie potrafiła zaistnieć w tej formacji i szkaluje dobre imię wielu funkcjonariuszy, którzy pełnią zaszczytną służbę, nawet z narażeniem życia, jak brzmi jeden z wersów ślubowania. Łajzo podpisz się, przeproś, jeśli masz choć trochę honoru i odejdź.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 18:23
0
Picie wódki po awansie z zanurzoną w szklance gwiazdką, to piękna tradycja jeszcze z czasów II RP.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 16:27
0
Jedyne właściwe miejsce na anonimy to kosz na śmieci. Ale na bezrybiu i rak ryba.
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 17:23
0
A mnie w WOP-ie uczono, że we własne gniazdo się nie sra. Ale to SG przecież
Avatar
Gość / 13 stycznia 2016 o 12:53
0
Jak debilu złoży pozew skoro nikt skargi nie podpisał to był anonim
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 20:35
0
Akurat od komendanta Bieleckiego wielu Paaanow Komendantow powinno sie uczyc. To jest czlowiek ktory kazdego traktuje rowno, jest ponad te ukladziki. A dla niezadowolonych
Avatar
Gość / 9 stycznia 2016 o 14:42
0
Nie rozumiem jednego skoro ktoś uważa się urażony to niech składa pozew!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 22:49
0
Właśnie o braku wiarygodności ze strony dziennikarzy/redaktorów i ich przełożonych napisałem wcześniej i to wszystko skasowano. Życzę wam miernoty z tej gazety, aby was potraktowano merytorycznie, chyba, że macie asa w rękawie i dozujecie emocje... jeśli nie, to zadośćuczynienie za zniesławienie w wysokości 150 tyś.euro, tego wam życzę... i na litość, nie usuwajcie komentarzy, bo to jest dla was kompromitujące
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 22:37
0
Dw szkoda gadać. Jaka gazeta, tacy pracownicy. Ciekawe jak się zachowacie, gdy opisany komendant poda was do sądu o zniesławienie?
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 21:22
0
Przykre jest to, że czujni prymitywni redakorczyny/dziennikarzyny - bo inaczej nie można nazwać kogoś, kto na podstawie donosu pisze artykuł do prasy i ktoś to jeszcze zatwierdza:ZGROZA!!! - kasują merytoryczne wpisy intenautów. Piszę, ponieważ widzę,że skasowano kilkanaście merytorycznych wpisów. Dalej uważam, że jest to kompromitacja DzW. Dzisiaj w służbach mundurowych jest co raz więcej osób ze stopniami oficerskimi, ale co raz mniej oficerów. Dziennikarzyno/radektorzyno i jego przełożony zatwierdzający materiał do druku, poczytaj Kodeks Honorowy Boziewicza - Panie Komendancie, Pułkowniku Bielecki, tutaj piszą osoby pozbawione honory czyli świnie - resztę niech dopowie znana osoba czyli Korwin-Mikke, który dał po mordzie pluskwie Boniemu. Panie Pułkowniku Bielecki, larum grają, niech się Pan nie przejmuje, honor jest najważniejszy, a PAN BIELECKI JEST PRAWDZIWYM OFICEREM... SZACUN !!! Gryzipiórki z Dziennika Wschodniego, nie usuwajcie wpisów internautów, bo tylko się pogrążacie. Wybatożyć tych pożal się Boże wiarogodnych pisarczyków, błyszczących na podstawie donosu anonimowego... Kompromitacja, od dzisiaj nie kupuję i nie czytam tego kmiota. Szacun Panie Pułkowniku Bielecki!!!
Przykre jest to, że czujni prymitywni redakorczyny/dziennikarzyny - bo inaczej nie można nazwać kogoś, kto na podstawie donosu pisze artykuł do prasy i ktoś to jeszcze zatwierdza:ZGROZA!!! - kasują merytoryczne wpisy intenautów. Piszę, ponieważ widzę,że skasowano kilkanaście merytorycznych wpisów. Dalej uważam, że jest to kompromitacja DzW. Dzisiaj w służbach mundurowych jest co raz więcej osób ze stopniami oficerskimi, ale co raz mniej oficerów. Dziennikarzyno/radektorzyno i jego przełożony zatwierdzający materiał do druku, poczytaj Kodeks ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 20:49
0
Nie czytelnik tylko gnida, ścierwo, łajza, która nie potrafiła zaistnieć w tej formacji i szkaluje dobre imię wielu funkcjonariuszy, którzy pełnią zaszczytną służbę, nawet z narażeniem życia, jak brzmi jeden z wersów ślubowania. Łajzo podpisz się, przeproś, jeśli masz choć trochę honoru i odejdź.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 18:23
0
Picie wódki po awansie z zanurzoną w szklance gwiazdką, to piękna tradycja jeszcze z czasów II RP.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 16:27
0
Jedyne właściwe miejsce na anonimy to kosz na śmieci. Ale na bezrybiu i rak ryba.