Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 grudnia 2015 r.
10:12

Przebierali się za strażników granicznych. Zabierali nielegalne papierosy, brali łapówki

Autor: Zdjęcie autora opr. dudi
0 13 A A

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy podawali się za funkcjonariuszy straży granicznej. Przebierańcy wchodzili do mieszkań, zabierali nielegalne papierosy i przyjmowali łapówki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Policjanci z Parczewa zatrzymali trzech mężczyzn podających się za funkcjonariuszy straży granicznej. Miesiąc zajęło parczewskim kryminalnym ustalenie kto stoi za fikcyjnym przeszukaniem mieszkania w gminie Jabłoń.

Do zdarzenia doszło na początku listopada. Do domu 88-letniej kobiety przyszli dwaj mężczyźni, którzy chcieli kupić papierosy po atrakcyjnej cenie. Gdy kobieta twierdziła, że może sprzedać je okazyjnie wtedy oszuści przystąpili do swojego planu. Mieszkaniec Chełma ubrany częściowo w mundur funkcjonariusza straży granicznej przedstawiał się i zabierał do fikcyjnego przeszukania. Pomagał mu w tym jego kompan, także mieszkaniec Chełma. Trzeci z nich czekał natomiast w zaparkowanym nieopodal aucie.

Gdy przestępcy znaleźli sześć kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy zaoferowali, że w zamian za tysiąc złotych odstąpią od dalszych czynności. Kobieta przekazała wskazaną kwotę oraz oddała znalezione papierosy wartości 200 zł. Gdy było już po wszystkim fałszywi mundurowi odjechali z pod posesji oplem vectrą.

Identyczny scenariusz zastosowali w następnych przestępstwach. Jeszcze tego samego dnia w Parczewie i Jabłoniu. W Parczewie zabrali ze sobą papierosy o wartości 500 zł. W Jabłoniu natomiast wyłudzili 1 tys. złotych oraz papierosy wartości 660 złotych. Do podobnych oszustw doszło również na terenie innych powiatów. Mężczyźni dokonali przeszukania m.in. posesji mieszkańca gm. Włodawa.

Cała trójka została zatrzymana w środę na terenie powiatu garwolińskiego. W vectrze, którą się poruszali, stróże prawa znaleźli czapkę z orzełkiem oraz czarną bluzę z nadrukiem "Straż Graniczna". Ujawniono też dwie krótkofalówki, którymi się posługiwali oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy (874 paczki). Policjanci zabezpieczyli od zatrzymanych łącznie prawie 5 tys. złotych na poczet kar. Mundurowi wnioskowali także o środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

W czwartek Prokuratura Rejonowa w Parczewie przychyliła się do wniosku. Wobec dwóch 35-latów i 27-latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi im teraz im do 8 lat więzienia. Wcześniej byli już karani za oszustwa i rozboje.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 19:59
0
Po ryjach to bardziej na pedałów wyglądają a nie na funkcjonariuszy straży granicznej. A ten na pierwszej fotce to jakiś krasnal, karakan, liliput, konus, karliczek ..... on ma ze 165-169 cm wzrostu ...... takich karłów nie przyjmują do straży granicznej. Liliput co najwyżej może roznosić ulotki na placu wolności.
Avatar
Wieś się bawi na całego / 12 grudnia 2015 o 15:36
0

Cebulaki wieśniaki byli już wcześnie karani  :D  Czyli to jakieś głąby , których policja łapie na każdym kroku. Troszeczkę ograniczeni umysłowo :lol:  Zawodowiec nigdy nie da się złapać a ci trzej to jakieś matoły chłopaki cebulaki z pampersami w kroku. :D  Pęto kiełbasy i pościel powinni kraść a nie fajki.  :D  Kto wykluł takich nieudaczników  :D 

Avatar
Ochroniarz z Klubu / 12 grudnia 2015 o 14:50
0

Skończcie pieprzyć głupoty!!!! Każdy w tej pieprzonej Polsce kombinuje aby jakos żyć na poziomie.I powiem wam że chłopaki mieli niezły pomysł na zarobek mimo to ze ich jebneli!!!!!

Pewnie cwele już nieźle na komendzie wpier*** dostali --- tylko do tego frajerzy się nie przyznają he he . Pewnie cwele też w areszcie za parówy robią i są zapinani w kiszkę odbytniczą . Pewnie to tego że zwieracze mają rozłechane też się nie przyznają. Wiem coś na ten temat bo siedziałem za pobicie i na okrągło mnie zapinali w kiszkę stolcową pod celą.  Ale nikomu się nie przyznałem w realu do tego. Bo bym stracił poważanie wśród ziomków z miasta.

Pewnie cwele już nieźle na komendzie wpier*** dostali --- tylko do tego frajerzy się nie przyznają he he . Pewnie cwele też w areszcie za parówy robią i są zapinani w kiszkę odbytniczą . Pewnie to tego że zwieracze mają rozłechane też się nie przyznają. Wiem coś na ten temat bo siedziałem za pobicie i na okrągło mnie zapinali w kiszkę stolcową pod celą.  Ale nikomu się nie przyznałem w realu do tego. Bo bym stracił poważanie wśród ziomków z miasta.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 22:15
0
Skończcie pieprzyć głupoty!!!! Każdy w tej pieprzonej Polsce kombinuje aby jakos żyć na poziomie.I powiem wam że chłopaki mieli niezły pomysł na zarobek mimo to ze ich jebneli!!!!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 22:02
0
kazdy sobie rzepke skrobie
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 19:23
0
Areszt stosuje Sąd a nie prokuratot Panie redaktorze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:44
0
okrasc zlodzieja ;D
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:19
0
co za gamon pisze taki artykul 6 kartony za 200 zeta
Avatar
Student medycyny / 11 grudnia 2015 o 12:24
0

Skąd te pastuchy byli ??? Coś za bardzo inteligentni nie byli ci te parobki , że dali się złapać. 

Avatar
student / 11 grudnia 2015 o 11:46
0

NIELGALNE więc w czym problem...

Avatar
Gość / 12 grudnia 2015 o 19:59
0
Po ryjach to bardziej na pedałów wyglądają a nie na funkcjonariuszy straży granicznej. A ten na pierwszej fotce to jakiś krasnal, karakan, liliput, konus, karliczek ..... on ma ze 165-169 cm wzrostu ...... takich karłów nie przyjmują do straży granicznej. Liliput co najwyżej może roznosić ulotki na placu wolności.
Avatar
Wieś się bawi na całego / 12 grudnia 2015 o 15:36
0

Cebulaki wieśniaki byli już wcześnie karani  :D  Czyli to jakieś głąby , których policja łapie na każdym kroku. Troszeczkę ograniczeni umysłowo :lol:  Zawodowiec nigdy nie da się złapać a ci trzej to jakieś matoły chłopaki cebulaki z pampersami w kroku. :D  Pęto kiełbasy i pościel powinni kraść a nie fajki.  :D  Kto wykluł takich nieudaczników  :D 

Avatar
Ochroniarz z Klubu / 12 grudnia 2015 o 14:50
0

Skończcie pieprzyć głupoty!!!! Każdy w tej pieprzonej Polsce kombinuje aby jakos żyć na poziomie.I powiem wam że chłopaki mieli niezły pomysł na zarobek mimo to ze ich jebneli!!!!!

Pewnie cwele już nieźle na komendzie wpier*** dostali --- tylko do tego frajerzy się nie przyznają he he . Pewnie cwele też w areszcie za parówy robią i są zapinani w kiszkę odbytniczą . Pewnie to tego że zwieracze mają rozłechane też się nie przyznają. Wiem coś na ten temat bo siedziałem za pobicie i na okrągło mnie zapinali w kiszkę stolcową pod celą.  Ale nikomu się nie przyznałem w realu do tego. Bo bym stracił poważanie wśród ziomków z miasta.

Pewnie cwele już nieźle na komendzie wpier*** dostali --- tylko do tego frajerzy się nie przyznają he he . Pewnie cwele też w areszcie za parówy robią i są zapinani w kiszkę odbytniczą . Pewnie to tego że zwieracze mają rozłechane też się nie przyznają. Wiem coś na ten temat bo siedziałem za pobicie i na okrągło mnie zapinali w kiszkę stolcową pod celą.  Ale nikomu się nie przyznałem w realu do tego. Bo bym stracił poważanie wśród ziomków z miasta.

rozwiń
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 22:15
0
Skończcie pieprzyć głupoty!!!! Każdy w tej pieprzonej Polsce kombinuje aby jakos żyć na poziomie.I powiem wam że chłopaki mieli niezły pomysł na zarobek mimo to ze ich jebneli!!!!!
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 22:02
0
kazdy sobie rzepke skrobie
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 19:23
0
Areszt stosuje Sąd a nie prokuratot Panie redaktorze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:44
0
okrasc zlodzieja ;D
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 13:19
0
co za gamon pisze taki artykul 6 kartony za 200 zeta
Avatar
Student medycyny / 11 grudnia 2015 o 12:24
0

Skąd te pastuchy byli ??? Coś za bardzo inteligentni nie byli ci te parobki , że dali się złapać. 

Avatar
student / 11 grudnia 2015 o 11:46
0

NIELGALNE więc w czym problem...

Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 lipca 2018 0 0

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 24 19

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 49 2

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 90 20

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 36 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 66 106

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 7 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!