Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 listopada 2014 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Minister obrony narodowej: Więcej wojska na wschodzie

Autor: Zdjęcie autora (bar pap)
0 15 A A

Garnizony na wschodzie Polski zostaną wzmocnione, doinwestowane i doposażone - zapowiedział w Chełmie minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chełm jest na liście garnizonów, które podlegają wzmocnieniu - powiedział Siemoniak. - Wiąże się to ze zwiększeniem liczby jednostek, doposażeniem ich w sprzęt oraz rozwojem wojskowej infrastruktury. W samym Chełmie jest odpowiednia baza i należy ją wykorzystać.

Minister przypomniał, że do tej pory 80 proc. jednostek wojskowych bazuje na zachodzie kraju. Wyraził opinię, że bez względu na okoliczności polityczne, środek ciężkości należy przesunąć na wschód. Podkreślił, że jest to częścią planu poprawy bezpieczeństwa państwa, który zamierza przedstawić premier Ewie Kopacz.
- To poważna decyzja ciągnąca za sobą milionowe inwestycje. Na pewno powinniśmy na długie lata zainwestować w te garnizony; wschód wymaga doinwestowania - dodał.

Tomasz Siemoniak, minister obrony narodowej w ramach wizytacji wojskowych garnizonów na wschodzie odwiedził Chełm. Jednocześnie wykorzystał to, aby w obecności dziennikarzy wyrazić pełne poparcie dla swojego, jak to określił wieloletniego przyjaciela Grzegorza Raniewicza, kandydata na prezydenta Chełma.

Minister Siemoniak podkreślił, że elementem przedstawionego przez Ewę Kopacz planu poprawy bezpieczeństwa państwa jest wzmocnienie obecności naszych wojsk na wschodzie kraju.

W spotkaniu uczestniczył poseł PO Grzegorz Raniewicz kandydat na prezydenta Chełma, któremu Siemioniak udzielił oficjalnego poparcia w drugiej turze wyborów samorządowych.

Po krótkim briefingu z dziennikarzami minister spotkał się w Klubie Garnizonowym 1 Kołobrzeskiego Batalionu Zmechanizowanego z wybranymi dowódcami jednostek stacjonujących w Lubelskiem. Wcześniej poprosił ich o przygotowanie własnych propozycji związanych z rozwojem ich jednostek. Obiecał, że odniesie się do nich w ciągu najbliższych miesięcy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
schaboszczak / 28 listopada 2014 r. o 12:06

Miejmy nadzieję, że ci tzw. "Prawdziwi polacy" będą sobie mogli cały czas o sobie decydować, ale nie dorwą się do władzy w Polsce.

Bo tylko prawdziwi POLACY mogą naszą OJCZYZNĘ uczynić mocną i niepodległą a nie jakiś komuch,żyd,konfident,płatni pachołki Moskwy czy jakaś inna Qurwa POlityczna,całe to POlityczne bydło gotowe jest POnownie wprowadzić stan wojenny,taki mają strach w oczach przed kolejna rocznicą 13 GRUDNIA.

Avatar
Hov / 28 listopada 2014 r. o 11:13

SĄ różne odmiany pier***ca ,ale ten jest zdecydowanie nieuleczalny

dzięki za diagnozę, rozumiem, że oprócz tego, że jesteś lekarzem, masz jakiekolwiek pojęcie o kwestiach bezpieczeństwa i wojskowości... :)

Avatar
bomba / 28 listopada 2014 r. o 10:03

Nie tylko powinniśmy zwiększyć zbrojenia na wschodzie kraju, ale przede wszystkim przywrócić pobór i szkolić obywateli. Od kilku miesięcy (jeżeli ktoś z Was nie słyszał) jest jedna godna uwagi inicjatywa polegająca na odbudowie Armii Krajowej, czyli wojsk obrony terytorialnej, której teraz nie posiadamy. Ten pomysł został lokalnie wdrażany w Świdniku, ale od decyzji Siemoniaka zależy wdrożenie go w całej Polsce (odbudujmyak . pl). W ewentualnym starciu z wrogiem pokroju Rosji nie mamy szans w starciach wojsko vs. wojsko, posiadając obecne siły jesteśmy w stanie utrzymać jedynie 20% terytorium kraju w naszych rękach przez kilka dni. Szanse rosną w walkach asymetrycznych, czyli m.in. partyzanckich, ale żeby to miało sens, potrzeba wyszkolonych obywateli, którzy znają swój teren. Dlatego bez względu na pomysły MONu, jakie by one nie były, zachęcam wszystkich do odwiedzenia linku, który podałem i podpisywania petycji do prezydenta RP. Mam nadzieję, że razem coś zdziałamy.

SĄ różne odmiany pierdolca ,ale ten jest zdecydowanie nieuleczalny

SĄ różne odmiany pierdolca ,ale ten jest zdecydowanie nieuleczalny

rozwiń
Avatar
Hov / 28 listopada 2014 r. o 09:25

Nie tylko powinniśmy zwiększyć zbrojenia na wschodzie kraju, ale przede wszystkim przywrócić pobór i szkolić obywateli. Od kilku miesięcy (jeżeli ktoś z Was nie słyszał) jest jedna godna uwagi inicjatywa polegająca na odbudowie Armii Krajowej, czyli wojsk obrony terytorialnej, której teraz nie posiadamy. Ten pomysł został lokalnie wdrażany w Świdniku, ale od decyzji Siemoniaka zależy wdrożenie go w całej Polsce (odbudujmyak . pl). W ewentualnym starciu z wrogiem pokroju Rosji nie mamy szans w starciach wojsko vs. wojsko, posiadając obecne siły jesteśmy w stanie utrzymać jedynie 20% terytorium kraju w naszych rękach przez kilka dni. Szanse rosną w walkach asymetrycznych, czyli m.in. partyzanckich, ale żeby to miało sens, potrzeba wyszkolonych obywateli, którzy znają swój teren. Dlatego bez względu na pomysły MONu, jakie by one nie były, zachęcam wszystkich do odwiedzenia linku, który podałem i podpisywania petycji do prezydenta RP. Mam nadzieję, że razem coś zdziałamy.

Nie tylko powinniśmy zwiększyć zbrojenia na wschodzie kraju, ale przede wszystkim przywrócić pobór i szkolić obywateli. Od kilku miesięcy (jeżeli ktoś z Was nie słyszał) jest jedna godna uwagi inicjatywa polegająca na odbudowie Armii Krajowej, czyli wojsk obrony terytorialnej, której teraz nie posiadamy. Ten pomysł został lokalnie wdrażany w Świdniku, ale od decyzji Siemoniaka zależy wdrożenie go w całej Polsce (odbudujmyak . pl). W ewentualnym starciu z wrogiem pokroju Rosji nie mamy szans w starciach wojsko vs. wojsko, posiadając obecne... rozwiń

Avatar
Henio / 28 listopada 2014 r. o 09:19

Anty polskie Zydowstwo chce sprowadzić nam na głowy Rosyjskie rakiety! Kiedy wreszcie te cholerne PO z ZSL odejdzie od władzy i Prawdziwi polacy będą mogli sami sobie decydować co i jak i gdzie chcą mieć? My za blisko granicy co to by drażnić niedźwiedzia. Niech sobie w Berlinie i Londynie zakladaja wojskowe bazy natowskie, a nie nam pod nosem. Najedzie się roznych murzynow i innych. A u nich luteranizm i protestanizm co nie pasuje do katolickiego kraju.

Miejmy nadzieję, że ci tzw. "Prawdziwi polacy" będą sobie mogli cały czas o sobie decydować, ale nie dorwą się do władzy w Polsce.

Miejmy nadzieję, że ci tzw. "Prawdziwi polacy" będą sobie mogli cały czas o sobie decydować, ale nie dorwą się do władzy w Polsce.

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 28 listopada 2014 r. o 08:53

Anty polskie Zydowstwo chce sprowadzić nam na głowy Rosyjskie rakiety! Kiedy wreszcie te cholerne PO z ZSL odejdzie od władzy i Prawdziwi polacy będą mogli sami sobie decydować co i jak i gdzie chcą mieć? My za blisko granicy co to by drażnić niedźwiedzia. Niech sobie w Berlinie i Londynie zakladaja wojskowe bazy natowskie, a nie nam pod nosem. Najedzie się roznych murzynow i innych. A u nich luteranizm i protestanizm co nie pasuje do katolickiego kraju.

Jeszcze wcześniej te czerwone,komunistyczno-konfidenckie bydło zafunduje polskiemu NARODOWI kolejny " stan wojenny " wszystko ku temu idzie,tak bardzo komuchy boją się 13 grudnia !!!!!!

Jeszcze wcześniej te czerwone,komunistyczno-konfidenckie bydło zafunduje polskiemu NARODOWI kolejny " stan wojenny " wszystko ku temu idzie,tak bardzo komuchy boją się 13 grudnia !!!!!!

rozwiń
Avatar
Adi / 28 listopada 2014 r. o 08:53

panie ministrze Siemoniuk  poza Chełmem miał być brany Hrubieszów i wyparował plan ?/???

W Hrubieszowie nie ma wyborów więc szkoda mu czasu .

Avatar
Adi / 28 listopada 2014 r. o 08:52

Jak do tej pory p.Raniewicz nic dla Chełma nie zrobił będąc w Warszawie , tym bardziej nic nie zrobi będąc w Chełmie .Ciekawe co zrobi jak w przyszłym roku przejmie władzę PiS bo PO traci poparcie ?

Avatar
Buzal... / 27 listopada 2014 r. o 22:37

Anty polskie Zydowstwo chce sprowadzić nam na głowy Rosyjskie rakiety! Kiedy wreszcie te cholerne PO z ZSL odejdzie od władzy i Prawdziwi polacy będą mogli sami sobie decydować co i jak i gdzie chcą mieć? My za blisko granicy co to by drażnić niedźwiedzia. Niech sobie w Berlinie i Londynie zakladaja wojskowe bazy natowskie, a nie nam pod nosem. Najedzie się roznych murzynow i innych. A u nich luteranizm i protestanizm co nie pasuje do katolickiego kraju.

Avatar
df / 27 listopada 2014 r. o 21:16

Jak Raniewicz zostanie prezydentem to będzie szansa że w Chełmie coś zacznie się dziać. Pani Fisz jakie może mieć poparcie w Wawie jak jej SLD to już ruina.

Kto kolwiek wygra będzie miał przerąbane aby choć troszkę dźwignąć ten Chełm. Takiego zabagnienia to chyba nie ma inne miasto w Polsce jak Chełm. Ale dziwi mnie to, że mieszkańcy jakoś tego nie dostrzegaj czy co?. Masz rację ESELDE  to  "żywy trup".

Avatar
schaboszczak / 28 listopada 2014 r. o 12:06

Miejmy nadzieję, że ci tzw. "Prawdziwi polacy" będą sobie mogli cały czas o sobie decydować, ale nie dorwą się do władzy w Polsce.

Bo tylko prawdziwi POLACY mogą naszą OJCZYZNĘ uczynić mocną i niepodległą a nie jakiś komuch,żyd,konfident,płatni pachołki Moskwy czy jakaś inna Qurwa POlityczna,całe to POlityczne bydło gotowe jest POnownie wprowadzić stan wojenny,taki mają strach w oczach przed kolejna rocznicą 13 GRUDNIA.

Avatar
Hov / 28 listopada 2014 r. o 11:13

SĄ różne odmiany pier***ca ,ale ten jest zdecydowanie nieuleczalny

dzięki za diagnozę, rozumiem, że oprócz tego, że jesteś lekarzem, masz jakiekolwiek pojęcie o kwestiach bezpieczeństwa i wojskowości... :)

Avatar
bomba / 28 listopada 2014 r. o 10:03

Nie tylko powinniśmy zwiększyć zbrojenia na wschodzie kraju, ale przede wszystkim przywrócić pobór i szkolić obywateli. Od kilku miesięcy (jeżeli ktoś z Was nie słyszał) jest jedna godna uwagi inicjatywa polegająca na odbudowie Armii Krajowej, czyli wojsk obrony terytorialnej, której teraz nie posiadamy. Ten pomysł został lokalnie wdrażany w Świdniku, ale od decyzji Siemoniaka zależy wdrożenie go w całej Polsce (odbudujmyak . pl). W ewentualnym starciu z wrogiem pokroju Rosji nie mamy szans w starciach wojsko vs. wojsko, posiadając obecne siły jesteśmy w stanie utrzymać jedynie 20% terytorium kraju w naszych rękach przez kilka dni. Szanse rosną w walkach asymetrycznych, czyli m.in. partyzanckich, ale żeby to miało sens, potrzeba wyszkolonych obywateli, którzy znają swój teren. Dlatego bez względu na pomysły MONu, jakie by one nie były, zachęcam wszystkich do odwiedzenia linku, który podałem i podpisywania petycji do prezydenta RP. Mam nadzieję, że razem coś zdziałamy.

SĄ różne odmiany pierdolca ,ale ten jest zdecydowanie nieuleczalny

SĄ różne odmiany pierdolca ,ale ten jest zdecydowanie nieuleczalny

rozwiń
Avatar
Hov / 28 listopada 2014 r. o 09:25

Nie tylko powinniśmy zwiększyć zbrojenia na wschodzie kraju, ale przede wszystkim przywrócić pobór i szkolić obywateli. Od kilku miesięcy (jeżeli ktoś z Was nie słyszał) jest jedna godna uwagi inicjatywa polegająca na odbudowie Armii Krajowej, czyli wojsk obrony terytorialnej, której teraz nie posiadamy. Ten pomysł został lokalnie wdrażany w Świdniku, ale od decyzji Siemoniaka zależy wdrożenie go w całej Polsce (odbudujmyak . pl). W ewentualnym starciu z wrogiem pokroju Rosji nie mamy szans w starciach wojsko vs. wojsko, posiadając obecne siły jesteśmy w stanie utrzymać jedynie 20% terytorium kraju w naszych rękach przez kilka dni. Szanse rosną w walkach asymetrycznych, czyli m.in. partyzanckich, ale żeby to miało sens, potrzeba wyszkolonych obywateli, którzy znają swój teren. Dlatego bez względu na pomysły MONu, jakie by one nie były, zachęcam wszystkich do odwiedzenia linku, który podałem i podpisywania petycji do prezydenta RP. Mam nadzieję, że razem coś zdziałamy.

Nie tylko powinniśmy zwiększyć zbrojenia na wschodzie kraju, ale przede wszystkim przywrócić pobór i szkolić obywateli. Od kilku miesięcy (jeżeli ktoś z Was nie słyszał) jest jedna godna uwagi inicjatywa polegająca na odbudowie Armii Krajowej, czyli wojsk obrony terytorialnej, której teraz nie posiadamy. Ten pomysł został lokalnie wdrażany w Świdniku, ale od decyzji Siemoniaka zależy wdrożenie go w całej Polsce (odbudujmyak . pl). W ewentualnym starciu z wrogiem pokroju Rosji nie mamy szans w starciach wojsko vs. wojsko, posiadając obecne... rozwiń

Avatar
Henio / 28 listopada 2014 r. o 09:19

Anty polskie Zydowstwo chce sprowadzić nam na głowy Rosyjskie rakiety! Kiedy wreszcie te cholerne PO z ZSL odejdzie od władzy i Prawdziwi polacy będą mogli sami sobie decydować co i jak i gdzie chcą mieć? My za blisko granicy co to by drażnić niedźwiedzia. Niech sobie w Berlinie i Londynie zakladaja wojskowe bazy natowskie, a nie nam pod nosem. Najedzie się roznych murzynow i innych. A u nich luteranizm i protestanizm co nie pasuje do katolickiego kraju.

Miejmy nadzieję, że ci tzw. "Prawdziwi polacy" będą sobie mogli cały czas o sobie decydować, ale nie dorwą się do władzy w Polsce.

Miejmy nadzieję, że ci tzw. "Prawdziwi polacy" będą sobie mogli cały czas o sobie decydować, ale nie dorwą się do władzy w Polsce.

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 28 listopada 2014 r. o 08:53

Anty polskie Zydowstwo chce sprowadzić nam na głowy Rosyjskie rakiety! Kiedy wreszcie te cholerne PO z ZSL odejdzie od władzy i Prawdziwi polacy będą mogli sami sobie decydować co i jak i gdzie chcą mieć? My za blisko granicy co to by drażnić niedźwiedzia. Niech sobie w Berlinie i Londynie zakladaja wojskowe bazy natowskie, a nie nam pod nosem. Najedzie się roznych murzynow i innych. A u nich luteranizm i protestanizm co nie pasuje do katolickiego kraju.

Jeszcze wcześniej te czerwone,komunistyczno-konfidenckie bydło zafunduje polskiemu NARODOWI kolejny " stan wojenny " wszystko ku temu idzie,tak bardzo komuchy boją się 13 grudnia !!!!!!

Jeszcze wcześniej te czerwone,komunistyczno-konfidenckie bydło zafunduje polskiemu NARODOWI kolejny " stan wojenny " wszystko ku temu idzie,tak bardzo komuchy boją się 13 grudnia !!!!!!

rozwiń
Avatar
Adi / 28 listopada 2014 r. o 08:53

panie ministrze Siemoniuk  poza Chełmem miał być brany Hrubieszów i wyparował plan ?/???

W Hrubieszowie nie ma wyborów więc szkoda mu czasu .

Avatar
Adi / 28 listopada 2014 r. o 08:52

Jak do tej pory p.Raniewicz nic dla Chełma nie zrobił będąc w Warszawie , tym bardziej nic nie zrobi będąc w Chełmie .Ciekawe co zrobi jak w przyszłym roku przejmie władzę PiS bo PO traci poparcie ?

Avatar
Buzal... / 27 listopada 2014 r. o 22:37

Anty polskie Zydowstwo chce sprowadzić nam na głowy Rosyjskie rakiety! Kiedy wreszcie te cholerne PO z ZSL odejdzie od władzy i Prawdziwi polacy będą mogli sami sobie decydować co i jak i gdzie chcą mieć? My za blisko granicy co to by drażnić niedźwiedzia. Niech sobie w Berlinie i Londynie zakladaja wojskowe bazy natowskie, a nie nam pod nosem. Najedzie się roznych murzynow i innych. A u nich luteranizm i protestanizm co nie pasuje do katolickiego kraju.

Avatar
df / 27 listopada 2014 r. o 21:16

Jak Raniewicz zostanie prezydentem to będzie szansa że w Chełmie coś zacznie się dziać. Pani Fisz jakie może mieć poparcie w Wawie jak jej SLD to już ruina.

Kto kolwiek wygra będzie miał przerąbane aby choć troszkę dźwignąć ten Chełm. Takiego zabagnienia to chyba nie ma inne miasto w Polsce jak Chełm. Ale dziwi mnie to, że mieszkańcy jakoś tego nie dostrzegaj czy co?. Masz rację ESELDE  to  "żywy trup".