Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 października 2014 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Wojsko przeprowadza się na wschód kraju. Do Chełma i Hrubieszowa?

Autor: Zdjęcie autora (bar pap)
999 27 A A

Polska przesunie kilka tysięcy żołnierzy w stronę wschodniej granicy kraju - takie słowa Tomasza Siemoniaka, ministra obrony narodowej dla agencji AP, zacytował wczoraj portal Gazeta.pl.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Siemoniak powiedział agencji AP, że żołnierze są potrzebni na wschodzie z powodu konfliktu na Ukrainie. Zapewnił, że do 2017 r. co najmniej trzy bazy na wschodzie kraju zostaną poważnie wzmocnione.

Niewykluczone, że może chodzić m.in. o bazy w woj. lubelskim: w Hrubieszowie, gdzie stacjonuje 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy i w Chełmie, gdzie mamy 1 Batalion Zmechanizowany i Dywizjon Artylerii Samobieżnej.

Jak się dowiedzieliśmy, Chełm czeka na wizytę ministra Siemoniaka i gen. broni Lecha Majewskiego, dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - mają przyjechać już 6 listopada.

- Wierzę, że będzie sposobność, aby porozmawiać z nimi o szansach i planach związanych z ewentualnym wzmocnieniem chełmskiego garnizonu - mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. Fisz już ponad miesiąc temu napisała do MON, że miasto jest gotowe do przyjęcia większej liczby żołnierzy oraz udzielenia wojsku wszelkiej pomocy.

W obu jednostkach trwają już intensywne przygotowania na przyjęcie zwierzchników. M.in. przygotowywany jest pokaz sprzętu bojowego.

Przypomnijmy, że w maju 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy odwiedził prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślił tam, że Hrubieszów jest jednym z najbardziej wysuniętych na wschód polskich miast. 

- Siłą rzeczy stąd bardzo dobrze widać wszystkie problemy związane z tym, że graniczymy z rejonem niestabilnym, gdzie zdarzają się różnego rodzaju kryzysy, także polityczno-militarne - mówił prezydent i dodał, że pułk „jest właśnie po to, by cała Polska i polskie siły zbrojne, które są częścią Sojuszu Północnoatlantyckiego, dobrze wiedziały, co może grozić i odpowiednio potrafiły zareagować”.

Dziś większość z liczącej 120 tys. żołnierzy polskiej armii jest rozmieszczona na zachodzie kraju. To pozostałość z czasów Układu Warszawskiego.
Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
irq / 14 stycznia 2015 o 20:03
0

polska armia juz dawno powino stwozyc jednostki wojskowe na wschodzie a nie dopiero teraz jak sie zaczyna cos dziac to powino juz byc zaraz po wycofaniu sie armi  czwerwonej z zachodu i te jednostki powiny stacjonowac nad samo granico a nie 30 km 50km od granicy bo znajac nasza armia sie obudzi to putin bedzie w warszawie 

Avatar
gggggggggggg / 3 listopada 2014 o 19:53
0

Cholera, ruska propaganda przyszła nawet i tu. Tyle że teraz już nie antyukraińska, tylko antyamerykańska. :/ Nie dajcie się wciągnąć, ludzie!

Avatar
vice konsul / 2 listopada 2014 o 14:17
0

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Dlatego amerykańce wycofali się z tarczy antyrakietowej,trzymają nadal wizy , bo Polska nadal pachołkiem Moskwy stoi,tak ze co tu nie wsadzą, to tak jak by Putinowi na talerzu podali, za dużo sovieckiej agentury nadal i nikt z tym nic nie robi.

Avatar
Komediant główny / 2 listopada 2014 o 09:33
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Avatar
Myślący / 1 listopada 2014 o 21:25
0

Nie masz pojęcia o czym mówisz. W granicach miasta jest to w gestii tej nieskutecznej pani. Widac to doskonale wjezdzajac tuz za znak chelm i tak do wylotu. Tam gdzie jest to w kwestii panstwa jest ok. glosujcie nadal na takich pseudomanagerow to bedziecie nadal patrzec na ten marazm.

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

rozwiń
Avatar
weryfikator służb / 31 października 2014 o 08:16
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Bo za tym wszystkim stoi czerwona pajęczyna,mocno rozbudowana i działająca agentura soviecka w Polsce no i wreszcie nasi płatni zdrajcy-pachołki Moskwy którzy kiedyś " uśpieni " a  teraz aktywnie działają i umożliwiają takie decyzje, PO,PSL,SLD i jełopy od paligłupa.

Avatar
????????? / 30 października 2014 o 21:37
0
W okresie Układu Warsawskiego gro jednostek było na wschodzie ,obecnie NATO jednostki na zachodzie.Czyżby chichot historii i idei Lenina "uczyć się języków wroga kiedyś rosyjskiego teraz angielskiego".?????????????????
Avatar
Pio / 30 października 2014 o 13:27
0

Po pierwsze- chłopakom kończą się kontrakty i pójdą do cywila, po drugie-w MON są prawie same głowy pełne betonu bo to że kacap się zbroi wiadomo nie od dziś więc czemu dopiero teraz myślą? Ja wiem czemu, bo ten pułkownik co z ruskami współpracował, co go w końcu zamknęli za szpiegostwo nie jest jedynym agentem wysokiej rangi czy na wysokim stołku w naszym kraju. Źle to wszystko wygląda. oj źle, a ruski się cieszy.

Avatar
CBAA / 29 października 2014 o 12:14
0

Obudzili się najpierw likwidowali jednostki w Zamościu Lublinie i Chełmie a teraz będą je odboudowywać  i tak granicą  jest Wisła.....  a na zachodzie wojsko stacjonuje broni Niemców   i UE .....

Avatar
Gość / 28 października 2014 o 18:59
0

:D jakie wojsko?????? chyba to dziurawe bo ono chętnie do kasy sie ustawi a reszta gdzie zamieszka, a sprzęt jaki chyba że szkopy nam cos ze złomu odpalą,takie wojsko w Chełmie będzie jak i galeria chełmska :wacko:  :ph34r:  :ph34r:  

Avatar
irq / 14 stycznia 2015 o 20:03
0

polska armia juz dawno powino stwozyc jednostki wojskowe na wschodzie a nie dopiero teraz jak sie zaczyna cos dziac to powino juz byc zaraz po wycofaniu sie armi  czwerwonej z zachodu i te jednostki powiny stacjonowac nad samo granico a nie 30 km 50km od granicy bo znajac nasza armia sie obudzi to putin bedzie w warszawie 

Avatar
gggggggggggg / 3 listopada 2014 o 19:53
0

Cholera, ruska propaganda przyszła nawet i tu. Tyle że teraz już nie antyukraińska, tylko antyamerykańska. :/ Nie dajcie się wciągnąć, ludzie!

Avatar
vice konsul / 2 listopada 2014 o 14:17
0

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Dlatego amerykańce wycofali się z tarczy antyrakietowej,trzymają nadal wizy , bo Polska nadal pachołkiem Moskwy stoi,tak ze co tu nie wsadzą, to tak jak by Putinowi na talerzu podali, za dużo sovieckiej agentury nadal i nikt z tym nic nie robi.

Avatar
Komediant główny / 2 listopada 2014 o 09:33
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Avatar
Myślący / 1 listopada 2014 o 21:25
0

Nie masz pojęcia o czym mówisz. W granicach miasta jest to w gestii tej nieskutecznej pani. Widac to doskonale wjezdzajac tuz za znak chelm i tak do wylotu. Tam gdzie jest to w kwestii panstwa jest ok. glosujcie nadal na takich pseudomanagerow to bedziecie nadal patrzec na ten marazm.

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

rozwiń
Avatar
weryfikator służb / 31 października 2014 o 08:16
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Bo za tym wszystkim stoi czerwona pajęczyna,mocno rozbudowana i działająca agentura soviecka w Polsce no i wreszcie nasi płatni zdrajcy-pachołki Moskwy którzy kiedyś " uśpieni " a  teraz aktywnie działają i umożliwiają takie decyzje, PO,PSL,SLD i jełopy od paligłupa.

Avatar
????????? / 30 października 2014 o 21:37
0
W okresie Układu Warsawskiego gro jednostek było na wschodzie ,obecnie NATO jednostki na zachodzie.Czyżby chichot historii i idei Lenina "uczyć się języków wroga kiedyś rosyjskiego teraz angielskiego".?????????????????
Avatar
Pio / 30 października 2014 o 13:27
0

Po pierwsze- chłopakom kończą się kontrakty i pójdą do cywila, po drugie-w MON są prawie same głowy pełne betonu bo to że kacap się zbroi wiadomo nie od dziś więc czemu dopiero teraz myślą? Ja wiem czemu, bo ten pułkownik co z ruskami współpracował, co go w końcu zamknęli za szpiegostwo nie jest jedynym agentem wysokiej rangi czy na wysokim stołku w naszym kraju. Źle to wszystko wygląda. oj źle, a ruski się cieszy.

Avatar
CBAA / 29 października 2014 o 12:14
0

Obudzili się najpierw likwidowali jednostki w Zamościu Lublinie i Chełmie a teraz będą je odboudowywać  i tak granicą  jest Wisła.....  a na zachodzie wojsko stacjonuje broni Niemców   i UE .....

Avatar
Gość / 28 października 2014 o 18:59
0

:D jakie wojsko?????? chyba to dziurawe bo ono chętnie do kasy sie ustawi a reszta gdzie zamieszka, a sprzęt jaki chyba że szkopy nam cos ze złomu odpalą,takie wojsko w Chełmie będzie jak i galeria chełmska :wacko:  :ph34r:  :ph34r:  

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3
20 lipca 2018, 21:00

"Włóczęgi" i "Dwie korony". Projekcje filmów przy Królewskiej 3 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek i sobotę (20-21 lipca, godz. 21) w kinie plenerowym przy ul. Królewskiej 3 odbędą się projekcje filmów Włóczęgi i Dwie korony.

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta

Koniec popularnej kawiarni w centrum Lublina. Przedsiębiorca oskarża wiceprezydenta 5 3

Doniesienie do prokuratury składa przedsiębiorca, któremu Centrum Kultury wypowiedziało umowę najmu pomieszczeń na lokal gastronomiczny „Szklarnia”. Sugeruje, że stał za tym zastępca prezydenta. – Nie było takich nacisków – mówi dyrektor CK. I tłumaczy, że przedsiębiorca po prostu naruszył zasady współpracy

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie
20 lipca 2018, 19:00

Koncert przebojów Anny Jantar w Nałęczowie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Zabytkowych Podziemiach w Nałęczowie (ul. Lipowa 27) odbędzie się wyjątkowy koncert przebojów Anny Jantar z udziałem Anny Kostkiewicz i Fryderyka Pieńkosia.

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 92 2

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 2 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 15 11

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 18 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 13

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 46 48

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 27 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!