Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

27 października 2014 r.
20:45
Edytuj ten wpis

Wojsko przeprowadza się na wschód kraju. Do Chełma i Hrubieszowa?

Autor: Zdjęcie autora (bar pap)
0 27 A A

Polska przesunie kilka tysięcy żołnierzy w stronę wschodniej granicy kraju - takie słowa Tomasza Siemoniaka, ministra obrony narodowej dla agencji AP, zacytował wczoraj portal Gazeta.pl.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Siemoniak powiedział agencji AP, że żołnierze są potrzebni na wschodzie z powodu konfliktu na Ukrainie. Zapewnił, że do 2017 r. co najmniej trzy bazy na wschodzie kraju zostaną poważnie wzmocnione.

Niewykluczone, że może chodzić m.in. o bazy w woj. lubelskim: w Hrubieszowie, gdzie stacjonuje 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy i w Chełmie, gdzie mamy 1 Batalion Zmechanizowany i Dywizjon Artylerii Samobieżnej.

Jak się dowiedzieliśmy, Chełm czeka na wizytę ministra Siemoniaka i gen. broni Lecha Majewskiego, dowódcy generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych - mają przyjechać już 6 listopada.

- Wierzę, że będzie sposobność, aby porozmawiać z nimi o szansach i planach związanych z ewentualnym wzmocnieniem chełmskiego garnizonu - mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. Fisz już ponad miesiąc temu napisała do MON, że miasto jest gotowe do przyjęcia większej liczby żołnierzy oraz udzielenia wojsku wszelkiej pomocy.

W obu jednostkach trwają już intensywne przygotowania na przyjęcie zwierzchników. M.in. przygotowywany jest pokaz sprzętu bojowego.

Przypomnijmy, że w maju 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy odwiedził prezydent Bronisław Komorowski. Podkreślił tam, że Hrubieszów jest jednym z najbardziej wysuniętych na wschód polskich miast. 

- Siłą rzeczy stąd bardzo dobrze widać wszystkie problemy związane z tym, że graniczymy z rejonem niestabilnym, gdzie zdarzają się różnego rodzaju kryzysy, także polityczno-militarne - mówił prezydent i dodał, że pułk „jest właśnie po to, by cała Polska i polskie siły zbrojne, które są częścią Sojuszu Północnoatlantyckiego, dobrze wiedziały, co może grozić i odpowiednio potrafiły zareagować”.

Dziś większość z liczącej 120 tys. żołnierzy polskiej armii jest rozmieszczona na zachodzie kraju. To pozostałość z czasów Układu Warszawskiego.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
irq / 14 stycznia 2015 r. o 20:03
0

polska armia juz dawno powino stwozyc jednostki wojskowe na wschodzie a nie dopiero teraz jak sie zaczyna cos dziac to powino juz byc zaraz po wycofaniu sie armi  czwerwonej z zachodu i te jednostki powiny stacjonowac nad samo granico a nie 30 km 50km od granicy bo znajac nasza armia sie obudzi to putin bedzie w warszawie 

Avatar
gggggggggggg / 3 listopada 2014 r. o 19:53
0

Cholera, ruska propaganda przyszła nawet i tu. Tyle że teraz już nie antyukraińska, tylko antyamerykańska. :/ Nie dajcie się wciągnąć, ludzie!

Avatar
vice konsul / 2 listopada 2014 r. o 14:17
0

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Dlatego amerykańce wycofali się z tarczy antyrakietowej,trzymają nadal wizy , bo Polska nadal pachołkiem Moskwy stoi,tak ze co tu nie wsadzą, to tak jak by Putinowi na talerzu podali, za dużo sovieckiej agentury nadal i nikt z tym nic nie robi.

Avatar
Komediant główny / 2 listopada 2014 r. o 09:33
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Avatar
Myślący / 1 listopada 2014 r. o 21:25
0

Nie masz pojęcia o czym mówisz. W granicach miasta jest to w gestii tej nieskutecznej pani. Widac to doskonale wjezdzajac tuz za znak chelm i tak do wylotu. Tam gdzie jest to w kwestii panstwa jest ok. glosujcie nadal na takich pseudomanagerow to bedziecie nadal patrzec na ten marazm.

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

rozwiń
Avatar
weryfikator służb / 31 października 2014 r. o 08:16
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Bo za tym wszystkim stoi czerwona pajęczyna,mocno rozbudowana i działająca agentura soviecka w Polsce no i wreszcie nasi płatni zdrajcy-pachołki Moskwy którzy kiedyś " uśpieni " a  teraz aktywnie działają i umożliwiają takie decyzje, PO,PSL,SLD i jełopy od paligłupa.

Avatar
????????? / 30 października 2014 r. o 21:37
0
W okresie Układu Warsawskiego gro jednostek było na wschodzie ,obecnie NATO jednostki na zachodzie.Czyżby chichot historii i idei Lenina "uczyć się języków wroga kiedyś rosyjskiego teraz angielskiego".?????????????????
Avatar
Pio / 30 października 2014 r. o 13:27
0

Po pierwsze- chłopakom kończą się kontrakty i pójdą do cywila, po drugie-w MON są prawie same głowy pełne betonu bo to że kacap się zbroi wiadomo nie od dziś więc czemu dopiero teraz myślą? Ja wiem czemu, bo ten pułkownik co z ruskami współpracował, co go w końcu zamknęli za szpiegostwo nie jest jedynym agentem wysokiej rangi czy na wysokim stołku w naszym kraju. Źle to wszystko wygląda. oj źle, a ruski się cieszy.

Avatar
CBAA / 29 października 2014 r. o 12:14
0

Obudzili się najpierw likwidowali jednostki w Zamościu Lublinie i Chełmie a teraz będą je odboudowywać  i tak granicą  jest Wisła.....  a na zachodzie wojsko stacjonuje broni Niemców   i UE .....

Avatar
Gość / 28 października 2014 r. o 18:59
0

:D jakie wojsko?????? chyba to dziurawe bo ono chętnie do kasy sie ustawi a reszta gdzie zamieszka, a sprzęt jaki chyba że szkopy nam cos ze złomu odpalą,takie wojsko w Chełmie będzie jak i galeria chełmska :wacko:  :ph34r:  :ph34r:  

Avatar
irq / 14 stycznia 2015 r. o 20:03
0

polska armia juz dawno powino stwozyc jednostki wojskowe na wschodzie a nie dopiero teraz jak sie zaczyna cos dziac to powino juz byc zaraz po wycofaniu sie armi  czwerwonej z zachodu i te jednostki powiny stacjonowac nad samo granico a nie 30 km 50km od granicy bo znajac nasza armia sie obudzi to putin bedzie w warszawie 

Avatar
gggggggggggg / 3 listopada 2014 r. o 19:53
0

Cholera, ruska propaganda przyszła nawet i tu. Tyle że teraz już nie antyukraińska, tylko antyamerykańska. :/ Nie dajcie się wciągnąć, ludzie!

Avatar
vice konsul / 2 listopada 2014 r. o 14:17
0

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Dlatego amerykańce wycofali się z tarczy antyrakietowej,trzymają nadal wizy , bo Polska nadal pachołkiem Moskwy stoi,tak ze co tu nie wsadzą, to tak jak by Putinowi na talerzu podali, za dużo sovieckiej agentury nadal i nikt z tym nic nie robi.

Avatar
Komediant główny / 2 listopada 2014 r. o 09:33
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Takie są zalecenia z Moskwy i nic się nie da w tym temacie zrobić,przykro mi.

Avatar
Myślący / 1 listopada 2014 r. o 21:25
0

Nie masz pojęcia o czym mówisz. W granicach miasta jest to w gestii tej nieskutecznej pani. Widac to doskonale wjezdzajac tuz za znak chelm i tak do wylotu. Tam gdzie jest to w kwestii panstwa jest ok. glosujcie nadal na takich pseudomanagerow to bedziecie nadal patrzec na ten marazm.

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

Jasiu to Ty się mylisz. Nie można z pieniędzy miasta naprawiać drogi krajowej, tak jak z kasy gminy nie można robić np. powiatowej. To jest niezgodne z ustawą o finansach publicznych...Poza tym po raz kolejny powtarzam. Dlaczego miasto ma płacić za remont drogi, którą zniszczyły TIR-y, skoro kasa za winiety trafia do budżetu, a nie do miasta!!! Widać tu ewidentnie upolitycznienie i nieudolność, ale rządzącej koalicji PO-PSL

rozwiń
Avatar
weryfikator służb / 31 października 2014 r. o 08:16
0

Szkoda ze tak pózno ,dobrze że MON zrozumial ,tylko dlaczego siedziba głowna będzie w Szcecinie zamiast na wschodzie lub centralnej Polsce

Bo za tym wszystkim stoi czerwona pajęczyna,mocno rozbudowana i działająca agentura soviecka w Polsce no i wreszcie nasi płatni zdrajcy-pachołki Moskwy którzy kiedyś " uśpieni " a  teraz aktywnie działają i umożliwiają takie decyzje, PO,PSL,SLD i jełopy od paligłupa.

Avatar
????????? / 30 października 2014 r. o 21:37
0
W okresie Układu Warsawskiego gro jednostek było na wschodzie ,obecnie NATO jednostki na zachodzie.Czyżby chichot historii i idei Lenina "uczyć się języków wroga kiedyś rosyjskiego teraz angielskiego".?????????????????
Avatar
Pio / 30 października 2014 r. o 13:27
0

Po pierwsze- chłopakom kończą się kontrakty i pójdą do cywila, po drugie-w MON są prawie same głowy pełne betonu bo to że kacap się zbroi wiadomo nie od dziś więc czemu dopiero teraz myślą? Ja wiem czemu, bo ten pułkownik co z ruskami współpracował, co go w końcu zamknęli za szpiegostwo nie jest jedynym agentem wysokiej rangi czy na wysokim stołku w naszym kraju. Źle to wszystko wygląda. oj źle, a ruski się cieszy.

Avatar
CBAA / 29 października 2014 r. o 12:14
0

Obudzili się najpierw likwidowali jednostki w Zamościu Lublinie i Chełmie a teraz będą je odboudowywać  i tak granicą  jest Wisła.....  a na zachodzie wojsko stacjonuje broni Niemców   i UE .....

Avatar
Gość / 28 października 2014 r. o 18:59
0

:D jakie wojsko?????? chyba to dziurawe bo ono chętnie do kasy sie ustawi a reszta gdzie zamieszka, a sprzęt jaki chyba że szkopy nam cos ze złomu odpalą,takie wojsko w Chełmie będzie jak i galeria chełmska :wacko:  :ph34r:  :ph34r:  

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Urzędnicy chcą poznać opinie mieszkańców odnośnie pilotażowej komunikacji miejskiej. Proszą o wypełnienie internetowej ankiety.

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Dzięki meblom na wymiar łatwiej stworzyć w domu przestrzeń dopasowaną do potrzeb i gustu mieszkańców. Podpowiadamy, co zrobić, aby cieszyć się pięknym i spersonalizowanym wyposażeniem.

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

W Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS oraz VII Letnie Igrzyska Seniorów

Miasto robi eksperyment. Naklejki uczciwości pokażą, kto nie płaci za śmieci

Miasto robi eksperyment. Naklejki uczciwości pokażą, kto nie płaci za śmieci

W najbliższych dniach na pojemnikach na odpady pojawią się duże naklejki informujące, ile osób na danej posesji płaci za śmieci. Sąsiedzi szybko się zorientują, kto oszukuje. Pionierska akcja ma wyłapać „martwe dusze”, które zniknęły z systemu, nie płacą, ale nadal śmiecą

Projekcja "Hydrozagadki" w CSK
5 sierpnia 2021, 21:00

Projekcja "Hydrozagadki" w CSK

W ramach cyklu "Kultowe Lato Filmowe 2", 5 sierpnia o godz. 21 na dachu Centrum Spotkania Kultur będzie można zobaczyć słynną polską "Hydrozagadkę".

Mieszkańcy protestują, budowa kurników w zawieszeniu. Sprawę zbadają Lasy Państwowe

Mieszkańcy protestują, budowa kurników w zawieszeniu. Sprawę zbadają Lasy Państwowe

Inwestor, który chce postawić kurniki po wykarczowanym lesie w Rossoszu, zawiesił procedurę. Wcześniej z projektu wycofała się spółka Wipasz. Kluczowe może okazać się postępowanie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

Wisła Puławy dokonała drugiego transferu. Tym razem Australijczyk

Wisła Puławy dokonała drugiego transferu. Tym razem Australijczyk

W letnim okienku transferowym klub z Puław stawia na zagranicznych piłkarzy. Wcześniej do drużyny Mariusza Pawlaka dołączył Portugalczyk Carlos Daniel. We wtorek Wisła poinformowała za to o wypożyczeniu Australijczyka, który ma także urugwajski paszport Dylana Ruiza-Diaza. Co ciekawe, zawodnik występował ostatnio w Polsce

Wypadek w Wojciechowie. Dwie osoby przewiezione do szpitala
galeria

Wypadek w Wojciechowie. Dwie osoby przewiezione do szpitala

Do zdarzenia doszło w centrum Wojciechowa na drodze wojewódzkiej 827.

Konkubinie groził nożem, znajomej zniszczył samochód

Konkubinie groził nożem, znajomej zniszczył samochód

Na trzy miesiące sąd aresztował 39-latka, który groził swojej konkubinie. Kobieta sama zgłosiła się na policję.

"Największy dar" i "Tajemniczy ogród" w Kinie w Bramie
30 lipca 2021, 21:00

"Największy dar" i "Tajemniczy ogród" w Kinie w Bramie

W ostatni weekend lipca w plenerowym Kinie w Bramie (ul. Królewska 3) będzie można zobaczyć filmy "Największy dar" i "Tajemniczy ogród". Seanse startują o godz. 21.

Trudne sprawdziany drużyn z Keeza lubelskiej klasy okręgowej

Trudne sprawdziany drużyn z Keeza lubelskiej klasy okręgowej

Lubelska klasa okręgowa Trwają przygotowania do nowego sezonu, a poszczególne zespoły sparują z mocnymi przeciwnikami

Premier: Bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia

Premier: Bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia

Część Rady Medycznej zachęca do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia były obowiązkowe; w najbliższym czasie bardzo poważnie to rozważymy - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na razie nie ma dyskusji o powszechnym obowiązku szczepień.

Utrudnienia w centrum Lublina. Albo mandat, albo długi objazd
galeria

Utrudnienia w centrum Lublina. Albo mandat, albo długi objazd

Na ul. 3 Maja posypały się mandaty na kierowców wjeżdżających za zakaz ruchu w stronę ul. Kołłątaja. Odcinek jezdni pomiędzy ul. Żołnierzy Niepodległej a Krakowskim Przedmieściem jest dostępny wyłącznie dla autobusów i trolejbusów. Tylko im wolno się też poruszać ul. Kołłątaja.

Masz ciemne włosy i od 8 do 80 lat? Możesz zagrać w filmie
galeria

Masz ciemne włosy i od 8 do 80 lat? Możesz zagrać w filmie

W przyszłym tygodniu kręcone będą w Lublinie zdjęcia do filmu „Vishniac”, do którego potrzeba statystek i statystów w wieku od lat 8 do 80, najlepiej ciemnowłosych.

Międzyrzec Podlaski: PISF dołoży Sławie do zakupów

Międzyrzec Podlaski: PISF dołoży Sławie do zakupów

Projekcje filmów w międzyrzeckim kinie Sława na nowym ekranie. Miejski Ośrodek Kultury pozyskał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!