Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

7 lutego 2018 r.
8:16

Oddział uratowany, a mieli wypisać pacjentów. Dyrektor dogadał się z lekarzami

0 10 A A
Mama Przemka Skołyszewskiego bała się, że jeśli leczenie się przedłuży, to chłopiec zostanie przewieziony do innego szpitala. Mały Przemek trafił na oddział na dzień przez planowanym zawieszeniem oddziału
Mama Przemka Skołyszewskiego bała się, że jeśli leczenie się przedłuży, to chłopiec zostanie przewieziony do innego szpitala. Mały Przemek trafił na oddział na dzień przez planowanym zawieszeniem oddziału

Oddział pediatrii chełmskiego szpitala nie zostanie zamknięty. Dyrektor placówki dogadał się z lekarzami. Zatrudnił też kolejnych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oddział dziecięcy miał być zawieszony od 10 do 28 lutego po tym, jak dwie doświadczone lekarki nie podpisały klauzul opt-aut (pozwalają lekarzom na pracę powyżej ustawowych 48 godzin tygodniowo).
W tej sytuacji szpital nie mógł ułożyć dyżurów. Wszyscy mali pacjenci mieli zostać wypisani do domów, bądź przewiezieni do placówek w Krasnymstawie, Włodawie i w Lublinie. Poza nagłymi przypadkami zagrożenia życia chełmski szpital miał dzieci nie przyjmować. Tak się jednak nie stanie.

– We wtorek jedna z emerytowanych lekarek, która wypowiedziała klauzulę opt-out zadeklarowała, że jednak pomoże zespołowi – mówi Piotr Zalewski, kierownik Oddziału Dziecięcego Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie. – Ponadto w kwietniu zostanie zatrudniona dodatkowa osoba. To doświadczona lekarka, która już u nas dyżurowała. W innej placówce kończy właśnie specjalizację z neonatologii, a u nas rozpocznie z pediatrii.

Kier. Zalewski jest przekonany, że w takim składzie kadrowym chełmskiej pediatrii uda się przetrwać do wiosny. Mocno liczy też na to, że lekarka planów nie zmieni i rzeczywiście w kwietniu zacznie pracować w chełmskim szpitalu.

– Poza tym w styczniu udało mi się przyjąć na Oddział Dziecięcy jedną specjalistkę – dodaje Arnold Król, zastępca dyrektora szpitala do spraw medycznych. – Chcemy też zwiększyć na naszej pediatrii liczbę miejsc specjalizacyjnych z dwóch do sześciu. W ten sposób zabiegamy o kolejnych specjalistów.
Arnold Król nie ukrywa, że rozmowy z lekarzami były trudne. Podkreśla też z jak wielką ulgą i satysfakcją przyjął fakt, że sytuację udało się rozwiązać.

Wczoraj na Oddziale Dziecięcym zajętych było dziewięć z 25 łóżek. Po 2 lutego na oddział przyjęto dziewięcioro dzieci. Tylko dwoje skierowano do szpitala w Krasnymstawie, w tym znalezioną na ulicy nastolatkę w stanie upojenia alkoholowego.

Po południu marszałek województwa zwołał w tej sprawie konferencję prasową. – Pacjentom nie grozi żadne niebezpieczeństwo, są normalnie przyjmowani na oddział – zapewnia Sławomir Sosnowski.

A dyrektor Arnold Król dodaje: – Na razie nie mamy problemów z dyżurami. Chcemy jednak wzmocnić kadrę, bo wielu lekarzy za chwilę odejdzie na emerytury. Dotyczy to m.in. internistów, neonatologów, anestezjologów. (KP)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pole / 11 lutego 2018 o 10:08
0
Dokładnie - co najmniej dwu krotnie (2x) zbyt mało miejsc specyjnych do potrzeb mieszkańców naszego pięknego regionu. Powinnniśmy przestać kształcić politologów/socjologów/historyków/filizofów a na te miejsca przyjmować ludzi na medycynę. Może dopiero za 10-15 lat byśmy odczuli poprawę!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:42
0
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplikacji. Tworzy się mit ciężkich studiów medycznych. A ile procent odpada po każdym semestrze? U mnie na 3 roku odpadła jedna osoba na 16 osób. Ale ja kończyłem "zwykłą" politechnikę. Też było kiedyś parę uczelni na Polskę. A teraz setkami wychodzą inżynierowie z PWSZ w Chełmie, gdzie od dziesięcioleci nie powstała nowa fabryka. Dajcie uczelnię medyczną do chełma, a za 6 lat będziemy słyszeć o bezrobotnych lekarzach. I będą wreszcie latać do Kanady, chociaż bardziej realnie brzmi Holandia, Wlk. Brytania, Norwegia i Islandia. Spotkają tam już polskich emerytowanych inżynierów. See you later ;)
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplika... rozwiń
Avatar
bez emocji... / 7 lutego 2018 o 19:58
0
....obecna sytuacja w służbie zdrowia jest nie tylko fatalna, ale wręcz katastrofalna. Na jak długo wystarczy sil i samozaparcia wiekowym i emerytowanym lekarzom? Dwóch synów mojej sąsiadki (także lekarki) po ukończeniu ciężkich studiów medycznych przeszło staż w 4PSK, a obecnie pracują już na bardzo dogodnych warunkach w Kanadzie, gdzie i ona (sąsiadka) ma zamiar wyemigrować wkrótce. Ci młodzi mężczyźni nie tylko pilnie studiowali, ale tez z determinacją uczyli się języków. Obecnie wolni od stresów i potrzeby walki o każdą godzinę poświęconą szpitalowi!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 19:42
0
Pogonić tego nieudacznika kierownika i będzie Oddział Pediatryczny funkcjonował normalnie.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:43
0
Lekarze nigdzie nie wyjadą. Jest ich mało, bo sekta lekarska nie pozwoli na przesycenie rynku jak informatykami i anglistami.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:08
0
emerytowana lekarka będzie leczyć, litości, uciekajmy z dziećmi
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 12:43
0
Ani słowa o tym, kto zostanie dyrektorem? Marszałek wczoraj w Panoramie Lubelskiej powiedział to dosyć wyraźnie :)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:15
0
Kuźwa a gdzie młodzi lekarze? Nie ksztalci się? Wyjechali? I PO bylo dobre i PIS dobry. Normalny człowiek w tym kraju nigdy nie bedzie miał dobrze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:44
0
i dyrektor nagle tak sam z siebie dogadal sie z lekarzami? niesamowite.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:18
0
Brawo panie marszalku brawo dyrektorze. Dziekujemy.
Avatar
pole / 11 lutego 2018 o 10:08
0
Dokładnie - co najmniej dwu krotnie (2x) zbyt mało miejsc specyjnych do potrzeb mieszkańców naszego pięknego regionu. Powinnniśmy przestać kształcić politologów/socjologów/historyków/filizofów a na te miejsca przyjmować ludzi na medycynę. Może dopiero za 10-15 lat byśmy odczuli poprawę!!!
Avatar
Gość / 8 lutego 2018 o 13:42
0
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplikacji. Tworzy się mit ciężkich studiów medycznych. A ile procent odpada po każdym semestrze? U mnie na 3 roku odpadła jedna osoba na 16 osób. Ale ja kończyłem "zwykłą" politechnikę. Też było kiedyś parę uczelni na Polskę. A teraz setkami wychodzą inżynierowie z PWSZ w Chełmie, gdzie od dziesięcioleci nie powstała nowa fabryka. Dajcie uczelnię medyczną do chełma, a za 6 lat będziemy słyszeć o bezrobotnych lekarzach. I będą wreszcie latać do Kanady, chociaż bardziej realnie brzmi Holandia, Wlk. Brytania, Norwegia i Islandia. Spotkają tam już polskich emerytowanych inżynierów. See you later ;)
"bez emocji..." ale ta bajka Kopaczowej nie przeszła. Nadal siedzi z zięciem w Polsce. Te bajki działają tylko na lemingi w tvn. Tutaj każdy wie, co jest powodem niedoboru kadr... zamknięta klika i zakaz powstawania nowych uczelni medycznych. Lekarze to nie czarodzieje. Kiedyś tak uważano o informatykach i lingwistach. Obecnie nawet dzieci w liceum potrafią się dogadać i napisać program. Ja pamiętam czasy, gdy na wiosce siostra mej babci robiła zastrzyki, a była po podstawówce i bez żadnych szkół pielęgniarstwa. I nie było komplika... rozwiń
Avatar
bez emocji... / 7 lutego 2018 o 19:58
0
....obecna sytuacja w służbie zdrowia jest nie tylko fatalna, ale wręcz katastrofalna. Na jak długo wystarczy sil i samozaparcia wiekowym i emerytowanym lekarzom? Dwóch synów mojej sąsiadki (także lekarki) po ukończeniu ciężkich studiów medycznych przeszło staż w 4PSK, a obecnie pracują już na bardzo dogodnych warunkach w Kanadzie, gdzie i ona (sąsiadka) ma zamiar wyemigrować wkrótce. Ci młodzi mężczyźni nie tylko pilnie studiowali, ale tez z determinacją uczyli się języków. Obecnie wolni od stresów i potrzeby walki o każdą godzinę poświęconą szpitalowi!
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 19:42
0
Pogonić tego nieudacznika kierownika i będzie Oddział Pediatryczny funkcjonował normalnie.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 18:43
0
Lekarze nigdzie nie wyjadą. Jest ich mało, bo sekta lekarska nie pozwoli na przesycenie rynku jak informatykami i anglistami.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 17:08
0
emerytowana lekarka będzie leczyć, litości, uciekajmy z dziećmi
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 12:43
0
Ani słowa o tym, kto zostanie dyrektorem? Marszałek wczoraj w Panoramie Lubelskiej powiedział to dosyć wyraźnie :)
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 11:15
0
Kuźwa a gdzie młodzi lekarze? Nie ksztalci się? Wyjechali? I PO bylo dobre i PIS dobry. Normalny człowiek w tym kraju nigdy nie bedzie miał dobrze
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:44
0
i dyrektor nagle tak sam z siebie dogadal sie z lekarzami? niesamowite.
Avatar
Gość / 7 lutego 2018 o 09:18
0
Brawo panie marszalku brawo dyrektorze. Dziekujemy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

To pismo od komendanta wzburzyło policjantów. "Uderzono w najmniej zarabiających"

To pismo od komendanta wzburzyło policjantów. "Uderzono w najmniej zarabiających" 70 24

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana, bo w policyjnym budżecie zabrakło pieniędzy. – Aby wyżyć będziemy pożyczać kasę po rodzinie i znajomych. Zaczynam się wstydzić gdzie pracujemy– komentuje jedna z policjantek

Avia II – Sokół 2:2, pozostałe wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki

Avia II – Sokół 2:2, pozostałe wyniki 2. kolejki lubelskiej okręgówki 0 3

Gospodarze zdobyli dwie bramki w doliczonym czasie gry. Bohaterem spotkania został Łukasz Strug, który zdobył gola na wagę punktu tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego

Janowianka – Granit Bychawa 1:1. Prześladuje ich pech

Janowianka – Granit Bychawa 1:1. Prześladuje ich pech 1 1

Granit Bychawa uratował remis w samej końcówce. Piłkarze z Janowa Lubelskiego mogą mówić o olbrzymim pechu

Azoty Puławy poza podium na turnieju w Kaliszu

Azoty Puławy poza podium na turnieju w Kaliszu 2 1

Azoty Puławy zajęły szóste miejsce w rozegranym w Kaliszu V Szczypiorno Cup. Z trzech spotkań brązowi medaliści wygrali tylko jedno, z gospodarzami Energa MKS Kalisz. W trzydniowej imprezie triumfował mistrz Polski PGE Vive Kielce

Kabaret Starszych Pań i Panów w Centrum Kultury
26 sierpnia 2018, 18:00

Kabaret Starszych Pań i Panów w Centrum Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 sierpnia o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) w ramach akcji Centralny Plac Zabaw wystąpią uczestnicy warsztatów teatralnych z kabaretem Starszych Pań i Panów.

Dino Expo. Wystawa dinozaurów i żywe pająki w Targach Lublin
25 sierpnia 2018, 11:00

Dino Expo. Wystawa dinozaurów i żywe pająki w Targach Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się podróżnicza wystawa dinozaurów połączona z prezentacją egzotycznych gatunków pająków. Na uczestników czeka moc atrakcji - będzie można przejechać się na grzbiecie prehistorycznego gada!

Tribute to Zbigniew Wodecki - Wodecki Twist Festiwal w Lublinie
23 października 2018, 20:30

Tribute to Zbigniew Wodecki - Wodecki Twist Festiwal w Lublinie 2 1

Co Gdzie Kiedy. Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz Good Taste Production z radością zaprasza na koncert Tribute to: Zbigniew Wodecki by Wodecki Twist Festiwal w Lublinie! Wydarzenie odbędzie się 23 października o godz. 20.30 w Centrum Spotkania Kultur.

Powiślak Końskowola – Lublinianka 3:3. Wszystkiego było dużo

Powiślak Końskowola – Lublinianka 3:3. Wszystkiego było dużo 0 0

Oby więcej takich meczów! Lublinianka wygrywała w Końskowoli 1:0, przegrywała 1:3, ale zdołała urwać gospodarzom jeden punkt po remisie 3:3

Korona – Grom 1:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Korona – Grom 1:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 0

Grom Różaniec znakomicie wszedł w nowy sezon rozgrywkowy. Podopieczni trenera Bogdana Antolaka wygrali trzeci mecz z rzędu pokonując na wyjeździe Koronę Łaszczów 2:1 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Tanew – Orkan 5:1. Do trzech razy sztuka

Tanew – Orkan 5:1. Do trzech razy sztuka 0 0

W trzeciej kolejce Tanew Majdan Stary odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo ligowe. Bohaterem spotkania był Arkadiusz Kusiak, który skompletował hattricka

Wściekły Kaczyński na billboardach w Lublinie. Akcja wymierzona w PiS

Wściekły Kaczyński na billboardach w Lublinie. Akcja wymierzona w PiS 296 34

Billboardy z wizerunkiem rozwścieczonego Jarosława Kaczyńskiego pojawiły się przy ulicach w wielu polskich miastach, m.in. w Lublinie. Hasła na plakatach uderzają w PiS

Chmielaki 2018. Te piwa wygrały. Wyniki konkursu piw
galeria

Chmielaki 2018. Te piwa wygrały. Wyniki konkursu piw 2 4

Wiemy, kto zwyciężył Konsumenckim Konkursie Piw podczas 48. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki Krasnostawskie 2018".

Dłoń trzymająca drzewo. Nietypowa instalacja w Lublinie

Dłoń trzymająca drzewo. Nietypowa instalacja w Lublinie 1 6

Twórcy: Kamil R. Filipowski – autor projektu / współpraca rzeźbiarska, Paweł Pawluk – rzeźbiarz, Kamila Czosnyk – współpraca rzeźbiarska, Tymoteusz Wojna – pomoc rzeźbiarska. Produkcja: Centrum Kultury (Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”, Dział Promocji i Komunikacji, Dział Koordynacji i Programowania). To oni stoją za zwracającą uwagę instalacją na skwerze koło Centrum Kultury.