Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

3 lutego 2018 r.
11:06

"Pacjenci będą ewakuowani do innych jednostek". Lekarka o warunkach pracy

0 36 A A

Dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Chełmie wstrzymała przyjmowanie pacjentów na oddział pediatryczny. Problemem jest brak lekarzy i pielęgniarek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Część personelu wypowiedziała klauzulę opt-out pozwalającą na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo, a na zatrudnienie nowych lekarzy brakuje pieniędzy. Jeżeli oddział zostanie zamknięty, mali pacjenci zostaną przeniesieni do innych szpitali, często odległych o nawet kilkadziesiąt kilometrów. 

– Pracujemy 200-300 godzin miesięcznie, mając tyle lat ile mamy. Pracujemy ciężko, bo pacjenci traktują nasz oddział jak SOR dziecięcy, którego w Chełmie nie ma. Jedna koleżanka, która poza mną nie podpisała klauzuli opt-out jest już na emeryturze i zdrowie jej nie pozwala aż tyle pracować – powiedziała Grażyna Dobosz-Jastrzębska, pediatra.

Arnold Król, zastępca dyrektora ds. lecznictwa w szpitalu w Chełmie poinformował, że jeżeli nie dojdzie do porozumienia z lekarzami, to wszyscy pacjenci, którzy nie opuszczą oddziału do 9 lutego zostaną przeniesieni do innych placówek. 

– Byłoby bardzo źle, nie wyobrażam sobie tego, przecież do Lublina jest ponad 70 kilometrów, a jak coś dzieje z dzieckiem to potrzebna jest pomoc na miejscu – powiedziała matka małego pacjenta.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AaronSzechter / 3 lutego 2018 o 16:35
+1
Chełmianin napisał:
Przysięga Hipokratesa nie zobowiązuje do pracy ponad własne zdrowie i siły. 48h jest to i tak więcej niż przeciętny etat. Chyba nikt nie chciałby być obsługiwany przez przysypiającego lekarza będącego na granicy wydolności. Ci lekarze oraz ich rodziny także płacą podatki w Polsce a studia są finansowane przez państwo na wszystkich kierunkach, nie tylko medycznych. Musimy jako społeczeństwo starzejące się zrozumieć, że tu chodzi o jakość naszego leczenia i zdrowia!
 jak dostaną podwyżkę to i 60 godz. nie będzie dla nich problemem :) oczywiście do czasu ...
 jak dostaną podwyżkę to i 60 godz. nie będzie dla nich problemem :) oczywiście do czasu ... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 16:24
+1
Prywatnie pójdziesz to tańczą skaczą koło ciebie a jak chcieć się leczyć na fundusz to nie ma miejsca kolejki po trzy miesiace. Te konowały porobiły sobie prywatne kliniki z państwowych szpitali i sprzętu szpitalnego idziesz prywatnie a konował następnego dnia przyjmuje i robi badania na sprzęcie szpitalnym na który trzeba było czekać pięć miesięcy żeby badanie zrobić i co tu więcej mówić powinni podpisać intercyzę że będą pracować w Polsce minimum 15 lat aż zwrócą pieniądze osie w nich zainwestowało
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 14:36
+1
za nasze i naszych ojców się wykształcili a teraz maja nas w d..e
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 13:16
+1
Wykształcili się za pieniądze z naszych podatków, teraz nas olewają. Przysięga Hipokratesa mają gdzieś...
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 12:26
+1
Pewnie kasa ważniejsza, niż zdrowie pacjentów.
Avatar
Gość / 3 lutego 2018 o 12:07
+1
Problemem są kiepscy lekarze !!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
t / 5 lutego 2018 o 21:11
0
filuś napisał:
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. Poszła na zaoczne i tam można było zrobić inżyniera. Każde państwowe studia są trudne. A zaoczne i prywatne to faktycznie... wieczna zabawa. No i Marketing i Zarządzanie nie przemęczał się. Ale obecnie na stanowiska kierownicze w fabrykach szuka się po studiach technicznych, a nie z zarządzania. Zgadnijcie dlaczego? Co do bidy lekarzy. Nikt tak dobrze w Chelmie i okolicznych wioskach nie zarania co oni. Wiesz, ile lat musi robić inżynier, by dojść do 2tys. na rękę? W Chełmie nawet 5lat nie starczy. Dlatego emigrujemy. A lekarz? Nawet w Rudej Hucie może liczyć na 9000zł brutto. Pokaż mi inżyniera w Chełmie nie na dyrektorskim stołku z taką pensją.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich pieniędzy, które rekompensują całe życie nauki, ciężkich studiów i pracy w permanentnym stresie, przciążeniu, ryzyku popełnienia błędu, ciągłej krytyce, odpowiedzialności, roszczeniowości pacjentów i ich rodzin itd. Jak ktoś trafi na lekarza, który "nie jest miły" to może właśnie jest taki dlatego, że ma już dosyć tego ciągłego zmęczenia i pracy za kilkanaście zł za godz kosztem rodziny i wolnego czasu.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich... rozwiń
Avatar
asdfasdf / 5 lutego 2018 o 20:58
0
Więc pomyśl, że w przychodni państwowej lekarz ma 10 min na pacjenta, w tym starsza osoba zanim wejdzie, usiądzie i wyjmie jakieś swoje papiery minie ze 3 minuty. Na korytarzu jest kolejka ze 40 kolejnych osób, które się wkur, że muszą tak długo czekać, co chwilę ktoś puka do drzwi. Codziennie przychodzi ktoś nadliczbowy. Taka praca dzień w dzień za kilka razy mniejsze pieniądze niż prywatnie, gdzie lekarz ma dużo więcej czasu na pacjenta i przyjmuje ich mniej. Dalej dziwisz się, że prywatnie jest miło?
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 13:43
0
Idziesz do lekarza do przychodni wychodzisz i klniesz jak cie potraktowal a idziesz prywatnie do tego samego lekarza i jakis on mily jak aniol i pomocny
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 08:11
0
Moja babcia mówiła, iż nastaną czasy kiedy żywi umarłym będą zazdrościć.... i do tego zmierzamy. Człowiek człowiekowi wilkiem.  
Avatar
t / 5 lutego 2018 o 21:11
0
filuś napisał:
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. Poszła na zaoczne i tam można było zrobić inżyniera. Każde państwowe studia są trudne. A zaoczne i prywatne to faktycznie... wieczna zabawa. No i Marketing i Zarządzanie nie przemęczał się. Ale obecnie na stanowiska kierownicze w fabrykach szuka się po studiach technicznych, a nie z zarządzania. Zgadnijcie dlaczego? Co do bidy lekarzy. Nikt tak dobrze w Chelmie i okolicznych wioskach nie zarania co oni. Wiesz, ile lat musi robić inżynier, by dojść do 2tys. na rękę? W Chełmie nawet 5lat nie starczy. Dlatego emigrujemy. A lekarz? Nawet w Rudej Hucie może liczyć na 9000zł brutto. Pokaż mi inżyniera w Chełmie nie na dyrektorskim stołku z taką pensją.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich pieniędzy, które rekompensują całe życie nauki, ciężkich studiów i pracy w permanentnym stresie, przciążeniu, ryzyku popełnienia błędu, ciągłej krytyce, odpowiedzialności, roszczeniowości pacjentów i ich rodzin itd. Jak ktoś trafi na lekarza, który "nie jest miły" to może właśnie jest taki dlatego, że ma już dosyć tego ciągłego zmęczenia i pracy za kilkanaście zł za godz kosztem rodziny i wolnego czasu.
Nie wiem jak ma inżynier na studiach. Wiem za to jak ma lekarz i że nie ma zaocznej medycyny. W każdym środowisku są osoby, które nie powinny wykonywać danego zawodu, bo się do tego nie nadają. A wiele ludzi usłyszy w tv, że jakiś lekarz popełnił błąd - już rozumuje: lekarze popełniają wiele błędów, usłyszy, że jakiś lekarz zarabia np. 10 tys/mies - to pomyśli, że na pewno wszyscy tak zarabiają. Większość lekarzy stara się jak może wykonywać swoją pracę najlepiej jak umie. I większość lekarzy nie zarabia 10 tys/mies ani takich... rozwiń
Avatar
asdfasdf / 5 lutego 2018 o 20:58
0
Więc pomyśl, że w przychodni państwowej lekarz ma 10 min na pacjenta, w tym starsza osoba zanim wejdzie, usiądzie i wyjmie jakieś swoje papiery minie ze 3 minuty. Na korytarzu jest kolejka ze 40 kolejnych osób, które się wkur, że muszą tak długo czekać, co chwilę ktoś puka do drzwi. Codziennie przychodzi ktoś nadliczbowy. Taka praca dzień w dzień za kilka razy mniejsze pieniądze niż prywatnie, gdzie lekarz ma dużo więcej czasu na pacjenta i przyjmuje ich mniej. Dalej dziwisz się, że prywatnie jest miło?
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 13:43
0
Idziesz do lekarza do przychodni wychodzisz i klniesz jak cie potraktowal a idziesz prywatnie do tego samego lekarza i jakis on mily jak aniol i pomocny
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 08:11
0
Moja babcia mówiła, iż nastaną czasy kiedy żywi umarłym będą zazdrościć.... i do tego zmierzamy. Człowiek człowiekowi wilkiem.  
Avatar
Gość / 5 lutego 2018 o 07:06
0
Poza granicami kraju już nie mamy przyjaciół, wszyscy pokłóceni. A za chwilę jeszcze nie będzie lekarzy. Czy nikt nie widzi, że za chwilę wyginiemy? Każdy zajmuje się tylko rządzeniem.... a co nam po waszym rządzeniu jak u lekarza nie ma lekarza, a za granicą przyjaciół.....
Avatar
herk / 4 lutego 2018 o 18:53
0
t napisał:
Każdy uważa ze to on powinien dobrze zarabiac. Ale kto wg was jak pomyslicie obiektywnie powinien dobrze zarabiać jak nie lekarze. Ktos kto jest w stanie uratowac twoje zycie lub zdrowie ma to robic za darmo?! W dzisiejszych czasach jest pełno patologii. Mnóstwo kasy zarabiają ci co sa na kierowniczych stanowiskach, często przez znajomosci, posłowie, piłkarze,  aktorzy i inne pseudogwiazdy z kolorowych pism. Te blogerki czy inne piz... z instagrama co robią sobie selfi i pokazują cycki zarabiają krocie. Czy to jest normalne?! U nas służba zdrowia jest zaniedbana od lat. Dodatkowo mamy społeczeństwo, które uważa ze im sie wszystko należy. Ludzie, którzy sami malo osiągnęli uważają ze powinni zarabiać krocie bo się porównują do ludzi, których widza w TV. Trochę pokory.
 a tym  bardziej uważają, że nalezy sie 500+, to oni własnei mało osiągn ęli poza tym, że sie rozmnażają
 a tym  bardziej uważają, że nalezy sie 500+, to oni własnei mało osiągn ęli poza tym, że sie rozmnażają rozwiń
Avatar
skromny hydraulik ... / 4 lutego 2018 o 18:36
0
Czytam komentarze tych oburzonych i popadam w "zachwyt" nad zwykłą życiową mądrością tych geniuszów. W kraju obowiązuje kodeks regulujący czas pracy obywateli. Odstępstwo od ustawowych 40 h w tygodniu musi być usankcjonowane dobrowolnością ze strony zatrudnionego! I tak uważam obecny stan rzeczy, a więc gotowość do pracy w wymiarze 48 godzin za przejaw wyjątkowo dobrej woli lekarzy i personelu medycznego w ogóle. Dlaczego hydraulik (pomijam fakt zarabiania zdecydowanie więcej od lekarza) nie chce za darmo spędzać czasu przekraczającego ustawę? Mnie nikt nie zmusi. Chyba, że sowicie zapłaci, to się upokorzę i dokręcę mu kolanko lub inną mutrę! Budżet posiada środki na związki wyznaniowe, na rożnego rodzaju zasiłki i apanaże dla polityków zasiadających w radach nadzorczych koncernów państwowych, ale nie znajduje na tych, którzy stanowią o przyszłości narodu! W chełmskim szpitalu katabas pomykający korytarzami i narzucający się chorym zarabia więcej od dyrektora tej placówki! Nie wiedziecie w tym nic nienormalnego? On żadnych studiów nie kończył i nie potrzebował poświęcać mnóstwa czasu na naukę, bo miał wykłady traktujące o ilości diabełków mieszczących się na główce szpilki! Jeśli oni wam podpowiadają, to leczcie się u nich!!! Woda święcona i zdrowaśka w miejsce operacji wyrostka robaczkowego rozweseli was w ostatniej drodze na cmentarz!
Czytam komentarze tych oburzonych i popadam w "zachwyt" nad zwykłą życiową mądrością tych geniuszów. W kraju obowiązuje kodeks regulujący czas pracy obywateli. Odstępstwo od ustawowych 40 h w tygodniu musi być usankcjonowane dobrowolnością ze strony zatrudnionego! I tak uważam obecny stan rzeczy, a więc gotowość do pracy w wymiarze 48 godzin za przejaw wyjątkowo dobrej woli lekarzy i personelu medycznego w ogóle. Dlaczego hydraulik (pomijam fakt zarabiania zdecydowanie więcej od lekarza) nie chce za darmo spędzać czasu przekraczają... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 15:48
0
Ileż argumentów i przykładów na nieuzasadnione żądania lekarzy i protest.Zastanówcie się co piszecie, czy naprawdę nie dostrzegacie różnicy w tym co robi lekarz i jaka odpowiedzialność na nim spoczywa?! Często korzystam z wizyt w przychodni i widzę jak zmęczony jest lekarz(młody), który stara się przyjąć pacjentów i udzielić porady(pomóc). Później jest dyżur na oddziale, a kiedy czas dla rodziny? Każdy za swoją pracę chciałby otrzymywać godne wynagrodzenie. Popieram wszystkie formy protestu z nadzieją, że ktoś zauważy narastający od lat problem.
Avatar
filuś / 4 lutego 2018 o 15:14
0
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. Poszła na zaoczne i tam można było zrobić inżyniera. Każde państwowe studia są trudne. A zaoczne i prywatne to faktycznie... wieczna zabawa. No i Marketing i Zarządzanie nie przemęczał się. Ale obecnie na stanowiska kierownicze w fabrykach szuka się po studiach technicznych, a nie z zarządzania. Zgadnijcie dlaczego? Co do bidy lekarzy. Nikt tak dobrze w Chelmie i okolicznych wioskach nie zarania co oni. Wiesz, ile lat musi robić inżynier, by dojść do 2tys. na rękę? W Chełmie nawet 5lat nie starczy. Dlatego emigrujemy. A lekarz? Nawet w Rudej Hucie może liczyć na 9000zł brutto. Pokaż mi inżyniera w Chełmie nie na dyrektorskim stołku z taką pensją.
@t... tak inżynieryjne studia są bardzo lekkie. A wiesz, ile odpadło na politechnice po pierwszym roku? 1/4 naboru. Później było lżej dla kasiastych, bo można było odkupić przedmiot za 1tys. zł i podejść po semestrze do egzaminu. Byłem z gościem na 5 roku, ktory jeszcze 3 roku nie zaliczył. Co kasa w tym kraju robi? Totalny debil może być studentem. Ciekawe, czy skonczył je. Bo już przedmioty, z ktorych nie zaliczył wypadly z grafiku. Pewnie poszedł na zaoczne. Niestety i zdolni odpadali. Tak skończyła dziewczyna swą przygodę na 3cim roku. P... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2018 o 14:56
0
Gdzie ty chłopie naprawiasz auta w Chełmie... 250zł za godzinę? W Boschu mi wyszło 60zł. I wolę te 10-20zł więcej zapłacić niż u "złotych rączek", bo robią protokół przyjęcia i jak coś zepsują, to ci tego nie doliczą. A 40 min zabiegu kosztuje nie 3500 brutto. Ja za zabieg... powtarzam zabieg zaplaciłem ok. 5000zł. Oczywiście to nie koszt samej robocizny, lecz również materiału. Ale wiem, że pielęgarki zainkasowały po 100zł na rękę. A warsztat z tych 60zł musi utrzymać właściciela, budynek i pracowników. Wiem jak to działa. Jako serwisant godzina mej pracy kosztowała 200zł, a ja otrzymywalem 3000zł brutto na miesiąc. No, ale tylko my potrafiliśmy to naprawiać, serwisować na gwaracji. Trzeba przyznać, że przy wyjeżdzie pokój w hotelu za 130zł opłacał szef i dieta 18zł na dobę też wpadała. Ale w zamian przez 14 godzin człowiek biegał przy maszynie, bo robotę 18 godzinną się wykonywało. A trzeba było zachęcić klienta do częstszego serwisowania. Szybciej znaczy więcej zrobione i taniej. Popatrz jak mechaników ganiają szefowie. Bez przerwy pytają się, kiedy skończą autko, bo drugie stoi. A na sali operacyjnej jeszcze nikt nikogo nie pogania.
Gdzie ty chłopie naprawiasz auta w Chełmie... 250zł za godzinę? W Boschu mi wyszło 60zł. I wolę te 10-20zł więcej zapłacić niż u "złotych rączek", bo robią protokół przyjęcia i jak coś zepsują, to ci tego nie doliczą. A 40 min zabiegu kosztuje nie 3500 brutto. Ja za zabieg... powtarzam zabieg zaplaciłem ok. 5000zł. Oczywiście to nie koszt samej robocizny, lecz również materiału. Ale wiem, że pielęgarki zainkasowały po 100zł na rękę. A warsztat z tych 60zł musi utrzymać właściciela, budynek i pracowników. Wiem jak to działa. Jako se... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 17 sierpnia 2018 roku 0 0

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo]
film

Samochodem pod prąd na ekspresówce [wideo] 1 7

- Takie zdarzenie przytrafiło mi się na wjeździe na ekspresówkę od strony Warszawy - napisał do nas Czytelnik i przesłał film. Widać na nim jak auto jedzie pod prąd.

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu

Mieszkańcy chcą korzystać z nowej ulicy i parkingu 0 1

Mieszkańcy Białej Podlaskiej dopytują kiedy miasto udostępni nowy parking i przedłużenie ulicy Pocztowej. Urząd miasta zapowiada że w przyszłym tygodniu.

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę

Port Lotniczy Lublin zapłaci Wizz Airowi za reklamę 1 18

Port Lotniczy Lublin zapłaci liniom lotniczym Wizz Air za reklamę i promocję połączeń wykonywanych przez nie z lubelskiego lotniska. Kwoty, na jaką będzie opiewać umowa, spółka nie ujawnia.

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę

Kandydat na prezydenta obiecuje działki za złotówkę 86 20

Dariusz Grabczuk, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Chełma podkreśla, że najważniejsza dla niego jest dbałość o lokalnych przedsiębiorców. Na wczorajszym spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że jeśli wygra to powoła Radę Biznesu i Centrum Obsługi Inwestora.

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina

Jest kara za plakaty antyaborcyjne z zakrwawionymi płodami w centrum Lublina 74 11

Organizator pikiety antyaborcyjnej został ukarany za publiczne sianie zgorszenia. Uczestnicy manifestacji w centrum Lublina prezentowali zdjęcia zakrwawionych płodów ludzkich

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie"
galeria

Konrad Gaca nie żyje. "Zdolny człowiek", "Mogę powiedzieć, że zmienił moje życie" 110 6

W czwartek rano w swoim domu pod Lublinem zmarł nagle Konrad Gaca, znany promotor zdrowego stylu życia i właściciel kilku salonów fitness. Miał zaledwie 42 lata

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym
18 sierpnia 2018, 18:00

Koncert: "O, Wielki Poemacie Natury!" w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 18 w Trybunale Koronnym (Rynek 1) odbędzie się koncert w hołdzie Zygmuntowi Noskowskiemu O, Wielki Poemacie Natury!

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup

Azoty Puławy zagrają w turnieju Szczypiorno Cup 9 0

Od piątku do niedzieli Azoty Puławy wezmą udział w turnieju Szczypiorno Cup, który rozegrany zostanie w Kaliszu

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest

Zamiast mandatów są pouczenia. Teraz policjanci mają nowy pomysł na protest 33 9

Policjanci rozszerzają swój protest. Od czwartku akcja przyjęła formę „strajku włoskiego”. Mundurowi będą więc wyjątkowo skrupulatnie wykonywać wszystkie czynności. Nie przestaną też zastępować mandatów pouczeniami

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom

Wybory 2018: Fundacja będzie patrzeć na ręce kandydatom 0 11

Monitorowanie kampanii wyborczej kandydatów na prezydenta i radnych w Lublinie zapowiedziała dbająca o przejrzystość finansów publicznych Fundacja Wolności. Jej działacze szukają osób, które nie należą do partii politycznych i nie będą kandydować w wyborach.

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu

Kierowca opla wymusił pierwszeństwo, peugeot zatrzymał się na ogrodzeniu 0 0

Do zdarzenia doszło w środę około godz 13 w miejscowości Kaniwola (pow. łęczyński).

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin
24 sierpnia 2018, 19:00

L.Stadt wystąpi w Radiu Lublin 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 24 sierpnia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja L.Stadt.

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista

Zderzenie samochodu z motocyklem. Ranny 17-letni motocyklista 2 2

Do wypadku doszło w środę przed godz. 13 na ul. Siedleckiej w Janowie Podlaskim.

Zmysły Ogrodu Saskiego
25 sierpnia 2018, 0:00

Zmysły Ogrodu Saskiego 5 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 25-26 sierpnia w przestrzeni Ogrodu Saskiego zorganizowane zostanie nietypowe wydarzenie kulturalne. Zmysły Ogrodu Saskiego to wystawy, spotkania, piknik i koncerty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!