Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2012 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Ośmiu policjantów oskarżonych o wymuszanie zeznań. Bili i zastraszali?

Autor: Zdjęcie autora er
0 37 A A
Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu o
Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu o

Puławska prokuratura oskarżyła ośmiu chełmskich policjantów o bicie i straszenie przesłuchiwanych mężczyzn. Funkcjonariusze mieli ich m.in. bić pałkami po stopach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prokuratura Rejonowa w Puławach skierowała do Sądu Rejonowego w Chełmie akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie - Dariuszowi Z., Januszowi S., Pawłowi W., Tomasza B., Ireneuszowi Ł., Rafałowi Cz., którym zarzucono przekroczenie uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych – informuje Beata Syk – Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pod koniec 2009 roku policjanci prowadzili sprawę związaną ze sprzedażą narkotyków. Przesłuchiwali młodych mężczyzn, których podejrzewali o handel środkami odurzającymi. Według prokuratury chcieli wymusić od nich przyznanie się do winy: mieli bić pałką po stopach i rękami po głowie. Przesłuchiwani częściowo przyznawali się, ale do mniejszej ilości przestępstw niż chcieli policjanci.

Jeden z przesłuchiwanych po powrocie do domu poskarżył się ojcu. Mężczyzna zabrał syna do szpitala, zlecił zrobienie obdukcji posiniaczonych stóp a potem zawiadomił prokuraturę.

Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu osób.

Kolejne zarzuty dotyczą przesłuchiwania mężczyzny w sprawie rozboju. O zmuszanie go do przyznania się oskarżeni zostali Piotr Dz. i Dariusz Z., z Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie oraz Marcin R., funkcjonariusz Komisariatu Policji w Dorohusku.

- Wszyscy podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzuconych im czynów, zaprzeczając zdarzeniom wskazanym przez pokrzywdzonych – dodaje Syk-Jankowska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
body / 20 czerwca 2013 r. o 16:24

Takich zwyrodnialców to powinno się publicznie wieszać. Mendy zdegenerowane społecznie. To są święte krowy, nie wolno na nich skarg pisać. Ze średnim wykształceniem takich przyjmują, odpadki społeczne.

Avatar
Tajemnica poliszynela / 1 maja 2013 r. o 09:12
Avatar
Grzegorz / 20 marca 2013 r. o 22:38
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać tylko w Sądzie. Nie mam doświadczeń z prokuratury czy tam też są nadużycia?
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać ... rozwiń
Avatar
x men / 10 lutego 2013 r. o 10:44
ja słyszałem że w inych służbach czeszo na wykrywaczu i to chyba o kwartał . i odsiwają tych co prawo łamią , jest kilkanascie pytan konkretnych zadawanych i jak coś nie tak to papa
Avatar
ujawnic prawde SB SWIERCZ / 8 lutego 2013 r. o 09:25
POLICJANI jesli twierdza , ze sa niewinni, a w gre wchodzi ich przyszlosc zawodowa powinni sie zgodzic na badanie wariograficzne. Oczywiscie w obecnosci swiadkow [ prokuratora , sedziego ] a nie policjantow. Podobnie postapiono we Wlodawie z funkcjonariuszami pewnego resortu.
Avatar
Prof. Holyst / 26 stycznia 2013 r. o 18:02
Wiktymologia kryminalna
Avatar
Tegoroczny maturzysta / 25 stycznia 2013 r. o 22:39
Wreszcie jacyś Policjanci z jajami.W tym roku zdaję maturę i po zdaniu chcę zasilić szeregi Policji aby napierd@lać pałami łysych napakowanych dresiarzy co piją,biją,palą,gwałcą i biorą sterydy.Będę po tych zakutych dresiarskich łbach lał aż miło i przyjemnie będzie popatrzeć.
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:20
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]

Gdzie ty chłopie widziałeś crack? Te gnojki latające z trawką obracali kilogramami! Koniec końców duże pieniądze. A prawda jest taka, że amfetaminy tez nie brakowało
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:15
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 r. o 12:16
A dzisiaj komuniści robią z tego powodu wielkie HALOOOOO.
Avatar
body / 20 czerwca 2013 r. o 16:24

Takich zwyrodnialców to powinno się publicznie wieszać. Mendy zdegenerowane społecznie. To są święte krowy, nie wolno na nich skarg pisać. Ze średnim wykształceniem takich przyjmują, odpadki społeczne.

Avatar
Tajemnica poliszynela / 1 maja 2013 r. o 09:12
Avatar
Grzegorz / 20 marca 2013 r. o 22:38
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać tylko w Sądzie. Nie mam doświadczeń z prokuratury czy tam też są nadużycia?
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać ... rozwiń
Avatar
x men / 10 lutego 2013 r. o 10:44
ja słyszałem że w inych służbach czeszo na wykrywaczu i to chyba o kwartał . i odsiwają tych co prawo łamią , jest kilkanascie pytan konkretnych zadawanych i jak coś nie tak to papa
Avatar
ujawnic prawde SB SWIERCZ / 8 lutego 2013 r. o 09:25
POLICJANI jesli twierdza , ze sa niewinni, a w gre wchodzi ich przyszlosc zawodowa powinni sie zgodzic na badanie wariograficzne. Oczywiscie w obecnosci swiadkow [ prokuratora , sedziego ] a nie policjantow. Podobnie postapiono we Wlodawie z funkcjonariuszami pewnego resortu.
Avatar
Prof. Holyst / 26 stycznia 2013 r. o 18:02
Wiktymologia kryminalna
Avatar
Tegoroczny maturzysta / 25 stycznia 2013 r. o 22:39
Wreszcie jacyś Policjanci z jajami.W tym roku zdaję maturę i po zdaniu chcę zasilić szeregi Policji aby napierd@lać pałami łysych napakowanych dresiarzy co piją,biją,palą,gwałcą i biorą sterydy.Będę po tych zakutych dresiarskich łbach lał aż miło i przyjemnie będzie popatrzeć.
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:20
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]

Gdzie ty chłopie widziałeś crack? Te gnojki latające z trawką obracali kilogramami! Koniec końców duże pieniądze. A prawda jest taka, że amfetaminy tez nie brakowało
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:15
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 r. o 12:16
A dzisiaj komuniści robią z tego powodu wielkie HALOOOOO.
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radna chce Alei Sław Żużlowych w Lublinie

Radna chce Alei Sław Żużlowych w Lublinie

Utworzenie Alei Sław Żużlowych obok stadionu przy Al. Zygmuntowskich proponuje jedna z miejskich radnych, która oficjalnie zgłosiła tę prośbę prezydentowi Lublina. Ratusz nie przesądza jednoznacznie, czy upamiętni w ten sposób sportowców.

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Najpierw była działka, a teraz są pieniądze na jej zagospodarowanie. Wspólny Świat w Białej Podlaskiej zbuduje kompleks rekreacyjny dla swoich podopiecznych.

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm mistrzem jesieni, Ogniwo Wierzbica na drugim miejscu, a Włodawianka Włodawa na najniższym stopniu podium – tak wygląda pierwsza trójka na półmetku rywalizacji w obecnym sezonie

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur
10 grudnia 2022, 19:00

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur

Wyjątkowe muzyczne widowisko odwołujące się do korzeni kultury Słowian będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1). Spektakl "Preludium Słowiańskie" zostanie zaprezentowany 10 grudnia o godz. 19.

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

To jeszcze nie jest definitywny koniec inwestycji na jednej z najruchliwszych ulic w Zamościu, ale ul. Partyzantów jest już przejezdna na całej swojej długości od kościoła Franciszkanów aż do ul. Lwowskiej.

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych