Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

19 grudnia 2012 r.
13:00
Edytuj ten wpis

Ośmiu policjantów oskarżonych o wymuszanie zeznań. Bili i zastraszali?

Autor: Zdjęcie autora er
0 37 A A
Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu o
Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu o

Puławska prokuratura oskarżyła ośmiu chełmskich policjantów o bicie i straszenie przesłuchiwanych mężczyzn. Funkcjonariusze mieli ich m.in. bić pałkami po stopach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Prokuratura Rejonowa w Puławach skierowała do Sądu Rejonowego w Chełmie akt oskarżenia przeciwko funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie - Dariuszowi Z., Januszowi S., Pawłowi W., Tomasza B., Ireneuszowi Ł., Rafałowi Cz., którym zarzucono przekroczenie uprawnień i niedopełnieniu obowiązków służbowych – informuje Beata Syk – Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Pod koniec 2009 roku policjanci prowadzili sprawę związaną ze sprzedażą narkotyków. Przesłuchiwali młodych mężczyzn, których podejrzewali o handel środkami odurzającymi. Według prokuratury chcieli wymusić od nich przyznanie się do winy: mieli bić pałką po stopach i rękami po głowie. Przesłuchiwani częściowo przyznawali się, ale do mniejszej ilości przestępstw niż chcieli policjanci.

Jeden z przesłuchiwanych po powrocie do domu poskarżył się ojcu. Mężczyzna zabrał syna do szpitala, zlecił zrobienie obdukcji posiniaczonych stóp a potem zawiadomił prokuraturę.

Prokuratura wylicza, że w tym wątku sprawy, niedozwolone metody policjanci zastosowali wobec ośmiu osób.

Kolejne zarzuty dotyczą przesłuchiwania mężczyzny w sprawie rozboju. O zmuszanie go do przyznania się oskarżeni zostali Piotr Dz. i Dariusz Z., z Wydziału Kryminalnego KMP w Chełmie oraz Marcin R., funkcjonariusz Komisariatu Policji w Dorohusku.

- Wszyscy podejrzani nie przyznali się do dokonania zarzuconych im czynów, zaprzeczając zdarzeniom wskazanym przez pokrzywdzonych – dodaje Syk-Jankowska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 37

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
body / 20 czerwca 2013 r. o 16:24
0

Takich zwyrodnialców to powinno się publicznie wieszać. Mendy zdegenerowane społecznie. To są święte krowy, nie wolno na nich skarg pisać. Ze średnim wykształceniem takich przyjmują, odpadki społeczne.

Avatar
Tajemnica poliszynela / 1 maja 2013 r. o 09:12
0
Avatar
Grzegorz / 20 marca 2013 r. o 22:38
0
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać tylko w Sądzie. Nie mam doświadczeń z prokuratury czy tam też są nadużycia?
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać ... rozwiń
Avatar
x men / 10 lutego 2013 r. o 10:44
0
ja słyszałem że w inych służbach czeszo na wykrywaczu i to chyba o kwartał . i odsiwają tych co prawo łamią , jest kilkanascie pytan konkretnych zadawanych i jak coś nie tak to papa
Avatar
ujawnic prawde SB SWIERCZ / 8 lutego 2013 r. o 09:25
0
POLICJANI jesli twierdza , ze sa niewinni, a w gre wchodzi ich przyszlosc zawodowa powinni sie zgodzic na badanie wariograficzne. Oczywiscie w obecnosci swiadkow [ prokuratora , sedziego ] a nie policjantow. Podobnie postapiono we Wlodawie z funkcjonariuszami pewnego resortu.
Avatar
Prof. Holyst / 26 stycznia 2013 r. o 18:02
0
Wiktymologia kryminalna
Avatar
Tegoroczny maturzysta / 25 stycznia 2013 r. o 22:39
0
Wreszcie jacyś Policjanci z jajami.W tym roku zdaję maturę i po zdaniu chcę zasilić szeregi Policji aby napierd@lać pałami łysych napakowanych dresiarzy co piją,biją,palą,gwałcą i biorą sterydy.Będę po tych zakutych dresiarskich łbach lał aż miło i przyjemnie będzie popatrzeć.
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:20
0
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]

Gdzie ty chłopie widziałeś crack? Te gnojki latające z trawką obracali kilogramami! Koniec końców duże pieniądze. A prawda jest taka, że amfetaminy tez nie brakowało
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:15
0
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 r. o 12:16
0
A dzisiaj komuniści robią z tego powodu wielkie HALOOOOO.
Avatar
body / 20 czerwca 2013 r. o 16:24
0

Takich zwyrodnialców to powinno się publicznie wieszać. Mendy zdegenerowane społecznie. To są święte krowy, nie wolno na nich skarg pisać. Ze średnim wykształceniem takich przyjmują, odpadki społeczne.

Avatar
Tajemnica poliszynela / 1 maja 2013 r. o 09:12
0
Avatar
Grzegorz / 20 marca 2013 r. o 22:38
0
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać tylko w Sądzie. Nie mam doświadczeń z prokuratury czy tam też są nadużycia?
Ja opowiem jak byłem przesłuchiwany... Najpierw policjant przypomniał mi o skargach, które pisałem na jego kolegów i że jestem świadkiem ale mogę być podejrzanym. Po tych słowach byłem wystraszony. Sprawa dotyczyła sąsiadki, która próbowała mnie uderzyć metalowym drążkiem, ja byłem szybszy i psiknąłem jej gazem pieprzowym. Dopowiedział że gaz kupiłem na psy i kopnąłem ich psa. W międzyczasie poszedł do szafki i coś robił z bronią i pasem, bo miał gdzieś wyjść. Te zeznania z przesłuchań zakrzywiają rzeczywistość. Zeznania powinno się składać ... rozwiń
Avatar
x men / 10 lutego 2013 r. o 10:44
0
ja słyszałem że w inych służbach czeszo na wykrywaczu i to chyba o kwartał . i odsiwają tych co prawo łamią , jest kilkanascie pytan konkretnych zadawanych i jak coś nie tak to papa
Avatar
ujawnic prawde SB SWIERCZ / 8 lutego 2013 r. o 09:25
0
POLICJANI jesli twierdza , ze sa niewinni, a w gre wchodzi ich przyszlosc zawodowa powinni sie zgodzic na badanie wariograficzne. Oczywiscie w obecnosci swiadkow [ prokuratora , sedziego ] a nie policjantow. Podobnie postapiono we Wlodawie z funkcjonariuszami pewnego resortu.
Avatar
Prof. Holyst / 26 stycznia 2013 r. o 18:02
0
Wiktymologia kryminalna
Avatar
Tegoroczny maturzysta / 25 stycznia 2013 r. o 22:39
0
Wreszcie jacyś Policjanci z jajami.W tym roku zdaję maturę i po zdaniu chcę zasilić szeregi Policji aby napierd@lać pałami łysych napakowanych dresiarzy co piją,biją,palą,gwałcą i biorą sterydy.Będę po tych zakutych dresiarskich łbach lał aż miło i przyjemnie będzie popatrzeć.
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:20
0
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]

Gdzie ty chłopie widziałeś crack? Te gnojki latające z trawką obracali kilogramami! Koniec końców duże pieniądze. A prawda jest taka, że amfetaminy tez nie brakowało
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
Ojciec / 24 stycznia 2013 r. o 23:15
0
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfetamina i Heroina są znacznie gorsze.
[/quote]
[quote name='Guy fawkes' timestamp='1356977511' post='715241']
90% dilerzy(prawdopodobnie jak wyżej wymienieni) to gnojki latające z trawka a nie sprzedający crack narkomankom w ciąży. Gdyby I to byli zatwardziali dilerzy to raczej by się tatusiowi nie skarżyli, policja lubi sobie w łatwy sposób dorobiic do statystyk. Ona zajmuje się pijanymi rowerzystami, natretnymi internautami i palaczami marihuany. Kiedy ostatni raz rozbit o jakiś gang? Czy przechywycono jakieś inne narkotyki niż marihuana ? Uważam ze amfet... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 17 stycznia 2013 r. o 12:16
0
A dzisiaj komuniści robią z tego powodu wielkie HALOOOOO.
Zobacz wszystkie komentarze 37

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Jaka glebogryzarka będzie najlepsza dla małego i średniego ogrodu?

Czy warto kupować glebogryzarkę do swojego przydomowego ogrodu? Jak najbardziej! Może ona znacząco poprawić jakość gleby, a co za tym idzie ułatwić Ci uprawę warzyw, a także polepszyć warunki dla kwiatów czy trawnika. Sprawdź jakiego rodzaju urządzenie będzie najlepsze dla małych i średnich powierzchni.

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

Kolejny dzień i ponad 500 ofiar śmiertelnych. Koronawirus w Polsce, 2 grudnia

W całej Polsce jest 27 356 przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia w raporcie z 2 grudnia 2021 r. Zmarły 502 osoby zakażone koronawirusem.

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny Teatru Starego w Lublinie. Najciekawsze wydarzenia

200. urodziny będzie świętować w przyszłym roku Teatr Stary, chociaż działa zaledwie 10 lat. Dziś zaczyna się sprzedaż biletów na wydarzenia ujęte w repertuarze na pierwsze jubileuszowe półrocze.

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Myśliwi chcą rekompensat za stan wyjątkowy

Straty ponoszą koła łowieckie i rolnicy. Na obszarze objętym stanem wyjątkowym obowiązuje zakaz polowań. Starosta bialski, Mariusz Filipiuk (PSL) apeluje do rządu o zmianę przepisów, choćby w zakresie rekompensat.

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Osłabiona Pszczółka Polski Cukier jedzie na Białoruś po awans do play-off EuroCup

Albo koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin będą kowalami swojego losu, albo będą musiały liczyć na łut szczęścia. W czwartek podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmierzą się w ostatnim grupowym spotkaniu z BC Horizont Mińsk. Stawka tego starcia jest bardzo duża, a zespół z Lublina osłabiony

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Kolejne miasto w regionie ze strefą płatnego parkowania

Bez dyskusji przyjęli radni pomysł by miasto brało pieniądze za zostawienie auta na niektórych ulicach. To pierwsza strefa parkowania w historii Biłgoraja, który bardzo narzeka na brak miejsc w centrum.

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Polski Cukier Pszczółka Start Lublin zagra dzisiaj z Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski

Ten mecz będzie debiutem w „czerwono-czarnych” Elijaha Wilsona

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Pomaganie to nie polityka. LAS Christmas, czyli kiermasz, warsztaty i spotkania

Własnoręcznie wykonana lalka może być prezentem pod choinkę. Ale lalka nie wygląda jak zwykła szmacianka, bo ma na sobie koc termiczny. To nawiązanie do sytuacji imigrantów, którzy koczują na granicy polsko-białoruskiej. Tegoroczna akcja przedświąteczna pracowni Sztuczka jest poświęcona właśnie im.

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski
galeria

Marek Saganowski (Motor Lublin): Niedosyt po meczu z mistrzem Polski

Niemal 15 tysięcy widzów na trybunach, świetna atmosfera i doping od pierwszej do ostatniej minuty. Zabrakło tylko jednego - lepszego wyniku. Chociaż gospodarze i tak pokazali się z bardzo dobrej strony. Motor prowadził z Legią 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 i to mistrzowie Polski awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Jak środowe zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka
galeria

Książnica Zamojska otwiera nowoczesną filię na osiedlu Karolówka

W czwartek czytelnicy po raz pierwszy przyjdą do nowej siedziby biblioteki na osiedlu Karolówka. W pomieszczeniach po byłej aptece znajdą nowoczesną placówkę, na jaką czekali od dawna. Koniec z chodzeniem po niewygodnych schodach!

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Właściciele domów chcieli parkować też przy ulicy. Ta decyzja ich nie ucieszy

Mieszkańcy ulicy Sławacińskiej w Białej Podlaskiej skarżyli się, że znaki zakazu zatrzymywania się uprzykrzają im życie. Na nic jednak zdały się ich petycje w sprawie ich demontażu. Urzędnicy, po zasięgnięciu opinii policji, postanowili znaki pozostawić.

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach
3 grudnia 2021, 12:00

Powiatowy Dzień Wolontariatu w Puławach

W piątek, 3 grudnia o godz. 12 w Hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach (ul. Wojska Polskiego 7) zostanie zorganizowany III Powiatowy Dzień Wolontariatu.

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu
Pierwsza strona Dziennika

Lubelskie. Mały Mikołaj ma poparzoną twarz, a chciał tylko zdezynfekować ręce w przedszkolu

5-letni Mikołaj wrócił do domu z poparzonym policzkiem. Płyn do dezynfekcji rąk ze szkolnego dystrybutora prysnął mu w twarz. – Nie wiadomo co tam było! – alarmuje mama chłopca. Sprawę wyjaśnia policja i sanepid.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2021 roku

Będą naloty na sklepy i restauracje

Będą naloty na sklepy i restauracje

Od środy wzmożone są kontrole inspekcji sanitarnej w sklepach, hotelach i lokalach gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!