Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

25 września 2019 r.
19:29

Są pieniądze na budowę S12 Piaski-Dorohusk

0 33 A A
(fot. GDDKiA)

W środę w Stołpiu koło Chełma wicepremier Jacek Sasin oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili dofinansowanie w wysokości 2,5 miliarda złotych do inwestycji S12 na odcinku Piaski-Dorohusk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rada Ministrów przyjęła uchwałę nowelizującą Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.), przedłożoną przez ministra infrastruktury. Nakłady na inwestycje na sieci dróg krajowych, realizowane ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, zostaną zwiększone w sumie o 7 mld zł. Fundusze te będą pochodzić z obligacji Skarbu Państwa, kredytów zaciągniętych w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz funduszy unijnych.

– Otwieramy komunikacyjnie kolejne regiony naszego kraju. W ten sposób dbamy o zrównoważony rozwój Polski i walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Dzięki przyjętym zmianom limit finansowy inwestycji w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych zwiększył się do 142,2 mld zł.

Nowelizacja PBDK pozwoli na skierowanie do realizacji zadań, których wartość wzrosła względem wcześniejszych kosztorysów inwestorskich przedstawionych przez generalnego dyrektora dróg krajowych i autostrad. Dzięki decyzji rządu przyspieszone zostaną prace przygotowawcze do budowy: S5, S8 i S12. Przewiduje się, że budowa pierwszych odcinków tych tras rozpocznie się już w 2023 r.

To już kolejny wzrost wartości Programu Budowy Dróg Krajowych. Wcześniej, w 2017 r. limit finansowy PBDK został zwiększony ze 107 mld zł do 135 mld zł. Pozwoliło to na zapewnienie finansowania dla wielu nowych inwestycji, w tym międzynarodowej trasy Via Carpatia. 

 

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
luk / 25 września 2019 o 20:55
+15
A co z drogą z Puław w stronę Radomia i dalej do Piotrkowa Trybunalskiego? Przecież to co tam się dzieje na tej trasie to jakiś koszmar.przejechac Zwoleń czy Sulejów w godzinach popołudniowych to jakaś masakra.
Avatar
aaa / 26 września 2019 o 13:56
+12
nikt ci więcej nie obieca jak polityk przed wyborami
Avatar
gekon / 25 września 2019 o 21:14
+12
Jak ceny materiałów budowlanych będą dalej rosły tak szybko jak przez ostatnie 4 lata, to takie waloryzacje powinni co kilka miesięcy robić.
 Oni dobrze wiedzą że teraz trzeba obiecać DOFIANSOWANIE 2,5 mld... OK tylko za kilka lat z taką inflacją jak obecnie ta kwota starczy na odcinek od Piask do Brzezic... 
Avatar
aaa / 26 września 2019 o 13:58
+10
naprawdę tak myślisz, przed wyborami wyskoczyli jak królik z kapelusza, 
Avatar
S12 do S8 / 25 września 2019 o 20:38
+9
Bardziej przydatny byłby odcinek S12 od Puław do Piotrkowa Trybunalskiego. I dalej przedłużenie do Wielunia i S8.
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 22:53
+8
Dlaczego komentarze komuchów są zawsze takie beznadziejne? Tyle lat temu wyszli z czworaków, a nadal myślą, jak chłop pańszczyźniany.
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 14:28
+7
Obiecanki cacanki i pusta radość. Jacek Sasin specjalista od "wielkiej aglomeracji warszawskiej" i niedoszły w 2014 roku prezydent Warszawy desantowany przez prezesa na Chełmszczyznę kupuje poparcie za miliardy budżetowe. Pewnie, że S12 tak jak S17 i S19 oraz A2 na Lubelszczyźnie potrzebne ale dlaczego nie wbijano łopat w 2016, 2017 i 2018 roku? S19 zaczęto od Lublina w kierunku Rzeszowa czyli na prezesową "Bawarię" kiedy dla Lublina i okolic najważniejszy jest odcinek Lublin-Niemce-Lubartów przy szacunku dla kierunku na Kraśnik i Janów Lubelski. Największy skumulowany ruch lokalny i tranzytowy na DK19 jest właśnie między Lublinem i Lubartowem. Dlaczego nie są doglądane: budowa drogi S17 (trasę od Garwolina do Kurowa oddawano odcinkami od czerwca do września łapiąc miesiąc-dwa obsuwy) i remonty: jak linie kolejowe Dęblin-Lublin (7)-rok opóźnienia i Lublin-Stalowa Wola(68)-terminy zachowane ale zakłócenie przez opóźnienia na stacji Lublin i linii do Dęblina a łącznica LK7 do LK68 ledwo w zarysie. tylko obiecanki jakie to i dokąd super-pociągi pojadą z Chełma w Polskę.
Obiecanki cacanki i pusta radość. Jacek Sasin specjalista od "wielkiej aglomeracji warszawskiej" i niedoszły w 2014 roku prezydent Warszawy desantowany przez prezesa na Chełmszczyznę kupuje poparcie za miliardy budżetowe. Pewnie, że S12 tak jak S17 i S19 oraz A2 na Lubelszczyźnie potrzebne ale dlaczego nie wbijano łopat w 2016, 2017 i 2018 roku? S19 zaczęto od Lublina w kierunku Rzeszowa czyli na prezesową "Bawarię" kiedy dla Lublina i okolic najważniejszy jest odcinek Lublin-Niemce-Lubartów przy szacunku dla kierunku na ... rozwiń
Avatar
edru / 25 września 2019 o 23:29
+7
Oooo!!! i się zaczyna narzekanie, że nie właściwy odcinek drogi wam ludzie będą budować. Wschodnia ciemnota ludzka i wieczne narzekanie. Docenić trzeba że chociaż dobra droga do stolicy województwa i stolicy kraju będzie równa i szeroka jak stół a nie a czemu nie ten odcinek a czemu nie tamten. Najlepiej odgrodzić was jakimiś szlabanami czy murem za węzłem Piaski i szerokiej drogi za wschodnią granicą.
Avatar
Gość / 25 września 2019 o 20:17
+7
W Stołpiu koło Chełma jak coś... A nie Stołpiach. Tak się odmienia panie "redaktorze"
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 14:32
+6
on bez NAWIGACJI NIE TRAFI DO CHEŁMA , zrzutek
Avatar
miejscowy / 30 września 2019 o 11:16
-2
Cipa Sasin wylansował się i wystarczy. Czego więcej oczekujecie ciemna maso????????????????????
Avatar
bez żadnego trybu / 26 września 2019 o 20:49
+4
Niech najpierw Sasin podrzuci te kilka baniek Banaszkowi na Rejowiecką. "Fundusze te będą pochodzić z obligacji Skarbu Państwa, kredytów zaciągniętych w Europejskim Banku Inwestycyjnym oraz funduszy unijnych" - czyli zadłużamy się w dobrym, "gierkowskim" stylu. Nikt Wam tyle nie da co PiS obieca - miliony elektrycznych aut już jeżdżą, a miliony nowych mieszkań stoją. Tak samo będzie z S12.
Avatar
tellchar 1 / 26 września 2019 o 16:10
-4
W PE było głosowanie za wpisaniem VIA Carpathia na listę dróg międzynarodowych TEN-T i finansowaniem z CEF, a nie za budową. Rząd PO-PSL zdecydował wtedy o finansowaniu tej budowy z Funduszu Spójności i rozpoczął przygotowania do ogłoszenia przetargów, więc paradoksalnie, gdyby wtedy PE zagłosował za, to budowa VIA Carpathia by się opóźniła (przetargi zamiast w 3015 byłby ogłoszone w 2017 albo 2018).
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 14:32
+6
on bez NAWIGACJI NIE TRAFI DO CHEŁMA , zrzutek
Avatar
Gość / 26 września 2019 o 14:28
+7
Obiecanki cacanki i pusta radość. Jacek Sasin specjalista od "wielkiej aglomeracji warszawskiej" i niedoszły w 2014 roku prezydent Warszawy desantowany przez prezesa na Chełmszczyznę kupuje poparcie za miliardy budżetowe. Pewnie, że S12 tak jak S17 i S19 oraz A2 na Lubelszczyźnie potrzebne ale dlaczego nie wbijano łopat w 2016, 2017 i 2018 roku? S19 zaczęto od Lublina w kierunku Rzeszowa czyli na prezesową "Bawarię" kiedy dla Lublina i okolic najważniejszy jest odcinek Lublin-Niemce-Lubartów przy szacunku dla kierunku na Kraśnik i Janów Lubelski. Największy skumulowany ruch lokalny i tranzytowy na DK19 jest właśnie między Lublinem i Lubartowem. Dlaczego nie są doglądane: budowa drogi S17 (trasę od Garwolina do Kurowa oddawano odcinkami od czerwca do września łapiąc miesiąc-dwa obsuwy) i remonty: jak linie kolejowe Dęblin-Lublin (7)-rok opóźnienia i Lublin-Stalowa Wola(68)-terminy zachowane ale zakłócenie przez opóźnienia na stacji Lublin i linii do Dęblina a łącznica LK7 do LK68 ledwo w zarysie. tylko obiecanki jakie to i dokąd super-pociągi pojadą z Chełma w Polskę.
Obiecanki cacanki i pusta radość. Jacek Sasin specjalista od "wielkiej aglomeracji warszawskiej" i niedoszły w 2014 roku prezydent Warszawy desantowany przez prezesa na Chełmszczyznę kupuje poparcie za miliardy budżetowe. Pewnie, że S12 tak jak S17 i S19 oraz A2 na Lubelszczyźnie potrzebne ale dlaczego nie wbijano łopat w 2016, 2017 i 2018 roku? S19 zaczęto od Lublina w kierunku Rzeszowa czyli na prezesową "Bawarię" kiedy dla Lublina i okolic najważniejszy jest odcinek Lublin-Niemce-Lubartów przy szacunku dla kierunku na ... rozwiń
Avatar
Wiślański / 26 września 2019 o 14:13
-8
A1 całe w Budowie !!!!! od Częstochowy do Piotrkowa T. !!!!
Avatar
aaa / 26 września 2019 o 13:58
+10
naprawdę tak myślisz, przed wyborami wyskoczyli jak królik z kapelusza, 
Avatar
aaa / 26 września 2019 o 13:56
+12
nikt ci więcej nie obieca jak polityk przed wyborami
Avatar
wiślański / 26 września 2019 o 13:13
-2
dla Pani Ani Mapka z gazeta.pl i dane z gddkia =  fotoforum.gazeta.pl/photo/0/vc/xi/tads/Sd3aRJwLzfaDnhAdsB.jpg proszę sobie przesledzić co powstało w jakim czasie a co było planowane. 
Avatar
ubiiwbsjuejwwks / 26 września 2019 o 11:58
-3
Panna Anna proszę sobie odnaleźć jak POprzednicy głosowali za via carpatia w pe.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tajemniczy biały proszek sparaliżował zakład Sedar

Tajemniczy biały proszek sparaliżował zakład Sedar 0 0

Przesyłka z tajemniczym białym proszkiem na kilka godzin sparaliżowała zakład drobiarski Sedar w Międzyrzecu Podlaskim. Zaniepokojeni pracownicy powiadomili policję. Paczkę ktoś nadał w Rosji.

Druhowie z OSP we Włodawie szkolili się z pierwszej pomocy

Druhowie z OSP we Włodawie szkolili się z pierwszej pomocy 0 0

W ostatnim czasie przez trzy dni salę konferencyjną Urzędu Miejskiego „okupowali” druhowie z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Pod okiem ratowników medycznych z Opola Lubelskiego szkolili się w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Piotr Kowalczyk - biznesmen z dobrymi kontaktami

Piotr Kowalczyk - biznesmen z dobrymi kontaktami 0 20

Z polityki wycofał się, by zrobić doktorat i zająć się biznesem. Wydaje lajstylowy magazyn, wynajmuje billboardy, inwestuje w nieruchomości i doradza innym zainteresowanym tym rynkiem. Czym dziś zajmuje się bliski współpracownik prezydenta Żuka Piotr Kowalczyk?

Święty Mikołaj w lubelskiej parafii. To poseł Prawa i Sprawiedliwości
film

Święty Mikołaj w lubelskiej parafii. To poseł Prawa i Sprawiedliwości 37 7

Poseł PiS Przemysław Czarnek pojawił się w przebraniu św. Mikołaja podczas rorat w parafii pw. św. Stanisława w Lublinie. Polityk rozdawał dzieciom prezenty i zachęcał je do codziennej modlitwy.

Nie żyje Janusz Dzięcioł. Były poseł zginął na przejeździe kolejowym

Nie żyje Janusz Dzięcioł. Były poseł zginął na przejeździe kolejowym 25 6

Były poseł Platformy Obywatelskiej zginął dzisiaj rano w wypadku na przejeździe kolejowym koło Grudziądza. Miał 65 lat. Informację o jego śmierci potwierdziła szefowa Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu Agnieszka Jeniecka w rozmowie z portalem interia.pl

Dokucza Ci nadmierna senność? Poznaj możliwe przyczyny!

Dokucza Ci nadmierna senność? Poznaj możliwe przyczyny! 0 0

Obdarzasz swój organizm odpowiednią ilością nocnej regeneracji, a jednak w ciągu dnia dopada Cię senność? Taka sytuacja z pewnością znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, uniemożliwia skupienie się w pracy i właściwą koncentrację. Przyczyn takiego stanu może być kilka, dlatego warto się z nimi zapoznać, by móc skutecznie pozbyć się problemu!

Program TV 6-8 grudnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
6 grudnia 2019, 19:00

Program TV 6-8 grudnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej nie zabraknie komedii, m.in. ambitniejszy produkcji ("Julieta" Pedro Almodovara) i produkcji fantasy z "Opowieściami z Narnii" na czele. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Tragedia w gminie Łuków. Mężczyzna zatruł się czadem

Tragedia w gminie Łuków. Mężczyzna zatruł się czadem 5 1

Do tragedii doszło dziś rano w jednym z domów w miejscowości Wólka Świątkowa (gm. łuków). 56 –letni mężczyzna zmarł najprawdopodobniej w wyniku zaczadzenia.

"Chcemy ożywić piwnice Centrum Kultury". Rusza Jazz Bez Festiwal
Magazyn
6 grudnia 2019, 19:00

"Chcemy ożywić piwnice Centrum Kultury". Rusza Jazz Bez Festiwal 0 0

W weekend Centrum Kultury stanie się mekką dla wielbicieli jazzu. Będzie ten w klasycznym wydaniu i duża dawka muzyki eksperymentalnej. O 12. edycji Jazz Bez opowiada organizator wydarzenia, Adam Szczepanek.

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk

Azoty Puławy zagrają na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk 0 0

W sobotę o godzinie 13 Azoty Puławy rozegrają w Gdańsku drugi mecz rundy rewanżowej. Ich rywalem będzie Torus Wybrzeże

Kolorowe czapeczki Świętego Mikołaja pojawiły się w centrum Lublina [zdjęcia]
galeria

Kolorowe czapeczki Świętego Mikołaja pojawiły się w centrum Lublina [zdjęcia] 90 5

Czwarty raz na ulicznych słupkach, koszach i stojakach rowerowych w centrum Lublina, pojawiły się mikołajowe czapeczki. Przykuwają wzrok na szarej ulicy. To kolejna edycja interwencji artystycznej grupy „Bombardowanie włóczką”.

Badanie PISA: Nasi 15-latkowie wśród najlepszych na świecie

Badanie PISA: Nasi 15-latkowie wśród najlepszych na świecie 0 5

Rozumieją czytany tekst oraz zagadnienia matematyczne i przyrodnicze – mowa o polskich piętnastolatkach. Z opublikowanego właśnie międzynarodowego badania wynika, że polscy uczniowie w porównaniu z ich rówieśnikami z innych krajów bardzo dobrze radzą sobie w szkole.

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc
film

Uwaga! TVN: Dziadkowie walczą o chorego wnuka. Potrzebna jest Wasza pomoc 8 3

Kacper dwa razy otarł się o śmierć, w swoim szesnastoletnim życiu przeszedł już ponad 20 operacji. Lista jego chorób i powikłań jest długa, a na jego rodzinę spadają kolejne nieszczęścia.

Chełm. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja?

Chełm. Gdzie można spotkać Świętego Mikołaja? 11 1

Święta, idą święta, a z nimi prezentów moc! W piątek, 6 grudnia Święty Mikołaj będzie jeździł miejskimi autobusami i rozdawał upominki najmłodszym pasażerom! Ale na tym nie koniec. Mikołaj zajrzy również do Chełmskiej Biblioteki Publicznej i w wypożyczalni na parterze będzie prowadził loterię fantową i rozdawał prezenty.

Mikołajkowy trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką
galeria

Mikołajkowy trolejbus wyjechał na ulice Lublina. Cały udekorowany włóczką 103 14

Bliżej kierowcy jest świątecznie. Z tyłu jedzie się w towarzystwie polarnych zwierząt. 6 grudnia w trasę po Lublinie wyjechał „Mikołajkowy” trolejbus. Widzieliśmy, jak był bombardowany włóczką

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?