Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

12 marca 2018 r.
12:59

Tragedia na granicy. Znaleźli martwego strażnika

Autor: Zdjęcie autora bar
0 252 A A

W poniedziałek około godz. 3.20 w rejonie miejscowości Husynne podczas patrolowania granicy zastrzelił się pełniący tam służbę młody funkcjonariusz Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Mężczyzna patrolował granicę między Dorohuskiem i Dubienką kierując samochodem terenowym – mówi Leszek Wieczerza, prokurator rejonowy w Chełmie. – Towarzyszyła mu funkcjonariuszka. W pewnej chwili zatrzymała auto, aby jak powiedział udać się w las za potrzebą. Zaniepokojona przedłużającą się jego nieobecnością funkcjonariuszka wezwała na pomoc jeszcze dwa patrole. Wkrótce znaleźli kolegę opartego o drzewo z przestrzeloną głową.

Obok nieżyjącego funkcjonariusza leżał jego pistolet. Znaleziono także łuskę wystrzelonego pocisku.

Tragiczna śmierć kolegi wstrząsnęła środowiskiem Nadbużańskiego Oddziału SG.

– Ten funkcjonariusz służył u nas zaledwie od kilku lat – mówi ppor. Dariusz Sienicki, rzecznik komendanta NOSG. – Mimo krótkiego stażu był wielokrotnie nagradzany za dobrze pełnioną służbę. Był też lubiany przez kolegów. W stosunku do niego nie było prowadzone żadne wewnętrzne postępowanie dyscyplinarne.

Akurat dzisiaj w NOSG złożyła ślubowanie kolejna grupa nowoprzyjętych do służby funkcjonariuszy. Wobec tego co się wydarzyło zrezygnowano z uroczystej oprawy tego wydarzenia.

Zobacz także: 28-latek odpowie za włamanie do bankomatu

Komentarze 252

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mrsmith / 11 maja 2018 o 18:16
0
zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze whatsapp +1 (9109863818) (darkwebpro174@gmail.com) złóż wniosek o licencję kierowcy zarejestrowaną w dvla, dmv, zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze, złóż wniosek o paszport, wybierz wyniki bez egzaminów (moŻemy takŻe spotkaĆ twarz do twarzy do rozmÓw o pieniĄdze podstawowej ........) ***cheapdocumentshome.blogspot.de skontaktuj się ze mną na (jackhool111@yahoo.com) whatsapp +1 (9109863818) cześć fam, zdobądź drugą szansę w życiu dzięki nowej tożsamości chroń swoją prywatność, budować nową historię kredytową, ominąć kryminalne kontrole przeszłości, odbierz swoją wolność ubiegaj się o prawdziwy rejestr paszport, wiza, prawo jazdy, karty identyfikacyjne, certyfikaty małżeńskie, dyplomy itp. na sprzedaż gwarantowany 48-godzinny paszport, obywatelstwo, dowody tożsamości, prawo jazdy, dyplomy, stopnie, usługi certyfikatów. turystyczne i biznesowe usługi wizowe dostępne dla mieszkańców wszystkich 50 stanów i wszystkich narodowości na całym świecie. są unikalnymi producentami autentycznych paszportów wysokiej jakości, prawdziwymi oryginalnymi bazami danych zarejestrowanymi i niezarejestrowanymi paszportami i innymi dokumentami obywatelstwa. mogę zagwarantować ci nową tożsamość, począwszy od czystego nowego oryginalnego świadectwa urodzenia, dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportów, karty ubezpieczenia społecznego z ssn, pliki kredytowe i karty kredytowe, dyplomy szkolne, dyplomy szkolne w zupełnie nowej nazwie wydane i zarejestrowane w rządowym systemie baz danych. używamy wysokiej jakości sprzętu i materiałów do tworzenia autentycznych i podrobionych dokumentów. wszystkie tajne cechy prawdziwych paszportów są dokładnie duplikowane dla naszych zarejestrowanych i niezarejestrowanych dokumentów. jesteśmy unikalnym producentem wysokiej jakości dokumentów fałszywych i rzeczywistych. oferujemy wyłącznie oryginalne wysokiej jakości zarejestrowane i niezarejestrowane paszporty, prawa jazdy, dowody osobiste, znaczki, wizy, dyplomy szkolne i inne produkty dla wielu krajów takich jak: usa, australia, belgia, brazylia, kanada, włochy, finlandia, francja, niemcy, izrael, meksyk, holandia s, rpa, hiszpania, wielka
zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze whatsapp +1 (9109863818) (darkwebpro174@gmail.com) złóż wniosek o licencję kierowcy zarejestrowaną w dvla, dmv, zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze, złóż wniosek o paszport, wybierz wyniki bez egzaminów (moŻemy takŻe spotkaĆ twarz do twarzy do rozmÓw o pieniĄdze podstawowej ........) ***cheapdocumentshome.blogspot.de skontaktuj się ze mną na (jackhool111@yahoo.com) whatsapp +1 (9109863818) cześć fam, zdobądź drugą szansę w życiu dzięki nowej tożsamości chroń swoją prywatność, ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2018 o 10:10
0
***s://***facebook.com/groups/1600313763631395/permalink/1944837535845681/
Avatar
dashfr / 4 kwietnia 2018 o 18:08
0
I znowu utwierdziłem się w przekonaniu że dobrze zrobiłem przenosząc sie z tej patologii, już chłopakowi znaleźliście kłopoty rodzinne albo finansowe czy jeszcze nie? Wyrazy współczucia dla rodziny.
Avatar
Xxx / 4 kwietnia 2018 o 06:51
0
Nikt nie przywróci życia, ale to nie pierwsza tragedia i chyba nie ostatnia. Nikomu na górze nie zależy żeby poznać prawdę od strony podwładnych tylko słuchają swoich kłamstw które sami wymyślają. Problemy które się pojawiają zamiata się pod dywan.W Dorohusku już od dawna źle się działo, ale nikt nie reagował......
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2018 o 00:30
0
Wystarczy skontrolować taki np. Skryhiczyn pod wzgledem planowania i nie bedzie pomówień, czego ludzie uciekają?
Avatar
Podpis / 31 marca 2018 o 16:41
0
Owszem z pomówieniami może i tak jest ale na pewno nie z mówieniem prawdy. To że nikt nie stwierdził mobbingu w prezentowanych przypadkach nie znaczy że mobbinhu tam nie ma! Podobnie było z grawitacją! To że Newton odkrył i nazwał to zjawisko nie oznacza że wcześniej grawitacji nie było. On to tylko zauważył, zbadał i opisał. Podobnie jest w naszym przypadku! Może nie dziś i nie jutro ale np w przyszłym miesiącu ktoś zbada opisze i sklasyfikuje nieprawidłowości w tej czy tamtej placówce. To że nikt do tej pory tego nie zrobił jest oznaką słabości systemu. Osoby, które dopuszczają się takich zachowań czują się bezkarnie bo nikt nie pobiegł jeszcze na skargę. Każdy wie jak jest, każdy widział, słyszał lub doświadczył wspomnianego zjawiska. Sprawa mobbingu i nierównego traktowania w służbach mundurowych istnieje nie od dziś, wszyscy o tym wiedzą ale nikt nie ma tak dużych jaj żeby wsadzić kij w mrowisko bo zaszkodziłby czyimś wujkom szwagrom i innym "garbom" a nam, zwykłym strażnikom pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że jeden pan lub drugi, który do tej pory mógł działać w sposób niegodny zmieni swoje postępowanie pamiętając że zagęszczanie służb w nagrodę za powiedzenie czegoś lub w zamian za L4, przenoszenie kogoś na zieloną żeby dojeżdżał sam do roboty 70 km w jedną stronę "tak żeby go zabolało" może być zakwalifikowane jako takie działanie. Pomijanie niewygodnych osób przy awansach i nagtodach .... cóż są to kwestie uznaniowe i na to nikt nic nie poradzi, trzeba się z tym pogodzić, kto tego nie zrobił. Stała się tragedia, sprawa zostanie na pewno załatwiona w odpowiedni sposób a my... do roboty!! Ludzie pamiętajcie że od waszych decyzji zależy los ludzi, pracowników i ich rodzin. Myślę że wystarczy już tragedii!
Owszem z pomówieniami może i tak jest ale na pewno nie z mówieniem prawdy. To że nikt nie stwierdził mobbingu w prezentowanych przypadkach nie znaczy że mobbinhu tam nie ma! Podobnie było z grawitacją! To że Newton odkrył i nazwał to zjawisko nie oznacza że wcześniej grawitacji nie było. On to tylko zauważył, zbadał i opisał. Podobnie jest w naszym przypadku! Może nie dziś i nie jutro ale np w przyszłym miesiącu ktoś zbada opisze i sklasyfikuje nieprawidłowości w tej czy tamtej placówce. To że nikt do tej pory tego nie zrobił jest oznaką sła... rozwiń
Avatar
nosga / 30 marca 2018 o 22:47
0
Ostatnie komentarze świadczą o tym, że biuro sprytnych waldków zaczęło pisać, tylko co z tego waszego pisania wynika panowie (lub panie)?
Avatar
Gość / 30 marca 2018 o 19:30
0
Funkcjonariusza można zwolnić ze służby w przypadkach: 2) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe inne niż określone w ust. 1 pkt 4;
Avatar
Gość / 30 marca 2018 o 19:27
0
Funkcjonariusza zwalnia się ze służby w przypadkach: 4) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne....
Avatar
Gość / 30 marca 2018 o 19:14
0
Jak dotrzeć do anonimowego sprawcy? Policyjną praktyka jest znalezienie go po numerze IP komputera. Przez długi czas było to utrudnione, gdyż administratorzy zasłaniali się ochroną danych osobowych. Im częściej jednak odnotowywano przypadki zniesławienia i zniewagi w sieci, tym bardziej starano się ingerować w przepisy prawa. Na mocy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca ma obowiązek udzielić informacji organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań. Do takich informacji należą dane tj.: nazwisko i imiona usługobiorcy, numer ewidencyjny PESEL, wymagane adresy czy dane służące do weryfikacji podpisu elektronicznego usługobiorcy. W świetle tych przepisów, anonimowy użytkownik przestaje być bezkarny.
Jak dotrzeć do anonimowego sprawcy? Policyjną praktyka jest znalezienie go po numerze IP komputera. Przez długi czas było to utrudnione, gdyż administratorzy zasłaniali się ochroną danych osobowych. Im częściej jednak odnotowywano przypadki zniesławienia i zniewagi w sieci, tym bardziej starano się ingerować w przepisy prawa. Na mocy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca ma obowiązek udzielić informacji organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań. Do takich informacji należą dane tj.: nazwisko i imion... rozwiń
Avatar
mrsmith / 11 maja 2018 o 18:16
0
zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze whatsapp +1 (9109863818) (darkwebpro174@gmail.com) złóż wniosek o licencję kierowcy zarejestrowaną w dvla, dmv, zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze, złóż wniosek o paszport, wybierz wyniki bez egzaminów (moŻemy takŻe spotkaĆ twarz do twarzy do rozmÓw o pieniĄdze podstawowej ........) ***cheapdocumentshome.blogspot.de skontaktuj się ze mną na (jackhool111@yahoo.com) whatsapp +1 (9109863818) cześć fam, zdobądź drugą szansę w życiu dzięki nowej tożsamości chroń swoją prywatność, budować nową historię kredytową, ominąć kryminalne kontrole przeszłości, odbierz swoją wolność ubiegaj się o prawdziwy rejestr paszport, wiza, prawo jazdy, karty identyfikacyjne, certyfikaty małżeńskie, dyplomy itp. na sprzedaż gwarantowany 48-godzinny paszport, obywatelstwo, dowody tożsamości, prawo jazdy, dyplomy, stopnie, usługi certyfikatów. turystyczne i biznesowe usługi wizowe dostępne dla mieszkańców wszystkich 50 stanów i wszystkich narodowości na całym świecie. są unikalnymi producentami autentycznych paszportów wysokiej jakości, prawdziwymi oryginalnymi bazami danych zarejestrowanymi i niezarejestrowanymi paszportami i innymi dokumentami obywatelstwa. mogę zagwarantować ci nową tożsamość, począwszy od czystego nowego oryginalnego świadectwa urodzenia, dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportów, karty ubezpieczenia społecznego z ssn, pliki kredytowe i karty kredytowe, dyplomy szkolne, dyplomy szkolne w zupełnie nowej nazwie wydane i zarejestrowane w rządowym systemie baz danych. używamy wysokiej jakości sprzętu i materiałów do tworzenia autentycznych i podrobionych dokumentów. wszystkie tajne cechy prawdziwych paszportów są dokładnie duplikowane dla naszych zarejestrowanych i niezarejestrowanych dokumentów. jesteśmy unikalnym producentem wysokiej jakości dokumentów fałszywych i rzeczywistych. oferujemy wyłącznie oryginalne wysokiej jakości zarejestrowane i niezarejestrowane paszporty, prawa jazdy, dowody osobiste, znaczki, wizy, dyplomy szkolne i inne produkty dla wielu krajów takich jak: usa, australia, belgia, brazylia, kanada, włochy, finlandia, francja, niemcy, izrael, meksyk, holandia s, rpa, hiszpania, wielka
zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze whatsapp +1 (9109863818) (darkwebpro174@gmail.com) złóż wniosek o licencję kierowcy zarejestrowaną w dvla, dmv, zamów 100% niewykrywalne fałszywe pieniądze, złóż wniosek o paszport, wybierz wyniki bez egzaminów (moŻemy takŻe spotkaĆ twarz do twarzy do rozmÓw o pieniĄdze podstawowej ........) ***cheapdocumentshome.blogspot.de skontaktuj się ze mną na (jackhool111@yahoo.com) whatsapp +1 (9109863818) cześć fam, zdobądź drugą szansę w życiu dzięki nowej tożsamości chroń swoją prywatność, ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 kwietnia 2018 o 10:10
0
***s://***facebook.com/groups/1600313763631395/permalink/1944837535845681/
Avatar
dashfr / 4 kwietnia 2018 o 18:08
0
I znowu utwierdziłem się w przekonaniu że dobrze zrobiłem przenosząc sie z tej patologii, już chłopakowi znaleźliście kłopoty rodzinne albo finansowe czy jeszcze nie? Wyrazy współczucia dla rodziny.
Avatar
Xxx / 4 kwietnia 2018 o 06:51
0
Nikt nie przywróci życia, ale to nie pierwsza tragedia i chyba nie ostatnia. Nikomu na górze nie zależy żeby poznać prawdę od strony podwładnych tylko słuchają swoich kłamstw które sami wymyślają. Problemy które się pojawiają zamiata się pod dywan.W Dorohusku już od dawna źle się działo, ale nikt nie reagował......
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2018 o 00:30
0
Wystarczy skontrolować taki np. Skryhiczyn pod wzgledem planowania i nie bedzie pomówień, czego ludzie uciekają?
Avatar
Podpis / 31 marca 2018 o 16:41
0
Owszem z pomówieniami może i tak jest ale na pewno nie z mówieniem prawdy. To że nikt nie stwierdził mobbingu w prezentowanych przypadkach nie znaczy że mobbinhu tam nie ma! Podobnie było z grawitacją! To że Newton odkrył i nazwał to zjawisko nie oznacza że wcześniej grawitacji nie było. On to tylko zauważył, zbadał i opisał. Podobnie jest w naszym przypadku! Może nie dziś i nie jutro ale np w przyszłym miesiącu ktoś zbada opisze i sklasyfikuje nieprawidłowości w tej czy tamtej placówce. To że nikt do tej pory tego nie zrobił jest oznaką słabości systemu. Osoby, które dopuszczają się takich zachowań czują się bezkarnie bo nikt nie pobiegł jeszcze na skargę. Każdy wie jak jest, każdy widział, słyszał lub doświadczył wspomnianego zjawiska. Sprawa mobbingu i nierównego traktowania w służbach mundurowych istnieje nie od dziś, wszyscy o tym wiedzą ale nikt nie ma tak dużych jaj żeby wsadzić kij w mrowisko bo zaszkodziłby czyimś wujkom szwagrom i innym "garbom" a nam, zwykłym strażnikom pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że jeden pan lub drugi, który do tej pory mógł działać w sposób niegodny zmieni swoje postępowanie pamiętając że zagęszczanie służb w nagrodę za powiedzenie czegoś lub w zamian za L4, przenoszenie kogoś na zieloną żeby dojeżdżał sam do roboty 70 km w jedną stronę "tak żeby go zabolało" może być zakwalifikowane jako takie działanie. Pomijanie niewygodnych osób przy awansach i nagtodach .... cóż są to kwestie uznaniowe i na to nikt nic nie poradzi, trzeba się z tym pogodzić, kto tego nie zrobił. Stała się tragedia, sprawa zostanie na pewno załatwiona w odpowiedni sposób a my... do roboty!! Ludzie pamiętajcie że od waszych decyzji zależy los ludzi, pracowników i ich rodzin. Myślę że wystarczy już tragedii!
Owszem z pomówieniami może i tak jest ale na pewno nie z mówieniem prawdy. To że nikt nie stwierdził mobbingu w prezentowanych przypadkach nie znaczy że mobbinhu tam nie ma! Podobnie było z grawitacją! To że Newton odkrył i nazwał to zjawisko nie oznacza że wcześniej grawitacji nie było. On to tylko zauważył, zbadał i opisał. Podobnie jest w naszym przypadku! Może nie dziś i nie jutro ale np w przyszłym miesiącu ktoś zbada opisze i sklasyfikuje nieprawidłowości w tej czy tamtej placówce. To że nikt do tej pory tego nie zrobił jest oznaką sła... rozwiń
Avatar
nosga / 30 marca 2018 o 22:47
0
Ostatnie komentarze świadczą o tym, że biuro sprytnych waldków zaczęło pisać, tylko co z tego waszego pisania wynika panowie (lub panie)?
Avatar
Gość / 30 marca 2018 o 19:30
0
Funkcjonariusza można zwolnić ze służby w przypadkach: 2) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe inne niż określone w ust. 1 pkt 4;
Avatar
Gość / 30 marca 2018 o 19:27
0
Funkcjonariusza zwalnia się ze służby w przypadkach: 4) skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne....
Avatar
Gość / 30 marca 2018 o 19:14
0
Jak dotrzeć do anonimowego sprawcy? Policyjną praktyka jest znalezienie go po numerze IP komputera. Przez długi czas było to utrudnione, gdyż administratorzy zasłaniali się ochroną danych osobowych. Im częściej jednak odnotowywano przypadki zniesławienia i zniewagi w sieci, tym bardziej starano się ingerować w przepisy prawa. Na mocy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca ma obowiązek udzielić informacji organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań. Do takich informacji należą dane tj.: nazwisko i imiona usługobiorcy, numer ewidencyjny PESEL, wymagane adresy czy dane służące do weryfikacji podpisu elektronicznego usługobiorcy. W świetle tych przepisów, anonimowy użytkownik przestaje być bezkarny.
Jak dotrzeć do anonimowego sprawcy? Policyjną praktyka jest znalezienie go po numerze IP komputera. Przez długi czas było to utrudnione, gdyż administratorzy zasłaniali się ochroną danych osobowych. Im częściej jednak odnotowywano przypadki zniesławienia i zniewagi w sieci, tym bardziej starano się ingerować w przepisy prawa. Na mocy ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, usługodawca ma obowiązek udzielić informacji organom państwa na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań. Do takich informacji należą dane tj.: nazwisko i imion... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 252

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 1 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 28 6

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 25 8

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 23 50

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 6

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 56

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 13 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.