Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 lipca 2015 r.
17:12

Tylko jeden krok do budowy nowej kopalni w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Minister Środowiska wydał ostateczną decyzję zatwierdzającą dokumentację geologiczną złoża węgla kamiennego „Lublin“. Postępowanie toczyło się z wniosku PD Co. Australijczykom do rozpoczęcia budowy kopalni brakuje tylko koncesji wydobywczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Polska spółka z australijskim kapitałem – PD Co – za 100 milionów złotych przygotowała dokumentację geologiczną. Zatwierdzony przez MŚ dokument zawiera zebrane i opracowane dane, wyniki próbnych odwiertów w Lubelskim Zagłębiu Węglowym w okolicach Cycowa, Wierzbicy i Urszulina.

– Zatwierdzenie dokumentacji przez Ministerstwo Środowiska to kamień milowy w rozwoju naszej inwestycji, nie tylko uruchamia wyłączne prawo do uzyskania koncesji wydobywczej w tym obszarze, ale również stanowi zielone światło dla prowadzenia dalszych prac i rozwoju inwestycji – mówi Janusz Jakimowicz, prezes polskiej spółki PD Co należącej do australijskiej Prairie Mining.

Zatwierdzona dokumentacja dotyczy złoża „Lublin“, które scala złoża z czterech koncesji udzielonych PD Co w 2012 r. PD Co prowadzi jeszcze prace rozpoznawcze na obszarze koncesji „Sawin-Zachód“, która bezpośrednio przylega do nowego złoża „Lublin” i może wydłużyć żywotność nowej kopalni.

Projekt budowy kopalni PD Co, która będzie nosić imię Jana Karskiego, zakłada nisko kosztową produkcję wysokiej jakości węgla energetycznego, jak i pół-koksującego z przeznaczaniem dla przemysłu. Odbiorcami węgla mają być gospodarki zachodnich krajów Unii Europejskiej, które zużywają ponad 250 mln ton węgla kamiennego rocznie.

– Model biznesowy kopalni zakłada produkcję z przeznaczeniem na eksport. Nie chcemy być konkurencją dla śląskich spółek, ani dla Bogdanki. Produkowany węgiel będzie się wyróżniał wyższymi parametrami jakościowymi, dzięki czemu z łatwością znajdzie odbiorców wśród elektrowni i przemysłu metalurgicznego z krajów UE – wyjaśnia Artur Kluczny, wiceprezes PD Co.

Szefowie spółki są zdeterminowani by zrealizować inwestycję, mimo że polskie górnictwo jest w głębokim kryzysie. Właśnie eksport ma być receptą na ominięcie problemów hałd węgla czekających na odbiorców.

* 6–7 mln ton węgla kamiennego rocznie ma produkować planowana kopalnia

* 2000 miejsc pracy ma stworzyć kopalnia

* 2020 rok to planowany czas uruchomienia wydobycia

* 2,5 mld zł szacowany koszt rozpoczęcia eksploatacji

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 19:50
0
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszystkich wtedy zadowoli. Będzie Narodowa ściepa na pomysły tego kiepa ! A ty fedruj nam Górniku, MILIARDÓW masz bez liku, a bidula ta z Biedronki jak nie ma dać co do zupy niech na rogu daje d*py !
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszys... rozwiń
Avatar
gościu / 10 lipca 2015 o 16:07
0

Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)

Prędzej Ogniwo Wierzbica albo jakiś Cyców :P

Avatar
miastowy / 10 lipca 2015 o 10:15
0

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

rozwiń
Avatar
mieszczanin / 7 lipca 2015 o 20:25
0

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm... rozwiń

Avatar
stary ludowiec / 7 lipca 2015 o 11:19
0

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym tereni... rozwiń

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 11:00
0
Ta kopalnia koniec końców będzie Polska. Wybudują ją w Polsce, pracować będą Polacy (bo pozwolenia dla inżynierów oraz kursy górnicze), a firma ma być na polskiej giełdzie... Wiadomo dywidenda powędruje pewnie do gdzieś za granicę i my nie zobaczymy nawet grosza, ale czym to się różni od Bogdanki, która jest własnością zagranicznych funduszy inwestycyjnych? Dla mnie ważne, że będzie duża inwestycja, coś co ruszy lubelskie i okolice. Dodatkowo to jednak bezpieczeństwo energetyczne, szczególnie przy tym co się wyprawia na Śląsku... Zobaczymy, pożyjemy:)
Avatar
Dziwisz się??? / 7 lipca 2015 o 08:03
0

Nowa kopalnia - ale nie polska. Tak właśnie wygląda kolonizacja - przyglądajcie się. Antypaństwo PO. Polskie kopalnie państwowe są rozkradane do nierentowności i wygaszane, prywatne - są ofiarą nacisków korupcyjnych ze strony władzy i machlojek w tych państwowych.

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 00:02
0
DNO I WODOROSTY. Kolonializm
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 21:45
0
Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 21:24
0
Do wszystkich krytykantów Bogdanki. Pies wam mor.de lizał. Jak się nie podoba to wypad na Śląsk!
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 o 19:50
0
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszystkich wtedy zadowoli. Będzie Narodowa ściepa na pomysły tego kiepa ! A ty fedruj nam Górniku, MILIARDÓW masz bez liku, a bidula ta z Biedronki jak nie ma dać co do zupy niech na rogu daje d*py !
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszys... rozwiń
Avatar
gościu / 10 lipca 2015 o 16:07
0

Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)

Prędzej Ogniwo Wierzbica albo jakiś Cyców :P

Avatar
miastowy / 10 lipca 2015 o 10:15
0

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

rozwiń
Avatar
mieszczanin / 7 lipca 2015 o 20:25
0

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm... rozwiń

Avatar
stary ludowiec / 7 lipca 2015 o 11:19
0

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym tereni... rozwiń

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 11:00
0
Ta kopalnia koniec końców będzie Polska. Wybudują ją w Polsce, pracować będą Polacy (bo pozwolenia dla inżynierów oraz kursy górnicze), a firma ma być na polskiej giełdzie... Wiadomo dywidenda powędruje pewnie do gdzieś za granicę i my nie zobaczymy nawet grosza, ale czym to się różni od Bogdanki, która jest własnością zagranicznych funduszy inwestycyjnych? Dla mnie ważne, że będzie duża inwestycja, coś co ruszy lubelskie i okolice. Dodatkowo to jednak bezpieczeństwo energetyczne, szczególnie przy tym co się wyprawia na Śląsku... Zobaczymy, pożyjemy:)
Avatar
Dziwisz się??? / 7 lipca 2015 o 08:03
0

Nowa kopalnia - ale nie polska. Tak właśnie wygląda kolonizacja - przyglądajcie się. Antypaństwo PO. Polskie kopalnie państwowe są rozkradane do nierentowności i wygaszane, prywatne - są ofiarą nacisków korupcyjnych ze strony władzy i machlojek w tych państwowych.

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 o 00:02
0
DNO I WODOROSTY. Kolonializm
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 21:45
0
Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 o 21:24
0
Do wszystkich krytykantów Bogdanki. Pies wam mor.de lizał. Jak się nie podoba to wypad na Śląsk!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 0

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 0 0

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!