Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

6 lipca 2015 r.
17:12

Tylko jeden krok do budowy nowej kopalni w woj. lubelskim

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 15 A A
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)
(fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Minister Środowiska wydał ostateczną decyzję zatwierdzającą dokumentację geologiczną złoża węgla kamiennego „Lublin“. Postępowanie toczyło się z wniosku PD Co. Australijczykom do rozpoczęcia budowy kopalni brakuje tylko koncesji wydobywczej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Polska spółka z australijskim kapitałem – PD Co – za 100 milionów złotych przygotowała dokumentację geologiczną. Zatwierdzony przez MŚ dokument zawiera zebrane i opracowane dane, wyniki próbnych odwiertów w Lubelskim Zagłębiu Węglowym w okolicach Cycowa, Wierzbicy i Urszulina.

– Zatwierdzenie dokumentacji przez Ministerstwo Środowiska to kamień milowy w rozwoju naszej inwestycji, nie tylko uruchamia wyłączne prawo do uzyskania koncesji wydobywczej w tym obszarze, ale również stanowi zielone światło dla prowadzenia dalszych prac i rozwoju inwestycji – mówi Janusz Jakimowicz, prezes polskiej spółki PD Co należącej do australijskiej Prairie Mining.

Zatwierdzona dokumentacja dotyczy złoża „Lublin“, które scala złoża z czterech koncesji udzielonych PD Co w 2012 r. PD Co prowadzi jeszcze prace rozpoznawcze na obszarze koncesji „Sawin-Zachód“, która bezpośrednio przylega do nowego złoża „Lublin” i może wydłużyć żywotność nowej kopalni.

Projekt budowy kopalni PD Co, która będzie nosić imię Jana Karskiego, zakłada nisko kosztową produkcję wysokiej jakości węgla energetycznego, jak i pół-koksującego z przeznaczaniem dla przemysłu. Odbiorcami węgla mają być gospodarki zachodnich krajów Unii Europejskiej, które zużywają ponad 250 mln ton węgla kamiennego rocznie.

– Model biznesowy kopalni zakłada produkcję z przeznaczeniem na eksport. Nie chcemy być konkurencją dla śląskich spółek, ani dla Bogdanki. Produkowany węgiel będzie się wyróżniał wyższymi parametrami jakościowymi, dzięki czemu z łatwością znajdzie odbiorców wśród elektrowni i przemysłu metalurgicznego z krajów UE – wyjaśnia Artur Kluczny, wiceprezes PD Co.

Szefowie spółki są zdeterminowani by zrealizować inwestycję, mimo że polskie górnictwo jest w głębokim kryzysie. Właśnie eksport ma być receptą na ominięcie problemów hałd węgla czekających na odbiorców.

* 6–7 mln ton węgla kamiennego rocznie ma produkować planowana kopalnia

* 2000 miejsc pracy ma stworzyć kopalnia

* 2020 rok to planowany czas uruchomienia wydobycia

* 2,5 mld zł szacowany koszt rozpoczęcia eksploatacji

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 r. o 19:50
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszystkich wtedy zadowoli. Będzie Narodowa ściepa na pomysły tego kiepa ! A ty fedruj nam Górniku, MILIARDÓW masz bez liku, a bidula ta z Biedronki jak nie ma dać co do zupy niech na rogu daje d*py !
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszys... rozwiń
Avatar
gościu / 10 lipca 2015 r. o 16:07

Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)

Prędzej Ogniwo Wierzbica albo jakiś Cyców :P

Avatar
miastowy / 10 lipca 2015 r. o 10:15

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

rozwiń
Avatar
mieszczanin / 7 lipca 2015 r. o 20:25

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm... rozwiń

Avatar
stary ludowiec / 7 lipca 2015 r. o 11:19

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym tereni... rozwiń

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 r. o 11:00
Ta kopalnia koniec końców będzie Polska. Wybudują ją w Polsce, pracować będą Polacy (bo pozwolenia dla inżynierów oraz kursy górnicze), a firma ma być na polskiej giełdzie... Wiadomo dywidenda powędruje pewnie do gdzieś za granicę i my nie zobaczymy nawet grosza, ale czym to się różni od Bogdanki, która jest własnością zagranicznych funduszy inwestycyjnych? Dla mnie ważne, że będzie duża inwestycja, coś co ruszy lubelskie i okolice. Dodatkowo to jednak bezpieczeństwo energetyczne, szczególnie przy tym co się wyprawia na Śląsku... Zobaczymy, pożyjemy:)
Avatar
Dziwisz się??? / 7 lipca 2015 r. o 08:03

Nowa kopalnia - ale nie polska. Tak właśnie wygląda kolonizacja - przyglądajcie się. Antypaństwo PO. Polskie kopalnie państwowe są rozkradane do nierentowności i wygaszane, prywatne - są ofiarą nacisków korupcyjnych ze strony władzy i machlojek w tych państwowych.

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 r. o 00:02
DNO I WODOROSTY. Kolonializm
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 r. o 21:45
Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 r. o 21:24
Do wszystkich krytykantów Bogdanki. Pies wam mor.de lizał. Jak się nie podoba to wypad na Śląsk!
Avatar
Gość / 15 lipca 2015 r. o 19:50
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszystkich wtedy zadowoli. Będzie Narodowa ściepa na pomysły tego kiepa ! A ty fedruj nam Górniku, MILIARDÓW masz bez liku, a bidula ta z Biedronki jak nie ma dać co do zupy niech na rogu daje d*py !
z sieci : Będzie eksport węgla jak niegdyś był stonki, jak się nań dorzucą kasjerki z Biedronki. PiS górnikom da urlopy co by dobrze miały chopy. Atomówki wybuduje co by kasę miały h**je. By kapuchą pełne kiesy mogły wypchać se prezesy. Do kopalni pójdą środki by się rozwijały przodki. Żaden przodek już nie stanie jak z jądrówki prąd dostanie. Aby węgla rosły zwały, po horyzont aż do Nieba, Encykliki nam potrzeba ! Atomowe sarkofagi by nabrały większej wagi będą nosić imię Jego - prezydenta Kłamczyńskiego ! Jak jądrówka wypier*oli wszys... rozwiń
Avatar
gościu / 10 lipca 2015 r. o 16:07

Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)

Prędzej Ogniwo Wierzbica albo jakiś Cyców :P

Avatar
miastowy / 10 lipca 2015 r. o 10:15

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

Mierna wiedza głupot pisać nie przeszkadza, albo poprostu nienawiść zapomniała jak za Gierka Polska powiatowa i gminna się rozwijała.

rozwiń
Avatar
mieszczanin / 7 lipca 2015 r. o 20:25

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm się niczym nie dzieli z nikim. Kopalnia jak najdalej od Chelma!!!

Wszystko niech się rozbuduje tylko nie Chełm!!! Wystarczy że ponad 20 lat rozwijali się cudzym kosztem, za czasów tego pseudo województwa chełmskiego. Wszystkie inwestycje robione były wtedy tylko w Chelme, duży przyrost mieszkańców, infrastruktura itd. A prowincja województwa (Krasnystaw, Włodawa itd) dziadowała. I teraz niby poraz kolejny mieli by ciągnąć profity bo im spadło z nieba? Niech się rozwija Rejowiec czy też ta inna miejscowość przy której wybudują kopalnię, a nie Chelm. Zresztą z doświadczenia wiadomo że Chelm... rozwiń

Avatar
stary ludowiec / 7 lipca 2015 r. o 11:19

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym terenie powstały kopalnie).

To wielka szansa dla rozwoju Chełma. Jeśli ta kopania (być może kopalnie) ruszy, ruszą Chełm w perspektywie 10-20 lat może stać się 100 tysięcznym miastem. Rozwinie się również cały region. Miejscowość, w której powstanie kopalnia ma szansę stać się  drugą Łęczną. Ps. Przydałaby się również kopalnia w powiecie hrubieszowskim, tam również są złoża węgla (swoją drogą znacie historię Krystynopola i korektę granic z 1951 roku, była ona spowodowana głównie nie stosunkami narodowościowymi ale tym że były tam złoża węgla, na tym tereni... rozwiń

Avatar
Gość / 7 lipca 2015 r. o 11:00
Ta kopalnia koniec końców będzie Polska. Wybudują ją w Polsce, pracować będą Polacy (bo pozwolenia dla inżynierów oraz kursy górnicze), a firma ma być na polskiej giełdzie... Wiadomo dywidenda powędruje pewnie do gdzieś za granicę i my nie zobaczymy nawet grosza, ale czym to się różni od Bogdanki, która jest własnością zagranicznych funduszy inwestycyjnych? Dla mnie ważne, że będzie duża inwestycja, coś co ruszy lubelskie i okolice. Dodatkowo to jednak bezpieczeństwo energetyczne, szczególnie przy tym co się wyprawia na Śląsku... Zobaczymy, pożyjemy:)
Avatar
Dziwisz się??? / 7 lipca 2015 r. o 08:03

Nowa kopalnia - ale nie polska. Tak właśnie wygląda kolonizacja - przyglądajcie się. Antypaństwo PO. Polskie kopalnie państwowe są rozkradane do nierentowności i wygaszane, prywatne - są ofiarą nacisków korupcyjnych ze strony władzy i machlojek w tych państwowych.

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

Nie polska, a dlaczego? Bo Polakom nigdy nic się nie opłaca. I tylko słychać - nie da się! A tu przyjeżdża inwestor zza granicy i jakoś mu się opłaca i już nawet sobie odbiorców znalazł. A polskie kopalnie leżą na łopatkach i kwiczą, bo jedni kradną, innym się pracować nie chce, a ci co uczciwi i pracowici nie wiedzą o co chodzi. Ot to polska mentalność. 

rozwiń
Avatar
Gość / 7 lipca 2015 r. o 00:02
DNO I WODOROSTY. Kolonializm
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 r. o 21:45
Niech sponsorują Motor :) bedzie Liga Mistrzów :)
Avatar
Gość / 6 lipca 2015 r. o 21:24
Do wszystkich krytykantów Bogdanki. Pies wam mor.de lizał. Jak się nie podoba to wypad na Śląsk!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zagrał 279 meczów w ekstraklasie i jeden w reprezentacji Polski. Teraz trafił do zamojskiej klasy okręgowej

Zagrał 279 meczów w ekstraklasie i jeden w reprezentacji Polski. Teraz trafił do zamojskiej klasy okręgowej

Granica Lubycza Królewska spędza przerwę w rozgrywkach na ostatnim miejscu w tabeli. Zespół przygotowuje się do rudny wiosennej, a działacze również nie zasypują gruszek w popiele, bo do drużyny dołączyło dwóch byłych graczy Chełmianki, a jeden z nich to były reprezentant Polski

PKP Intercity obniży ceny biletów. Jest twarda deklaracja

PKP Intercity obniży ceny biletów. Jest twarda deklaracja

Państwowy przewoźnik kolejowy wycofuje się ze styczniowych podwyżek cen biletów.

Budżet obywatelski w Lublinie. Nowa edycja, nowe zasady i większe pieniądze

Budżet obywatelski w Lublinie. Nowa edycja, nowe zasady i większe pieniądze

Zwiększenie kwoty na projekt dzielnicowy i dodatkowe kompetencje dla oceniających projekty urzędników to nowości w tegorocznym budżecie obywatelskim. Właśnie wystartowała jego dziesiąta edycja. Pomysły można zgłaszać do 6 marca.

ABC przyrodnika - spotkanie w DDK Czuby Południowe
13 lutego 2023, 17:00

ABC przyrodnika - spotkanie w DDK Czuby Południowe

Dzielnicowy Dom Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16) zaprasza dzieci do udziału w nowym cyklu spotkań, warsztatów i spacerów - "Lasoteka". Pierwsze spotkanie zatytułowane "ABC przyrodnika" zaplanowano na 13 lutego o godz. 17.

Bunt aptekarzy. Nie chcą pracować nocami i w święta

Bunt aptekarzy. Nie chcą pracować nocami i w święta

W Hrubieszowie jest kilkanaście aptek, a sytuacja z ich nocnymi i świątecznymi dyżurami patowa. Aptekarze, zgodnie z zapowiedzią, bojkotują od początku lutego przyjęty jeszcze w 2022 roku harmonogram dyżurów. Nie zamierzają też podejmować tych, które im na kolejne 12 miesięcy wyznaczono w uchwale podjętej w zeszłym tygodniu.

Obrazy z Nowym Jorkiem w nowoczesnych wnętrzach

Obrazy z Nowym Jorkiem w nowoczesnych wnętrzach

Najszybszym pomysłem na to, by współczesne wnętrze zyskało charakterystyczny akcent, jest zawieszenie na ścianie obrazu, który przyciąga wzrok. Spośród wielu różnych motywów na szczególną uwagę zasługuje miasto, które nigdy nie śpi, czyli Nowy Jork. Zobacz, jak wiele zmieni w przestrzeni taki dodatek.

Rost uśmiechu za pomocą nakładek ortodontycznych: tańsza alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych

Rost uśmiechu za pomocą nakładek ortodontycznych: tańsza alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych

Stają się coraz bardziej popularne wśród aktywnych dorosłych, których nie stać na stały aparat ortodontyczny. Nakładki ortodontyczne, znane również jako przezroczyste nakładki, to indywidualnie dopasowywane, wyjmowane nakładki przeznaczone do ustawiania zębów w pożądanej pozycji. Ta opłacalna alternatywa dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych zyskuje na popularności wśród dorosłych, którzy chcą skorygować zęby.

Czym jest skaler do usuwania kamienia nazębnego

Czym jest skaler do usuwania kamienia nazębnego

Kamień nazębny jest jednym z najczęstszych problemów zdrowotnych zębów i dziąseł, a jego usunięcie jest niezbędne do utrzymania zdrowia jamy ustnej. Wiele osób korzysta z tradycyjnych metod, takich jak nitkowanie i szczotkowanie, aby pozbyć się kamienia nazębnego, ale coraz więcej osób decyduje się na skalery do usuwania kamienia nazębnego, aby uzyskać bardziej skuteczne i bezbolesne rezultaty.

Awantura w Sejmie. Opozycja chce odwołania ministra Czarnka za „willę plus"

Awantura w Sejmie. Opozycja chce odwołania ministra Czarnka za „willę plus"

To wniosek odwołanie człowieka, który zabiera dzieciom, żeby dać kolegom – mówiła w Sejmie posłanka Nowej Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk domagając się wotum nieufności dla ministra edukacji Przemysława Czarnka. To ciąg dalszy zamieszania wokół ministerialnego rozdania dotacji dla organizacji pozarządowych.

Zespoły z zamojskiej klasy okręgowej rozegrały szereg kolejnych meczów kontrolnych

Zespoły z zamojskiej klasy okręgowej rozegrały szereg kolejnych meczów kontrolnych

Mocno w okres przygotowawczy wszedł szczególnie lider tabeli – Łada 1945 Biłgoraj

Biała Podlaska. Most w końcu powstanie. Są miliony złotych na budowę

Biała Podlaska. Most w końcu powstanie. Są miliony złotych na budowę

Biała Podlaska otrzymała ogromną dotację na budowę nowego mostu na Krznie. Prezydent Michał Litwiniuk (PO) zapewnia, że miasto jest gotowe do tej inwestycji.

Michał Barański Quartet  w CSK
16 lutego 2023, 19:00

Michał Barański Quartet w CSK

W czwartek, 16 lutego o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) z premierowym materiałem wystąpi Michał Barański Quartet. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Jazz w CSK".

Żywy lód na ulicy w Lublinie. Odśnieżania nie ma, bo drogi nie ma na liście

Żywy lód na ulicy w Lublinie. Odśnieżania nie ma, bo drogi nie ma na liście

– Ulica permanentnie nie jest odśnieżana ani posypywana solą. Już nie wiem, jak mam to zgłaszać, bo dzwonię, ale nikt nie odbiera telefonu. Wczoraj się tam wywróciłam i wszystko mnie boli – skarży się nasza czytelniczka mieszkająca przy ul. Emilii Plater. – Mieszkam tu 3 lata i często sama odśnieżam, choć nie powinnam się tym zajmować. Miasto zupełnie nie dba o tę ulicę.

MKS AZS UMCS Lublin – ChKS PŁ Łódź 35:24. Nokaut już na samym początku

MKS AZS UMCS Lublin – ChKS PŁ Łódź 35:24. Nokaut już na samym początku

MKS AZS UMCS Lublin pewnie pokonał ChKS PŁ Łódź. Niedzielne spotkanie w hali Globus było wyjątkowo jednostronne. Gospodynie kompletnie zdominowały rywalizację i rozpoczęły mecz od prowadzenia 10:0.

Kto chce mistrzowski medal Motoru Lublin? Można go wylicytować

Kto chce mistrzowski medal Motoru Lublin? Można go wylicytować

Lublin to żużel, a żużel to miłość - mówi marszałek Jarosław Stawiarski, który na licytację dla Caritasu przekazał medal Motoru Lublin za zdobycie mistrzostwa Polski w żużlu w 2022 r. Aukcja odbywa się w ramach 19. Plebiscytu Sportowiec Roku 2022 Dziennika Wschodniego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!