Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

1 października 2015 r.
16:06

W ogniu stracili samochód i dom. Potrzebują pomocy

0 32 A A
Fot. Jacek Barczyński
Fot. Jacek Barczyński

Zawadówka (gm. Chełm). Grzegorz i Ola Pietrykowscy odbudowują swój dom. Do wymiany jest dach, część elewacji, ocieplenie. W pożarze, do którego doszło 18 września, stracili domowe sprzęty, ubrania, kosztowne narzędzia i samochód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc na rzecz pogorzelców z Zawadówki – apeluje Marian Lackowski, założyciel i prezes Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko”. – Chodzi też o przywrócenie warunków do nauki ich dzieciom, trzynastoletnim bliźniakom. Patrycja i Sebastian są wzorowymi uczniami Zespołu Szkół w Żółtańcach. Na domiar złego ich rodzice aktualnie są bez pracy. Pani Ola walczy z cieżką chorobą.

Dzięki pomocy sąsiadów Pietrykowskim udało się wynieść z płonącego domu część majątku. Sąsiedzi nadal pomagają – m.in. pomagają w sprzątaniu budynku. Z inicjatywy sołtysa zorganizowali też zbiórkę pieniędzy. Pieniądze dla pani Oli i jej rodziny zebrali także jej koledzy i koleżanki z pracy, czyli chełmskiego oddziału banku PKO BP.

Zareagowały też władze gminy. – Zaraz po pożarze zaproponowaliśmy Pietrykowskim czasowe zamieszkanie w naszej świetlicy – mówi Mirosław Mysiak z Urzędu Gminy Chełm. – Woleli jednak skorzystać z gościny u rodziny. Wypłaciliśmy im także bezzwrotną zapomogę w wysokości 3 tys. zł. Obiecaliśmy też wywiezienie pozostałych po pożarze odpadów.

Ale jak dotąd nikt z gminy po odpady się nie zgłosił. Pietrykowski sam wyekspediował na wysypisko już kilka kontenerów. Oddał na złom także samochód, którego nie zdążył wyprowadzić z garażu.

– Pożar zaczął się od garażu – opowiada pan Grzegorz. – Tam też miała swoje legowisko nasza terierka z pięcioma szczeniakami. Musiałem je uratować, nawet kosztem samochodu.

 „Przytulisko” udostępniło swoje konto nr 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360. Wpłaty na nie powinny być opatrywane dopiskiem „Pogorzelcom”. Lackowski liczy też, że na apel stowarzyszenia odpowiedzą także właściciele sklepów i hurtowni z materiałami budowlanymi.

Najbardziej potrzebny jest styropian, płyty OSB i kartonowo-gipsowe, wata szklana, tynki i gładzie gipsowe, gwoździe, wkręty oraz zewnętrzne i wewnętrzne drzwi. Stowarzyszenie wspólnie ze społecznością Zespołu Szkół w Żółtańcach zamierza zorganizować koncert charytatywny.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:17
0
Ale dach przed pożarem tez miał inny wygląd a teraz powstały nowe okna dachowe. Czy zgodnie nadzorem budowlanym?
Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:16
0
Ale dach przed pożarem tez miał inny wygląd a teraz powstały nowe okna dachowe. Czy zgodnie nadzorem budowlanym?
Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:15
0
Ale dach przed pożarem tez miał inny wygląd a teraz powstały nowe okna dachowe. Czy zgodnie nadzorem budowlanym?
Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:12
0
Jak nie ma pracy toż w firmie pani zmudy ścieki wywozil
Avatar
MIGA / 6 października 2015 o 16:47
0

Może firmy już nie ma ,jak odwalało się fuszerki

Avatar
MIGA / 6 października 2015 o 16:35
0

No proszę  więc jakimi ludzmi byli pogorzelcy na pewno szkoda .

 bo są dzieci ale pan G.wielu ludzi skrzywdził  u których podejmował się wykonania budow a i pracowników traktował byle jak.Nie jeden go przeklinał za fuszerki jakich się dopuszczał.Wierzę że to ciężkie przeżycie dla nich ale jak mówi stare przysłowie ,,PAN BUG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY,,

Avatar
Kasia / 5 października 2015 o 13:27
0

Wiecie co, mimo że same świnie tu piszą, nikomu nie życzę takiej tragedii!!! Łatwo jest rzucać kamieniem, łatwo jest obrażać, ciekawe czy bylibyście tacy odważni gdyby w ciągu kilku minut zawalił się Wam cały świat? 
Co za ploty, jaka hodowla psów, jeden pies na wsi to hodowla? Jeśli ktoś ma dom to musi być bogaczem? Każdy na kredytach ciągnie. 
Wyraźnie napisane, że matka walczy z chorobą, pracowała, ale w chwili obecnej pracować nie może. Przyjaciele z dawnej pracy pozostali. 
Nie chcecie pomagac, nie pomagajcie, ale pozwólcie żyć innym. 

Wiecie co, mimo że same świnie tu piszą, nikomu nie życzę takiej tragedii!!! Łatwo jest rzucać kamieniem, łatwo jest obrażać, ciekawe czy bylibyście tacy odważni gdyby w ciągu kilku minut zawalił się Wam cały świat? 
Co za ploty, jaka hodowla psów, jeden pies na wsi to hodowla? Jeśli ktoś ma dom to musi być bogaczem? Każdy na kredytach ciągnie. 
Wyraźnie napisane, że matka walczy z chorobą, pracowała, ale w chwili obecnej pracować nie może. Przyjaciele z dawnej pracy pozostali. 
Nie chcecie pomagac, nie pomagajc... rozwiń

Avatar
Gość / 3 października 2015 o 10:44
0
"hajs na koncie zalega"... brawo dla czlowieka, ktory to napisal. oszczerstwa pisac łatwo a prawdy nikt nie napisze: ten dom byl wzniesiony za wziety kredyt w wysokosci kilkiset tysięcy złotych, w przeciwnym razie nigdy by tu nie mieszkali i owy kredyt będą spłacać do mniej wiecej 50 roku życia....
Avatar
Gość / 3 października 2015 o 10:33
0
ludzie tej firmy nie ma od jakichs 2 lat, bo koszty byly ponad zyski !
Avatar
Edka / 3 października 2015 o 08:02
0

Wiecie co głupie ludziska jak mozecie pisać takie rzeczy.... każdemu z Was to sie moze przydazyc i kazdy z Was moze byc w takiej sytuacji. Nieznacie tych ludzi a pieprzycie takie oszczerstwa ...żal mi was bo takimi wypowiedziami tylko pokazujecie jak wielu jest jeszcze ludzi bez serca w naszym Państwie. Olu i Grzegorzy trzymam kciuki abyście dali rade odbudować Wasz piękny dom .

Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:17
0
Ale dach przed pożarem tez miał inny wygląd a teraz powstały nowe okna dachowe. Czy zgodnie nadzorem budowlanym?
Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:16
0
Ale dach przed pożarem tez miał inny wygląd a teraz powstały nowe okna dachowe. Czy zgodnie nadzorem budowlanym?
Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:15
0
Ale dach przed pożarem tez miał inny wygląd a teraz powstały nowe okna dachowe. Czy zgodnie nadzorem budowlanym?
Avatar
Lolek189 / 16 grudnia 2015 o 19:12
0
Jak nie ma pracy toż w firmie pani zmudy ścieki wywozil
Avatar
MIGA / 6 października 2015 o 16:47
0

Może firmy już nie ma ,jak odwalało się fuszerki

Avatar
MIGA / 6 października 2015 o 16:35
0

No proszę  więc jakimi ludzmi byli pogorzelcy na pewno szkoda .

 bo są dzieci ale pan G.wielu ludzi skrzywdził  u których podejmował się wykonania budow a i pracowników traktował byle jak.Nie jeden go przeklinał za fuszerki jakich się dopuszczał.Wierzę że to ciężkie przeżycie dla nich ale jak mówi stare przysłowie ,,PAN BUG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY,,

Avatar
Kasia / 5 października 2015 o 13:27
0

Wiecie co, mimo że same świnie tu piszą, nikomu nie życzę takiej tragedii!!! Łatwo jest rzucać kamieniem, łatwo jest obrażać, ciekawe czy bylibyście tacy odważni gdyby w ciągu kilku minut zawalił się Wam cały świat? 
Co za ploty, jaka hodowla psów, jeden pies na wsi to hodowla? Jeśli ktoś ma dom to musi być bogaczem? Każdy na kredytach ciągnie. 
Wyraźnie napisane, że matka walczy z chorobą, pracowała, ale w chwili obecnej pracować nie może. Przyjaciele z dawnej pracy pozostali. 
Nie chcecie pomagac, nie pomagajcie, ale pozwólcie żyć innym. 

Wiecie co, mimo że same świnie tu piszą, nikomu nie życzę takiej tragedii!!! Łatwo jest rzucać kamieniem, łatwo jest obrażać, ciekawe czy bylibyście tacy odważni gdyby w ciągu kilku minut zawalił się Wam cały świat? 
Co za ploty, jaka hodowla psów, jeden pies na wsi to hodowla? Jeśli ktoś ma dom to musi być bogaczem? Każdy na kredytach ciągnie. 
Wyraźnie napisane, że matka walczy z chorobą, pracowała, ale w chwili obecnej pracować nie może. Przyjaciele z dawnej pracy pozostali. 
Nie chcecie pomagac, nie pomagajc... rozwiń

Avatar
Gość / 3 października 2015 o 10:44
0
"hajs na koncie zalega"... brawo dla czlowieka, ktory to napisal. oszczerstwa pisac łatwo a prawdy nikt nie napisze: ten dom byl wzniesiony za wziety kredyt w wysokosci kilkiset tysięcy złotych, w przeciwnym razie nigdy by tu nie mieszkali i owy kredyt będą spłacać do mniej wiecej 50 roku życia....
Avatar
Gość / 3 października 2015 o 10:33
0
ludzie tej firmy nie ma od jakichs 2 lat, bo koszty byly ponad zyski !
Avatar
Edka / 3 października 2015 o 08:02
0

Wiecie co głupie ludziska jak mozecie pisać takie rzeczy.... każdemu z Was to sie moze przydazyc i kazdy z Was moze byc w takiej sytuacji. Nieznacie tych ludzi a pieprzycie takie oszczerstwa ...żal mi was bo takimi wypowiedziami tylko pokazujecie jak wielu jest jeszcze ludzi bez serca w naszym Państwie. Olu i Grzegorzy trzymam kciuki abyście dali rade odbudować Wasz piękny dom .

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 6 3

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 28 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek