Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 grudnia 2010 r.
15:39
Edytuj ten wpis

W Stokrotce koszyki przymusowe? Niekoniecznie

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 13 A A

Czy koszyk na zakupy ma być udogodnieniem dla klienta, czy przymusowym balastem? Takie pytanie może się pojawić po przygodzie, jaka przydarzyła się naszej Czytelniczce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Weszłam do "Stokrotki” przy ul. Partyzantów, żeby kupić pieczywo – mówi kobieta. – Nie wzięłam koszyka, bo zamierzałam kupić tylko chleb. Zanim doszłam do stoiska z pieczywem, jedna z pracownic zwróciła mi uwagę, że powinnam wrócić po koszyk. Na nic zdały się tłumaczenia, że nie jest mi potrzebny. Usłyszałam, że "muszę” go mieć.

Klientka po koszyk nie wróciła. Zrezygnowała też z zakupów w sklepie. Dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji i czy klient sklepu nie może sam zdecydować, czy koszyk (wózek) jest mu potrzebny?

– Oczywiście, że może – mówi Aneta Czarska, kierownik biura zarządu Stokrotka sp. z o.o. – Klient nie ma obowiązku robienia zakupów z koszykiem, czy wózkiem. W tym przypadku prawdopodobnie doszło do nieporozumienia. Do opisanej sytuacji doszło w naszym nowym sklepie, gdzie nowi są też pracownicy. Być może osoba z obsługi, która zwróciła uwagę na brak koszyka, zbyt nadgorliwie potraktowała, to co usłyszała na szkoleniu.

Bo jak tłumaczy Czarska podczas szkolenia mogła być mowa o koszykach i wózkach na zakupy. Na pewno jednak nie było nadmienione, że korzystanie z nich jest dla klientów obowiązkowe.

– Liczba koszyków i wózków, z których korzystają klienci, jest istotna m.in. z punktu widzenia bezpieczeństwa – mówi Aneta Czarska. – Obsługa może na tej podstawie określić ilu klientów jest w sklepie.

Oczywiście dochodzi też kwestia wygody samego klienta, bo przy większych zakupach, bez koszyka obejść się trudno. Jednak, gdy chcemy kupić jeden czy dwa artykuły, nikt do korzystania z koszyka nie może nas zmusić. I jak zapewnia przedstawicielka Stokrotki, nie będzie.

– Z pewnością wykorzystamy ten sygnał i uczulimy naszych pracowników, aby do takich sytuacji już nie dochodziło – zapewnia Czarska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ela / 30 grudnia 2010 r. o 08:54
w stokrotce w Lecznej tez sie czepiaja jak sie nie ma koszyka tylko ze ochrona myslalam ze pobije meza za to ze nie wzial koszyka a chcial kupic tylko jablka
Avatar
p / 30 grudnia 2010 r. o 08:32
taka sam sytuacja miała miejsce kilka lat temu w " Bazarze" Społem przy Lubartowskiej idiotyzm
Avatar
Ananas-ban / 30 grudnia 2010 r. o 04:33
hehe przypomniała mi się sytuacja jak byłem jeszcze mały w sklepie społem były metalowe koszyki takie do noszenia jak teraz w większości plastiki są... i miałem taką samą sytuacje a kobieta kazała i koniec deb***na sytuacja... była wtedy ale ten artykuł przypomniał mi to wszystko
Avatar
NIKE / 29 grudnia 2010 r. o 23:50
takich kretyństw jest więcej.
Tytł artykułu to czy koszki są obowiązkowe aż ciśnie się na usta że mózgi też.

[size="7"]A co powiecie w temacie plecak kontra damska torba[/size]
Do kulturomanika w leclercu wejdziesz z najwiekszą damską torbą na świecie ale już z plecakiem NIE.
Jakaś dyskryminacja płci bo niby mam się zamienić w jacykowa i wejde tylko z lanserska damska torebka ale plecak addidas to HALT
Avatar
beduin / 29 grudnia 2010 r. o 22:11
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i skwitowałem krótko a teraz proszę go nieść i towarzyszyć w zakupach stały obok jakieś młode dziewczyny parsknęły śmiechem !- i facio zrezygnował . Ja zaś więcej nie spotkałem ani tego ochroniarza ani nikogo kto na siłę uszczęśliwiał by mnie koszykiem i sam decyduję kiedy jest on mi niezbędny .
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i s... rozwiń
Avatar
mon / 29 grudnia 2010 r. o 22:00
A wchodzenie dzieci do koszyków? Nie na specjalne siedzisko dla dzieciaczków, ale do wewnątrz wózka dzieci w wieku przedszkolnym? Dla mnie to brak pomyślunku rodziców!!
Avatar
siwszenko / 29 grudnia 2010 r. o 21:08
a ja robiąc zakupy w biedronce musiałem wziąć sobie palete euro i paleciaka gdyż ochroniarz zwrócił mi uwage że kupuje 5 artykułów
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:59
A czy robiliście państwo zakupy w Carrefourze w Lublinie na Wolskiej??? tam to jest dopiero "meksyk" co prawda nikt nie karze robić tam zakupów do ich koszyków i całe szczęście, bo są tak brudne, że strach popatrzeć, a co dopiero do ręki wziąć.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:54
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
Avatar
Marzena z Bychawy / 29 grudnia 2010 r. o 20:45
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie tworzy się mega kolejka kilku klientów a każdy z wozkiem a w każdym wózku po paczce czipsów, butelka mleka, a w są przypadki wożenia jednego pączka wózkiem zakupowym.

Ja bym zrobiła szkolenia w tym i dadania IQ ale dla tzw managerów Bo coś tu jest nie tak. [size="7"][font="Impact"]Sklepy są dla klientów nie odwrotnie.....[/font][/size]
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie twor... rozwiń
Avatar
ela / 30 grudnia 2010 r. o 08:54
w stokrotce w Lecznej tez sie czepiaja jak sie nie ma koszyka tylko ze ochrona myslalam ze pobije meza za to ze nie wzial koszyka a chcial kupic tylko jablka
Avatar
p / 30 grudnia 2010 r. o 08:32
taka sam sytuacja miała miejsce kilka lat temu w " Bazarze" Społem przy Lubartowskiej idiotyzm
Avatar
Ananas-ban / 30 grudnia 2010 r. o 04:33
hehe przypomniała mi się sytuacja jak byłem jeszcze mały w sklepie społem były metalowe koszyki takie do noszenia jak teraz w większości plastiki są... i miałem taką samą sytuacje a kobieta kazała i koniec deb***na sytuacja... była wtedy ale ten artykuł przypomniał mi to wszystko
Avatar
NIKE / 29 grudnia 2010 r. o 23:50
takich kretyństw jest więcej.
Tytł artykułu to czy koszki są obowiązkowe aż ciśnie się na usta że mózgi też.

[size="7"]A co powiecie w temacie plecak kontra damska torba[/size]
Do kulturomanika w leclercu wejdziesz z najwiekszą damską torbą na świecie ale już z plecakiem NIE.
Jakaś dyskryminacja płci bo niby mam się zamienić w jacykowa i wejde tylko z lanserska damska torebka ale plecak addidas to HALT
Avatar
beduin / 29 grudnia 2010 r. o 22:11
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i skwitowałem krótko a teraz proszę go nieść i towarzyszyć w zakupach stały obok jakieś młode dziewczyny parsknęły śmiechem !- i facio zrezygnował . Ja zaś więcej nie spotkałem ani tego ochroniarza ani nikogo kto na siłę uszczęśliwiał by mnie koszykiem i sam decyduję kiedy jest on mi niezbędny .
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i s... rozwiń
Avatar
mon / 29 grudnia 2010 r. o 22:00
A wchodzenie dzieci do koszyków? Nie na specjalne siedzisko dla dzieciaczków, ale do wewnątrz wózka dzieci w wieku przedszkolnym? Dla mnie to brak pomyślunku rodziców!!
Avatar
siwszenko / 29 grudnia 2010 r. o 21:08
a ja robiąc zakupy w biedronce musiałem wziąć sobie palete euro i paleciaka gdyż ochroniarz zwrócił mi uwage że kupuje 5 artykułów
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:59
A czy robiliście państwo zakupy w Carrefourze w Lublinie na Wolskiej??? tam to jest dopiero "meksyk" co prawda nikt nie karze robić tam zakupów do ich koszyków i całe szczęście, bo są tak brudne, że strach popatrzeć, a co dopiero do ręki wziąć.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:54
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
Avatar
Marzena z Bychawy / 29 grudnia 2010 r. o 20:45
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie tworzy się mega kolejka kilku klientów a każdy z wozkiem a w każdym wózku po paczce czipsów, butelka mleka, a w są przypadki wożenia jednego pączka wózkiem zakupowym.

Ja bym zrobiła szkolenia w tym i dadania IQ ale dla tzw managerów Bo coś tu jest nie tak. [size="7"][font="Impact"]Sklepy są dla klientów nie odwrotnie.....[/font][/size]
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie twor... rozwiń