Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 grudnia 2010 r.
15:39
Edytuj ten wpis

W Stokrotce koszyki przymusowe? Niekoniecznie

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 13 A A

Czy koszyk na zakupy ma być udogodnieniem dla klienta, czy przymusowym balastem? Takie pytanie może się pojawić po przygodzie, jaka przydarzyła się naszej Czytelniczce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Weszłam do "Stokrotki” przy ul. Partyzantów, żeby kupić pieczywo – mówi kobieta. – Nie wzięłam koszyka, bo zamierzałam kupić tylko chleb. Zanim doszłam do stoiska z pieczywem, jedna z pracownic zwróciła mi uwagę, że powinnam wrócić po koszyk. Na nic zdały się tłumaczenia, że nie jest mi potrzebny. Usłyszałam, że "muszę” go mieć.

Klientka po koszyk nie wróciła. Zrezygnowała też z zakupów w sklepie. Dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji i czy klient sklepu nie może sam zdecydować, czy koszyk (wózek) jest mu potrzebny?

– Oczywiście, że może – mówi Aneta Czarska, kierownik biura zarządu Stokrotka sp. z o.o. – Klient nie ma obowiązku robienia zakupów z koszykiem, czy wózkiem. W tym przypadku prawdopodobnie doszło do nieporozumienia. Do opisanej sytuacji doszło w naszym nowym sklepie, gdzie nowi są też pracownicy. Być może osoba z obsługi, która zwróciła uwagę na brak koszyka, zbyt nadgorliwie potraktowała, to co usłyszała na szkoleniu.

Bo jak tłumaczy Czarska podczas szkolenia mogła być mowa o koszykach i wózkach na zakupy. Na pewno jednak nie było nadmienione, że korzystanie z nich jest dla klientów obowiązkowe.

– Liczba koszyków i wózków, z których korzystają klienci, jest istotna m.in. z punktu widzenia bezpieczeństwa – mówi Aneta Czarska. – Obsługa może na tej podstawie określić ilu klientów jest w sklepie.

Oczywiście dochodzi też kwestia wygody samego klienta, bo przy większych zakupach, bez koszyka obejść się trudno. Jednak, gdy chcemy kupić jeden czy dwa artykuły, nikt do korzystania z koszyka nie może nas zmusić. I jak zapewnia przedstawicielka Stokrotki, nie będzie.

– Z pewnością wykorzystamy ten sygnał i uczulimy naszych pracowników, aby do takich sytuacji już nie dochodziło – zapewnia Czarska.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ela / 30 grudnia 2010 o 08:54
0
w stokrotce w Lecznej tez sie czepiaja jak sie nie ma koszyka tylko ze ochrona myslalam ze pobije meza za to ze nie wzial koszyka a chcial kupic tylko jablka
Avatar
p / 30 grudnia 2010 o 08:32
0
taka sam sytuacja miała miejsce kilka lat temu w " Bazarze" Społem przy Lubartowskiej idiotyzm
Avatar
Ananas-ban / 30 grudnia 2010 o 04:33
0
hehe przypomniała mi się sytuacja jak byłem jeszcze mały w sklepie społem były metalowe koszyki takie do noszenia jak teraz w większości plastiki są... i miałem taką samą sytuacje a kobieta kazała i koniec deb***na sytuacja... była wtedy ale ten artykuł przypomniał mi to wszystko
Avatar
NIKE / 29 grudnia 2010 o 23:50
0
takich kretyństw jest więcej.
Tytł artykułu to czy koszki są obowiązkowe aż ciśnie się na usta że mózgi też.

[size="7"]A co powiecie w temacie plecak kontra damska torba[/size]
Do kulturomanika w leclercu wejdziesz z najwiekszą damską torbą na świecie ale już z plecakiem NIE.
Jakaś dyskryminacja płci bo niby mam się zamienić w jacykowa i wejde tylko z lanserska damska torebka ale plecak addidas to HALT
Avatar
beduin / 29 grudnia 2010 o 22:11
0
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i skwitowałem krótko a teraz proszę go nieść i towarzyszyć w zakupach stały obok jakieś młode dziewczyny parsknęły śmiechem !- i facio zrezygnował . Ja zaś więcej nie spotkałem ani tego ochroniarza ani nikogo kto na siłę uszczęśliwiał by mnie koszykiem i sam decyduję kiedy jest on mi niezbędny .
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i s... rozwiń
Avatar
mon / 29 grudnia 2010 o 22:00
0
A wchodzenie dzieci do koszyków? Nie na specjalne siedzisko dla dzieciaczków, ale do wewnątrz wózka dzieci w wieku przedszkolnym? Dla mnie to brak pomyślunku rodziców!!
Avatar
siwszenko / 29 grudnia 2010 o 21:08
0
a ja robiąc zakupy w biedronce musiałem wziąć sobie palete euro i paleciaka gdyż ochroniarz zwrócił mi uwage że kupuje 5 artykułów
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:59
0
A czy robiliście państwo zakupy w Carrefourze w Lublinie na Wolskiej??? tam to jest dopiero "meksyk" co prawda nikt nie karze robić tam zakupów do ich koszyków i całe szczęście, bo są tak brudne, że strach popatrzeć, a co dopiero do ręki wziąć.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:54
0
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
Avatar
Marzena z Bychawy / 29 grudnia 2010 o 20:45
0
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie tworzy się mega kolejka kilku klientów a każdy z wozkiem a w każdym wózku po paczce czipsów, butelka mleka, a w są przypadki wożenia jednego pączka wózkiem zakupowym.

Ja bym zrobiła szkolenia w tym i dadania IQ ale dla tzw managerów Bo coś tu jest nie tak. [size="7"][font="Impact"]Sklepy są dla klientów nie odwrotnie.....[/font][/size]
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie twor... rozwiń
Avatar
ela / 30 grudnia 2010 o 08:54
0
w stokrotce w Lecznej tez sie czepiaja jak sie nie ma koszyka tylko ze ochrona myslalam ze pobije meza za to ze nie wzial koszyka a chcial kupic tylko jablka
Avatar
p / 30 grudnia 2010 o 08:32
0
taka sam sytuacja miała miejsce kilka lat temu w " Bazarze" Społem przy Lubartowskiej idiotyzm
Avatar
Ananas-ban / 30 grudnia 2010 o 04:33
0
hehe przypomniała mi się sytuacja jak byłem jeszcze mały w sklepie społem były metalowe koszyki takie do noszenia jak teraz w większości plastiki są... i miałem taką samą sytuacje a kobieta kazała i koniec deb***na sytuacja... była wtedy ale ten artykuł przypomniał mi to wszystko
Avatar
NIKE / 29 grudnia 2010 o 23:50
0
takich kretyństw jest więcej.
Tytł artykułu to czy koszki są obowiązkowe aż ciśnie się na usta że mózgi też.

[size="7"]A co powiecie w temacie plecak kontra damska torba[/size]
Do kulturomanika w leclercu wejdziesz z najwiekszą damską torbą na świecie ale już z plecakiem NIE.
Jakaś dyskryminacja płci bo niby mam się zamienić w jacykowa i wejde tylko z lanserska damska torebka ale plecak addidas to HALT
Avatar
beduin / 29 grudnia 2010 o 22:11
0
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i skwitowałem krótko a teraz proszę go nieść i towarzyszyć w zakupach stały obok jakieś młode dziewczyny parsknęły śmiechem !- i facio zrezygnował . Ja zaś więcej nie spotkałem ani tego ochroniarza ani nikogo kto na siłę uszczęśliwiał by mnie koszykiem i sam decyduję kiedy jest on mi niezbędny .
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i s... rozwiń
Avatar
mon / 29 grudnia 2010 o 22:00
0
A wchodzenie dzieci do koszyków? Nie na specjalne siedzisko dla dzieciaczków, ale do wewnątrz wózka dzieci w wieku przedszkolnym? Dla mnie to brak pomyślunku rodziców!!
Avatar
siwszenko / 29 grudnia 2010 o 21:08
0
a ja robiąc zakupy w biedronce musiałem wziąć sobie palete euro i paleciaka gdyż ochroniarz zwrócił mi uwage że kupuje 5 artykułów
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:59
0
A czy robiliście państwo zakupy w Carrefourze w Lublinie na Wolskiej??? tam to jest dopiero "meksyk" co prawda nikt nie karze robić tam zakupów do ich koszyków i całe szczęście, bo są tak brudne, że strach popatrzeć, a co dopiero do ręki wziąć.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 o 20:54
0
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
Avatar
Marzena z Bychawy / 29 grudnia 2010 o 20:45
0
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie tworzy się mega kolejka kilku klientów a każdy z wozkiem a w każdym wózku po paczce czipsów, butelka mleka, a w są przypadki wożenia jednego pączka wózkiem zakupowym.

Ja bym zrobiła szkolenia w tym i dadania IQ ale dla tzw managerów Bo coś tu jest nie tak. [size="7"][font="Impact"]Sklepy są dla klientów nie odwrotnie.....[/font][/size]
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie twor... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia]
galeria

Spadł pierwszy śnieg. Solarki wyjechały na ulice Lublina [zdjęcia] 19 5

Pierwszy śnieg spadł dzisiaj na ulice Lublina. Miejskie służby od razu ruszyły do pracy i na ulice wyjechały solarki. Na intensywne opady białego puchu będziemy musieli jeszcze poczekać

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży

Dariusz Gaweł (AZS UMCS Lublin): Chcę ugruntować pozycję AZS UMCS jako najlepszego klubu w województwie w szkoleniu dzieci i młodzieży 0 0

Rozmowa z Dariuszem Gawłem, prezesem AZS UMCS Lublin

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo]
film

Zniszczył autobusy na dworcu. Poszukuje go policja [wideo] 8 4

Nieznany mężczyzna zniszczył dwa zaparkowane na dworcu w Lublinie autobusy rejsowe. Straty wyceniono na ponad 22 tysiące złotych. Sprawcy poszukuje policja

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca 1 0

Co Gdzie Kiedy. Jeśli publiczność wychodzi tanecznym krokiem to znak, że było super. Bo było. Zapowiadany jako gwiazda Ailey II gwiazdorstwo potwierdził

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem

Zderzenie samochodów w miejscowości Przytoczno. Są problemy z przejazdem 6 1

Dwa auta zderzyły się ze sobą w miejscowości Przytoczno, koło Lubartowa. Nikt nie został ranny, ale przejazd drogą krajową numer 48 w kierunku Dęblina jest utrudniony

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu
22 listopada 2018, 12:00

Wystawa pokonkursowa "Geniusz Kresów" w Zamościu 0 2

Co Gdzie Kiedy. Centrum Synagoga Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Zamościu (ul. Pereca 14) zaprasza na wernisaż wystawy pokonkursowej "Geniusz Kresów", który odbędzie się w czwartek, 22 listopada o godz. 12.

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs

Aplikacja ma pomóc uszczelnić system opłat za śmieci. Urzędnicy ogłaszają konkurs 0 0

Aplikacja poszukiwana. Ma to być takie rozwiązanie, które pomoże w uszczelnieniu systemu opłat za wywóz i zagospodarowanie śmieci w Świdniku. Wniosek o dopuszczenie do pilotażowego konkursu w ramach programu GovTech Polska można składać do końca listopada.

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia

Jeden numer telefonu ułatwi pacjentom korzystanie z systemu ochrony zdrowia 9 2

W oddziałach NFZ w całej Polsce działa już Telefoniczna Informacja Pacjenta (TIP) – wspólny numer telefonu dla Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia]
galeria

Tłumy fanów na spotkaniu z Naruciakiem w Tarasach Zamkowych [zdjęcia] 193 23

Znany YouTuber - Naruciak - spotkał się w sobotę ze swoimi fanami z Lublina w Tarasach Zamkowych. Tłumy chętnych chciały sobie zrobić zdjęcie i porozmawiać ze swoim idolem.

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów
film

Polscy piłkarze przygotowują się do meczu z Portugalią w Lidze Narodów 0 2

Reprezentacja Polski we wtorek (20.11) rozegra ostatni mecz w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Portugalią. Kadra Jerzego Brzęczka przygotowuje się do tego meczu w Gdańsku.

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji

Nie będą mieć fermy drobiu za płotem. Mieszkańcy sprzeciwiają się inwestycji 17 12

Gmina Baranów Maleją szanse na powstanie oprotestowanej przez mieszkańców Śniadówki dużej fermy drobiu. Odmowę wydania decyzji środowiskowej dla inwestycji w mocy utrzymało Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele

E.S Besancon Feminin – MKS Perła Lublin 31:28. Zabrakło niewiele 1 6

Lubelskie szczypiornistki kończą przygodę w europejskich pucharach. Zespół trenera Roberta Lisa uległ na wyjeździe E.S Besancon Feminin i nie zakwalifikował się do fazy grupowej Pucharu EHF

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu

Nowy wójt gminy Kurów: Na początek reorganizacja urzędu 0 12

Rozmowa z Arkadiuszem Małeckim, wójtem-elektem gminy Kurów.

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku"
22 listopada 2018, 18:00

Zamojskie czytanie sztuki Icchoka Lejba Pereca "W nocy na Starym Rynku" 1 0

W czwartek, 22 listopada o godz. 18 w Centrum Synagoga w Zamościu (ul. Pereca 14) odbędzie się czytanie dramatu Icchoka Lejba Pereca W nocy na Starym Rynku.

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego

Właściciele lokalnych sklepów zgłaszali inicjatywy. Pieniądze dla pięciu z woj. lubelskiego 2 0

Pięć inicjatyw społecznych, które wyłonione zostały w ogólnopolskim głosowaniu w ramach akcji „Lokalni Herosi – 100 inicjatyw Przedsiębiorców na 100-lecie Niepodległości”, zostanie zrealizowanych na terenie województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!