Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Chełm

29 grudnia 2010 r.
15:39
Edytuj ten wpis

W Stokrotce koszyki przymusowe? Niekoniecznie

Autor: Zdjęcie autora (sad)
0 13 A A

Czy koszyk na zakupy ma być udogodnieniem dla klienta, czy przymusowym balastem? Takie pytanie może się pojawić po przygodzie, jaka przydarzyła się naszej Czytelniczce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Weszłam do "Stokrotki” przy ul. Partyzantów, żeby kupić pieczywo – mówi kobieta. – Nie wzięłam koszyka, bo zamierzałam kupić tylko chleb. Zanim doszłam do stoiska z pieczywem, jedna z pracownic zwróciła mi uwagę, że powinnam wrócić po koszyk. Na nic zdały się tłumaczenia, że nie jest mi potrzebny. Usłyszałam, że "muszę” go mieć.

Klientka po koszyk nie wróciła. Zrezygnowała też z zakupów w sklepie. Dlaczego w ogóle doszło do takiej sytuacji i czy klient sklepu nie może sam zdecydować, czy koszyk (wózek) jest mu potrzebny?

– Oczywiście, że może – mówi Aneta Czarska, kierownik biura zarządu Stokrotka sp. z o.o. – Klient nie ma obowiązku robienia zakupów z koszykiem, czy wózkiem. W tym przypadku prawdopodobnie doszło do nieporozumienia. Do opisanej sytuacji doszło w naszym nowym sklepie, gdzie nowi są też pracownicy. Być może osoba z obsługi, która zwróciła uwagę na brak koszyka, zbyt nadgorliwie potraktowała, to co usłyszała na szkoleniu.

Bo jak tłumaczy Czarska podczas szkolenia mogła być mowa o koszykach i wózkach na zakupy. Na pewno jednak nie było nadmienione, że korzystanie z nich jest dla klientów obowiązkowe.

– Liczba koszyków i wózków, z których korzystają klienci, jest istotna m.in. z punktu widzenia bezpieczeństwa – mówi Aneta Czarska. – Obsługa może na tej podstawie określić ilu klientów jest w sklepie.

Oczywiście dochodzi też kwestia wygody samego klienta, bo przy większych zakupach, bez koszyka obejść się trudno. Jednak, gdy chcemy kupić jeden czy dwa artykuły, nikt do korzystania z koszyka nie może nas zmusić. I jak zapewnia przedstawicielka Stokrotki, nie będzie.

– Z pewnością wykorzystamy ten sygnał i uczulimy naszych pracowników, aby do takich sytuacji już nie dochodziło – zapewnia Czarska.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ela / 30 grudnia 2010 r. o 08:54
0
w stokrotce w Lecznej tez sie czepiaja jak sie nie ma koszyka tylko ze ochrona myslalam ze pobije meza za to ze nie wzial koszyka a chcial kupic tylko jablka
Avatar
p / 30 grudnia 2010 r. o 08:32
0
taka sam sytuacja miała miejsce kilka lat temu w " Bazarze" Społem przy Lubartowskiej idiotyzm
Avatar
Ananas-ban / 30 grudnia 2010 r. o 04:33
0
hehe przypomniała mi się sytuacja jak byłem jeszcze mały w sklepie społem były metalowe koszyki takie do noszenia jak teraz w większości plastiki są... i miałem taką samą sytuacje a kobieta kazała i koniec deb***na sytuacja... była wtedy ale ten artykuł przypomniał mi to wszystko
Avatar
NIKE / 29 grudnia 2010 r. o 23:50
0
takich kretyństw jest więcej.
Tytł artykułu to czy koszki są obowiązkowe aż ciśnie się na usta że mózgi też.

[size="7"]A co powiecie w temacie plecak kontra damska torba[/size]
Do kulturomanika w leclercu wejdziesz z najwiekszą damską torbą na świecie ale już z plecakiem NIE.
Jakaś dyskryminacja płci bo niby mam się zamienić w jacykowa i wejde tylko z lanserska damska torebka ale plecak addidas to HALT
Avatar
beduin / 29 grudnia 2010 r. o 22:11
0
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i skwitowałem krótko a teraz proszę go nieść i towarzyszyć w zakupach stały obok jakieś młode dziewczyny parsknęły śmiechem !- i facio zrezygnował . Ja zaś więcej nie spotkałem ani tego ochroniarza ani nikogo kto na siłę uszczęśliwiał by mnie koszykiem i sam decyduję kiedy jest on mi niezbędny .
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i s... rozwiń
Avatar
mon / 29 grudnia 2010 r. o 22:00
0
A wchodzenie dzieci do koszyków? Nie na specjalne siedzisko dla dzieciaczków, ale do wewnątrz wózka dzieci w wieku przedszkolnym? Dla mnie to brak pomyślunku rodziców!!
Avatar
siwszenko / 29 grudnia 2010 r. o 21:08
0
a ja robiąc zakupy w biedronce musiałem wziąć sobie palete euro i paleciaka gdyż ochroniarz zwrócił mi uwage że kupuje 5 artykułów
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:59
0
A czy robiliście państwo zakupy w Carrefourze w Lublinie na Wolskiej??? tam to jest dopiero "meksyk" co prawda nikt nie karze robić tam zakupów do ich koszyków i całe szczęście, bo są tak brudne, że strach popatrzeć, a co dopiero do ręki wziąć.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:54
0
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
Avatar
Marzena z Bychawy / 29 grudnia 2010 r. o 20:45
0
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie tworzy się mega kolejka kilku klientów a każdy z wozkiem a w każdym wózku po paczce czipsów, butelka mleka, a w są przypadki wożenia jednego pączka wózkiem zakupowym.

Ja bym zrobiła szkolenia w tym i dadania IQ ale dla tzw managerów Bo coś tu jest nie tak. [size="7"][font="Impact"]Sklepy są dla klientów nie odwrotnie.....[/font][/size]
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie twor... rozwiń
Avatar
ela / 30 grudnia 2010 r. o 08:54
0
w stokrotce w Lecznej tez sie czepiaja jak sie nie ma koszyka tylko ze ochrona myslalam ze pobije meza za to ze nie wzial koszyka a chcial kupic tylko jablka
Avatar
p / 30 grudnia 2010 r. o 08:32
0
taka sam sytuacja miała miejsce kilka lat temu w " Bazarze" Społem przy Lubartowskiej idiotyzm
Avatar
Ananas-ban / 30 grudnia 2010 r. o 04:33
0
hehe przypomniała mi się sytuacja jak byłem jeszcze mały w sklepie społem były metalowe koszyki takie do noszenia jak teraz w większości plastiki są... i miałem taką samą sytuacje a kobieta kazała i koniec deb***na sytuacja... była wtedy ale ten artykuł przypomniał mi to wszystko
Avatar
NIKE / 29 grudnia 2010 r. o 23:50
0
takich kretyństw jest więcej.
Tytł artykułu to czy koszki są obowiązkowe aż ciśnie się na usta że mózgi też.

[size="7"]A co powiecie w temacie plecak kontra damska torba[/size]
Do kulturomanika w leclercu wejdziesz z najwiekszą damską torbą na świecie ale już z plecakiem NIE.
Jakaś dyskryminacja płci bo niby mam się zamienić w jacykowa i wejde tylko z lanserska damska torebka ale plecak addidas to HALT
Avatar
beduin / 29 grudnia 2010 r. o 22:11
0
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i skwitowałem krótko a teraz proszę go nieść i towarzyszyć w zakupach stały obok jakieś młode dziewczyny parsknęły śmiechem !- i facio zrezygnował . Ja zaś więcej nie spotkałem ani tego ochroniarza ani nikogo kto na siłę uszczęśliwiał by mnie koszykiem i sam decyduję kiedy jest on mi niezbędny .
[quote name='Gość' timestamp='1293652478' post='413455']
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
[/quote]
Podobna sytuacja i mnie spotkała gorliwy ochroniarz przy wejściu do Tesco zwrócił mi uwagę że koszyki są obowiązkowe oczywiście koszyk wziąłem podałem do niby chwilowego potrzymania wspomnianemu ochroniarzowi i s... rozwiń
Avatar
mon / 29 grudnia 2010 r. o 22:00
0
A wchodzenie dzieci do koszyków? Nie na specjalne siedzisko dla dzieciaczków, ale do wewnątrz wózka dzieci w wieku przedszkolnym? Dla mnie to brak pomyślunku rodziców!!
Avatar
siwszenko / 29 grudnia 2010 r. o 21:08
0
a ja robiąc zakupy w biedronce musiałem wziąć sobie palete euro i paleciaka gdyż ochroniarz zwrócił mi uwage że kupuje 5 artykułów
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:59
0
A czy robiliście państwo zakupy w Carrefourze w Lublinie na Wolskiej??? tam to jest dopiero "meksyk" co prawda nikt nie karze robić tam zakupów do ich koszyków i całe szczęście, bo są tak brudne, że strach popatrzeć, a co dopiero do ręki wziąć.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2010 r. o 20:54
0
Raz w Aldiku ochroniarz zwrócił mi podobną uwagę, więc zapytałem czy aby na pewno jest obowiązkowy on,,,ze tak jak najbardziej, więc ja mu na to - to w takim razie dobrze Jasiu przyprowadź mi ten koszyk i temat się zakończył.
Avatar
Marzena z Bychawy / 29 grudnia 2010 r. o 20:45
0
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie tworzy się mega kolejka kilku klientów a każdy z wozkiem a w każdym wózku po paczce czipsów, butelka mleka, a w są przypadki wożenia jednego pączka wózkiem zakupowym.

Ja bym zrobiła szkolenia w tym i dadania IQ ale dla tzw managerów Bo coś tu jest nie tak. [size="7"][font="Impact"]Sklepy są dla klientów nie odwrotnie.....[/font][/size]
koszyki i wózki to zmora tych "zwierzęco roślinnych" sklepów. Jak wiejdziesz bez koszyka to traktują cie jak złodzieja. A ochroniarze chodzą za tobą jak cień. Jakby nie można było kraść z wózkiem czy koszykiem.

Najlepszy numer jest w małych miastach (np w Bychawie) gdzie sklepy typu "Stonka" czy inny "Daisy" sklepik likwiduje koszyki do noszenia zastępując je wózkami. Nie dość że prowadzi to do ciasnoty, nieuprzejmości i potrąceń to jeszcze wyglada super zabawnie jak przy kasie twor... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Mimo protestów przywiozą odpady na ul. Metalurgiczną

Lublin. Mimo protestów przywiozą odpady na ul. Metalurgiczną

Mimo protestów Urząd Miasta zgodził się na powstanie punktu zbiórki odpadów przy ul. Metalurgicznej. Mają tu trafiać między innymi odpady medyczne, chemikalia oraz gruz. Inwestor zrezygnował z gromadzenia niektórych rodzajów odpadów.

Górnik Łęczna złapał lekką zadyszkę, ale wciąż jest wiceliderem tabeli

Górnik Łęczna złapał lekką zadyszkę, ale wciąż jest wiceliderem tabeli

Górnik Łęczna zanotował w ostatnim czasie dwa remisy z rzędu i nie wykorzystał okazji by wskoczyć na fotel lidera ze względu na przymusowe pauzy Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. W najbliższej kolejce zielono-czarni zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź

Borsuk i pies. Strażacy w jeden dzień uratowali zwierzęta
zdjęcia
galeria

Borsuk i pies. Strażacy w jeden dzień uratowali zwierzęta

Borsuk wpadł do studni, a pies był uwięziony w zbiorniku starej mleczarni.

Pożar domu w Hiniszowie. Nie ma czego odbudowywać
zdjęcia
galeria

Pożar domu w Hiniszowie. Nie ma czego odbudowywać

Dom spłonął całkowicie. Mieszkańcom udało się uciec ze środka.

Znoszenie obostrzeń. Na początek szkoły, potem fryzjerzy, na końcu siłownie

Znoszenie obostrzeń. Na początek szkoły, potem fryzjerzy, na końcu siłownie

Adam Niedzielski, minister zdrowia tłumaczy, jak ma wyglądać zdejmowanie obostrzeń.

Premiera online filmu "Jest nasTroje"
22 kwietnia 2021, 19:00

Premiera online filmu "Jest nasTroje"

Chatka Żaka i Grupa Taneczna zMYsł zapraszają na premierę online filmu "Jest nasTroje", która odbędzie się na Facebooku 22 kwietnia o godz. 19.

Potrącenie łosia w Lublinie. Zwierzę nie żyje
zdjęcia
galeria

Potrącenie łosia w Lublinie. Zwierzę nie żyje

Nie żyje łoś, który rano został potrącony przez samochód na al. Witosa.

Nagły zwrot ws. Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednak powróci na ulice?

Nagły zwrot ws. Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jednak powróci na ulice?

Prezydent chce wyłożyć więcej pieniędzy na uruchomienie Lubelskiego Roweru Miejskiego – oficjalnie potwierdza Ratusz. Przypomnijmy: jedyna firma gotowa obsługiwać rowery życzy sobie za to więcej, niż spodziewał się wydać Urząd Miasta

Już nie dali rady się opierać. Sanepid zamyka siłownię w Lublinie

Już nie dali rady się opierać. Sanepid zamyka siłownię w Lublinie

Lubelski klub fitness 7FIT został zamknięty przez sanepid. Właściciela lokalu prawdopodobnie czeka też sprawa w sądzie. Powód? Działanie w trakcie epidemii.

30-letni Marcin nie żyje. Policjanci stosowali samosądy?
wideo
film

30-letni Marcin nie żyje. Policjanci stosowali samosądy?

Po śmierci 30-letniego mieszkańca Piątku (woj. łódzkie) i aresztowaniu dwojga policjantów na jaw zaczęły wychodzić wstrząsające informacje. Czy tamtejsi policjanci od lat sami wymierzali kary?

Zmiany w planie szczepień. Dziś poznamy szczegóły

Zmiany w planie szczepień. Dziś poznamy szczegóły

– We wtorek zostaną przedstawione zmiany w harmonogramie szczepień dotyczące rejestracji kolejnych roczników na szczepienia - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk. Harmonogram ma objąć terminy rejestracji do 10 maja.

Julia Szeremeta odpadła w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw świata w Kielcach

Julia Szeremeta odpadła w ćwierćfinale młodzieżowych mistrzostw świata w Kielcach

Za mocna dla lublinianki okazała się Sthelyne Grosy

Lublin. Łoś między jadącymi samochodami. Został potrącony
aktualizacja

Lublin. Łoś między jadącymi samochodami. Został potrącony

Zdjęcie potężnego łosia na al. Witosa dostaliśmy od naszego Czytelnika.

Lublin. Miasto zachęca, żebyś przygarnął nietoperza

Lublin. Miasto zachęca, żebyś przygarnął nietoperza

Do 26 kwietnia przyjmowane będą zgłoszenia od wszystkich, którzy chcą na swej posesji ugościć nietoperze.

Posłanka Monika Pawłowska zapowiada, że pozwie lewicowego blogera

Posłanka Monika Pawłowska zapowiada, że pozwie lewicowego blogera

To polityczna zemsta – mówi chełmska posłanka Monika Pawłowska o opublikowanych w internecie zdjęciach przedstawiających jej rzekome agresywne zachowanie wobec swojego asystenta. Parlamentarzystka, która niedawno odeszła z Lewicy do Porozumienia, zapowiada skierowanie sprawy do sądu.