Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

21 października 2019 r.
14:27

Kino Kobiet w Lublinie. Wraca Festiwal Demakijaż!

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 1 A A
23 października 2019 0:00
(fot. materiały promocyjne)

Już po raz 4. w Lublinie zorganizowany zostanie Festiwal Kina Kobiet Demakijaż. W dniach 23-27 października w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12). zobaczymy najważniejsze w ostatnim czasie filmy o tematyce kobiecej. Będą też spotkania z interesującymi gośćmi oraz koncerty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Filmem otwarcia tegorocznej edycji Festiwalu będzie dzieło Teony Mitevskiej "Bóg istnieje, a Jej imię to Petrunia". W środę, 23 października o godz. 18 będzie można przedpremierowo zobaczyć film o równości kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu organizowanego przez Fundację Homo Faber będzie "Siostrzeństwo". - W tym roku chcemy opowiedzieć wam o nieoczywistych relacjach współpracy, empatii i troski między dziewczynami i kobietami. Pokażemy opór i solidarność kobiet z różnych miejsc na świecie. Porozmawiamy o trudnościach w tworzeniu więzi w patriarchalnej, nastawionej na konkurencję i rywalizację rzeczywistości. Wierzymy, że to właśnie siostrzeństwo jest wartością, która umożliwi radykalną zmianę społeczną, a być może nawet uratuje naszą planetę przed egoizmem, zachłannością i chęcią dominacji - przekonują organizatorzy.

W programie festiwalu znajdą się liczne przedpremiery, kino zarówno artystyczne jak i przeboje kinowe. Wśród propozycji m.in. objawienie festiwalu w Berlinie "Opowieść o trzech siostrach", polski dokument "Strajk kobiet trwa", nominowane do Oscara "Kafarnaum" oraz dramat prosto z tegorocznego festiwalu w Cannes - "Niewidoczne życie sióstr Gusmao".

Nowością podczas tegorocznej edycji Demakijażu będzie sekcja konkursowa filmów krótkometrażowych. Do konkursu "Let's Start The Revolution" zakwalifikowano polskie o zagraniczne produkcje, które będzie można oglądać codziennie od środy do piątku.

Będą też koncerty z udziałem takich artystów, jak Panilas, The Pau, Enchanted Hunters i Grrrlz get loud!, spotkania z Mają Staśko i Kają Szczulewską oraz debata przedstawicielami Aborcyjny Dream Team oraz Inicjatywy Pracowniczej o sfeminizowanych formach protestu.

Wstęp na poszczególne wydarzenia jest bezpłatny.

Program:

Środa, 23 października:
- godz. 16 - KONKURS KRÓTKICH METRAŻY - LET’S START THE REVOLUTION
- godz. 18 - BÓG ISTNIEJE, JEJ IMIĘ TO PETRUNIA, reż. Teona Strugar
- godz. 20 - GRZESZNICA, reż. Karolina Porcari; OPOWIEŚĆ O TRZECH SIOSTRACH, reż. Emin Alper

Czwartek, 24 października:
- godz. 15.15 - BIEGNIJ AMELIO, reż. Tobias Wiemann
- godz. 17.15 - KONKURS KRÓTKICH METRAŻY - LET’S START THE REVOLUTION
- godz. 19.15 - STRAJK KOBIET TRWA, reż. Inicjatywa Pracownicza; debata - "Strajk kobiet trwa?"

Piątek, 25 października:
- godz. 16 - KONKURS KRÓTKICH METRAŻY - LET’S START THE REVOLUTION
- godz. 18.15 - TO ZMIENIA WSZYSTKO, reż. Tom Donahue
- godz. 20.15 - BIXA TRAVESTY, reż. Kiko Goifman, Caudia Priscilla
- godz. 21.30 - KONCERT PANILAS
- godz. 23 - AFTER PARTY

Sobota, 26 października:
- godz. 11 - WARSZTAT KOSMETYCZNY
- godz. 12.30 - 100 KILO DO GWIAZD, reż. Marie-Sophie Chambon
- godz. 14.15 - MAIDEN, reż. Alex Holmes
- godz. 16.15 - CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET, reż. Barbara Miller; spotkanie - "Siostrzeństwo po polsku"
- godz. 19 - NÓŻ NA SKÓRZE, reż. Jennifer Reeder
- godz. 21 - KONCERTY THE PAU
- godz. 22 - KONCERT ENCHANTED HUNTERS

Niedziela, 27 października:
- godz. 12 - KAFARNAUM, reż. Nadine Labaki
- godz. 14.15 - INTIFADA NAILI, reż. Julia Bacha
- godz. 15.45 - NIEWIDOCZNE ŻYCIE SIÓSTR GUSMAO, reż. Karim Ainouz
- godz. 18.30 - ZIEMIA POD NOGAMI, reż. Marie Krautzer

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 października 2019 r. o 15:17
0
"W tym roku chcemy opowiedzieć wam o nieoczywistych relacjach współpracy, empatii i troski między dziewczynami i kobietami." - Empatia i troska pomiędzy dziewczynami/kobietami jest wtedy kiedy obydwie są singielkami, wystarczy, że jedna będzie mieć chłopaka/faceta, to druga poczuje się gorsza i przyjaźni nie ma, a nawet bywa tak, że ta "gorsza" potrafi użyć sprytu by odzyskać przyjaciółkę, konfliktując ją z chłopakiem, tak aby to on był tym złym. Taka żeńska solidarność. "Pokażemy opór i solidarność kobiet z różnych miejsc na świecie." - A przeciwko czemu ten opór dokładnie? Jakieś reżimy straszliwe na świecie są czy jak?. "Porozmawiamy o trudnościach w tworzeniu więzi w patriarchalnej, nastawionej na konkurencję i rywalizację rzeczywistości." - Bez przesady, konkurują i rywalizują między sobą mężczyźni, bo taki męski świat ale jeśli robią tak kobiety, to chyba wynika z tego, że mają dużo testosteronu, co nie jest dobrym zjawiskiem. "Wierzymy, że to właśnie siostrzeństwo jest wartością, która umożliwi radykalną zmianę społeczną, a być może nawet uratuje naszą planetę przed egoizmem, zachłannością i chęcią dominacji" - No na pewno, a szczególnie związki kobieta-kobieta, bo do czego będą potrzebni mężczyźni oprócz zrobienia dziecka? Owy egoizm, zachłanność i chęć dominacji przepraszam że to powiem ale narasta w świecie kobiet, które uległy sfeminizowaniu. Jaka radykalna zmiana społeczna, że niby co? Ma nastać kompletny kryzys męskości a może wizja życia jak z filmu "Seksmisja". "Wstęp na poszczególne wydarzenia jest bezpłatny." - No nic dziwnego, że wstęp jest bezpłatny, bo jeżeli jego celem jest takie bałamucenie światopoglądowe kobiet i usilne eksponowanie różnic, poprzez przedstawienie świata mężczyzn jako tego złego, szowinistycznego, mizoginistycznego i antyfeministycznego no to sorry ale komuś na tym zależy aby płeć piękna już nie była taka piękna i grzeczna. Czyli ma się rozumieć, że za cały egoizm, zachłanność, konkurencję, rywalizację i chęć dominacji odpowiadają mężczyźni? Ok, nie ma sprawy, tylko potem nie marudzić, że mężczyzn nie ma, nie są zainteresowani związkami, nie starają się. Chceta sobie rządzić to se rządźta i dajta święty spokój, bądźta sobie samowystarczalne, przedsiębiorcze, niezależne tylko nie miejta pretensji jak później ani stabilnego związku ani rodziny. A czemu tak? Bo tak się kończy profilowanie sobie drugiej połówki wedle własnych oczekiwań i widzimisiów. Przestańcie traktować mężczyzn jak towar, który można wymienić na lepszy model to i faceci się zmienią na lepsze. Płeć męska nie wywołała wojny płci, to feministki robią z facetów wrogów kobiet i konkurencję. Ciekawe jakby to było, gdyby zrobić eksperyment i traktować kobiety tak jak traktuje się mężczyzn - po kilku dniach większość miałaby dość. Szczerze tęsknię za czasami, kiedy to jeszcze była zdrowa równowaga pomiędzy płciami, średnio mi się podoba wizja "Seksmisji".
"W tym roku chcemy opowiedzieć wam o nieoczywistych relacjach współpracy, empatii i troski między dziewczynami i kobietami." - Empatia i troska pomiędzy dziewczynami/kobietami jest wtedy kiedy obydwie są singielkami, wystarczy, że jedna będzie mieć chłopaka/faceta, to druga poczuje się gorsza i przyjaźni nie ma, a nawet bywa tak, że ta "gorsza" potrafi użyć sprytu by odzyskać przyjaciółkę, konfliktując ją z chłopakiem, tak aby to on był tym złym. Taka żeńska solidarność. "Pokażemy opór i solidarność kobiet z różnych ... rozwiń
Avatar
Gość / 21 października 2019 r. o 15:17
0
"W tym roku chcemy opowiedzieć wam o nieoczywistych relacjach współpracy, empatii i troski między dziewczynami i kobietami." - Empatia i troska pomiędzy dziewczynami/kobietami jest wtedy kiedy obydwie są singielkami, wystarczy, że jedna będzie mieć chłopaka/faceta, to druga poczuje się gorsza i przyjaźni nie ma, a nawet bywa tak, że ta "gorsza" potrafi użyć sprytu by odzyskać przyjaciółkę, konfliktując ją z chłopakiem, tak aby to on był tym złym. Taka żeńska solidarność. "Pokażemy opór i solidarność kobiet z różnych miejsc na świecie." - A przeciwko czemu ten opór dokładnie? Jakieś reżimy straszliwe na świecie są czy jak?. "Porozmawiamy o trudnościach w tworzeniu więzi w patriarchalnej, nastawionej na konkurencję i rywalizację rzeczywistości." - Bez przesady, konkurują i rywalizują między sobą mężczyźni, bo taki męski świat ale jeśli robią tak kobiety, to chyba wynika z tego, że mają dużo testosteronu, co nie jest dobrym zjawiskiem. "Wierzymy, że to właśnie siostrzeństwo jest wartością, która umożliwi radykalną zmianę społeczną, a być może nawet uratuje naszą planetę przed egoizmem, zachłannością i chęcią dominacji" - No na pewno, a szczególnie związki kobieta-kobieta, bo do czego będą potrzebni mężczyźni oprócz zrobienia dziecka? Owy egoizm, zachłanność i chęć dominacji przepraszam że to powiem ale narasta w świecie kobiet, które uległy sfeminizowaniu. Jaka radykalna zmiana społeczna, że niby co? Ma nastać kompletny kryzys męskości a może wizja życia jak z filmu "Seksmisja". "Wstęp na poszczególne wydarzenia jest bezpłatny." - No nic dziwnego, że wstęp jest bezpłatny, bo jeżeli jego celem jest takie bałamucenie światopoglądowe kobiet i usilne eksponowanie różnic, poprzez przedstawienie świata mężczyzn jako tego złego, szowinistycznego, mizoginistycznego i antyfeministycznego no to sorry ale komuś na tym zależy aby płeć piękna już nie była taka piękna i grzeczna. Czyli ma się rozumieć, że za cały egoizm, zachłanność, konkurencję, rywalizację i chęć dominacji odpowiadają mężczyźni? Ok, nie ma sprawy, tylko potem nie marudzić, że mężczyzn nie ma, nie są zainteresowani związkami, nie starają się. Chceta sobie rządzić to se rządźta i dajta święty spokój, bądźta sobie samowystarczalne, przedsiębiorcze, niezależne tylko nie miejta pretensji jak później ani stabilnego związku ani rodziny. A czemu tak? Bo tak się kończy profilowanie sobie drugiej połówki wedle własnych oczekiwań i widzimisiów. Przestańcie traktować mężczyzn jak towar, który można wymienić na lepszy model to i faceci się zmienią na lepsze. Płeć męska nie wywołała wojny płci, to feministki robią z facetów wrogów kobiet i konkurencję. Ciekawe jakby to było, gdyby zrobić eksperyment i traktować kobiety tak jak traktuje się mężczyzn - po kilku dniach większość miałaby dość. Szczerze tęsknię za czasami, kiedy to jeszcze była zdrowa równowaga pomiędzy płciami, średnio mi się podoba wizja "Seksmisji".
"W tym roku chcemy opowiedzieć wam o nieoczywistych relacjach współpracy, empatii i troski między dziewczynami i kobietami." - Empatia i troska pomiędzy dziewczynami/kobietami jest wtedy kiedy obydwie są singielkami, wystarczy, że jedna będzie mieć chłopaka/faceta, to druga poczuje się gorsza i przyjaźni nie ma, a nawet bywa tak, że ta "gorsza" potrafi użyć sprytu by odzyskać przyjaciółkę, konfliktując ją z chłopakiem, tak aby to on był tym złym. Taka żeńska solidarność. "Pokażemy opór i solidarność kobiet z różnych ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 marca 2021 r.

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji
galeria

Wciąż gramy dla Ninki z Lublina. Megafanka „Ojca Mateusza” wkracza do akcji

Ponad 66 tys. zł udało się uzbierać dzięki trwającym przez ostatnie dwa tygodnie licytacjom w ramach „Walentynek dla Ninki”. Chodzi o zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) niespełna dwuletniej Niny Słupskiej z Lublina, która potrzebuje „najdroższego leku świata”. To wciąż kropla w morzu potrzeb, bo do zebrania zostało jeszcze niespełna 7 mln zł.

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?
galeria

Finał piłkarskiego Pucharu Polski znowu w Lublinie?

Arena Lublin ponownie może być miejscem rozegrania finałowego meczu Pucharu Polski. O takiej szansie poinformował wczoraj prezydent miasta Krzysztof Żuk. Powołał się przy tym na rozmowę z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewem Bońkiem.

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku
Zdjęcia
galeria

Koncert „Chwała Bohaterom!” w Świdniku

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku odbył się koncert „Chwała Bohaterom!".

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Lublin. Była radna PiS nie chce przeprosić rodziny Tadeusza Mazowieckiego. Rachunek to 8 mln zł

Była lubelska radna PiS mimo prawomocnego rozstrzygnięcia sądu nie zamierza przepraszać za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego „stalinowcem i agentem NKWD”. Anna Jaśkowska złożyła wniosek o kasację wyroku. Jej pełnomocnik ocenia, że publikacja przeprosin może kosztować aż 8 mln zł.

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie
galeria

Słony koszt spacerów po parku Ludowym w Lublinie

Na 74 tys. zł oszacowane zostały przez Ratusz koszty naprawy nowej fontanny w parku Ludowym. Mowa o wodotrysku urządzonym w miejscu amfiteatru, gdzie zamiast sceny jest niecka z dyszami w postaci srebrzystych kul.

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Kraśnik. Tankowali i nie chcieli płacić. Audi było przygotowane do takiej akcji

Tablica rejestracyjna była zasłonięta. Nie było też naklejki na przedniej szybie. To miało zapewnić bezkarność dwóm mężczyznom.

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

Od wtorku kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników żłobków

We wtorek rozpocznie się kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi, pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego. Rejestracja potrwa do środy (3 marca). Szczepienia są dobrowolne.

Domy w miejscu pól

Domy w miejscu pól

Dziś upubliczniony miał być projekt nowego planu zagospodarowania dzielnicy Szerokie. Na terenach przeznaczonych dotąd pod produkcję rolną wyznaczone mają być nowe strefy pod zabudowę.

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Michał Żewłakow prowadził pod wpływem alkoholu. Dyrektor sportowy Motoru Lublin oskarżony

Nowe wieści w sprawie dyrektora sportowego Motoru Lublin Michała Żewłakowa. Chodzi o sytuację z grudnia 2020 roku, kiedy były kapitan reprezentacji Polski został zatrzymany przez policję za jazdę pod wpływem alkoholu. W ostatnich dniach lutego prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu
Dużo zdjęć
galeria

W Puławach pamiętają o Niezłomnych. Kwiaty i znicze przy krzyżu

Minęło dziesięć lat od ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W poniedziałek w Puławach odprawiono mszę w ich intencji. Puławianie tradycyjnie spotkali się przed krzyżem przy ul. Centralnej, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce
zdjęcia

Ogień buchał pod niebo. Spłonął warsztat samochodowy w Turce

Już w momencie, kiedy na miejsce dotarły pierwsze wozy strażackie, płonęło całe wnętrze i dach.

Senator z Lublina z koronawirusem

Senator z Lublina z koronawirusem

Jacek Bury, senator ruchu Hołowni ma koronawirusa.

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Radni Białej Podlaskiej zdecydowali: Jeśli cyrk, to bez zwierząt

Jeśli przedstawienia cyrkowe, to bez zwierząt. Takie nowe prawo uchwaliła właśnie rada Białej Podlaskiej. Ale zakaz dotyczy tylko terenów miejskich. – Czy uchwała ma uzasadnienie, skoro 90 proc. przedstawień cyrkowych odbywa się na prywatnych działkach? – zastanawia się radny Bartłomiej Kuczer.

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

Nie żyje Urszula Radek. Jedna z legend „S” w Świdniku

W lipcu 1980 r., podczas protestu w WSK Świdnik, została członkiem Komitetu Strajkowego. Urszula Radek odeszła w wieku 87 lat.

Kalendarz
marzec 2021
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.