Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

21 września 2020 r.
9:26

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
24 września 2020 12:00
(fot. materiały promocyjne)

Już po raz drugi w Lublinie zrealizowany zostanie Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki, czyli impreza promująca czytelnictwo wśród dzieci. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 24-27 września w Centrum Spotkania Kultur.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Festiwal Ojce i Dziatki to wydarzenie adresowane do dzieci, młodzieży oraz rodziców, dziadków, nauczycieli i opiekunów, także do osób na co dzień pracujących z dziećmi i książką.

-  Zapraszamy na interaktywne spotkania z literatami, warsztaty z artystami, happeningi, wystawy, gry i konkursy literackie, w których działania skierowane są do dzieci, głównie w kontekście rodziny, jako miejsca, w którym wykształcane i utrwalane są nawyki czytelnicze - zachęcają organizatorzy.

Inauguracja tegorocznej edycji festiwalu nastąpi 24 września o godz. 18.30. W Centrum Spotkania Kultur zostanie otwarta wyjątkowa wystawa Józefa Wilkonia, który w tym roku został Ambasadorem Festiwalu. W CSK do 18 października będzie można podziwiać jego ilustracje wykonane w różnych technikach, m.in. do książki "Pawie wiersze" Tadeusza Kubiaka. Na spotkaniu zostanie wyświetlony krótkometrażowy film dokumentalny w reż. Anny Jowity Ciołkiewicz "Za drzwiami wyobraźni. Józef Wilkoń".

Wcześniej tego samego dnia, o godz. 16, odbędą się warsztaty z Józefem Wilkoniem "Klucz do wyobraźni". Będą to zajęcia poświęcone sztuce taszyzmu.

Wśród zaproszonych gości będą m.in. autorka przygód smoka Pompona Joanna Olech, autor powieści fantastycznych Grzegorz Gajek, czy ilustrator komiksów Tomasz Samojilk. Autorów będzie można spotkać w różnych przestrzeniach miasta, m.in. w Filii nr 32 MBP przy ul. Szaserów 13 oraz w Domu Słów przy ul. Królewskiej 17. Będą spotkania, opowieści o literaturze i ciekawe warsztaty. Dodatkowo w sobotę i niedzielę w godz. 15-18 będzie można trafić na Ostry Dyżur Literacki, gdzie w scenografii gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.

Finał festiwalu zaplanowano na niedzielę, 27 września o godz. 17. W Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie z Michałem Rusinkiem, tłumaczem książki Dana Browna "Symfonia zwierząt".

- Nasz gość przybliży kolejną znakomitą książkę młodym czytelnikom, zapraszając ich tym razem do świata muzyki, bo oto Dan Brown, autor międzynarodowych bestsellerów, debiutuje jako twórca literatury dla dzieci i jako kompozytor! - opowiadają organizatorzy.

Na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu obowiązują zapisy za pośrednictwem strony internetowej www.festiwalliteraturydzieciecej.pl. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Program wydarzeń:

Czwartek, 24 września:
- godz. 12 - spotkanie autorskie z Joanną Olech (Biblioteka Multimedialna Biblio (F. 32 MBP w Lublinie), ul. Szaserów 13)
- godz. 14 - spotkanie i warsztat z Katarzyną Radziwiłł (Biblioteka Multimedialna Biblio (F. 32 MBP w Lublinie), ul. Szaserów 13)
- godz. 16 - warsztat artystyczny z Józefem Wilkoniem (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie , pl. Teatralny 1, Mediateka Poziom +3)
- godz. 18 - uroczyste otwarcie festiwalu (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, Galeria Wystaw Czasowych)

Piątek, 25 września:
- godz. 10 - spotkanie z Agnieszką Tyszką (Biblioteka Multimedialna Biblio (F. 32 MBP w Lublinie), ul. Szaserów 13)
- godz. 12 - spotkanie z Grzegorzem Gajkiem (Biblioteka Multimedialna Biblio (F. 32 MBP w Lublinie), ul. Szaserów 13)

Sobota, 26 września:
- godz. 10 - warsztaty literackie z Małgorzatą Swędrowską (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, Mediateka Poziom +3)
- godz. 11 - spotkanie i warsztaty z Tomaszem Samojlikiem (Dom Słów , ul. Królewska 17)
- godz. 12 - warsztat tworzenia typograficznych kompozycji (Dom Słów , ul. Królewska 17)
- godz. 11.30 - spotkanie z autorką Olgą Ślepowrońską oraz warsztaty plastyczne z ilustratorką Weroniką Żurowską (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie , pl. Teatralny 1, Małe CSK)
- godz. 15 - Ostry Dyżur Literacki (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1, Księgarnia)

Niedziela, 27 września:
- godz. 10.30 - warsztat plastyczny z Marianną Jagodą (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1, Mediateka Poziom +3)
- godz. 10.30 - podwórko literackie (Dom Słów , ul. Królewska 17)
- godz. 12 - warsztaty z Katarzyną Walentynowicz (Dom Słów , ul. Królewska 17)
- godz. 15 - Ostry Dyżur Literacki (Księgarnia Między Słowami, ul. Rybna 4)
- godz. 17 - muzyczny finał Festiwalu z udziałem gościa specjalnego – Michała Rusinka (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie , pl. Teatralny 1, Klub muzyczny)

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Stanisław Żmijan zamienił fotel posła na szefowanie lubelskim KOWR

Ziemia rolna to nie lokata

Rozmowa ze Stanisławem Żmijanem, dyrektorem oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie

Aleksandra Stanacev (z piłką) zagrała bardzo dobre zawody
ZDJĘCIA
galeria

Wyrównany mecz na szczycie, Polski Cukier AZS UMCS ograł VBW Gdynia

Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonał VBW Gdynia 66:63. Gospodynie w drugiej połowie prowadziły 10 punktami, ale do końcowej syreny kwestia zwycięstwa była otwarta.

Zgubiła go pasja do motoryzacji i gorzałki

Zgubiła go pasja do motoryzacji i gorzałki

Na stacji paliwowej zatankował i czmychnął, bo miał zamontowane na samochodzie „lewe” tablice. Potem powtórnie zatankował, ale gorzałkę. Na koniec wpadł, bo wystraszył się policji. To nie był jego pierwszy raz 40-latka z Chełma.

EHF z nowym domem, Polska z niezłym losowaniem

EHF z nowym domem, Polska z niezłym losowaniem

Niedziela zaczęła się od uroczystego otwarcia nowego budynku EHF, tak zwanego Domu Europejskiej Piłki Ręcznej usytuowanego przy Baumgasse 60A w Wiedniu. Sześciopiętrowy, utltranowoczesny obiekt oddany do użytku w ciągu 18 miesięcy będzie miejscem pracy 96 osób.

Kandydat KO na prezydenta RP w niedzielę spotkał się z dużymi przedsiębiorcami rolnymi w Zosinie i Werbkowicach

Trzaskowski obiecuje efektywną obronę interesów polskiego rolnictwa

Efektywna obrona interesów polskiego rolnictwa jest absolutnym priorytetem - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski po spotkaniu z przedsiębiorcami rolnymi w Zosinie. Zaznaczył, że Polska powinna prowadzić politykę asertywną, zgodną z naszym interesem. To było kolejne spotkanie w Lubelskiem kandydata PO na prezydenta. Wcześniej był w Werbkowicach.

Skoki narciarskie. Weekend w Titisee-Neustadt dla reprezentanta gospodarzy. Polacy wreszcie w TOP 10 zawodów

Skoki narciarskie. Weekend w Titisee-Neustadt dla reprezentanta gospodarzy. Polacy wreszcie w TOP 10 zawodów

Weekend w Titisse-Neustadt należał do gospodarzy. Zarówno w sobotę jak i niedzielę na skoczni Hochfirstschanze rządził Pius Paschke. Niemiec w sobotę wygrał dość wyraźnie, a w niedzielę dosłownie o centymetry. Polscy kibice doczekali się za to dwóch miejsc w czołowej dziesiątce naszych przedstawicieli

Azoty Puławy bez punktów w Lubinie. Szybki nokaut po przerwie

Azoty Puławy bez punktów w Lubinie. Szybki nokaut po przerwie

Czwarta porażka z rzędu Azotów Puławy. Tym razem w Lubinie z Zagłębiem aż 31:40. O ile w pierwszej połowie drużyna Patryk Kuchczyńskiego często była na prowadzeniu, to w drugiej szybko straciła szansę na zwycięstwo.

91 mln 256 tys. 729 zł trafione w Eurojackpot. Tym razem Podkarpacie
Aktualizacja

91 mln 256 tys. 729 zł trafione w Eurojackpot. Tym razem Podkarpacie

Miniony piątek trzynastego wcale nie był pechowy! W Polsce trafiono główną wygraną w Eurojackpot. Szczęśliwy kupon, warty 91 256 729,60 zł, nabyto w punkcie LOTTO w powiecie rzeszowskim (woj. podkarpackie). Ponadto w losowaniu 13 grudnia w Warszawie padła wygrana III stopnia (5+0) w wysokości 1 278 106,60 zł.

Komisarz Monika Dudek

Policjantka potrzebuje naszego wsparcia

Komisarz Monika Dudek to policjantka jednego z wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W kwietniu pękł jej naczyniak tętniczo-żylny rdzenia kręgowego i doszło do krwotoku śródrdzeniowego. Dziś policjantka potrzebuje wsparcia.

Trafił za kraty, bo połasił się na „koguta”

Trafił za kraty, bo połasił się na „koguta”

Do policyjnego aresztu trafił 47-latek z Radzynia Podlaskiego. Mężczyzna zdemontował i ukradł lampę ostrzegawczą, która zamocowana była na samochodzie zaparkowanym na terenie jednej z miejscowych firm. 47-latek wpadł, bo następnego dnia przechodząc w pobliżu tej firmy został rozpoznany przez właściciela, który przejrzał zapis monitoringu. Sprawcy kradzieży grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Grunwald ograł Padwę Zamość. Daleki wyjazd AZS AWF Biała Podlaska bez sukcesu

Grunwald ograł Padwę Zamość. Daleki wyjazd AZS AWF Biała Podlaska bez sukcesu

KPR Padwa Zamość przegrała minimalnie na własnym parkiecie z Grunwaldem Poznań. Nieudany wyjazd AZS AWF Biała Podlaska do Szczecina

To kolejny krok świdnickiego urzędu ku jego cyfryzacji oraz usprawnienia komunikacji z mieszkańcami.

Koniec z postami na spotted? Świdnik ma nową aplikację

Świdnik dołącza do grona miast, które stawiają na nowoczesną komunikację z mieszkańcami. Pomóc ma nowa aplikacja mobilna Świdnik, której celem jest nie tylko usprawnienie przepływu informacji, ale także szybkie reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

Lokalne rękodzieło i świąteczne inspiracje. Sprawunki 2024 już trwają
Lublin
galeria

Lokalne rękodzieło i świąteczne inspiracje. Sprawunki 2024 już trwają

Warsztaty Kultury w Lublinie wypełniły się dziś niezwykłą atmosferą świątecznych przygotowań. Sprawunki – Targi Wyjątkowych Rzeczy właśnie przyciągają mieszkańców na stare miasto, oferując niebanalne prezenty, lokalne rękodzieło i ekologiczne produkty.

Monika Skinder została sprinterską mistrzynią Polski

Monika Skinder została sprinterską mistrzynią Polski

Mistrzostwa Polski odbyły się w słowackim Strskim Plesie przy okazji zawodów Slavic Cup. Skinder była faworytką imprezy, chociaż w tym sezonie reprezentantka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski miała mało startów. Uczestniczka ostatnich igrzysk olimpijskich nie rozpoczęła jeszcze chociażby sezonu w Pucharze Świata.

Weekend w Berecie
foto
galeria

Weekend w Berecie

Wiemy, że lubicie się zabawić w popularnym Berecie. Ostatnio dużo się działo przy okazji imprezy mikołajkowej. To była niezapomniana noc pełną emocji, nostalgii i radości w rytmie najlepszych polskich i zagranicznych przebojów. Tak się bawi Lublin.

Kalendarz
grudzień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia