Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Festiwale

19 kwietnia 2019 r.
21:37

WpółDrogi Festival. Teatr i muzyka w Kazimierzu Dolnym [program]

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 0 A A
27 kwietnia 2019 19:00
(fot. materiały promocyjne)

Już po raz trzeci w Kazimierzu Dolnym zorganizowany zostanie WpółDrogi Festival, czyli wyjątkowa inicjatywa kulturalna łącząca różne gatunki i stylistyki artystyczne. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 27 kwietnia - 4 maja w Dawnej Synagodze (ul. Lubelska 4). Wśród gwiazd imprezy m.in. Jan Kondrak, Izabela Szafrańska i Marcin Król.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

WpółDrogi Festival to pięć wyjątkowych występów z udziałem uzdolnionych artystów. - Wspomnimy pieśni najsłynniejszych bardów, usłyszymy muzykę żydowską, a także klasykę w nowym, nieoczywistym wykonaniu. Jak zwykle nie zabraknie także spektaklu teatralnego – przekonują organizatorzy wydarzenia. 

Festiwal rozpocznie się 27 kwietnia. Tadeusz Kwinta z Piwnicy pod Baranami zaprezentuje monodram teatralny "Mały Książę", czyli sceniczną adaptację uwielbianej przez odbiorców powieści Antoine'a de Saint-Exupery'ego.

"Mały książę" to baśń o potrzebie przyjaźni i miłości; o poczuciu obowiązku i o samotności; o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności; przekonująca nas, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…dobrze widzi się tylko sercem".

Kolejne wydarzenia festiwalowe odbędą się w dniach 1-4 maja. Na początek koncert "W skrzypcowym świecie" ROK duo, tworzonego przez Marcina Davida Króla i Lucjana Szalińskiego-Bałwasa. Instrumentaliści zaprezentują przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach - od klasyki, poprzez muzykę etno, musical aż do rocka.

ROK duo w swoim repertuarze ma utwory muzyki klasycznej, muzyki etno, a także utwory inspirowane musicalem oraz ostrzejszym, rockowym brzmieniem.

2 maja z koncertem "Ogród Wiszący" w Dawnej Synagodze wystąpi Jan Kondrak. Uważany jest od dziesięcioleci za jeden z największych głosów polskiej estrady artysta związany jest z Lubelską Federacją Bardów. W Kazimierzu zaprezentuje autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata - w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury.

W piątek organizatorzy zapraszają na koncert Jacka i Michała Musiatowiczów "Tak bym chciał". Wydarzenie podzielone zostanie na dwie części. W pierwszej artyści wystąpią w hołdzie tym, którzy walczyli o wolność, prezentując utwory bardów solidarności: Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Pietrzyka. W drugiej odsłonie usłyszymy autorskie kompozycje Jacka Musiatowicza oraz jego syna - Michała.

Jacek Musiatowicz to to przedstawiciel "pokolenia bardów" wokalista, gitarzysta, autor tekstów, poeta i kompozytor. Ma w swoim dorobku kilkanaście albumów w tym m.in. "Obraz niepokojący", "Wróżyczka", "Live" oraz czterech tomików poezji i najnowszego rockowo-bluesowego wydawnictwa – płyty "Tak bym chciał". Michał, syn Jacka, to młody artysta, który dał się już poznać szerszej publiczności w telewizyjnym show "Must Be The Music".

Tegoroczna edycja WpółDrogi Festivalu zakończy się w sobotę, 4 maja. Tego dnia w Dawnej Synagodze usłyszymy muzykę żydowską w wykonaniu charyzmatycznej wokalistki Izabeli Szafrańskiej. "Żydowska ulica" to projekt, na który składają się oryginalne wokalizy i aranżacje tradycyjnych utworów. Na koncert składają się inne utwory nie wprost kojarzone z nurtem muzyki żydowskiej jak np. "Hallejuah". W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (pianino) i Przemysław Skałuba (klarnet, saksofon i duduk).

Izabela Szafrańska - wokalistka i osobowość sceniczna. Artystyczny rodowód Szafrańskiej to niecodzienny kolaż wielokulturowej muzyki pogranicza splecionej z muzyką sefardyjską – połączenia muzyki żydowskiej i hiszpańskiego flamenco.

Festiwal WpółDrogi organizuje Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz, której celem jest połączenie w ramach festiwalu różnorodnych artystów oraz danie szansy młodym, mniej znanym wykonawcom na prezentację swojego talentu i dorobku szerszej publiczności.

Wszystkie występy w ramach festiwalu będą odbywać się o godz. 19. Bilety i karnety do nabycia: na portalach KupBilecik.pl, PanBilet.pl, eWejsciowki.pl oraz stacjonarnie w Synagodze. Ceny wejściówek, w zależności od koncertu, od 25 do 50 zł.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

W Lublinie 23 nauczycieli ma nowe stopnie
EDUKACJA
galeria

W Lublinie 23 nauczycieli ma nowe stopnie

23 pedagogów z lubelskich szkół i placówek awansowało. Miasto uroczyście przyznało stopnie nauczycieli mianowanych.

Wycięli duży dąb. Teraz wreszcie rozpoczęli sadzenie drzew na osiedlu Poręba
LUBLIN

Wycięli duży dąb. Teraz wreszcie rozpoczęli sadzenie drzew na osiedlu Poręba

Na prywatnej działce przy ul. Bursztynowej i Perłowej, gdzie w 2021 roku wycięto duży dąb, w końcu rozpoczęło się sadzenie nowych drzew. Proces ten miał zostać zakończony do końca listopada 2024 roku, jednak pierwsze nasadzenia zobaczyliśmy dopiero dzisiaj.

Łukasz Łukawski (z piłką) to lider 4tego Piętra
NA PARKIECIE

Pod Koszami Dziennika Wschodniego: Problemy 4tego Piętra

4te Piętro miało potężne problemy z pokonaniem Quattro Tech w ramach kolejnej serii gier rozgrywek Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego .

Daniel Obajtek zarekomendował mieszkańcom Puław fuzję miejscowego kombinatu z Orlenem, którym zarządzał w czasie rządów PiS. Obecne władze Grupy Azoty stanowczo odcinają się od takich sugestii, nazywając ich potencjalne skutki osłabianiem polskiej branży chemicznej
POMYSŁY i MILIARDY

Daniel Obajtek i jego pomysły na "Puławy". Grupa Azoty odpowiada

Daniel Obajtek skrytykował sposób zarządzania Grupą Azoty. Stwierdził, że porzucony po wyborach plan fuzji z Orlenem, byłby najlepszym rozwiązaniem dla Zakładów Azotowych. Na te słowa odpowiedziała rzecznik tarnowskiego przedsiębiorstwa.

Lublin jest jednym z dziewięciu miast w Polsce, które otrzymało zaproszenie do udziału w projekcie „Urban Lab – Miasto dla Młodych” oraz pierwszym z podpisaną umową na dofinansowanie.
URBAN LAB

Lublin to pierwsze takie miasto w Polsce. Miasto dla młodych

Miasto Lublin jako pierwsze miasto w Polsce podpisało umowę na dofinansowanie w ramach projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”.

Szach i mat: Czas na Międzypokoleniowy Turniej Szachowy
GONIEC NA G7

Szach i mat: Czas na Międzypokoleniowy Turniej Szachowy

Kiedy? 14 grudnia. Gdzie? Arena Lublin. Będą pojedynki w najlepszej grze świata, będzie współpraca i będzie wsparcie dla potrzebujących.

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Miasto otwiera nabór do Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Lublinie

Rozpoczął się nabór uczestników do nowej placówki przy ul. Poturzyńskiej 1 w Lublinie. Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zapewni wsparcie 20 osobom z niepełnosprawnościami.

W trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski ChKS Chełm podejmie PZL Leonardo Avię Świdnik

ChKS Chełm znowu zagra z PZL Leonardo Avią Świdnik, tym razem w Tauron Pucharze Polski

ChKS Chełm zmierzy się z PZL Leonardo Avią Świdnik w trzeciej rundzie TAURON Pucharu Polski. Początek spotkania w środę o godzinie 19

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Siedemdziesięciolatka jechała "na zderzaku" busa. Nie zdążyła wyhamować

Trzy osoby trafiły do szpitala po zdarzeniu drogowym w m. Szopinek w gminie Zamość. Kierująca toyotą 70-latka uderzyła w jadącego przed nią citroena. Jak wstępnie ustaliła policja, kobieta nie zachowała właściwej odległości od jadącego przed nią pojazdu.

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku

Potrącił policjanta i uciekał przez całe miasto. Dzisiaj kibol usłyszał wyrok

Jechał samochodem, biegł i był w stanie zrobić wszystko, aby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W tle sprawy porachunki kibiców Motoru Lublin.

Po porażce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Górnikiem Zabrze puławscy liczą, że ich drużyna w końcu wywalczy komplet punktów

Azoty Puławy kontra Gwardia Opole. Chcą w końcu wygrać u siebie

Rywalem Azotów Puławy będzie COROTOP Gwardia Opole. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 18. Będzie to mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej.

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Koleżanki Wanda, Janina i Teresa z Poniatowej zginęły w sierpniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym w Chodlu. W opolskim sądzie ruszył proces dwóch oskarżonych kierowców.

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?
film

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla policji. Większy ruch na drogach, tłumy w galeriach handlowych i ryzyko kradzieży to wyzwania, z którymi mierzą się funkcjonariusze. Rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie opowiada o planach na najbliższe tygodnie.

Radosław Muszyński prowadził Lewart od 27 września do 10 grudnia

Lewart Lubartów znowu zmienia trenera

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Tamtejszy Lewart zdecydował się na kolejną zmianę trenera. Sezon na ławce rozpoczynał Grzegorz Białek, który wywalczył z drużyną awans do III ligi. Rundę kończył za to Radosław Muszyński. We wtorek działacze ekipy beniaminka poinformowali jednak, że zdecydowali się podziękować szkoleniowcowi.

Kalendarz
grudzień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31