Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Imprezy

4 stycznia 2021 r.
13:08

Ferie 2021 w Lublinie. Wszystkie propozycje na ferie

Autor: Zdjęcie autora Damian Drabik
0 1 A A
4 stycznia 2021 10:00
(fot. materiały promocyjne)

Tegoroczne ferie zimowe w Lublinie będą inne niż wszystkie. W mieście nie zabraknie przeróżnych atrakcji i zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży szkolnej, jednak z uwagi na sytuację epidemiczną realizowane będą zdalnie. Na młodych odbiorców w najbliższych dniach czekać będzie szereg niespodzianek dzięki akcji miasta Lublin - "Zima w mieście", ale to nie jedyne propozycje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

* Ferie na Zamku Lubelskim

Muzeum Narodowe w Lublinie zaprasza na zajęcia w dniach 4-15 stycznia. Od 4 do 7 stycznia w Internecie udostępniane będą materiały z różnymi tańcami dworskimi przygotowane przez Zespół Tańca Dawnego Belriguardo. W kolejnym tygodniu zajęć na dzieci czekać będą m.in. warsztaty tworzenia lalek i motanek, ciekawe zadania i zagadki oraz premiery filmu i komiksu "Historia pewnego zabytku". Szczegóły TUTAJ.

Dodatkowo Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaprasza na Ferie po Królewsku online w siedmiu Rezydencjach Królewskich. Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane aktywności dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkola do szkół średnich. Projekt realizowany jest także w Muzeum Narodowym W Lublinie. Warto obserwować hashtag #FeriePoKrólewsku.

* Ferie z Filharmonią

Filharmonia Lubelska zaprasza dzieci na wyjątkowe muzyczne spotkania podczas ferii zimowych. W programie: świąteczne muzykowanie oraz warsztaty z udziałem instrumentarium Carla Orffa. Koncert z kolędami polskimi i innymi świątecznymi utworami zostanie opublikowany na kanale YouTube Filharmonii 7 stycznia. Z kolei 11 stycznia pojawi się materiał wideo z warsztatami, które porpowadzą Justyna Wiąckiewicz i Anna Kabulska.

Zajęcia edukacyjne w Warsztatach Kultury

W dniach 4-17 stycznia Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w internetowych feriach zimowych. Na profilu Facebook instytucji realizowane będą ciekawe warsztaty i spotkania. W programie m.in. ćwiczenia, nauka komputerowej animacji oraz wykłady poświęcone szkole Bauhaus. Część wydarzeń w formie wideo będzie prezentowanych POD TYM LINKIEM. Na niektóre zajęcia obowiązują zapisy. Szczegóły TUTAJ.

Fajne Ferie online w DDK Czuby Południowe i DDK Węglin

Dzielnicowe Domy Kultury Czuby Południowe i Węglin zapraszają dzieci z klas I-VI do udziału w dwóch turnusach ferii zimowych online, w ramach których znajdą się m.in. zajęcia poświęcone kuchni świata, eksperymentom i grom planszowym.

Ferie odbędą się w dwóch turnusach: I turnus – 4.01.2021-8.01.2021 (z wyłączeniem 6.01.2021); II turnus – 11.01.2021-15.01.2021. Zajęcia odbywać się będą za pośrednictwem platformy ZOOM. Koszt udziału (od Dziecka) – I turnus – 60 zł, II turnus – 75 zł. Szczegóły dotyczące zapisów dostępne są na stronach internetowych DDK Węglin i Czuby Południowe.

* Sztuka zdarzeń w Galerii Labirynt:

Galeria Labirynt zaprasza dzieci i młodzież do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Sztuka Zdarzeń, prowadzonym w całości online. Warsztaty są oparte o tworzenie działań i akcji inspirowanych wybranymi dziełami sztuki współczesnej, które można wykonywać w domu lub na dworze. Każdy z tematów warsztatowych jest opracowany jako instrukcja.

Instrukcje udostępniane są co dwa dni w interaktywnej formie na platformie Padlet - TUTAJ.

* Ferie w bibliotekach:

W ramach akcji "Zima w mieście" wiele atrakcji szykują filie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. W programach poszczególnych instytucji znajdują się m.in. warsztaty plastyczne, zajęcia inspirowane kulturą chińską, quizy filmowe i zagadki literackie, a nawet sztafeta literacka, w ramach której dzieci wspólnie napiszą książkę. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.mbp.lublin.pl.

* Akcja Zima w kinie Bajka:

Aż 14 filmów online będzie można zobaczyć do 17 stycznia z Kinem Bajka. Dostępne będą takie tytuły, jak: "Najlepsza gwiazdka", "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" czy "Mira". Chętni otrzymają od Kina bezpłatnie kod dostępu do filmu i link do jego pobrania. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy przesłać "Zamówienie projekcji" na adres e-mail kinobajka@o2.pl. Zamówienie powinno zawierać tytuł filmu, który chcemy obejrzeć wraz z naszymi pociechami oraz następujące oświadczenie: "Oświadczam, że jestem mieszkanką/mieszkańcem Lublina". Więcej informacji TUTAJ.

Zima na Czechowie 2021. Zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych:

Dzielnicowy Dom Kultury Czechów zaprasza dzieci ze szkół podstawowych do udziału w  zajęciach edukacyjnych realizowanych w czasie ferii. W bezpłatnym programie m.in. warsztaty teatralne, manualne, komiksowe, tworzenia karmników i zabawy ze słowem i obrazem.

Zapisy na działania warsztatowe oraz seanse pod nr 81 741 99 11 i drogą mailową: m.kruszynska@ddksmczechow.pl. Zajęcia w trybie zdalnym każdego dnia na platformie ZOOM. 

* Zima w mieście:

W ramach akcji Miasta Lublin "Zima w mieście" w lokalnych domach kultury, klubach osiedlowych i instytucjach realizowane będą online różnorodne projekty edukacyjne. Warto zaglądać na stronę internetową www.lublin.eu, na której w zakładce "Zima w mieście" zebrane będą wszystkie aktualne propozycje z podziałem na zajęcia "aktywne" i "kulturalne".

* DDK Bronowice:

Na akcję "Zima w mieście" Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza w dniach 11-15 stycznia. Program zajęć, szczegóły zapisów oraz regulamin dostępne będą wkrótce na stronie internetowej placówki.

* DK Łęgi na Czubach:

Od poniedziałku, 4 stycznia, Dom Kultury "Łęgi" na Czubach będzie realizował na swoim profilu Facebook akcję "Zima w mieście 2021". Każdego dnia będzie można  obejrzeć filmik z warsztatów Modern Jazz i nauczyć się nowych elementów tańca. Będą też zajęcia z plastyki.

* DK Kalinowszczyzna:

Każdego dnia ferii zimowych na profilu Facebook Domu Kultury Kalinowszczyzna realizowane będą warsztaty teatralne, plastyczne, taneczno-baletowe, wokalno-muzyczne, warsztaty dla dzieci oraz warsztaty rodzinne. 

* Klub Osiedlowy Przyjaźni:

W dniach 4-17 stycznia na profilu Facebook Klubu Osiedlowego Przyjaźni realizowane będą online warsztaty w ramach akcji Zima w mieście. Będą m.in. zajęcia z rytmiki z Jadwigą Niedźwiedź oraz warsztaty teatralne z Beatą Passini.

* Błonie walczy w koronie:

W dniach 4-15 stycznia w Domu Kultury Błonie realizowane będą warsztaty z udziałem dzieci. Będą m.in. zajęcia plastyczne, taneczne, bajkowe oraz warsztaty gier i zabaw.

Zgłoszenia powinny zawierać imię, nazwisko oraz wiek dziecka, nr telefonu i preferowane zajęcia. Maksymalna wielkość grupy - 5 osób. Maile należy wysłać pod adres: dkblonie@gmail.com. Zajęcia będą realizowane co dziennie z wyjątkiem 6 stycznia oraz dni wolnych).

* Dom Kultury Skarpa:

DK Skarpa Spółdzielni Mieszkaniowej Czuby w Lublinie zaprasza do uczestnictwa w Akcji Zima w mieście (online), podczas której będą organizowane warsztaty plastyczne, rękodzieła artystycznego, warsztaty majsterkowania oraz zajęcia taneczne. Materiały będą publikowane na profilu FB instytucji.

* #linkdokultury

Miasto Lublin zaprasza również na prezentacje online trzynastu projektów przygotowanych przez lubelskich artystów i animatorów kultury,wyłonionych do realizacji w konkursie #linkdokultury. Na stronie internetowej www.lublin.eu w zakładce #Link do kultury pojawią się między innymi prezentacje, spektakle, warsztaty, filmy i wiele innych projektów. Już teraz można znaleźć pod tym adresem dotychczasowe projekty zrealizowane w ramach akcji.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

45-lecie zespołu VOX. Jubileuszowy koncert w CSK
17 września 2024, 19:00

45-lecie zespołu VOX. Jubileuszowy koncert w CSK

Zespół VOX to bezdyskusyjnie jedna z ikon polskiej muzyki rozrywkowej. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 45–lecia istnienia. 17 września w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbędzie się jubileuszowy koncert, podczas którego VOX zabierze Was w muzyczną podróż, podczas której usłyszycie wszystko co najlepsze z bogatego repertuaru grupy.

Lubelskie się zazieleni
galeria

Lubelskie się zazieleni

Pięć organizacji pozarządowych zajmie się posadzeniem blisko 700 drzew na terenie województwa lubelskiego. Projekt został stworzony z okazji jubileuszu województwa.

Co jest ważniejsze – serce czy mózg? Tego dowiemy się podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki
PROGRAM WYDARZEŃ

Co jest ważniejsze – serce czy mózg? Tego dowiemy się podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki

Prawie 2 tys. wydarzeń dla dużych i małych, wszystkie uczelnie w Lublinie i wielki naukowy piknik. To wszystko co czeka nas podczas jubileuszowej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Magiczny Lublin Jagiellonów
patronat
15 września 2024, 18:45

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Magiczny Lublin Jagiellonów

Utwory z czasów panowania dynastii Jagiellonów, czyli: muzyka średniowiecza i renesansu, instrumentalna, wokalna i wokalno – instrumentalna ze zbiorów polskich i zagranicznych w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Capella All’Antico już w najbliższą niedzielę w Kościele Pobrygidkowskim.

Dodatkowe środki na remont trzech ulic w Chełmie

Dodatkowe środki na remont trzech ulic w Chełmie

Ulice Kilińskiego, Grunwaldzka i Krańcowe przejdą gruntowny remont, o czym poinformował prezydent miasta Chełm. Kiedy ruszą prace?

Patriotyczna niedziela w Turobinie
patronat
15 września 2024, 10:00

Patriotyczna niedziela w Turobinie

Festiwal piosenki patriotycznej w Turobinie jest organizowany od 8 lat i cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Każdego roku Turobin gości wykonawców z odległych miejscowości. W tym roku na turobińskiej scenie wystąpi Zespół Pieśni Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław.

Był poszukiwany. Wpadł, bo jechał bez światła
Biała Podlaska

Był poszukiwany. Wpadł, bo jechał bez światła

42-letni obywatel Ukrainy był poszukiwany listem gończym. Wpadł w ręce policjantów, którzy zwrócili uwagę na niedziałające światło w jego aucie.

Marcin Wójcik w programie (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Marcin Wójcik w programie (Nie)Wyparzona Gęba

W programie (Nie)Wyparzona Gęba Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru zmierzy się z naszymi ostrymi przekąskami i odpowie na pytania czy w szkole był zgrywusem, jak to się stało, że zajął się kabaretem i czy stand-up wypiera kabaret. Opowie nam też o nowym programie "Mniej Więcej".

Gadająca papuga zatrzymana na granicy

Gadająca papuga zatrzymana na granicy

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej uniemożliwili wjazd gadającej papugi żako na teren Polski. Zwierzę nie posiadało dokumentów CITES.

park Radziwiłłowski

Wypłoszyć ptaki z parku. Przyrodnicy miażdżą pomysł, który uzyskał pozytywną ocenę urzędników

Wypłoszyć ptaki z parku i usunąć ich gniazda. Ten zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego pomysł wywołuje sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród przyrodników. – Sokół płoszy nie tylko gawrony, ale tak naprawdę wszystkie ptaki przebywające w parku, a nawet w okolicy- alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Ratusz problemu nie widzi.

Zakłady Azotowe w Puławach to największa firma przemysłowa w regionie. Pod względem finansowym ostatnie lata należą do najtrudniejszych w jej historii

Puławskie Azoty daleko od rentowności. Tracą setki milionów

Grupa kapitałowa Zakładów Azotowych w Puławach nadal dokłada do interesu. Największy producent nawozów w Polsce pierwsze półrocze zamknął stratą 336 mln zł. Powód tak złych danych to jak czytamy w komunikacie spółki "wymagająca sytuacja rynkowa" w Europie.

Chełm ma nowego dyrektora największego departamentu w urzędzie- jest nim Bogdan Drygasiewicz, były prezes CHTBS.

Zmiany ciąg dalszy. Chełm ma nowego dyrektora

Niedawno prezydent Chełma ogłosił nowego dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. Teraz nadszedł czas na przedstawienie kolejnej zmiany w urzędzie – nowego dyrektora Departamentu Architektury, Inwestycji i Funduszy Europejskich.

Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z generałami odpowiedzialnymi za szkolenie pilotów, by omówić z nimi oczekiwane zmiany. Ich celem jest uproszczenie i przyspieszenie nauki pilotażu śmigłowców, którzy w przyszłości zasiądą za sterami AH-64
Wideo
film

Minister w Dęblinie. Chce skrócić czas szkolenia pilotów

Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony, w poniedziałek odwiedził Lotniczą Akademię Wojskową. Mówił o zmianach w procesie kształcenia załóg śmigłowców. Ich celem jest uproszczenie i skrócenie tego procesu na wzór amerykański.

Koszmar na pastwisku. Wataha wilków zaatakowała cielaki

Koszmar na pastwisku. Wataha wilków zaatakowała cielaki

Wilki zaatakowały bydło w gminie Stoczek Łukowski. Jeden cielak nie przeżył.

Surowe kary w Hetmanie Zamość po walkowerze z Tomasovią

Surowe kary w Hetmanie Zamość po walkowerze z Tomasovią

Są konsekwencje walkowera w meczu pomiędzy Hetmanem Zamość, a Tomasovią. Przypomnijmy, że w derbach na boisku padł remis 2:2, ale ze względu na to, że w barwach beniaminka rozgrywek przez kilka minut brakowało na boisku zawodnika o statusie młodzieżowca trzy punkty zgarnął zespół z Tomaszowa

Kalendarz
wrzesień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia