Księgarnia Dosłowna w Lublinie (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) zaprasza do udziału w zupełnie nowym projekcie - DoSłowne Potyczki Literackie. W programie 10 spotkań pod hasłem "co czytać, żeby pisać". Inauguracja już 21 maja.
Celem projektu jest promowanie czytelnictwa poprzez włączanie odbiorców w proces twórczy. - Chcemy pokazać literaturę jako drogę do osiągania spełnienia artystycznego, mniej elitarną i bardziej osiągalną niż jest to powszechnie uznawane - opowiadają autorzy inicjatywy.
Przed nami 10 spotkań, podczas których prezentowana będzie twórczość osób początkujących, wyszukiwanych poprzez kontakty ze szkołami, grupami literackimi, ale także osób ukrywających się w przestrzeniach Internetu.
W spotkaniach będą także uczestniczyć doświadczeni autorzy w roli mentorów. Dodatkowo realizowany będzie również turniej literacki dla odbiorców spotkań w formie happeningowej.
Nagrodzone teksty oraz ślady najciekawszych dokonań zrealizowanych w cyklu spotkań autorskich trafią do specjalnej publikacji, która ukaże się po zakończeniu projektu. Nabór będzie prowadzony poprzez wysłanie tekstów na adres ksiegarnia@ck.lublin.pl.
Pierwsze spotkanie w ramach projektu odbędzie się już 21 maja o godz. 18 na Facebooku Księgarni. Zaprezentują się na nim poetki związane z warszawską grupą Wspólny Pokój: Beata Gula, Natalia Malek i Joanna Mueller. To grupa artystyczna kobiet, które zajmują się zarówno własną twórczością literacką, wizualną czy translatorską, jak i animacją kultury, edukacją osób dorosłych, i aktywizmem feministycznym.
Po spotkaniu odbędzie się turniej jednego wiersza – przewidziane są nagrody pieniężne. Z nadesłanych tekstów zostanie wyłowionych dziesięć, które wystartują w konkursie. Decyzję kto zostanie laureatem podejmą poetki ze Wspólnego Pokoju.
Wiersze należy przesyłać na adres ksiegarnia@ck.lublin.pl. W temacie należy wpisać imię i nazwisko autora oraz dopisek "Dosłowne Potyczki – turniej". Termin nadsyłania prac: 19.05.2021.