Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

15 grudnia 2017 r.
14:04

W przyszłym roku w CSK: Teatr, opera, muzyka i zakupy [program]

0 5 A A
Centrum Spotkania Kultur
Centrum Spotkania Kultur (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Na koncert, na spektakl, albo na zakupy. Centrum Spotkania Kultur zaprasza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Za CSK pierwszy pełny rok funkcjonowania instytucji.

– Mam głębokie przekonanie, że najlepsze dopiero przed nami – stwierdza Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek województwa odpowiedzialny za kulturę. Niewykluczone, że jedyna w regionie 1000-osobowa sala w przyszłym roku wielokrotnie się wypełni do ostatniego miejsca. W programie na 2018 koncerty, opery, spektakle i targi.

Teatr

– Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w budowie” to wydarzenie flagowe naszej instytucji bazujące na architekturze naszego budynku – podkreśla Piotr Franaszek, dyrektor CSK.

Od stycznia do kwietnia będziemy oglądać spektakle nominowane przez kapitułę konkursu „Złota kieszeń”. To „Gorset” Sceny Plastycznej KUL (24 stycznia, bilety od 20 zł), „Malowany ptak” w reż. Mai Kleczewskiej (4 lutego, bilety od 30 zł), „Chłopi” w reż. Krzysztofa Garbaczewskiego (29 marca, bilety od 30 zł) i „Księgi Jakubowe” na podstawie powieści Olgi Tokarczuk w reż. Eweliny Marciniak (20 kwietnia, bilety od 40 zł).

A poza konkursem, jeszcze w styczniu, na scenie CSK także spektakl warszawskiego Och-teatru „Pomoc domowa” w reżyserii Krystyny Jandy. (20 stycznia, bilety od 75 zł), „Chiński Nowy Rok” w wykonaniu Pekińskiej Akademii Tańca Youth Dance Company (27 stycznia, bilety od 30 zł) i Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili (30 stycznia, bilety od 140 zł).

– W marcu do CSK wróci też Moscow City Balet, a w czerwcu zobaczymy „Człowieka z La Manczy”, bardzo malowniczą produkcję w reżyserii Witolda Mazurkiewicza – dodaje Franaszek.

Opera

Premiera „Orfeusza i Eurydyki” Mariusza Trelińskiego w ten weekend we Wrocławiu. Opera, gdzie „rzeczywistość sceniczną czaruje mistrz filmowego prowadzenia akcji” do Lublina przyjedzie we wrześniu.

– Rozmawiamy też o innych pozycjach – przyznaje Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej. – Chcieliśmy w Lublinie pokazać nasz zespół baletowy z muzyką na żywo w „Dziadku do orzechów” lub „Romeo i Julii”. zapraszam też na pierwsze dzieło operowe Leszka Możdżera tak świetnie odebrane przez wrocławską publiczność.

„Immanuel Kant” w CSK 29 czerwca i 1 lipca. Jazz spotyka się z operą, literatura z filozofią, a kostiumy przygotowała Ewa Minge.

Muzyka

Już 9 lutego „Siedem bram Jerozolimy” - koncert pod dyrekcją maestro Krzysztofa Pendereckiego w wykonaniu orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Bilety wkrótce w sprzedaży.

Można już za to kupić bilety na Grzegorza Turnaua (13 stycznia, od 70 zł ), Piotra Nalepę Breakout Tour (21 stycznia, od 55 zł), Trebunie-Tutki & Urmuli Quintet z Gruzji (11 lutego), Kult akustycznie (11 marca, od 120 zł), Perfect (24 marca, od 90 zł).

W ramach 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena 22 marca w Sali Operowej wystąpi amerykańska Buffalo Philharmonic Orchestra (bilety od 40 zł). A dzień później w archikatedrze zagra Szymanowski Quartet.

– Wstęp na koncert w katedrze jest bezpłatny – podkreśla dyrektor Franaszek.

A 5 maja prawdziwa gwiazda: Bobby McFerrin (bilety od 80 zł).

Zakupy

W pierwszej połowie roku nie zabraknie też przeglądu najlepszych dokumentów (15. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity, 14-20 maja) i zmagań konkursowych (na Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi - 20-26 maja - zgłosiło się 150 uczestników z całego świata).

Do tego showroom z rzeczami najlepszych polskich projektantów (otwarcie dziś) i cykliczne targi. Od dziś do niedzieli w przestrzeniach CSK East Ænd Art.

– Lokalni wytwórcy i najlepszy design. Oryginalne pomysły na prezenty – zachęca Barbara Wybacz z CSK.
Inny powód niż zakupy by w ten weekend wybrać się do CSK to spotkania i rodzinne warsztaty. – Można się jeszcze zapisywać – zachęca Wybacz.

Bilet na prezent

Kto w weekend kupi dwa bilety na jeden z koncertów czy spektakli dostanie prezent: jedno z wydawnictw Centrum Spotkania Kultur (płyta lub książka).

Pozostałe informacje

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku

Potrącił policjanta i uciekał przez całe miasto. Dzisiaj kibol usłyszał wyrok

Jechał samochodem, biegł i przepłynął rzekę. Wszystko po to, aby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W tle sprawy porachunki kibiców Motoru Lublin.

Po porażce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Górnikiem Zabrze puławscy liczą, że ich drużyna w końcu wywalczy komplet punktów

Azoty Puławy kontra Gwardia Opole. Chcą w końcu wygrać u siebie

Rywalem Azotów Puławy będzie COROTOP Gwardia Opole. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 18. Będzie to mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej.

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Koleżanki Wanda, Janina i Teresa z Poniatowej zginęły w sierpniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym w Chodlu. W opolskim sądzie ruszył proces dwóch oskarżonych kierowców.

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?
film

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla policji. Większy ruch na drogach, tłumy w galeriach handlowych i ryzyko kradzieży to wyzwania, z którymi mierzą się funkcjonariusze. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opowiada o planach na najbliższe tygodnie.

Radosław Muszyński prowadził Lewart od 27 września do 10 grudnia

Lewart Lubartów znowu zmienia trenera

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Tamtejszy Lewart zdecydował się na kolejną zmianę trenera. Sezon na ławce rozpoczynał Grzegorz Białek, który wywalczył z drużyną awans do III ligi. Rundę kończył za to Radosław Muszyński. We wtorek działacze ekipy beniaminka poinformowali jednak, że zdecydowali się podziękować szkoleniowcowi.

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia
ZDJĘCIA
galeria

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia

Gdy dzień staje się coraz krótszy i chłodniejszy, Lublin ubiera się w iluminację, tworząc wyjątkowy klimat w całym mieście. Od Bramy Krakowskiej po Centrum Spotkania Kultur – każdy zakątek emanuje magią Bożego Narodzenia.

Sergi Samper na razie ma kontrakt z Motorem do końca sezonu 24/25

Sergi Samper na dłużej w Motorze Lublin? „Dobrze się tutaj czuję”

Ten transfer był hitem letniego okienka transferowego w PKO BP Ekstraklasie. Do Motoru Lublin dołączył Sergi Samper, były zawodnik FC Barcelony i kolega klubowy Leo Messiego, który w karierze cieszył się z: mistrzostwa Hiszpanii, Superpucharu Hiszpanii, tytułu Klubowych Mistrzów Świata, a wygrywał też Ligę Mistrzów. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu 24/25. A czy jest szansa, że zostanie w drużynie na dłużej?

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

To się nazywa udane otwarcie zawodów. Pierwszego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie, które wystartowały w Budapeszcie mnóstwo powodów do radości miał Kacper Stokowski. Pływak AZS UMCS Lublin najpierw awansował do finału na 100 metrów stylem grzbietowym. Niedługo później wraz ze sztafetą 4x100 metrów stylem dowolnym wywalczył brązowy medal.

Terapia z Dr Misio
koncert
20 grudnia 2024, 18:00

Terapia z Dr Misio

Dr Misio, to rock’n’rollowa ekipa grająca ostrego rocka pod wodzą niesamowitego Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, znanego m.in. z ról w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”). Już 20 grudnia (piątek) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt Dr Misio pokaże Wam co to znaczy rock’n’roll.

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego
DLA PACJENTÓW
galeria

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego

Dziś (10 grudnia) na Oddziale Ortopedycznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otwarto dwie wyjątkowe świetlice: „salę morską” i „salę leśną”. To miejsca, w których mali pacjenci mogą bawić się i integrować z rówieśnikami, znajdując emocjonalne wsparcie w procesie leczenia.

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

W ostatnich latach obserwujemy fascynujący trend w branży mieszkaniowej - rosnącą popularność całorocznych domków mobilnych. Te innowacyjne konstrukcje łączą w sobie zalety tradycyjnego domu z elastycznością i swobodą, jakiej nie zapewni żadne mieszkanie w bloku. Czym właściwie są całoroczne domki mobilne? To kompaktowe, przenośne jednostki mieszkalne, zaprojektowane z myślą o komfortowym użytkowaniu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Doskonałym przykładem są domki mobilne od firmy Mobildom, które łączą w sobie skandynawską jakość wykonania z polską myślą techniczną

Pamiątki z prywatnego archiwum Krzysztofa Cugowskiego
DO ZOBACZENIA
19 grudnia 2024, 18:00

Pamiątki z prywatnego archiwum Krzysztofa Cugowskiego

19 grudnia o godz. 18 w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Cugowskim. Pretekstem do spotkania będzie otwarcie ekspozycji pamiątek z prywatnego archiwum artysty.

Świąteczne upominki dla samotnych. Ostatnie dni zbiórki
WSPARCIE

Świąteczne upominki dla samotnych. Ostatnie dni zbiórki

W Puławach mieszka ponad setka starszych, ubogich i samotnych osób, dla których święta nie są najszczęśliwszym okresem w roku. Żeby dać im chociaż niewielki powód do uśmiechu, zainicjowana została zbiórka świątecznych podarunków. Akcja trwa do końca tygodnia.

Waterjet vs. inne metody cięcia – kiedy warto wybrać wycinarkę wodną?

Waterjet vs. inne metody cięcia – kiedy warto wybrać wycinarkę wodną?

Cięcie wodą, znane jako technologia waterjet, to jedna z najbardziej uniwersalnych i zaawansowanych metod obróbki materiałów. Zastosowanie tej technologii pozwala osiągnąć wysoką precyzję i czystość krawędzi przy jednoczesnym minimalizowaniu strat materiału. Jednak wybór waterjeta wymaga zrozumienia jego zalet w kontekście alternatywnych metod, takich jak cięcie laserowe, plazmowe czy mechaniczne.

Lex deweloper umożliwi budowę osiedla na ul. Wojciechowskiej? W planach ponad 600 mieszkań
LUBLIN

Lex deweloper umożliwi budowę osiedla na ul. Wojciechowskiej? W planach ponad 600 mieszkań

Właściciel działki przy ul. Wojciechowskiej 42b w Lublinie planuje budowę ośmiu bloków mieszkalnych, w których miałoby powstać ponad 600 mieszkań. To wymaga jednak zgody miejskich radnych na wykorzystanie przepisów tzw. „lex deweloper”.

Kalendarz
grudzień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31