Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

9 stycznia 2019 r.
19:43

WOŚP 2019 w Puławach. Orkiestra gra już od soboty [program]

0 9 A A
12 stycznia 2019 12:00
W zbiórce w Puławach i powiecie weźmie udział 150 wolontariuszy
W zbiórce w Puławach i powiecie weźmie udział 150 wolontariuszy (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

Puławskim sztabowcom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie straszna okazała się niehandlowa niedziela. Zaplanowane aukcje i konkursy w Galerii Zielonej odbędą się w tym roku już w sobotę. W sumie na ulice Puław oraz innych miejscowości wyjdzie prawie 150 wolontariuszy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tegoroczna zbiórka poświęcona jest „dzieciom małym i bez focha”, a dokładnie zakupowi sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych w całej Polsce. W powiecie puławskim finał organizują harcerze z lokalnego hufca ZHP. Sztabowcy poradzili sobie z ograniczeniami związanymi z tym, że w niedzielę, wszystkie galerie handlowe i supermarkety będą zamknięte. Zdecydowano, że kwestowanie rozpocznie się wcześniej i potrwa dłużej.

– Zaczynamy w sobotę w Galerii Zielonej, gdzie będziemy od godz. 12 do 18. Na miejscu będzie można znaleźć m.in. kącik dla malucha, a od godz. 15 ruszą licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ufundowanych przez sponsorów. W galerii będzie można spotkać m.in. sportowców z KS „Azoty”, planujemy również konkurs na najpiękniejszego aniołka – opowiada Marta Grykałowska, szefowa puławskiego sztabu WOŚP. Za datki do puszki, tego dnia będzie można również skorzystać z symulatora dachowania - udostępnionego przez szkołę nauki jazdy.

Z kolei w niedzielę, 13 grudnia, finał zainaugurują sportowcy, którzy wezmą udział w biegu „Policz się z cukrzycą”. Miłośnicy aktywności będą rywalizować na trasie wytyczonej zaśnieżonymi alejkami Parku Czartoryskich. Dochód z przekazanych podczas tego wydarzenia datków trafi na zakup pomp insulinowych dla cierpiących na cukrzycę kobiet w ciąży.

Tego samego dnia warto będzie odwiedzić również Szkołę Podstawową nr 2 w Puławach, gdzie od godz. 12 do 18 czekać będą animacje, malowanie twarzy, symulator dachowania oraz otwarta scena dla amatorskich występów artystycznych (z każdym dniem jej grafik coraz bardziej się zapełnia). Od godz. 15, podobnie jak dzień wcześniej, zaplanowano licytację gadżetów WOŚP, a następnie także finał konkursu szkolnego „Złota Klasa”. O godz. 17 w Puławskiej Galerii Sztuki przy Domu Chemika ruszy natomiast tradycyjna aukcja dzieł sztuki pod nazwą „Artyści-WOŚP”.

Grają także w okolicy

W Końskowoli (godz. 10, GOK) zaplanowano Koncert Bożonarodzeniowy z licytacjami. Podobnie będzie w Kurowie (godz. 13-19, GOK), gdzie na mieszkańców gminy czekają nie tylko animacje i koncerty, ale również ciepłe posiłki przygotowywane przez straż pożarną. Orkiestra zagra również w Wysokim Kole, a wolontariuszy będzie można spotkać także w Nałęczowie. W sumie, na ulice Puław i regionu w najbliższy weekend wyjdzie blisko 150 osób. Młodzież z puszkami WOŚP będzie można spotkać m.in. w okolicach kościołów, placów, przystanków autobusowych itp.

Co ze „Światełkiem do nieba”? Pokazu sztucznych ogni w tym roku nie będzie.

Pozostałe informacje

45-lecie zespołu VOX. Jubileuszowy koncert w CSK
17 września 2024, 19:00

45-lecie zespołu VOX. Jubileuszowy koncert w CSK

Zespół VOX to bezdyskusyjnie jedna z ikon polskiej muzyki rozrywkowej. W tym roku zespół obchodzi jubileusz 45–lecia istnienia. 17 września w lubelskim Centrum Spotkania Kultur odbędzie się jubileuszowy koncert, podczas którego VOX zabierze Was w muzyczną podróż, podczas której usłyszycie wszystko co najlepsze z bogatego repertuaru grupy.

Lubelskie się zazieleni
galeria

Lubelskie się zazieleni

Pięć organizacji pozarządowych zajmie się posadzeniem blisko 700 drzew na terenie województwa lubelskiego. Projekt został stworzony z okazji jubileuszu województwa.

Co jest ważniejsze – serce czy mózg? Tego dowiemy się podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki
PROGRAM WYDARZEŃ

Co jest ważniejsze – serce czy mózg? Tego dowiemy się podczas Lubelskiego Festiwalu Nauki

Prawie 2 tys. wydarzeń dla dużych i małych, wszystkie uczelnie w Lublinie i wielki naukowy piknik. To wszystko co czeka nas podczas jubileuszowej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Magiczny Lublin Jagiellonów
patronat
15 września 2024, 18:45

Wieczory Muzyczne w Kościele Pobrygidkowskim. Magiczny Lublin Jagiellonów

Utwory z czasów panowania dynastii Jagiellonów, czyli: muzyka średniowiecza i renesansu, instrumentalna, wokalna i wokalno – instrumentalna ze zbiorów polskich i zagranicznych w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Capella All’Antico już w najbliższą niedzielę w Kościele Pobrygidkowskim.

Dodatkowe środki na remont trzech ulic w Chełmie

Dodatkowe środki na remont trzech ulic w Chełmie

Ulice Kilińskiego, Grunwaldzka i Krańcowe przejdą gruntowny remont, o czym poinformował prezydent miasta Chełm. Kiedy ruszą prace?

Patriotyczna niedziela w Turobinie
patronat
15 września 2024, 10:00

Patriotyczna niedziela w Turobinie

Festiwal piosenki patriotycznej w Turobinie jest organizowany od 8 lat i cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Każdego roku Turobin gości wykonawców z odległych miejscowości. W tym roku na turobińskiej scenie wystąpi Zespół Pieśni Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław.

Był poszukiwany. Wpadł, bo jechał bez światła
Biała Podlaska

Był poszukiwany. Wpadł, bo jechał bez światła

42-letni obywatel Ukrainy był poszukiwany listem gończym. Wpadł w ręce policjantów, którzy zwrócili uwagę na niedziałające światło w jego aucie.

Marcin Wójcik w programie (Nie)Wyparzona Gęba
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Marcin Wójcik w programie (Nie)Wyparzona Gęba

W programie (Nie)Wyparzona Gęba Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru zmierzy się z naszymi ostrymi przekąskami i odpowie na pytania czy w szkole był zgrywusem, jak to się stało, że zajął się kabaretem i czy stand-up wypiera kabaret. Opowie nam też o nowym programie "Mniej Więcej".

Gadająca papuga zatrzymana na granicy

Gadająca papuga zatrzymana na granicy

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej uniemożliwili wjazd gadającej papugi żako na teren Polski. Zwierzę nie posiadało dokumentów CITES.

park Radziwiłłowski

Wypłoszyć ptaki z parku. Przyrodnicy miażdżą pomysł, który uzyskał pozytywną ocenę urzędników

Wypłoszyć ptaki z parku i usunąć ich gniazda. Ten zgłoszony w ramach budżetu obywatelskiego pomysł wywołuje sporo kontrowersji, zwłaszcza wśród przyrodników. – Sokół płoszy nie tylko gawrony, ale tak naprawdę wszystkie ptaki przebywające w parku, a nawet w okolicy- alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Ratusz problemu nie widzi.

Zakłady Azotowe w Puławach to największa firma przemysłowa w regionie. Pod względem finansowym ostatnie lata należą do najtrudniejszych w jej historii

Puławskie Azoty daleko od rentowności. Tracą setki milionów

Grupa kapitałowa Zakładów Azotowych w Puławach nadal dokłada do interesu. Największy producent nawozów w Polsce pierwsze półrocze zamknął stratą 336 mln zł. Powód tak złych danych to jak czytamy w komunikacie spółki "wymagająca sytuacja rynkowa" w Europie.

Chełm ma nowego dyrektora największego departamentu w urzędzie- jest nim Bogdan Drygasiewicz, były prezes CHTBS.

Zmiany ciąg dalszy. Chełm ma nowego dyrektora

Niedawno prezydent Chełma ogłosił nowego dyrektora Departamentu Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. Teraz nadszedł czas na przedstawienie kolejnej zmiany w urzędzie – nowego dyrektora Departamentu Architektury, Inwestycji i Funduszy Europejskich.

Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z generałami odpowiedzialnymi za szkolenie pilotów, by omówić z nimi oczekiwane zmiany. Ich celem jest uproszczenie i przyspieszenie nauki pilotażu śmigłowców, którzy w przyszłości zasiądą za sterami AH-64
Wideo
film

Minister w Dęblinie. Chce skrócić czas szkolenia pilotów

Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister obrony, w poniedziałek odwiedził Lotniczą Akademię Wojskową. Mówił o zmianach w procesie kształcenia załóg śmigłowców. Ich celem jest uproszczenie i skrócenie tego procesu na wzór amerykański.

Koszmar na pastwisku. Wataha wilków zaatakowała cielaki

Koszmar na pastwisku. Wataha wilków zaatakowała cielaki

Wilki zaatakowały bydło w gminie Stoczek Łukowski. Jeden cielak nie przeżył.

Surowe kary w Hetmanie Zamość po walkowerze z Tomasovią

Surowe kary w Hetmanie Zamość po walkowerze z Tomasovią

Są konsekwencje walkowera w meczu pomiędzy Hetmanem Zamość, a Tomasovią. Przypomnijmy, że w derbach na boisku padł remis 2:2, ale ze względu na to, że w barwach beniaminka rozgrywek przez kilka minut brakowało na boisku zawodnika o statusie młodzieżowca trzy punkty zgarnął zespół z Tomaszowa

Kalendarz
wrzesień 2024
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Co Gdzie Kiedy - aplikacja mobilna
Wkrótce
Najbliższe wydarzenia