Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2017 r.
14:38

Kozienalia 2017 w Lublinie: Program imprezy. Dużo polskiego hip-hopu i nie tylko

Studenci z samorządu UMCS odkryli karty i ogłosili pełny program tegorocznych Kozienaliów. Wśród przedstawionych w poniedziałek artystów są m.in.: Ten Typ Mes, Margaret oraz brytyjski duet tworzący muzykę elektroniczną Gorgon City.

Aktualizacja artykułu: 17 maja 2017 r. 13:47
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

[ROZDAJEMY VOUCHERY]

Mamy dla Was vouchery, które można wykorzystać w trakcie Kozienaliów. Każdy upoważnia do odbioru pozycji z menu wskazanych foodtrucków na terenie browaru Perła.

Czytaj więcej: Żarcie Na Kółkach w Lublinie. Zlot food trucków

KONKURS JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY

Program Kozienaliów 2017:

Kozienalia 2017 odbędą się w dniach 19-21 maja na terenie browaru przy ul. Bernardyńskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach koncerty będą odbywać się na dwóch scenach. Główna stanie na terenach zielonych od strony ul. Rusałka. Mniejsza scena znajdzie się na dziedzińcu w pobliżu głównego wejścia.

Pierwszego dnia imprezy nie zabraknie atrakcji dla fanów hip-hopu. Wystąpią: Otsochodzi, Łona i Webber z zespołem The Pimps, Taco Hemingway oraz Ten Typ Mes. Na mniejszej scenie zagrają Sorry Boys i Julia Marcel.

Sobotnie koncerty na scenie głównej rozpocznie występ zwycięzcy Studenckiego Przeglądu Alternatywnej Muzyki. Następnie pojawią się: laureat Fryderyka za fonograficzny debiut roku Piotr Zioła, zespół KAMP! Oraz Natalia Nykiel. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski duet producencki Gorgon City. Na mniejszej scenie zagrają natomiast Bisz (B.O.K.) oraz The Dumplings.

Na niedzielę zaplanowano koncerty Rosalie., pochodzącego z Lublina Krzysztofa Zalewskiego, Margaret i grupy Hey. Na scenie na dziedzińcu wystąpia z kolei Lilly Hates Roses i Mary Komasa.

PIĄTEK 19 MAJA:

Otsochodzi, Łona/Webber & The Pimps, Taco Hemingway, Ten Typ Mes. Scena Perła Export: Sorry Boys, Julia Marcell.

SOBOTA 20 MAJA:

zwycięzca SPAM, Piotr Zioła, Kamp!, Natalia Nykiel, Gorgon City. Scena Perła Export: Bisz (B.O.K), The Dumplings.

NIEDZIELA 21 MAJA: Rosalie., Krzysztof Zalewski, Margaret, HEY. Scena Perła Export: Lilly Hates Roses, Mary Komasa.

>>> Kozienalia, Juwenalia, Medykalia, Feliniada 2017 - program koncertów imprez studenckich w Lublinie

Gorgon City

Margaret

Ten Typ Mes

Łona, Webber & The Pimps

Krzysztof Zalewski

Pozostałe informacje

Ukrainiec i Białorusin zatrzymani na Lubelszczyźnie. Obaj stracili prawo pobytu

Ukrainiec i Białorusin zatrzymani na Lubelszczyźnie. Obaj stracili prawo pobytu

Policjanci z regionu zatrzymali dwóch obcokrajowców, którzy złamali prawo na terenie województwa lubelskiego. Jeden z nich, 55-letni obywatel Ukrainy, w krótkim czasie dokonał kilku kradzieży w markecie w Dołhobyczowie. Drugi to 43-letni obywatel Białorusi, który prowadził ciężarówkę z ponad 2 promilami alkoholu w organizmie. Obaj zostali przekazani Straży Granicznej, która wszczęła wobec nich procedury wydalenia z Polski.

„Ursus” bez świateł, kierowca z promilami bez prawa jazdy

„Ursus” bez świateł, kierowca z promilami bez prawa jazdy

Miał 2 promile alkoholu, żadnych uprawnień i ciągnik bez badań technicznych. 46-latek z gminy Siedliszcze postanowił wsiąść za kierownicę swojego Ursusa i ruszyć w drogę - mimo że jego pojazd nie posiadał nawet wymaganego oświetlenia. Interweniowali policjanci ruchu drogowego z Chełma.

Sekundy nieuwagi na pasach. 17-latek potrącony w centrum Chełma

Sekundy nieuwagi na pasach. 17-latek potrącony w centrum Chełma

Kilka minut nieuwagi wystarczyło, by spokojny poranek na ulicy Żwirki i Wigury zamienił się w dramat. 17-letni pieszy został potrącony przez samochód, gdy przechodził przez oznakowane przejście. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność.

Skróty, które znają wszyscy lublinianie. Ale czy na pewno?
QUIZ

Skróty, które znają wszyscy lublinianie. Ale czy na pewno?

UMCS, CSK, ZDiTM - każdy te skróty zna. A czy potrafił poprawnie je rozwinąć? Sprawdź się w naszym quizie!

Elżbieta Gnyp zmarła w czwartek, 30 października. Miała 71 lat

Zmarła zasłużona mieszkanka miasta. Zamość w środę pożegna Elżbietę Gnyp

Bliscy, znajomi, przyjaciele i współpracownicy w środę 5 listopada pożegnają Elżbietę Gnyp. Znana i zasłużona zamościanka, artystka, wykładowczyni zmarła w zeszłym tygodniu. Miała 71 lat.

Stare Miasto w Lublinie

Lublin na piątym miejscu w Polsce. Jak Lubelszczyzna wypada w Indeksie Zdrowych Miast?

Lublin plasuje się w ogólnopolskiej czołówce. Zamość wyróżnia się na tle reszty kraju w dbałości o środowisko i zapewnieniu mieszkańcom dostępu do usług o charakterze publicznym. Chełm wybija się w infrastrukturze transportowej. Sprawdzamy, jak powiatowe miasta Lubelszczyzny wypadły w Indeksie Zdrowych Miast 2025.

IMGW ostrzega: gęste mgły w części regionu

IMGW ostrzega: gęste mgły w części regionu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gęstymi mgłami w 9 powiatach województwa.

Dominik Kubera oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie

Dominik Kubera oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie

Nieoficjalnie mówiło się o odejściu Dominika Kubery z Orlen Oil Motoru Lublin od dawna. Jednak dopiero we wtorek oficjalnie poinformowano, że popularny „Domin” przenosi się z zespołu wicemistrzów Polski do Stelmet Falubazu Zielona Góra

Co z remontem Unii Lubelskiej? Miasto uspokaja

Co z remontem Unii Lubelskiej? Miasto uspokaja

Jesienią na około miesiąc całkowicie ustały prace remontowe na moście przy alei Unii Lubelskiej. Problem został jednak zażegnany, a ratusz zapowiada, że terminy nie są zagrożone.

„Sieci na dzieci: stop cyberprzemocy” - ogólnopolski projekt przeciw przemocy w Internecie

„Sieci na dzieci: stop cyberprzemocy” - ogólnopolski projekt przeciw przemocy w Internecie

29 października 2025 r. w Polskiej Agencji Prasowej odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Sieci na dzieci: stop cyberprzemocy”, realizowany przez Fundację Chaber Polski na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Inicjatywa ma na celu przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej w przestrzeni cyfrowej, edukowanie młodych ludzi, nauczycieli i rodziców oraz budowanie bezpiecznego, empatycznego środowiska online.

Nowoczesny system odpraw na granicy w Hrebennem

Nowoczesny system odpraw na granicy w Hrebennem

Na przejściu granicznym w Hrebennem ruszył nowy system odpraw – Entry/Exit System (EES). To rozwiązanie wdrażane na zewnętrznych granicach Unii Europejskiej, które ma usprawnić kontrole i zwiększyć bezpieczeństwo podróży.

Jeśli Twoja codzienność przypomina spacer po linie, to może być objaw ataksji Friedreicha

Jeśli Twoja codzienność przypomina spacer po linie, to może być objaw ataksji Friedreicha

Ataksja Friedreicha (FA) to rzadka choroba genetyczna, prowadząca do postępującego uszkodzenia układu nerwowego. Najczęściej ujawnia się w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania, rozwijając się powoli i nierzadko w sposób niezauważalny. Pierwsze symptomy - takie jak utrata równowagi, zaburzenia koordynacji ruchów, częste potykanie się czy trudności z pisaniem oraz mówieniem - są niespecyficzne i łatwo je przeoczyć. Tymczasem wczesne rozpoznanie FA ma kluczowe znaczenie: daje choremu szansę na spowolnienie postępu choroby i utrzymanie samodzielności.

Wojna pod skibą ziemi. Rolnik ze Strupina Dużego odkrył niebezpieczną pamiątkę historii

Wojna pod skibą ziemi. Rolnik ze Strupina Dużego odkrył niebezpieczną pamiątkę historii

Zwykłe prace w polu mogły zakończyć się tragedią. Rolnik z miejscowości Strupin Duży (gm. Chełm) natrafił na pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Teren zabezpieczyła policja, a niebezpieczny przedmiot zabrali saperzy.

Pijany zatrzymał się na studni

Pijany zatrzymał się na studni

Z dwoma promilami alkoholu we krwi swoją jazdę na studni zakończył 50-letni mężczyzna. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala, a surowa kara go nie ominie.

W uroczystości podpisania umów udział wziął Piotr Breś – wicemarszałek województwa lubelskiego, Magdalena Filipek-Sobczak – poseł na Sejm RP, Paweł Szumera – dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, Krzysztof Kozieł – zastępca dyrektora ds. administracyjnych ZDW w Lublinie, Arkadiusz Mikulicki – dyrektor Pionu Produkcji Duna Polska S.A., Zdzisław Adam Wojtaszek – prezes WOD-BUD Sp. z o.o. oraz Marcin Dubiel – prezes Komunalnego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o.

6 milionów na trzy drogi: nr 812, 824 i 878

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego podpisano trzy umowy dotyczące remontów dróg wojewódzkich nr 812, 824 i 878. Łączna wartość inwestycji przekracza 6 mln zł, a prace obejmą blisko siedem kilometrów tras w regionie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty