Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

13 czerwca 2020 r.
8:04

"Córka nie mogła pojechać do pracy, bo nie mamy w domu amfibii". Jeziorko przy budowie S19

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
Na odcinku przyszłej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem trwają prace budowlane. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu, pojawiła się woda na budowanej drodze dojazdowej w Obrokach
Na odcinku przyszłej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem trwają prace budowlane. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu, pojawiła się woda na budowanej drodze dojazdowej w Obrokach (fot. Alarm 24)

– Córka nie mogła pojechać do pracy, bo nie mamy w domu amfibii – próbuje żartować nasza Czytelniczka, której dom został odcięty od świata. Kobieta mieszka w Obrokach, 70 metrów od budowanej S19. Po ostatnich deszczach na drodze dojazdowej do jej posesji powstało jezioro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Na drodze dojazdowej do mojego domu rozlało się spore jeziorko, tak do metra głębokości. Córka nie mogła pojechać do pracy, bo nie mamy w domu amfibii, a zwykły samochód nie miał szans na przejechania tego rozlewiska – opowiada Małgorzata Trepiak, która mieszka na posesji 77a w Obrokach (gmina Wilkołaz). – Zaczęłam wydzwaniać do wykonawcy tego odcinka S19, czyli firmy Mota. Nie powiem, szybko zareagowali. Przyjechała koparka i wykopała odwodnienie – dodaje Czytelniczka, która się obawia, że do takich sytuacji będzie dochodziło po każdej ulewie, nawet po oddaniu S19 do użytku.

– Na odcinku przyszłej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem trwają prace budowlane. Po ostatnich intensywnych opadach deszczu, faktycznie pojawiła się woda na budowanej drodze dojazdowej w Obrokach, kilkadziesiąt metrów od domu czytelniczki. Po uzyskaniu takiej informacji, wykonawca natychmiast podjął niezbędne działania i woda ta została odprowadzona. Jak nas zapewnił, sytuacja ta więcej się nie powtórzy – mówi Łukasz Minkiewicz, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która jest inwestorem.

Historia zmagań pani Małgorzaty z ekspresówką jest długa, bo sięga końca pierwszej dekady lat dwutysięcznych.

– Zaczęło się od tego, że nie brałam udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przebiegu tej drogi. Po prostu nic nie wiedziałam, bo nie otrzymałam pisma w tej sprawie. O tym, że ekspresówka pobiegnie 70 metrów od mojego domu dowiedziałam się z pisma o decyzji środowiskowej dla S19 – opowiada Małgorzata Trepiak.

Dopiero wtedy mieszkanka Obrok zaczęła bliżej interesować się tą inwestycją.

– Dotarłam do planów. Na ekspresówce nie zaplanowano żadnych przepustów odwadniających. Ponieważ z wodą są zawsze problemy, to zaczęłam interweniować w swojej sprawie. Pisałam i dzwoniła, gdzie tylko było to możliwe. Do dziś nie ma odpowiedzi, co dalej. Przykro, że muszę ponosić konsekwencje tej budowy, a pan Zbigniew Szepietowski, dyrektor z GDDKiA w Lublinie, zapewniał nas, że po wybudowaniu drogi będzie nam się żyło, jak dotychczas – opowiada Małgorzata Trepiak.

– Docelowo zastosowane zostaną takie rozwiązania, które sprawią, że również po oddaniu drogi do użytku, woda nie będzie się gromadzić w tym miejscu – dodaje Łukasz Minkiewicz.

Na wysokości posesji Małgorzaty Trepiak mają też stanąć ekrany akustyczne ograniczające hałas. Bohaterka jednak liczy na wykup nieruchomości przez państwo. – Jeżeli nie, to będziemy musieli przystosować się do nowych warunków – kończy Małgorzata Trepiak.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

zdjęcie ilustracyjne

Temat hejnału powróci. Radny proponuje konkurs, ale urząd go nie chce

Na ostatniej sesji rady temat hejnału miasta zdjęto z porządku obrad. Ale urząd pomysłu nie porzuca. Nie ogłosi jednak konkursu, jak sugerował radny Marek Dzyr.

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Mieszkańcy odetchną z ulgą. Wreszcie zmienią windę, która była ich zmorą

Stara, awaryjna winda przy ul. Wyżynnej 16 przestanie uprzykrzać życie lokatorom. Pół roku temu mieszkańcy musieli pokonywać nawet dziesięć pięter po schodach. Nowa widna ma być gotowa najpóźniej za pół roku.

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

Przemysław Banaszak odchodzi z Górnika Łęczna, ale zostaje w Betclic I Lidze

O odejściu Przemysława Banaszaka z Górnika Łęczna mówiło się już od ponad tygodnia. W środę, na dwa dni przed inauguracją rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie i Betclic I Lidze kibice zielono-czarnych oficjalnie dowiedzieli się o odejściu napastnika do Śląska Wrocław

Nowoczesne rozwiązania banku podczas zaciągania kredytu gotówkowego

Nowoczesne rozwiązania banku podczas zaciągania kredytu gotówkowego

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jeszcze nigdy nie było tak proste! Wypełnij wniosek online, podpisz umowę elektronicznie i skorzystaj z dopasowanej oferty. Dowiedz się, jak nowoczesne rozwiązania bankowe łączą wygodę, bezpieczeństwo i szybkość działania.

Hakowce – praktyczne rozwiązanie dla transportu odpadów budowlanych i przemysłowych, wynajem, sprzedaż oraz zastosowania w Polsce

Hakowce – praktyczne rozwiązanie dla transportu odpadów budowlanych i przemysłowych, wynajem, sprzedaż oraz zastosowania w Polsce

Hakowce to niezwykle funkcjonalne samochody ciężarowe specjalnego przeznaczenia, które zyskują na popularności w całej Polsce – zarówno w dużych miastach, jak i na terenach wiejskich. Swoją wszechstronność zawdzięczają systemowi hakowemu umożliwiającemu szybki załadunek i rozładunek kontenerów różnego typu. Dzięki temu hakowiec sprawdza się w branży budowlanej, komunalnej, recyklingowej oraz w przemyśle ciężkim.

W ramach pierwszego etapu przebudowy całkowicie wyburzono trybuny okalające stadion OSiR.  Główna została przebudowana, po jej obu stronach powstały dodatkowe. Poza tym powstała infrastruktura lekkoatletyczna, nowoczesne zaplecze, pomieszczenia magazynowe i kasy
Zamość
galeria

Nie tylko trybuny. Jak było z brakiem zgody na użytkowanie stadionu OSiR?

Chodziło nie tylko o brak trybun, jak przekonywały władze miasta. Błędów przy budowie i w dokumentacji inwestycji na stadionie OSiR w Zamościu było więcej. Wskazał na nie w swoim oświadczeniu komendant miejski straży pożarnej.

Dlaczego SPF latem to konieczność - jak chronić skórę skutecznie?

Dlaczego SPF latem to konieczność - jak chronić skórę skutecznie?

Ochrona przeciwsłoneczna to jeden z najważniejszych filarów pielęgnacji skóry, szczególnie w sezonie letnim. Promieniowanie UV, nawet przy zachmurzeniu, oddziałuje na skórę codziennie, prowadząc do fotostarzenia, przebarwień, a w dłuższej perspektywie – uszkodzeń komórkowych. Dlatego stosowanie kremów z filtrem SPF latem to nie wybór, a konieczność.

Kiedyś mieszkańcy chcieli odnowy tego miejsca. Czy basen wróci na Tatary?
galeria

Kiedyś mieszkańcy chcieli odnowy tego miejsca. Czy basen wróci na Tatary?

Ponad dekadę temu mieszkańcy zbierali podpisy pod projektem zakładającym odnowienie pływalni na lubelskich Tatarach. Radni wtedy jednogłośnie poparli pomysł. Co z tymi planami dzieje się po ponad 10 latach?

W tym miejscu ma powstać nowa ulica

Projektują nową ulicę od Akademickiej. Ma usprawnić ruch do szkoły i filii AWF

Będzie nowe połączenie drogowe między ulicą Akademicką a Sitnicką w Białej Podlaskiej. Na razie powstaje projekt.

Nowym zawodnikiem Chełmianki został Damian Urban

Damian Urban i Maciej Jabłoński to nowi zawodnicy III-ligowej Chełmianki

23-letni lewy wahadłowy Damian Urban Chełm i 19 letni pomocnik Maciej Jabłoński zasilili kadrę Chełmianki Chełm

Jan Urban nowym selekcjonerem? Michał Probierz już mu pogratulował

Jan Urban nowym selekcjonerem? Michał Probierz już mu pogratulował

Od kilkunastu dni nazwisko Jana Urbana w polskich mediach wymieniane jest przez wszystkie przypadki w kontekście objęcia przez niego reprezentacji narodowej. W czwartek Polski Związek Piłki Nożnej planował oficjalne zaprezentowanie nowego selekcjonera. W środę Cezarego Kuleszę ubiegł… Michał Probierz, który publicznie złożył gratulacje Urbanowi

Wypadek na S17. Droga zablokowana
ZDJĘCIA

Wypadek na S17. Droga zablokowana

Zderzenie dwóch aut osobowych na trasie Piaski-Zamość. Jedna osoba jest ranna.

Drogi, oświetlenie i kanalizacja - inwestycje w Głusku

Drogi, oświetlenie i kanalizacja - inwestycje w Głusku

Nowe drogi, oświetlenie i rozbudowa sieci kanalizacyjnej – to inwestycje, na które samorząd gminy Głusk podpisał właśnie umowy. Prace już się rozpoczęły.

„Jesteśmy już w pierwszej fazie wojny”. Generał Jakubczyk o zagrożeniach, słabości służb i gotowości Polski
Dzień Wschodzi
film

„Jesteśmy już w pierwszej fazie wojny”. Generał Jakubczyk o zagrożeniach, słabości służb i gotowości Polski

Zdaniem generała brygady Artura Jakubczyka, Polska już teraz znajduje się w pierwszym etapie nowoczesnej wojny hybrydowej. – Mamy do czynienia z działaniami dezinformacyjnymi, cyberatakami i próbami destabilizacji społecznej. A służby specjalne? Są kompletnie nieprzygotowane – ostrzega były zastępca dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej i szef strategii wywiadu NATO.

Jak wspierać na co dzień pracę wątroby?

Jak wspierać na co dzień pracę wątroby?

Wątroba to cichy bohater organizmu – codziennie filtruje krew, wspiera trawienie i neutralizuje toksyny1. Choć rzadko daje o sobie znać, jej kondycja w dużej mierze zależy od Twoich codziennych wyborów. Dowiedz się, co możesz zrobić, by ją odciążyć i wspierać jej pracę na co dzień.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium