Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

18 kwietnia 2016 r.
21:01

Egzamin gimnazjalny 2016: matematyka i przyroda. ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PRZECIEKI

1 8 A A

We wtorek uczniów czekają zmagania matematyczno-przyrodnicze. Mogą się spodziewać pytań z biologii, chemii, fizyki i geografii oraz matematyki. Odpowiedzi i arkusze z egzaminu gimnazjalnego znajdziecie na naszej stronie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

SUGEROWANE ODPOWIEDZI

Zad 1

grzyby

Zad 2

Płazów/jego larwy mają skrzela

Zad 3

symbioza

Zad 4

4.1 - Kierunek przewodzenia impulsu nerwowego wskutek podrażnienia zakończeń nerwów czuciowych przedstawiono poprawnie na rysunku 1 – PRAWDA Bezpośrednia reakcja organizmu człowieka na ukłucie jest wrodzoną reakcją obronną niezależną od woli człowieka - PRAWDA 4.2 - Rdzeń kręgowy

Zad 5

Astygmatyzm ponieważ ostry obraz w oku powstaje na części siatkówki

Zad 6

Każde z rodziców jest heterozygotą ponieważ do ujawnienia się cechy resetywnej potrzebne są dwa allele tej cechy.

Zad 7

7.1

cząsteczkę tlenu

7.2

Masa cząsteczkowa H2O2 jest równa 34 u – PRAWDA Stosunek masowy wodoru do tlenu w nadtlenku wodoru wynosi 1:8 - FAŁSZ

Zad 8

NA

Zad 9

Napar otrzymany z owoców aronii, czarnej porzeczki i płatków kwiatów malwy może być wykorzystywany jako wskaźnik kwasowo-zasadowy – PRAWDA

Dodanie soku z cytryny o pH=2,4 do naparu z owoców aronii, czrnej porzeczki i malwy spowoduje zmianę jego barwy z brunatnoczerwonej na fioletową - FAŁSZ

Zad 10

Na2SO4

Zad 11

W temperaturze 20°C wszystkie węglowodory podane w tabeli mają taki sam stan skupienia – FAŁSZ Dla opisanych węglowodorów wartości temperatury wrzenia rosną wraz ze wzrostem liczby atomów węgla w cząsteczce - PRAWDA

Zad 12

KOH/sól

Zad 13

Poruszał się on z największym przyspieszeniem Zadanie 14. Porcelanowym ponieważ kubek taki jest złym przewodnikiem ciepła

Zad 14

Porcelanowym ponieważ kubek taki jest złym przewodnikiem ciepła

Zad 16

16.1 P= 850 W U=230 V P=U∙I, I= 850W/230V≈3,7 A
16.2 t=240s; P=850W; P= W/t; W=P∙t; W=850W∙240s=204000 J

Zad 17

Wskazanie siłomierza po zanurzeniu obciążnika w wodzie jest mniejsze niż wskazanie siłomierza w powietrzu – PRAWDA Gdy obciążnik zanurzony jest w odzie, siła wypory jest równa wskazaniu siłomierza - FAŁSZ

Zad 18

60/1,25 Hz

Zad 19

W tym samym momencie, co w Kigali, ponieważ miasta leżą na tej samej długości geograficznej

Zad 20

20.1 - Roczna amplituda temperatury powietrza na stacji X jest większa niż na stacji Y 20.2 - Stacja Y o czym świadczą duże opady w ciągu całego roku z przewagą w porze zimowej

Zad 21

W podanych latach przyrost naturalny w Polsce był ujemny tylko w 2005 roku – PRAWDA Najmniejszy przyrost naturalny w Polsce wystąpił w roku, w którym liczba zgonów była największa - FAŁSZ

Zad 22

W Tatrach występuje większa liczba dni z opadem śniegu niż w Karkonoszach

Zad 23

Trasa samolotu prowadzi przez przestrzeń powietrzną Czech i Austrii – FAŁSZ Bułgaria jest pierwszym Państwem, nad którym przelatuje samolot opuszczający przestrzeń powietrzną Grecji w drodze powrotnej do Polski – PRAWDA

Zad 24

Najwyższe plony ryżu w dt/ha uzyskało Państwo położone w klimacie monsunowym – FAŁSZ Chiny i Indie dostarczają prawie połowę światowych zbiorów ryżu - PRAWDA

Egzamin gimnazjalny 2016 startuje o godz. 9. Najpierw 60 minut na napisanie części z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka, geografia. Godzina przerwy i o 11 matematyka (90 minut na rozwiązanie zadań).

Z kolei w ostatnim dniu egzaminu (środa, 20 kwietnia) nauczyciele sprawdzą znajomość języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W ubiegłym roku 86 proc. uczniów wybrało test z języka angielskiego, 11 proc. postawiło na język niemiecki, a 2,4 procenta - rosyjski. Uczniowie mogą też zdecydować się na francuski, hiszpański i włoski. 

Wyniki wszystkich egzaminów zostaną podane 17 czerwca. W ubiegłym roku egzamin z języka polskiego, przyrody, wiedzy o społeczeństwie i historii gimnazjaliści z województwa lubelskiego zdali na poziomie średniej krajowej. Nieco powyżej średniej wypadli z matematyki. Gimnazjalistom w Lubelskiem poszło zaś trochę gorzej na egzaminie z języka angielskiego na poziomie podstawowym w porównaniu ze średnią krajową. Z kolei języki niemiecki i rosyjski nasi uczniowie napisali lepiej niż wynosi średnia w Polsce.

ODPOWIEDZI i ARKUSZE z wtorkowego egzaminu znajdziecie na naszej stronie po zakończeniu.

Egzamin gimnazjalny 2016: język polski, historia, wos

Charakterystyka bohatera literackiego, który wolność uznał za największą wartość. Napisanie, dlaczego rozmowa jest najważniejszym i najłatwiejszym na zdobycie ludzkiej sympatii – to zadania, z którymi zmierzyli się uczniowie pierwszego dnia egzaminów gimnazjalnych

W poniedziałek punktualnie o godz. 9 w całym kraju nad arkuszami egzaminacyjnymi pochyliło się ponad 360 tys. uczniów III klas gimnazjów. W Lubelskiem do egzaminu przystąpiło około 20 tysięcy nastolatków.

– Poszło dobrze. Nie było zaskakujących pytań. Cieszę się, że tylko jedno pytanie z historii dotyczyło I wojny światowej, a reszta wydarzeń wcześniejszych. Dla mnie to najlepszy układ z możliwych – mówił tuż po egzaminie Krzysiek, uczeń lubelskiego Gimnazjum nr 9.

Pisemny egzamin z historii i WOS chwalił także Mateusz. – To był jeden z najłatwiejszych testów gimnazjalnych w historii tego egzaminu. Będzie piąteczka – cieszył się nastolatek.
Uczniom, z którymi rozmawialiśmy, największe problemy sprawiło pytanie o to, kiedy zgodnie z konwencją genewską istnieją przesłanki do nadania statusu cudzoziemca oraz o członkostwo w Unii Europejskiej.

– Najgorsze mam już za sobą. Teraz będzie tylko łatwiej. Wolę języki oraz matematykę niż historię i WOS dlatego cieszę się, że taką właśnie mamy kolejność egzaminów – mówi Damian. – Najtrudniejsze na pierwszy ogień i teraz już się nie muszę stresować.

Większość uczniów dobrze ocenia także swój egzamin z języka polskiego. Na jego napisanie uczniowie mieli półtorej godziny.

ARKUSZE I ODPOWIEDZI - Egzamin gimnazjalny 2016: POLSKI, HISTORIA, WOS

Egzamin gimnazjalny 2016: MATEMATYKA

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 14:42
0
21. 7 kul 22. 72 uczniów 23. 4 razy mniejsza
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek&&
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek#$%$#
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek!@$!#
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek!@#!@
Avatar
Gimnazjalista / 19 kwietnia 2016 o 09:59
0
Tak się składa, że gdzieniegdzie oceny za egzaminy są wstawiane do dziennika i to w pierwszym obszarze.
Avatar
egzamin 2016 / 18 kwietnia 2016 o 22:00
0
m a m A R K U S Z E e g z a m i n u G I M N A Z J A L N E G O 2016!!!
PISAĆ!!!! egzamin2016gimnazjalny@gmail.com
MATEMATYKA, PRZYRODNICZE, ANGIELSKI!!!!
##$$
PEWNIAK!!!! 100%
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2016 o 21:15
0
1. egzamin z historii i wos trwał 60 minut, nie był więc egzaminem dwugodzinnym 2. wczoraj o godz. 9 ????? hmmmmm wczoraj to to samo co dzisiaj??? 3. "będzie piąteczka" - od kiedy egzamin gimnazjalny jest na oceny???? kto pisze te artykuły?????!!!!
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 14:42
0
21. 7 kul 22. 72 uczniów 23. 4 razy mniejsza
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek&&
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek#$%$#
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek!@$!#
Avatar
Gość / 19 kwietnia 2016 o 12:02
0
Posiadam arkusze i odpowiedzi do egzaminu gimnazjalnego 2016, które zostały udostępnione przez pewien czas przez kogoś jak ktoś chce. Sprawdźcie: egzamingimnazjalny2016.blogspot.com Pozdrawiam Marek!@#!@
Avatar
Gimnazjalista / 19 kwietnia 2016 o 09:59
0
Tak się składa, że gdzieniegdzie oceny za egzaminy są wstawiane do dziennika i to w pierwszym obszarze.
Avatar
egzamin 2016 / 18 kwietnia 2016 o 22:00
0
m a m A R K U S Z E e g z a m i n u G I M N A Z J A L N E G O 2016!!!
PISAĆ!!!! egzamin2016gimnazjalny@gmail.com
MATEMATYKA, PRZYRODNICZE, ANGIELSKI!!!!
##$$
PEWNIAK!!!! 100%
Avatar
Gość / 18 kwietnia 2016 o 21:15
0
1. egzamin z historii i wos trwał 60 minut, nie był więc egzaminem dwugodzinnym 2. wczoraj o godz. 9 ????? hmmmmm wczoraj to to samo co dzisiaj??? 3. "będzie piąteczka" - od kiedy egzamin gimnazjalny jest na oceny???? kto pisze te artykuły?????!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 12 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 3 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 19 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 58 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 224 12

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 18 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 3

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 4

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!