Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

13 kwietnia 2021 r.
14:07

Które licea i technika w Lublinie są przyjazne uczniom LGBT?

221 23 A A
(fot. Piotr Michalski / archiwum)

To czy szkoły średnie są przyjazne, bezpieczne i otwarte na wszystkich uczniów wskaże powstający właśnie Ranking Szkół LGBTQ+. Głosować mogą wszyscy uczniowie. Niektórzy z nich na wyniki czekają z niepokojem, bo znają sytuacje, w których traktowani byli w niewłaściwy sposób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Marcin (imię zmienione – red.) naukę w III Liceum Ogólnokształcącym skończył w ubiegłym roku.

– Moja szkoła na pewno była otwarta i bezpieczna. O moim homoseksualizmie wiedziało wielu uczniów i mimo że nie ze wszystkimi się lubiliśmy nikt nie zrobił i nie powiedział nic co mogłoby mnie urazić – wspomina. – Wiedziało też kilku nauczycieli, bo widzieli mnie w różnych pozaszkolnych sytuacjach. Nigdy nie spotkałem się z tego powodu z odrzuceniem czy gorszym traktowaniem. Ale wiem, że nie wszędzie tak jest. Znajomy chodzi do jednej ze szkół branżowych i wiem, że nie ma tam lekko.

Blisko dwa lata temu badanie o sytuacji osób LGBT+ w lubelskich szkołach ponadpodstawowych przeprowadziło stowarzyszenie Marsz Równości w Lublinie. Okazało się wtedy, że osoby LGBT+ najczęściej ukrywają się, bo „nie rozpoznają swojego środowiska szkolnego jako bezpiecznej przestrzeni do ujawnienia”. W większości badanych szkół uczniowie nie spotykali się z agresywnymi zachowaniami wobec osób LGBT+, ale co czwarty uczeń przyznał, że na szkolnym korytarzu słyszał słowa takie jak „pedał” „ciota”, „lesba” czy „zboczeniec” używane jako przezwiska konkretnych osób. Uczniowie przyznawali też, że znają osoby, które zostały pobite z powodu orientacji seksualnej. Nie bez winy byli też nauczyciele niektórych szkół nie reagujący na homofobię wśród uczniów. Często sami mieli się śmiać z homofobicznych żartów lub „robić przytyki” uczniom o innej orientacji.

– Nasza sytuacja zmienia się z roku na rok i widzę wokół siebie coraz więcej akceptacji dlatego liczę na to, że nasze szkoły wypadną nieźle – mówi Marcin.

Innego zdania jest Justyna, uczennica liceum.

– Moja najlepsza przyjaciółka ze szkoły jest lesbijką. Dokładnie wiem, jak wiele przykrych sytuacji ją w życiu spotyka. Wiem też, że nie jest wyjątkiem. Dlatego myślę, że ten ranking będzie dla wielu osób bardzo nieprzyjemnym zaskoczeniem – mówi.

– Ranking ma mieć wyłącznie charakter informacyjny – mówi Aleksandra Borzęcka, koordynatorka projektu w województwie lubelskim. – To bardzo ważne zadanie, bo pokaże w których szkołach uczniowie czują się bezpiecznie i gdzie nauczyciele dają im największe wsparcie. To może być dla wielu osób przesłanką o wyborze konkretnej szkoły, w której będą chcieli się uczyć.

Uczniowie mogą oceniać swoje szkoły do 23 maja na stronie maparownosci.pl/

Ranking Szkół LGBTQ+ zostanie opublikowany na początku czerwca. Dziesięć najlepszych szkół z całej Polski zostanie nagrodzonych Dyplomami Równości. Projekt jest finansowany przez ILGA Europe oraz King Baudouin Foundation.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ksawyer / 13 kwietnia 2021 r. o 14:56
+37
Polska to wciąż biedny kraj, a propagowanie środowisk gejów, lesbijek i ideologii gender, wzorem bogatych krajów lewackiego zachodu, którego społeczeństwa swój dobrobyt zawdzieczają rywalizacji z komunistyczną Rosją, ekomicznego zacofania nie niweluje, bo jakie znaczenie dla rozwoju kraju mają mnożące się na polskich uczelniach studia gender, co mnożenie gejów i lesbijek przyniesie dobrego Polsce. Promowanie LGBT i czegoś tam jeszcze w polskich szkołach to kurs ns samobójstwo narodu, utrzymywany przez wszelakich wrogów POLSKOŚCI.
Avatar
Sokol99 / 13 kwietnia 2021 r. o 14:54
+34
Szkoła ma uczyć a nie akceptować poglądy seksualne uczniów.
Avatar
DOgp / 13 kwietnia 2021 r. o 17:28
+23
Szkoła ma uczyć akceptacji ludzi z innymi poglądami i tolerancji !  Ludzie którzy się boja gejów maja problemy z własna akceptacja własnego siebie, homoseksualizm był od samego początku istnienia człowiek i będzie do końca a bycie ignorantem tego nie zmieni. Ludzie więcej empatii dla innych ludzi a mniej pogardy. PS, z badań wynika ze geje są bardziej wykształceni i zamożniejsi niż heterycy. Malo jaki gej pracuje na budowlance cz przy kopaniu rowów, oni pracują w biurze, geje są bardziej kreatywni, dlatego jest ich dużo w show-biznesie, śmieszy mnie to jak heterycy najeżdżają na gejów, ale większość ubrań które noszą są zaprojektowane przez gejów, perfumy, filmy i samochody są projektowane przez osoby homoseksualne. Połowa lekarzy to geje, jak lekarz ci ratuje życie to ok, to wtedy jest ci potrzebny ???
 Nikt się nie boi gejów i każdy ich akceptuje. Nie akceptuje się tylko nachalnej propagandy LGBT.
 Nikt się nie boi gejów i każdy ich akceptuje. Nie akceptuje się tylko nachalnej propagandy LGBT. rozwiń
Avatar
anka-anka / 13 kwietnia 2021 r. o 19:33
+18
Kto w ogóle pozwolił na tego typu ankiety w szkole? Szkoła zajmuje się teraz tym, kto jakiej jest orientacji? Chyba nauczanie o ogólnym szacunku do ludzie zupełnie wystarczy. Co do tego, czy jakiś uczeń jest dręczony, czy nie, może być problemem nie mającym nic wspólnego z orientacją seksualną. Jakoś nie przypominam sobie takich ankiet odnośnie akceptacji w stosunku do uczniów chorych psychicznie, czy fizycznie, albo po prostu nieco innych od pozostałych uczniów w klasie. Znowu zwykła propaganda.
Avatar
_andy_ / 14 kwietnia 2021 r. o 09:50
+7
to jawna dyskryminacja tych "nie lgbt"
Avatar
poker / 13 kwietnia 2021 r. o 19:41
+6
Szkoła ma uczyć akceptacji ludzi z innymi poglądami i tolerancji ! Połowa lekarzy to geje, jak lekarz ci ratuje życie to ok, to wtedy jest ci potrzebny ???
 ?! A skąd ty wiesz o tych lekarzach?! To bardzo ciekawe... Co do szkoły: w Kraśniku nauczyciel o takich poglądach, angażując uczniów w wymyślone problemy, dostał się do rady miasta i pcha się do sejmu. Po co? Żeby w polskim parlamencie walczyć z normalnością i siłą wprowadzać w Polsce lewackie pomysły. Kłamstwem i przemocą chce ustawić sobie wygodne życie. W tym wypadku, opisanym przez gazetę, może chodzić o to samo. Młodzi ludzie są zagrożeni w naszych szkołach.   
 ?! A skąd ty wiesz o tych lekarzach?! To bardzo ciekawe... Co do szkoły: w Kraśniku nauczyciel o takich poglądach, angażując uczniów w wymyślone problemy, dostał się do rady miasta i pcha się do sejmu. Po co? Żeby w polskim parlamencie walczyć z normalnością i siłą wprowadzać w Polsce lewackie pomysły. Kłamstwem i przemocą chce ustawić sobie wygodne życie. W tym wypadku, opisanym przez gazetę, może chodzić o to samo. Młodzi ludzie są zagrożeni w naszych szkołach.    rozwiń
Avatar
Wielejebny / 13 kwietnia 2021 r. o 15:59
+6
Niech kochają się z kim i jak chcą, nie muszą się obnosić z tym w miejscach publicznych. Wystarczy że musimy oglądać dewiacje kościelne w miejscach publicznych.
 Jak zdzicho ładuje Jurka w srake to jest dobrze,jak wychodzą na ulice i się tym chwalą roznosząc przy tym hiva i inne wenery. Ale to jest takie nowoczesne i europejskie. P-e-d-a-ł zawsze będzie p-e-d-a-ł-e-m i żadne inne słowo tego nie zmieni. Tu jest Polska nie bruksela tu się zboczeń nie popiera
Avatar
Janusz_Paliwas / 13 kwietnia 2021 r. o 16:18
+5
Niech kochają się z kim i jak chcą, nie muszą się obnosić z tym w miejscach publicznych. Wystarczy że musimy oglądać dewiacje kościelne w miejscach publicznych.
Jak zdzicho ładuje Jurka w srake to jest dobrze,jak wychodzą na ulice i się tym chwalą roznosząc przy tym hiva i inne wenery. Ale to jest takie nowoczesne i europejskie. P-e-d-a-ł zawsze będzie p-e-d-a-ł-e-m i żadne inne słowo tego nie zmieni. Tu jest Polska nie bruksela tu się zboczeń nie popiera
Fakt, później taki zdzicho daje tobie wafelka prosto du ust tymi sami rękoma...
Fakt, później taki zdzicho daje tobie wafelka prosto du ust tymi sami rękoma... rozwiń
Avatar
_XD_ / 16 kwietnia 2021 r. o 12:59
+3
Niech kochają się z kim i jak chcą, nie muszą się obnosić z tym w miejscach publicznych. Wystarczy że musimy oglądać dewiacje kościelne w miejscach publicznych.
Jak zdzicho ładuje Jurka w srake to jest dobrze,jak wychodzą na ulice i się tym chwalą roznosząc przy tym hiva i inne wenery. Ale to jest takie nowoczesne i europejskie. P-e-d-a-ł zawsze będzie p-e-d-a-ł-e-m i żadne inne słowo tego nie zmieni. Tu jest Polska nie bruksela tu się zboczeń nie popiera
A jak cię transwestyta w czarnej sukience karmi waflami zaraz po tym, jak wyruchał ministranta na zachrystii, to jesteś wielce ukontentowany? Co do HIV, to najwięcej zachorowań obecnie notuje się u heteryków, a nikt nie zrobił więcej dla rozprzestrzeniania się wirusa niż wojtyła, ogłaszając że prezerwatywy do grzech. XD
Widzę że twój ból dupy nie daje ci żyć. Wyjaśnię ci  tłumoku życiowy bo widzę że u ciebie nauka zdalna odbiła na tobie swoje piętno. Dla mnie pedofil w sukience ,pe-da-ły i pederasci z marszu równości czy dewianci sexualni roznoszący HIV i kiłe ze strajków kobiet to jedno i to samo bagno. Do wora a wór o mur a potem do jeziora. A widząc jak bronisz tych dewiantów i chorych ludzi z hifem mam podstawy sądzić że się do nich zaliczasz ciotko
 Twoje fiksacje seksualne raczej mało kogo interesuja, a czułymi słówkami nie zrobisz na mnie wrażenia. Lata nauki mam już dawno za sobą. Możesz wskazać mi w którym miejscu bronię kogokolwiek?
 Twoje fiksacje seksualne raczej mało kogo interesuja, a czułymi słówkami nie zrobisz na mnie wrażenia. Lata nauki mam już dawno za sobą. Możesz wskazać mi w którym miejscu bronię kogokolwiek? rozwiń
Avatar
udd / 18 kwietnia 2021 r. o 21:09
+2
Kto w ogóle pozwolił na tego typu ankiety w szkole? Szkoła zajmuje się teraz tym, kto jakiej jest orientacji? Chyba nauczanie o ogólnym szacunku do ludzie zupełnie wystarczy. Co do tego, czy jakiś uczeń jest dręczony, czy nie, może być problemem nie mającym nic wspólnego z orientacją seksualną. Jakoś nie przypominam sobie takich ankiet odnośnie akceptacji w stosunku do uczniów chorych psychicznie, czy fizycznie, albo po prostu nieco innych od pozostałych uczniów w klasie. Znowu zwykła propaganda.
 Jeżeli są anonimowe, to pozwoli nam na zbudowanie obrazu rzeczywistości pod względem osób LGBT. Weź nie trolluj i nie utrudniaj żadnej grupie społecznej życia, oni są tak samo równi jak my. Chcemy też mieć swoje prawa, ale nie większe niż reszta społeczeństwa.
 Jeżeli są anonimowe, to pozwoli nam na zbudowanie obrazu rzeczywistości pod względem osób LGBT. Weź nie trolluj i nie utrudniaj żadnej grupie społecznej życia, oni są tak samo równi jak my. Chcemy też mieć swoje prawa, ale nie większe niż reszta społeczeństwa. rozwiń
Avatar
udd / 18 kwietnia 2021 r. o 21:09
+2
Kto w ogóle pozwolił na tego typu ankiety w szkole? Szkoła zajmuje się teraz tym, kto jakiej jest orientacji? Chyba nauczanie o ogólnym szacunku do ludzie zupełnie wystarczy. Co do tego, czy jakiś uczeń jest dręczony, czy nie, może być problemem nie mającym nic wspólnego z orientacją seksualną. Jakoś nie przypominam sobie takich ankiet odnośnie akceptacji w stosunku do uczniów chorych psychicznie, czy fizycznie, albo po prostu nieco innych od pozostałych uczniów w klasie. Znowu zwykła propaganda.
 Jeżeli są anonimowe, to pozwoli nam na zbudowanie obrazu rzeczywistości pod względem osób LGBT. Weź nie trolluj i nie utrudniaj żadnej grupie społecznej życia, oni są tak samo równi jak my. Chcemy też mieć swoje prawa, ale nie większe niż reszta społeczeństwa.
 Jeżeli są anonimowe, to pozwoli nam na zbudowanie obrazu rzeczywistości pod względem osób LGBT. Weź nie trolluj i nie utrudniaj żadnej grupie społecznej życia, oni są tak samo równi jak my. Chcemy też mieć swoje prawa, ale nie większe niż reszta społeczeństwa. rozwiń
Avatar
udd / 18 kwietnia 2021 r. o 21:06
+1
Szkoła ma uczyć akceptacji ludzi z innymi poglądami i tolerancji !  Ludzie którzy się boja gejów maja problemy z własna akceptacja własnego siebie, homoseksualizm był od samego początku istnienia człowiek i będzie do końca a bycie ignorantem tego nie zmieni. Ludzie więcej empatii dla innych ludzi a mniej pogardy. PS, z badań wynika ze geje są bardziej wykształceni i zamożniejsi niż heterycy. Malo jaki gej pracuje na budowlance cz przy kopaniu rowów, oni pracują w biurze, geje są bardziej kreatywni, dlatego jest ich dużo w show-biznesie, śmieszy mnie to jak heterycy najeżdżają na gejów, ale większość ubrań które noszą są zaprojektowane przez gejów, perfumy, filmy i samochody są projektowane przez osoby homoseksualne. Połowa lekarzy to geje, jak lekarz ci ratuje życie to ok, to wtedy jest ci potrzebny ???
Nikt się nie boi gejów i każdy ich akceptuje. Nie akceptuje się tylko nachalnej propagandy LGBT.
 Otóż geje to są osoby LGBT, a wy sami stosujecie propagandę anty-LGBT.
 Otóż geje to są osoby LGBT, a wy sami stosujecie propagandę anty-LGBT. rozwiń
Avatar
udd / 18 kwietnia 2021 r. o 21:05
+1
Szkoła ma uczyć akceptacji ludzi z innymi poglądami i tolerancji ! Połowa lekarzy to geje, jak lekarz ci ratuje życie to ok, to wtedy jest ci potrzebny ???
?! A skąd ty wiesz o tych lekarzach?! To bardzo ciekawe... Co do szkoły: w Kraśniku nauczyciel o takich poglądach, angażując uczniów w wymyślone problemy, dostał się do rady miasta i pcha się do sejmu. Po co? Żeby w polskim parlamencie walczyć z normalnością i siłą wprowadzać w Polsce lewackie pomysły. Kłamstwem i przemocą chce ustawić sobie wygodne życie. W tym wypadku, opisanym przez gazetę, może chodzić o to samo. Młodzi ludzie są zagrożeni w naszych szkołach.  
 Dla ciebie normalność to staliznizm i hitleryzm. Ludzie homo powinni być w stanie zawrzeć małżeństwa między sobą, a trans zmienić płeć, jeżeli ma na to ochotę. Wolność wyboru, nikomu nikt nie zabiera, a społeczność LGBT zyskuje na tym. Zwycięstwo dla obydwu stron.
 Dla ciebie normalność to staliznizm i hitleryzm. Ludzie homo powinni być w stanie zawrzeć małżeństwa między sobą, a trans zmienić płeć, jeżeli ma na to ochotę. Wolność wyboru, nikomu nikt nie zabiera, a społeczność LGBT zyskuje na tym. Zwycięstwo dla obydwu stron. rozwiń
Avatar
udd / 18 kwietnia 2021 r. o 20:50
+1
to jawna dyskryminacja tych "nie lgbt"
To wytłumacz mi, dlaczego na zdjęciu autorka tego rysunku pokazuje ⚢=⚤=⚣? Wyraźnie ona rozumie, że oni walczą przeciwko dyskryminacji z racji osób takich jak ty, którzy albo nie rozumieją osób LGBT albo może i są, ale boją się przyznać przed samym sobą, kim tak naprawdę są.
Avatar
_XD_ / 16 kwietnia 2021 r. o 12:59
+3
Niech kochają się z kim i jak chcą, nie muszą się obnosić z tym w miejscach publicznych. Wystarczy że musimy oglądać dewiacje kościelne w miejscach publicznych.
Jak zdzicho ładuje Jurka w srake to jest dobrze,jak wychodzą na ulice i się tym chwalą roznosząc przy tym hiva i inne wenery. Ale to jest takie nowoczesne i europejskie. P-e-d-a-ł zawsze będzie p-e-d-a-ł-e-m i żadne inne słowo tego nie zmieni. Tu jest Polska nie bruksela tu się zboczeń nie popiera
A jak cię transwestyta w czarnej sukience karmi waflami zaraz po tym, jak wyruchał ministranta na zachrystii, to jesteś wielce ukontentowany? Co do HIV, to najwięcej zachorowań obecnie notuje się u heteryków, a nikt nie zrobił więcej dla rozprzestrzeniania się wirusa niż wojtyła, ogłaszając że prezerwatywy do grzech. XD
Widzę że twój ból dupy nie daje ci żyć. Wyjaśnię ci  tłumoku życiowy bo widzę że u ciebie nauka zdalna odbiła na tobie swoje piętno. Dla mnie pedofil w sukience ,pe-da-ły i pederasci z marszu równości czy dewianci sexualni roznoszący HIV i kiłe ze strajków kobiet to jedno i to samo bagno. Do wora a wór o mur a potem do jeziora. A widząc jak bronisz tych dewiantów i chorych ludzi z hifem mam podstawy sądzić że się do nich zaliczasz ciotko
 Twoje fiksacje seksualne raczej mało kogo interesuja, a czułymi słówkami nie zrobisz na mnie wrażenia. Lata nauki mam już dawno za sobą. Możesz wskazać mi w którym miejscu bronię kogokolwiek?
 Twoje fiksacje seksualne raczej mało kogo interesuja, a czułymi słówkami nie zrobisz na mnie wrażenia. Lata nauki mam już dawno za sobą. Możesz wskazać mi w którym miejscu bronię kogokolwiek? rozwiń
Avatar
Wielejebny / 16 kwietnia 2021 r. o 12:16
-3
Niech kochają się z kim i jak chcą, nie muszą się obnosić z tym w miejscach publicznych. Wystarczy że musimy oglądać dewiacje kościelne w miejscach publicznych.
Jak zdzicho ładuje Jurka w srake to jest dobrze,jak wychodzą na ulice i się tym chwalą roznosząc przy tym hiva i inne wenery. Ale to jest takie nowoczesne i europejskie. P-e-d-a-ł zawsze będzie p-e-d-a-ł-e-m i żadne inne słowo tego nie zmieni. Tu jest Polska nie bruksela tu się zboczeń nie popiera
A jak cię transwestyta w czarnej sukience karmi waflami zaraz po tym, jak wyruchał ministranta na zachrystii, to jesteś wielce ukontentowany? Co do HIV, to najwięcej zachorowań obecnie notuje się u heteryków, a nikt nie zrobił więcej dla rozprzestrzeniania się wirusa niż wojtyła, ogłaszając że prezerwatywy do grzech. XD
 Widzę że twój ból dupy nie daje ci żyć. Wyjaśnię ci  tłumoku życiowy bo widzę że u ciebie nauka zdalna odbiła na tobie swoje piętno. Dla mnie pedofil w sukience ,pe-da-ły i pederasci z marszu równości czy dewianci sexualni roznoszący HIV i kiłe ze strajków kobiet to jedno i to samo bagno. Do wora a wór o mur a potem do jeziora. A widząc jak bronisz tych dewiantów i chorych ludzi z hifem mam podstawy sądzić że się do nich zaliczasz ciotko
 Widzę że twój ból dupy nie daje ci żyć. Wyjaśnię ci  tłumoku życiowy bo widzę że u ciebie nauka zdalna odbiła na tobie swoje piętno. Dla mnie pedofil w sukience ,pe-da-ły i pederasci z marszu równości czy dewianci sexualni roznoszący HIV i kiłe ze strajków kobiet to jedno i to samo bagno. Do wora a wór o mur a potem do jeziora. A widząc jak bronisz tych dewiantów i chorych ludzi z hifem mam podstawy sądzić że się do nich zaliczasz ciotko rozwiń
Avatar
_XD_ / 14 kwietnia 2021 r. o 13:35
-6
Szkoła ma uczyć akceptacji ludzi z innymi poglądami i tolerancji ! Połowa lekarzy to geje, jak lekarz ci ratuje życie to ok, to wtedy jest ci potrzebny ???
?! A skąd ty wiesz o tych lekarzach?! To bardzo ciekawe... Co do szkoły: w Kraśniku nauczyciel o takich poglądach, angażując uczniów w wymyślone problemy, dostał się do rady miasta i pcha się do sejmu. Po co? Żeby w polskim parlamencie walczyć z normalnością i siłą wprowadzać w Polsce lewackie pomysły. Kłamstwem i przemocą chce ustawić sobie wygodne życie. W tym wypadku, opisanym przez gazetę, może chodzić o to samo. Młodzi ludzie są zagrożeni w naszych szkołach.  
 To w Kraśniku największym zagrożeniem dla dzieciaczków nie jest pińćgie, wifi i hajfi? Jestem w szoku. XD
 To w Kraśniku największym zagrożeniem dla dzieciaczków nie jest pińćgie, wifi i hajfi? Jestem w szoku. XD rozwiń
Avatar
_XD_ / 14 kwietnia 2021 r. o 13:32
-9
Niech kochają się z kim i jak chcą, nie muszą się obnosić z tym w miejscach publicznych. Wystarczy że musimy oglądać dewiacje kościelne w miejscach publicznych.
Jak zdzicho ładuje Jurka w srake to jest dobrze,jak wychodzą na ulice i się tym chwalą roznosząc przy tym hiva i inne wenery. Ale to jest takie nowoczesne i europejskie. P-e-d-a-ł zawsze będzie p-e-d-a-ł-e-m i żadne inne słowo tego nie zmieni. Tu jest Polska nie bruksela tu się zboczeń nie popiera
 A jak cię transwestyta w czarnej sukience karmi waflami zaraz po tym, jak wyruchał ministranta na zachrystii, to jesteś wielce ukontentowany? Co do HIV, to najwięcej zachorowań obecnie notuje się u heteryków, a nikt nie zrobił więcej dla rozprzestrzeniania się wirusa niż wojtyła, ogłaszając że prezerwatywy do grzech. XD
 A jak cię transwestyta w czarnej sukience karmi waflami zaraz po tym, jak wyruchał ministranta na zachrystii, to jesteś wielce ukontentowany? Co do HIV, to najwięcej zachorowań obecnie notuje się u heteryków, a nikt nie zrobił więcej dla rozprzestrzeniania się wirusa niż wojtyła, ogłaszając że prezerwatywy do grzech. XD rozwiń
Avatar
_andy_ / 14 kwietnia 2021 r. o 09:50
+7
to jawna dyskryminacja tych "nie lgbt"
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 kwietnia 2021 r. o 06:33
-2
Niech kochają się z kim i jak chcą, nie muszą się obnosić z tym w miejscach publicznych. Wystarczy że musimy oglądać dewiacje kościelne w miejscach publicznych.
Jak zdzicho ładuje Jurka w srake to jest dobrze,jak wychodzą na ulice i się tym chwalą roznosząc przy tym hiva i inne wenery. Ale to jest takie nowoczesne i europejskie. P-e-d-a-ł zawsze będzie p-e-d-a-ł-e-m i żadne inne słowo tego nie zmieni. Tu jest Polska nie bruksela tu się zboczeń nie popiera
Fakt, później taki zdzicho daje tobie wafelka prosto du ust tymi sami rękoma...
Januszku ale ja nie jadam wafelkuf ! Zrozum. A ty jak kolega grzebał drugiemu w srace a potem się z tobą wita a ty babie pchasz te lapy do dziury albo dziecku robisz kanapke to rozumiem że ci nie przeszkadza. Taki łełropejski jestes. Prawie jak Krzysztof lubnauer
 Oczwiście że jest obrzydliwe, jak i witanie porzprzez podawanie ręki. Pół biedy jeśli myją ręce po wyjściu z WC. Dla tego indysjka kultura powitania czy uznawania lewej ręki za nieczystą ma większy sens.
 Oczwiście że jest obrzydliwe, jak i witanie porzprzez podawanie ręki. Pół biedy jeśli myją ręce po wyjściu z WC. Dla tego indysjka kultura powitania czy uznawania lewej ręki za nieczystą ma większy sens. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Nie tylko kierowcom poruszającym się własnymi samochodami dają się we znaki prace prowadzone na remontowanym odcinku ul. Nałkowskich, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada
galeria

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada

Tylko nie koło nas – mówi część mieszkańców os. Skarpa przeciwna budowie stadionu żużlowego na terenach po klubie jeździeckim. Ratusz twierdzi, że nie ma innego miejsca pod taką budowę. – A po co w ogóle taki wydatek? – pyta Lubelski Ruch Miejski.

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców
wideo
film

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców

Policja potwierdziła, że uczestnicy akcji poszukiwawczej na Odrze wyłowili ciało chłopca. Okazało się, że to 13-letni Filip – jeden z poszukiwanych nastolatków.

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali
zdjęcia
galeria

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali

Straż wybrała „Helios” na miejsce ćwiczeń. Chodziło o wybranie wysokiego budynku.

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką
zdjęcia
galeria

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką

Dwa ludzkie szkielety odkryto podczas prac ziemnych przy budowie bloku mieszkalnego blisko ul. Spokojnej. Tym razem nie są to szczątki żołnierzy Wehrmachtu, tylko co najmniej 400-letnie pochówki.

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?
14 maja 2021, 20:00

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych. Będą produkcje fantasy, takie jak "Władca Pierścieni", komedie romantyczne w stylu "Seksu w wielkim mieście" i mocne thrillery pokroju "Infiltracji" Scorsese. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek
film

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu znamy tak naprawdę tylko dwóch spadkowiczów. To Hetman Zamość i Jutrzenka Giebułtów. Cztery drużyny z naszego regionu walczą o utrzymanie, ale każda ma jeszcze szansę na pozostanie w III lidze. W sobotę ważne mecze mają przed sobą zwłaszcza: Podlasie, Lewart i Stal Kraśnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!