Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

19 lutego 2020 r.
9:08

Rodzice dzieci z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie chcą odwołać dyrektora. Miał łamać prawo

37 45 A A

W Zespole Szkół nr 12 rodzice chcą odwołać dyrektora szkoły. Zwołano nadzwyczajne zebranie w tej sprawie. – Nasze działania to nie walka z panem Lucjanem Miciukiem, ale walka o bezpieczeństwo i godne warunki dla uczniów i nauczycieli – mówi Agnieszka Ciszewska, przewodnicząca rady rodziców

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dyrektor Lucjan Miciuk twierdzi, że poniedziałkowe spotkanie zorganizowane zostało po to, żeby poinformować rodziców o stanie bezpieczeństwa uczniów w szkole. Tymczasem rodzice byli pewni, że powodem ich przybycia jest bardzo trudna sytuacja w szkole.

– Jestem skonfundowana tą sytuacją. W zaproszeniu na spotkanie nie zostaliśmy poinformowani, że dotyczy ono bezpieczeństwa – mówi Ewa Sosnowska-Wienicz, członek prezydium rady rodziców, uprzednio czytając treść zaproszenia, w którym rzeczywiście takie słowo nie padło.

O ile rodzice wiedzieli o obecności Mariusza Banacha, zastępcy prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania oraz Ewy Dumkiewicz-Sprawki, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania UM, nie spodziewali się obecności służb mundurowych: przedstawicieli policji i straży miejskiej. Gdy wysłuchali prelekcji na temat działań, jakie podejmuje szkoła w zakresie bezpieczeństwa, szybko przeszli do nurtujących ich spraw.

Chcemy pana odwołać!

Mężczyzna na sali krzyczy: "Chcemy pana odwołać!", a przewodnicząca rady rodziców Agnieszka Ciszewska przedstawia treść oświadczenia, w którym wyjaśnia, dlaczego nie widzi możliwości dalszej współpracy z dyrektorem Miciukiem.

– Dla dobra uczniów starałam się o jak najlepszą współpracę rady rodziców z panem dyrektorem. Poparłam kandydaturę Miciuka w konkursie na stanowisko dyrektora naszej szkoły w marcu 2019 roku, choć już wtedy miałam wątpliwości, co do działań przez niego podejmowanych, ale uważałam, że właściwie odczyta on intencje rady rodziców i w sytuacjach ważnych dla szkoły, będzie z szacunkiem słuchał głosu rodziców – mówi Ciszewska i przeprasza rodziców za udzielenie poparcia obecnemu dyrektorowi. 

Rodzice w listopadzie złożyli do dyrektora pismo, w którym dzielą się swoimi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa dzieci i jakości kształcenia.

– Nie spodziewaliśmy się, że na pismo dotyczące aktualnych problemów szkoły zareaguje agresją, złością i atakiem na radę rodziców. W pierwszej kolejności pismo to posłużyło dyrektorowi do skarcenia nauczycieli podczas najbliższej rady pedagogicznej i obciążenia ich odpowiedzialnością za zarzuty sformułowane przez radę rodziców wobec dyrektora – opowiada Ciszewska.

Kontakty rodzic-nauczyciel

Według rodziców, dyrektor utrudnia kontakt między nimi a nauczycielami, wprowadzając obowiązek uzyskania jego zgody na zwrócenie się nauczyciela do rady rodziców z wnioskiem o dofinansowanie np. konkursów. Od dnia przedłożenia dyrektorowi pisma rady rodziców, nie wpłynął do niej żaden wniosek. – Na tej decyzji tracą przede wszystkim dzieci – kwituje przewodnicząca rady rodziców.

Kolejne działania, które podjął dyrektor to przeprowadzane podczas lekcji kontrole noszenia mundurków przez uczniów i zobowiązywanie nauczycieli do wpisywania uwag uczniom, którzy tego dnia mundurka nie mieli.

– Moja córka, gdy któregoś razu zapomniała wziąć mundurka do szkoły, zadzwoniła z takim płaczem, jakby stała się tragedia. Czy dziewięcioletnie dziecko powinno z taką histerią chodzić do szkoły? – pyta jedna z matek.

Brak informacji, brak działań

W oświadczeniu rodzice poruszyli problem zażywania narkotyków i e-papierosów przez uczniów najstarszych klas, na co dostali odpowiedź od dyrektora: Kwestia handlowania i używania e-papierosów jest monitorowana na bieżąco.

– Dlaczego nie jesteśmy o tym informowani? – pytają zmartwieni.

Do rady rodziców docierają także głosy o niebezpiecznych wydarzeniach, które miały miejsce na terenie szkoły. Kiedy 3-letnie dziecko straciło przytomność na terenie szkoły, nie wezwano pogotowia ratunkowego.

Nie ma zajęć o emocjach

W listopadzie na zebraniu rodziców, pojawiła się osoba z Fundacji Sempre a Frente, proponując im zajęcia dla dzieci dotyczące emocji. Rodzice zgodzili się, a wczoraj pytali, dlaczego do nich jednak nie doszło.

– Jesteśmy bardzo aktywną klasą, więc od razu podjęliśmy decyzję, że chcemy, aby nasze dzieci brały udział w tego typu zajęciach, czyli poświęcały jedną godzina w tygodniu na rozmowy o emocjach. Od razu zebraliśmy środki na ten cel. Mieliśmy nadzieję, że ten czas zostanie wygospodarowany. Na zebraniu w grudniu pani wychowawczyni mówiła, że fajnie, że państwo wyrazili chęć, ale niestety zajęcia nie mogą się odbyć – nakreśla sytuację jedna z matek, reprezentantka klasy 3. 

– Zajęcia nie doszły do skutku, ponieważ rodzice oczekiwali za dużo. Jeżeli byłyby to jedne zajęcia w ciągu semestru, nie byłoby z tym problemu, natomiast takich zajęć w ciągu semestru nazbierałoby się sporo – tłumaczy dyrektor, podając także drugi argument: – To jest inicjatywa oddolna. I rodzice powinni zawrzeć z nami umowę, dotyczącą wpuszczania osób z zewnątrz. Część rodziców sobie tego nie życzy.

Tymczasem to nauczycielka z ZS 12 zaprosiła osobę z fundacji na zajęcia.

W szkole łamane jest prawo

Na zebraniu pojawił się rodzic, który poruszył inny problem. Zajęcia WF odbywały się na korytarzu, gdzie jest monitoring. Dzieci przebierały się również w tym samym miejscu.

Według prawa, kamery nie mogą obejmować pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia dydaktyczne oraz naruszać godności oraz innych dóbr osobistych uczniów. Ponadto, rozbierające się dzieci były narażone na drwiny starszych uczniów przechodzących korytarzem.

– Domagam się wyjaśnień od pana prezydenta, czy nagrania z monitoringu szkoły rozbierających się dzieci nie były wykorzystywane w niezgodnej z prawem działalności, w tym nie stanowiły zagrożenia dla dzieci w kontekście czynów pedofilskich – podnosi rodzic, który przeniósł swoją córkę do innej szkoły.

Organ prowadzący sprawę potwierdził, że dyrekcja w ZS nr 12 działała z naruszeniem prawa. 

– Proponuję taki scenariusz naszych rozważań. To, co miało miejsce, już minęło – odezwał się dyrektor, na co rodzice wybuchają śmiechem. Z sali słychać komentarz: Razem z panem!

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 09:31
+42
Dyrektor zatrudnia swoją konkubinę i jej córkę. Od lat z tego powodu jest fatalna atmosfera wśród nauczycieli, rodziców i dzieci. Rotacja pracowników w tej szkole to jakiś ewenement i dochodziło do tego, że nauczyciele wcale nie chcieli się zwalniać, ale byli zmuszeni. Niestety nie chcą oficjalnie zeznawać, jedynie chodzą, płaczą i znajdują sobie nową pracę. Z tą woźną, teraz pomoca przedszkolną też była kiedyś afera, nawet w prasie, ale oczywiście ona jest nienaruszalna.
Avatar
Poliszynel_znienacek / 19 lutego 2020 r. o 13:10
+31
W latach 2011-2012 byłem w SP14 kierownikiem gospodarczym, dyrektorem nieużywany Miciuk Lucjan. W szkole na potęgę kwitła zorganizowana kradzież jedzenia ze stołówki co rejestrowały szkolne kamery. Dyrektor o wszystkim wiedział i milcząco to tolerował. Zrobiłem kilkanaście filmów i sprawę zgłosiłem do Wydziału Audytu i Kontroli. Rozmawiałem też z prezydentem Żukiem a o sprawie pisały wszystkie lubelskie gazety. Kontrola wykazała totalny burdel i opublikowała w bip-ie 12 str. raport. I co? I nic!! Ja się zwolniłem a Miciuka awansowano na dyr SP12. Oto lubelska rzeczywistość, gdzie ręką rękę myje. Koterie, układy i megacwaniactwo. Kilka filmików wisi na YT (trzeba wstukac np. SP14), a jeśli ktoś chce poznać wnioski z poprzedniej kontroli, to raport mogę mu wysłać. PS. Był też mobbing, nieuprawnione transakcje kartą, no i ostatnimi czasy jakieś obyczajowe historie. PPS. Rodzicom życzę determinacji w odwołaniu Miciuk Lucjana.
W latach 2011-2012 byłem w SP14 kierownikiem gospodarczym, dyrektorem nieużywany Miciuk Lucjan. W szkole na potęgę kwitła zorganizowana kradzież jedzenia ze stołówki co rejestrowały szkolne kamery. Dyrektor o wszystkim wiedział i milcząco to tolerował. Zrobiłem kilkanaście filmów i sprawę zgłosiłem do Wydziału Audytu i Kontroli. Rozmawiałem też z prezydentem Żukiem a o sprawie pisały wszystkie lubelskie gazety. Kontrola wykazała totalny burdel i opublikowała w bip-ie 12 str. raport. I co? I nic!! Ja się zwolniłem a Miciuka awansowano na dyr ... rozwiń
Avatar
gggggggggggggggggg / 19 lutego 2020 r. o 10:17
+26
co za roszczeniowi i chamscy rodzice! w głowach sie poprzewracało
 Mądrzy rodzice, dbający o swoje dzieci. W głowie mają poprzewracane ci co nie widzą co się dzieje w szkole.
Avatar
Marek / 19 lutego 2020 r. o 12:18
+24
Radna Mach, wg relacji nauczycieli, stale siedzi w gabinecie dyrektora.
Avatar
Gość / 19 lutego 2020 r. o 09:35
+24
Jestem Dziwiona postawą nauczycieli proszą rodziców o pomoc i przekazują informacje o Dyrektorze ale nikt nie potrafi się postawić jeśli nauczyciele zaczęli by mówić juz dawno prawdę nie mielibyśmy takich problemów. Nowa szkola potrzebuje dyrektora ktora ja rozwinie w ktorej dIeci rodzice i kadra pracownicza razem.wspolpracuja i czują się dobrze a jest przeciwnie nauczyciele boją się woźne jeszcze bardziej i to ma.byc normalne funkcjonowanie .Nie obchodzi nas prywatne zycie dyrektora dopóki nie będzie to miało nic wspólnego z naszymi dziećmi .Dlaczego rodzice maja zabierać swoje dzieci do innych szkół chociaż sami chodzili do tej pokolenia na pokolenie blisko mieszkają a muszą ze względu na to co się dzieje dlaczego to Pan Dyrektor nie odejdzie chyba dosyć to znosilismy tyle lat od początku były z nim problemy wystarczy wpisać jego imię i nazwisko w wyszukiwarkę. Ile jeszcze musi się stać złych rzeczy zeby wkoncu ktos zaczął słuchać nas.Wiemy również że ma.ogromne poparcie u Pani Radnej i nie tylko ale to mieszkańcy na nia głosują i powinna zacząć sluchac mieszkańców skoro się coś dzieje źle i mowi o tym tyle ludzi to znaczy że to prawda .Chcemy poprostu uczciwości kultury i prawdy żadnych kłamstw czy to tak wiele
Jestem Dziwiona postawą nauczycieli proszą rodziców o pomoc i przekazują informacje o Dyrektorze ale nikt nie potrafi się postawić jeśli nauczyciele zaczęli by mówić juz dawno prawdę nie mielibyśmy takich problemów. Nowa szkola potrzebuje dyrektora ktora ja rozwinie w ktorej dIeci rodzice i kadra pracownicza razem.wspolpracuja i czują się dobrze a jest przeciwnie nauczyciele boją się woźne jeszcze bardziej i to ma.byc normalne funkcjonowanie .Nie obchodzi nas prywatne zycie dyrektora dopóki nie będzie to miało nic wspólnego z naszymi dziećmi... rozwiń
Avatar
Japolan / 19 lutego 2020 r. o 09:31
+24
Jeżeli doszło do naruszeń prawa, to należy powiadomić właściwe organa - w tym: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Ministra Edukacji Narodowej Rzecznika Praw Dziecka oraz Prokuratora Generalnego - z żądaniem powierzenia sprawy przez prokuratorów spoza Lublina (ponieważ Gmina Lublin ufundowała działkę na siedzibę prokuratury, czyli mogła kupiła prokuratorską przychylność). Dość "zabawy w kotka i myszkę"! Drani trzeba traktować jak drani - a nie jak "dobrych wujków". Oddanie szkół samorządowym sitwom było aktem zdrady Narodu przez politruków z Warszawy.
Jeżeli doszło do naruszeń prawa, to należy powiadomić właściwe organa - w tym: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Ministra Edukacji Narodowej Rzecznika Praw Dziecka oraz Prokuratora Generalnego - z żądaniem powierzenia sprawy przez prokuratorów spoza Lublina (ponieważ Gmina Lublin ufundowała działkę na siedzibę prokuratury, czyli mogła kupiła prokuratorską przychylność). Dość "zabawy w kotka i myszkę"! Drani trzeba traktować jak drani - a nie jak "dobrych wujków". Oddanie szkół samorządowym sitwom było aktem zdr... rozwiń
Avatar
rodzic / 19 lutego 2020 r. o 11:40
+22
dziwnie milczy w tej sprawie radna Mach a wiceprezydent Mariusz Banach, z tego samego klubu Wspólny Lublin, jako stronę rozjemczą dla sporu wskazuje Kuratorium Oświaty
Avatar
nienauczycieljuż / 19 lutego 2020 r. o 10:11
+21
Nie jedyny to dyrektor w naszym mieście, którego boją się rodzice, uczniowie, nauczyciele i obsługa. Bierność tych osób ma swoje umocowanie- wszyscy wiedzą, który dyrektor ma chody w urzędzie i w KO, który obstawiony prawnikami na wszelki wypadek, i choć szkołą rządzi fatalnie, to w paragrafach i papierach jest w porządku. Udowodnić mobbing jest niezwykle trudno, bo nikt ze współpracowników nie chce się podkładać. Znam szkołę, w której dyrektor zwolnił w krótkim czasie 3 osoby- nauczycieli dyplomowanych, tylko dlatego, że ośmielały się być krytyczne wobec szkolnych działań i nie dość pokorne. Pupilki- donosiciele mają w szkołach najlepiej- nagrody, dodatki motywacyjne dla swojaków.
Nie jedyny to dyrektor w naszym mieście, którego boją się rodzice, uczniowie, nauczyciele i obsługa. Bierność tych osób ma swoje umocowanie- wszyscy wiedzą, który dyrektor ma chody w urzędzie i w KO, który obstawiony prawnikami na wszelki wypadek, i choć szkołą rządzi fatalnie, to w paragrafach i papierach jest w porządku. Udowodnić mobbing jest niezwykle trudno, bo nikt ze współpracowników nie chce się podkładać. Znam szkołę, w której dyrektor zwolnił w krótkim czasie 3 osoby- nauczycieli dyplomowanych, tylko dlatego, że ośmielały się być k... rozwiń
Avatar
Gość gość / 19 lutego 2020 r. o 09:40
+21
Ci rodzice jacyś przewrażliwieni, a ich dzieci to pewnie pępki świata, wszystko się nalezy itp! dramat, rośnie pokolenie ciamajd życiowych!
To się nazywa świadomość. Rodzice są bardziej świadomi. I dzięku temu zauwazają patologiczne zachowania i im przeciwdziałają. Oczywiście dziecie były , są i mam nadzieję że będą pępkami świata. To są młodzi ludzie którzy powinni być w tym wszystkim najważniejsi. Dzięki przykładowi swoich rodziców w dorosłym życiu łątwiej i skuteczniej będą sobie radzić z problemami w życiu.
Avatar
ggggggggggggggggggggggggggfdsfass / 19 lutego 2020 r. o 10:22
+20
Zaraz przyjdą trolle z Ratusza i wytłumaczą wam, dlaczego dyrektor jest najlepsza osobą na tym stanowisku, a rodzice g*wno się znają.
 Myślę i mam nadzieje jednak że potrafią myśleć, wysuwać wnioski, i że  podejmą włąsciwe decyzje. Kazdy kto był na poniedziałkowym zebraniu i słuchał wypowiedzi pradopodobnie usłyszał że na żadne pytanie Pan Dyrektor nie udzielił konkretnej rzecowej odpowiedzi. Wszytko było zrzucaniem winy na innych oraz omijaniem kluczowych zagadnień. BRak umiejętności prowadzenia dyskusji, oczywiście w związkuz  tym że byli zaporszeni goście z zewnątzr Dyrektor jescze jakoś trzymał swoje emocje w ryzach, czego nie moąna powiedzieć o onnych sytuacjach, o tym jak przerywa wypowiedzi innych, nie daje dokonczyc, neguje.
 Myślę i mam nadzieje jednak że potrafią myśleć, wysuwać wnioski, i że  podejmą włąsciwe decyzje. Kazdy kto był na poniedziałkowym zebraniu i słuchał wypowiedzi pradopodobnie usłyszał że na żadne pytanie Pan Dyrektor nie udzielił konkretnej rzecowej odpowiedzi. Wszytko było zrzucaniem winy na innych oraz omijaniem kluczowych zagadnień. BRak umiejętności prowadzenia dyskusji, oczywiście w związkuz  tym że byli zaporszeni goście z zewnątzr Dyrektor jescze jakoś trzymał swoje emocje w ryzach, czego nie moąna powiedzieć o onnych s... rozwiń
Avatar
Matka / 27 lutego 2020 r. o 12:11
0
Moje dziecko chodzi do tej szkoły pierwszy rok. Mam trudną sytuację, jestem powaznie chora i niestety nie bywam w szkole codzienne, częściej mąż. Z powodu moich częstych hospitalizacji dziecko jest często przybite i znerwicowane. Ale do rzeczy, szkoła wyszła mi naprzeciw i bardzo mi pomogła. Panie pedagog i psycholog do rany przyłóż. Nigdy nie miałam żadnych problemów i nie zauważyłam żadnej patologii, przemocy, czy nawet popalania fajek za szkołą. Mam również starszego syna z Zespołem Aspergera i przeszłam gehennę w innych podstawówkach i szkołach średnich, gdzie starano pozbyć się go jak najszybciej, a o żadnej pomocy nie było mowy. Najgorsza była popularna 21, która jest znana, że uczniowie potrzebujący wsparcia są prześladowani i szybko rezygnują. A szkoła kwitnie. Cudownie, a większość rodziców wysyła dzieci na korepetycje, to i wyniki są dobre. Ale nie dzięki szkole. A wiekszego chama od dyrektora w 21 nie spotkałam. Uważam, że rodzice sa roszczeniowi, nie powinno tez ich interesować kto z kim sypia. A mundurki są ładne i to świetny pomysł. Nauczyciele też są OK.
rozwiń
Avatar
Beata P / 25 lutego 2020 r. o 22:07
0
Kto jest już przygotowany na to miejsce? Komu przyszykowana jest posadka? A co na zebraniu robiła ta menda Hartfil??????? Która nie ma juz swoich bachorów w naszej szkole (na szczęście) Panie Hartfil czegoś nie siedział. Pan w pierwszym rzędzie jako główny pieniacz powinien Pan. Zabrakło odwagi??? Wynocha do wujka do szkoły nr 18
Avatar
edek / 21 lutego 2020 r. o 17:45
+4
W mojej szkole na klatkach schodowych były znaki jak na drodze. Jedną klatką się wchodziło do góry drugą schodziło. Za łamanie znaku dyrektor inkasował 20 zł co przy paczce fajek ( 3 zł za Sporty, 4 zł za Klubowe) było kwotą znaczną. Po miesiącu 1500 osób przemieszczało się zgodnie z Kodeksem Drogowym. Za brak odznaki (tarcza ) była nagana i zakaz wstępu do szkoły. Taki był regulamin a egzekwowali go dyro z cieciem i paru gorliwych sorów.
Avatar
tata / 20 lutego 2020 r. o 18:30
+3
W punkt!
Avatar
Stanisław / 20 lutego 2020 r. o 13:11
-13
Jak można zapomnieć mundurka do szkoły? Nago Pani córka chciała chodzić po szkole? A butów nie zapomniała założyć?? Jest rozporządzenie, miała Pani to w d posyłając dziecko, to dostała naganę! Proste jak budowa cepa. Tylko dla kobiety to nie jest takie proste, bo za każdy swój błąd wini innych a najlepiej dyrektora, który pilnując bezpieczeństwa ma oberwać. Powinno być tak, że dziecko bez mundurka nie ma wstępu do szkoły!!!
Avatar
olo / 19 lutego 2020 r. o 20:43
+9
Teraz jeszcze będzie o tym w telewizji jako przykład aktywności rodziców w walce o dobro dzieci!!!
 Oby jak najszybciej!
Avatar
wwww / 19 lutego 2020 r. o 20:42
+11
co za roszczeniowi i chamscy rodzice! w głowach sie poprzewracało
 Tak, bo wszysy muszą być potulni jak baranki, ofiary losu. Nic nie mówic, nic nie słyszeć, na wszystko się zgadzac. 
Avatar
snake / 19 lutego 2020 r. o 20:40
+3
Ci rodzice jacyś przewrażliwieni, a ich dzieci to pewnie pępki świata, wszystko się nalezy itp! dramat, rośnie pokolenie ciamajd życiowych![/quote]   [quote]dziwnie milczy w tej sprawie radna Mach a wiceprezydent Mariusz Banach, z tego samego klubu Wspólny Lublin, jako stronę rozjemczą dla sporu wskazuje Kuratorium Oświaty
 Wiceprezydent wydaje się najmądrzejzą osobą w tym kółku wzajemnej adoracji. Mam nadzieję ze zobaczymy efekty.
Avatar
ggggggggg / 19 lutego 2020 r. o 20:38
+8
rodzice niech wychowują swoje bachory
 Tak, rodzice niewch wychowują , a szkoła niech właściwie uczy, dysponujeprofesjonalną kadrą i prawdziwym zarządcą placówki.
Avatar
huehkndhgfs / 19 lutego 2020 r. o 20:37
+7
To jakie są konkretne zarzuty ? Te bzdury przytoczone w artykule tylko ośmieszają rodziców...
Tak to są konkretne zarzuty.
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 31 marca 2020 r.

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami
Wideo
film

"Poranek u św. Józefa". Tak lubelscy księża w czasie epidemii kontaktują się z parafianami

Na oryginalny pomysł na komunikację, w czasach kiedy kontakty międzyludzkie są mocno ograniczone, wpadli kapłani z parafii przy ul. Filaretów. W sobotę zaprosili parafian na... wspólną kawę. Kawa była w wirtualnej przestrzeni ale stworzyła okazję by przekazać wiernym ważne informacje

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar
film

Izolatoria w woj. lubelskim, czyli nowe miejsca dla zakażonych koronawirusem. W Lublinie działa w hotelu Huzar

O działalności izolatoriów poinformował w poniedziałek wieczorem wojewoda lubelski.

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Koronawirus atakuje lubelską policję. Komendant zapowiada wyjaśnienie wszystkich zarzutów pod adresem przełożonych

Dyskusja w nieformalnej grupie mundurowych o przypadkach zakażenia koronawirusem w III komisariacie w Lublinie doszła do takiego poziomu, że oficjalnie na wpisy zareagowała komenda wojewódzka. Już u 12 funkcjonariuszy z „trójki” potwierdzono wirusa, a 60 z lubelskiego garnizonu objęto kwarantanną.

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Perła pomaga w walce z koronawirusem. Kupuje karetkę dla szpitala zakaźnego w Puławach

Lubelski Browar Perła sfinansuje zakup specjalistycznego ambulansu dla SPZOZ w Puławach. W ten sposób lubelska firma chce się włączyć w walkę z epidemią koronawirusa.

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu
Nowe dane

Zmarło pięciu pacjentów zakażonych koronawirusem. Aż trzy osoby ze szpitala w Radomiu

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych – informuje Ministerstwo Zdrowia. Zmarło też pięcioro kolejnych zakażonych pacjentów.

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim
Pilne

Nie żyje pacjent ze szpitala w Biłgoraju zakażony koronawirusem. Trzy nowe osoby zakażone w woj. lubelskim

Nie żyje 60-letni pacjent zakażony koronawirusem leczony w szpitalu w Biłgoraju - informuje Lubelski Urząd Wojewódzki. Są też trzy nowe przypadku zakażenia.

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ekspert: Nauka historii jest chaotyczna i mocno nieprzemyślana, ale z maturą problemów nie będzie

Ostatnie uśrednione wyniki matury z historii nie nastrajają optymistycznie, bo one w istocie ledwie przekraczają magiczną linię zdawalności - mówi Sebastianem Adamkiewicz, doktor nauk humanistycznych, autor wydanej właśnie książki „Polska. Na tropie historii”.

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek nowym prezesem Ursusa

Andrzej Młotek został powołany na nowego prezesem zarządu Ursusa. Wcześniej tą funkcję pełnił Ryszard Matkowski. To kolejna zmiana na stanowisku kierowniczym w tej firmie.

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Chcą zwolnić policjantów z Białej Podlaskiej. Chodzi o sprawę samochodu rozbitego na latarni

Prokuratura Okręgowa w Lublinie prowadzi śledztwo w sprawie policjantów z bialskiej komendy. Chodzi o zdarzenie z października ubiegłego roku, gdy przy jednej z ulic w Białej Podlaskiej znaleziono porzucone auto, które uderzyło w latarnię i znak drogowy.

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Budowa S17 i S19 w woj. lubelskim. Prace w ograniczonym zakresie, wykonawcy mają mniej pracowników

Mimo ograniczeń związanych z koronawirusem wykonawcy nie przerywają prac na drogach w naszym województwie. Trwają prace m. in. na drogach łączących Lublin i Rzeszów oraz na tzw. węźle "Lubelska".

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Wirtualny spacer po wystawie "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński"

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do obejrzenia materiału filmowego z wystawy "Kształt Iluzji. Obraz w scenografii filmowej. Sobańska & Sławiński" prezentowanej w ramach Festiwalu Scena w Budowie.

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

Pionierski projekt powiatu kraśnickiego. Tak ma wyglądać Środowiskowe Centrum Wsparcia

To ma być pierwszy w Lubelskiem tego typu ośrodek. Będzie służyć pomocą osobom z autyzmem, niepełnosprawnym i starszym. Starostwo Powiatowe pokazało wizualizację Środowiskowego Centrum Wsparcia, które znajdzie się w budynku po dawnej przychodni przy al. Nieodległości w Kraśniku.

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy
Zdjęcia
galeria

Pożar w Rejowcu. W ogniu stanął budynek gospodarczy

Trzy zastępy strażaków walczyły z pożarem, jaki wybuchł w poniedziałek, po godz. 15 na posesji jednego z mieszkańców Rejowca w powiecie chełmskim.

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

Koronawirus przemytnikom nie przeszkadza

3 tys. paczek przemyconych z Ukrainy papierosów o wartości ponad 42 tys. zł zatrzymali na terenie powiatu chełmskiego funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.