Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Edukacja

10 grudnia 2018 r.
21:29

"Rozgoryczenie i frustracja osiągnęły apogeum". Przynieśli paski z wypłatami nauczycieli z Lubelskiego

Autor: Zdjęcie autora ask
60 96 A A
O tym, że Solidarność chce odwołania Anny Zalewskiej, mówiono w poniedziałek na konferencjach prasowych organizowanych w całej Polsce
O tym, że Solidarność chce odwołania Anny Zalewskiej, mówiono w poniedziałek na konferencjach prasowych organizowanych w całej Polsce (fot. Maciej Kaczanowski)

Oświatowa „Solidarność” żąda odwołania Anny Zalewskiej ze stanowiska minister edukacji. Związkowcy tłumaczą, że trwające od dwóch lat rozmowy, to ze strony resortu „dialog pozorowany”. Nie wykluczają bardziej radykalnych form protestu, w tym strajku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Rozgoryczenie i frustracja nauczycieli osiągnęły apogeum. Mieliśmy duże nadzieje związane z panią minister – przyznaje Wiesława Stec, przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność. – Przez dwa lata prowadziliśmy z nią dialog. Usłyszeliśmy bardzo wiele obietnic dotyczących postulowanych przez nas zmian, ale jednocześnie przyjmowane ustawy miały zupełnie inną treść i formę. Mamy dosyć pozorowanego dialogu. Chcemy rozmawiać z kimś innym.

Lista „grzechów” Zalewskiej jest bardzo długa. Znalazło się na niej m.in. wydłużenie ścieżki awansu zawodowego, wprowadzenie nowych przepisów dotyczących pracy nauczyciela, brak zmian w systemie finansowania oświaty i brak obiecanych podwyżek.

– Ministerstwo twierdzi, że nauczyciel dyplomowany zarabia ponad 5 tys. zł. Prawda jest jednak zupełnie inna – mówi Stec.

Na potwierdzenie tych słów związkowcy pokazują paski wypłat pedagogów z Lubelskiego. Nauczyciel dyplomowany z 34-letnim stażem pracy – 2775, 89 zł na rękę; nauczyciel mianowany z 16-letnim stażem – 2437,11 zł; nauczyciel kontraktowy (9 lat pracy) – 2052,58 zł i stażysta – 1956,03 zł.

– Od kwietnia dostaliśmy dodatkowe 140-150 zł dla nauczycieli dyplomowanych i o wiele mniej dla pozostałych. Jeśli to się nie zmieni to kto przyjdzie pracować w zawodzie? – pyta Stec.

– Jeśli zarobki nie pójdą w górę to za 10 lat nie będzie komu uczyć. A do tego czasu odejść na emerytury może nawet ponad połowa nauczycieli – dodaje Waldemar Jakubowski, członek prezydium Rady Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.
Związkowcy podkreślają też, że mimo likwidacji godzin karcianych nauczyciele wciąż są zmuszani do pracy za darmo.

– Czasami muszą nawet podpisywać się, że robią to z własnej woli – tłumaczy Wiesława Stec. – Dlatego chcielibyśmy zmiany w systemie płacy i zastąpienia pensji składającej się z wielu elementów na stały 40-godzinny system płacy i pracy. Nauczyciele mogą zostawać w szkołach dłużej sprawdzając klasówki i spotkając z rodzicami zamiast zmieniać się w źle opłacanych nauczycieli objazdowych. W naszym województwie nie brakuje nauczycieli np. fizyków i chemików pracujących jednocześnie w siedmiu szkołach.

Związkowcy zmieniają więc formę protestu. Jeśli ich głos nie zostanie usłyszany poproszą nauczycieli o wypełnienie ankiety dotyczącej kolejnych kroków. Nie wykluczają, że jeśli większość opowie się za strajkiem, to taki zostanie ogłoszony. Nawet podczas egzaminów.

Sonda: Czy minister Anna Zalewska powinna zostać odwołana?

Liczba głosów: 1204
83.14%
Tak
16.86%
Nie

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janusz / 10 grudnia 2018 o 21:47
+50
Zlikwidować kartę nauczyciela!
Avatar
w komisji oświaty i wych / 11 grudnia 2018 o 07:47
+35
DUUUZO poszlo na pdwyżke dla gminnych czerepachów, radnych, wójtów i starostów - dla absolwentów pedagogiki (nie mylić znauczycielami) kaski będzie niewiele.
Avatar
twister / 10 grudnia 2018 o 21:42
+31
Jak to jest, że tak źle jest nauczycielom a pracy dla ludzi z ulicy nie ma w szkołach państwowych ? Praktycznie 100% obsady to kolesie kolesiów.
Avatar
Adam z Lublina / 10 grudnia 2018 o 22:55
+20
OOOO, Solidarność się obudziła!!! Tojuż dawno nie jest związek zawodowy tylko PiSowska przybudówka !!! Już i oni zobaczyli, że PiS idzie na dno to próbują ratować wizerunek, ale przez 3 lata nie poparli żadnego protestu pracowniczego! Mało tego, strajkujących nauczycieli straszyli konsekwencjami nielegalnego strajku ! Powinni się rozwiązać i oddać logo, bo już na nie nie zasługują, a sami niech się do PiSu zapiszą, tak jak Śniadek!
Avatar
yuygu / 10 grudnia 2018 o 21:38
+20
2011: Nauczyciel z tytułem zawodowym magistra, z przygotowaniem pedagogicznym zaczyna pracę z podstawą  1.586 zł na rękę
 to było 7 lat temu... Wolaqłbym aby brutto podali, albo wkleili te odcinki to dopiero uwierzę.
Avatar
pav / 10 grudnia 2018 o 21:48
+19
A dlaczego nauczyciele (czy wszyscy inni pracownicy) nie protestują, że dostając 2500 zł na rękę jednocześnie 1700 zł zabiera im Państwo na PIT i ZUS ?
Avatar
Pracownik z wyższym wykształceniem / 11 grudnia 2018 o 00:18
+17
Za 18 godzin pracy 45 minutowych w tygodniu, wolne wakacje, ferie i wiele innych dni, odpowiednia pensja to 1/2 najniższej krajowej. Jeśli nie odpowiada to zapraszam nauczycieli do pracy 40 godzin w tygodniu 60 min. i 26 dni urlopu, wtedy najniższa krajowa będzie odpowiednią pensją, a jak ktoś będzie ambitny to może dostanie podwyżkę, tak właśnie pracuje społeczeństwo, a nauczyciele to już dawno nie jest elita. Proponuję reformę zacząć od likwidacji Karty Nauczyciela.
Avatar
Pozdrowienia z Dk / 11 grudnia 2018 o 07:45
+16
Widać samych znawców tematu na forum, w Dk jako nauczyciel zarabiam 25 tys koron, to ok 14 tys PLN, nikt nie ma pretensji, gdyż ludzie tu potrafią doceniać i szanować pracę innych. Polak jak zwykle zazdrosny, tępy, cwaniak znający się na wszystkim
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 o 21:31
+15
szczujemy , szczujemy towarzysze
Avatar
Nauczyciel z 32 letnim stażem / 10 grudnia 2018 o 21:59
+11
NIKT NIKOMU NIE BRONIŁ BYC TYM BOGATYM NAUCZYCIELEM Z TAK DDDDUUUUŻŻŻĄĄĄ ILOŚCIĄ WOLNEGO CZASU :(
Avatar
Kierowca (wyksztalcenie wyzsze pedagog) / 19 grudnia 2018 o 09:42
+1
Jak im za malo to niech ida pracowac jako kierowca autobusu za 1.500 na reke
 MPK daje korzystnie zarobic..Pakiet socjalny atrakcyjny. Zapraszaja serdecznie.
Avatar
K / 19 grudnia 2018 o 09:30
+1
Osobiscie znam nauczyciela ktory nie umie obslugiwac komputera.Nie zna zadnego obcego jezyka.Nie doksztalca sie. Uczniowie maja wieksza wiedze niz on.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 o 21:33
+3
5000 dla dyplomowanego, jak podał minister, to ile na pasku? U mnie ok. 2900 wychodzi. Mam magisterkę od 25 lat i zasuwam 40 godzin tygodniowo na to wynagrodzenie. Sapienti sat.
Avatar
rodzic z bardzo długim stażem / 13 grudnia 2018 o 08:12
+3
O tym, że rodzina w życiu dziecka jest najważniejsza wiemy nie od dziś. Wierzę gorąco w to, że większość rodziców kocha bezgranicznie swoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej. Dlatego stara się mądrze je wychowywać, przekazując wartości, pokazując co jest właściwe, a co nie. ucząc szacunku i tolerancji. Nie mniej w wychowaniu popełniają błędy, ponieważ to trudna sztuka i ogromna odpowiedzialność. Nie każdy sobie z tym radzi. Dlatego będą istniały rodziny niepełne i patchworkowe. Tak samo będą rodzice, którzy "źle pokierowali swoim życiem" - tego nie zmienimy. Nie sądzę, że dzieci widzą w nauczycielu "wroga", tylko pedagoga, osobę, która ma mu przekazać wiedzę, nauczyć czegoś, czasami zainspirować lub zmotywować do większej pracy. Niektórzy nauczyciele są wspaniali i chwała im za to. Ale są też tacy, którzy idą na skróty, czy to z lenistwa czy też z tego jak sami zostali wychowani.
O tym, że rodzina w życiu dziecka jest najważniejsza wiemy nie od dziś. Wierzę gorąco w to, że większość rodziców kocha bezgranicznie swoje dzieci i chce dla nich jak najlepiej. Dlatego stara się mądrze je wychowywać, przekazując wartości, pokazując co jest właściwe, a co nie. ucząc szacunku i tolerancji. Nie mniej w wychowaniu popełniają błędy, ponieważ to trudna sztuka i ogromna odpowiedzialność. Nie każdy sobie z tym radzi. Dlatego będą istniały rodziny niepełne i patchworkowe. Tak samo będą rodzice, którzy "źle pokierowali swoim... rozwiń
Avatar
pedagog z bardzo długim stażem / 12 grudnia 2018 o 18:55
+3
Zajmuję się problemami wychowawczymi i widzę niestety coraz więcej niewydolnosci w  polskich rodzinach, rozpad rodzin, brak wzorców moralnych, upadek autorytetów, itp. Czy dzieci, które są nieszczęśliwe (bo rodzice źle pokierowali swoim życiem) mogą myśleć o nauce, czy chcą się uczyć się? Najpierw zdrowe rodziny, mądre rodziny, które w nauczycielu będą widziały partnera do współpracy a nie wroga.
Avatar
gośc / 12 grudnia 2018 o 14:59
+1
"Nie przyszło wam do głowy, że jak nie ma dziadków, to jest sąsiadka, która dzisiaj chętnie przygarnie wasze dziecko, jeżeli za kilka dni wy zaopiekujecie się jej latorością? Nie wyręczajcie się na każdym kroku, bo dziecko was najbardziej potrzebuje, a nie nauczyciela. Ale to wygodne, zrzucić odpowiedzialność (nawet za wychowanie religijne) i oczekiwać, że ktoś za was zrobi wszystko." Przyszło, przyszło i to wiele razy. Nieraz nawet dziecko jest zabierane do pracy, gdy nie można inaczej... Często też wykorzystywany jest urlop, który przysługuje w ilości 26 dni na cały rok.!!! Plus 2 dni na opiekę. -by można go rozpisać na godziny i wykorzystać, gdy jest wizyta u specjalisty.
"Nie przyszło wam do głowy, że jak nie ma dziadków, to jest sąsiadka, która dzisiaj chętnie przygarnie wasze dziecko, jeżeli za kilka dni wy zaopiekujecie się jej latorością? Nie wyręczajcie się na każdym kroku, bo dziecko was najbardziej potrzebuje, a nie nauczyciela. Ale to wygodne, zrzucić odpowiedzialność (nawet za wychowanie religijne) i oczekiwać, że ktoś za was zrobi wszystko." Przyszło, przyszło i to wiele razy. Nieraz nawet dziecko jest zabierane do pracy, gdy nie można inaczej... Często też wykorzystywany jest urlo... rozwiń
Avatar
wiesia / 12 grudnia 2018 o 14:38
0
Ojoj. Stała śpiewka "niektórych" nauczycieli. Tacy biedni, tacy przepracowani i w dodatku muszą "wychowywać" dzieci, które niczego nie wynoszą z domu poza złymi nawykami. Często najwięcej do powiedzenia mają nauczycielki bezdzietne lub takie, które nie widzą niewłaściwego zachowania u własnych dzieci:)))))) Tu nie chodzi o zrzucanie odpowiedzialności na nauczycieli, ale o możliwość bycia z dzieckiem w każde święta od Wigilii do Sylwestra- tak jak nauczyciele, którzy właśnie mogą spędzać ten czas z rodziną. A i też biorą 500 plus na dzieci, i też chętnie korzystaliby z wszelkich ulg, darmowych obiadów, książek, przejazdów itp. Bo im się należy!!!! Tak jak prezenty przy każdej okazji.
Ojoj. Stała śpiewka "niektórych" nauczycieli. Tacy biedni, tacy przepracowani i w dodatku muszą "wychowywać" dzieci, które niczego nie wynoszą z domu poza złymi nawykami. Często najwięcej do powiedzenia mają nauczycielki bezdzietne lub takie, które nie widzą niewłaściwego zachowania u własnych dzieci:)))))) Tu nie chodzi o zrzucanie odpowiedzialności na nauczycieli, ale o możliwość bycia z dzieckiem w każde święta od Wigilii do Sylwestra- tak jak nauczyciele, którzy właśnie mogą spędzać ten czas z rodziną. A i też bio... rozwiń
Avatar
woźna / 12 grudnia 2018 o 13:36
+4
Opiekuję się nimi od urodzenia. Oboje z mężem pracujemy i nie mamy wolnego ani w Wigilię ani tym bardziej 27, 28 czy 31 grudnia. To przywilej nauczycieli. Więc trzeba kombinować, bo nie każdy ma jeszcze żyjących rodziców, którzy zostaliby z wnukami...… Poza tym w pracy każdy chce skorzystać z wolnego i być z rodziną, a ktoś przecież musi pracować. Pracodawcy nie obchodzi czy dzieci uczą się czy mają wolne. Jeśli tak podchodzimy do sprawy, to dajmy wszystkim rodzicom wolne na święta, tak jak nauczycielom. By się mogli opiekować i nie nadużywać instytucji szkolnej. POPIERAM!!!!!
 Dajmy wszystkim rodzicom. Dajmy, dajmy, dajmy! Się należy! Dajmy 500, a jak to za mało, to dodajmy 300. Dodajmy darmowe przejazdy, warzywa, owoce, mleko w szkole. Dajmy książki. I wszystkim uczniom piątki, ze wszystkiego. Się należy. Jak to drzewiej bywało? Dziesięciolatek z kluczem na szyi dawał sobie radę, choć nie było smyczy w postaci telefonu komórkowego i choć nie było komputera, do którego byłby przyrośnięty. Rodzice nie dosc, ze pracowali, to jeszcze godzinami stali w kilometrowych kolejkach, żeby upolować coś do zjedzenia, i jeszcze, o zgrozo, obiad ugotować, bo szkoła nie nakarmiła. Bycie rodzicem to obowiązek. Ktoś tu napisał, że dom to filia szkoły i biedni, musicie pracowac za nauczycieli. A nie przychodzi wam do głowy, że sznurowanie bucików, zapinanie kurteczek, korzystanie z widelca, używanie zwrotów grzecznościowych, szanowanie szkolnych urządzeń.... to podstawy, które dziecie z domu powinno wynieść? Nie przyszło wam do głowy, że jak nie ma dziadków, to jest sąsiadka, która dzisiaj chętnie przygarnie wasze dziecko, jeżeli za kilka dni wy zaopiekujecie się jej latorością? Nie wyręczajcie się na każdym kroku, bo dziecko was najbardziej potrzebuje, a nie nauczyciela. Ale to wygodne, zrzucić odpowiedzialność (nawet za wychowanie religijne) i oczekiwać, że ktoś za was zrobi wszystko. Gwarantuję, że po przeczytaniu komentarzy na tym forum ogromna część nauczycieli (też ludzie) uzna, że nie warto się starać, bo czego by nie zrobili, to wy i tak wyliczycie im zarobki, wolne, nicnierobienie- i odeślecie na kasę do Biedronki. A najśmieszniejsze jest to, że nieliczni rodzice idą do nauczycieli i konstruktywnie rozmawiają o problemach. Większość tych komentujących obowiązkowo nabywa bombonierkę na dzień nauczyciela, leje wazelinę przy bezpośredniej rozmowie....
 Dajmy wszystkim rodzicom. Dajmy, dajmy, dajmy! Się należy! Dajmy 500, a jak to za mało, to dodajmy 300. Dodajmy darmowe przejazdy, warzywa, owoce, mleko w szkole. Dajmy książki. I wszystkim uczniom piątki, ze wszystkiego. Się należy. Jak to drzewiej bywało? Dziesięciolatek z kluczem na szyi dawał sobie radę, choć nie było smyczy w postaci telefonu komórkowego i choć nie było komputera, do którego byłby przyrośnięty. Rodzice nie dosc, ze pracowali, to jeszcze godzinami stali w kilometrowych kolejkach, żeby upolować coś do zje... rozwiń
Avatar
gość / 12 grudnia 2018 o 12:16
+1
Opiekuję się nimi od urodzenia. Oboje z mężem pracujemy i nie mamy wolnego ani w Wigilię ani tym bardziej 27, 28 czy 31 grudnia. To przywilej nauczycieli. Więc trzeba kombinować, bo nie każdy ma jeszcze żyjących rodziców, którzy zostaliby z wnukami...… Poza tym w pracy każdy chce skorzystać z wolnego i być z rodziną, a ktoś przecież musi pracować. Pracodawcy nie obchodzi czy dzieci uczą się czy mają wolne. Jeśli tak podchodzimy do sprawy, to dajmy wszystkim rodzicom wolne na święta, tak jak nauczycielom. By się mogli opiekować i nie nadużywać instytucji szkolnej. POPIERAM!!!!!
Opiekuję się nimi od urodzenia. Oboje z mężem pracujemy i nie mamy wolnego ani w Wigilię ani tym bardziej 27, 28 czy 31 grudnia. To przywilej nauczycieli. Więc trzeba kombinować, bo nie każdy ma jeszcze żyjących rodziców, którzy zostaliby z wnukami...… Poza tym w pracy każdy chce skorzystać z wolnego i być z rodziną, a ktoś przecież musi pracować. Pracodawcy nie obchodzi czy dzieci uczą się czy mają wolne. Jeśli tak podchodzimy do sprawy, to dajmy wszystkim rodzicom wolne na święta, tak jak nauczycielom. By się mogli opiekować i nie nadużywa... rozwiń
Avatar
gosc / 12 grudnia 2018 o 12:15
+5
I tak płacę chociaż chodzą do publicznej szkoły. W klasie córki może tylko 3 dzieci nie mają prywatnych lekcji z angielskiego. I
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens

Chciał pomóc, złamał prawo. Sąd: Uniewinnienie to byłby niebezpieczny precedens 0 1

Jest prawomocny wyrok w sprawie Andrzeja Sadowskiego oskarżonego o produkcję i stosowanie olejku z marihuany. Mieszkaniec Cycowa chciał w ten sposób ulżyć umierającej na raka kobiecie. Sąd Apelacyjny uznał, że nie podstaw do jego uniewinnienia

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko

MKS Perła – Metraco Zagłębie 25:23. Mistrzostwo jest już bardzo blisko 0 1

Szczypiornistki MKS Perła Lublin pokonały 25:23 Metraco Zagłębie Lubin. W ten sposób podopieczne Roberta Lisa mają już 6 punktów przewagi nad ekipą Bożeny Karkut

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno

Absurd. Nowa droga 747 gotowa, ale jeździć wciąż nie wolno 0 10

Osiem kilometrów drogi od miejscowości Lipsko (woj. mazowieckie) do nowego mostu w Kamieniu na odbiór czeka od …sierpnia

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Spotkanie poświąteczne w Galerii Łucjan w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Galerii Autorskiej "Łucjan" przy ul. Bernardyńskiej 12 w Lublinie odbyło się dziś spotkanie autorskie o. Tomasza Dostatniego i ks. Alfreda Wierzbickiego. Można było posłuchać koncertu muzyki poważnej i tradycyjnej w wykonaniu Łesi Błyszczak i Janki Lenzion, a także obejrzeć wernisaż autorstwa Piotra Łucjana pt.: "Alfabet – projekty i rysunki"

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać
alarm24
galeria

Młody jeleń biega po Parku Ludowym. Nie udało się go schwytać 0 5

Na młodego jelenia można natknąć się w Parku Ludowym w Lublinie. Jak dotąd nie udało się go schwytać

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą
galeria
film

Strajk nauczycieli trwa, ale matury będą 0 33

Rozpoczął się trzeci tydzień strajku nauczycieli. Nikt nie udaje już, że wie, ile jeszcze może trwać protest i w jaki sposób może się skończyć. Pewne jest tylko to, że egzamin dojrzałości nie jest zagrożony

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów"
film

Zwycięstwo Zełeńskiego, a stosunki polsko-ukraińskie. "Nowy prezydent Ukrainy wykonał już kilka gestów" 0 12

- Tylko cud mógł sprawić, że Poroszenko utrzyma się przy władzy. Zaskoczeniem są rozmiary tego zwycięstwa, które było rekordowe w historii wyborów prezydenckich na Ukrainie - mówi dr Łukasz Jasina, ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych

SteelSeries Arctis 9X: Słuchawki do Xbox One

SteelSeries Arctis 9X: Słuchawki do Xbox One 0 0

Tytuł wyjaśnia wszystko: firma SteelSeries właśnie zaprezentowała nowe słuchawki - Arctis 9X - zaprojektowane specjalnie do konsoli Xbox One. I jeszcze jedna bardzo ważna informacja: Cena. Ta została ustalona na 849 złotych

Drużyna juniorów starszych Motoru Lublin ma nowego trenera

Drużyna juniorów starszych Motoru Lublin ma nowego trenera 0 0

We wtorek doszło do zmiany trenera w zespole juniorów starszych Motoru Lublin, który występuje w CLJ. Tomasza Jasika na tym stanowisku zastąpił Tomasz Złomańczuk – koordynator Akademii Piłkarskiej Motoru. Były szkoleniowiec Podlasia Biała Podlaska poprowadzi żółto-biało-niebieskich w sześciu ostatnich spotkaniach sezonu.

Razer Blade: nowe laptopy w kwietniu i w maju

Razer Blade: nowe laptopy w kwietniu i w maju 0 0

Dwa nowe modele Razer Blade 15 i odświeżona wersja Razer Blade pro 17. Ceny zaczynają się od 2 149 euro, a kończą na 3500 euro. Co w zamian?

Uros Mirković (TBV Start): Jestem bardzo rozczarowany

Uros Mirković (TBV Start): Jestem bardzo rozczarowany 0 0

Rozmowa z Urosem Mirkoviciem, koszykarzem TBV Startu Lublin

W wypadku zginęła policjantka. Sprawca skazany na bezwzględne więzienie
galeria

W wypadku zginęła policjantka. Sprawca skazany na bezwzględne więzienie 0 7

Sąd skazał sprawcę wypadku w Łopienniku Dolnym, w którym zginęła policjantka z Krasnegostawu.

Zeamsone wystąpi w Domu Kultury
27 kwietnia 2019, 18:00

Zeamsone wystąpi w Domu Kultury 0 0

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19) wystąpi raper Zeamsone.

Samochód potrącił lisicę. Wolontariusze szukają młodych, które zostały same
film

Samochód potrącił lisicę. Wolontariusze szukają młodych, które zostały same 0 11

Lisicy potrąconej dwa dni temu w Turce koło Lublina niestety nie udało się uratować. Zdechła we wtorek rano. Wolontariusze szukają jej szczeniąt. Ze względu na silny wiatr nie można użyć drona. Wszyscy liczą, że uda się to w środę.

Jak niepełnosprawny może zarezerwować miejsce w kinie

Jak niepełnosprawny może zarezerwować miejsce w kinie 0 1

Paweł Iwaniuk, niepełnosprawny z Białej Podlaskiej, jest kinomaniakiem, jednak napotkał na pewien problem z rezerwacją miejsc w miejscowym kinie: nie można tego zrobić przez internet

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!