Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 grudnia 2018 r.
16:15

Lublin: Radny PiS uznał, że odwołany koncert to "dyskryminacja osób wierzących". Jest odpowiedź Urzędu Miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 28 A A

Nie doszło do dyskryminacji osób wierzących – zapewnia Ratusz w odpowiedzi na pismo radnego PiS zaniepokojonego odwołaniem koncertu ewangelizacyjnego w szkole na Sławinie. Planowana impreza nie spodobała się rodzicom niektórych uczniów. – To nie dyrektor zdecydował o jej odwołaniu – wyjaśnia Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wyrwani z Niewoli to białostocki duet raperów, którzy określają się mianem „grupy profilaktyczno-ewangelizacyjnej”. – Chcemy przede wszystkim ukazać młodym ludziom piękno życia w wolności od wszelkich form uzależnień w oparciu o chrześcijańskie wartości – tłumaczą artyści na swojej stronie internetowej. Ich koncert zaplanowany był na 14 listopada w sali gimnastycznej miejskiego Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej. Ponieważ nie spodobało się to rodzicom niektórych uczniów, występ nie odbył się w szkole, tylko w innym miejscu.

Decyzja o przeniesieniu koncertu nie spodobała się radnym PiS. Jeden z nich, Tomasz Pitucha, poprosił prezydenta Lublina o wyjaśnienia w sprawie „dyskryminacji osób wierzących”. – Czy w przyszłości imprezy o charakterze religijnym, zgodne z prawem i nie naruszające przepisów wewnątrzszkolnych będą odwoływane w przypadku zgłoszenia protestu przez jednego lub więcej rodziców? – pytał Pitucha w piśmie do prezydenta, któremu podlega zespół szkół na Sławinie.

Ratusz zbadał sprawę i odpisał radnemu, że nie można mówić o dyskryminacji wierzących uczniów. Przyznał jednocześnie, że cztery osoby złożyły u dyrektora szkoły pisemny sprzeciw wobec organizacji koncertu w sali gimnastycznej i że tego samego dnia dyrektor spotkał się z rodzicami zgłaszającymi takie zastrzeżenia. Według oficjalnych zapewnień Ratusza, występ przeniesiono w celu „uniknięcia jakichkolwiek podziałów społeczności szkolnej”.

– Organizator przedsięwzięcia, a nie dyrektor szkoły, podjął decyzję o zmianie miejsca koncertu z sali gimnastycznej szkoły na Centrum Konferencyjne Caritas w Lublinie – zapewnia radnego Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta. Podkreśla, że szkoła miała jedynie udostępnić salę na potrzeby koncertu i nie była jego organizatorem. – Występ nie stanowił wydarzenia wpisanego do kalendarza uroczystości i imprez szkolnych organizowanych przez dyrektora szkoły, radę rodziców, czy radę pedagogiczną.

Wojewódzki podkreśla, że dotychczas nie było żadnych sygnałów o „ewentualnej dyskryminacji osób wierzących” w Zespole Szkół nr 12. – W placówce od wielu lat odbywają się cyklicznie wydarzenia religijne i patriotyczne, konkursy, rekolekcje, warsztaty, pikniki, misteria, akcje charytatywne – wylicza sekretarz miasta. – Działania te zazwyczaj integrują społeczność szkolną, czasem mogą wywołać różnicę zdań, dlatego dużym wyzwaniem i zadaniem wychowawczym szkoły jest taktowne i mądre pogodzenie różnego światopoglądu, przekonań religijnych, czy wyznań.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 28

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gaza / 4 grudnia 2018 r. o 16:29
+54
Szkoła to nie kościół! Jak ktoś ma niedobór atrakcji duchowych to niech idzie do kościoła.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 17:07
+47
znowu ten nieszczęsny Pitucha? kiedy w końcu na Wrotkowie zmądrzeją i przestaną głosować na tego niezbyt rozgarniętego pana który udaje radnego?
Avatar
młoda matka.... / 4 grudnia 2018 r. o 16:54
+41
...koncert odbył się tam, gdzie jego miejsce, a więc w Caritas związanym z KK. Szkoła, pomimo prób indoktrynacji dzieci i młodzieży w formie tzw. nauki religii powinna starać się za wszelką cenę dbać o świeckość placówki oświatowej utrzymywanej przez podatników!
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 17:28
+36
fitucha bylo jechac do torunia i pobujac sie z muchomorem i reszta dojnej zmiany blazenada nie ma granic
Avatar
SAC / 4 grudnia 2018 r. o 16:57
+35
Mniejszość mając do dyspozycji media reżimowe próbuje narzucić myślącym obywatelom swoje poglądy i zachowania.Bardzo mądra decyzja i może wreszcie radny pitucha zrozumie że szkoła to nie plebania.Tam niech sobie robią co chcą.No może nie wszystko tak jak robił to prałat Jankowski którego pomnik pewnie niebawem będzie usunięty za czyny które popełnił. Czujny pitucha niech raczej działa w imieniu obywateli i wyprowadzi religię ze szkół na plebanie.
Avatar
Cyk / 4 grudnia 2018 r. o 16:35
+34
Ja bym powiedział, że 30% dyskryminuje  pozostałe 70%. I nie mówcie mi o 93% bo to tylko ochrzczeni.
Avatar
muc / 4 grudnia 2018 r. o 16:42
+30
Gdzie my żyjemy, mniejszość 4 osoby, terroryzują całą szkołę. A marsz homosiów odbył się mimo protestów większości.
 A odbył się w szkole albo może w kościele? No to jak się tam następny odbędzie to będziesz mógł poszczekać, a teraz nie porównuj dwóch całkowicie różnych sytuacji.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 17:33
+22
Od stycznia ceny w górę , trujemy się węglem, a Ci mają problemy ciągle typu koncerty i inne pierdoły. Kiedy politycy zaczną zajmować się ostatni sprawami?
Avatar
Ja / 4 grudnia 2018 r. o 17:28
+20
Jakby np. Nergal z zespołem przyjechał to by też skakał aby odwołać i wtedy jego mnejszość byłaby ok kiedy by protestował.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 17:56
+18
Tu nie było głosowania, tylko kto ma rację. Okoliczności mówią o racji tych którzy bronią świeckości. Śmierdzi indoktrynacją i dlatego taka a nie inna decyzja. Słuszna zresztą. Konstytucyjna.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 13:11
+1
Wyrazy współczucia dla wyborców tego idioty Flejtuchy !!!!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 r. o 22:28
+1
Kiedy mniejszość Jehowa przestanie decydować o większości. Brawo Poruchal.
Avatar
K / 5 grudnia 2018 r. o 21:31
+1
Dawać Nergala, ten to ma dopiero przekaz. Tych czworo rodziców wraz z ich dziatkami napewno pisała by z zachwytu na kameralnym koncercie. Jak zwykle KODowska histeria dała o sobie znać. Trzeba było jechać przez matołów taki kawał drogi jak wszystko było przygotowane na miejscu. Ot, KODowska demokracja. Sam nie obejrzy i drugiemu nie da. Było poprostu nie przychodzić. Ech, te Pełowskie ludzie durne....
Czy ty jesteś taki durny, czy tylko udajesz? Przypomnij sobie, ile było krytyki pod adresem różnego rodzaju wydarzeń, w których w niekoniecznie wspaniałym świetle stawiało się księży. Przypomnę choćby "Kler" Wojtka Smarzowskiego. Wtedy też nawoływałeś, żeby pozwolić obejrzeć tym, co obejrzeć chcą? Nie wierzę. Na pewno ci przeszkadzały projekcje tego filmu. I to mimo tego, że odbywały się w kinach, a nie w placówkach edukacyjno-wychowawczych.
Czy ty jesteś taki durny, czy tylko udajesz? Przypomnij sobie, ile było krytyki pod adresem różnego rodzaju wydarzeń, w których w niekoniecznie wspaniałym świetle stawiało się księży. Przypomnę choćby "Kler" Wojtka Smarzowskiego. Wtedy też nawoływałeś, żeby pozwolić obejrzeć tym, co obejrzeć chcą? Nie wierzę. Na pewno ci przeszkadzały projekcje tego filmu. I to mimo tego, że odbywały się w kinach, a nie w placówkach edukacyjno-wychowawczych. rozwiń
Avatar
Carlos / 5 grudnia 2018 r. o 16:55
0
Dawać Nergala, ten to ma dopiero przekaz. Tych czworo rodziców wraz z ich dziatkami napewno pisała by z zachwytu na kameralnym koncercie. Jak zwykle KODowska histeria dała o sobie znać. Trzeba było jechać przez matołów taki kawał drogi jak wszystko było przygotowane na miejscu. Ot, KODowska demokracja. Sam nie obejrzy i drugiemu nie da. Było poprostu nie przychodzić. Ech, te Pełowskie ludzie durne.... 
Avatar
Rodzic / 5 grudnia 2018 r. o 12:01
+2
Brawo dla rodziców, szkoły i władz gminy!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 r. o 11:37
+2
Pitucha, ile diabłów mieści się na główce szpilki ? Pitucha, ilu Rydzyków potrzeba do rechrystianizacji Europy? Pitucha, ile dzieci zgwałcił pedofil Jankowski od świetej Brygidy i czy należy go za to wynieść na ołtarze? Pitucha, ile stosów trzeba rozpalić w Czechach, żeby pepiczki zaczeły wierzyć czarnym szamanom? Pitucha, odpowiedz. Czy Pitucha to nazwisko polskie czy ukraińskie, a może ruskie, a może - nie daj Boże - żydowskie. Kim jesteś Pitucha, że ile razy zabierzesz głos, to robisz z siebie błazna?
Avatar
Radek / 5 grudnia 2018 r. o 08:09
+1
Pitucha ... spie*dalaj na księżyc!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 r. o 06:37
+1
Bardziej niech się przyczepią tego że księża z pobliskiej parafii wykorzystują szkołę dla własnych potrzeb i organizują swoje imprezy w niej a nie na plebanii. Ale co się dziwić, tu nic nie muszą robić, wszystko im przyszykują posprzątają i mają z głowy, a tak sami musieli by to wszystko robić
Avatar
wspólny Tubtin / 4 grudnia 2018 r. o 23:23
+3
mówią że decyzję w sprawie koncertu podjęła bardzo aktywna, starsza radna dzielnicowa, co została radna miejską
Avatar
zuza / 4 grudnia 2018 r. o 20:26
+2
fitucha bylo jechac do torunia i pobujac sie z muchomorem i reszta dojnej zmiany blazenada nie ma granic
 za cienki jest na takie imprezy...
Zobacz wszystkie komentarze 28

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojewoda lubelski o pomyśle zbiórki mebli dla szpitala tymczasowego
galeria

Wojewoda lubelski o pomyśle zbiórki mebli dla szpitala tymczasowego

Lech Sprawka przyznaje, że polecił usunąć z Facebooka wpis, w którym proszono o pomoc w umeblowaniu szpitala tymczasowego. Tłumaczy, że prośba została wystosowana bez jego wiedzy.

Bądź przedsiębiorczy! Fundusze Europejskie Ci w tym pomogą!

Bądź przedsiębiorczy! Fundusze Europejskie Ci w tym pomogą!

Masz pomysł na biznes i planujesz założenie firmy? Mamy dla Ciebie dobrą informację! Już za miesiąc rozpocznie się nabór wniosków w konkursie dla przyszłych przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie. W tym roku przez Covid będzie wyjątkowy

Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie. W tym roku przez Covid będzie wyjątkowy

W tym roku nie będzie tradycyjnego Orszaku św. Mikołaja. Biskup Miry jednak przejedzie w niedzielę ulicami zabytkowym autem. Jak co roku zawiezie prezenty chorym dzieciom.

Miała latami pomagać przy „ustawionych” licytacjach komorniczych. „Bywało, że przebitka wynosiła 200 i 300 proc.”
wideo
film

Miała latami pomagać przy „ustawionych” licytacjach komorniczych. „Bywało, że przebitka wynosiła 200 i 300 proc.”

- Na nieruchomości można było zarobić 100 proc., nigdy niżej, ale to i tak czasami było za mało dla pana P. Zdarzało się, że przebitka wynosiła 200 i 300 proc. – wylicza kobieta, która miała latami współpracować z komornikiem przy, jak mówi; ustawianych licytacjach komorniczych.

Skoki narciarskie: Do Rosji bez Stocha, Żyły i Kubackiego
film

Skoki narciarskie: Do Rosji bez Stocha, Żyły i Kubackiego

Po konkursach w Wiśle i Kuusamo Puchar Świata zawita do Niżnego Tagiłu – miejsca, za którym nie przepadają nasi skoczkowie. W tym roku ze względu na zbliżające się wielkimi krokami mistrzostwa świata w lotach w Planicy nasza kadra wystąpi tam w zmienionym składzie.

Będzie można budować ze śmieci? Miliony na badania na Politechnice Lubelskiej

Będzie można budować ze śmieci? Miliony na badania na Politechnice Lubelskiej

Taniej, szybciej i z pożytkiem dla środowiska. Naukowcy z Politechniki Lubelskiej opracowali metodę otrzymania kruszyw ceramicznych z uciążliwych odpadów.

Nowy mural w Lublinie. Nie zgdaniecie, gdzie się znajduje
zdjęcia
galeria

Nowy mural w Lublinie. Nie zgdaniecie, gdzie się znajduje

Na murach Aresztu Śledczego powstał mural edukacyjno-patriotyczny, przedstawiający sylwetki Żołnierzy Wyklętych. Praca powstała w efekcie współpracy pomiędzy AŚ Lublin a Fundacją im. Kazimierza Wielkiego, zgodnie z porozumieniem zawartym pomiędzy instytucjami.

Prezydent z KO i poseł z PiS spierają się, kto loobował za obwodnicą Białej Podlaskiej

Prezydent z KO i poseł z PiS spierają się, kto loobował za obwodnicą Białej Podlaskiej

Kiedy kilka dni temu, poseł PiS Dariusz Stefaniuk ogłosił, że zabiega o budowę wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej, władze miasta pochwaliły się, że również lobbowały o to u marszałka. Tyle, że rzecznik Urzędu Marszałkowskiego odpowiada, że miasto w tej sprawie nie zabiegało.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 grudnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 4 grudnia 2020 r.

Liga Europy. Porażka Lecha Poznań w Lizbonie

Liga Europy. Porażka Lecha Poznań w Lizbonie

Lech Poznań przegrał na Stadionie Światła w Lizbonie z tamtejszą Benficą aż 0:4 i stracił jakiekolwiek szanse na awans do fazy pucharowej Ligi Europy

ME piłkarek ręcznych. Norwegia pokonała Polskę 35:22

ME piłkarek ręcznych. Norwegia pokonała Polskę 35:22

W swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy piłkarek ręcznych Polska nie miała większych szans w starciu z Norwegią. Do przerwy walka była w miarę wyrównana, ale po zmianie stron faworytki odjechały Biało-Czerwonym i ostatecznie wygrały aż 35:22.

Nie działa ani metoda "na trawnik" ani "na żywopłot". Kierowcy uparcie tu parkują

Nie działa ani metoda "na trawnik" ani "na żywopłot". Kierowcy uparcie tu parkują

Świeżo posadzony żywopłot, chociaż taką miał spełnić rolę, nie powstrzymał kierowców przed dzikim parkowaniem na skraju pl. Kaczyńskiego. Wcześniej zastawiany był tutaj chodnik, później autami niszczony był trawnik, a teraz kierowcy zaczynają rozjeżdżać krzewy.

Dziennikarstwo czy polityka? Rządowe pieniądze na lubelski portal w ręce ludzi Ziobry

Dziennikarstwo czy polityka? Rządowe pieniądze na lubelski portal w ręce ludzi Ziobry

Trzy lokalne portale internetowe, w tym w naszym regionie, uruchomiło stowarzyszenie związane z działaczem Solidarnej Polski. Politycy innych partii, w tym rządzącej, uważają, że portale za pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości będą promować ludzi Zbigniewa Ziobry.

Afera respiratorowa. Gdzie jest sprzęt za miliony od firmy E&K?

Afera respiratorowa. Gdzie jest sprzęt za miliony od firmy E&K?

– Sprzęt w dużej części jest w Polsce, ale Ministerstwo Zdrowia nie chce go odebrać – twierdzi prezes kontrowersyjnej firmy E&K z Lublina. Sąd Okręgowy w Warszawie właśnie postanowił, że spółka ma zwrócić resortowi 70 mln zł za respiratory, których nie dostarczyła.

Wielki diabelski młyn stanął w Lublinie i za diabły nikt nie wie, jakim prawem
galeria

Wielki diabelski młyn stanął w Lublinie i za diabły nikt nie wie, jakim prawem

30-metrowy diabelski młyn pojawił się na Błoniach obok Zamku. Problem w tym, że ustawiono go bez pozwolenia konserwatora zabytków, który zapewnia, że takiej zgody nawet nie by nie wydał, bo konstrukcja przytłacza widok na Stare Miasto. Konserwator zapowiada również, że wyda nakaz usunięcia obiektu .

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.