Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

finanse

5 lipca 2020 r.
20:57

Złotówka za gaz ma zostać w kieszeni. Co jeszcze potaniało od 1 lipca?

20 12 A A
Ceny gazu zmniejszyły się o ponad 10 proc. Ale ponieważ rachunek, jaki otrzymujemy obejmuje także pozostające na niezmienionym poziomie opłaty abonamentowe i transportowe obniżka w kieszeniach będzie niemal niezauważalna
Ceny gazu zmniejszyły się o ponad 10 proc. Ale ponieważ rachunek, jaki otrzymujemy obejmuje także pozostające na niezmienionym poziomie opłaty abonamentowe i transportowe obniżka w kieszeniach będzie niemal niezauważalna (fot. Paweł Buczkowski)

Od 1 lipca taniej płacimy m.in. za gaz, pączki i pieluchy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wzrosły jeszcze ceny słodkich napojów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ceny gazu zmniejszyły się o ponad 10 proc. Ale ponieważ rachunek, jaki otrzymujemy obejmuje także pozostające na niezmienionym poziomie opłaty abonamentowe i transportowe obniżka w kieszeniach będzie niemal niezauważalna.

– Dla statystycznego odbiorcy (z tzw. grupy W-1.1. – red.) zużywającego paliwo gazowe do przygotowania posiłków, płatność za gaz będzie niższa o 4,85 proc., co oznacza kwotowy spadek jego płatności o 1,02 zł za miesiąc – informuje Urząd Regulacji Energetyki, który zatwierdził nowe taryfy. – Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie.

Takie stawki mają obowiązywać do końca roku.

Banany kontra ośmiorniczki

Od 1 lipca weszły w życie nowe stawki VAT. Niższy o 3 proc. (wynosi 5 proc.) jest teraz podatek m.in. na owoce tropikalne i cytrusowe, czy niektóre orzechy jadalne. Za wszystkie wyroby piekarnicze i ciastkarskie płacimy dziś 5 proc. podatku, a wcześniej - w zależności od terminu przydatności do spożycia – było to nawet 23 proc. Na 5 proc. (z 8) spadła też stawka na zupy, buliony, żywność homogenizowaną i dietetyczną. O 15 pkt. zmniejszył się podatek na sosy musztardowe, słodką paprykę, pieprz, czy tymianek. Niższy (5, a nie 8 proc.) jest podatek na żywność dla niemowląt i małych dzieci, smoczki, pieluszki oraz foteliki samochodowe oraz artykuły higieniczne takie jak podpaski i tampony.

Są jednak też podwyżki. Część przypraw nieprzetworzonych np. kurkuma, kmin i szafrana objął 8-procentowy VAT (teraz 5 proc.) Z 5 proc. aż do 23 procent wzrósł podatek na homary, ośmiornice, kraby, langusty, krewetki, ostrygi, małże, ślimaki oraz kawior i dania z tych produktów sprzedawane w restauracjach.

Oranżada bez zmian

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom 1 lipca nie wszedł w życie tzw. podatek cukrowy. Zgodnie z nim do każdego słodzonego napoju np. oranżady doliczona miała zostać opłata w wysokości 50 groszy za litr. Do każdego litra napoju zawierającego kofeinę, taurynę lub guaranę dodatkowo dopłacałoby się 10 groszy. Podatek cukrowy miał przynieść ok. 2,5 mld zł rocznie wpływów do NFZ. Pieniądze miały być przeznaczone na zwalczanie chorób takich jak nadwaga, otyłość, oraz działania edukacyjne i profilaktykę.

Planowaną ustawą na razie zajmują się posłowie i senatorowie. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2020 r. o 09:12
+7
Niech oddadzą odbiorcom detalicznym kasę z nadpłaty gazowej, którą zwrócił im Gazprom !!!
Avatar
ukash / 6 lipca 2020 r. o 07:21
+6
Najdroższy gaz zakontraktował rząd Kaczyńskiego w listopadzie 2006 roku podpisując Aneks nr 26 do kontraktu jamalskiego zmieniający formułę cenową na niekorzyć Polski, w dodatku z datą wsteczną czyli również za gaz gupiony wcześmiej. 
"Ze względu na ograniczony czas do wyrażenia opinii, resort skarbu nie miał możliwości analizy przekazanego projektu umowy. Nie mniej wyrażam zgodę na zawarcie Umowy" - czytamy piśmie z 15 listopada 2006, podpisanym przez ówczesnego szefa resortu skarbu Wojciecha Jasińskiego. Wynikiem pośpiechu i braku analizy niemal 1000-stronicowego kontraktu była akceptacja 10-procentowej podwyżki cen narzuconej przez rosyjski Gazprom. - Z naszych wyliczeń wynika, że wskutek podpisanego w 2006 r. kontraktu na dostawy gazu wszyscy polscy odbiorcy zapłacą do 2022 roku przynajmniej o 17 miliardów złotych więcej – wylicza Joanna Zakrzewska, rzecznik PGNiG. ***s://biznes.wprost.pl/gospodarka/244269/Minister-z-PiS-nie-przeczytal-kontraktu-Zaplacimy-17-miliardow-zlotych.html
rozwiń
Avatar
olol / 5 lipca 2020 r. o 22:19
+6
spokojnie, napoje nam doklepią po wyborach. jak wygra jeden to będzie wszystko jedno, bo już wybrany, a jak wygra drugi, to będą grzmieć "a przez niego to napoje drożejo!" swoją drogą kofeina i słodziki do powodowania otyłości mają się zdecydowanie mniej niż sam cukier, więc po co je opodatkowywać, jeżeli to "walka o zdrowie Polaków" jest podawanym powodem podwyżki. we wszystkim chodzi o dawkę. cukier dodają nam wszędzie, nawet do "słonych" produktów jak szynki, wędliny czy sałatki. kofeinę i słodziki trudno jest "przedawkować". cola zero czy energetyk bez cukru - jak nazwa wskazuje - nie mają cukru, najczęściej nie mają prawie kalorii, a słodziki w nich użyte nie wpływają na poziom insuliny i glukozy we krwi. to dlaczego nakładać podatek, przecież nie robią szkód w postaci otyłości i cukrzycy, jak próbują się tłumaczyć pomysłodawcy. ściama i zamach na kasę. zobaczymy po wyborach.
spokojnie, napoje nam doklepią po wyborach. jak wygra jeden to będzie wszystko jedno, bo już wybrany, a jak wygra drugi, to będą grzmieć "a przez niego to napoje drożejo!" swoją drogą kofeina i słodziki do powodowania otyłości mają się zdecydowanie mniej niż sam cukier, więc po co je opodatkowywać, jeżeli to "walka o zdrowie Polaków" jest podawanym powodem podwyżki. we wszystkim chodzi o dawkę. cukier dodają nam wszędzie, nawet do "słonych" produktów jak szynki, wędliny czy sałatki. kofeinę i słodziki trudno jes... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 22:21
+5
Przy czym, oczywiście, te 7% z opowieści z mchu i paproci pana kandydata Dudy, to też demagogia, bo po uwzględnieniu całej masy stałych składników rachunków za gaz 7% jest nie do uzyskania.
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 21:11
+5
To skąd pan kandydat Duda wziął informację przekazywane ogółowi, że zaoszczędzimy na gazie tysiąc siedemset kilkadziesiąt złotych rocznie? Bo nie wierzę, by kłamał...
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 22:19
+4
Ale z was nawiedzona i niereformowalna masa. Kto wynegocjował cenę, że aż UE złapała się za głowę, każdy wie. Rząd PO-ZSL były minister gospodarki Waldemar Pawlak. @K jest politologiem specjalistą to przytoczy nam z pewnością ceny z obu okresów negocjacyjnych. No i o ile więcej lat dzięki interwencji Unii Europejskiej nie wtopiliśmy w niekorzystnie zakontraktowany gaz przez przedstawiciela rządu Tuska. Jak chcesz ten fakt wymazać? Co do oszczędności na gazie, to trzeba słuchać uważnie prezydenta Dudy. Jednorodzinny domek z ogrzewaniem na gaz. Alles klar? Że zapytam się przewrotnie w języku dobrze obeznanym lemingom ;) Czarujcie dalej, o tej swojej śmietance.
Taki z ciebie inżynier, a liczyć nie potrafisz. DW pisze tak: " Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie ". Tak, tu jest mowa o mieszkaniu, nie o domu, ale ak wiele mieszkań ogrzewa się gazem? To raczej domena domków. Ale OK. Pan Duda opowiadał o oszczedniąch rzędu 7% bodajże. Żeby oszczedność sięgnęła tysiąca siedmiuset kilkudziesięciu złotych rocznie, to rachunki za zużycie musiałyby wynieść mniej więcej 10.000 złotych. Znam trochę ludzi ogrzewających swoje domy gazem ziemnym. Płacą z reguły nie więcej, niż połowę tej kwoty! To znaczy, że trzeba mieć pewine kilkusetmetrowy dom, żeby jego ogrzewanie gazem sięgnęło poziomu 10.000 zł rocznie. Innymi słowy opowieści pana Dudy to czysta demagogia, bo dotyczy znikomego procenta Polaków. Przeciętny Polak oszczedności nawet nie dostrzeże. przestań więc pleść androny, filipku, bo kłamiesz dokładine tak, jak twoi PiSowscy idole!
Taki z ciebie inżynier, a liczyć nie potrafisz. DW pisze tak: " Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie ". Tak, tu jest mowa o mieszkaniu, nie o domu, ale ak wiele mieszkań ogrzewa się gazem? To raczej domena domków. Ale OK. Pan Duda opowiadał o oszczedniąch rzędu 7% bodajże. Żeby oszczedność sięgnęła tysiąca siedmiuset kilkudziesięciu z... rozwiń
Avatar
Tuco_Ramirez / 7 lipca 2020 r. o 09:00
+2
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało od Gazpromu zwrot środków z tytułu nadpłaty za dostawy gazu w latach 2014-2020. Wartość rozliczenia na rzecz PGNiG to 1,5 mld dolarów. Zwrot jest konsekwencją wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który zmienił sposób ustalania ceny w kontrakcie jamalskim", (...) zgodnie z wyrokiem, formuła obowiązuje od 1 listopada 2014 r., a więc od dnia, w którym PGNiG wystąpiło do Gazpromu o zmianę sposobu ustalania ceny. Oznaczało to konieczność rozliczenia różnicy między ceną wynikającą z nowej formuły a tym, co polska spółka faktycznie zapłaciła za dostawy gazu w latach 2014-2020. Czy PGNiG rozliczy się z odbiorcami detalicznymi i zwróci im nadpłacone kwoty za gaz z faktur z okresu od 01 listopada 2014r. do 30 czerwca 2020r.???
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało od Gazpromu zwrot środków z tytułu nadpłaty za dostawy gazu w latach 2014-2020. Wartość rozliczenia na rzecz PGNiG to 1,5 mld dolarów. Zwrot jest konsekwencją wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który zmienił sposób ustalania ceny w kontrakcie jamalskim", (...) zgodnie z wyrokiem, formuła obowiązuje od 1 listopada 2014 r., a więc od dnia, w którym PGNiG wystąpiło do Gazpromu o zmianę sposobu ustalania ceny. Oznaczało to konieczność rozliczenia różnicy między ceną wynikając... rozwiń
Avatar
___K___ / 7 lipca 2020 r. o 19:58
+1
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało od Gazpromu zwrot środków z tytułu nadpłaty za dostawy gazu w latach 2014-2020.  Wartość rozliczenia na rzecz PGNiG to 1,5 mld dolarów. Zwrot jest konsekwencją wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który zmienił sposób ustalania ceny w kontrakcie jamalskim", (...) zgodnie z wyrokiem, formuła obowiązuje od 1 listopada 2014 r., a więc od dnia, w którym PGNiG wystąpiło do Gazpromu o zmianę sposobu ustalania ceny.  Oznaczało to konieczność rozliczenia różnicy między ceną wynikającą z nowej formuły a tym, co polska spółka faktycznie zapłaciła za dostawy gazu w latach 2014-2020. Czy PGNiG rozliczy się z odbiorcami detalicznymi i zwróci im nadpłacone kwoty za gaz z faktur z okresu od 01 listopada 2014r. do 30 czerwca 2020r.???
Nie oczekiwałbym tego. Najpierw pochwalą się nadzwyczajnym zyskiem w roku obrachunkowym, a potem PiS wypompuje kasę z PGNiG.
Nie oczekiwałbym tego. Najpierw pochwalą się nadzwyczajnym zyskiem w roku obrachunkowym, a potem PiS wypompuje kasę z PGNiG. rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 lipca 2020 r. o 21:04
+1
A o ile podrożał prąd ?
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 21:21
0
To skąd pan kandydat Duda wziął informację przekazywane ogółowi, że zaoszczędzimy na gazie tysiąc siedemset kilkadziesiąt złotych rocznie? Bo nie wierzę, by kłamał...
Nie za szybko takie pytania ?? Widać głóni użytkownicy tego forum (zapewne domyślasz się któzy), nie dostali jeszcze wytycznych z nowogrodzkiej z przekazem dnia.
Zaraz pewnie napiszą, że to sukces PiSu, bo to przecież PO nam zapewniła drogi gaz. Choć było dokładnie odwrotnie - kontrakt podpisa l minister Jasiński za czasów premierowania Jarosława Kaczyńskiego, o ile mnie pamięć nie myli, a to PO złożyła wniosek o renegocjację cen. Owszem, była gotowa podpisać w zamian kontrakt długoterminowy, ale jednak za niższą kasę. PiS jak zwykle spija smietankę - ktoś coś zrobił, poprawił poprzedników z PiSu, a teraz klamią, że to oni. To trzeba pokazać, że ani to ich zasługa, ani oszczędności praktycznie żadne. Trzeba punktować ich wszechobecne kłamstwa!!!
Zaraz pewnie napiszą, że to sukces PiSu, bo to przecież PO nam zapewniła drogi gaz. Choć było dokładnie odwrotnie - kontrakt podpisa l minister Jasiński za czasów premierowania Jarosława Kaczyńskiego, o ile mnie pamięć nie myli, a to PO złożyła wniosek o renegocjację cen. Owszem, była gotowa podpisać w zamian kontrakt długoterminowy, ale jednak za niższą kasę. PiS jak zwykle spija smietankę - ktoś coś zrobił, poprawił poprzedników z PiSu, a teraz klamią, że to oni. To trzeba pokazać, że ani to ich zasługa, ani oszczędności pra... rozwiń
Avatar
___K___ / 7 lipca 2020 r. o 19:58
+1
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało od Gazpromu zwrot środków z tytułu nadpłaty za dostawy gazu w latach 2014-2020.  Wartość rozliczenia na rzecz PGNiG to 1,5 mld dolarów. Zwrot jest konsekwencją wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który zmienił sposób ustalania ceny w kontrakcie jamalskim", (...) zgodnie z wyrokiem, formuła obowiązuje od 1 listopada 2014 r., a więc od dnia, w którym PGNiG wystąpiło do Gazpromu o zmianę sposobu ustalania ceny.  Oznaczało to konieczność rozliczenia różnicy między ceną wynikającą z nowej formuły a tym, co polska spółka faktycznie zapłaciła za dostawy gazu w latach 2014-2020. Czy PGNiG rozliczy się z odbiorcami detalicznymi i zwróci im nadpłacone kwoty za gaz z faktur z okresu od 01 listopada 2014r. do 30 czerwca 2020r.???
Nie oczekiwałbym tego. Najpierw pochwalą się nadzwyczajnym zyskiem w roku obrachunkowym, a potem PiS wypompuje kasę z PGNiG.
Nie oczekiwałbym tego. Najpierw pochwalą się nadzwyczajnym zyskiem w roku obrachunkowym, a potem PiS wypompuje kasę z PGNiG. rozwiń
Avatar
Tuco_Ramirez / 7 lipca 2020 r. o 09:00
+2
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało od Gazpromu zwrot środków z tytułu nadpłaty za dostawy gazu w latach 2014-2020. Wartość rozliczenia na rzecz PGNiG to 1,5 mld dolarów. Zwrot jest konsekwencją wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który zmienił sposób ustalania ceny w kontrakcie jamalskim", (...) zgodnie z wyrokiem, formuła obowiązuje od 1 listopada 2014 r., a więc od dnia, w którym PGNiG wystąpiło do Gazpromu o zmianę sposobu ustalania ceny. Oznaczało to konieczność rozliczenia różnicy między ceną wynikającą z nowej formuły a tym, co polska spółka faktycznie zapłaciła za dostawy gazu w latach 2014-2020. Czy PGNiG rozliczy się z odbiorcami detalicznymi i zwróci im nadpłacone kwoty za gaz z faktur z okresu od 01 listopada 2014r. do 30 czerwca 2020r.???
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA otrzymało od Gazpromu zwrot środków z tytułu nadpłaty za dostawy gazu w latach 2014-2020. Wartość rozliczenia na rzecz PGNiG to 1,5 mld dolarów. Zwrot jest konsekwencją wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie, który zmienił sposób ustalania ceny w kontrakcie jamalskim", (...) zgodnie z wyrokiem, formuła obowiązuje od 1 listopada 2014 r., a więc od dnia, w którym PGNiG wystąpiło do Gazpromu o zmianę sposobu ustalania ceny. Oznaczało to konieczność rozliczenia różnicy między ceną wynikając... rozwiń
Avatar
Tuco_Ramirez / 6 lipca 2020 r. o 09:12
+7
Niech oddadzą odbiorcom detalicznym kasę z nadpłaty gazowej, którą zwrócił im Gazprom !!!
Avatar
ukash / 6 lipca 2020 r. o 07:21
+6
Najdroższy gaz zakontraktował rząd Kaczyńskiego w listopadzie 2006 roku podpisując Aneks nr 26 do kontraktu jamalskiego zmieniający formułę cenową na niekorzyć Polski, w dodatku z datą wsteczną czyli również za gaz gupiony wcześmiej. 
"Ze względu na ograniczony czas do wyrażenia opinii, resort skarbu nie miał możliwości analizy przekazanego projektu umowy. Nie mniej wyrażam zgodę na zawarcie Umowy" - czytamy piśmie z 15 listopada 2006, podpisanym przez ówczesnego szefa resortu skarbu Wojciecha Jasińskiego. Wynikiem pośpiechu i braku analizy niemal 1000-stronicowego kontraktu była akceptacja 10-procentowej podwyżki cen narzuconej przez rosyjski Gazprom. - Z naszych wyliczeń wynika, że wskutek podpisanego w 2006 r. kontraktu na dostawy gazu wszyscy polscy odbiorcy zapłacą do 2022 roku przynajmniej o 17 miliardów złotych więcej – wylicza Joanna Zakrzewska, rzecznik PGNiG. ***s://biznes.wprost.pl/gospodarka/244269/Minister-z-PiS-nie-przeczytal-kontraktu-Zaplacimy-17-miliardow-zlotych.html
rozwiń
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 22:21
+5
Przy czym, oczywiście, te 7% z opowieści z mchu i paproci pana kandydata Dudy, to też demagogia, bo po uwzględnieniu całej masy stałych składników rachunków za gaz 7% jest nie do uzyskania.
Avatar
olol / 5 lipca 2020 r. o 22:19
+6
spokojnie, napoje nam doklepią po wyborach. jak wygra jeden to będzie wszystko jedno, bo już wybrany, a jak wygra drugi, to będą grzmieć "a przez niego to napoje drożejo!" swoją drogą kofeina i słodziki do powodowania otyłości mają się zdecydowanie mniej niż sam cukier, więc po co je opodatkowywać, jeżeli to "walka o zdrowie Polaków" jest podawanym powodem podwyżki. we wszystkim chodzi o dawkę. cukier dodają nam wszędzie, nawet do "słonych" produktów jak szynki, wędliny czy sałatki. kofeinę i słodziki trudno jest "przedawkować". cola zero czy energetyk bez cukru - jak nazwa wskazuje - nie mają cukru, najczęściej nie mają prawie kalorii, a słodziki w nich użyte nie wpływają na poziom insuliny i glukozy we krwi. to dlaczego nakładać podatek, przecież nie robią szkód w postaci otyłości i cukrzycy, jak próbują się tłumaczyć pomysłodawcy. ściama i zamach na kasę. zobaczymy po wyborach.
spokojnie, napoje nam doklepią po wyborach. jak wygra jeden to będzie wszystko jedno, bo już wybrany, a jak wygra drugi, to będą grzmieć "a przez niego to napoje drożejo!" swoją drogą kofeina i słodziki do powodowania otyłości mają się zdecydowanie mniej niż sam cukier, więc po co je opodatkowywać, jeżeli to "walka o zdrowie Polaków" jest podawanym powodem podwyżki. we wszystkim chodzi o dawkę. cukier dodają nam wszędzie, nawet do "słonych" produktów jak szynki, wędliny czy sałatki. kofeinę i słodziki trudno jes... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 22:19
+4
Ale z was nawiedzona i niereformowalna masa. Kto wynegocjował cenę, że aż UE złapała się za głowę, każdy wie. Rząd PO-ZSL były minister gospodarki Waldemar Pawlak. @K jest politologiem specjalistą to przytoczy nam z pewnością ceny z obu okresów negocjacyjnych. No i o ile więcej lat dzięki interwencji Unii Europejskiej nie wtopiliśmy w niekorzystnie zakontraktowany gaz przez przedstawiciela rządu Tuska. Jak chcesz ten fakt wymazać? Co do oszczędności na gazie, to trzeba słuchać uważnie prezydenta Dudy. Jednorodzinny domek z ogrzewaniem na gaz. Alles klar? Że zapytam się przewrotnie w języku dobrze obeznanym lemingom ;) Czarujcie dalej, o tej swojej śmietance.
Taki z ciebie inżynier, a liczyć nie potrafisz. DW pisze tak: " Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie ". Tak, tu jest mowa o mieszkaniu, nie o domu, ale ak wiele mieszkań ogrzewa się gazem? To raczej domena domków. Ale OK. Pan Duda opowiadał o oszczedniąch rzędu 7% bodajże. Żeby oszczedność sięgnęła tysiąca siedmiuset kilkudziesięciu złotych rocznie, to rachunki za zużycie musiałyby wynieść mniej więcej 10.000 złotych. Znam trochę ludzi ogrzewających swoje domy gazem ziemnym. Płacą z reguły nie więcej, niż połowę tej kwoty! To znaczy, że trzeba mieć pewine kilkusetmetrowy dom, żeby jego ogrzewanie gazem sięgnęło poziomu 10.000 zł rocznie. Innymi słowy opowieści pana Dudy to czysta demagogia, bo dotyczy znikomego procenta Polaków. Przeciętny Polak oszczedności nawet nie dostrzeże. przestań więc pleść androny, filipku, bo kłamiesz dokładine tak, jak twoi PiSowscy idole!
Taki z ciebie inżynier, a liczyć nie potrafisz. DW pisze tak: " Spadek cen będzie najbardziej odczuwalny dla odbiorców zużywających stosunkowo duże ilości paliwa tj. ogrzewających także mieszkania gazem. Tacy odbiorcy (grupa taryfowa W-3.6) zapłacą o 19,45 złotych mniej miesięcznie ". Tak, tu jest mowa o mieszkaniu, nie o domu, ale ak wiele mieszkań ogrzewa się gazem? To raczej domena domków. Ale OK. Pan Duda opowiadał o oszczedniąch rzędu 7% bodajże. Żeby oszczedność sięgnęła tysiąca siedmiuset kilkudziesięciu z... rozwiń
Avatar
fillip75 / 5 lipca 2020 r. o 22:05
-4
Ale z was nawiedzona i niereformowalna masa. Kto wynegocjował cenę, że aż UE złapała się za głowę, każdy wie. Rząd PO-ZSL były minister gospodarki Waldemar Pawlak. @K jest politologiem specjalistą to przytoczy nam z pewnością ceny z obu okresów negocjacyjnych. No i o ile więcej lat dzięki interwencji Unii Europejskiej nie wtopiliśmy w niekorzystnie zakontraktowany gaz przez przedstawiciela rządu Tuska. Jak chcesz ten fakt wymazać? Co do oszczędności na gazie, to trzeba słuchać uważnie prezydenta Dudy. Jednorodzinny domek z ogrzewaniem na gaz. Alles klar? Że zapytam się przewrotnie w języku dobrze obeznanym lemingom ;) Czarujcie dalej, o tej swojej śmietance.
Ale z was nawiedzona i niereformowalna masa. Kto wynegocjował cenę, że aż UE złapała się za głowę, każdy wie. Rząd PO-ZSL były minister gospodarki Waldemar Pawlak. @K jest politologiem specjalistą to przytoczy nam z pewnością ceny z obu okresów negocjacyjnych. No i o ile więcej lat dzięki interwencji Unii Europejskiej nie wtopiliśmy w niekorzystnie zakontraktowany gaz przez przedstawiciela rządu Tuska. Jak chcesz ten fakt wymazać? Co do oszczędności na gazie, to trzeba słuchać uważnie prezydenta Dudy. Jednorodzinny domek z ogrzewaniem na gaz... rozwiń
Avatar
___K___ / 5 lipca 2020 r. o 21:21
0
To skąd pan kandydat Duda wziął informację przekazywane ogółowi, że zaoszczędzimy na gazie tysiąc siedemset kilkadziesiąt złotych rocznie? Bo nie wierzę, by kłamał...
Nie za szybko takie pytania ?? Widać głóni użytkownicy tego forum (zapewne domyślasz się któzy), nie dostali jeszcze wytycznych z nowogrodzkiej z przekazem dnia.
Zaraz pewnie napiszą, że to sukces PiSu, bo to przecież PO nam zapewniła drogi gaz. Choć było dokładnie odwrotnie - kontrakt podpisa l minister Jasiński za czasów premierowania Jarosława Kaczyńskiego, o ile mnie pamięć nie myli, a to PO złożyła wniosek o renegocjację cen. Owszem, była gotowa podpisać w zamian kontrakt długoterminowy, ale jednak za niższą kasę. PiS jak zwykle spija smietankę - ktoś coś zrobił, poprawił poprzedników z PiSu, a teraz klamią, że to oni. To trzeba pokazać, że ani to ich zasługa, ani oszczędności praktycznie żadne. Trzeba punktować ich wszechobecne kłamstwa!!!
Zaraz pewnie napiszą, że to sukces PiSu, bo to przecież PO nam zapewniła drogi gaz. Choć było dokładnie odwrotnie - kontrakt podpisa l minister Jasiński za czasów premierowania Jarosława Kaczyńskiego, o ile mnie pamięć nie myli, a to PO złożyła wniosek o renegocjację cen. Owszem, była gotowa podpisać w zamian kontrakt długoterminowy, ale jednak za niższą kasę. PiS jak zwykle spija smietankę - ktoś coś zrobił, poprawił poprzedników z PiSu, a teraz klamią, że to oni. To trzeba pokazać, że ani to ich zasługa, ani oszczędności pra... rozwiń
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 lipca 2020 r. o 21:14
0
To skąd pan kandydat Duda wziął informację przekazywane ogółowi, że zaoszczędzimy na gazie tysiąc siedemset kilkadziesiąt złotych rocznie? Bo nie wierzę, by kłamał...
 Nie za szybko takie pytania ?? Widać głóni użytkownicy tego forum (zapewne domyślasz się któzy), nie dostali jeszcze wytycznych z nowogrodzkiej z przekazem dnia.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej
Covid-19

Koronawirus. Posłowie PiS za dłuższym obowiązywaniem pracy zdalnej

Politycy przygotowali projekt zmiany obowiązującego prawa. Chcą dać pracodawcy możliwość dłuższego skierowania pracowników na pracę zdalną.

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Ponad 600 świń do wybicia. ASF w gospodarstwach w powiecie biłgorajskim i zamojskim

Są trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń w Lubelskiem. Chodzi o gospodarstwa na terenie powiatów biłgorajskiego i zamojskiego. Lubelskie jest obecnie województwem, w którym występuje najwięcej ognisk ASF w Polsce, bo aż 34.

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Puławy. Załatają ścieżkę przy Lubelskiej, ale remontu nie będzie

Stan ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż ulicy Lubelskiej w Puławach pogarsza się z każdym rokiem. Najgorzej wygląda odcinek na wysokości osiedla Niwa. Pieniędzy na jej kompleksowy remont Rejon Dróg Wojewódzkich nie ma.

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom
galeria

Opole Lubelskie. Skoda dachowała, przebiła betonowe ogrodzenie i uderzyła w dom

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca Skody Fabii, która rozbiła się na jednym z domów w Niezdowie koło Opola Lubelskiego.

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Afera. Zakupem respiratorów od E&K z Lublina zajmuje się warszawska prokuratura

Niegospodarności w Ministerstwie Zdrowia dotyczy śledztwo, które prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Chodzi m.in. o zakup respiratorów za 200 mln zł od lubelskiej firmy E&K

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków
galeria

Radny Lublina chce nowego miejsca dla węży, waranów i pająków

O znalezienie nowej siedziby przytuliska dla egzotycznych zwierząt apeluje do Ratusza miejski radny Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Anna Paniszewa: „Wojsko weszło do Brześcia już dwa tygodnie temu"

Rozmowa z Anną Paniszewą, założycielką Polskiej Harcerskiej Szkoły Społecznej im. R. Traugutta w Brześciu

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena
14 sierpnia 2020, 9:30

Spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w Teatrotece Andersena

Od 14 do 16 sierpnia na Facebooku Teatru Andersena będzie można obejrzeć online archiwalny spektakl "Kto rozśmieszy pechowego nosorożca" w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego.

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

Koronawirus. Jeszcze we wtorek 16, a w środę już 18 ognisk w Lubelskiem. Powiat puławski i chełmski

39 nowych zakażeń, dwa nowe ogniska i kolejny zgon. W środę padł kolejny dobowy rekord w statystykach dotyczących koronawirusa w województwie lubelskim.

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Krótkie spodenki, sportowa czapeczka. Marszałek Stawiarski razem z pątnikami [zobacz]

Jarosław Stawiarski dołączył do lubelskiej pielgrzymki na Jasną Górę. Rzadko można zobaczyć marszałka województwa w krótkich spodenkach.

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

X Memoriał Zdzisława Niedzieli już w piątek i sobotę w Lublinie

W piątek i sobotę koszykarzy Startu Lublin będzie można zobaczyć w akcji przy okazji X Memoriału Zdzisława Niedzieli. W zawodach oprócz czerwono-czarnych wezmą udział: Legia Warszawa, HydroTruck Radom oraz MKS Dąbrowa Górnicza. Wszystkie mecze odbędą się w hali Globus.

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Lubelskie. Daewoo rozbite na drzewie i dachowanie peugeota. Dwa poważne wypadki

Poszkodowaną w wypadku koło Świdnika kobietę do szpitala musiał zabrać śmigłowiec. W okolicach Fajsławic kierowca próbował ominąć sarnę.

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Biała Podlaska. Oblał forda benzyną i chciał podpalić. Właściciel auta nie ma pojęcia o co chodzi

Mieszkaniec gminy Drelów oblał benzyną furgonetkę i miał zamiar ją podpalić. Właściciel samochodu zapewnia, że wcześniej żadnego konfliktu z niedoszłym podpalaczem nie miał.

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Świdnik. To się nazywa szczęście. Pijany usnął na torach, a drezyna przejechała nad nim

Mężczyzna przechodząc przez tory przewrócił się i usnął. Drezyna nawet go nie drasnęła.

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Radzyń Podlaski. Policjanci wynieśli z pożaru mężczyznę. Jego pijani koledzy zapewniali, że w domu nikogo nie ma

Sierż szt. Kamil Trochonowicz i sierż. Marta Golińska-Pieśko sami podtruli się tlenkiem węgla.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.