Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

12 maja 2021 r.
8:18

Kto tak naprawdę jest dyrektorem szpitala w Hrubieszowie i czy mu płacą?

Autor: Zdjęcie autora agdy
37 2 A A
(fot. LubieHrubie)

Wojewoda wyrzucił do kosza uchwały zmieniające dyrekcję w szpitalu w Hrubieszowie. Zarząd powiatu natychmiast podjął je ponownie. W sporze wojewody i władz powiatowych chodzi o skład zarządu, a ten w ciągu kilku dni zmienił się dwa razy. Przez dziewięć dni zamiast Tomasza Ożoga był Jerzy Czerw. Teraz jest Marcin Zając.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O konflikcie jaki trwa w Hrubieszowie, w związku ze zmianą dyrekcji w szpitalu powiatowym, pisaliśmy wiele razy. Tym razem nie chodzi o spór na linii: starosta powiatu, były dyrektor szpitala, ale o zmiany personalne w zarządzie powiatu. Inaczej interpretuje je wojewoda lubelski, a inaczej starostwo w Hrubieszowie. A to, jak się okazuje, ma związek z hrubieszowskim SPZOZ.

Naruszenie procedury

Dariusz Gałecki przestał być dyrektorem szpitala im. Świętej Jadwigi Królowej 13 kwietnia. Tego samego dnia obowiązki dyrektora powiatowej placówki zaczęła pełnić Alicja Jarosińska.

Tymczasem kilka dni temu organ nadzorczy, czyli wojewoda lubelski, stwierdził nieważność uchwał podjętych przez Zarząd Powiatu w Hrubieszowie w sprawach: przyjęcia rezygnacji dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie oraz odwołania go z zajmowanego stanowiska; powierzenia Alicji Jarosińskiej pełnienia obowiązków dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie oraz jej wynagrodzenia.

We wszystkich trzech przypadkach chodzi, zdaniem wojewody, o naruszenie procedury przyjęcia uchwały a konkretnie o nieprawidłowy skład zarządu powiatu jaki je podejmował. 13 kwietnia, w posiedzeniu nie brał udziału Tomasz Ożóg. Wojewoda stoi na stanowisku, że powinien, bo Ożóg był wówczas członkiem zarządu.

Władze powiatu są innego zdania.

Zamiast pomagać

– W najbliższym czasie zaskarżymy do Naczelnego Sądu Administracyjnego fakt unieważnienia przez wojewodę trzech uchwał zarządu powiatu. Zwłaszcza, że dotyczą spraw szpitala powiatowego. Uważamy, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem i nie rozumiemy dlaczego w tak trudnych czasach, zamiast pomagać, jeszcze utrudnia się nam pracę. Jako jedyny powiat nie dostaliśmy pieniędzy na drogi, choć wojewoda w rozmowie obiecywał mi, że dostaniemy. A teraz dochodzi do takiej sytuacji. Poczekamy na wyrok sądu – zapowiadała w poniedziałek Aneta Karpiuk, starosta hrubieszowski, która przypomina, że rada powiatu miała miesiąc na przyjęcie rezygnacji Tomasza Ożoga ze stanowiska członka zarządu. Jeśli tego nie zrobiła, rezygnację uznaje się za przyjętą z końcem miesiąca w którym rada powinna ją przyjąć, czyli z końcem marca. Dlatego, zdaniem starosty Tomasz Ożóg nie mógł brać udziału w posiedzeniu zarządu a uchwały podjęte 13 kwietnia są ważne.

A to było tak

Cała ta bardzo wielowątkowa historia zaczęła się na początku lutego, kiedy Tomasz Ożóg złożył rezygnację z funkcji członka zarządu. A na początku marca ją wycofał. Tylko, że władze powiatu rezygnację przyjęły, ale nie przyjęły jej wycofania.

5 marca miała być sesja rady powiatu. W porządku obrad było zaplanowane między innymi rozpatrzenie projektu uchwały „w sprawie przyjęcia rezygnacji i zwolnienia z pełnienia obowiązków członka zarządu powiatu”. Chodziło właśnie o Ożoga. Sesję jednak odwołano.

8 kwietnia zebrał się zarząd powiatu. Przyszedł też Tomasz Ożóg ale nie został wpuszczony na posiedzenie. Wezwał więc policję i zawiadomił o wszystkim wojewodę. Lech Sprawka zajął w tej sprawie stanowisko i podobnie jak zainteresowany uważa, że Tomasz Ożóg wycofał rezygnację z pracy w zarządzie skutecznie. Wojewoda pod koniec kwietnia poinformował władze powiatu i radnych, że Ożóg nadal jest członkiem zarządu powiatu.

Uważa tak nadal, stąd unieważnienie uchwał, które 13 kwietnia podjęło gremium, w którym nie było Ożoga.

>>> Referendum. Mieszkańcy chcą odwołać władze powiatu hrubieszowskiego

Chce patrzeć na ręce

– Odczuwam satysfakcję, ponieważ cały czas miałem rację. Starosta wraz z całym aparatem administracyjnym, kancelarią prawną mimo, że mnie odsądzali od czci i wiary, pisali że jestem konfliktowy, że opowiadam bzdury... byli w błędzie – mówi radny powiatowy Tomasz Ożóg.

Tomasz Ożóg był w zarządzie od połowy czerwca zeszłego roku. Startował w ostatnich wyborach popierany przez PiS, choć do partii nie należał. W radzie tworzył klub radnych PiS. Gdy w czerwcu zeszłego roku radni z klubu PSL potrzebowali 4 głosów by odwołać Marylę Symczuk z funkcji starosty i wymienić władze w radzie i zarząd – Ożóg był jednym z radnych, którzy poparli ten pomysł.

Pytany czy nadal chce wrócić do zarządu powiatu Tomasz Ożóg mówi, że tak, oczywiście. – Ktoś musi patrzeć im na ręce, kontrolować ich. Gdyby nie uniemożliwili mi pracy w zarządzie na pewno nie poszłoby im tak łatwo z odwołaniem dyrektora szpitala – dodaje.

Nadzwyczajna sesja

Tymczasem 7 maja, dzień po tym jak wojewoda uznał podjęte uchwały za nieważne – zarząd powiatu podjął nowe. Brzmią niemal identycznie jak te unieważnione. Niemal, bo w ich treści pojawił się paragraf: „traci moc uchwała Zarządu Powiatu w Hrubieszowie z 13 kwietnia 2021”, czyli te wyrzucone przez wojewodę do kosza.

7 maja był też dniem nadzwyczajnej sesji jaką przewodniczący rady zwołał zaledwie w dziewięć dni po poprzedniej. Posiedzenie faktycznie było nadzwyczajne, bo po pierwsze przyniosło kolejne zmiany w składzie zarządu, a po drugie obradowali sami koalicjanci. Nie było nikogo z opozycji.

– Nie było uzgodnień między nami, że nie przychodzimy na sesję. Ja nie byłem, bo dostałem zaproszenie na piątkowe posiedzenie w czwartek koło godz. 17. Wiem, że inni odebrali koło 15, ktoś o godz. 18. Nie zawsze można tak szybko zmienić plany czy odłożyć obowiązki. Cały dzień byłem w pracy i nawet nie śledziłem transmisji obrad. W materiałach, które dostaliśmy, porządek sesji zapowiadał właściwie jedynie złożenie ślubowania przez Jerzego Czerwa, który zajmował miejsce Michała Miściora. Nic nie wiem o zmianach porządku obrad i w zarządzie – mówił w dniu sesji Dariusz Fornal, przewodniczący klubu PiS okręgu 3, 4 i 5. – Zastanawiające jest tylko to, że zaproszenie na sesję ma datę 5 maja, a postanowienie komisarza o objęciu mandatu przez pana Czerwa jest z 6 maja – dodał opozycyjny radny.

Jerzy Czerw (PSL) składał ślubowanie, bo został radnym po tym jak mandat złożył radny Michał Miścior (klub PSL). Obaj startowali w 2018 roku w tym samy okręgu i Czerw miał drugi wynik. Stąd jego obecność w radzie.

28 kwietnia, na wcześniejszej sesji, Jerzy Czerw został członkiem zarządu powiatu. Wskazała go starosta, a radni zaakceptowali wybór. Ale 7 maja, już w czasie trwania obrad, Czerw zrezygnował z pracy w zarządzie.

Do porządku dodano więc punkt, na mocy którego odwołano go z tej funkcji. A starosta wskazała nowego członka zarządu, który zastąpił Jerzego Czerwa. To Marcin Zając (Solidarna Polska).

>>> Skandal w szpitalu. Były dyrektor oskarża starostę, że kazała mu zwolnić konkretnych ludzi

Nikt z PSL

– Pan Czerw zrezygnował z funkcji z zarządzie z powodów osobistych. Dlatego pani starosta wskazała mnie na to stanowisko a ja się zgodziłem. W czasie sesji przyjęliśmy jeszcze uchwałę odwołującą pana Ożoga z funkcji członka zarządu, żeby wojewoda nie miał żadnych uwag i swoimi działaniami nie wpływał negatywnie na sprawną pracę władz powiatu. Choć naszym zdaniem, i tego nie zmieniamy, Tomasz Ożóg przestał być w zarządzie z dniem 31 marca – mówi radny Marcin Zając, którego kandydaturę radni przyjęli jednogłośnie.

O obecności radnego Zająca w zarządzie mówiło się już w lutym, kiedy Tomasz Ożóg rezygnował z pracy w zarządzie i pojawił się wakat. Taki rozwój wypadków przewidywał przyjęty algorytm dzielenia stanowisk w rządzącej od czerwca zeszłego roku koalicji. Co potwierdzał Józef Kuropatwa (PSL), który już w lutym tłumaczył, że nie będzie to nikt z PSL, bo PSL ma radę powiatu. Z czwórki koalicjantów PSL w zarządzie nie było tylko Marcina Zająca.

Zając pytany czy nie czuje się niezręcznie, że dopiero po rezygnacji Czerwa wszedł do zarządu mówi, że w 100 procentach ma zaufanie do działań starosty i jeśli ona podjęła takie decyzje to je akceptuje.

Aneta Karpiuk pytana dlaczego Marcin Zając od razu nie wszedł do zarządu, tylko przez dziewięć dni członkiem zarządu był Czerw, odpowiada, że wymagała tego sytuacja.

– Można powiedzieć, że w polityce jestem od dziecka, z racji rodzinnych powiązań, i interesowałem się nią jako politolog. Jednak sam dopiero w 2018 roku wystartowałem w wyborach. Do PiS należałem od 2015 roku – wspomina nowy członek zarządu.

Pełnomocnik

Marcin Zając pojawił się w radzie w czerwcu 2019 roku, obejmując mandat po zmarłym radnym Janie Grabarczuku. Rok później dołączył do Anety Karpiuk, Marka Katy i Tomasz Ożoga wchodząc w koalicję z PSL.

We wrześniu zeszłego roku starosta wskazała go jako nowego przewodniczącego Rady Społecznej SPZOZ w Hrubieszowie. W październiku wygrał konkurs na stanowisko referenta w podlegającym starostwu Powiatowym Urzędzie Pracy w Hrubieszowie. „Kronika Tygodnia” pisała wówczas, że jako jedyny spełniał wymogi postawione kandydatom, bo szukano politologa. A radny, jak mówił na sesji podczas której wybierano go na przewodniczącego rady społecznej szpitala, miał wówczas skończony licencjat z politologii i „zamierzał rozpocząć studia magisterskie tegoż samego kierunku tylko już z prawa administracyjnego, bądź jakiegoś innego”.

Pod koniec marca tego roku został powołany na pełnomocnika zarządu okręgu powiatu hrubieszowskiego Solidarnej Polski.

– Gratuluję. Marcin Zając, zaangażowany społecznik, sprawny organizator, został członkiem zarządu powiatu hrubieszowskiego. Dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu hrubieszowskiego. Razem działamy na rzecz mieszkańców i walczymy z lokalnymi i regionalnymi układami. I budujemy struktury Solidarnej Polski w regionie – napisał na swoim profilu minister Marcin Romanowski.

Co teraz

Jak wyjaśnia Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody, starosta zobowiązany jest do przedłożenia wojewodzie uchwał w ciągu 7 dni od dnia ich podjęcia. O nieważności uchwały w całości lub w części orzeka organ nadzoru w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia jej doręczenia organowi nadzoru.

6 maja wojewoda zakwestionował uchwały podjęte przez zarząd 13 kwietnia. Na ocenę kolejnych ma jeszcze czas.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 2

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaw / 12 maja 2021 r. o 11:50
+2
Dlaczego nowa pani dyrektor szpitala zwleka ze zwolnieniem Ożoga? Już najwyższy czas zlikwidować to stanowisko od spraw zbytecznych a pieniądze przeznaczyć na leczenie. No i przestanie mieszać ,, fachowiec od wszystkiego,,
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 maja 2021 r. o 08:27
+2
Taka posadka nie może się zmarnować. W końcu towarzysze z dobrej zmiany oprócz swoich rodzin maja też znajomych !! Zwłaszcza teraz, jak parę miliardów otrzymanych od unii można po prostu rozkraść, bo jak nie ma pieniędzy to biorąc pod uwagę wypowiedź pewnej ,,damy'' z broszką cyt. ,,wystarczy nie kraść a pieniądze się znajdą'', tej co mówiła że cyt. ,,Te pieniądze im się po prostu należały'', oznacza to że ktoś kradnie.
Avatar
kaw / 12 maja 2021 r. o 11:50
+2
Dlaczego nowa pani dyrektor szpitala zwleka ze zwolnieniem Ożoga? Już najwyższy czas zlikwidować to stanowisko od spraw zbytecznych a pieniądze przeznaczyć na leczenie. No i przestanie mieszać ,, fachowiec od wszystkiego,,
Avatar
Janusz_Paliwas / 12 maja 2021 r. o 08:27
+2
Taka posadka nie może się zmarnować. W końcu towarzysze z dobrej zmiany oprócz swoich rodzin maja też znajomych !! Zwłaszcza teraz, jak parę miliardów otrzymanych od unii można po prostu rozkraść, bo jak nie ma pieniędzy to biorąc pod uwagę wypowiedź pewnej ,,damy'' z broszką cyt. ,,wystarczy nie kraść a pieniądze się znajdą'', tej co mówiła że cyt. ,,Te pieniądze im się po prostu należały'', oznacza to że ktoś kradnie.
Zobacz wszystkie komentarze 2

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnik w liczbach. Mniej zgonów i mniej narodzin dzieci

Kraśnik w liczbach. Mniej zgonów i mniej narodzin dzieci

Mniej było małżeństw i mniej rozwodów. Mniej też urodziło się dzieci. Dwukrotnie wzrosła natomiast liczba zgonów. Urząd Miasta Kraśnik podsumował pandemiczny 2020 rok.

Górnik Łęczna zaprasza swoich kibiców na wspólne oglądanie meczu z ŁKS Łódź

Górnik Łęczna zaprasza swoich kibiców na wspólne oglądanie meczu z ŁKS Łódź

Klubowe władze wspólnie z Gminą Łęczna, oraz Starostwem Powiatowym w Łęcznej serdecznie zapraszają na wspólne oglądanie finałowego meczu barażowego o awans do PKO Ekstraklasy w wykonaniu zielono-czarnych

Zawodowy mistrz Polski w kickboxingu będzie uderzał w MMA? "Mam plany"
Magazyn

Zawodowy mistrz Polski w kickboxingu będzie uderzał w MMA? "Mam plany"

Lubię robić dużo zejść z linii ciosów pod linami. W oktagonie wykonywać to jest zdecydowanie trudniej, bo ruchy ogranicza klatka – Rozmowa z Tomaszem Borowcem, zawodowy mistrz Polski w kickboxingu.

Córka Wojciecha Kowalczyka: Hiszpanie twierdzą, że Lewandowski strzeli, a Polska wygra
wideo
film

Córka Wojciecha Kowalczyka: Hiszpanie twierdzą, że Lewandowski strzeli, a Polska wygra

Mieszkająca w Hiszpanii córka byłego reprezentanta Polski opowiada o przedmeczowych nastrojach w półwyspie Iberyjskim.

Gryf Gmina Zamość – Opolanin 3:1. Postawili kropkę nad i

Gryf Gmina Zamość – Opolanin 3:1. Postawili kropkę nad i

Przed ostatnią kolejką piłkarze Sebastiana Luterka nie mogli być jeszcze pewni utrzymania w IV lidze. Gdyby przegrali z Opolaninem, a Start Krasnystaw wygrał z Kłosem Gmina Chełm, to Gryf wylądowałby na szóstym miejscu w tabeli. A to przy niekorzystnych wynikach w III lidze mogło oznaczać nawet spadek. Gospodarze zrobili jednak swoje i w sobotę pokonali lidera grupy spadkowej 3:1.

Tragedia w powiecie lubartowskim. Nie żyje strażak

Tragedia w powiecie lubartowskim. Nie żyje strażak

Strażacy z Wólki Rokickiej informują o śmierci swojego kolegi.

Kryształ Werbkowice – Włodawianka 13:0. Tylko 10 rywali i osiem goli Stanisława Rybki

Kryształ Werbkowice – Włodawianka 13:0. Tylko 10 rywali i osiem goli Stanisława Rybki

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem było jasne, że Włodawianka w Werbkowicach będzie miała mocno pod górkę. Goście dotarli na mecz w zaledwie… 10-osobowym składzie. I trudno w tej sytuacji się dziwić, że przegrali aż 0:13. Bohaterem gospodarzy był Stanisław Rybka, który zapisał na swoim koncie osiem goli.

W poniedziałek ostatni dzwonek dla wielu uczniów. Czeka na nich 5,5 tys. miejsc w Lublinie
Magazyn

W poniedziałek ostatni dzwonek dla wielu uczniów. Czeka na nich 5,5 tys. miejsc w Lublinie

W najbliższy poniedziałek, 21 czerwca, o godzinie 15 zakończy się przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych do szkół ponadpodstawowych. To już naprawdę ostatni moment na decyzję o tym, gdzie absolwenci podstawówek będą się uczyć od września.

Euro 2020. „Granie na kartoflisku z taką drużyną jak Hiszpania to dla nas handicap”
wideo
film

Euro 2020. „Granie na kartoflisku z taką drużyną jak Hiszpania to dla nas handicap”

- To nie jest ta Hiszpania, która zachwycała wszystkich w latach 2008-2012, aczkolwiek też ma wielu znakomitych piłkarzy – mówi przed sobotnim występem Polaków na Euro 2020 rzecznik PZPN.

Granit Bychawa – Huragan Międzyrzec Podlaski 4:4. Nie będzie zmiany trenerów

Granit Bychawa – Huragan Międzyrzec Podlaski 4:4. Nie będzie zmiany trenerów

Bardzo ciekawe widowisko na koniec sezonu stworzyli w Bychawie piłkarze Granitu i Huraganu. Gospodarze jako pierwsi wpisali się na listę strzelców, ale po 24 minutach przegrywali już 1:2. Emocji nie brakowało po przerwie, bo drużyna Łukasza Gieresza znowu wyciągnęła wynik z 2:3 na 4:3. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy zdołali wyrównać i zdobyć punkt.

Czy na plaży trzeba mieć maseczkę? Czy można ją zdjąć w wodzie? [przepisy]
galeria

Czy na plaży trzeba mieć maseczkę? Czy można ją zdjąć w wodzie? [przepisy]

Służby sanitarne przypominają o zasadach, które obowiązują podczas wypoczynku nad wodą.

Rozpoczęły się szczepienia na UMCS. Studenci, doktoranci, pracownicy
zdjęcia
galeria

Rozpoczęły się szczepienia na UMCS. Studenci, doktoranci, pracownicy

W sobotę największa lubelska uczelnia zaczęła szczepić przeciwko COVID-19. To propozycja nie tylko dla pracowników UMCS.

Wisła Puławy – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7:1. Świetna druga połowa i 100 goli

Wisła Puławy – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 7:1. Świetna druga połowa i 100 goli

Efektowne pożegnanie z III ligą w Puławach. Wisła ponownie wystąpiła bez wielu ważnych zawodników, ale i tak wygrała mecz ligowy numer 30 w tym sezonie. W sobotę rozbiła KSZO aż 7:1. Dzięki temu drużyna Mariusza Pawlaka zakończyła rozgrywki z bilansem bramkowym 100-31.

Jak upał, to na Słoneczny Wrotków. W sobotę przyszło mnóstwo ludzi
Dużo zdjęć
galeria

Jak upał, to na Słoneczny Wrotków. W sobotę przyszło mnóstwo ludzi

850 osób wypoczywało w sobotę w kompleksie basenów nad Zalewem Zemborzyckim.

Coraz bliżej produkcji antygenu do szczepionki przeciw COVID-19 w zakładzie pod Łodzią

Coraz bliżej produkcji antygenu do szczepionki przeciw COVID-19 w zakładzie pod Łodzią

W zakładzie wytwórczym firmy Mabion w Konstantynowie Łódzkim trwa kolejna faza testów do rozpoczęcia pierwszej w kraju produkcji antygenu do szczepionki przeciw COVID-19. "Chcemy, by produkcja komercyjna w naszym zakładzie rozpoczęła się w tym roku" - deklarują przedstawiciele spółki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.