Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

7 listopada 2017 r.
16:45

Zwozili i ukrywali pod ziemią. Śmieci zagrażały zdrowiu mieszkańców?

0 11 A A
Z wytypowaniem potencjalnych sprawców śledczy nie powinni mieć problemu
Z wytypowaniem potencjalnych sprawców śledczy nie powinni mieć problemu (fot. Fakty TVN)

Czy na nielegalne składowisko odpadów pod Hrubieszowem trafiały materiały niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt? Sprawdzają to katowiccy biegli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamojska Prokuratura Okręgowa, która prowadzi postępowanie w sprawie nielegalnego wysypiska śmieci w Strzyżowie (pow. hrubieszowski), właśnie otrzymała opinię z Ośrodka Badań i Kontroli Środowiska sp. z o.o. w Katowicach. Zadaniem biegłych było przeanalizowanie przekazanych jej próbek odpadów pobranych ze składowiska.

– Katowiccy biegli mieli ponad dwa miesiące na wydanie opinii – mówi Bartosz Wójcik, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Niestety ich wnioski w naszej ocenie okazały się niepełne. Dlatego spółka została zobowiązana do przedstawienia opinii uzupełniającej. Chodzi nam o konkretną odpowiedź na pytanie, czy zbadane próbki to w myśl art. 183 Kodeksu Karnego odpady lub substancje, które mogły zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób lub spowodować zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

Prokurator Wójcik nie ukrywa, że są przesłanki pozwalające podejrzewać, że do Strzyżowa razem z typowymi śmieciami komunalnymi trafiały odpady i substancje niebezpieczne dla środowiska.

– Jeśli to się potwierdzi, to nie pozostanie nic innego, jak wytypować bezpośrednich sprawców i pociągnąć ich do odpowiedzialności – dodaje prokurator Wójcik. – Będą oni musieli liczyć się z karą od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Z wytypowaniem potencjalnych sprawców śledczy nie powinni mieć problemu. Już na początku śledztwa funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wkroczyli do pomieszczeń spółki Krusz-Piask oraz współpracujących z nią firm. To właśnie Krusz-Piask z Leżajska prowadziła rekultywację wyrobiska w Strzyżowie. Pod tym pretekstem miała nielegalnie zwozić tam z różnych zakątków kraju odpady komunalne.

– Firma zajmowała się przetwarzaniem odpadów wydobywczych i gruzu. Do tej pory nie mieliśmy tej spółce nic do zarzucenia – mówiła nam latem pracownica hrubieszowskiego starostwa. – Decyzję na przeprowadzenie rekultywacji starostwo wydało jej w kwietniu 2014 r. W dokumencie tym zostały wyszczególnione materiały, jakie mogły być użyte, czyli humus, kompost, gruz czy piasek. Potem z Urzędu Gminy w Horodle zaczęły do nas docierać sygnały, że do Strzyżowa przywożone są zmieszane śmieci.

Pierwszą kontrolę na terenie wyrobiska w Strzyżowie polegającą na wykonaniu sondażowych wykopów przeprowadzili 7 sierpnia pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie. Wystarczył jeden ruch łyżką koparki, aby spod warstwy kredy wyjrzały śmieci. Wkrótce potem śledztwo w tej sprawie przejął zespół trzech prokuratorów. Osobiście nadzorowali prace odkrywkowe w strzyżowskim wyrobisku i zabezpieczali próbki do badań.

Jeśli biegli z Katowic odpowiedzą, że próbki nie zawierały materiałów niebezpiecznych, to zamojskim prokuratorom pozostanie skoncentrować się na fałszowaniu dokumentów przewozowych. Już wiadomo, że to co zostało zapisane w papierach nie odpowiadało temu, co w rzeczywistości trafiało na wysypisko.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
z hrubieszowa pan / 14 listopada 2017 o 01:28
0
Jak widzisz Hrubieszów trafił do Chełma siłą. Na szczęście już wyrwaliśmy się z tych łapek.
Avatar
z hrubieszowa pan / 14 listopada 2017 o 01:25
0
B** napisał:
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.    1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                        1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.                      1465 - Likwidacja powiatu Hrubieszowskiego Ziemi Chełmskiej jako zbyt małej jednostki administracyjnej.                28-IV-1473 - Król Kazimierz Jagiellończyk przenosi biskupstwo z Chełma do Hrubieszowa.                                   1490 -            Miasto           siedzibą diecezji chełmskiej.                             1550 -            Zygmunt           August nadaje Hrubieszowowi herb, rozkazuje otoczyć miasto wałami wraz z umocnieniami obronnymi i domami - bramami - Chełmska i Bełską. Drewniany zamek otoczony został osobną fosą.           1772 - Miasto dostaje się do zaboru austriackiego - koniec związku miasta z Ziemią Chełmską.                                     Jak widać Hrubieszów ma więcej wspólnego z Chełmem niż się może wydawać. Zamojszczyzna to sztuczny twór jedynie terenami takimi można nazwać obszar byłej ordynacji.  A to,  że miasto znalazło się w koslawym województwie zamojskim z czego nic dobrego nie wynikło nie robi z tego terenu zamojszczyzny. Historycznie właśnie Hrubieszów jest związany z chelszczyzną a w ostatnim wieku administracyjnie z Zamościem.
Kolega coś słabo historię Hrubieszowa zna, bo wiedziałby, że Hrubieszów od początku swojego istnienia znajdował się na terenach grodów czerieńskich. Od momentu włączenia do korony większość grodów czerwieńskich w tym i Hrubieszów (Rubieszów) leżały na ziemi bełskiej, w województwie bełskim. Dopiero w późniejszym okresie obszar województwa bełskiego został okrojony i wyłączono z niego Hrubieszów. To właśnie w ziemi bełskiej leżało m.in. królewskie miasto powiatowe Grabowiec, zaś na zachodnich krańcach powiatu grabowieckiego w późniejszym okresie został ulokowany Zamość. Z czasem Bełz tracił na znaczeniu, a po zaborach było jasne, że jako stolica województwa już nie wróci. Od tej pory to Zamość stał się kontynuatorem ziemi bełskiej, co zresztą historycy nie raz już dowodzili. Ale co ja tam wiem...
Kolega coś słabo historię Hrubieszowa zna, bo wiedziałby, że Hrubieszów od początku swojego istnienia znajdował się na terenach grodów czerieńskich. Od momentu włączenia do korony większość grodów czerwieńskich w tym i Hrubieszów (Rubieszów) leżały na ziemi bełskiej, w województwie bełskim. Dopiero w późniejszym okresie obszar województwa bełskiego został okrojony i wyłączono z niego Hrubieszów. To właśnie w ziemi bełskiej leżało m.in. królewskie miasto powiatowe Grabowiec, zaś na zachodnich krańcach powiatu grabowieckiego w p... rozwiń
Avatar
B** / 9 listopada 2017 o 17:38
0
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie. 1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                 1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.               1465 - Likwidacja powiatu Hrubieszowskiego Ziemi Chełmskiej jako zbyt małej jednostki administracyjnej.         28-IV-1473 - Król Kazimierz Jagiellończyk przenosi biskupstwo z Chełma do Hrubieszowa.                            1490 -   Miasto   siedzibą diecezji chełmskiej.                      1550 -   Zygmunt   August nadaje Hrubieszowowi herb, rozkazuje otoczyć miasto wałami wraz z umocnieniami obronnymi i domami - bramami - Chełmska i Bełską. Drewniany zamek otoczony został osobną fosą.    1772 - Miasto dostaje się do zaboru austriackiego - koniec związku miasta z Ziemią Chełmską.                                     Jak widać Hrubieszów ma więcej wspólnego z Chełmem niż się może wydawać. Zamojszczyzna to sztuczny twór jedynie terenami takimi można nazwać obszar byłej ordynacji.  A to,  że miasto znalazło się w koslawym województwie zamojskim z czego nic dobrego nie wynikło nie robi z tego terenu zamojszczyzny. Historycznie właśnie Hrubieszów jest związany z chelszczyzną a w ostatnim wieku administracyjnie z Zamościem.
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie. 1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                 1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.               ... rozwiń
Avatar
B** / 9 listopada 2017 o 17:35
0
rozwiń
Avatar
fff / 7 listopada 2017 o 21:57
0
undefined napisał:
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.
 Bo nie ma. Jedyne z czym ma wspólnego to Zamościem, zarówno historycznie jak i administracyjnie, ale również i geograficznie. Hrubieszów to zamojszczyzna.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 20:59
0
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 18:25
0
pamietacie jak Chełm walczył o województwo z tytułu zasług utworzonego w Moskwie PKWN zniwalającego i państwo i naród
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 18:21
0
jakie województwa, twory gierkowskie na rozbicie struktur wojewódzkich partyjnych z 17 wojewodztw, rozbicie tego na 49 skutkowało spadkiem znaczednia tych małych królików partyjnuch i to był głównu cel a nie tworzenie nowych wojewodztw które po paru latach naturalnym biegiem rzeczy realistycznym padły jak białoruskiie dziki po pomorzee afryńskim
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 17:36
0
Dlaczego to sie pojawia na Chełmie? Przecież Hrubieszów z Chełmem nie ma nic wspólnego... Hrubieszów był w byłym województwie zamojskim i leży na zamojszfczyznie, a nie na chełmszczyżnie. Nawet sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu...
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 17:24
0
Jakieś dwa m-ce temu widziałem "górkę łachów" zrzuconą za świerkami przy drodze krajowej 12 na trasie Piaski- Chełm. W pobliżu drogowskazu w przeciwną stronę; Stasin Dolny (a może Polny)- dokładnie nie pamiętam nazwy miejscowości. Pozdrawiam tego gostka co "uprawia na polu" stare łachy.
Avatar
z hrubieszowa pan / 14 listopada 2017 o 01:28
0
Jak widzisz Hrubieszów trafił do Chełma siłą. Na szczęście już wyrwaliśmy się z tych łapek.
Avatar
z hrubieszowa pan / 14 listopada 2017 o 01:25
0
B** napisał:
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.    1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                        1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.                      1465 - Likwidacja powiatu Hrubieszowskiego Ziemi Chełmskiej jako zbyt małej jednostki administracyjnej.                28-IV-1473 - Król Kazimierz Jagiellończyk przenosi biskupstwo z Chełma do Hrubieszowa.                                   1490 -            Miasto           siedzibą diecezji chełmskiej.                             1550 -            Zygmunt           August nadaje Hrubieszowowi herb, rozkazuje otoczyć miasto wałami wraz z umocnieniami obronnymi i domami - bramami - Chełmska i Bełską. Drewniany zamek otoczony został osobną fosą.           1772 - Miasto dostaje się do zaboru austriackiego - koniec związku miasta z Ziemią Chełmską.                                     Jak widać Hrubieszów ma więcej wspólnego z Chełmem niż się może wydawać. Zamojszczyzna to sztuczny twór jedynie terenami takimi można nazwać obszar byłej ordynacji.  A to,  że miasto znalazło się w koslawym województwie zamojskim z czego nic dobrego nie wynikło nie robi z tego terenu zamojszczyzny. Historycznie właśnie Hrubieszów jest związany z chelszczyzną a w ostatnim wieku administracyjnie z Zamościem.
Kolega coś słabo historię Hrubieszowa zna, bo wiedziałby, że Hrubieszów od początku swojego istnienia znajdował się na terenach grodów czerieńskich. Od momentu włączenia do korony większość grodów czerwieńskich w tym i Hrubieszów (Rubieszów) leżały na ziemi bełskiej, w województwie bełskim. Dopiero w późniejszym okresie obszar województwa bełskiego został okrojony i wyłączono z niego Hrubieszów. To właśnie w ziemi bełskiej leżało m.in. królewskie miasto powiatowe Grabowiec, zaś na zachodnich krańcach powiatu grabowieckiego w późniejszym okresie został ulokowany Zamość. Z czasem Bełz tracił na znaczeniu, a po zaborach było jasne, że jako stolica województwa już nie wróci. Od tej pory to Zamość stał się kontynuatorem ziemi bełskiej, co zresztą historycy nie raz już dowodzili. Ale co ja tam wiem...
Kolega coś słabo historię Hrubieszowa zna, bo wiedziałby, że Hrubieszów od początku swojego istnienia znajdował się na terenach grodów czerieńskich. Od momentu włączenia do korony większość grodów czerwieńskich w tym i Hrubieszów (Rubieszów) leżały na ziemi bełskiej, w województwie bełskim. Dopiero w późniejszym okresie obszar województwa bełskiego został okrojony i wyłączono z niego Hrubieszów. To właśnie w ziemi bełskiej leżało m.in. królewskie miasto powiatowe Grabowiec, zaś na zachodnich krańcach powiatu grabowieckiego w p... rozwiń
Avatar
B** / 9 listopada 2017 o 17:38
0
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie. 1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                 1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.               1465 - Likwidacja powiatu Hrubieszowskiego Ziemi Chełmskiej jako zbyt małej jednostki administracyjnej.         28-IV-1473 - Król Kazimierz Jagiellończyk przenosi biskupstwo z Chełma do Hrubieszowa.                            1490 -   Miasto   siedzibą diecezji chełmskiej.                      1550 -   Zygmunt   August nadaje Hrubieszowowi herb, rozkazuje otoczyć miasto wałami wraz z umocnieniami obronnymi i domami - bramami - Chełmska i Bełską. Drewniany zamek otoczony został osobną fosą.    1772 - Miasto dostaje się do zaboru austriackiego - koniec związku miasta z Ziemią Chełmską.                                     Jak widać Hrubieszów ma więcej wspólnego z Chełmem niż się może wydawać. Zamojszczyzna to sztuczny twór jedynie terenami takimi można nazwać obszar byłej ordynacji.  A to,  że miasto znalazło się w koslawym województwie zamojskim z czego nic dobrego nie wynikło nie robi z tego terenu zamojszczyzny. Historycznie właśnie Hrubieszów jest związany z chelszczyzną a w ostatnim wieku administracyjnie z Zamościem.
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie. 1400 - W dzień św. Michała król Władysław Jagiełło przebywając na Zamku Górnym we Lwowie, nadał prawa miejskie królewskiej wsi Rubieszów w ziemi Chełmskiej i powołał mieszczanina chełmskiego - Bartłomieja - na stanowisko wójta nowego miasta.                 1429 - Hrubieszów zostaje stolicą powiatu sądowego ziemskiego oraz centrum starostwa niegrodowego w Ziemi Chełmskiej województwa ruskiego.               ... rozwiń
Avatar
B** / 9 listopada 2017 o 17:35
0
rozwiń
Avatar
fff / 7 listopada 2017 o 21:57
0
undefined napisał:
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.
 Bo nie ma. Jedyne z czym ma wspólnego to Zamościem, zarówno historycznie jak i administracyjnie, ale również i geograficznie. Hrubieszów to zamojszczyzna.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 20:59
0
Co nie zmienia faktu,  że hrubieszów z chełmem nie ma nic wspólnego i taki art nie powinien być promowany na chełmie.
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 18:25
0
pamietacie jak Chełm walczył o województwo z tytułu zasług utworzonego w Moskwie PKWN zniwalającego i państwo i naród
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 18:21
0
jakie województwa, twory gierkowskie na rozbicie struktur wojewódzkich partyjnych z 17 wojewodztw, rozbicie tego na 49 skutkowało spadkiem znaczednia tych małych królików partyjnuch i to był głównu cel a nie tworzenie nowych wojewodztw które po paru latach naturalnym biegiem rzeczy realistycznym padły jak białoruskiie dziki po pomorzee afryńskim
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 17:36
0
Dlaczego to sie pojawia na Chełmie? Przecież Hrubieszów z Chełmem nie ma nic wspólnego... Hrubieszów był w byłym województwie zamojskim i leży na zamojszfczyznie, a nie na chełmszczyżnie. Nawet sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Zamościu...
Avatar
Gość / 7 listopada 2017 o 17:24
0
Jakieś dwa m-ce temu widziałem "górkę łachów" zrzuconą za świerkami przy drodze krajowej 12 na trasie Piaski- Chełm. W pobliżu drogowskazu w przeciwną stronę; Stasin Dolny (a może Polny)- dokładnie nie pamiętam nazwy miejscowości. Pozdrawiam tego gostka co "uprawia na polu" stare łachy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.