Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Janów Lubelski

30 sierpnia 2016 r.
12:51

Trafiła do szpitala, ale już może wyjść. Teraz nikt nie chce przyjąć upośledzonej 21-latki

52 17 A A

Kilkanaście dni temu upośledzona i ubezwłasnowolniona 21-latka z Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie trafiła na obserwację do szpitala w Janowie Lubelskim. Według lekarzy nie ma już powodów do dalszej hospitalizacji pacjentki, ale nie mają gdzie kobiety odwieźć. DPS odmówił jej ponownego przyjęcia. Nie chce jej też 50 innych ośrodków.

Od piątku za przebywanie pacjentki na oddziale powinien płacić już dom pomocy społecznej. To co obecnie robi DPS to zrzucanie problemu na szpital – stwierdza dr n. med. Grzegorz Opielak, ordynator oddziału psychiatrii SP ZZOZ Janów Lubelski.

21-latka trafiła na oddział, którym kieruje dr Opielak, 13 dni temu. Przywieźli ją pracownicy DPS w Gościeradowie (powiat kraśnicki).

– To osoba upośledzona umysłowo w stopniu lekkim. Trafiła do nas z DPS-u w Gościeradowie z powodu rzekomej agresji. My ani w momencie przyjęcia pacjentki, ani podczas obserwacji na oddziale, takich zachowań nie zaobserwowaliśmy. Jeśli ta agresja rzeczywiście była, to prawdopodobnie była spowodowana zaburzeniami adaptacyjnymi. Być może w DPS-sie inne młodsze dzieci krzyczą i hałasują, co spowodowało, że pacjentka nie potrafiła się zintegrować z grupą – przypuszcza lekarz.

Zdaniem ordynatora oddziału psychiatrii, z tym problemem można sobie poradzić stosując odpowiednie leczenie farmakologicznie. – Trzeba tylko trochę serca i zrozumienia – tłumaczy dr Opielak.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 25,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 30 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
90 dni
koszt: 70,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 90 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
180 dni
koszt: 140,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 180 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
Prenumerata
360 dni
koszt: 260,00 zł
  • Dostęp do aktualnych wydań e-gazety przez 360 dni
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium na portalu
  • Brak reklam w naszym serwisie*
* poza reklamami w treściach wideo z zewnętrznych serwisów

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
doktor / 9 września 2016 o 21:30
0
Żyją, tylko mają inne sprawy...
Avatar
pomyśl / 7 września 2016 o 13:18
0
cynik napisał:
Polska południowo wschodnia to ostoja PIS-u, który każe czuć się szczęśliwym z każdego poczętego (więc i narodzonego) życia. Chyba 21-latka ma jakichś rodziców, więc w czym problem? Dzwigać swój krzyż, zajmować się swoim dzieckiem skoro się sprowadziło na świat a nie zrzucać obowiązek na DPS, szpital, czy inne instytucje sponsorowane przez podatnikó!
Może rodzice nie żyją?
Avatar
myślisz nieludzko / 7 września 2016 o 13:17
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Macie co chcecie obrońcy życia ! wasz argument URODZIĆ ! PRZECIEŻ MOŻNA DZIECIĄTKO ODDAĆ !!!  to teraz drodzy obrońcy życia zaopiekujcie się tym dzieciątkiem . Od rodziców się odwalcie bo jakby nie wy to pewnie kobieta poddałaby się aborcji ale zabraliście jej to prawo
Upośledzenie może być skutkiem np. niedotlenienia w teakcie porodu. Czy w tej sytuacji proponujes,z by lekarz lub położna skręcali dziecku kark?!
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 10:38
0
To niestety problem wszystkich szpitali do których trafiają pacjenci nie zdolni do podjęcia świadomej decyzji o umieszczeniu w dps czy zol. Nie ma szybkiej ścieżki aby sąd rodzinny ustalił opiekuna prawnego ( czeka się conajmniej 6 miesięcy, jeśli pracownik mopr w miarę szybko zajmie się sprawą) a dopiero wówczas mopr ( w przypadku umieszczenia w dps) podejmuje działania o umieszczenie w dps (kolejne kilka miesięcy. W związku z powyższym na oddziałach leżą pacjenci, ktorzy wymagają jedynie pielęgnacji a nie leczenia...chory system!!!
Avatar
anka / 4 września 2016 o 21:19
0
Obyście nigdy nie byli niepełnosprawni, oby też wam nie urodziło się wyczekiwane dziecko zupełnie inne niż marzycie. Aborcja wg was rozwiąże wszystkie problemy. Dorzućcie jeszcze eutanazję i potem trzymajcie za siebie kciuki, abyście do ostatniego dnia swojego życia byli decyzyjni i sprawni.
Avatar
Gość / 3 września 2016 o 13:07
0
Milutko jest w państwie prawa i dobrobytu.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 10:10
0
Macie co chcecie obrońcy życia ! wasz argument URODZIĆ ! PRZECIEŻ MOŻNA DZIECIĄTKO ODDAĆ !!! to teraz drodzy obrońcy życia zaopiekujcie się tym dzieciątkiem . Od rodziców się odwalcie bo jakby nie wy to pewnie kobieta poddałaby się aborcji ale zabraliście jej to prawo
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 09:53
0
Obrońcy życia powinni ją wziąć do domu !
Avatar
nikt ważny / 30 sierpnia 2016 o 20:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Przykre, że człowiek niepełnosprawny traktowany jest jak rzecz, tylko dlatego, że nie umie się bronić. A kto wystąpił o ubezwłasnowolnienie dziewczyny i kto jest jej opiekunem prawnym? Zadziwiające jest, iż zwykłe skierowanie do szpitala może powodować wykreślenie takiej osoby z podopiecznych DPS. Może warto się zwrócić w tej sprawie do organu sprawującego nadzór nad tym DPS-em.
Teraz wina DPS-u, a "człowiek niepełnosprawny" wziął się z kosmosu? Może w końcu ktoś dobierze się do wiecznych beneficjentów pomocy społecznej, którzy zamiast zapracować na swój byt sprowadzają na świat kolejne zastępy upośledzonych osób.
Teraz wina DPS-u, a "człowiek niepełnosprawny" wziął się z kosmosu? Może w końcu ktoś dobierze się do wiecznych beneficjentów pomocy społecznej, którzy zamiast zapracować na swój byt sprowadzają na świat kolejne zastępy upośledzonych osób. rozwiń
Avatar
cynik / 30 sierpnia 2016 o 20:17
0
Polska południowo wschodnia to ostoja PIS-u, który każe czuć się szczęśliwym z każdego poczętego (więc i narodzonego) życia. Chyba 21-latka ma jakichś rodziców, więc w czym problem? Dzwigać swój krzyż, zajmować się swoim dzieckiem skoro się sprowadziło na świat a nie zrzucać obowiązek na DPS, szpital, czy inne instytucje sponsorowane przez podatnikó!
Avatar
doktor / 9 września 2016 o 21:30
0
Żyją, tylko mają inne sprawy...
Avatar
pomyśl / 7 września 2016 o 13:18
0
cynik napisał:
Polska południowo wschodnia to ostoja PIS-u, który każe czuć się szczęśliwym z każdego poczętego (więc i narodzonego) życia. Chyba 21-latka ma jakichś rodziców, więc w czym problem? Dzwigać swój krzyż, zajmować się swoim dzieckiem skoro się sprowadziło na świat a nie zrzucać obowiązek na DPS, szpital, czy inne instytucje sponsorowane przez podatnikó!
Może rodzice nie żyją?
Avatar
myślisz nieludzko / 7 września 2016 o 13:17
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Macie co chcecie obrońcy życia ! wasz argument URODZIĆ ! PRZECIEŻ MOŻNA DZIECIĄTKO ODDAĆ !!!  to teraz drodzy obrońcy życia zaopiekujcie się tym dzieciątkiem . Od rodziców się odwalcie bo jakby nie wy to pewnie kobieta poddałaby się aborcji ale zabraliście jej to prawo
Upośledzenie może być skutkiem np. niedotlenienia w teakcie porodu. Czy w tej sytuacji proponujes,z by lekarz lub położna skręcali dziecku kark?!
Avatar
Gość / 6 września 2016 o 10:38
0
To niestety problem wszystkich szpitali do których trafiają pacjenci nie zdolni do podjęcia świadomej decyzji o umieszczeniu w dps czy zol. Nie ma szybkiej ścieżki aby sąd rodzinny ustalił opiekuna prawnego ( czeka się conajmniej 6 miesięcy, jeśli pracownik mopr w miarę szybko zajmie się sprawą) a dopiero wówczas mopr ( w przypadku umieszczenia w dps) podejmuje działania o umieszczenie w dps (kolejne kilka miesięcy. W związku z powyższym na oddziałach leżą pacjenci, ktorzy wymagają jedynie pielęgnacji a nie leczenia...chory system!!!
Avatar
anka / 4 września 2016 o 21:19
0
Obyście nigdy nie byli niepełnosprawni, oby też wam nie urodziło się wyczekiwane dziecko zupełnie inne niż marzycie. Aborcja wg was rozwiąże wszystkie problemy. Dorzućcie jeszcze eutanazję i potem trzymajcie za siebie kciuki, abyście do ostatniego dnia swojego życia byli decyzyjni i sprawni.
Avatar
Gość / 3 września 2016 o 13:07
0
Milutko jest w państwie prawa i dobrobytu.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 10:10
0
Macie co chcecie obrońcy życia ! wasz argument URODZIĆ ! PRZECIEŻ MOŻNA DZIECIĄTKO ODDAĆ !!! to teraz drodzy obrońcy życia zaopiekujcie się tym dzieciątkiem . Od rodziców się odwalcie bo jakby nie wy to pewnie kobieta poddałaby się aborcji ale zabraliście jej to prawo
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 09:53
0
Obrońcy życia powinni ją wziąć do domu !
Avatar
nikt ważny / 30 sierpnia 2016 o 20:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Przykre, że człowiek niepełnosprawny traktowany jest jak rzecz, tylko dlatego, że nie umie się bronić. A kto wystąpił o ubezwłasnowolnienie dziewczyny i kto jest jej opiekunem prawnym? Zadziwiające jest, iż zwykłe skierowanie do szpitala może powodować wykreślenie takiej osoby z podopiecznych DPS. Może warto się zwrócić w tej sprawie do organu sprawującego nadzór nad tym DPS-em.
Teraz wina DPS-u, a "człowiek niepełnosprawny" wziął się z kosmosu? Może w końcu ktoś dobierze się do wiecznych beneficjentów pomocy społecznej, którzy zamiast zapracować na swój byt sprowadzają na świat kolejne zastępy upośledzonych osób.
Teraz wina DPS-u, a "człowiek niepełnosprawny" wziął się z kosmosu? Może w końcu ktoś dobierze się do wiecznych beneficjentów pomocy społecznej, którzy zamiast zapracować na swój byt sprowadzają na świat kolejne zastępy upośledzonych osób. rozwiń
Avatar
cynik / 30 sierpnia 2016 o 20:17
0
Polska południowo wschodnia to ostoja PIS-u, który każe czuć się szczęśliwym z każdego poczętego (więc i narodzonego) życia. Chyba 21-latka ma jakichś rodziców, więc w czym problem? Dzwigać swój krzyż, zajmować się swoim dzieckiem skoro się sprowadziło na świat a nie zrzucać obowiązek na DPS, szpital, czy inne instytucje sponsorowane przez podatnikó!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Powiat puławski bawi się na dożynkach w Kurowie [zdjęcia]
galeria

Powiat puławski bawi się na dożynkach w Kurowie [zdjęcia] 0 0

Na boisku szkolnym w Kurowie w niedzielę można było obejrzeć dożynkowe wieńce ze wszystkich stron powiatu puławskiego, skosztować lokalnych przysmaków, a także domowej roboty nalewek. Imprezę wspólnie otworzyli starosta Danuta Smaga i wójta Kurowa Arkadiusz Małecki.

Żużlowcy Speed Car Motor Lublin będą występować na Arenie Lublin?

Żużlowcy Speed Car Motor Lublin będą występować na Arenie Lublin? 32 14

Piłkarski stadion Arena Lublin może się stać miejscem meczów żużlowych na czas przebudowy stadionu przy Al. Zygmuntowskich. Ostatecznej decyzji w tej sprawie jeszcze nie ma, powinna zapaść w przyszłym miesiącu.

Zanurz się w świat Słowian. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska
26 sierpnia 2019, 10:00

Zanurz się w świat Słowian. Warsztaty Archeologii Doświadczalnej w Grodzisku Żmijowiska 0 0

Pozyskanie szkła w replice pieca szklarskiego z XII wieku, wypał naczyń w jamie ziemnej, spacery etnobotaniczne. To tylko niektóre atrakcje tegorocznych Warsztatów Archeologii Doświadczalnej, które zaczynają się w najbliższy poniedziałek w Grodzisku Żmijowiska k. Kazimierza Dolnego.

Gotowanie i próbowanie. Matusz Gessler na pokazach kulinarnych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Gotowanie i próbowanie. Matusz Gessler na pokazach kulinarnych w Lublinie [zdjęcia] 1 1

Matusz Gessler, kucharz i restaurator, a także finalista 4. edycji MasterChef Damian Kordas gotowali w Lublinie.

Giełda staroci na pl. Zamkowym w Lublinie
galeria

Giełda staroci na pl. Zamkowym w Lublinie 0 2

W niedzielę na Starym Mieście w Lublinie odbyła się tradycyjna giełda staroci.

Nowy czterogwiazdkowy hotel w centrum Lublina. W środku "lubelski" mural [zdjęcia]
galeria

Nowy czterogwiazdkowy hotel w centrum Lublina. W środku "lubelski" mural [zdjęcia] 12 8

77 pokoi jedno i dwuosobowych, cztery nowoczesne sale konferencyjne o łącznej powierzchni 400 m a także sauna i siłownia. Dzisiaj dziennikarze mogli obejrzeć nowy hotel w mieście. To 4-gwiazdkowy Focus Hotel Premium Lublin przy ul. Podzamcze.

Motocykliści ranni w wypadku koło Zamościa
galeria

Motocykliści ranni w wypadku koło Zamościa 4 3

Trzy osoby zostały ranne po tym jak 68-letnia kobieta kierująca toyotą wymusiła pierwszeństwo przejazdu i uderzyła w dwa motocykle. Do wypadku doszło w sobotę w miejscowości Nawóz (powiat zamojski). Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podlasie - KSZO 3:1. Plan zrealizowali w stu procentach

Podlasie - KSZO 3:1. Plan zrealizowali w stu procentach 0 0

Dobry mecz Podlasia. Bialczanie zaliczyli pierwsze zwycięstwo w sezonie. W sobotę pokonali KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1

Radzyń Podlaski: Marihuana w domu, plantacja konopi w lesie
galeria

Radzyń Podlaski: Marihuana w domu, plantacja konopi w lesie 0 0

Marihuana była w domu, a plantacja konopi w lesie. Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego będą odpowiadać za nielegalną uprawę i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli ponad 120 roślin.

Koncert: Kaz Bałagane w klubie Graffiti
30 sierpnia 2019, 20:00

Koncert: Kaz Bałagane w klubie Graffiti 0 0

Startuje nowy sezon muzyczny w Graffiti (al. Piłsudskiego 13). 30 sierpnia o godz. 20 na scenie klubu wystąpi Kaz Bałagane.

La Dolce Pera czyli Słodka Gruszka w Lublinie. Cukiernik, który został szefem kuchni
Magazyn

La Dolce Pera czyli Słodka Gruszka w Lublinie. Cukiernik, który został szefem kuchni 40 1

Jacek Ochal został szefem kuchni i otworzył na Czubach autorską restaurację La dolce Pera: Słodka Gruszka. W roli głównej owoce gruszy „Bonkreta Williama”. Dziś o gruszce w kuchni i o słynnych włoskich przysmakach. Mamy dla was autorskie receptury Jacka na Bruschetta Classico, prawdziwe Tagliatelle Bolognese, włoskie schabowe i pyszną Piadinę z Ricottą i Prosciutto.

Górnik Łęczna – GKS Katowice 1:0. Do trzech razy sztuka
galeria

Górnik Łęczna – GKS Katowice 1:0. Do trzech razy sztuka 0 5

W trzecim spotkaniu obecnego sezonu na własnym stadionie Górnik Łęczna pokonał 1:0 GKS Katowice. Wygrana „zielono-czarnych” mogła być bardziej okazała gdyby Paweł Wojciechowski wykorzystał rzut karny.

Wysyp grzybów w lasach w Lubelskiem. "Po pół godzinie mam 12 borowików"
galeria

Wysyp grzybów w lasach w Lubelskiem. "Po pół godzinie mam 12 borowików" 44 10

W lasach Lubelszczyzny prawdziwy wysyp grzybów. Na zbiory nie mogli narzekać, ci którzy na poszukiwania prawdziwków wybrali się w weekend. Doświadczeni grzybiarze prognozują, że na obfite zbiory liczyć będzie można także w tym tygodniu

Oszukiwał i okradał starsze osoby. Podawał się za handlarza opałem

Oszukiwał i okradał starsze osoby. Podawał się za handlarza opałem 4 0

Mieszkaniec Wielkopolski został zatrzymany przez lubelskich policjantów. 53-latek będzie odpowiadać przed sądem za liczne kradzieże i oszustwa. Ofiarami złodzieja są mieszkańcy powiatu lubelskiego.

Chmielaki 2019. Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu [zdjęcia]
galeria

Chmielaki 2019. Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu [zdjęcia] 2 4

Sylwia Kozieł została Miss Krasnegostawu. Tytuł I Vice Miss Krasnegostawu otrzymała Sylwia Zielonka a II Vice Miss Krasnegostawu została Julia Bednarska. Wybory odbyły się wczoraj, podczas trwających w mieście Chmielaków Krasnostawskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!