Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

26 listopada 2021 r.
17:43

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

75 19 A A
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Jacek Szydłowski/archiwum)

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Resort zdrowia podał, że od początku rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce zmarły 46 553 osoby. Liczba zgonów wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki wynosi 2 651.

- Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione. Zgony nie są związane ze szczepieniem - podał resort zdrowia.

Od rozpoczęcia szczepienia drugą dawką w Polsce wirusem SARS-CoV-2 zakaziło się 1 971 606 osób.

Wśród osób w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki zanotowano 225 076 przypadków zakażeń.

- Zaledwie 1,10 proc. w pełni zaszczepionych zostało zakażonych. Od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką 11,41 proc. zakażeń stanowili w pełni zaszczepieni - poinformowało MZ.

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 20 343 006 osób.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 19:52
+14
"Zaszczepieni myślą, że są bezpieczni. Źle ich poinformowano... są jak niewidzialne bombowce"- mòwi wirusolog prof. Kekulé. Naukowiec obwinia rząd RFN o danie zaszczepionym "fałszywego poczucia bezpieczeństwa" przez wprowadzanie reguły 2G (wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńcòw) - welt.de
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 19:55
+9
„Obecnie faktem jest, że prawie co drugi pacjent w wieku powyżej 60 lat w szpitalach jest w pełni zaszczepiony”. wirusolog prof. Kekulé. Spoko, przecież to ostatnia prosta :)
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:47
+6
-->>  Afryka ma najmniej zachorowań i najmniej szczepień.... Ameryka i Europa najwięcej zaszczepów i najwięcej davida19... Dane WHO pokazują, że zgony w Afryce stanowią zaledwie 3 % globalnej liczby. Dla porównania, zgony z powodu epidemii w obu Amerykach i Europie stanowią 46 % i 29 %.  co poszło nie tak? Co stosują w Afryce od lat do walki z problemami chorób wynikających z fatalnych warunków sanitarnych ? Co zastosowano w gigantycznej populacji Indii? Dlaczego Japonia już ma "z górki" ? Pomyśl samodzielnie ps Afryce chcą wcisnąć 100 000 000 szpryc.... jak myślicie.... W JAKIM CELU ???
-->>  Afryka ma najmniej zachorowań i najmniej szczepień.... Ameryka i Europa najwięcej zaszczepów i najwięcej davida19... Dane WHO pokazują, że zgony w Afryce stanowią zaledwie 3 % globalnej liczby. Dla porównania, zgony z powodu epidemii w obu Amerykach i Europie stanowią 46 % i 29 %.  co poszło nie tak? Co stosują w Afryce od lat do walki z problemami chorób wynikających z fatalnych warunków sanitarnych ? Co zastosowano w gigantycznej populacji Indii? Dlaczego Japonia już ma "z... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 26 listopada 2021 r. o 19:12
+6
Ponieważ Japonia nie morduję swoich obywateli davidem19 więc zastosowała lek, który wszyscy znają! Rezultat? Sami zobaczcie : worldometers.info/coronavirus/country/japan/
Avatar
Dunloop / 26 listopada 2021 r. o 18:46
+6
Bo lekarze ich nie testują!!!! Każdy niech będzie testowany i zobaczymy wtedy!!!!!!! Niech każdy z objawami będzie poddany testowi.... Dlaczego nie traktujemy ich równo chociaż wszyscy wiemy że zaszczepiony też może zarażać.... Dlaczego idioci w rządzie próbują wmówić społeczeństwu że czarne jest białe.... Nie dziwcie się że nikt już nie wierzy w Wasze słowa....
Avatar
konserwatysta / 26 listopada 2021 r. o 18:12
+5
Manipulacja. Może licząc od początku pandemii tak jest ale biorąc dane tylko za ostatni miesiąc liczba zakażonych osób po szprycy wynosi już 30%.
Avatar
_XD_ / 3 grudnia 2021 r. o 20:26
+1
....30% zgonów w wg MZ dzisiaj, to w pełni zaszczypani.... ale ilu jest naprawdę?
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,  PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
Avatar
ZdenekC. / 27 listopada 2021 r. o 13:27
+1
A to zaskakujące dane podaje ministerstwo. Ja wśród bardzo wielu znajomych, współpracowników i rodziny nie dostrzegam różnicy. Po równo chorują osoby szczypane, i nieszczypane. Ale przecież powinienem wierzyć w to co mówi minister a nie ufać temu co sam widzę, prawda? Pozdrawiam i zdrowia życzę myślącym ludziom.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 16:43
-1
....30% zgonów w wg MZ dzisiaj, to w pełni zaszczypani.... ale ilu jest naprawdę?
Avatar
Japolan / 26 listopada 2021 r. o 18:02
-1
Ilu przetrwało szprycowanie szemranymi preparatami i dożyło do tej pory?
Avatar
_XD_ / 3 grudnia 2021 r. o 20:26
+1
....30% zgonów w wg MZ dzisiaj, to w pełni zaszczypani.... ale ilu jest naprawdę?
  94% przypadków jazdy po alkoholu NIE KOŃCZY SIĘ WYPADKAMI (dane z IDzD)... Segregacja toksykologiczna jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ!!!... Brak dowodów na skuteczność trzeźwości! OSOBY ALKO-UJEMNE TEŻ POWODUJĄ WYPADKI!!!... Dziś obowiązkowe badanie trzeźwości, jutro CERTYFIKATY TRZEŹWOŚCI,  PO JUTRZE ZAKAZ PRZYCHODZENIA DO PRACY PO PIJAKU!!!... POLAKU NIE DAJ SIĘ ZNIEWOLIĆ!!!...
Avatar
TECZOWY_ZSL / 2 grudnia 2021 r. o 16:43
-1
....30% zgonów w wg MZ dzisiaj, to w pełni zaszczypani.... ale ilu jest naprawdę?
Avatar
ZdenekC. / 27 listopada 2021 r. o 13:27
+1
A to zaskakujące dane podaje ministerstwo. Ja wśród bardzo wielu znajomych, współpracowników i rodziny nie dostrzegam różnicy. Po równo chorują osoby szczypane, i nieszczypane. Ale przecież powinienem wierzyć w to co mówi minister a nie ufać temu co sam widzę, prawda? Pozdrawiam i zdrowia życzę myślącym ludziom.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 27 listopada 2021 r. o 12:47
+6
-->>  Afryka ma najmniej zachorowań i najmniej szczepień.... Ameryka i Europa najwięcej zaszczepów i najwięcej davida19... Dane WHO pokazują, że zgony w Afryce stanowią zaledwie 3 % globalnej liczby. Dla porównania, zgony z powodu epidemii w obu Amerykach i Europie stanowią 46 % i 29 %.  co poszło nie tak? Co stosują w Afryce od lat do walki z problemami chorób wynikających z fatalnych warunków sanitarnych ? Co zastosowano w gigantycznej populacji Indii? Dlaczego Japonia już ma "z górki" ? Pomyśl samodzielnie ps Afryce chcą wcisnąć 100 000 000 szpryc.... jak myślicie.... W JAKIM CELU ???
-->>  Afryka ma najmniej zachorowań i najmniej szczepień.... Ameryka i Europa najwięcej zaszczepów i najwięcej davida19... Dane WHO pokazują, że zgony w Afryce stanowią zaledwie 3 % globalnej liczby. Dla porównania, zgony z powodu epidemii w obu Amerykach i Europie stanowią 46 % i 29 %.  co poszło nie tak? Co stosują w Afryce od lat do walki z problemami chorób wynikających z fatalnych warunków sanitarnych ? Co zastosowano w gigantycznej populacji Indii? Dlaczego Japonia już ma "z... rozwiń
Avatar
LLUbelak / 27 listopada 2021 r. o 12:08
-10
Foliaki greckie płakały się dowiedziały może to metoda na szurów mede in PL ..,........¡!!!!!¡!¡!!!!! W Grecji rośnie liczba osób zainteresowanych fałszywymi szczepieniami na COVID-19. Łapówka dla lekarzy za podanie soli fizjologicznej zamiast prawdziwego preparatu ma wynosić 400 euro. Okazuje się jednak, że mimo przekupienia personelu, antyszczepionkowcy i tak zostają zaszczepieni na koronawirusa.  Hahahahahabahahahha jeszcze 1 dawka i za rok po nich hahhahhab. Umrę ze śmiechu jak ich wkręcili i łapówka i ten tajemniczy owiany okultyzmem preparat iluminatów i reptilian że spodniej strony płaskiej ziemi
Foliaki greckie płakały się dowiedziały może to metoda na szurów mede in PL ..,........¡!!!!!¡!¡!!!!! W Grecji rośnie liczba osób zainteresowanych fałszywymi szczepieniami na COVID-19. Łapówka dla lekarzy za podanie soli fizjologicznej zamiast prawdziwego preparatu ma wynosić 400 euro. Okazuje się jednak, że mimo przekupienia personelu, antyszczepionkowcy i tak zostają zaszczepieni na koronawirusa.  Hahahahahabahahahha jeszcze 1 dawka i za rok po nich hahhahhab. Umrę ze śmiechu jak ich wkręcili i łapówka i ten tajemniczy owiany okultyzmem p... rozwiń
Avatar
LLUbelak / 27 listopada 2021 r. o 11:19
-5
***s://naukaprzeciwpandemii.pl/
Avatar
_XD_ / 27 listopada 2021 r. o 09:19
-5
„Obecnie faktem jest, że prawie co drugi pacjent w wieku powyżej 60 lat w szpitalach jest w pełni zaszczepiony”. wirusolog prof. Kekulé. Spoko, przecież to ostatnia prosta :)
 Osoby powyżej 60 roku życia były szczepione w pierwszej kolejności w styczniu i lutym. Wiadomo, że skuteczność szczepionek po pół roku gwałtownie spada. Coś cię dziwi, że ci, którzy nie zdążyli się zaczepić trzecia dawką, mogli zachorować. Pozostaje pytanie, ilu jest tych chorych powyżej 60 roku życia i czy trafili do szpitala z powodu objawów covid, czy z powodu innych chorób (które nie są rzadkością w tym wieku), a covid został stwierdzony testami w szpitalu.
 Osoby powyżej 60 roku życia były szczepione w pierwszej kolejności w styczniu i lutym. Wiadomo, że skuteczność szczepionek po pół roku gwałtownie spada. Coś cię dziwi, że ci, którzy nie zdążyli się zaczepić trzecia dawką, mogli zachorować. Pozostaje pytanie, ilu jest tych chorych powyżej 60 roku życia i czy trafili do szpitala z powodu objawów covid, czy z powodu innych chorób (które nie są rzadkością w tym wieku), a covid został stwierdzony testami w szpitalu. rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 listopada 2021 r. o 09:10
-5
Ilu przetrwało szprycowanie szemranymi preparatami i dożyło do tej pory?
 ***s://***pzh.gov.pl/serwisy-tematyczne/niepozadane-odczyny-poszczepienne-covid-19/ Mam nadzieję, że pomogłem?
Avatar
LLUbelak / 26 listopada 2021 r. o 23:03
-9
Szury / foliarze mnie minusują
Avatar
LLUbelak / 26 listopada 2021 r. o 22:41
-6
Wyobraźmy sobie że w Polsce zaszczepiło się 100% Polaków i zachorowało 10 z nich. Ile procent wśród zachorowań to osoby zaszczepione? Brawo: 100% - nie szczepmy się!!!! Sytuacja skrajna w drugą stronę - nie zaszczepił się nikt, zachorowało 10 osób. Skuteczność szczepionek - 100% Danymi można pięknie manipulować w szczególności w społeczeństwie o niskim poziomie wiedzy/inteligencji. Na przyszłość radzę włączyć samodzielne myślenie zamiast wierzyć w JAKIEKOLWIEK teorie spiskowe i opierać się na faktach, pełnych danych oraz własnej wiedzy
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Zmora parkowania. Co na to Straż Miejska?
Alarm 24

Lublin. Zmora parkowania. Co na to Straż Miejska?

Nasz Czytelnik skarży się na samochody parkujące na części ul. Rowerowej. Straż Miejska tłumaczy, że nie ma podstaw do tego, by kogokolwiek za to ukarać.

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka
28 stycznia 2022, 18:00

Koncert "Od serca do ucha vol.2" w Chatce Żaka

Utalentowani Muzycznie Córki i Synowie wystąpią 28 stycznia o godz. 18 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) z koncertem "Od serca do ucha".

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Pozycjonowanie stron w Lublinie - od czego zacząć?

Mówi się – słusznie oczywiście – że większość biznesów przenosi się do internetu, w ten czy inny sposób. I że sukces będzie udziałem tych, którzy będą potrafili odpowiednio wykorzystać możliwości promocji swojej witryny/firmy. W głównej mierze zaś tych, którzy znajdą się na czołowych pozycjach wyników wyszukiwania Google. Aby tego dokonać, należy podjąć działania, które określane są jako pozycjonowanie stron internetowych. Ale co trzeba zrobić, zanim zaczniemy wdrażać strategię pozycjonowania?

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru
Aktualizacja
galeria

Uczniowie przechodzą na zdalną naukę. Nie przez COVID-19, tylko z powodu pożaru

Na pewno do końca tygodnia uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Prawiednikach będą uczyć się zdalnie. Zmiana trybu nauki ma związek z pożarem, który wybuchł w budynku szkoły w nocy z poniedziałku na wtorek. Zniszczona została jedna z sal lekcyjnych.

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Niemal 37 tysięcy nowych chorych. Bardzo dużo zakażeń w Lubelskiem

Resort zdrowia podał najnowsze dane pandemiczne. Z przedstawionego we wtorek raportu wynika, że w całym kraju przybyło blisko 37 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Nauka zdalna. Nieoficjalnie: w dużych miastach

Dzieci i młodzież uczące się w dużych miastach mogą zostać skierowane na naukę zdalną. To jeden z rozważanych przez rząd scenariuszy.

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Za i przeciw spalarni śmieci w Kraśniku. Dziś spotkanie dla mieszkańców

Przedstawiciele inwestora, władze miasta, ekolodzy, radni a także mieszkańcy wezmą udział w dzisiejszym spotkaniu na temat planowanej budowy spalarni śmieci w Kraśniku. Konsultacje rozpoczną się o godz. 17 w Centrum Kultury i Promocji. Spotkanie będzie transmitowane w internecie.

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Miejscówka widmo. Kibic otrzymał bilet z miejscem, którego nie ma

Nasz czytelnik, pan Paweł, zakupił bilet na mecz LUK Lublin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na miejsce, którego nie było w hali Globus. Kibic interweniował u pośrednika, który sprzedał mu trefny bilet, u zarządcy hali, jak też w lubelskim klubie

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Jest nowy szef lubelskiego więziennictwa

Ppłk Cyprian Bas został dyrektorem okręgowym Służby Więziennej w Lublinie. Do tej pory pracował w Opolu Lubelskim.

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Puławy. Mediateka coraz droższa. Potrzeba 3 miliony więcej

Nowa siedziba miejskiej biblioteki będzie kosztowała więcej niż pierwotnie zakładano. W tym roku budżet prac wzrośnie o co najmniej 3 mln zł.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach
30 stycznia 2022, 16:00

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd w Puławach

Ponad 450 zgłoszeń z całego kraju napłynęło na XXVII Ogólnopolski Koncert Kolęd w Puławach. Najpiękniejsze wykonania będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu laureatów 30 stycznia o godz. 16 Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4).

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas
zdjęcia
galeria

Nocny pożar w szkole. Paliło się w jednej z klas

Ogień pojawił się około północy z poniedziałku na wtorek. Na miejsce wezwano strażaków z Lublina i kilku jednostek OSP.

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Raport drogowy. Na tych trasach w Lubelskiem trzeba uważać

Najtrudniejsze warunki panują m.in. w okolicach Lubartowa, Parczewa czy Radzynia Podlaskiego. Tak wynika z informacji przekazanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Zwolniony ratownik – antyszczepionkowiec nagrał film skierowany do wojewody

Robert Oleniacz na nagraniu mówi, że szpital tymczasowy w Lublinie jest niepotrzebny. Ratownik medyczny został zwolniony z pracy po wystąpieniu podczas marszu antyszepionkowców w Lublinie.

Młodzieżowiec z Górnika Łęczna powołany do kadry narodowej

Młodzieżowiec z Górnika Łęczna powołany do kadry narodowej

16-letni zawodnik i wychowanek Górnika Łęczna Dawid Tkacz, który przebywa z pierwszym zespołem na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi otrzymał powołanie na towarzyskie spotkania młodzieżowej reprezentacji Polski z Norwegią

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!