Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 stycznia 2020 r.
8:50

Ile udało się uzbierać na koncie WOŚP? "Jest więcej niż w zeszłym roku o tej samej porze"

0 20 A A

Jerzy Owsiak poinformował podczas konferencji prasowej o wstępnym wyniku 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z informacji wynika, że udało się uzbierać 115 milionów złotych. To o 20 milionów więcej niż rok temu o tej samej porze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na oficjalne podsumowanie trzeba będzie jeszcze poczekać. – Przypominam, że 8 marca będziemy rozliczali orkiestrę i wtedy będziemy znali, jaka jest suma zebrana podczas 28. finału. Ale już dzisiaj to byłaby bardzo duża suma, którą moglibyśmy wydać na sprzęt medyczny i na nasze programy medyczne, czyli na to wszystko, o czym dzisiaj mówimy, co ratuje tak naprawdę polską służbę zdrowia – mówił szef fundacji WOŚP Jerzy Owsiak.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pani od chemii.... / 13 stycznia 2020 r. o 09:19
+11
Ta wspaniała akcja nie spowoduje przyrostu w ilości lekarzy lub pielęgniarek, a braki są zatrważające! Nie mniej jednak rokrocznie pokazuje, że całkiem znaczna część naszej polskiej wspólnoty potrafi się zorganizować w celu nie tylko pozyskiwania środków finansowych, ale także w cementowaniu międzyludzkiej solidarności służącej przykładem młodym Polakom. To właśnie młodzież musi zrozumieć tę nadrzędną wartość jednoczenia się wobec zagrożeń chociażby w postaci ekspansji chamstwa!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 10:11
+9
Trolle, czy nigdy nie korzystaliście ze sprzętu WOŚP-u????? Nie widzicie ile dobra??? Kłuje was to w oczy??? Wstydu nie macie???? Czasami warto spojrzeć na siebie w lusterku i powiedzieć sobie, że te parę złotych za ten hejt to obciach.
Avatar
wracz / 13 stycznia 2020 r. o 09:36
+6
Zebrających bylo znacznie mniej niz w latach poprzednich, a tu znowu ten syn komunistycznego milicjanta ogłasza rekord :-)
 A ty byłeś chyba "embrionem" "pisiorka" gdy grała PIERWSZA orkiestra ,a szpitale jeszcze nie posiadały sprzętu WOŚP.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 09:31
+6
Jakoś kurski nie chwali się oglądalnością WOŚP w TV RZĄDOWEJ.I bez zeka TVN 24 sobie poradziła i jest REKORD.
Avatar
Jakuba / 13 stycznia 2020 r. o 09:08
+6
Brawo wolontariusze! Brawo uczestnicy! Brawo Jurek!
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 10:45
+5
Nie pytaj ile przytulą Owsiakowie zapytaj co z ponad 100 milionami zrobiła "Fundacja Narodowa" utrzymywana z naszych podatków,gdyż Spółki Sk. Państwa odpisy na FN odliczają od podatku.
Avatar
_K_ / 13 stycznia 2020 r. o 13:31
+2
Uwierzę i dam jak Owsiak pokaże rozliczenia. Od trzech lat nie ma rozliczeń i co roku rekord niech pani księgowa pokaże bilans i wtedy kawa na ławę a nie propaganda sukcesu. Bo w tym roku była mniejsza ilość wolontariuszy w mojej miejscowości świadomość wzrasta i to widać gołym okiem.
Zdradzę ci sekret, tylko nie mów nikomu. Ilość zebranej kasy nie zależy od liczby wolontariuszy w twojej miejscowości, ale od chojności ludzi, którzy dają kasę. A ty nigdy nie uwierzysz w żadne rozliczenia i nie dasz na WOŚP, bo jesteś do Owsiaka uprzedzony. Nie deklaruj więc niczego. Nie chcesz, nie dawaj, ale i nie opluwaj bez dowodów.
Zdradzę ci sekret, tylko nie mów nikomu. Ilość zebranej kasy nie zależy od liczby wolontariuszy w twojej miejscowości, ale od chojności ludzi, którzy dają kasę. A ty nigdy nie uwierzysz w żadne rozliczenia i nie dasz na WOŚP, bo jesteś do Owsiaka uprzedzony. Nie deklaruj więc niczego. Nie chcesz, nie dawaj, ale i nie opluwaj bez dowodów. rozwiń
Avatar
_K_ / 13 stycznia 2020 r. o 13:28
+2
"ROCZNIE POLSKI PODATNIK przeznacza na służbę zdrowia ok 90 MILIARDÓW - przez 28 lat dzieci zebrały na WOSP około  jednego miliarda."
Przestań wklejać wszędzie ten sam tekst, trollu. Nikt nie mówi, że WOŚP utrzymuje służbę zdrowia, ale dzięki Orkiestrze możemy liczyć na dużo sprzętu, którego bez fundacji by w szpitalach nie było. Poza tym tu ludzie w całym kraju uzbierali sto paręnaście milionów (pewine suma jeszcze znacząco wzrośnie), a PiS lekką rączką na różne sposoby Rydzykowi przekazał dwieście baniek i to niby jest dobre? To służy ludziom?
Przestań wklejać wszędzie ten sam tekst, trollu. Nikt nie mówi, że WOŚP utrzymuje służbę zdrowia, ale dzięki Orkiestrze możemy liczyć na dużo sprzętu, którego bez fundacji by w szpitalach nie było. Poza tym tu ludzie w całym kraju uzbierali sto paręnaście milionów (pewine suma jeszcze znacząco wzrośnie), a PiS lekką rączką na różne sposoby Rydzykowi przekazał dwieście baniek i to niby jest dobre? To służy ludziom? rozwiń
Avatar
_K_ / 13 stycznia 2020 r. o 13:32
+1
Napięcie rośnie ( odpowiednio sterowane) znowu rekord! Mamy satysfakcję! Krzyk, bajery, światełka, gadżety, celebryci...i potem cisza. Już nikt nie pyta co dalej. A firemki  Owsiaka zaczynają działalność.
Prześwietl działalność Srebrnej...
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 08:58
+1
"ROCZNIE POLSKI PODATNIK przeznacza na służbę zdrowia ok 90 MILIARDÓW - przez 28 lat dzieci zebrały na WOSP około jednego miliarda."
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 18:08
-2
nic dziwnego ze wiecej, w koncu przez nie handlowa niedziele wosp zbiera teraz takze w soboty, czemu nikt nie pomysli nie zrobia tej handlowej niedzieli tego dnia, pis na pewno nie zrobi, moze nastepna wladza pomysli nad tym
Avatar
_K_ / 13 stycznia 2020 r. o 13:32
+1
Napięcie rośnie ( odpowiednio sterowane) znowu rekord! Mamy satysfakcję! Krzyk, bajery, światełka, gadżety, celebryci...i potem cisza. Już nikt nie pyta co dalej. A firemki  Owsiaka zaczynają działalność.
Prześwietl działalność Srebrnej...
Avatar
_K_ / 13 stycznia 2020 r. o 13:31
+2
Uwierzę i dam jak Owsiak pokaże rozliczenia. Od trzech lat nie ma rozliczeń i co roku rekord niech pani księgowa pokaże bilans i wtedy kawa na ławę a nie propaganda sukcesu. Bo w tym roku była mniejsza ilość wolontariuszy w mojej miejscowości świadomość wzrasta i to widać gołym okiem.
Zdradzę ci sekret, tylko nie mów nikomu. Ilość zebranej kasy nie zależy od liczby wolontariuszy w twojej miejscowości, ale od chojności ludzi, którzy dają kasę. A ty nigdy nie uwierzysz w żadne rozliczenia i nie dasz na WOŚP, bo jesteś do Owsiaka uprzedzony. Nie deklaruj więc niczego. Nie chcesz, nie dawaj, ale i nie opluwaj bez dowodów.
Zdradzę ci sekret, tylko nie mów nikomu. Ilość zebranej kasy nie zależy od liczby wolontariuszy w twojej miejscowości, ale od chojności ludzi, którzy dają kasę. A ty nigdy nie uwierzysz w żadne rozliczenia i nie dasz na WOŚP, bo jesteś do Owsiaka uprzedzony. Nie deklaruj więc niczego. Nie chcesz, nie dawaj, ale i nie opluwaj bez dowodów. rozwiń
Avatar
_K_ / 13 stycznia 2020 r. o 13:28
+2
"ROCZNIE POLSKI PODATNIK przeznacza na służbę zdrowia ok 90 MILIARDÓW - przez 28 lat dzieci zebrały na WOSP około  jednego miliarda."
Przestań wklejać wszędzie ten sam tekst, trollu. Nikt nie mówi, że WOŚP utrzymuje służbę zdrowia, ale dzięki Orkiestrze możemy liczyć na dużo sprzętu, którego bez fundacji by w szpitalach nie było. Poza tym tu ludzie w całym kraju uzbierali sto paręnaście milionów (pewine suma jeszcze znacząco wzrośnie), a PiS lekką rączką na różne sposoby Rydzykowi przekazał dwieście baniek i to niby jest dobre? To służy ludziom?
Przestań wklejać wszędzie ten sam tekst, trollu. Nikt nie mówi, że WOŚP utrzymuje służbę zdrowia, ale dzięki Orkiestrze możemy liczyć na dużo sprzętu, którego bez fundacji by w szpitalach nie było. Poza tym tu ludzie w całym kraju uzbierali sto paręnaście milionów (pewine suma jeszcze znacząco wzrośnie), a PiS lekką rączką na różne sposoby Rydzykowi przekazał dwieście baniek i to niby jest dobre? To służy ludziom? rozwiń
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 10:45
+5
Nie pytaj ile przytulą Owsiakowie zapytaj co z ponad 100 milionami zrobiła "Fundacja Narodowa" utrzymywana z naszych podatków,gdyż Spółki Sk. Państwa odpisy na FN odliczają od podatku.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 10:37
-6
To ile przytulą Owsiakowie?
Avatar
ASD / 13 stycznia 2020 r. o 10:25
-4
FUNDACJE TO TAKIE SPECYFICZNE TWORKI PRAWNE  -  ZA KILKA TYSIAKÓW MOŻNA ZOSTAĆ DOŻYWOTNIO TZW ( PREZESEM ). NIE DAJĘ KASY  FUNDACJOM TO I NIE MUSZĘ SIĘ MARTWIĆ CZY MNIE CZASEM NIE OSZUKANO. GDY TO NIE JEST MOJA KASA ,TO I NIE MOJE PROBLEMY .
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 10:15
-6
pieniądze są najważniejsze dla dziennikarzy, bo na to zwracają uwagę pisząc o orkiestrze, a szkoda, chcą tym przykrzyć coś
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 10:11
+9
Trolle, czy nigdy nie korzystaliście ze sprzętu WOŚP-u????? Nie widzicie ile dobra??? Kłuje was to w oczy??? Wstydu nie macie???? Czasami warto spojrzeć na siebie w lusterku i powiedzieć sobie, że te parę złotych za ten hejt to obciach.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2020 r. o 10:05
-3
Trzeba też zabytać i co dalej?