Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

18 sierpnia 2019 r.
20:34

Kaczyński: Abp Jędraszewski broni normalnej rodziny, jestem mu za to wdzięczny

0 46 A A

Stalowa Wola (woj. podkarpackie). – Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do przedszkoli, do naszego życia. Którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność, nasze prawa. Którzy atakują Kościół – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli na Podkarpaciu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezes PiS podziękował arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu, który w trakcie mszy poświęconej powstańcom warszawskim, nazwał środowiska LGBT "tęczową zarazą".

– Jestem wdzięczny za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych, ujął ten problem. To jest dzisiaj wielki problem dla Polski – stwierdził Kaczyński. Prezes PiS podkreślił, że Jędraszewski broni polskiej rodziny.

– Chcę powiedzieć: jesteśmy tobie ekscelencjo, najdostojniejszy arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni. I ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny – powiedział Kaczyński.

Piknik w Stalowej Woli to ostatnia taka impreza PiS przed rozpoczęciem kampanii do wyborów parlamentarnych. W wydarzeniu wziął udział również premier Mateusz Morawiecki i europosłanka PiS Beata Szydło.

e-Wydanie

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Olek / 18 sierpnia 2019 o 23:11
+22
Szkoda że w obronie dzieci poszkodowanych przez pedofili w sutannach Kaczyński nie był tak wylewny w komentarzach.
Avatar
przysiegam, że was nie zdradzę / 18 sierpnia 2019 o 22:20
+20
- PAWEŁ QKIZ przed wyborami 2015 - "JAK ZOSTANĘ POLITYKIEM TO NAPLUJCIE MI W RYJ i MÓWCIE DO MNIE SZMAT0"
Avatar
Ja / 18 sierpnia 2019 o 23:13
+17
nadal głosuję na PiS. Potrafią przyznać się do błędów, ukarać winnych w swoich szeregach. Nie kryją afer. Są wiarygodni. Bronią polskiej racji stanu.
 Jak nie kryją afer to może za SKOKi by się wzięli? No i za pedofili w kościele.
Avatar
Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie / 18 sierpnia 2019 o 22:51
+17
Dlaczego ci zboczeńcy nie zajmą się czymś normalnym a tylko jakimś LGBT, ***ami, tyłkami, pedalstwem??? Jedno im w głowie??? Nie ma ważniejszych rzeczy??? Bo ten mały walacz konia to wiadomo, całe życie zamiast żyć jak chłop (mieć babę i dzieci) to knuł i walił konia. Taka prawda panie i panowie
Avatar
zibi / 19 sierpnia 2019 o 05:23
+15
te kunus a ty to normalna rodzine zalozyles z kotem Biskupom nie przeszkadza Zeby mowic o prawdziwej rodzinie to trzeba niec jaja i ja zalozyc
Avatar
Ubawiony / 18 sierpnia 2019 o 21:39
+15
nadal głosuję na PiS. Potrafią przyznać się do błędów, ukarać winnych w swoich szeregach. Nie kryją afer. Są wiarygodni. Bronią polskiej racji stanu.
Bardzo śmieszne rzeczy piszesz. Trochę śmiechu na dobranoc nie zaszkodzi. Chcesz głosować, Twoja sprawa. Powodzenia :)))
Avatar
Greg / 18 sierpnia 2019 o 21:41
+14
Jak rozumiem to pojechali za swoją kasę, a nie za pieniądze z budżetu, bo zdaje się uczestnictwo w pikniku rodzinnym nie jest obowiązkiem premiera. No chyba, że pojechali trochę ogarnąć aferę podkarpacka i sprzątać po swoich kolegach...
Avatar
lutek / 18 sierpnia 2019 o 21:48
+12
Murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim!
 Chcecie zamurować biskupa ???
Avatar
zxc / 19 sierpnia 2019 o 07:41
+11
Co wg prezesa oznacza "normalna rodzina"? Może to taka co każde dziecko ma z innym ojcem? Może to taka jaką ma w swojej bliskiej rodzinie? A może inna - ludzie mają swoją definicję normalnej rodziny i minęły czasy średniowiecza, a może nie.....!
Avatar
Adam z Lublina / 18 sierpnia 2019 o 22:14
+10
Abp Jędraszewski zapomniał o najważniejszym przykazaniu Chrześcijan, Przykazaniu Miłości , tylko na potrzeby przedwyborcze PiSu straszy Polaków wyimaginowaną ideologią LGBT. Jedna ideologia która się właśnie odradza, to ideologia pogardy i nienawiści. Jakie może przynieść skutki nie musimy się domyślać, wystarczy poczytać historię.
Avatar
Marcin / 19 sierpnia 2019 o 20:24
-5
A ja gorąco kibicuję Panu Morawieckiemu! Już wiele razy udowodnił że interes Polski jest dla niego najważniejszy!
Avatar
Gość / 19 sierpnia 2019 o 16:53
0
II ligowy polityk na III ligowym boisku
Avatar
wyjątkowi specjalisci od normy / 19 sierpnia 2019 o 16:38
+1
Jędraszewski i Kaczyński mają najwięcej do powiedzenia w kwestii normalności w rodzinie, duchowny stroniący od cielesnych i oddany sprawie stary kawaler.
Avatar
danka / 19 sierpnia 2019 o 14:03
+1
Jako członek Kościoła Katolickiego bardzo mi przykro, że hierarchowie włączają się w polityczny scenariusz Kaczyńskiego żeby przestraszyć Polaków jakimś wyimaginowanym wrogiem. Po problemie uchodźców wymyślono pojęcie ideologi LGBT i wokół tego próbuje się budować konflikt społeczny, aby w sytuacji zagrożenia łatwiej mobilizować elektorat. Metoda znana od stuleci, ostatnio stosowana jedynie przez systemy totalitarne, ponieważ niesie ze sobą wielkie koszty społeczne, polegające na podziale i skłóceniu społeczeństwa. Ale dla PiS najważniejsze to zdobycie i utrzymanie władzy.
Tia. Szkoda tylko, że jak się okazuje Niemcy zaczynają cicho przyznawać rację temu, co nasi politycy mówili 4 lata temu. Oni też sobie "problem uchodźców" wymyślili? A kto buduje konflikt społeczny wokół LGBT? To raczej tych od LGBT zapytaj. Bo Maryja w tęczy naklejona na śmietnik, parodia mszy świętej z durszlakiem na głowie, cipkomaryjki, dźganie księdza nożem, bo nie chce dac ornatów, żeby sobie panowie mogli "ślubu udzielić", czy parodiowanie procesji gdzie zamiast monstrancji niesie się rysunek waginy, raczej nie ma na celu budowania zgody i miłości czy walki o prawo, aby dwóch facetów mogło spokojnie spacerować trzymając się za ręce. To na te właśnie prowokacje zareagował Jędraszewski mówiąc o tęczowej ideologii jako o zarazie. To co można Kaczyńskiemu zarzucić, to fakt używania tych rozhuśtanych emocji do własnych celów. Ale nie on był tym, który to rozhuśtał.
 To szkoda że nie zareagował na drobne ciumki czy uzdrowicielski dotyk swojego kolegi jak to wyjaśniał towarzysz piotrowicz. Tu doskonale widać zasadę kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja, jak nie drugi złodziej ?
 To szkoda że nie zareagował na drobne ciumki czy uzdrowicielski dotyk swojego kolegi jak to wyjaśniał towarzysz piotrowicz. Tu doskonale widać zasadę kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja, jak nie drugi złodziej ? rozwiń
Avatar
vr / 19 sierpnia 2019 o 13:16
0
Jako członek Kościoła Katolickiego bardzo mi przykro, że hierarchowie włączają się w polityczny scenariusz Kaczyńskiego żeby przestraszyć Polaków jakimś wyimaginowanym wrogiem. Po problemie uchodźców wymyślono pojęcie ideologi LGBT i wokół tego próbuje się budować konflikt społeczny, aby w sytuacji zagrożenia łatwiej mobilizować elektorat. Metoda znana od stuleci, ostatnio stosowana jedynie przez systemy totalitarne, ponieważ niesie ze sobą wielkie koszty społeczne, polegające na podziale i skłóceniu społeczeństwa. Ale dla PiS najważniejsze to zdobycie i utrzymanie władzy.
 Tia. Szkoda tylko, że jak się okazuje Niemcy zaczynają cicho przyznawać rację temu, co nasi politycy mówili 4 lata temu. Oni też sobie "problem uchodźców" wymyślili? A kto buduje konflikt społeczny wokół LGBT? To raczej tych od LGBT zapytaj. Bo Maryja w tęczy naklejona na śmietnik, parodia mszy świętej z durszlakiem na głowie, cipkomaryjki, dźganie księdza nożem, bo nie chce dac ornatów, żeby sobie panowie mogli "ślubu udzielić", czy parodiowanie procesji gdzie zamiast monstrancji niesie się rysunek waginy, raczej nie ma na celu budowania zgody i miłości czy walki o prawo, aby dwóch facetów mogło spokojnie spacerować trzymając się za ręce. To na te właśnie prowokacje zareagował Jędraszewski mówiąc o tęczowej ideologii jako o zarazie. To co można Kaczyńskiemu zarzucić, to fakt używania tych rozhuśtanych emocji do własnych celów. Ale nie on był tym, który to rozhuśtał.
 Tia. Szkoda tylko, że jak się okazuje Niemcy zaczynają cicho przyznawać rację temu, co nasi politycy mówili 4 lata temu. Oni też sobie "problem uchodźców" wymyślili? A kto buduje konflikt społeczny wokół LGBT? To raczej tych od LGBT zapytaj. Bo Maryja w tęczy naklejona na śmietnik, parodia mszy świętej z durszlakiem na głowie, cipkomaryjki, dźganie księdza nożem, bo nie chce dac ornatów, żeby sobie panowie mogli "ślubu udzielić", czy parodiowanie procesji gdzie zamiast monstrancji niesie się rysunek waginy... rozwiń
Avatar
feolok / 19 sierpnia 2019 o 13:14
+1
Czas na sen dziadziu, czas na sen...idz spać.
Avatar
vgrf / 19 sierpnia 2019 o 13:02
-1
Szkoda że w  obronie dzieci poszkodowanych przez pedofili w sutannach Kaczyński nie był tak wylewny w komentarzach.
 Szkoda, że ty nie jesteś z kolei tak wylewny w obronie dzieci krzywdzonych przez muzyków.
Avatar
jr / 19 sierpnia 2019 o 13:01
+1
Abp Jędraszewski zapomniał o najważniejszym przykazaniu Chrześcijan, Przykazaniu Miłości , tylko na potrzeby przedwyborcze PiSu straszy Polaków wyimaginowaną ideologią LGBT. Jedna ideologia która się właśnie odradza, to ideologia pogardy i nienawiści. Jakie może przynieść skutki nie musimy się domyślać, wystarczy poczytać historię.
 Ja poczytałem co Lenin pisał o "moralności burżuazyjnej". Prawie dokładnie to samo, co głoszą rzekomo wyimaginowani ideolodzy LGBT. Do czego doprowadziły próby wprowadzenia tego czerwonego syfu również warto poczytać.
 Ja poczytałem co Lenin pisał o "moralności burżuazyjnej". Prawie dokładnie to samo, co głoszą rzekomo wyimaginowani ideolodzy LGBT. Do czego doprowadziły próby wprowadzenia tego czerwonego syfu również warto poczytać. rozwiń
Avatar
uiogp / 19 sierpnia 2019 o 12:46
+3
Według Pisu ja mam normalną rodzinę bo mam mamę i tatę. Szkoda tylko, że tata to alkoholik, który terroryzował przez całe życie rodzinę a zastraszona matka nic z tym nie zrobiła bo "ślubowała w kościele". Według koscioła i pisu najwazniejsze jest aby dzieci wychowane były przez kobietę i mężczyznę, to jacy są nie jest istotne. Dziwnym trafem kiedy w mediach słyszymy o zabójstwie dziecka, o znęcaniu, pobiciu to odpowiadają za to matka i ojciec albo konkubent. Taka to właśnie "normalna" rodzina, a to przed homoseksualistami kaczor wzywa by chronić dzieci !
 Przecież ty Anka czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Piszesz o "konkubencie", a to są m. in. właśnie związki partnerskie. Poza tym twoje rozumowanie jest mniej więcej takie, jak próba udowodnienia, że pijani kierowcy są lepsi niż trzeźwi, bo to trzeźwi powodują ilościowo więcej wypadków niż pijani. Do tego na podstawie niewielkiego marginesu usiłujesz wnioskować na wszyskie "normalne" rodziny. Poczytaj trochę o pedofilii wśród homoseksualistów, o kształtowaniu się dziecięcej psychiki, dopiero mądrą na forum zgrywaj. Tylko z rzetelnych źródeł, a nie tych podsuwanych przez błyskotliwych, którzy jako przykłąd podają "rodzinę złożoną z mamy i babci". Po pierwsze istotne są relacje pomiędzy osobami które te dzieci wychowują, po drugie to też nie jest "normalna rodzina", tylko model w jakimś stopniu patologiczny, nie mający możliwości zaprezentowania dzieciom pełni wzorców.
 Przecież ty Anka czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Piszesz o "konkubencie", a to są m. in. właśnie związki partnerskie. Poza tym twoje rozumowanie jest mniej więcej takie, jak próba udowodnienia, że pijani kierowcy są lepsi niż trzeźwi, bo to trzeźwi powodują ilościowo więcej wypadków niż pijani. Do tego na podstawie niewielkiego marginesu usiłujesz wnioskować na wszyskie "normalne" rodziny. Poczytaj trochę o pedofilii wśród homoseksualistów, o kształtowaniu się dziecięcej psychiki, dopiero mądrą na forum... rozwiń
Avatar
bvr3bvrtt / 19 sierpnia 2019 o 12:33
+2
No i dlaczego kłamiecie? Jędraszewski tęczową zarazą nie nazwał "środowisk LGBT" tylko ideologię LGBT. Gdyby tym, którzy ową ideologię promują chodziło faktycznie o jakieś prawa, to by o te prawa walczyli. Natomiast dużo częściej widać, że zamiast walki o prawa, jest atak na Kościół czy na ludzi, którzy myślą inaczej, niż ideolodzy uznali, że powinni mysleć.