Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

9 lipca 2015 r.
7:40

Palikot: Obniżyć składkę ZUS do 300 zł. Petru: Wprowadzić linowy VAT 18 proc.

Autor: Zdjęcie autora x-news/TVN24
0 13 A A

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot zaproponował obniżenie składki ZUS-u do 200-300 zł oraz podniesienie płacy minimalnej do ok. 2000 zł netto.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Pieniądze, które z ZUS-u przeszłyby do płacy minimalnej, trafiają na rynek, napędzają koniunkturę - argumentował Palikot.

Według Ryszarda Petru, przewodniczącego NowoczesnejPL, należałoby wprowadzić 18-procentowy liniowy VAT i w jego ramach dofinansować najbiedniejszych.

- Rząd Platformy Obywatelskiej myśli o systemie podatkowym w ten sposób: więcej kontroli, więcej dochodów z budżetu - ocenił Ryszard Petru, prezes Nowoczesnej PL. Jak stwierdził, to "PiS w wersji light".

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot uważa, że można zwiększyć presję podatkową na duże korporacje. Wyjaśnił, że wymaga to przeniesienia uwagi z małych i średnich firm na te największe. - Działamy zgodnie z prawem, ale większa uwaga na te duże organizacje, bo to one rzeczywiście transferują 70 mld zł - dodał.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 07:28
0
Może na początek łatę do zdrowotnego zlikwidują. Największe firmy nie płacą w Polsce podatków. Niech Palikot zmusi Kulczyków do płacenia. Przecież oni są rezydentami w rajach. Rajach podatkowych
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 14:09
0

To Palikot jeszcze żyje?? Chodzi mi oczywiście o życie polityczne...

Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:40
0
2 x P. Pleciecie Panowie ( bzdury - nie pierwszy i nie ostatni raz )!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:23
0
obaj sa warci siebie
Avatar
Dodam jeszcze / 9 lipca 2015 o 11:07
0

Palikot kierował projektem "Przyjazne Państwo" w czasach kiedy był w PO, efekty jego pracy brak. Petru był doradzą ekonomicznym Tuska 2008-2011, efekty sam każdy widzie. Panowie nie ośmieszajcie się już że chcecie coś zrobić

Ta komisja ("Przyjazne państwo") działająca pod przewodnictwem "ślachcica z Biłgoraja" - herbu gumowy fajfus - miała przygotować 100 ustaw korzystnych dla przedsiębiorców na 100 dni rządów Tuska (czyli na początku 2008 r.).

Efekt był taki, że po 3 latach uchwalono 12 ustaw rekomendowanych przez tę komisję, a właściwie wprowadzono "zmiany punktowe" (typu kropka, przecinek, literka) na wzór sławetnego zwrotu "lub czasopisma". Wychodzą 4 utawy rocznie - taki był efekt "pracy" Jasia Nikodema P. w Sejmie pod sztandarami POM (Partia Oszustwa i Malwersacji).

Ta komisja ("Przyjazne państwo") działająca pod przewodnictwem "ślachcica z Biłgoraja" - herbu gumowy fajfus - miała przygotować 100 ustaw korzystnych dla przedsiębiorców na 100 dni rządów Tuska (czyli na początku 2008 r.).

Efekt był taki, że po 3 latach uchwalono 12 ustaw rekomendowanych przez tę komisję, a właściwie wprowadzono "zmiany punktowe" (typu kropka, przecinek, literka) na wzór sławetnego zwrotu "lub czasopisma". Wychodzą 4 utawy rocznie - taki był efekt "pracy" Jasia Nikodema P. w Sejmie pod sztandarami PO... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:55
0
Janusz to ty? Spałeś ostatnio pod mostem, czy z menelami w kartonowych pudełkach w zaroślach na obrzeżach ogródków działkowych?
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:42
0

Komuniści,komor,suka Smoleńska chcą na koniec jeszcze jak najbardziej zaszkodzić Polsce i Polakom,raz zdobytej władzy tak szybko komuchy nie oddadzą,byle Qurwa jak najwięcej zaszkodzić.....ech.

Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:36
0
Już dwóch oszustów zaczęło kampanię wyborczą!!!Niech sobie jeszcze dobiorą dwóch szwagrów :Balcerowicza i Gawronika.!!! Myślę ,że na te sztuczki wyborcy się już nie nabiorą.Dosyć już ludzie przeżyli tragedii z reszta i dalej cierpią przez tych drani ze sługusem zachodu Balcerowiczem! Teraz jedynie co pozostało to zmiana władzy i postawienie przed plutonem egzekucyjnym winnych za całe 25 lat ze "skarpetkowym "na czele!!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:16
0
Jakie finansowanie najbiedniejszych ? Do roboty ! socjal ? NIE !!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 08:46
0
Palikot kierował projektem "Przyjazne Państwo" w czasach kiedy był w PO, efekty jego pracy brak. Petru był doradzą ekonomicznym Tuska 2008-2011, efekty sam każdy widzie. Panowie nie ośmieszajcie się już że chcecie coś zrobić
Avatar
Gość / 16 lipca 2015 o 07:28
0
Może na początek łatę do zdrowotnego zlikwidują. Największe firmy nie płacą w Polsce podatków. Niech Palikot zmusi Kulczyków do płacenia. Przecież oni są rezydentami w rajach. Rajach podatkowych
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 14:09
0

To Palikot jeszcze żyje?? Chodzi mi oczywiście o życie polityczne...

Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:40
0
2 x P. Pleciecie Panowie ( bzdury - nie pierwszy i nie ostatni raz )!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:23
0
obaj sa warci siebie
Avatar
Dodam jeszcze / 9 lipca 2015 o 11:07
0

Palikot kierował projektem "Przyjazne Państwo" w czasach kiedy był w PO, efekty jego pracy brak. Petru był doradzą ekonomicznym Tuska 2008-2011, efekty sam każdy widzie. Panowie nie ośmieszajcie się już że chcecie coś zrobić

Ta komisja ("Przyjazne państwo") działająca pod przewodnictwem "ślachcica z Biłgoraja" - herbu gumowy fajfus - miała przygotować 100 ustaw korzystnych dla przedsiębiorców na 100 dni rządów Tuska (czyli na początku 2008 r.).

Efekt był taki, że po 3 latach uchwalono 12 ustaw rekomendowanych przez tę komisję, a właściwie wprowadzono "zmiany punktowe" (typu kropka, przecinek, literka) na wzór sławetnego zwrotu "lub czasopisma". Wychodzą 4 utawy rocznie - taki był efekt "pracy" Jasia Nikodema P. w Sejmie pod sztandarami POM (Partia Oszustwa i Malwersacji).

Ta komisja ("Przyjazne państwo") działająca pod przewodnictwem "ślachcica z Biłgoraja" - herbu gumowy fajfus - miała przygotować 100 ustaw korzystnych dla przedsiębiorców na 100 dni rządów Tuska (czyli na początku 2008 r.).

Efekt był taki, że po 3 latach uchwalono 12 ustaw rekomendowanych przez tę komisję, a właściwie wprowadzono "zmiany punktowe" (typu kropka, przecinek, literka) na wzór sławetnego zwrotu "lub czasopisma". Wychodzą 4 utawy rocznie - taki był efekt "pracy" Jasia Nikodema P. w Sejmie pod sztandarami PO... rozwiń

Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:55
0
Janusz to ty? Spałeś ostatnio pod mostem, czy z menelami w kartonowych pudełkach w zaroślach na obrzeżach ogródków działkowych?
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:42
0

Komuniści,komor,suka Smoleńska chcą na koniec jeszcze jak najbardziej zaszkodzić Polsce i Polakom,raz zdobytej władzy tak szybko komuchy nie oddadzą,byle Qurwa jak najwięcej zaszkodzić.....ech.

Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:36
0
Już dwóch oszustów zaczęło kampanię wyborczą!!!Niech sobie jeszcze dobiorą dwóch szwagrów :Balcerowicza i Gawronika.!!! Myślę ,że na te sztuczki wyborcy się już nie nabiorą.Dosyć już ludzie przeżyli tragedii z reszta i dalej cierpią przez tych drani ze sługusem zachodu Balcerowiczem! Teraz jedynie co pozostało to zmiana władzy i postawienie przed plutonem egzekucyjnym winnych za całe 25 lat ze "skarpetkowym "na czele!!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:16
0
Jakie finansowanie najbiedniejszych ? Do roboty ! socjal ? NIE !!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 08:46
0
Palikot kierował projektem "Przyjazne Państwo" w czasach kiedy był w PO, efekty jego pracy brak. Petru był doradzą ekonomicznym Tuska 2008-2011, efekty sam każdy widzie. Panowie nie ośmieszajcie się już że chcecie coś zrobić
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 0

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 3 2

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 12 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 0

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 3

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 15

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę

Cena 1g suszu dla pacjenta nie powinna przekroczyć 65 zł. Chorzy czekają na medyczną marihuanę 6 4

Jest firma, która chce sprowadzać z Kanady surowiec do wytwarzania marihuany medycznej. Złożyła już wniosek o rejestrację, ale do aptek lek szybko nie trafi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!