Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

3 listopada 2015 r.
14:19

PKB w województwach. Lubelskie na samym końcu

Autor: Zdjęcie autora Kurier PAP
0 19 A A

Już ponad jedną piątą PKB Polski generuje Mazowsze. W przeliczeniu na 1 mieszkańca to ponad 69 tys. zł – wynika z najnowszych danych GUS. Jednak największy wzrost produktu krajowego w 2013 r. zanotowało woj. podkarpackie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Główny Urząd Statystyczny 30 października opublikował zaktualizowane dane dotyczące produktu krajowego brutto według województw za lata 2011-2013. Wynika z nich, że produkt krajowy brutto w 2013 r. wzrósł w Polsce do 1 656,3 mld złotych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca było to 43 tys. zł.

Z danych GUS wynika także, że w 2013 roku prawie wszystkie regiony zanotowały wzrost PKB w cenach bieżących w porównaniu do 2012 roku, z czego największy był on w trzech województwach podkarpackim - o 3,5 proc., podlaskim – 3,3 proc. i wielkopolskim – 3,2 proc.

W dwóch regionach nastąpił natomiast spadek PKB w porównaniu z 2012 rokiem - o 1,2 proc. w świętokrzyskim i o 0,5 proc. w woj. śląskim.

Największy udział w tworzeniu PKB Polski w 2013 roku miało woj. mazowieckie – 22,1 proc. Na drugim miejscu było woj. śląskie – 12,4 proc, a na trzecim wielkopolskie – 9,6 proc. Najniższy udział w tworzeniu PKB kraju miały w 2013 r. woj. opolskie – 2,1 proc. i lubuskie – 2,2 proc.

Biorąc pod uwagę poziom PKB w przeliczeniu na 1 mieszkańca to w 2013 roku wahał się od 30427 zł w woj. lubelskim (co odpowiada 70,7proc. średniej krajowej) do 69043 zł w woj. mazowieckim (160,5 proc. średniej krajowej).

Źródło: www.kurier.pap.pl

Produkt krajowy brutto, PKB to pojęcie ekonomiczne oznaczające jeden z podstawowych mierników dochodu narodowego stosowanych w rachunkach narodowych. PKB opisuje zagregowaną wartość dóbr i usług finalnych wytworzonych na terenie danego kraju w określonej jednostce czasu. Kryterium geograficzne jest jedyne i rozstrzygające. Nie ma znaczenia pochodzenie kapitału, własność przedsiębiorstw itp.

Źródło: Wikipedia

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 11:13
0
Ja z tej grafiki czytam, że PKB woj. lubelskiego nie jest na ostatnim miejscu. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to i owszem ale województwo jako województwo NIE JEST NA OSTATNIM MIEJSCU! Tytuł artykułu ewidentnie wprowadza w błąd i manipuluje opinią społeczną TO NIE JEST RZETELNE DZIENNIKARSTWO!
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:21
0
No i sejmik wojewódzki PO PSL ma się dobrze i będą dalej współpracowały na ten najgorszy wynik. Do kolekcji dodajcie dane zadłużenie mieszkańca naszego województwa. Wtedy można dowiedzieć się więcej.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:11
0

dane nieaktualne ale..... rzeczywiste i żadne fundusze tu nie pomogą .Kasa idzie na socjal a nie rzeczywiste miejsca pracy w przemysle usługach handlu,.te wszystkie cudenka marszałka żuka starostów wójtów PKB nie podniosą.Za parę latek samorządy lubelszczyny zbankrutuja .Boiska place pomniki skwerki stadiony pływalnie inkubatory przedsiebiorczości centra konferencyjne na uczelniach są kosztem a za chwilę będą ogromnym obciążeniem budzetów lokalnych.Rozwój gospodarczy zatrzymał się na linii Wisly w Galicji.Zyjemy w zaborze rosyjskim i długo bardzo długo nie dogonimy Poznania Wrocławia Łodzi Gdańska Krakowa czy Rzeszowa albo Białegostoku


Lodzi,Rzeszowa, Bialegostoku?? Kolego zdejmij klapki z oczu,nie siej propagandy bo takich glupot juz dawno nie czytalem,proponuje przejechac sie do tych lokomotyw gospodarczych najpierw he he aha i nie odwtawiac lekow.

Lodzi,Rzeszowa, Bialegostoku?? Kolego zdejmij klapki z oczu,nie siej propagandy bo takich glupot juz dawno nie czytalem,proponuje przejechac sie do tych lokomotyw gospodarczych najpierw he he aha i nie odwtawiac lekow. rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:03
0

W Lubelskim jest zagłębie węglowe, i mogłyby być elektrownie i przemysł. Ale po co przecież ten region mają oddać ruskim i Putinowi w zarząd, Niemcy już deal zrobiły, za naszymi plecami, dla tego wyniszczają wszystko na wschód od Wisły,bo taki jest plan po prostu Polaczki !

Słyszałeś o czymś takim jak doktryna Breżniewa? Pewnie nie, bo to wymyślono ponad 40 lat temu. A chodziło o to, że w przypadku przewidywanego konfliktu zbrojnego między Wschodem i Zachodem to właśnie wschód Polski miał przyjąć na siebie główne uderzenie i stać się "teatrem działań". W związku z tym niewskazane było lokowanie na wschodzie większych inwestycji, bo uległyby szybkiej zagładzie po ataku jądrowym. Breżniewa już nie ma, ale doktryna pozostała, tyle że teraz to Polska jest owym "Zachodem", a ziemie między Wisłą z Bugiem nadal są strefą buforową.

I nie ma żadnego znaczenia jaka opcja czy koalicja rządzi w Lublinie, powiecie czy województwie. Sprawy obronności są ponad tym wszystkim!

Słyszałeś o czymś takim jak doktryna Breżniewa? Pewnie nie, bo to wymyślono ponad 40 lat temu. A chodziło o to, że w przypadku przewidywanego konfliktu zbrojnego między Wschodem i Zachodem to właśnie wschód Polski miał przyjąć na siebie główne uderzenie i stać się "teatrem działań". W związku z tym niewskazane było lokowanie na wschodzie większych inwestycji, bo uległyby szybkiej zagładzie po ataku jądrowym. Breżniewa już nie ma, ale doktryna pozostała, tyle że teraz to Polska jest owym "Zachodem", a ziemie między Wisłą z B... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 08:44
0
co to dane przestarzałe ? proszę o bardziej aktualne dane. Pozdrawiam
Avatar
cocomo / 4 listopada 2015 o 07:13
0

To jest efekt koalicji PO i PSL tzw kolesie i rodzina na swoim

nie wiem co ma do tego PSL skoro w Mazowieckiem, które jest liderem zarządza PSL, a w Warszawie PO czyli HGW. Natomiast w Podkarpackiem, które zanotowało najwyższy wzrost w latach 2010-13 bo takie lata obejmuje niniejsze opracowanie GUS województwem zarządzała koalicja PSL-PO natomiast w Rzeszowem od kilku kadencji zarządza były PZPR-owiec, który ma koalicję z PO. 

Natomiast drugim w kolejności województwem pod względem wzrostów w tych latach czyli podlaskim zarządzała również koalicja PO-PSL natomiast w Białymstoku rządził PO-wiec Truskolaski. Taka Prawda. 

nie wiem co ma do tego PSL skoro w Mazowieckiem, które jest liderem zarządza PSL, a w Warszawie PO czyli HGW. Natomiast w Podkarpackiem, które zanotowało najwyższy wzrost w latach 2010-13 bo takie lata obejmuje niniejsze opracowanie GUS województwem zarządzała koalicja PSL-PO natomiast w Rzeszowem od kilku kadencji zarządza były PZPR-owiec, który ma koalicję z PO. 

Natomiast drugim w kolejności województwem pod względem wzrostów w tych latach czyli podlaskim zarządzała również koalicja PO-PSL natomiast w Biały... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 00:29
0

Powiaty na północy (łukowski, radzyński, parczewski i kołobrzeski) przepisać do mazowieckiego,może pomoże, powiatom i lubelskiemu.

Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 19:43
0
Mówił o tym nie tak dawno dr Janulewicz - szkoda, że nie został posłem - gość przynajmniej ma wiedzę na temat zarządzania lokalnego https://www.youtube.com/watch?v=u7zTVFa09hY
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 18:34
0
dane nieaktualne ale..... rzeczywiste i żadne fundusze tu nie pomogą .Kasa idzie na socjal a nie rzeczywiste miejsca pracy w przemysle usługach handlu,.te wszystkie cudenka marszałka żuka starostów wójtów PKB nie podniosą.Za parę latek samorządy lubelszczyny zbankrutuja .Boiska place pomniki skwerki stadiony pływalnie inkubatory przedsiebiorczości centra konferencyjne na uczelniach są kosztem a za chwilę będą ogromnym obciążeniem budzetów lokalnych.Rozwój gospodarczy zatrzymał się na linii Wisly w Galicji.Zyjemy w zaborze rosyjskim i długo bardzo długo nie dogonimy Poznania Wrocławia Łodzi Gdańska Krakowa czy Rzeszowa albo Białegostoku
dane nieaktualne ale..... rzeczywiste i żadne fundusze tu nie pomogą .Kasa idzie na socjal a nie rzeczywiste miejsca pracy w przemysle usługach handlu,.te wszystkie cudenka marszałka żuka starostów wójtów PKB nie podniosą.Za parę latek samorządy lubelszczyny zbankrutuja .Boiska place pomniki skwerki stadiony pływalnie inkubatory przedsiebiorczości centra konferencyjne na uczelniach są kosztem a za chwilę będą ogromnym obciążeniem budzetów lokalnych.Rozwój gospodarczy zatrzymał się na linii Wisly w Galicji.Zyjemy w zaborze rosyjskim i dług... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 17:51
0

"zaraz... to stadion, basen, centrum kultur itp "inwestycje" nie generują PKB"

Owszem, to Polacy nie Chińczycy to budowali. To polskie firmy z polskich materiałów. To właśnie takie inwestycje napędzają koniunkturę.  ~jOOj~ każdy maturzysta to wie, a ty nie?  :)

~izydor~ dobrze wiesz, że to Lublin zarządzany przez Pana Prezydenta Żuka ciągnie gospodarkę regionu. Tam gdzie rządzi PiS to bieda z nędzą. 

"zaraz... to stadion, basen, centrum kultur itp "inwestycje" nie generują PKB"

Owszem, to Polacy nie Chińczycy to budowali. To polskie firmy z polskich materiałów. To właśnie takie inwestycje napędzają koniunkturę.  ~jOOj~ każdy maturzysta to wie, a ty nie?  :)

~izydor~ dobrze wiesz, że to Lubl... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 11:13
0
Ja z tej grafiki czytam, że PKB woj. lubelskiego nie jest na ostatnim miejscu. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to i owszem ale województwo jako województwo NIE JEST NA OSTATNIM MIEJSCU! Tytuł artykułu ewidentnie wprowadza w błąd i manipuluje opinią społeczną TO NIE JEST RZETELNE DZIENNIKARSTWO!
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:21
0
No i sejmik wojewódzki PO PSL ma się dobrze i będą dalej współpracowały na ten najgorszy wynik. Do kolekcji dodajcie dane zadłużenie mieszkańca naszego województwa. Wtedy można dowiedzieć się więcej.
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:11
0

dane nieaktualne ale..... rzeczywiste i żadne fundusze tu nie pomogą .Kasa idzie na socjal a nie rzeczywiste miejsca pracy w przemysle usługach handlu,.te wszystkie cudenka marszałka żuka starostów wójtów PKB nie podniosą.Za parę latek samorządy lubelszczyny zbankrutuja .Boiska place pomniki skwerki stadiony pływalnie inkubatory przedsiebiorczości centra konferencyjne na uczelniach są kosztem a za chwilę będą ogromnym obciążeniem budzetów lokalnych.Rozwój gospodarczy zatrzymał się na linii Wisly w Galicji.Zyjemy w zaborze rosyjskim i długo bardzo długo nie dogonimy Poznania Wrocławia Łodzi Gdańska Krakowa czy Rzeszowa albo Białegostoku


Lodzi,Rzeszowa, Bialegostoku?? Kolego zdejmij klapki z oczu,nie siej propagandy bo takich glupot juz dawno nie czytalem,proponuje przejechac sie do tych lokomotyw gospodarczych najpierw he he aha i nie odwtawiac lekow.

Lodzi,Rzeszowa, Bialegostoku?? Kolego zdejmij klapki z oczu,nie siej propagandy bo takich glupot juz dawno nie czytalem,proponuje przejechac sie do tych lokomotyw gospodarczych najpierw he he aha i nie odwtawiac lekow. rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 09:03
0

W Lubelskim jest zagłębie węglowe, i mogłyby być elektrownie i przemysł. Ale po co przecież ten region mają oddać ruskim i Putinowi w zarząd, Niemcy już deal zrobiły, za naszymi plecami, dla tego wyniszczają wszystko na wschód od Wisły,bo taki jest plan po prostu Polaczki !

Słyszałeś o czymś takim jak doktryna Breżniewa? Pewnie nie, bo to wymyślono ponad 40 lat temu. A chodziło o to, że w przypadku przewidywanego konfliktu zbrojnego między Wschodem i Zachodem to właśnie wschód Polski miał przyjąć na siebie główne uderzenie i stać się "teatrem działań". W związku z tym niewskazane było lokowanie na wschodzie większych inwestycji, bo uległyby szybkiej zagładzie po ataku jądrowym. Breżniewa już nie ma, ale doktryna pozostała, tyle że teraz to Polska jest owym "Zachodem", a ziemie między Wisłą z Bugiem nadal są strefą buforową.

I nie ma żadnego znaczenia jaka opcja czy koalicja rządzi w Lublinie, powiecie czy województwie. Sprawy obronności są ponad tym wszystkim!

Słyszałeś o czymś takim jak doktryna Breżniewa? Pewnie nie, bo to wymyślono ponad 40 lat temu. A chodziło o to, że w przypadku przewidywanego konfliktu zbrojnego między Wschodem i Zachodem to właśnie wschód Polski miał przyjąć na siebie główne uderzenie i stać się "teatrem działań". W związku z tym niewskazane było lokowanie na wschodzie większych inwestycji, bo uległyby szybkiej zagładzie po ataku jądrowym. Breżniewa już nie ma, ale doktryna pozostała, tyle że teraz to Polska jest owym "Zachodem", a ziemie między Wisłą z B... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 08:44
0
co to dane przestarzałe ? proszę o bardziej aktualne dane. Pozdrawiam
Avatar
cocomo / 4 listopada 2015 o 07:13
0

To jest efekt koalicji PO i PSL tzw kolesie i rodzina na swoim

nie wiem co ma do tego PSL skoro w Mazowieckiem, które jest liderem zarządza PSL, a w Warszawie PO czyli HGW. Natomiast w Podkarpackiem, które zanotowało najwyższy wzrost w latach 2010-13 bo takie lata obejmuje niniejsze opracowanie GUS województwem zarządzała koalicja PSL-PO natomiast w Rzeszowem od kilku kadencji zarządza były PZPR-owiec, który ma koalicję z PO. 

Natomiast drugim w kolejności województwem pod względem wzrostów w tych latach czyli podlaskim zarządzała również koalicja PO-PSL natomiast w Białymstoku rządził PO-wiec Truskolaski. Taka Prawda. 

nie wiem co ma do tego PSL skoro w Mazowieckiem, które jest liderem zarządza PSL, a w Warszawie PO czyli HGW. Natomiast w Podkarpackiem, które zanotowało najwyższy wzrost w latach 2010-13 bo takie lata obejmuje niniejsze opracowanie GUS województwem zarządzała koalicja PSL-PO natomiast w Rzeszowem od kilku kadencji zarządza były PZPR-owiec, który ma koalicję z PO. 

Natomiast drugim w kolejności województwem pod względem wzrostów w tych latach czyli podlaskim zarządzała również koalicja PO-PSL natomiast w Biały... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 00:29
0

Powiaty na północy (łukowski, radzyński, parczewski i kołobrzeski) przepisać do mazowieckiego,może pomoże, powiatom i lubelskiemu.

Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 19:43
0
Mówił o tym nie tak dawno dr Janulewicz - szkoda, że nie został posłem - gość przynajmniej ma wiedzę na temat zarządzania lokalnego https://www.youtube.com/watch?v=u7zTVFa09hY
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 18:34
0
dane nieaktualne ale..... rzeczywiste i żadne fundusze tu nie pomogą .Kasa idzie na socjal a nie rzeczywiste miejsca pracy w przemysle usługach handlu,.te wszystkie cudenka marszałka żuka starostów wójtów PKB nie podniosą.Za parę latek samorządy lubelszczyny zbankrutuja .Boiska place pomniki skwerki stadiony pływalnie inkubatory przedsiebiorczości centra konferencyjne na uczelniach są kosztem a za chwilę będą ogromnym obciążeniem budzetów lokalnych.Rozwój gospodarczy zatrzymał się na linii Wisly w Galicji.Zyjemy w zaborze rosyjskim i długo bardzo długo nie dogonimy Poznania Wrocławia Łodzi Gdańska Krakowa czy Rzeszowa albo Białegostoku
dane nieaktualne ale..... rzeczywiste i żadne fundusze tu nie pomogą .Kasa idzie na socjal a nie rzeczywiste miejsca pracy w przemysle usługach handlu,.te wszystkie cudenka marszałka żuka starostów wójtów PKB nie podniosą.Za parę latek samorządy lubelszczyny zbankrutuja .Boiska place pomniki skwerki stadiony pływalnie inkubatory przedsiebiorczości centra konferencyjne na uczelniach są kosztem a za chwilę będą ogromnym obciążeniem budzetów lokalnych.Rozwój gospodarczy zatrzymał się na linii Wisly w Galicji.Zyjemy w zaborze rosyjskim i dług... rozwiń
Avatar
Gość / 3 listopada 2015 o 17:51
0

"zaraz... to stadion, basen, centrum kultur itp "inwestycje" nie generują PKB"

Owszem, to Polacy nie Chińczycy to budowali. To polskie firmy z polskich materiałów. To właśnie takie inwestycje napędzają koniunkturę.  ~jOOj~ każdy maturzysta to wie, a ty nie?  :)

~izydor~ dobrze wiesz, że to Lublin zarządzany przez Pana Prezydenta Żuka ciągnie gospodarkę regionu. Tam gdzie rządzi PiS to bieda z nędzą. 

"zaraz... to stadion, basen, centrum kultur itp "inwestycje" nie generują PKB"

Owszem, to Polacy nie Chińczycy to budowali. To polskie firmy z polskich materiałów. To właśnie takie inwestycje napędzają koniunkturę.  ~jOOj~ każdy maturzysta to wie, a ty nie?  :)

~izydor~ dobrze wiesz, że to Lubl... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!