Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

15 grudnia 2017 r.
11:27

PolskiBus zniknie z Polski?

0 9 A A

Wygląda na to, że pożegnamy się z czerwonymi autobusami z logiem PolskiBus. Kto zastąpi markę?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

PolskiBus ma zostać partnerem niemieckiego FlixBusa - informuje fly4free. Z informacji portalu wynika, że marka PolskiBus będzie stopniowo wygaszana, a autokary będą zastępowane zielonymi. Takimi jak flota FlixBusa.

- Po 6 latach dynamicznego rozwoju PolskiBus.com wkracza w nowy etap działalności, zostając wiodącym partnerem grupy FlixBus na polskim rynku - pisze w mailu zarząd Souter Holdings Polska.

Według informacji portalu czerwone autokary mają zniknąć z polskich dróg do kwietnia 2018 roku, jednak proces ten może się przedłużyć.

Szczegóły mamy poznać w poniedziałek. Na ten dzień planowana jest konferencja prasowa.

>>>

Zobacz także: Świąteczne iluminacje w Lublinie

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 13:41
0
Zapyziali busiarze otwierają szampana ?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 13:34
0
A kto w Lublinie POmagał POlBusowi wykończyć prywatnych przewożników.??? Nie Ci co tak chwalą szkopów i tam udają się po pomoc.
Avatar
fdgfd / 15 grudnia 2017 r. o 13:16
0
undefined napisał:
Jak zwykle. Coś w Polsce się udaje -> niemiec wykupi -> i d*pa
 To i tak nigdy polskie nie było.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 12:40
0
Dziwne, że jeszcze lemingi nie zwiały do Kanady, bo tyle się w kraju dzieje? Tak, złodzieje już powinni być na walizkach. Jakie to straszne! Prawda? Co do nacjonalizacji. Chyba ten Polski Bus akurat byłby zadowolony z RENACJONALIZACJI. Pytanie, czy polska gospodarka, by na tym skorzystała? Widocznie rząd nie widzi korzyści w wykupie tego przewoźnika. A może trwają rozmowy? Gdyby był rząd PO-ZSL to śmiałoby kupował niedochodowy interes, bo ich celem zawsze było topienie kasy w takie spółki. Ile wówczas kasy można było transferować do własnych kieszeni w imię... złej koniunktury gospodarczej. Zawsze się na tym paśli.
Dziwne, że jeszcze lemingi nie zwiały do Kanady, bo tyle się w kraju dzieje? Tak, złodzieje już powinni być na walizkach. Jakie to straszne! Prawda? Co do nacjonalizacji. Chyba ten Polski Bus akurat byłby zadowolony z RENACJONALIZACJI. Pytanie, czy polska gospodarka, by na tym skorzystała? Widocznie rząd nie widzi korzyści w wykupie tego przewoźnika. A może trwają rozmowy? Gdyby był rząd PO-ZSL to śmiałoby kupował niedochodowy interes, bo ich celem zawsze było topienie kasy w takie spółki. Ile wówczas kasy można było transferować do własnych... rozwiń
Avatar
Wykupować/Forkować / 15 grudnia 2017 r. o 12:39
0
undefined napisał:
Jak zwykle. Coś w Polsce się udaje -> niemiec wykupi -> i d*pa
 ERA GSM została wykupiona przez T-0Mobile, czy ta sieć robi cokolwiek poza Festiwalem Nowe Horyzonty? Mnie na abonamencie robią ciagle w bambus.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 12:22
0
pierwsze: brytyjczykom zależalo na polskim rynku, i rozwój ich sieci był dydktowany dobrą wolą. czy niemcy przyłożą podobny poziom do jakości, rozwoju sieci połączeń, oraz obsługi lokalnego klienta? tego nie wiadomo. inna kwestia, że rząd hucznie ogłaszał powstanie żółtych busów pks czy pks wschód, jako alternatywy dla polskiego busa. teraz widać, że pks nie odrósł tak jak bysmy tego oczekiwali, a polski bus będzie przechodzic transformację. czy to wyjdzie nam na dobre, trudno określić, pewne jest, że ceny moga pod***yć, oraz, że flixbus skupi się na polsce zachodniej, jako, że architektura tamtych landów należy do mysli niemieckiej. mnie bardziej obchodza teraz loty do sztokholmu, oraz linia nocna ztm do Łęcznej, oraz linia turystyczna mpk do kozłówki. do tego, potrzebujemy ogarnąc komunikacją ztm wszystkie gminy aglomeracji lubelskiej. skupianie się tylko na Świdniku nie ma sensu. w swidniku sobie poradzą, mają helikoptery. lepiej zająć się pozostałymi miejscowościami aglomeracji. szczególnie tymi do których nie docierają jeszcze koleje lubelskie. a co do flixbusa, to co mozna powiedzieć... gesundheit!
pierwsze: brytyjczykom zależalo na polskim rynku, i rozwój ich sieci był dydktowany dobrą wolą. czy niemcy przyłożą podobny poziom do jakości, rozwoju sieci połączeń, oraz obsługi lokalnego klienta? tego nie wiadomo. inna kwestia, że rząd hucznie ogłaszał powstanie żółtych busów pks czy pks wschód, jako alternatywy dla polskiego busa. teraz widać, że pks nie odrósł tak jak bysmy tego oczekiwali, a polski bus będzie przechodzic transformację. czy to wyjdzie nam na dobre, trudno określić, pewne jest, że ceny moga pod***yć, oraz, że flixbus sk... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 12:08
0
Każdy logicznie myślący o biznesie człowiek sprzedaje co ma tym chorym kraju i wieje stąd z kasą zanim mu znacjonalizują.
Avatar
Andrzej / 15 grudnia 2017 r. o 11:50
0
Nikt nikogo nie zmusza, ale ja też bym sprzedał patrząc na to co się w kraju dzieje.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 11:39
0
Jak zwykle. Coś w Polsce się udaje -> niemiec wykupi -> i d*pa
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 13:41
0
Zapyziali busiarze otwierają szampana ?
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 13:34
0
A kto w Lublinie POmagał POlBusowi wykończyć prywatnych przewożników.??? Nie Ci co tak chwalą szkopów i tam udają się po pomoc.
Avatar
fdgfd / 15 grudnia 2017 r. o 13:16
0
undefined napisał:
Jak zwykle. Coś w Polsce się udaje -> niemiec wykupi -> i d*pa
 To i tak nigdy polskie nie było.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 12:40
0
Dziwne, że jeszcze lemingi nie zwiały do Kanady, bo tyle się w kraju dzieje? Tak, złodzieje już powinni być na walizkach. Jakie to straszne! Prawda? Co do nacjonalizacji. Chyba ten Polski Bus akurat byłby zadowolony z RENACJONALIZACJI. Pytanie, czy polska gospodarka, by na tym skorzystała? Widocznie rząd nie widzi korzyści w wykupie tego przewoźnika. A może trwają rozmowy? Gdyby był rząd PO-ZSL to śmiałoby kupował niedochodowy interes, bo ich celem zawsze było topienie kasy w takie spółki. Ile wówczas kasy można było transferować do własnych kieszeni w imię... złej koniunktury gospodarczej. Zawsze się na tym paśli.
Dziwne, że jeszcze lemingi nie zwiały do Kanady, bo tyle się w kraju dzieje? Tak, złodzieje już powinni być na walizkach. Jakie to straszne! Prawda? Co do nacjonalizacji. Chyba ten Polski Bus akurat byłby zadowolony z RENACJONALIZACJI. Pytanie, czy polska gospodarka, by na tym skorzystała? Widocznie rząd nie widzi korzyści w wykupie tego przewoźnika. A może trwają rozmowy? Gdyby był rząd PO-ZSL to śmiałoby kupował niedochodowy interes, bo ich celem zawsze było topienie kasy w takie spółki. Ile wówczas kasy można było transferować do własnych... rozwiń
Avatar
Wykupować/Forkować / 15 grudnia 2017 r. o 12:39
0
undefined napisał:
Jak zwykle. Coś w Polsce się udaje -> niemiec wykupi -> i d*pa
 ERA GSM została wykupiona przez T-0Mobile, czy ta sieć robi cokolwiek poza Festiwalem Nowe Horyzonty? Mnie na abonamencie robią ciagle w bambus.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 12:22
0
pierwsze: brytyjczykom zależalo na polskim rynku, i rozwój ich sieci był dydktowany dobrą wolą. czy niemcy przyłożą podobny poziom do jakości, rozwoju sieci połączeń, oraz obsługi lokalnego klienta? tego nie wiadomo. inna kwestia, że rząd hucznie ogłaszał powstanie żółtych busów pks czy pks wschód, jako alternatywy dla polskiego busa. teraz widać, że pks nie odrósł tak jak bysmy tego oczekiwali, a polski bus będzie przechodzic transformację. czy to wyjdzie nam na dobre, trudno określić, pewne jest, że ceny moga pod***yć, oraz, że flixbus skupi się na polsce zachodniej, jako, że architektura tamtych landów należy do mysli niemieckiej. mnie bardziej obchodza teraz loty do sztokholmu, oraz linia nocna ztm do Łęcznej, oraz linia turystyczna mpk do kozłówki. do tego, potrzebujemy ogarnąc komunikacją ztm wszystkie gminy aglomeracji lubelskiej. skupianie się tylko na Świdniku nie ma sensu. w swidniku sobie poradzą, mają helikoptery. lepiej zająć się pozostałymi miejscowościami aglomeracji. szczególnie tymi do których nie docierają jeszcze koleje lubelskie. a co do flixbusa, to co mozna powiedzieć... gesundheit!
pierwsze: brytyjczykom zależalo na polskim rynku, i rozwój ich sieci był dydktowany dobrą wolą. czy niemcy przyłożą podobny poziom do jakości, rozwoju sieci połączeń, oraz obsługi lokalnego klienta? tego nie wiadomo. inna kwestia, że rząd hucznie ogłaszał powstanie żółtych busów pks czy pks wschód, jako alternatywy dla polskiego busa. teraz widać, że pks nie odrósł tak jak bysmy tego oczekiwali, a polski bus będzie przechodzic transformację. czy to wyjdzie nam na dobre, trudno określić, pewne jest, że ceny moga pod***yć, oraz, że flixbus sk... rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 12:08
0
Każdy logicznie myślący o biznesie człowiek sprzedaje co ma tym chorym kraju i wieje stąd z kasą zanim mu znacjonalizują.
Avatar
Andrzej / 15 grudnia 2017 r. o 11:50
0
Nikt nikogo nie zmusza, ale ja też bym sprzedał patrząc na to co się w kraju dzieje.
Avatar
Gość / 15 grudnia 2017 r. o 11:39
0
Jak zwykle. Coś w Polsce się udaje -> niemiec wykupi -> i d*pa
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.