Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

7 grudnia 2018 r.
17:29

Ścigała mechanika za żarówkę. Szefowa skarbówki zwolniona z pracy

Autor: Zdjęcie autora eb
0 31 A A

Szefowa "skarbówki" w Bartoszycach odwołana ze stanowiska. To finał sprawy, w której interweniował były poseł z Białej Podlaskiej Adam Abramowicz, obecnie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To on w listopadzie wnioskował o karę dyscyplinarną dla urzędniczki. W końcu dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej zdecydował o zwolnieniu Małgorzaty Sipko.

Chodzi o głośną sprawę prowokacji z żarówką. Wszystko zdarzyło się w listopadzie 2017 roku w zakładzie mechanika samochodowego pod Bartoszycami. Ok. godz. 14 właściciel firmy zamknął dzienny raport kasowy, co oznaczało zakończenie przyjmowania wpłat. Wtedy pod warsztat podjechały dwie kontrolerki z Urzędu Skarbowego w Bartoszycach. Ich auto miało niesprawny przedni reflektor i tylne światło. Obecny w zakładzie mechanik podłączył odłączoną wtyczkę i zamontował w aucie swoją prywatną, używaną żarówkę. Wziął za to oferowane mu 10 zł.

Ponieważ nie mógł wprowadzić do rejestru 2,30 zł należnego podatku VAT, urzędniczki ukarały go 500-złotowym mandatem. Mechanik mandatu nie przyjął więc skarbówka o ukaranie mechanika upomniała się w sądzie.

W kwietniu sąd, bez przeprowadzania rozprawy, uznał pracownika warsztatu winnym wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia mu kary. Z wyrokiem nie zgodziła sie naczelniczka urzędu skarbowego. Złożyła apelację domagając się ukarania mechanika jeszcze wyższą grzywną – 600 zł. Twierdziła przy tym, że dokonany przez niego czyn „naraża Skarb Państwa na znaczne uszczuplenia podatkowe”.

– Żądanie wymierzenia kary grzywny tej wysokości to rażące naruszenie zasady proporcjonalności obowiązującej w Konstytucji Biznesu. Kara powinna być proporcjonalna do przewinienia. Dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media pani naczelnik wycofała apelację – mówił nam w listopadzie Abramowicz, obecnie Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, a do niedawna poseł PiS z Białej Podlaskiej. Jego zdaniem odwoływanie się pani naczelnik od decyzji sądu „miało znamiona nękania polskiego mikroprzedsiębiorcy”. – Poza tym szkodliwość społeczna czynu jest bardzo niewielka – zauważa rzecznik, zapowiadając że szykuje kolejne interwencje. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
and / 7 grudnia 2018 r. o 17:57
Suka niech szuka - pracy życzę jej u prywatnego przedsiębiorcy zobaczy w końcu jak wygląda prawdziwe życie oraz praca.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 17:47
Urzędniczka powinna dostać wilczy bilet za wyjątkową podłość.Może jak będzie bez pracy przyjdzie refleksja i przestroga dla innych.
Avatar
kierowca / 7 grudnia 2018 r. o 18:44
Ale łachudra, nie dość że jej mechanik pomógł z serca to ta łachudra chciała go wpakować w kłopoty.
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 18:03
Głupie babsko
Avatar
Zdzicho / 7 grudnia 2018 r. o 18:14
Została odwołana ze stanowiska, ale pewnie dalej pracuje w skarbówce i będzie szukała haków na tego mechanika.
Avatar
^_^ / 7 grudnia 2018 r. o 18:29
To teraz powinni masowo zwalniać urzędników. Dlaczego tylko tutaj zadzialano? Bo mechanik się postawił? Ja znam przypadek sprzedawcy, ktorego wrobiono w sprzedaż długopisu poza kolejką. Sprzedawca zlitował się wydając długopis "urzędniczce", a nabić na kasę miał go po zalatwieniu formalności z klientem. I skasowała biedaka na 250zł za długopis wart parę groszy. "Bomjej się śpieszyło". Zamiast polować na rekiny, to łowiły szprotki, ktore nawet nie myślały o omijaniu VATu. No, ale wiadomo rekin może zaatakować. A płotka? To tak jak nasza dzielna straż miejska. Patroluje nocą centrum miasta, a do parku nigdy się nie zapuszcza.
To teraz powinni masowo zwalniać urzędników. Dlaczego tylko tutaj zadzialano? Bo mechanik się postawił? Ja znam przypadek sprzedawcy, ktorego wrobiono w sprzedaż długopisu poza kolejką. Sprzedawca zlitował się wydając długopis "urzędniczce", a nabić na kasę miał go po zalatwieniu formalności z klientem. I skasowała biedaka na 250zł za długopis wart parę groszy. "Bomjej się śpieszyło". Zamiast polować na rekiny, to łowiły szprotki, ktore nawet nie myślały o omijaniu VATu. No, ale wiadomo rekin może zaatakować. A płotka? To... rozwiń
Avatar
EMERYTKA / 7 grudnia 2018 r. o 18:07
ZOLNILI? I BARDZO DOBRZE! GDYBY NIE TO - CZUŁABYM SIĘ JAK ZA CZASÓW KOMUNY.
Avatar
krakus / 7 grudnia 2018 r. o 18:18
Nadgorliwych urzędników nalezy skierować do KRAKOWA! Tutaj od lat sprzedawcy nie używają kas fiskalnych!!! a kierowniczka US ma willę z basenem... urzędnikom też nieźle się powodzi... Zapraszam na osiedla krakowskie - tam jest RAJ!
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 19:33
Przez dwie głupie baby, które za skuteczność nagrody przytulały, pisiorka teraz sama na mandaty będzie zachrzaniac. Szkoda ze ją w us zostawili bo powinna polecieć nie tylko ze stanowiska ale z roboturoboty
Avatar
Gość / 7 grudnia 2018 r. o 20:19
a jakie nowe stanowisko objęła?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 10:24
Odwołanie ze stanowiska to nie zwolnienie. Trzeba czytać ze zrozumieniem!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 13:47
I bardzo slusznie,ze glupota zostala ukarana a jude baben nie wyslano na zielona trawke a wielka szkoda.Nastepni durnie zostali ostrzezeni i musza wiedziec,ze kij ma dwa konce i nie wiadomo ktorym dostaniemy w cztery litery kiedy bardzo moze zabolec.
Avatar
xxx / 8 grudnia 2018 r. o 12:59
dobrze tak szmatcce...może teraz nie będą zajmować się drobnymi polskimi przedsiębiorcami którzy i tam mają ciężko przez chory system a zabiorą za prawdziwych przestępców podatkowych.... rozmarzyłem się :D,, na pewno i tak dalej będą dręczyć polaków z małymi firmami...
Avatar
zorro / 8 grudnia 2018 r. o 12:06
tylko kobiety są zdolne do tego, mężczyzna nigdy by tego nie zrobił.
Avatar
anty anty / 8 grudnia 2018 r. o 12:02
Suka niech szuka - pracy życzę jej u prywatnego przedsiębiorcy zobaczy w końcu jak wygląda prawdziwe życie oraz praca.
Wyzywanie jest łatwiejsze niż czytanie ze zrozumieniem..?!?! Czy wiesz jak jset różnica pomiędzy "zwolnieniem" od "odwołaniem ze stanowi"...? Niechcę bronić tej baby ale US mają odgórne naciski na czesanie kasy bo rząd szuka forsy...!!! Fakt, naczelnicy US dostająza to sowite nagrody... I najgorsze jest w tym to że czepiają się zwykle drobnych uczciwych przedsiębiorców (jak w tym przypadku) ale z dziwnych "powodów" omijają grube ryby...!
Wyzywanie jest łatwiejsze niż czytanie ze zrozumieniem..?!?! Czy wiesz jak jset różnica pomiędzy "zwolnieniem" od "odwołaniem ze stanowi"...? Niechcę bronić tej baby ale US mają odgórne naciski na czesanie kasy bo rząd szuka forsy...!!! Fakt, naczelnicy US dostająza to sowite nagrody... I najgorsze jest w tym to że czepiają się zwykle drobnych uczciwych przedsiębiorców (jak w tym przypadku) ale z dziwnych "powodów" omijają grube ryby...! rozwiń
Avatar
gekon / 8 grudnia 2018 r. o 11:51
Ludzie, wy myślicie że kobieta sama z siebie tak latała po firmach i im kary nakłada...? Ha! Przecież to polecenie płynące od samej góry bo rząd szuka forsy wszędzie a naczelnicy US są naciskani i ich pracownicy muszą wyrobić "200 % normy"... Ha! Kozioł ofiarny musiał być...!!!
Avatar
dożywotnik / 8 grudnia 2018 r. o 08:19
Będą jej sie oczy świecić nie żarówki ha ha ha .
Avatar
xxx / 8 grudnia 2018 r. o 07:50
Chciałam awansować do ministerstwa na kasiorke.  Do pudla takie osoby a tam już im wkrecą ,,żarówkę,,.xxx
Avatar
Gość / 8 grudnia 2018 r. o 07:50
Ta Pani nie została zwolniona. DALEJ tam pracuje tylko nie jako naczelnik. Cyrk!!!
Avatar
Luka / 7 grudnia 2018 r. o 23:39
Tepic takie qrwy
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Studniówka Szlachetnej Paczki w Lublinie. Wystąpi m.in. Ala Tracz

Uczestniczki 5. edycji The Voice Kids – Lena Tylus i Julka Bieniek a także reprezentantka Polski na Eurowizji Junior Ala Tracz wystąpią jutro w Lublinie, podczas Studniówki Szlachetnej Paczki.

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?
Złota Setka

Farbotka czyli ekskluzywne ręcznie szyte torebki ze Świdnika. Które są najpopularniejsze?

Rozmowa z Julią Farbotką, założycielką sklepu i pracowni z ekskluzywnymi ręcznie szytymi torebkami ze Świdnika.

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż
z kraju
film

12-latek ranił dwóch chłopaków? Policja zabezpieczyła nóż

Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice (woj. śląskie). 15- i 17-latek z Wodzisławia Śląskiego zostali ugodzeni nożem. Nastolatkowie zostali przetransportowani do szpitali. Jak informuje policja, prawdopodobnym sprawcą jest 12-latek. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane, a sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej
30 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem w Dosłownej

W piątek, 30 września o godz. 17 w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie autorskie z Przemkiem Staroniem.

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Będzie demonstracja w Warszawie? Samorządowcy z ruchu Tak dla Polski ostrzegają

Najpierw demonstracja przed siedzibą premiera, później wyłączanie latarń. Takie działania zapowiadają samorządowcy ze stowarzyszenia Tak dla Polski, jeśli nie dogadają się z rządem. A chodzi o duże pieniądze.

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski
dużo zdjęć z niedzielnego meczu
galeria

Czekały na to pokolenia kibiców. Motor Lublin żużlowym mistrzem Polski

Dwanaście punktów straty z pierwszego meczu udało się odrobić żużlowcom Motoru Lublin w rewanżowym spotkaniu finałowym PGE Ekstraligi. Lublinianie sięgnęli po złoto Drużynowych Mistrzostw Polski po raz pierwszy w historii.

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?
zdjęcia
galeria

Pięknie z zewnątrz i od środka. Kiedy otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa?

Dawny Syndykat Rolniczy w Hrubieszowie jest już po remoncie. – Mogę śmiało powiedzieć, że to obecnie najpiękniejszy budynek w naszym mieście – mówi burmistrz Marta Majewska i zdradza, kiedy przy ul. 3 Maja nastąpi oficjalne otwarcie Hrubieszowskiego Centrum Dziedzictwa.

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego
galeria

Jacek Ziółkowski (Motor Lublin): Nie dokonaliśmy niemożliwego

Rozmowa z Jackiem Ziółkowskim, menadżerem Motoru Lublin

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje
film

3-latek przygnieciony przez automatyczną bramę. Dziecko nie żyje

Nie żyje 3-letni chłopczyk, który został przygnieciony przez bramę automatyczną. Do tragicznego wypadku doszło w gminie Ksawerów w województwie łódzkim. Szczegóły zdarzenia wyjaśnia policja.

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

Skrzydłowe MKS FunFloor Lublin będą miały łatwiej

W meczu z KPR Gminy Kobierzyce na boisko wróciła Daria Szynkaruk. To kolejna po Oktawii Płomińskiej zawodniczka, która wraca do zespołu po urazie.

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Lublin. Szykują wiatę za 72 tysiące złotych. Gdzie stanie?

Na początku przyszłego miesiąca powinien się zacząć montaż nowej wiaty na przystanku komunikacji miejskiej obok szpitala przy al. Kraśnickiej. Zarząd Transportu Miejskiego zapłaci za nią niemal 72 tys. zł.