Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

31 marca 2020 r.
7:41

Senat zmienił ustawy o wsparciu dla firm. Usunął głosowanie korespondencyjne w wyborach

Autor: Zdjęcie autora PAP pab
120 18 A A
(fot. Senat)

Senat wraz z poprawkami przyjął ustawy dotyczące walki z epidemią koronawirusa i jej skutkami, stanowiące tzw. tarczę antykryzysową. Senat opowiedział się m.in.za usunięciem z noweli specustawy ws. koronawirusa zmian w Kodeksie wyborczym dotyczących głosowania korespondencyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jedna z poprawek wprowadzonych do ustawy przez Senat przewiduje, że w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, czy szkoły, do których uczęszcza dziecko, albo niemożności sprawowania opieki przez opiekuna z powodu COVID-19, ubezpieczonemu zwolnionemu od wykonywania pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 12. roku życia lub dzieckiem legitymującym się orzeczeniem o niepełnosprawności do ukończenia 18 lat przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy przez okres nie dłuższy niż 14 dni.

Kolejna z przyjętych przez Senat poprawek mówi m. in., że przedsiębiorca, u którego wystąpił spadek obrotów gospodarczych - spadek sprzedaży towarów lub usług nie mniej niż o 15 proc., w ciągu dowolnie wskazanych 2 kolejnych miesięcy kalendarzowych, po 1 lutego 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku, lub nie mniej niż o 25 proc. obliczony jako stosunek obrotów z dowolnie wskazanego miesiąca kalendarzowego, przypadającego po dniu 1 lutego 2020 r. do dnia poprzedzającego dzień złożenia wniosku.

Zgodnie z tą poprawką, pracownikowi przysługują od przedsiębiorcy finansowane ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych świadczenie na częściowe zrekompensowanie wynagrodzenia, w wysokości 75 proc. dotychczasowego wynagrodzenia, jednak nie więcej niż 75 proc. przeciętnego wynagrodzenia, oraz finansowane ze środków przedsiębiorcy wynagrodzenie w wysokości nie mniejszej niż 25 proc. dotychczasowego wynagrodzenia.

Zgodnie z tą poprawką, w następstwie wystąpienia COVID-19, pracodawca może zwrócić się z wnioskiem o przyznanie świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy, o wypłatę ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych świadczeń na dofinansowanie wynagrodzenia pracowników: wykonujących pracę w warunkach zagrożenia ekonomicznego w następstwie wystąpienia koronawirusa, objętych przestojem ekonomicznym w następstwie wystąpienia COVID-19.

Wskazano tam także, że przedsiębiorca, musi spełniać określone kryteria - m. in. nie zalegać w regulowaniu podatków, składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Pracy lub Fundusz Solidarnościowy do końca trzeciego kwartału 2019 r.

Zmiany w Kodeksie wyborczym wykreślone

Senat wykreślił z ustawy zmiany w Kodeksie wyborczym zakładające możliwość głosowania korespondencyjnego w wyborach przez osoby powyżej 60 roku życia i objęte kwarantanną.

Ustawa wróci teraz do Sejmu, który wprowadzone zmiany może przyjąć albo odrzucić.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Harpagan / 31 marca 2020 r. o 08:33
+16
Wirus zaraża wszystkich i wszyscy są narażeni na śmierć, nawet osoby młode. Jest wiele przypadków śmierci osób poniżej 60 roku życia. Dlaczego zatem nie zrobili korespondencyjnego głosowania dla wszystkich, dlaczego narażać na śmierć osoby młodsze? A poza tym epidemia to nie czas na kampanię wyborcza i głosowania. Rządzący, jak złodzieje działając w nocy, przepchnęli te zapisy w ustawach, które dotyczyć miały pomocy pracującym i pracodawcom. Zwyczajny cynizm. Igranie ze śmiercią tysięcy Polaków.
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 10:41
+11
--- poseł Marek Wójcik razem z Kidawa-Błonską 2014 - "Głosowanie korespondencyjne to dodatkowa gwarancja powszechności prawa wyborczego. Chcemy, aby było ono dostępne dla osób, które nie miały do tej pory możliwości pójścia do lokalu wyborczego np. z powodów zawodowych. Policjanci na służbie, lekarze na dyżurach, osoby pracujące w systemie pracy weekendowej " - perfidni hipokryci
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 10:36
+11
SAMOZAORANIE PLATFORMY - oto dowody - youtu.be/kAryKENpsnM
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 19:42
+10
SOK z BURAKA się myli !!!!  - "300 tys. kart zostało wysłanych 19 marca do osób, które już w pierwszej turze zdecydowały się oddać głos korespondencyjnie. 23 marca wysłano serię kolejnych 560 tys. kart, a dzień później rozesłano dodatkowe 250 tys. - Głosowanie korespondencyjne w Bawarii odbyło się bez problemów" - „Sueddeutsche Zeitung”
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 31 marca 2020 r. o 09:34
+10
Propagandowych wrzutek Aarona Langmana ciąg dalszy. Wiwat pisowska farma trolli.
Avatar
Adam_z_Lublina / 31 marca 2020 r. o 09:25
+9
Całe szczęście że mamy normalny Senat to może przyjdzie na polityków PiS jakieś opamiętanie. Jak można być tak perfidnym żeby do ustaw mających ratować gospodarkę wrzuca się podstępem w nocy poprawki łamiące prawo, zmieniające kodeks wyborczy, czy zmieniające równowagę u Radzie Dialogu Społecznego . Ziobro próbował nawet wprowadzić 3 miesięczny areszt domowy bez wyroku sądu ! Wiemy, że Pis nie liczy się z ludźmi, ale do tego stopnia że nawet kładzie na szali ich zdrowie i życie, togo nawet w najczarniejszych proroctwach się nie spodziewałem !
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 19:38
+7
"System „zadziałał i został dobrze przyjęty przez obywateli” Pomimo utrudnień, 99,7 proc. głosów zostało oddanych poprawnie – poinformował dziennik. 300 tys. kart zostało wysłanych 19 marca do osób, które już w pierwszej turze zdecydowały się oddać głos korespondencyjnie. 23 marca wysłano serię kolejnych 560 tys. kart, a dzień później rozesłano dodatkowe 250 tys." - tak  niemiecka gazeta  opisała proces przygotowań do wyborów.
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 11:02
+5
Aaron, ty chłopie masz chyba za duuużo wolnego czasu. Jak to na kwarantannie ;) Ja przymusowo urlopuję. Co do Bawarii. Tutaj od chwili zameldowania masz prawo wyborcze, z którego na razie nie skorzystałem. W Niemczech wybory są o wiele bardziej ciekawie organizowane. Po pierwsze każdy ma prawo do korespondencyjnego głosowania. Tak jak ongiś każdy Polak przebywający zagranicą mógł brać udział korespondencyjny w polskich wyborach do Sejmu, Senatu i na Prezydenta. Co jako porządny obywatel III RP (proszę nie mylić mnie z tymi ciołkami opłacanymi przez Putnia - Obywatele III RP). Zgadnij kto zakończył wygodę oddania głosu? Tak, że PiS też czasami daje tzw. d... .Teraz trzeba jechać do Monachium odstać min. 3 godziny w kolejce, by oddać głos. Perfekcyjna "organizacja", niczym za Tuska. Do tematu... a po drugie. W Niemczech wybory nie są prseprowadzane jednocześnie we wszystkich Landach, powiatach, miastach, gminach. I to mi się podoba. Tutaj partie jak skłamały wyborcom, to wiedzą, że za trzy, cztery miesiące utracą cały LAND!!! Piszesz, że teraz w Bawarii są wybory. Owszem do rad miast, bo... do powiatów i gmin odbyły się 15 marca. Przynajmniej u mnie w dolnej Bawarii. Obecnie czekam, by PiS przywrócił to, co odebrał Polakom pracującym poza krajem. Możliwość głosowania korespondencyjnego. Nie każdy Polak na Zachodzie ma swoje auto. A z mojej wioski żaden autobus nie jeździ w niedzielę. Czy to nie jest ograniczanie mojego prawa wyborczego jako Obywatela III RP? No i już widzę, jak Polakom pod konsulatemmw Monachium Polizaj wlepia mandaty po 25.000€ za stworzenie zagrożenia epidemiologicznego. Bo chyba konsul za swą nieudolność w organizacji wyborów tej kary nie przyjmnie na swe bary?
Aaron, ty chłopie masz chyba za duuużo wolnego czasu. Jak to na kwarantannie ;) Ja przymusowo urlopuję. Co do Bawarii. Tutaj od chwili zameldowania masz prawo wyborcze, z którego na razie nie skorzystałem. W Niemczech wybory są o wiele bardziej ciekawie organizowane. Po pierwsze każdy ma prawo do korespondencyjnego głosowania. Tak jak ongiś każdy Polak przebywający zagranicą mógł brać udział korespondencyjny w polskich wyborach do Sejmu, Senatu i na Prezydenta. Co jako porządny obywatel III RP (proszę nie mylić mnie z tymi ciołkami opłacanym... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 10:28
+5
Propagandowych wrzutek Aarona Langmana ciąg dalszy. Wiwat pisowska farma trolli.
 Cytowanie wypowiedzi twoich partyjnych członków PLATFORMY nazywasz propagandą ?!  NARESZCIE !! PIEKŁ0 ZAMARZŁO !!!
Avatar
Bleee / 5 maja 2020 r. o 17:28
+2
W BAWARII gdzie mieszka kilkanaścuie milionów Niemców - właśnie odbywają się wybory samorządowe. Troszkę trudniejsze niż w prezydenckie w Polsce. Co na to hiP0kryci z Senatu ?
 A tetaz trolu podaj jak drastycznie wzrosła w Bawarii ilosc zachorowań po tych wyborach, czy centrala nie pozwala?
Avatar
stary / 5 maja 2020 r. o 19:00
-1
W BAWARII gdzie mieszka kilkanaścuie milionów Niemców - właśnie odbywają się wybory samorządowe. Troszkę trudniejsze niż w prezydenckie w Polsce. Co na to hiP0kryci z Senatu ?
 odezwal sie hipokryta z sekty zwanej pis-em na ktorego czele stoi "guru" nie liczacy sie z nikim i niczym
Avatar
Bleee / 5 maja 2020 r. o 17:28
+2
W BAWARII gdzie mieszka kilkanaścuie milionów Niemców - właśnie odbywają się wybory samorządowe. Troszkę trudniejsze niż w prezydenckie w Polsce. Co na to hiP0kryci z Senatu ?
 A tetaz trolu podaj jak drastycznie wzrosła w Bawarii ilosc zachorowań po tych wyborach, czy centrala nie pozwala?
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 19:42
+10
SOK z BURAKA się myli !!!!  - "300 tys. kart zostało wysłanych 19 marca do osób, które już w pierwszej turze zdecydowały się oddać głos korespondencyjnie. 23 marca wysłano serię kolejnych 560 tys. kart, a dzień później rozesłano dodatkowe 250 tys. - Głosowanie korespondencyjne w Bawarii odbyło się bez problemów" - „Sueddeutsche Zeitung”
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 19:38
+7
"System „zadziałał i został dobrze przyjęty przez obywateli” Pomimo utrudnień, 99,7 proc. głosów zostało oddanych poprawnie – poinformował dziennik. 300 tys. kart zostało wysłanych 19 marca do osób, które już w pierwszej turze zdecydowały się oddać głos korespondencyjnie. 23 marca wysłano serię kolejnych 560 tys. kart, a dzień później rozesłano dodatkowe 250 tys." - tak  niemiecka gazeta  opisała proces przygotowań do wyborów.
Avatar
tellchar / 31 marca 2020 r. o 16:54
-2
Aaron_Langman nie rozumie, że nie chodzi o to, że głosowanie korespondencyjne jest złe. Chodzi o to, że zmiany są wprowadzane na miesiąc przed wyborami. Ostatnio gdy PiS zmieniał zasady głosowania korespondencyjnego to było to w styczniu 2018, a wybory były w listopadzie 2018. I to było OK. A teraz zmiana głosowana tuż przed wyborami, wrzucona do innej ustawy i jeszcze to głosowanie o 4 nad ranem... taki pośpiech jak teraz jest zwyczajnie podejrzany i każdy normalny człowiek to przyzna. Chyba że jest opłaconym propagandzistą...
Avatar
Ksawyer / 31 marca 2020 r. o 14:06
-6
Głosowania korespondencyjnego czy internetowego nie można wprowadzić w czasie kampanii wyborczej. Taką zmianę może wprowadzić na następne wybory, jeżeli tak zadecyduje parlament i Prezydent. Dzisiaj mamy faktyczny stan wyjątkowy, a obecne ograniczenia praw obywatelskich dopuszczalne są w stanach nadzwyczajnych, W stanie nadzwyczajnym nie przrprowadza się WYBORÓW. Takie WYBORY nie będą uznane Przez SN za ważne. Proszę o opinię.
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 11:22
+2
Aaron, ty chłopie masz chyba za duuużo wolnego czasu. Jak to na kwarantannie ;) Ja przymusowo urlopuję. Co do Bawarii. Tutaj od chwili zameldowania masz prawo wyborcze, z którego na razie nie skorzystałem. W Niemczech wybory są o wiele bardziej ciekawie organizowane. Po pierwsze każdy ma prawo do korespondencyjnego głosowania. Tak jak ongiś każdy Polak przebywający zagranicą mógł brać udział korespondencyjny w polskich wyborach do Sejmu, Senatu i na Prezydenta. Co jako porządny obywatel III RP (proszę nie mylić mnie z tymi ciołkami opłacanymi przez Putnia - Obywatele III RP). Zgadnij kto zakończył wygodę oddania głosu? Tak, że PiS też czasami daje tzw. d... .Teraz trzeba jechać do Monachium odstać min. 3 godziny w kolejce, by oddać głos. Perfekcyjna "organizacja", niczym za Tuska. Do tematu... a po drugie. W Niemczech wybory nie są prseprowadzane jednocześnie we wszystkich Landach, powiatach, miastach, gminach. I to mi się podoba. Tutaj partie jak skłamały wyborcom, to wiedzą, że za trzy, cztery miesiące utracą cały LAND!!! Piszesz, że teraz w Bawarii są wybory. Owszem do rad miast, bo... do powiatów i gmin odbyły się 15 marca. Przynajmniej u mnie w dolnej Bawarii. Obecnie czekam, by PiS przywrócił to, co odebrał Polakom pracującym poza krajem. Możliwość głosowania korespondencyjnego. Nie każdy Polak na Zachodzie ma swoje auto. A z mojej wioski żaden autobus nie jeździ w niedzielę. Czy to nie jest ograniczanie mojego prawa wyborczego jako Obywatela III RP? No i już widzę, jak Polakom pod konsulatemmw Monachium Polizaj wlepia mandaty po 25.000€ za stworzenie zagrożenia epidemiologicznego. Bo chyba konsul za swą nieudolność w organizacji wyborów tej kary nie przyjmnie na swe bary?
 Do filip75 - wiem co lewactwo zrobiło z wyborami tuż po wojnie... wiem co stalin z bierutem zrobili z Polską i z polskimi zołnierzami walczącymi na Zachodzie... wiem co lewactwo zrobiło z wyborami po rozbiorze Okragłego Stolca.... wiem , że postkomuniści - beneficjenci Magdalekowych ustaleń zawsze P0dle okłamywali wyborców i podatnika - i te dowody tych P0dłych kłamstw przytaczam ....
 Do filip75 - wiem co lewactwo zrobiło z wyborami tuż po wojnie... wiem co stalin z bierutem zrobili z Polską i z polskimi zołnierzami walczącymi na Zachodzie... wiem co lewactwo zrobiło z wyborami po rozbiorze Okragłego Stolca.... wiem , że postkomuniści - beneficjenci Magdalekowych ustaleń zawsze P0dle okłamywali wyborców i podatnika - i te dowody tych P0dłych kłamstw przytaczam .... rozwiń
Avatar
fillip75 / 31 marca 2020 r. o 11:02
+5
Aaron, ty chłopie masz chyba za duuużo wolnego czasu. Jak to na kwarantannie ;) Ja przymusowo urlopuję. Co do Bawarii. Tutaj od chwili zameldowania masz prawo wyborcze, z którego na razie nie skorzystałem. W Niemczech wybory są o wiele bardziej ciekawie organizowane. Po pierwsze każdy ma prawo do korespondencyjnego głosowania. Tak jak ongiś każdy Polak przebywający zagranicą mógł brać udział korespondencyjny w polskich wyborach do Sejmu, Senatu i na Prezydenta. Co jako porządny obywatel III RP (proszę nie mylić mnie z tymi ciołkami opłacanymi przez Putnia - Obywatele III RP). Zgadnij kto zakończył wygodę oddania głosu? Tak, że PiS też czasami daje tzw. d... .Teraz trzeba jechać do Monachium odstać min. 3 godziny w kolejce, by oddać głos. Perfekcyjna "organizacja", niczym za Tuska. Do tematu... a po drugie. W Niemczech wybory nie są prseprowadzane jednocześnie we wszystkich Landach, powiatach, miastach, gminach. I to mi się podoba. Tutaj partie jak skłamały wyborcom, to wiedzą, że za trzy, cztery miesiące utracą cały LAND!!! Piszesz, że teraz w Bawarii są wybory. Owszem do rad miast, bo... do powiatów i gmin odbyły się 15 marca. Przynajmniej u mnie w dolnej Bawarii. Obecnie czekam, by PiS przywrócił to, co odebrał Polakom pracującym poza krajem. Możliwość głosowania korespondencyjnego. Nie każdy Polak na Zachodzie ma swoje auto. A z mojej wioski żaden autobus nie jeździ w niedzielę. Czy to nie jest ograniczanie mojego prawa wyborczego jako Obywatela III RP? No i już widzę, jak Polakom pod konsulatemmw Monachium Polizaj wlepia mandaty po 25.000€ za stworzenie zagrożenia epidemiologicznego. Bo chyba konsul za swą nieudolność w organizacji wyborów tej kary nie przyjmnie na swe bary?
Aaron, ty chłopie masz chyba za duuużo wolnego czasu. Jak to na kwarantannie ;) Ja przymusowo urlopuję. Co do Bawarii. Tutaj od chwili zameldowania masz prawo wyborcze, z którego na razie nie skorzystałem. W Niemczech wybory są o wiele bardziej ciekawie organizowane. Po pierwsze każdy ma prawo do korespondencyjnego głosowania. Tak jak ongiś każdy Polak przebywający zagranicą mógł brać udział korespondencyjny w polskich wyborach do Sejmu, Senatu i na Prezydenta. Co jako porządny obywatel III RP (proszę nie mylić mnie z tymi ciołkami opłacanym... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 10:41
+11
--- poseł Marek Wójcik razem z Kidawa-Błonską 2014 - "Głosowanie korespondencyjne to dodatkowa gwarancja powszechności prawa wyborczego. Chcemy, aby było ono dostępne dla osób, które nie miały do tej pory możliwości pójścia do lokalu wyborczego np. z powodów zawodowych. Policjanci na służbie, lekarze na dyżurach, osoby pracujące w systemie pracy weekendowej " - perfidni hipokryci
Avatar
Aaron_Langman / 31 marca 2020 r. o 10:36
+11
SAMOZAORANIE PLATFORMY - oto dowody - youtu.be/kAryKENpsnM
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego
galeria

Napis z biało-czerwonych zniczy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego

W poniedziałek wieczorem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego z zapalonych zniczy ułożono napis PILECKI. To część akcji "Zapal znicz Pileckiemu", która odbywa się w 11 miastach w Polsce. Odczytano także fragment Raportu Pileckiego. Wydarzenie było częścią obchodów 72. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek
Alarm 24
galeria

Zabytkowy młyn pod Lublinem czeka na ratunek

Zabytkowy młyn w Osmolicach Pierwszych czeka na ratunek. Obiekt jest w stanie krytycznym. O jego dalszy los niepokoją się czytelnicy. Być może uda się go uratować przed zawaleniem.

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze
Zdjęcia
galeria

72 lata od śmierci rotm. Pileckiego. Puławianie zapalili znicze

Był 25 maja 1948 roku, gdy w więzieniu przy ul. Rakowieckiej w Warszawie strzałem w tył głowy, na mocy wyroku sądu, stracono rotm. Witolda Pileckiego. Jego historię przypomnieli dzisiaj mieszkańcy Puław biorący udział w akcji "Zapal Znicz Rotmistrzowi".

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Więcej bezpieczniejszych przejść w Puławach. Kolejne jeszcze w tym roku

Przejścia dla pieszych na Skłodowskiej i Wróblewskiego w Puławach zyskają czujniki ruchu oraz oświetlenie reagujące na ruch. Takie samo rozwiązanie w przyszłym roku może pojawić się na ul. Czartoryskich. W planach jest także poprawa bezpieczeństwa przez niebezpieczne przejście na Piaskowej.

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań
galeria
film

Lubelskie: Przez dwa dni przybyło 25 osób z koronawirusem. Wiemy skąd taki przyrost zachorowań

Są pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w powiecie włodawskim, który do tej pory był wyspą wolną od Covid-19. Chodzi o pięć osób, które wróciły z pracy za granicą. Trzy z nich to mieszkańcy Śląska, którzy przyjechali pod Włodawę na „bezpieczną” kwarantannę.

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Lublin: Odmrożą domy dla seniorów

Od 1 czerwca stopniowo uruchamianych ma być 61 działających w Lublinie placówek opieki, w tym domy i kluby seniora, ale także warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Nagła zmiana trasy linii nr 33

Z powodu przebudowy ronda Honorowych Krwiodawców zmieniono dzisiaj trasę linii autobusowej nr 33.

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak
Alarm 24

Ludwin: Samochód wypadł z drogi, kierowcy brak

Do zdarzenia doszło dziś po południu w Ludwinie.

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Uczniowie wrócili do szkół. W Lublinie tłoku nie było

Od dzisiaj uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach stacjonarnych w szkołach. W Lublinie wzięło w nich udział niewiele ponad 4 proc. dzieci. Na razie tłumów nie ma też na konsultacjach. Większość uczniów siedzi w domach i zdalnie poprawia stopnie, które znajdą się na świadectwie.

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Lubelscy posłowie proszą o ratunek dla lotniska

Bez rządowego wsparcia lotnisko będzie miało problemy z wyjściem z kryzysu, w którym się znalazło. A to z kolei przełoży się negatywnie na sytuację ekonomiczną i turystyczną w całym województwie – mówił poseł Michał Krawczyk (KO) po dzisiejszym spotkaniu Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego, który zebrał się w sprawie przyszłości Portu Lotniczego Lublin.

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek nie powie, kogo sowicie wynagrodził. Prezes fundacji dostał elegancko oprawioną odmowę

Marszałek województwa odmówił udostępnienia Fundacji Wolności danych swoich pracowników, którym przyznał nagrody powyżej 20 tys. zł.

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy
Zdjęcia
galeria

Lublin: Pościg policji za kierowcą. Rozbite trzy samochody, w tym dwa nieoznakowane radiowozy

Pościg policji za uciekającym kierowcą zakończył się rozbiciem trzech samochodów na skrzyżowaniu al. Kraśnickiej z ul. Jana Pawła II w Lublinie.

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Grom Różaniec w czwartej lidze? Klub jest na tak

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w czwartej lidze mogą zagrać także wicemistrzowie „okręgówek”. Decyzję na ten temat powinniśmy poznać na początku czerwca. I jeśli będzie ona pozytywna z okręgu zamojskiego do ligi poza Gryfem Gminą Zamość dołączy także Grom Różaniec

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą
film

Kukiz w Lublinie o porozumieniu między PiS a Platformą

Działacze Koalicji Polskiej składającej się z PSL i Kukiz 15 rozmawiali dziś w Lublinie o kampanii wyborczej i wyborach prezydenckich, które się nie odbyły, a także planie na następną kampanię przed wyborami, które mogą się odbyć w czerwcu.

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób
film

Dziś w Lubelskiem 12 nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce zmarło już 1007 osób

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. W wieczornym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje o 193 nowych przypadkach w całej Polsce.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.