Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 lutego 2018 r.
13:37

W Lublinie poznała Bułgara. Dlaczego oddała swojego syna bułgarskiej rodzinie?

0 11 A A

30-letnia mieszkanka Będzina zostawiła trzyletniego syna bułgarskiej rodzinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki sprawnej reakcji policji, chłopca udało się odnaleźć w Bułgarii. Jest cały i zdrowy. Teraz czeka na powrót do kraju.

Brakiem trzylatka zaniepokoiła się dyrektorka szkoły, do której uczęszcza starszy syn pani Agnieszki, Marcel. To ona powiadomiła o sprawie MOPS oraz policję.

– Chłopiec był smutny, małomówny, nie chciał powiedzieć, o co chodzi. Staraliśmy się go delikatnie wypytać, ale powiedział tylko, że mama wyjechała i nie wie, kiedy wróci – mówi Ewa Solipiwko, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu.

Powiadomieni o sprawie policjanci zapukali do domu Agnieszki B., ale nie zastali ani jej, ani dziecka. Kobietę zatrzymano w jednym z będzińskich hoteli. Nie było przy niej chłopca.

– Początkowo kobieta nie chciała powiedzieć, gdzie znajduje się jej syn. Dopiero po jakimś czasie, przyznała się, że zostawiła syna bułgarskiej rodzinie – relacjonuje Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Pani Agnieszka ma 30 lat, pochodzi z wielodzietnej rodziny. W wieku 21 lat urodziła pierwszego syna Marcela. Sześć lat później na świecie pojawił się Borys. Swoją decyzję o wyjeździe z miasta z młodszym synem, uzasadnia brakiem pracy. Narzekała też na brak wsparcia w codziennych obowiązkach przy dzieciach.

– Tutaj nie miałam dla niego opiekunki, moja mama nie chciała pomagać. Nie chciałam się starać o pomoc społeczną, bo bałam się, że zrobią to samo, co mojej mamie, czyli odbiorą mi dzieci. Sama byłam w domu dziecka i wiem, jak tam jest – mówi matka chłopców.

W Lublinie, do którego wyjechała w poszukiwaniu pracy pani Agnieszka, poznała obywatela Bułgarii. Mężczyzna miał ją zaprosić do jego rodzinnego domu w Warnie. Na pytanie reportera, czy nie miała oporów przed pozostawieniem syna z obcymi ludźmi, odpowiedziała:

– To byli obcy ludzie dla mojego syna, ale ja widziałam, jak ta kobieta zajmowała się swoimi wnukami, także Borysem. To bardzo sympatyczna pani. Zapewniała mnie, że jeśli chciałabym kiedyś syna wziąć, to ona nie będzie robić z tym problemu.

Trzyletni Borys czeka na powrót do kraju. Obecnie znajduje się w specjalnym ośrodku w Warnie. Co stanie się z chłopcem po powrocie do kraju? Niejasna staje się też kwestia starszego z synów pani Agnieszki.

– Odnośnie starszego syna też jest wszczęte postępowanie. Sprawdzimy, czy starsze dziecko miało zapewnione należytą opiekę – mówi Paweł Cisowski, prezes Sądu Rejonowego w Zawierciu.

Kobieta utrzymuje, że wszystko zrobiła z troski o własne dzieci.

– Mogą mi odebrać prawa, także do starszego syna. Bardzo tego bym nie chciała. Bardzo kocham swoje dzieci. To wszystko była moja decyzja, nikogo więcej. Cały czas tej decyzji żałuję, ale ja wszystko robiłam dla nich – kończy pani Agnieszka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 16:02
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie dziecka. A gdy osoba pracuje na nocki? Czy przedszkole przyjmie dziecko na noc? I tutaj jest problem. Szczerze jestem po studiach i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Znamy zarobki w lubelskiem, 70% mieszkanców zarabia minimum lub nawet poniżej tego minimum.
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 10:25
artykuł o kobiecie pozostawającej dziecko, a jak zwykle ostatnio na DW w komentarzach - atak na Kościół, poziom komentarzy tragiczny
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:59
Bułgarzy, dobrzy ludzie nauczyli by chłopca żebrać, może w Polsce ...
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:42
Biedne dziecko. Przez durnych dorosłych te dzieciny tylko cierpią.
Avatar
Nomoże / 13 lutego 2018 r. o 18:34
W główce masz to co w nicku ( fggffg). Było księżom nie dawać.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 17:12
a ja mysle ze kazdy normalny rodzic tak by nie postapil jak mozna oddac wlasne dziecko obcym pod tkz opieke no latwowiena wariatka poznala Bulgara na targu i juz tak mu zaufala; Wiem ze najlatwiej jest kogos oceniac ale w tej sytuacji zawsze mozna oddac dziecko do adopcji inni chca a nie moga miec dzieci;a tu od razu wina kosciola ja na miejscu PIS wyrazilbym zgode na aborcje niech sie piep..... i pozniej skrobia jak im na to pozwala sumienie;
Avatar
fggffg / 13 lutego 2018 r. o 16:35
undefined napisał:
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
 wystarczy, że księża nie zajmują sie swoimi dziećmi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 16:34
brawo ,wystarczy sie rozmnażać
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 14:38
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
Avatar
Dede / 13 lutego 2018 r. o 13:53
Reżim jak sobie nie radzisz to potrafi zniszczyć psychicznie człowieka nakazami i zakazami ale jak już potrzebujesz  naprawde pomocy bo ci się podwinęła noga to okazuje się że wokół ciebie nie ma nikogo i kacyki umywają rece - albo zabierają ci dziecko do ośrodków takich jak ten w Lublinie gdzie jest gwałcone a szefostwo próbuje to ukryc
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 16:02
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie dziecka. A gdy osoba pracuje na nocki? Czy przedszkole przyjmie dziecko na noc? I tutaj jest problem. Szczerze jestem po studiach i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Znamy zarobki w lubelskiem, 70% mieszkanców zarabia minimum lub nawet poniżej tego minimum.
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 10:25
artykuł o kobiecie pozostawającej dziecko, a jak zwykle ostatnio na DW w komentarzach - atak na Kościół, poziom komentarzy tragiczny
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:59
Bułgarzy, dobrzy ludzie nauczyli by chłopca żebrać, może w Polsce ...
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:42
Biedne dziecko. Przez durnych dorosłych te dzieciny tylko cierpią.
Avatar
Nomoże / 13 lutego 2018 r. o 18:34
W główce masz to co w nicku ( fggffg). Było księżom nie dawać.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 17:12
a ja mysle ze kazdy normalny rodzic tak by nie postapil jak mozna oddac wlasne dziecko obcym pod tkz opieke no latwowiena wariatka poznala Bulgara na targu i juz tak mu zaufala; Wiem ze najlatwiej jest kogos oceniac ale w tej sytuacji zawsze mozna oddac dziecko do adopcji inni chca a nie moga miec dzieci;a tu od razu wina kosciola ja na miejscu PIS wyrazilbym zgode na aborcje niech sie piep..... i pozniej skrobia jak im na to pozwala sumienie;
Avatar
fggffg / 13 lutego 2018 r. o 16:35
undefined napisał:
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
 wystarczy, że księża nie zajmują sie swoimi dziećmi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 16:34
brawo ,wystarczy sie rozmnażać
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 14:38
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
Avatar
Dede / 13 lutego 2018 r. o 13:53
Reżim jak sobie nie radzisz to potrafi zniszczyć psychicznie człowieka nakazami i zakazami ale jak już potrzebujesz  naprawde pomocy bo ci się podwinęła noga to okazuje się że wokół ciebie nie ma nikogo i kacyki umywają rece - albo zabierają ci dziecko do ośrodków takich jak ten w Lublinie gdzie jest gwałcone a szefostwo próbuje to ukryc
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!