Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 lutego 2018 r.
13:37

W Lublinie poznała Bułgara. Dlaczego oddała swojego syna bułgarskiej rodzinie?

0 11 A A

30-letnia mieszkanka Będzina zostawiła trzyletniego syna bułgarskiej rodzinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzięki sprawnej reakcji policji, chłopca udało się odnaleźć w Bułgarii. Jest cały i zdrowy. Teraz czeka na powrót do kraju.

Brakiem trzylatka zaniepokoiła się dyrektorka szkoły, do której uczęszcza starszy syn pani Agnieszki, Marcel. To ona powiadomiła o sprawie MOPS oraz policję.

– Chłopiec był smutny, małomówny, nie chciał powiedzieć, o co chodzi. Staraliśmy się go delikatnie wypytać, ale powiedział tylko, że mama wyjechała i nie wie, kiedy wróci – mówi Ewa Solipiwko, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Siewierzu.

Powiadomieni o sprawie policjanci zapukali do domu Agnieszki B., ale nie zastali ani jej, ani dziecka. Kobietę zatrzymano w jednym z będzińskich hoteli. Nie było przy niej chłopca.

– Początkowo kobieta nie chciała powiedzieć, gdzie znajduje się jej syn. Dopiero po jakimś czasie, przyznała się, że zostawiła syna bułgarskiej rodzinie – relacjonuje Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Pani Agnieszka ma 30 lat, pochodzi z wielodzietnej rodziny. W wieku 21 lat urodziła pierwszego syna Marcela. Sześć lat później na świecie pojawił się Borys. Swoją decyzję o wyjeździe z miasta z młodszym synem, uzasadnia brakiem pracy. Narzekała też na brak wsparcia w codziennych obowiązkach przy dzieciach.

– Tutaj nie miałam dla niego opiekunki, moja mama nie chciała pomagać. Nie chciałam się starać o pomoc społeczną, bo bałam się, że zrobią to samo, co mojej mamie, czyli odbiorą mi dzieci. Sama byłam w domu dziecka i wiem, jak tam jest – mówi matka chłopców.

W Lublinie, do którego wyjechała w poszukiwaniu pracy pani Agnieszka, poznała obywatela Bułgarii. Mężczyzna miał ją zaprosić do jego rodzinnego domu w Warnie. Na pytanie reportera, czy nie miała oporów przed pozostawieniem syna z obcymi ludźmi, odpowiedziała:

– To byli obcy ludzie dla mojego syna, ale ja widziałam, jak ta kobieta zajmowała się swoimi wnukami, także Borysem. To bardzo sympatyczna pani. Zapewniała mnie, że jeśli chciałabym kiedyś syna wziąć, to ona nie będzie robić z tym problemu.

Trzyletni Borys czeka na powrót do kraju. Obecnie znajduje się w specjalnym ośrodku w Warnie. Co stanie się z chłopcem po powrocie do kraju? Niejasna staje się też kwestia starszego z synów pani Agnieszki.

– Odnośnie starszego syna też jest wszczęte postępowanie. Sprawdzimy, czy starsze dziecko miało zapewnione należytą opiekę – mówi Paweł Cisowski, prezes Sądu Rejonowego w Zawierciu.

Kobieta utrzymuje, że wszystko zrobiła z troski o własne dzieci.

– Mogą mi odebrać prawa, także do starszego syna. Bardzo tego bym nie chciała. Bardzo kocham swoje dzieci. To wszystko była moja decyzja, nikogo więcej. Cały czas tej decyzji żałuję, ale ja wszystko robiłam dla nich – kończy pani Agnieszka.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 16:02
+1
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie dziecka. A gdy osoba pracuje na nocki? Czy przedszkole przyjmie dziecko na noc? I tutaj jest problem. Szczerze jestem po studiach i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Znamy zarobki w lubelskiem, 70% mieszkanców zarabia minimum lub nawet poniżej tego minimum.
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 10:25
+1
artykuł o kobiecie pozostawającej dziecko, a jak zwykle ostatnio na DW w komentarzach - atak na Kościół, poziom komentarzy tragiczny
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:59
+1
Bułgarzy, dobrzy ludzie nauczyli by chłopca żebrać, może w Polsce ...
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:42
+1
Biedne dziecko. Przez durnych dorosłych te dzieciny tylko cierpią.
Avatar
Nomoże / 13 lutego 2018 r. o 18:34
+1
W główce masz to co w nicku ( fggffg). Było księżom nie dawać.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 17:12
+1
a ja mysle ze kazdy normalny rodzic tak by nie postapil jak mozna oddac wlasne dziecko obcym pod tkz opieke no latwowiena wariatka poznala Bulgara na targu i juz tak mu zaufala; Wiem ze najlatwiej jest kogos oceniac ale w tej sytuacji zawsze mozna oddac dziecko do adopcji inni chca a nie moga miec dzieci;a tu od razu wina kosciola ja na miejscu PIS wyrazilbym zgode na aborcje niech sie piep..... i pozniej skrobia jak im na to pozwala sumienie;
Avatar
fggffg / 13 lutego 2018 r. o 16:35
+1
undefined napisał:
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
 wystarczy, że księża nie zajmują sie swoimi dziećmi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 16:34
+1
brawo ,wystarczy sie rozmnażać
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 14:38
+1
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
Avatar
Dede / 13 lutego 2018 r. o 13:53
+1
Reżim jak sobie nie radzisz to potrafi zniszczyć psychicznie człowieka nakazami i zakazami ale jak już potrzebujesz  naprawde pomocy bo ci się podwinęła noga to okazuje się że wokół ciebie nie ma nikogo i kacyki umywają rece - albo zabierają ci dziecko do ośrodków takich jak ten w Lublinie gdzie jest gwałcone a szefostwo próbuje to ukryc
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 16:02
+1
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie dziecka. A gdy osoba pracuje na nocki? Czy przedszkole przyjmie dziecko na noc? I tutaj jest problem. Szczerze jestem po studiach i nie potrafię znaleźć rozwiązania. Znamy zarobki w lubelskiem, 70% mieszkanców zarabia minimum lub nawet poniżej tego minimum.
Widzę tu samych ekspertów. Pewnie po psychologii? Wymagacie od kobiety po podstawówce racjonalnego myślenia? To gratuluję wam "rozwiniętego" mózgu. Mogła tak wykombinować, bo wbrew opiniom "kłaców z PO.N" 500+ nie rekompensuje w pełni kosztow utrzymania dziecka. Samotna kobieta bez wsparcia rodziny ma ciężko. Ale po to wlaśnie powstał program 500+, by do takich sytuacji nie dochodziło. Pytanie, ile obecnie pobiera opiekunka do dziecka 800-1000zł. Czyli ta opcja odpada. Pozostaje przedszkole, do ktorego cudem jest oddanie ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 10:25
+1
artykuł o kobiecie pozostawającej dziecko, a jak zwykle ostatnio na DW w komentarzach - atak na Kościół, poziom komentarzy tragiczny
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:59
+1
Bułgarzy, dobrzy ludzie nauczyli by chłopca żebrać, może w Polsce ...
Avatar
Gość / 14 lutego 2018 r. o 07:42
+1
Biedne dziecko. Przez durnych dorosłych te dzieciny tylko cierpią.
Avatar
Nomoże / 13 lutego 2018 r. o 18:34
+1
W główce masz to co w nicku ( fggffg). Było księżom nie dawać.
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 17:12
+1
a ja mysle ze kazdy normalny rodzic tak by nie postapil jak mozna oddac wlasne dziecko obcym pod tkz opieke no latwowiena wariatka poznala Bulgara na targu i juz tak mu zaufala; Wiem ze najlatwiej jest kogos oceniac ale w tej sytuacji zawsze mozna oddac dziecko do adopcji inni chca a nie moga miec dzieci;a tu od razu wina kosciola ja na miejscu PIS wyrazilbym zgode na aborcje niech sie piep..... i pozniej skrobia jak im na to pozwala sumienie;
Avatar
fggffg / 13 lutego 2018 r. o 16:35
+1
undefined napisał:
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
 wystarczy, że księża nie zajmują sie swoimi dziećmi
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 16:34
+1
brawo ,wystarczy sie rozmnażać
Avatar
Gość / 13 lutego 2018 r. o 14:38
+1
Strasznie mi żal tej kobiety.. po co jest Kościół skoro w praktyce nie ma kto pomóc ludziom w potrzebie ? XXI wiek, środek Europy - a brzmi to jak jakaś przypowieść biblijna sprzed wieków..
Avatar
Dede / 13 lutego 2018 r. o 13:53
+1
Reżim jak sobie nie radzisz to potrafi zniszczyć psychicznie człowieka nakazami i zakazami ale jak już potrzebujesz  naprawde pomocy bo ci się podwinęła noga to okazuje się że wokół ciebie nie ma nikogo i kacyki umywają rece - albo zabierają ci dziecko do ośrodków takich jak ten w Lublinie gdzie jest gwałcone a szefostwo próbuje to ukryc
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród nich mieszkanka Lublina

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek wieczorem o śmierci ośmiu osób zakażonych koronawirusem. Jest też 192 nowych przypadków covid-19.

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

Lubelskie liceum czeka w sieci. Przez tydzień będzie pokazywać się z jak najlepszej strony

W tym roku w szkołach średnich nie będzie tradycyjnych "Dni Otwartych Drzwi". W IX Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Lublinie było to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Szkoła nie rezygnuje jednak z uroczystego charakteru imprezy i rozpoczyna promocję na niespotykaną dotychczas skalę.

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

Lewart Lubartów na razie bez licencji, reszta naszych klubów dostała zgodę na grę w III lidze

W piątek poznaliśmy pierwsze decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Większość naszych klubów otrzymała zgodę na występy w III lidze. Do 5 czerwca czas na uzupełnienie dokumentów ma za to beniaminek – Lewart Lubartów.

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Mieszkaniec Lublina brał pieniądze za wycieczki, które nigdy się nie odbyły

Miały być rodzinne obozy narciarskie, ale kończyło się na pobraniu zaliczki. Przed sądem stanie 47-letni mieszkaniec Lublina, który oszukał 11 osób wyłudzając od nich blisko 120 tys. złotych.