Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

28 listopada 2018 r.
15:53

Burmistrz Kraśnika ma pierwszego zastępcę. Będzie odpowiadać m.in. za inwestycje

Autor: Zdjęcie autora aa
0 53 A A
Piotr Janczarek
Piotr Janczarek

Piotr Janczarek został pierwszym zastępcą burmistrza Kraśnika. Dzisiaj burmistrz Wojciech Wilk powołał również sekretarza miasta. Funkcje tę będzie pełnić Grażyna Lejwoda-Ćwik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Piotr Janczarek od kilkunastu lat związany jest z samorządem. Pracował m.in. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Gminy Kraśnik i Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie, w którym m.in. kierował Departamentem Gospodarki i Innowacji. To także były radny powiatowy. W tym roku Janczarek zdobył mandat w Radzie Miasta Kraśnik, gdzie zastąpi go Wioletta Wilkos.

Natomiast nowa sekretarz miasta – Grażyna Lejwoda-Ćwik przez ostatnie dwie kadencje pełniła funkcję sekretarza gminy Zakrzówek.

Pierwszy zastępca burmistrza Kraśnika będzie zajmować się m.in. inwestycjami. – Piotr Janczarek będzie odpowiadać także za planowanie przestrzenne, gospodarkę nieruchomościami i gospodarkę komunalną oraz ochronę środowiska – wylicza burmistrz Wojciech Wilk.

Nazwisko drugiego zastępcy, który zajmie się m.in. oświatą, kulturą i sportem nie jest jeszcze znane.

Nowa sekretarz miasta przeszła do kraśnickiego magistratu na zasadzie porozumienia między urzędami. Są też „transfery” z kraśnickiego Urzędu Miasta do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, którym kieruje związany z Kraśnikiem marszałek Jarosław Stawiarski. Do Lublina przeszły dwie osoby, w tym bliska współpracownica Stawiarskiego.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
brud i smród / 28 listopada 2018 o 22:15
+28
Pierwsza inwestycja niezbędna w Kraśniku to dworzec. To zawalisko i pokrzywy nad rzeczką to wstyd dla całego powiatu.
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 o 16:12
+25
No i póki co, plotki o wiceburmistrzu Maju się nie sprawdziły. Dobry wybór Wilka
Avatar
Sygnalista / 29 listopada 2018 o 06:58
+24
Pełna treść komunikatu Ministerstwa Skarbu Rada Nadzorcza Lubelskiego Rynku Hurtowego z siedzibą w Elizówce w dniu 17 października br. podjęła uchwały w sprawie odwołania Ryszarda Nowaka ze stanowiska Prezesa Zarządu oraz Piotra Janczarka ze stanowiska Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu. Powodem odwołania ww. osób była utrata zaufania Rady Nadzorczej oraz brak należytej współpracy pomiędzy Członkami Zarządu LRH. W ostatnich miesiącach Zarząd LRH nie przestrzegając reguł korporacyjnych obowiązujących w Spółce, bez wymaganych uprzednich zgód Rady Nadzorczej, ogłosił szereg przetargów związanych z inwestycjami odtworzeniowymi - o sanowanie tych czynności Zarząd wystąpił do Rady Nadzorczej mając już podpisane umowy warunkowe z wykonawcami lub dostawcami. Ponadto od momentu powołania Zarządu LRH na kolejną kadencję w czerwcu 2015 r. nie było należytej współpracy pomiędzy jego Członkami, co wpływało negatywnie na działalność Spółki. Utrata zaufania do Ryszarda Nowaka spowodowana była m.in. następującymi okolicznościami: - z końcem 2014 roku z inicjatywy Prezesa Zarządu zamknięto działalność Centrum Handlu Zagranicznego i Promocji powołując się na embargo rosyjskie, bez próby znalezienia innych rynków zbytu; Centrum to realizowało działalność misyjną Spółki polegającą na eksporcie nadwyżek płodów rolnych z terenów Lubelszczyzny, nie wspominając, że organizacja miejsc pracy w CHZiP wiązała się z poniesieniem przez Spółkę znacznych kosztów finansowych; w planie rzeczowo-finansowym Spółki na rok 2015 Zarząd przewidział wznowienie działalności ww. Centrum, do dnia dzisiejszego nie zostało to jednak zrealizowane, co spowodowało konieczność dokonania korekty ww. planu; - po zakończeniu umowy o pracę zawartej na czas określony (do czasu powołania Zarządu kolejnej kadencji, która rozpoczęła się w czerwcu 2015r.), Ryszard Nowak nie wyraził zgody na zawarcie porozumienia z Radą Nadzorczą jako pracodawcą w zakresie sposobu wykorzystania zaległego urlopu, co przewidują przepisy prawa pracy, lecz złożył oświadczenie, na podstawie, którego bez wiedzy Rady Nadzorczej został mu wypłacony wysoki ekwiwalent pieniężny. Natomiast w stosunku do Piotra Janczarka zaufanie Rady Nadzorczej już w pierwszych miesiącach sprawowania przez niego funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu zostało podważone poprzez: - bezskuteczne działania dotyczące organizacji Centrum Handlu Zagranicznego i Promocji (przez pierwsze trzy miesiące pełnienia funkcji Członka Zarządu odpowiedzialnego wyłącznie za działalność CHZiP bezskutecznie prowadził rekrutację pracowników); - dopuszczenie się naruszeń obowiązków pracowniczych, np. poprzez samowolne udanie się na urlop wypoczynkowy (niedopełnienie obowiązku uzyskania zgody upoważnionego Członka Rady Nadzorczej), czy też nieprzestrzeganie ustalonej dyscypliny pracy; Utrata zaufania do Zarządu znajduje zatem oparcie w przesłankach natury obiektywnej i racjonalnej oraz nie jest wynikiem arbitralnych ocen Rady Nadzorczej. Jednocześnie Rada Nadzorcza Lubelskiego Rynku Hurtowego - z upoważnienia Ministerstwa Skarbu Państwa - informuje, że wobec Spółki nie są prowadzone, ani też planowane działania prywatyzacyjne, wobec powyższego wszelkie spekulacje w tej sprawie nie znajdują uzasadnienia oraz nie są prawdziwe.
Pełna treść komunikatu Ministerstwa Skarbu Rada Nadzorcza Lubelskiego Rynku Hurtowego z siedzibą w Elizówce w dniu 17 października br. podjęła uchwały w sprawie odwołania Ryszarda Nowaka ze stanowiska Prezesa Zarządu oraz Piotra Janczarka ze stanowiska Wiceprezesa Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu. Powodem odwołania ww. osób była utrata zaufania Rady Nadzorczej oraz brak należytej współpracy pomiędzy Członkami Zarządu LRH. W ostatnich miesiącach Zarząd LRH nie przestrzegając reguł korporacyjnych obowiązujących w Spółce, bez wymaganych uprze... rozwiń
Avatar
Adam / 28 listopada 2018 o 19:11
+23
Czy ten pan Janczarek to ten, którego wyrzucili z Elizowki bo przez trzy miesiące nie zrobił jakiegoś naboru, a potem sam sobie poszedł na urlop nie pytając nikogo o zgodę? Czy to ten sam, o ktorym w UM Lublin podobno mówili, że tylko rozmawia przez telefon w pracy, a nie pracuje? Jeśli to ten sam, to raduj się Kraśniku, to rzeczywiście świetny wybór... Pierwszy minus dla burmistrza Wilka i to przeogromny.
Avatar
mieszkaniec / 28 listopada 2018 o 22:25
+20
Dobrze byłoby, gdyby nowa władza przeszła się po mieście i zobaczyła, że widać nie tylko pokrzywy nad rzeką, ale i nieposprzątane chodniki (od czerwoniaków do przystanku), brak koszy na śmieci. W wielu miejscach widać brak prawdziwego gospodarza. Urzędnicy najczęściej ulice oglądają z samochodów i tu jest problem.
Avatar
Stefan Kęt / 28 listopada 2018 o 16:37
+17
Inwestycjami ? To chyba nie będzie miał dużo pracy...
Avatar
Gość / 28 listopada 2018 o 18:46
+15
Pan Piotruś jak zawsze na państwowym znajdzie pracę.Miły, uśmiechnięty, taki PSLowski aparatczyk. A wiedzę jaką ma, oj na pewno sprawdzi się w Kraśniku. I niech tam zostanie do zasłużonej emerytury.
Avatar
gtt / 28 listopada 2018 o 18:09
+14
to w ramach inwestycji prosimy o tabliczki z nazwami ulic na domkach na fabrycznym bo są tylko z 1 strony... prosimy także o naprawienie zapadających się studzienek na tych samych domkach...oraz o oczyszczenie znaków drogowych z graffiti.. gdyż poprzedni burmistrz i January  niestety nam tego nie naprawili. mieszkańcy nie proszą o wiele..
Avatar
Gość / 29 listopada 2018 o 19:05
+10
Za 5 lat wybory. Jak będą dbać o miasto jak poprzednia ekipa ( brud na chodnikach i ulicach, zero dbania o zieleń, rozpadające się chodniki i ulice, przerost zatrudnienia w UM i wiele innych grzechów) to wypadną i nigdzie już ciepłej posady nie znajdą. To samo dotyczy Starostwa. Ludzie są świadomi co znaczy ich głos. Pan Wilk i Janczarek od początku muszą zabrać się do pracy. Jeśli liczą na super pensje za minimum pracy to się przeliczą. Taryfy ulgowej nie ma. Przekonała się o tym poprzednia ekipa. 
Avatar
Marian / 28 listopada 2018 o 18:07
+10
Inwestycjami ? To chyba nie będzie miał dużo pracy...
 Patrząc na liczbę pracowników tego wydziału to można dojść do wniosku, że Kraśnik to miasto pełne inwestycji!
Avatar
Robert / 7 grudnia 2018 o 23:00
+4
Janczarek to leń, pozbył się mandatu i jak nawali to się go pozbędą-zostanie z niczym. Kurek by kpwig zatopił to zwykły nauczyciel.
Avatar
Kraśniczanin / 6 grudnia 2018 o 18:32
+3
Dajcie mu szansę, może się nada :-) czekamy na obnizke cen wody i pensji w spółkach i urzedzie :-)
 Na razie to właśnie w tym tygodniu mieszkańcy kraśnika dostają powiadomienia o podwyżce opłaty za posiadanie garażu. Nowa władza udeżyła w nas z grubej rury, nie pier.. się z 10 - 30 %. Po co się szarpać? Podwyżyli nam opłaty o ponad 90%. Brawo!!! Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczą?|
Avatar
Helga / 4 grudnia 2018 o 16:14
0
Panie Wilk do boju, trzeba czyścić i działać dla nas mieszkańców!!! Pogonić wszystkich klakierow i inne mendy, brać ludzi którzy od lata z Panem działali, i zmieniać miasto!!!! Do boju!!!! A i proszę pamiętać by tępić komuchów i ich potomków ;-) jedna banda, ukladczykow ;-)
Avatar
ZastanUWsieM / 4 grudnia 2018 o 10:40
+6
Za Piotrusiem pewnie z kraśnickiego starostwa trafi Sławcio ;) Kierowniko Sławomirro. Aczkolwiek różnie to może być... byleby  tylko nie wrócił tam gdzie pracował przed swojom obecnom błyskotliwom karierom... Bo młody Wójt Zakrzówka i jego urząd zielonego kryzysu od Kierownika zarządzajacego kryzysem nie zniesie... wszak pis i psl...razem? Dziwne. Wszędzie kryzys. Spisek. Ciemność...Widzę ciemność.... Niech mnie ktoś przytuli.....
 Kolejny wpis, pod kolejnym artykułem atakujący jednego z kierowników Starostwa, niestety,nie można wobec tego przejść obojętnie, bo ten "Sławcio" to chyba jeden z nielicznych NORMALNYCH ludzi ze środowiska PSLu Zakrzowskiego. Czyżby pod nickami oczerniającymi tegoż kierownika stał WIELKI PRZEGRANY PSLu z Zakrzówka(iukwim)? Czy może jakiś nadgorliwiec z otoczenia S, się obraża bo człowowiek jakim jest S potrafi rozmawiać z każdym, uwzględniając jego charakter i czyn a nie barwy partyjne? Słabo, bardzo słabo... stawiam, że PSL Zakrzówek stara się obarczyć swojOM niekompetencjOM Pana Kierownika Kryzysowego. Panie prezesie Maj, czas przetrzeć oczy Wstyd...
 Kolejny wpis, pod kolejnym artykułem atakujący jednego z kierowników Starostwa, niestety,nie można wobec tego przejść obojętnie, bo ten "Sławcio" to chyba jeden z nielicznych NORMALNYCH ludzi ze środowiska PSLu Zakrzowskiego. Czyżby pod nickami oczerniającymi tegoż kierownika stał WIELKI PRZEGRANY PSLu z Zakrzówka(iukwim)? Czy może jakiś nadgorliwiec z otoczenia S, się obraża bo człowowiek jakim jest S potrafi rozmawiać z każdym, uwzględniając jego charakter i czyn a nie barwy partyjne? Słabo, bardzo słabo... s... rozwiń
Avatar
January / 4 grudnia 2018 o 09:14
+1
Dajcie mu szansę, może się nada :-) czekamy na obnizke cen wody i pensji w spółkach i urzedzie :-)
Avatar
zadziwiony / 2 grudnia 2018 o 15:27
+5
zaczyna się jak u doktora. Spadochroniarz na wysokie stanowisko w urzędzie, aparatczytk psl. Oj , liczyłem na jakiś rozsądny ruch panie Wilk
Avatar
Gość / 1 grudnia 2018 o 07:53
-1
Maj będzie dyrektorem P. U. P. Czerw jest w starostwie, Tybulczuk idzie do gminy za Czerwa, a Maj przechodzi do PUP. TAKIE MAMY ROSZADY
 Przecież PUP podlega pod Starostwo, a Starostwem rządzi obecnie PiS. Jak to możliwe ?
Avatar
Mr. X / 30 listopada 2018 o 22:27
-2
Maj będzie dyrektorem P. U. P. Czerw jest w starostwie, Tybulczuk idzie do gminy za Czerwa, a Maj przechodzi do PUP. TAKIE MAMY ROSZADY 
Avatar
gość / 30 listopada 2018 o 08:49
+5
Trzeba miec nadzieję, że Wilk jest na tyle mądrym i rozsądnym człowiekiem , że nie pozwoli sobą rządzić.
 I tu się zawiedziesz. Wilk zawsze robił karierę w cieniu ważnego polityka. A to prztulił się do Czubińskiego, a to do ministra Kwiatkowskiego a to za Żukiem nosił teczkę. W Kraśniku akolicy Czu. będą nim kręcić jak furman batem.
Avatar
Gość / 30 listopada 2018 o 08:43
+2
Przejdzie się na cmentarz parafialny w krasniku. ....gdzie sterte śmieci zasypuja ziemia szykujac grunt pod nowe groby. ....ot cala ekologia plebana nie dotyczy
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie pokoju lub mieszkania w Holandii?

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie pokoju lub mieszkania w Holandii? 0 0

Pokój, kawalerka, a może duże mieszkanie? Na własną rękę czy przez agencję? Z opcją meldunku czy nie? Wynajem mieszkania czy pokoju w Holandii nie jest trudny, ale by obydwie strony były zadowolone, konieczne jest zapoznanie się z warunkami najmu i wiedza, jak to wygląda w Holandii. Planujesz wyjazd do pracy sezonowej, a może chcesz osiąść na dłużej? Zapoznaj się z zasadami wynajmu lokum. Dzięki temu unikniesz rozczarowania i nie zostaniesz bez dachu nad głową.

18-latek zamordował rodziców i 7-letniego brata. Rodzinna zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich
film

18-latek zamordował rodziców i 7-letniego brata. Rodzinna zbrodnia w Ząbkowicach Śląskich 12 3

Rodzinna tragedia w Ząbkowicach Śląskich. 18-letni mężczyzna zamordował swoich rodziców i 7-letniego brata.

Jak dobierać długość firan do wnętrza. Jak zmierzyć firany i zasłony?

Jak dobierać długość firan do wnętrza. Jak zmierzyć firany i zasłony? 0 0

Firanka długa, czy krótka? Długość firany zależy od sposobu upinania i wnętrza, w którym będzie wisiała. Podpowiadamy, jak wymierzyć długość firan i zasłon.

Sylwester miejski w Zamościu 2019/2020. DJ i koncerty przed Pałacem Zamoyskich

Sylwester miejski w Zamościu 2019/2020. DJ i koncerty przed Pałacem Zamoyskich 1 0

Zabawa zacznie się o godz. 21 w 2019 roku i potrwa do 1 w nocy w 2020. Mieszkańcy i turyści bawić się będą przed Pałacem Zamoyskich przy ul. Akademickiej

OKS Zamość najlepszy w XVII Halowych Mistrzostwa sędziów piłkarskich o Puchar Prezesa LZPN

OKS Zamość najlepszy w XVII Halowych Mistrzostwa sędziów piłkarskich o Puchar Prezesa LZPN 0 0

W hali sportowej w Nieliszu zostały rozegrane XVII Halowe Mistrzostwa sędziów piłkarskich o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Najlepszą drużyną okazała się grupa arbitrów OKS Zamość

Prezent dla rodziców na święta

Prezent dla rodziców na święta 0 0

Rodzice to najważniejsze dla nas i bliskie nam osoby. W święta powinniśmy szczególnie pokazać im jak bardzo są dla nas ważni. Jaki prezent dla rodziców na święta będzie, więc idealny? Dla nich najbardziej liczą się przecież wspólnie spędzone chwile w gronie rodzinnym. Więc może niech to będzie wspólny wyjazd na narty, lub bilety do teatru? A może to smakosze lubujący się w odkrywaniu nowych doznań kulinarnych?

Powstaną nowe drogi w Lublinie. Będzie łatwiej wyjechać sprzed dworca kolejowego

Powstaną nowe drogi w Lublinie. Będzie łatwiej wyjechać sprzed dworca kolejowego 11 31

Nowa droga biegnąca częściowo wiaduktem na skraju parku Ludowego ma wyprowadzić ruch sprzed dworca kolejowego do ul. Lubelskiego Lipca ’80. Prezydent miasta szykuje już zezwolenie na przebudowę dróg koło parku i Targów Lublin. To część przygotowań do budowy przez miasto dużego dworca autobusowego.

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka

Lubelskie: Tragiczny finał poszukiwań zaginionego tydzień temu 21-latka 12 1

Tragicznie zakończyły się poszukiwania młodego mężczyzny, z okolic Łęcznej. W poniedziałek wyłowiono jego zwłoki z rzeki Wieprz. Dokładne przyczyny śmierci 21-latka wyjaśniają policja i prokuratura.

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku

Instalacja kamer do monitoringu – krok po kroku 0 0

Monitoring domu to dzisiaj standard, o który powinien zadbać każdy właściciel posesji. Warto więc mieć pod kontrolą swoje cztery kąty nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Kamery pomogą Ci dowiedzieć się, jak doszło do zdarzenia i kto w nim uczestniczył. Jeśli chcesz wiedzieć na czym polega instalacja kamer i jak je zamontować, by dobrze chroniły każdą część nieruchomości, zapraszamy do lektury.

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal

Czas na “polskie przełamanie”? Zapowiedź PŚ w Klingenthal 0

Po nieudanych zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile dla polskich zawodników, karuzela pucharowych zmagań przenosi się do Niemiec. W najbliższy weekend, czeka nas rywalizacja w Klingenthal. Czy Kamil Stoch i spółka zdołają zameldować się na podium zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym?

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach

Czekając na wiosnę z optymizmem. Górnik Łęczna w liczbach 0 2

Pierwsza część sezonu drugiej ligi kilkanaście dni temu dobiegła końca. Kibice w Łęcznej po jej zakończeniu mają wiele powodów do optymizmu. Zespół trenera Kamila Kieresia nadawał ton rozgrywkom i wiosną będzie bić się o awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje
film

Strzelanina w szpitalu w Ostrawie, sześć osób nie żyje 2 2

Co najmniej sześć osób zginęło wskutek strzelaniny w szpitalu w Ostrawie. Czeska policja poszukuje sprawcy.

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach
pilne

Ukrainiec zatrzymany za planowanie zamachu terrorystycznego w centrum handlowym w Puławach 431 33

Ukraiński fanatyk religijny Maksym S. miał planować zamach terrorystyczny w centrum Puław. Zdaniem Prokuratury Krajowej, chodziło o detonację materiałów wybuchowych w "samochodzie-pułapce". Mężczyzna został aresztowany.

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu
galeria

Wypadek pod Białą Podlaską. Volkswagen wypadł z drogi i zarył w polu 2 2

Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 20.30 w miejscowości Terebela. Kierowca volkswagenem na zakręcie drogi stracił panowanie nad pojazdem.

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur
13 grudnia 2019, 20:00

The Best of Pink Floyd - koncert w Centrum Spotkania Kultur 0 1

Polish Floyd to krakowska formacja koncertująca z najsłynniejszymi utworami kultowego zespołu Pink Floyd. Już 13 grudnia o godz. 20 grupa wystąpi w Centrum Spotkania Kultur z wyjątkowym koncertem-spektaklem "The Best of Pink Floyd Experience".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!